PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Geri görüş ve/veya park sensörü ve alarm tavsiyesi.

Kibitzer
16-04-2013, 20:28
Selamlar.

Birkaç haftalık 2004 model Alfa Romeo 156 sahibiyim.

Henüz aracımızı sağa-sola çarpmadık ama geri park ederken ben bile sıkıntı çekerken hanım çok daha fazla zorlanacaktır. Bu nedenle geri görüş kamerası sistemi almak istiyorum.

Ekranın duracağı yer büyük problem, aklıma ilk olarak dikiz aynasına takılan sistemler geldi. Kullanan-gören-bilen var mıdır? Dikiz aynasına takılan ekran tipi olunca görüş etkileniyor mu? Yani normal ayna olarak kullanımda sıkıntı var mı? Aynanın gece-gündüz durumları etkileniyor mu?

Dikiz aynası tipi ekran olmaz derseniz ekranı nereye gizleyeceğiz? 156'larda doubledin koyacak yer yok, dışarı çıkan ekranlar da göstergeleri kapatıyor. Bir de direksiyondaki kontrolleri kullanamama problemi var.

Arka tamponun ortasına takılan kameralar yerine plaka aydınlatmalarının oraya takılan tip kamera daha iyi olur gibi geliyor. Tamponun ortasında çok fazla "ben buradayım" diyor kamera. Görünmesin istiyorum.

Komple park sensörü ile birlikte sistem olursa çok iyi olur. mümkün olduğu kadar gözükmeyecek, belli olmayacak, daha önce dediğim gibi "ben buradayım, bu araçta park sensörü kamera var" demeyecek bir sistem istiyorum.

Bunlardan ayrı bir de alarm almak istiyorum. Cenmax düşünüyorum, getzde gayet memnundum. Tavsiye edebileceğiniz başka marka var mıdır?

Uzun yazdım. Kusura bakmayın. Tavsiyelere şimdiden teşekkür ederim.

GokhanRS
16-04-2013, 20:30
kaç cm kaldığını gösteren led ekranlar yeterli olur bence. geri görüş kameraları özellikle bayanlarda çok kafa karıştırıyor. arkayı çok yaklaştı sanıp bu sefer öndeki aracın dibine kadar park etmek zorunda kalabiliyorlar.