PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bravo Hgt Ateşleme Kesti acil yardım

ccesk
09-04-2013, 18:03
Arkadaşlar 2001 model VİS motorlu aracım Conta yaktığı için üst kapağını söktük ve Kapak işlem gördü devirdaim ve conta yenilendi takıldı fakat Ne yaptıysak araç çalışmıyor ateşleme yok araçta ve araç üst kapak sökülene kadar sorunsuz çalışıyordu herşeyi denedik bir türlü nedenini bulamıyoruz aşağıya yaptıklarımızı sıralıyorum yardımlarınızı rica ediyorum:
1) Krank sensörü değişti olmadı (bilgisayara bağladık o hatayı vermişti ilk)
2) Beyin kontrol edildi sağlam
3) İmmo sönüyor anahtarı okuyor
4) Enjektörlere elektrik geliyor
5) Darbe sensörü direk bağlandı sigorta kutusu sigortalar sağlam

Ustanın dediği sadece beynin soketlerini söküp takmış çalışan araba çalışmaz oldu aklına başka bişey gelen varsa onu deneyelim şimdiden sağolun

bond777
09-04-2013, 20:40
bobinler ve kablo tesisatinida incelediniz mi?

ccesk
09-04-2013, 21:09
Su an komple tesisat inceleniyor, bobinlerde kapak sokulmeden once saglamdi ve ateslemeyle ilgili sorunumuz yoktu bi kapak acildi atesleme gitti

Maxi
09-04-2013, 21:24
soket-kablo-röle-sigorta gibi şeylere bakın

ayrıca kam açı sensörü olması lazım onun soketi falan sağlammı ?

çoğu araçta bulunan takla sensörü atmış olmasın? sallantıdan falan
sol koltuk altındadır ona bakın

genelde şuna bakılır
yakıtmı gelmiyor? bujimi ateşlemiyor?

ccesk
09-04-2013, 21:37
soket-kablo-röle-sigorta gibi şeylere bakın

ayrıca kam açı sensörü olması lazım onun soketi falan sağlammı ?

çoğu araçta bulunan takla sensörü atmış olmasın? sallantıdan falan
sol koltuk altındadır ona bakın

genelde şuna bakılır
yakıtmı gelmiyor? bujimi ateşlemiyor?

Darbe sensorunu direk bagladik, benzin geliyor, krank sonsoru degisti kafayi yedirtti bize atesleme yok ne yaptiysak

xplod
10-04-2013, 05:14
krank ve kam sensörleri ateşleme zamanlamasının hesaplanmasında kullanılan sensörlerdir. bu iki sensörden gelen sinyale ve ilgili tesisata odaklanılırsa sorun daha kolay bulunur sanki.
bir buji açıkta bağlanıp ateşleme olup olmadığı kontrol edildi mi? belki çakıyordur ama yanlış zamanda çakıyordur?

ccesk
10-04-2013, 12:28
krank ve kam sensörleri ateşleme zamanlamasının hesaplanmasında kullanılan sensörlerdir. bu iki sensörden gelen sinyale ve ilgili tesisata odaklanılırsa sorun daha kolay bulunur sanki.
bir buji açıkta bağlanıp ateşleme olup olmadığı kontrol edildi mi? belki çakıyordur ama yanlış zamanda çakıyordur?

Krank sensoru yenilendi bugunde kam sensorunu degistircez bakalim, disarda bagliyoruz malesef atesleme yok cakmiyo buji

brutal
10-04-2013, 12:38
Neden cihaza bağlayıp arızasına bakmıyorsunuz?

ccesk
10-04-2013, 13:11
Neden cihaza bağlayıp arızasına bakmıyorsunuz?

Ilk bagladigimizda krank sensoru okuma hatasi verdi onu degistirdik simdi arizada vermiyor ama birturlu calismiyo

bond777
10-04-2013, 20:12
degisen krank devir sensoru universalmiydi yoksa uzerinden cikan parcanin ayni numarali esimiydi. o da farkedebilir

ccesk
11-04-2013, 12:02
degisen krank devir sensoru universalmiydi yoksa uzerinden cikan parcanin ayni numarali esimiydi. o da farkedebilir

Aynen ustanin taktigi farkli bir aracinmis bugun orjinal sensoru sorduk servis 411 tl fiyat verdi muadilini arastiriyoruz insallah ondandir

punto_multijet
11-04-2013, 14:38
eğer numarası 46469866 ise 297tl gozukuyor ki bunu rahatlıkla 260a falan alabilirsin

hatta aynı parcayı boschtan 60tl olarakta alabilirsin :) bosch koduda 0261210160 olması lazım.

ve hatta bu da link http://www.otostart.com/index.php?option=com_otostart&task=urun&syf=ALFA-ROMEO-FIAT-KRANK-DEVIR-SENSORU-0261210160-BOSCH-79

ccesk
11-04-2013, 17:45
eğer numarası 46469866 ise 297tl gozukuyor ki bunu rahatlıkla 260a falan alabilirsin

hatta aynı parcayı boschtan 60tl olarakta alabilirsin :) bosch koduda 0261210160 olması lazım.

ve hatta bu da link Otostart.com | Türkiye'nin En Büyük Oto Yedek Parça Marketi - Bosch Krank Devir Sensörü (0 261 210 160) ALFA-ROMEO-FIAT-KRANK-DEVIR-SENSORU-0261210160-BOSCH-79 (http://www.otostart.com/index.php?option=com_otostart&task=urun&syf=ALFA-ROMEO-FIAT-KRANK-DEVIR-SENSORU-0261210160-BOSCH-79)

Malesef parca kodu: 46520138 ve servis dahil hicbiryerde yok araba oyle yatiyor

alihan_27
11-04-2013, 18:03
Beyin kontrol edildi yazmışsınız ama çıkma sağlam beyinle denedinizmi? Eğer çıkma beyinle çalışıyorsa, beyin tekrar programlanmalı.
Peugeot 307'de anlattıklarınızın tıpatıp aynı oldu. Herşey çalışıyor, ateşleme bobinine elektrik gelmiyordu. Bilgisayarla arızaya bakıldığında krank devir sensörü arızası, benzin pompası arızası vs. diye alakasız arızalar gösteriyordu. Ama asıl sorun kaynağı, aküden düşük voltaj geldiğinden, beyin kendini korumaya almış. Çok sinir bozucu bir durum bence, geçmiş olsun.

ccesk
11-04-2013, 18:48
Beyin kontrol edildi yazmışsınız ama çıkma sağlam beyinle denedinizmi? Eğer çıkma beyinle çalışıyorsa, beyin tekrar programlanmalı.
Peugeot 307'de anlattıklarınızın tıpatıp aynı oldu. Herşey çalışıyor, ateşleme bobinine elektrik gelmiyordu. Bilgisayarla arızaya bakıldığında krank devir sensörü arızası, benzin pompası arızası vs. diye alakasız arızalar gösteriyordu. Ama asıl sorun kaynağı, aküden düşük voltaj geldiğinden, beyin kendini korumaya almış. Çok sinir bozucu bir durum bence, geçmiş olsun.

Aynen 1 haftadir uykularim kaciyor burdada beyni deniyecegim arac yok, sensoru bulmaya calisiyorum simdi sagolsun arkadaslar bosch demis muadil onu arastiriyorum simdi bosch parca kodu: 0232101036 imis bursadan gelcek heralde oda olmazda beyni degistircem

punto_multijet
11-04-2013, 21:26
Sase numarani om atar misin? Yrn eperden iyuce bakayim

ccesk
18-04-2013, 16:03
Arkadaslar bugun butun sensorler yenilendi sente ayarina bakildi yine atesleme yok arac baska bir ustaya goturuldu onunda soyledigi beyin denicez son care, beyni programlatabilecegim yada baska bir beyin alabilecegim yer tavsiyesi olan varmi? Isin kotusu beyni aldim diyelim yine calismazsa geri vermek gibi bir sansim olmuyor nasil bir yol izlemeliyim sizce. Diger ustanin soyledigi mantikli geldi akuyu komple soktulerse (aynen soktu usta 10 gun boyunca sokuk durdu) sonrada baska buyuk bi akuyle takviye yaptilarsa ( ki yaptilar kamyon akusuyle ben gordum) beynin yanmistir dedi. Ama cihaza baglaniyor yansa baglanirmi peki?

exca
18-04-2013, 21:54
İkitelli ataturk oto sanayi sitesinden cikmacilar ile irtibata gec deneme amacli beyin isteyebilirsin , bi sekilde anlasabilirsin diye dusunuyorum

alihan_27
19-04-2013, 15:52
Arkadaslar bugun butun sensorler yenilendi sente ayarina bakildi yine atesleme yok arac baska bir ustaya goturuldu onunda soyledigi beyin denicez son care, beyni programlatabilecegim yada baska bir beyin alabilecegim yer tavsiyesi olan varmi? Isin kotusu beyni aldim diyelim yine calismazsa geri vermek gibi bir sansim olmuyor nasil bir yol izlemeliyim sizce. Diger ustanin soyledigi mantikli geldi akuyu komple soktulerse (aynen soktu usta 10 gun boyunca sokuk durdu) sonrada baska buyuk bi akuyle takviye yaptilarsa ( ki yaptilar kamyon akusuyle ben gordum) beynin yanmistir dedi. Ama cihaza baglaniyor yansa baglanirmi peki?

Beyin komple yanmamıştır bilgisayara bağlanıyorsa. Ki benimkide bağlanıyordu. Herhangi bir elektronikçide beyini açtırıp, kartın devre yollarında yanık,kopuk vs yoksa programlama(resetleme) yaptırmayı deneyin.

Forumdan ''Eyup Duygun'' arkadaşa programlattım ben. İstersen kendisine pm at, sor, yardımcı olur.

Maxi
19-04-2013, 15:55
Diger ustanin soyledigi mantikli geldi akuyu komple soktulerse (aynen soktu usta 10 gun boyunca sokuk durdu) sonrada baska buyuk bi akuyle takviye yaptilarsa ( ki yaptilar kamyon akusuyle ben gordum) beynin yanmistir dedi. Ama cihaza baglaniyor yansa baglanirmi peki?

hayatımda bugüne kadar duyduğum en saçma bahane.
ne biçim hayal gücü var senin yeni ustada böyle ?

ccesk
19-04-2013, 18:32
Arkadaslar Eskisehirde biz bu isi cozemicez anlasildi cok bunaldim arabadanda sogudum Arabayi boylece saticam uygun fiyatada vericem baska yolu kalmadi yarin satiliklara koyarim siteden birine gitsin bari kafayi yicem ugrascak zamanimda yok iyice sinir oldum belkide cok basit bi ariza var ama bulamiyoruz hayirlisi olsun artik ilk gelene vericem gitsin

ali elbasan
19-04-2013, 19:59
ne istiyorsun araca

Maxi
20-04-2013, 07:24
valla durumuna üzüldüm
bir arızanın bu kadar bıktırmaması lazım
eminim saçma sapan birşeyden o
yokmu hiç istanbulda tanıdık tamirci falan ?

ali elbasan
20-04-2013, 08:05
kesin biyerde kablosu koptu bulamıyorlar bakmaklazım tektek

senna
20-04-2013, 08:20
topraklama bağlı mı motora? onu kontrol ettiniz mi?

arabadan soğuyacak bir şey yok çalışır neden çalışmasın yeter ki düzgün şekilde kontrol edin sensörlere tekrardan bakın bence

dnr1
20-04-2013, 11:14
Bu. Arabayi yaparsa osman yapar..birmotun en kalifiye ustasiydi..yillardirda sanayide dukkani var..7 ay once istifa etti..benim alfaya ve tanidigim herkesin arabasina o bakiyor..on numara usta dukkanin yeri hondanin onundeki egsoz muayeneden saga don 200 m ilerde massey ferguson yetkili servisinin karsisinda kardesler oto..kardesi aslan ve babasi..calisiyorlar..hic dusunme halleder bemn kefilim..

ccesk
20-04-2013, 11:18
ne istiyorsun araca

topraklama bağlı mı motora? onu kontrol ettiniz mi?

arabadan soğuyacak bir şey yok çalışır neden çalışmasın yeter ki düzgün şekilde kontrol edin sensörlere tekrardan bakın bence

Vallahi soguttular ya topraklamayida kendim kontrol ettim suandada arabayla ugrasacak zamanim yok ustaya gidiyorum basinda duramadigim icin dogru durus ilgilenmiyolar 1 ay sonra islerim yavaslar ya arabayi cekip bekleticem boyle yada bu sekilde satip gecicem bi kac gune resimlerini ceker koyarim buraya siteden biri alsin bari

ccesk
20-04-2013, 11:30
valla durumuna üzüldüm
bir arızanın bu kadar bıktırmaması lazım
eminim saçma sapan birşeyden o
yokmu hiç istanbulda tanıdık tamirci falan ?

Valla abi sagol aynen sacma sapan bisey cikacak bende eminin ama basinda durmadan olmicak bu araba istanbula goturup beklemem gerek bu arada islerim cok yogun ya 1-2 ay bekleticem yada ilk gelene vericem

ccesk
20-04-2013, 11:34
Bu. Arabayi yaparsa osman yapar..birmotun en kalifiye ustasiydi..yillardirda sanayide dukkani var..7 ay once istifa etti..benim alfaya ve tanidigim herkesin arabasina o bakiyor..on numara usta dukkanin yeri hondanin onundeki egsoz muayeneden saga don 200 m ilerde massey ferguson yetkili servisinin karsisinda kardesler oto..kardesi aslan ve babasi..calisiyorlar..hic dusunme halleder bemn kefilim..

Sagolun musait bi yere cekicem bi kac ay durcak artik satmazsam dediginiz ustayi bulurum tesekkurler ilginize

ccesk
09-05-2013, 17:41
Arkadaşlar uzun süredir yazamadım Aracı çalıştırdık 2000 tl param gitti durduk yere bi üst kapak contası 2000 tl ye mal oldu,
Ankaradan komple beyin+immo+anahtar set aldım 1000 tl ye araç yine çalışmadı, sensörler yeni beyin yeni yine ateşleme yok çıldırcaktım artık ve en son sente ayarına tekrar baktık 2 diş kaçık olduğunu söyledi usta yerine getirdi ve tek marşta çalıştı araç aklınızda olsun sente kaçıksa ateşleme yapmıyormuş bu araçlar ve sente ayarınıda herkes yapamıyormuş