PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Laguna 03'-04' 1.9 2.2 Dci*ACIL BILGI'

Mr.K
20-05-2008, 21:44
motor omru nasildir?
kronik sorunu var mi?
rahat midir?

bilgi istiyorum.ACILDIR.:)

simdiden tesekkurler.

Dragger
20-05-2008, 21:54
Saglamlıgı tartısılmaz ama motor olarak hicbir fikrim yok.

Lagunanın dizelleri pek satılmadı Türkiye'de...

Orda o kadar secenek varken bence Renault düsünmeyin.

Mr.K
20-05-2008, 21:55
Saglamlıgı tartısılmaz ama motor olarak hicbir fikrim yok.

Lagunanın dizelleri pek satılmadı Türkiye'de...

Orda o kadar secenek varken bence Renault düsünmeyin.

gerekli bilgiyi baska bi arkadastan aldim:D sanada teskurler canim :D

sülüman
20-05-2008, 22:02
bizim bir müşterivar 1,9 dti beşpara etmez traktör gibi calısıyor.poma enjektöer sorunu cok cıkarıyor asırı yakıt tüketimi var onu yerie 2000 benzinli alıp sıralı baglatmak daha mantıklı ben olsam haytta fransızların dizeline binmem

şimdi aklıma geldi bde motor 2 eya 3. sefere rektefiye tutmuyor vede gömlek cok catlatıyomuş

Eray Yümsel
20-05-2008, 22:03
bakımsız motür motür değildir...

Mr.K
20-05-2008, 22:04
tesekkurler suluman..

guncel diyim ben genede..dahacok kisinin yorumuna ihtiyacim var kafamizda biseyler canlanmasi icin..:)

Dragger
20-05-2008, 22:09
Aynen ses direk traktör spec :)

Tarla falan sürecekseniz bilmem tabi :D

Low-Rider
20-05-2008, 22:11
İçeriye öyle çok ses aldığını duymadım ben , bir arkadaşım da var ara sıra bindiğim oluyor rahatsız edici bir ses yok içerde.Ayrıca yakıtından da çok memnun :)

Mr.K
20-05-2008, 22:45
Aynen ses direk traktör spec :)

Tarla falan sürecekseniz bilmem tabi :D

seninki cokmu sessiz ???:Deli::D:D adami deli etmelaynnn

sanki ben surcem o surcek alla alla yaaw

Dragger
20-05-2008, 22:59
seninki cokmu sessiz ???:Deli::D:D adami deli etmelaynnn

sanki ben surcem o surcek alla alla yaaw

Evet benimki cok sessiz :) Ödülü de var :D

Sınıfındaki 206-C2-Fiesta cok daha sesli calısıyor :)

Hatta Focus falan 2 katıdır sesi benimkinin abartmıyorum.

Dragger
20-05-2008, 23:54
Olum her konun geyige dönüyor, ciddiyete davet ediyorum seni!

:D

Bu arada BMWden inip o adamı Lagunaya bindirirsen, hergün sana söver :D

Mr.K
21-05-2008, 00:05
Olum her konun geyige dönüyor, ciddiyete davet ediyorum seni!

:D

Bu arada BMWden inip o adamı Lagunaya bindirirsen, hergün sana söver :D

:D bišey olmaz:D

Eray Yümsel
21-05-2008, 00:07
03 laguna bence bmw kadar lüks bi araç.. çöpe attınız ama bahsettiğiniz kadar küçümsencek bi araba değil gayet konforlu amcamda var... gayet başarılı tavsiye ederim ;)

hyundai nin mersosu sonata
renonun mersosu laguna

Dragger
21-05-2008, 00:11
O kadar kücümsemiyoruz ama simdi BMW ile kıyaslanamaz.

1.9 dizel motoru 120hp, o kasaya göre bence gücsüz...

2.2 dizel motoru 150hp, bu güc olarak yeterli ve yürütebilir o otomobili...

Fren mesafesi 39mt, yalıtım basarılı, motor sesini iceri alıyor, konfor eh iste...

Mr.K
21-05-2008, 00:18
O kadar kücümsemiyoruz ama simdi BMW ile kıyaslanamaz.

1.9 dizel motoru 120hp, o kasaya göre bence gücsüz...

2.2 dizel motoru 150hp, bu güc olarak yeterli ve yürütebilir o otomobili...

Fren mesafesi 39mt, yalıtım basarılı, motor sesini iceri alıyor, konfor eh iste...

yavuz 120hp yeterli 1.9dizel bi motor icin,az yaksin konforlu olsun yeter babama zaten..kendime dusunmuyorum araci.

Edit:98' bmw'den kat kat saglam oldugu ve guvenli oldugunuda unutmamak lazim :)

Berkan
21-05-2008, 00:28
alman fransızdan hep saglamdır kanımca :D

Mr.K
21-05-2008, 00:32
alman fransızdan hep saglamdır kanımca :D

euroncap ole demiyo ama:)

Dragger
21-05-2008, 00:42
euroncap ole demiyo ama:)

Sen para ver sana bile 5 yıldız alırım :D

Mr.K
21-05-2008, 00:44
Edit:http://www.youtube.com/watch?v=TFp-9OmcFBc

izle.

miniks
21-05-2008, 06:09
renault motor uretmez onemlı olan dızel sınıfında motorun kıme aıt oldugunu bılmek. renault un motor omru motoruna bakmanla es orantılıdır. bende 255.000km yapanda var 100.000 de bıtende. renault konforludur fıyatına gore cok avantaj ve aksesuar sunar. mantıklı olan arabası laguna dır. herzaman oyle oldu. ama kullandıgı motorları bır arastırıp yola cıkarsan daha ıyı olur.

mesela ford almıstım ben c-max en ıyı motor dedıler dızelde 1.6 sınıfında basıma gelmeyen kalmadı. hepte uzun yolda oldu. pıston bıle erıttım.110lt yakıta max 500km yol gıdıorum. ama genel olarak bakıyorum herkes memnun. ben degılım.

o yuzden ıyı arastır kardesım memnun olmıcagın araca bınme.

Mr.K
21-05-2008, 07:42
tesekkur ettm minikler.. :)

VTEC®
21-05-2008, 11:17
1.9 dci performan konusunda kesinlikle tatmin eder. buna emin olabilirsin. 6 ilesi şanzumanla hızlanması gayet güzel. krenik hastalıkları egzantrik açı kaydırıcı, ısıtma bujileri, yol bilgisayarı sapıtması(genelde beyinsel problem çıkarıyor) bunlr dışında ufak tefek mekanik sesler ve elektriksel problemler olabilir bakımsız araçlarda.

benim şuan stoğumda var 1.9 dci. arkadaşlarım dediği gibi DTI motorlar çok problemli ama DCI motora geçilince aksaklıklar ortadan kalkıyor. daha uzun ömürlü oluyor. zaten bu 1.9 motor şuan trafic te kullanılan motor daha çok ticari araçların motorları uzun ömürlü olacakları göz önünde bulundurulursa lagunanında sağlam yapısı bir araya gelince binilmez bir otomobil olmayacağını düşünüyorum.

Mr.K
21-05-2008, 11:32
1.9 dci performan konusunda kesinlikle tatmin eder. buna emin olabilirsin. 6 ilesi şanzumanla hızlanması gayet güzel. krenik hastalıkları egzantrik açı kaydırıcı, ısıtma bujileri, yol bilgisayarı sapıtması(genelde beyinsel problem çıkarıyor) bunlr dışında ufak tefek mekanik sesler ve elektriksel problemler olabilir bakımsız araçlarda.

benim şuan stoğumda var 1.9 dci. arkadaşlarım dediği gibi DTI motorlar çok problemli ama DCI motora geçilince aksaklıklar ortadan kalkıyor. daha uzun ömürlü oluyor. zaten bu 1.9 motor şuan trafic te kullanılan motor daha çok ticari araçların motorları uzun ömürlü olacakları göz önünde bulundurulursa lagunanında sağlam yapısı bir araya gelince binilmez bir otomobil olmayacağını düşünüyorum.

tesekkur ederim yorumun icin:)

sabah saat 10gibi babam aradi bitane bulmus 2.2 dci fiyatta anlasamamislar sonra 1.9dci ile anlasmislar yarin gelicek araba :) suanda galerileri dolasiyo..sadece soyledigi tek bir cumleyi anlatiyim..oglum buyuk guzel genis rahat bir arabaya benziyor... :D

dti motorla dci motor arasinda n fark var bilmiyorum ama dediklerine katiliyorum:D

DipNot:Bakimsiz suana kadar 1tek aracimiz olmadi..zamani gelmeden butun bakimlari yapilir bizim arabalarin genelde :):cool::)

VTEC®
21-05-2008, 11:37
tesekkur ederim yorumun icin:)

sabah saat 10gibi babam aradi bitane bulmus 2.2 dci fiyatta anlasamamislar sonra 1.9dci ile anlasmislar yarin gelicek araba :) suanda galerileri dolasiyo..sadece soyledigi tek bir cumleyi anlatiyim..oglum buyuk guzel genis rahat bir arabaya benziyor... :D

dti motorla dci motor arasinda n fark var bilmiyorum ama dediklerine katiliyorum:D

DipNot:Bakimsiz suana kadar 1tek aracimiz olmadi..zamani gelmeden butun bakimlari yapilir bizim arabalarin genelde :):cool::)

bakımsızdan kastım önceki sahibinde yaşanan eksik bakım olayları 2. el araçlarda olabilen şeyler çünkü.

DTI ve DCI motor bi kere tamamen farklı DTI motorlar teknolojiden yoksun bir motor :D
DCI common rail enjeksiyon sistemli yeni teknoloji bir motor. iki motorda 1.9 motor ama tamamen farklılar.

Mr.K
21-05-2008, 11:41
anladim orasini canim:D zaten alinirsa eger kismetse genel bakima sokulduktan sonra sureriz:)

bide 2.2 1.9 arasinda perf. ve yakit olarak cok fark varmidir??? 2.2-lerin full+ lari cok guzellerde :D fiyat farki yok pek hemen hemen ayni burda:)

VTEC®
21-05-2008, 12:35
2.2de bi kere aynı güçte bile olsalar ciğer farkı var tabiki performans farkı olacaktırki 2.2 dcı motor Renault espace ve Renault vel satis de 170 hp olarak kullanılmakta ve lagunadan ağır olmasına rağmen gayet yeterli performans sergilemekte

eğer alabilirsen 2.2 daha iyi aksesuar farklarıda tabiki dediğin gibi bulunmakta.

VTEC®
21-05-2008, 12:35
yakıt farkı çok acıtacak kadar olmayacağını düşünüyorum

Mr.K
21-05-2008, 19:39
tesekkur ederim verdigin bilgiler icin:)

birtanesi siparis gecildi yarin gelicek galeriye gumrukten čikicak hayirlisiyla,birtanede babam bulmus bir arkadasi bulmus daha dogrusu yarinda ona bakicaklar..hangisi nasipse artik..:) galeriye gelcek olan 03',arkadasinin buldugu 02'..babam begendigini soyledi israrla:)

+ekledi..renonun mersedesi lafiiini kim etti hatirlamiyorum burada ancak babamda soyledi..renonun mersedesi gibi dedi asagi kalir yani yok dedi..bilemicem:D

kismet :) tekrardan sagolun.

Moderator arkadaslar konu kilitlenebilir alicagim bilgileri aldim kirlilik olmasin.

Tesekkurler.