PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : lpg'li araç

brs852
12-04-2013, 23:49
lpg takılı bir araçta lpg enjektörlerini değiştirerek performans arttırımı sağlana bilir mi ?
yada beyin ayarı yapılarak performans arttırıla bilir mi ?

Zorbey
13-04-2013, 11:17
Benzinli kadar yakıt tüketerek performans alınabiliyor :)

uqur
13-04-2013, 20:20
performans artırmak için nozulları biraz büyültmek ve basıncı artırmak ama yakıt benzinden fazla yakar :D ejektörler anca marka kaliteye göre artar performan

fsunnetci
13-04-2013, 20:28
LPG yakıtı tasarruf amaçlı kullanılırsa daha verimli olur aksi takdirde hem anlamsız iş yapmış olursun hemde aracına gereksiz modifiye yapmış olursun.

brs852
14-04-2013, 08:56
Yardımlar için herkese teşekkürler...

ygtrn
14-04-2013, 21:56
zorbey ve uqur arkadaşların dediği gibi bir olay yok, tamamen hurafe kusura bakmasınlar... lpg de benzin kadar(kuruş olarak) bir tüketim sökonusu olduğu zaman araç normalin çok ama çok üstünde zenginde gideceği için araç gaz yemez boğulur, ben yaptım oldu diyen hadi buyursunda yapsın görelim yapılan araca bi wideband bağlayıp... lpg de benzine oranla alınacak güç ya benzinin aynısı olur ya çok azcık fazlası yada birazcık azı olur, bu yapılan ayara göre değişir, aracınızı benzinde 200hp den 300hp ye çıkarır lpg ayarınıda hava yakıt karışımını doğru olacak şekilde yaparsanız, hatta bunun üstüne birde güzel avans ayarı yaptırırsanız(ki bu bilgiğimiz yazılımla olur) aracınız benzinde aldığı güçü lpg dede sorunsuz sıkıntısız vericektir ve bunu sakin kullanımda yakıtı arttırmadan yapacaktır, tapagaz gezdiğinde ise yine benzine aynı oranla kuruş olarak az yakacaktır....

alex
15-04-2013, 00:18
peki wideband ile ayar yapan bi servis varmı lpg ayarını bilginiz varmı

ygtrn
15-04-2013, 03:27
ankarada quattro garage var, burada ise eğer uğraşırlarsa tabi yazılım yapan çoğu firma bunu yapabilir, ben kendi ayarımı kendim yapıyorum, tabi ayar yapmak için öncelikle kullanılan kitin programı ve kablosu olması gerek....