PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tüketici Hakları'na Gideyim mi? ( Beats Kulaklık Sorunu )

MehmeT.
18-04-2013, 17:25
İyi günler, allah aşkına bir yol gösterirmisiniz lütfen kafayı yiyeceğim yoksa...

Sokayım kulaklığına da beatsni de .. Lanet gitsin..

Geçen yaz Bimeks ' ten Hp marka laptop alırken yanında hediye etmişlerdi kulaklığı. ( Hediye dediğim, fiyatını da içine katmışlar yoksa bedava bişey değil.)

Ama 1 ay bile dayanmadı sağ taraftan bozuldu bass seslerinde cızırtı geliyor..

İlk bozulduğu zamanlar aldığım yere gittim, Hp yi aradım, hepsi topu birbirine atıyor şerefsizler.. Küfür etmemek için zor tutuyorum kendimi maalesef.

Bugün de Bimeksi aradım sizin hp ile görüşmeniz lazım diyorlar.. Hp yi arıyorum garanti belgesinde yazan numarayı arayın diyorlar. O numarayı arıyorum biz birşey yapamayız diyorlar...

Yemin ederim canım sıkıldı çok fena muhattap olacak ilgili yer bulamıyorum elimde bozuk kulaklıkla kaldım ortada yazık günah..

Sizce ne yapmamı önerirsiniz t.hakları na mahkemeye mi başvurayım

HaKo
18-04-2013, 17:26
ürün hediye de olsa mesuliyet distribütör firma yani beats i getiren firmadadır. Tüketici haklarına gidersen onlarda o firma üzerinden yol alacaktır.

MehmeT.
18-04-2013, 17:28
Valla abi zaten kulaklığın garanti belgesi hp adına düzenlenmiş. Ama ilgilenmiyorlar.. Anlamadım gitti.. Valla böyle olacağını bilseydim yemin ederim almazdım.. Kaldım ortada kulaklıkla lanet gitsin kulaklığına...

matthardy
18-04-2013, 17:29
yapın başvurunuzu.
hatta bildim kadarıyla tük.mah. başvuru harçlarıda kalktı.

gidin arayın hakkınızı sadece birkaç dilekçe ile.

Burak
18-04-2013, 17:29
Bulunduğun ilçe kaymakamlığında tuketici hakem heyetine gidiyorsun, bir dilekçe doldurtacaklar gerisini onlar hallederler. Yanında evrakların olsun.

darkmoon
18-04-2013, 17:30
bu beats dediğin hakiki orjinal dr.dre nin beats'lerindenmi nasıl hediye ediyorlar 500tl lik kulaklığı..

MehmeT.
18-04-2013, 17:31
Teşekkür ederim :)

O zaman kaymakamlığa gideyim yarın, Hp firmasını mı yoksa aldığım yer olan Bimeks imi şikayet edeyim ?

Yarın da askerlik belli olacak bir de :)

MehmeT.
18-04-2013, 17:32
bu beats dediğin hakiki orjinal dr.dre nin beats'lerindenmi nasıl hediye ediyorlar 500tl lik kulaklığı..

http://blog.laptopmag.com/wpress/wp-content/uploads/2011/11/dm4-beats-lid.jpg

Hp ile Beats ortak üretmiş, kandım aldım bende maalesef :):) Kulaklığın da parası içinde yani bedava verme durumları söz konusu değik. Bende ki ürün resimdekiyle aynısı.

darkmoon
18-04-2013, 17:35
tamam şimdi oldu bende dedim 500 tl lik beatsleri nasıl hediye ediyorlar :) .. aslında güzel kulaklıkdır türkiye distirübütörü getirten kimse direk orayla temasa geç bence hallederler gibime geliyor.

MehmeT.
18-04-2013, 17:37
Abi ama garanti belgesi Hp adına düzenlenmiş yani Hp kendi getirmiş gözüküyor. Orayı da aradığımda biz birşey yapamayız Hp firmasının ilgilenmesi lazım diyorlar. Çok karışık bir durum valla kulaklıktan soğudum..

MehmeT.
18-04-2013, 17:40
Alırken 2 laptop arasında kalmıştım. Biri buydu diğeri ise i7 full bir makineydi. Keşke diğerini alsaymışım diyorum buna aldandık maalesef..

Ayrıca ne yalan söyleyim kulaklıktan da memnun kalmadım. Geçenler de 7 liralık bir kulaklık aldım, beats den daha iyi ses veriyor.

Bir daha beats mi, yakınından bile geçmem tövbe.....

Burak
18-04-2013, 17:40
Teşekkür ederim :)

O zaman kaymakamlığa gideyim yarın, Hp firmasını mı yoksa aldığım yer olan Bimeks imi şikayet edeyim ?

Yarın da askerlik belli olacak bir de :)

Durumu anlatırsan yol gösterirler :)

darkmoon
18-04-2013, 17:41
durum karışık değil aslında beats i getirten firma mesuliyet hp ye ait diyorsa onlar getirtti benim ürünüm değil benim getirttiğim ürün değil ben bakmam o yüzden diyorsa aralarında bir anlaşmada yoksa bu mevzuda hp bakıcak..

bence şikayetvar.com a yaz bunu büyük ihtimal ilgilenicekdir hp..olmassa tüketici mahkemesine gidersin garantisi bitmeden.

MehmeT.
18-04-2013, 17:42
Peki o zaman yarın kaymakamlık a bir uğrayayım, sağolun :)

http://j1304.hizliresim.com/18/l/m6pk7.jpg

Beats i bizde birşey sandık ama, hiçbir şeye yaramıyor maalesef.. Alacak olanlara tavsiye etmiyorum.:icon_tup:

Bu arada şikayetvar a zamanında Bimeks firmasını şikayet etmiştim bu olay ile ilgili. Onlar da hp ye atmışlardı topu. Bir de hp ye şikayet yazayım o zaman

Sezgin
18-04-2013, 17:44
beats pro degıl bu kulaklık ortalam 200 tl cıvarı hedıye edılebılır kaldıkı laptop fıyatının ıcıne de eklemıslerdır onu zaten :)

darkmoon
18-04-2013, 17:44
beats iyidir aslında ama senin bilgisayarla verdikleri model hangisi bilmiyorum belki hp ye fason biraz kalite seviyesi ucuz bir şey üretmişde olabilirler benim dinlediğim iki model beats de güzeldi.. biri dj versiyonu idi biride pro..

MehmeT.
18-04-2013, 17:45
Buyrun bu da zamanında Bimeks firmasına yazdığım şikayet... :)

Bimeks Servise Ben Gönderecekmişim! (http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1469760/bimeks-servise-ben-gonderecekmisim/98vt5)

Kulaklık pro değil ama solo hd olarak geçiyor. Media markt ta 599 tl civarı satış fiyatı var.

200 de değil yahu :)

Bana verdikleri model Beats Solo Hd. Ama niye memnun kalmadım ses kalitesinden orasını bilemiyorum maalesef..

Dediğim gibi 7 tl lik kulaklık bile daha fazla ses veriyor, bass ları falan. Ama benim kulaklık ta hiç çakmaya benzemiyor..

Karışık durum valla...

darkmoon
18-04-2013, 17:46
bimkes değil hp ye yaz senin işin hp ile bimkes sadece satıcı market..

MehmeT.
18-04-2013, 17:49
Peki o zaman hp firmasına da bir şikayet patlatıyorum şimdi :)

darkmoon
18-04-2013, 17:51
hadi hayırlısı inşallah çözülür mevzu olmassa tüketici haklarına baş vurursun..

MehmeT.
18-04-2013, 17:53
Teşekkür ederim abi inşallah çözülür yoksa kırıp atacam kulaklığı en sonunda göresim gelmiyor o derece canımı sıkıyor bu konu.. Yazık günah o kadar para verdik bir de....

ahk
18-04-2013, 18:01
ilk önce beats markasını kim getiriyorsa oraya tamir için göndermek zorundasınız. Eğer ordan tamir olmadan gelir veya biz bakmıyoruz diye geri gelirse o zaman hakem heyetine başvurursunuz.
Yok ben internetten mail attım sinirlendim şikayetimvar'a yazdımla bu işler olmaz ;) Tamir için gönderdiğinizde veya götürdüğünüzde size verilen servis kağıdını alın eğer servise bile almıyorlarsa iadeli taahhütlü olarak veya noter kanalı ile gönderin. Servisi aradığınızı ispat etmeniz gerekebilir.
Yapacağınız her adımı ispatlayacak belgeleriniz olsun.
Hakem heyetleri candır unutmayın hakkınızı kesinlikle korur.

MehmeT.
18-04-2013, 18:03
Ama abi sorun şu ki ben tamire göndermek için yetkili bir yer bulamıyorum.. Hepsi topu birbirine atıyor. Yani muhattap bulamıyorum karşımda kulaklığı gönderecek, elimde kaldı öyle.. Garanti belgesi var ama, işe yaramıyor ki..

darkmoon
18-04-2013, 18:20
türkiyede beatzı getirten distirübütör şayet bu malı kendi getirmemişse ve beatsın apple gibi uluslar arası bir garantisi yoksa adamları bağlayan hiç bir şey yok.. o ürünü hp getirtmiş ise hp sorumludur o üründen..

ama hp makineyi kendi ithal edip kulaklıkları türkiye distiribütöründen tedarik etmişse yada etmese bile özel bir anlaşma yapmışsa bu kulaklıkların garantisi senin altındadır diye falan o zaman iş değişir ama pek sanmıyorum.. o kulaklıklar bilgisayarla beraber paket halinde gelmişdir diye düşünüyorum..

MehmeT.
18-04-2013, 18:22
Öncelikle yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler. Ürün orjinal kutusunda gelmişti :) Garanti belgesin de Mer-Sa elektronik ürünler tarafından Hp adına ithal ettirilmiş gibi gözüküyor. Şikayet var sitesine hp hakkında yazdım, yarın bir de telefondan hp yi arayacağım eğer onlar da topu başkasına atarsa dayanamıcam telefonda girişicem ana avrat en sonunda....

darkmoon
18-04-2013, 18:26
ana avrata gerek yok onlara tüketici mahkemesine gidiceğini söyle ve tüketici mahkemesine başvur sakin olursan kazanırsın :) ama gerek kalıcağını sanmıyorum hallediceklerdir hp büyük firmadır böyle şeylerle kendini rezil etmemsi lazım.

MehmeT.
18-04-2013, 18:46
Teşekkürler inşallah hayırlı haberlerle dönerim :)

fthdrn
18-04-2013, 19:19
hocam 3 senedir beats kullanıyorum in ier olsun pro olsun hiç sorun yaşamadım sende şansızlık varmış sanırım =)

MehmeT.
18-04-2013, 19:31
Valla hocam sorma ya :D 7 liralık bir kulaklık aldım vuruyom kırbacı kulanıyom her türlü tık yok :D Beats e kibar davrandık bozuldu alet :)

Uur
18-04-2013, 19:52
Hocam senin muhattabın bimeks. Bimeks kime gönderirse göndersin garantiyi aslında o veriyor.
Örnek Ben Sennheiser kulaklık aldım Satürnden. Tam 2 kere götürdüm sol kulaklıkda ses gitmesinden dolayı 2 kere de yeni kulaklık verdiler. Hiç distrübütörüne filan da götürmedim. Ben oraya götürdüm orası halletti. Bu media markta da böyle. Bimekse sizsiniz benim muhattabım mahkemeye vereceğim de bakalım neler oluyor.

MehmeT.
18-04-2013, 19:59
Aksilik Bimekste' de beats marka kulaklık satılmıyor :D Bakalım yarın hp yi arıyacağım ne diyecekler :) Bimeks i bugün aradım geri dönüş yaptılar bana sizin hp ile görüşmeniz lazım diye :)

Valla ne karışık konu arkadaş avrupa birliği müzakerelerini geçti yahu :D

darkmoon
18-04-2013, 20:57
benim bildiğim satürn bazı ürünleri direk kendi ithal ediyor öyle olursa zaten o ürünün garanticisi kendi olmak zorunda.. ama yerel distirübitörden ürün alıp sadece aracı olarak satan marketlerde aracı marketin ana distirübütöre yönlendirmesi çok doğal..aslında kendide direk değiştirebilir müşteri memnuniyeti açısından ama elinde o ürün yoksa yada satışını durdurmuşsa ithalatçı ana firmaya yönlendirmesi çok doğal.

EEE
18-04-2013, 21:12
Satici ve ithalatci birlikte sorumlu.tuketiciye karsi istediginizden talep edin. Bimeks daha mantikli.gibi yeninurun yada bedel iadesi isteyin
Mahkemeye basvuramazsiniz once hakem heyeti zorunlu

thedevil
18-04-2013, 21:12
Şikayetvar.com eniştemin Sony marka cep telefonu bozuldu aldığı yer pek ilgilenmedi ilgilendi fakat yeniden bozuldu sonra ilgilenmedi direk şikayetvar'a mesaj yazdı ama baya kovaladı arkasını bırakmadı teknosa ürünün parasını teknosa hediye çeki olarak iade etti.
Şikayetvar.com iyidir

onursumer
18-04-2013, 21:15
o kulaklkla hp nin ilgilenmesi gerekiyor

ürün ile verilen herşey mause kablo şarj aleti vs vs hepsi firma tarafından 2 yıl boyunca garantiye sokulmak zorunda

direk mahkemeye verin siz bimeksi veriyorsunuz onlarda hp den alıyorlar zaten

thedevil
18-04-2013, 21:19
o kulaklkla hp nin ilgilenmesi gerekiyor

ürün ile verilen herşey mause kablo şarj aleti vs vs hepsi firma tarafından 2 yıl boyunca garantiye sokulmak zorunda

direk mahkemeye verin siz bimeksi veriyorsunuz onlarda hp den alıyorlar zaten

Hacı mahkemeyle uğraşırmaz ekpertiz falan giriyor işin içine bildiğim kadarıyla,ver şikayetvar'a zaten koskoca bimeks masumda olsa bi kulaklık için uğraşmaz halleder ama azıcık kovalamak ve peşini bırakmamak gerekiyor...

Bildiğim kadarıyla radyo istasyonu falan firmayı arıyor ve eğer durumu çözmezseniz radyoda konusunu açar konuşuruz gibi bir uyarıda bulunuyor sanırım fakat şahsen ben birebir bilmiyorum sadece duydum belki yanlış bilgidir...

onursumer
18-04-2013, 21:33
ben yarın şu hp nin sahadaki yetkilileriyle bi goruşeyim ya boşuna sağla solla uğraşma

MehmeT.
18-04-2013, 21:58
ben yarın şu hp nin sahadaki yetkilileriyle bi goruşeyim ya boşuna sağla solla uğraşma

Valla çok makbule geçer yardımcı olursanız:icon_tup: Bende 2 arada bir derede kaldım bimeks e mi saydırayım hp yemi saydırayım çözemedi :p Elimde bozuk beats kulaklık kaldım ortada:p

MehmeT.
18-04-2013, 22:19
http://j1304.hizliresim.com/18/l/m70tp.jpg

Garanti belgesinin bir fotoğrafını çektim.

Kulaklık marka olarak hewlett-packard diye tanımlanmış. Beats olarak değil yani.

onursumer
18-04-2013, 22:21
bimeksle bi alakası yok hp çozmek zorunda

MehmeT.
18-04-2013, 22:25
Yarın bir daha arayayım hp merkezini, böyle böyle diye anlatayım. Eğer derlerse bizi ilgilendirmiyor o zaman diyecem ki tüketici hakları yolu gözüktü..

Yarın da askerlik açıklanıyor bakalım mayıs'ta gidip-gitmeme ihtimalim var eğer gitmez isem koşturcam işin peşinden iyice.

onursumer

Siz yarın soracakmısınız acaba bu durumu ? :)

sansar34
18-04-2013, 22:36
verılen kulaklıgın ayırı bır kutusu yada ayrı bır grantı belgesı yoksa pek bırsey gosteremezsın hp dagva etsen adam kardesım ben garantı belgesınde hangı marka model verdıysem onun garantısını verırım aksı takdırde hıc bır mesulıyet kabul etmem der

ama bımexden hp pc ıle bırlıkte hedıye olarak aldıgına daır bır faruta fıs varsa o zaman dırek bımexı dava et catır catır alırsın parasını cunku sen aramıssın ve grantı talep etmıssın. onlarda senı gerı cevırmıs bız bu urune garantı veremıyoruz dıye anladıgım kadarıyle he eger ımzaladıgın faturada arka tarafında hedıye veya urunle bırlıkte verılen aksesuarlar garantı dahılınde degıldır dıye bır ıbare varsa bı bardak su ıc :)

beats okadarda kotu bır marka degıl belkıde rca kablosunda bır problem olabılır ıstersen baska bır rca kablosuyla dene derım tekrar gecmıs olsun

MehmeT.
18-04-2013, 22:43
Kardeşim ürünün ayrı bir garanti belgesi var, zaten faturada da laptop ayrı, kulaklık markası ile ayrı belirtiliyor. Bugün bimeks müşteri hizmetleri ile görüştüm, fatura numarasını söyledim onlara.

Sistemden baktılar, ürünün yanında ayrı olarak çıkıyor Monster Beats diye. Zaten garanti belgesinde de kulaklık diye geçiyor ürün.

onursumer
18-04-2013, 22:47
yarın ulaşıp bilgi almaya çalışıcam

sansar34
18-04-2013, 22:51
o zaman tekrardan yarın bimexe gıdıp yuz yuze yetkılılerle bır gorusme yap eger sana bız bunu garantı kapsamına alamıyoruz derse sende soyle soyle pekı o zaman distiribitor fırmaya gıdıcem bana sızın garantı kapsamına almadıgınıza daır bır yazılı belge vermenızı talep edıyorum de eger onuda vermezlerse dırek ıkı fırmayıda tuketıcı haklarına sıkayet et ıkısındende hak talep edebılıyorusun diye bılıyorum

pcvirus
18-04-2013, 23:24
arkadaslar bu sorun tamamen bimeks e ait tir
ben müşteriyim sen gelip bana bir mal satıyorsan
benim muhattabım sadece sensin
yani hp ye sen gönder demek gibi bir lüks ü olamaz bu firmaların
aynı şey tüm mağazalar için geçerlidir
vatan veya teknosa neden teknik servise kabul ediyor arızalı ürünleri ?
kesinlikle bimek sin çözmesi gereken bir konudur
başka bir açıklaması olamaaaz

MehmeT.
19-04-2013, 00:26
Valla zamanında elimde kulaklık 2 kere mağazalarına gittim sorunum için, geri gönderdiler biz yapamıyoruz diye.. 1 kere şikayet var dan yazdım, kaç kere aradım hatırlamıyorum bile..

Yarın bir de hp yi arayacağım bakalım..

kelalper
19-04-2013, 08:50

bimeks satıcı firmadır garanti HP üzerinedir. Bimeksden HP ne alırsan al bişey olduğunda Bimeks Hp ye götürün der. HP ye götürürsün ilgilenirler. Bimeks dışarıdan kendi ithalatını yaptığı ürünlerde kendi garantisini veriyor ki bunlarda genelde ucuz yan ürünler. Bu tip ürünlerde marka sorumluluğu var.

Beats kulaklık olayına gelince kaliteli kulaklık ses tonu güzel ama o para etmez. Etmeyeceğini de çinde öğrendim. Pariste kulaklık alırken denemiştim Proyu 185€ fiyatı vardı. Onun yerine başka kulaklık aldım kalite olarak yakın diye. En son Çinden Pro modelinin çakmasını gördüm. Yanımda da Paristen aldığım kulaklık vardı. Birebir kıyasladım Çakma beats pro paristekinden farksızdı. Adam 45 € dedi 10€ ya aldım. Kullanıyorum inanılmaz da memnunum.

onursumer
19-04-2013, 09:14

bimeksle alakası yok almak zorundada değil tuketici mahkemesine dava açsan bile bimekse açarsın onlarda kararla hpden alır oda fatura bimeksten çıktığından dolayı prosedur boyle

vatan veya teknosa sadece lojistik hizmet veriyor urunu senden alıyor paketliyor kargoluyor ki buda sorunun çozuluceği anlamına gelmiyor

ayrıca şoyle birşeyde var

teknosaya bırakıyorsun şikayetini yazıyorsun adam aynı şikayetle servise kargoluyor

ürün serviste yapılmadan teknosaya geri gonderliyor sonra suçlu teknosa oluyor :)

burda en güzeli herzaman ithalatcının belirlediği yetkili teknik servisle irtibata geçmek

hp de 444 03 07 müşteri hizmetleri ve kesinlikle kendileri bakmak zorunda garanti belgesinde hp yazdığı için

bimeksin vermiş olduğu bundll bir ürün olsaydı eğer farklı garanti belgesi çıkardı içinden

Utku
19-04-2013, 11:17
insanları yanlış yönlendirme laptop çıkışından aldığın sesi beats sana ne kadar güzel verebilir ? ben detox taktım laptopa ondan verim alamadım sen bundan tabiki alamazsın.tak bakalım bi one a ipod a falan ondan sora karalarsın markayı

MehmeT.
19-04-2013, 15:41
Tek derdimiz o olsun :) Ben şu an bozuk kulaklığı nasıl değiştirebileceğimi düşünüyorum. Lanet gitsin beats markasına da monster e da bi daha ömrüm boyunca alırsam...................

Az önce hp yi aradım orda ki kadın diyor bizim yapabileceğimiz birşey yok hp nin mail adresini verdi.

İngilizce olarak mail atmak gerekiyormuş nelere bulaştık yav...

Bu arada normal laptop değil ses kartı beats olan laptop diye aldık, ama gene de beğenmedim..

Ya valla sinirden gülüyorum ne bimeks muhattap oluyor ne hp ya arkadaş kim değiştircek o zaman bu kulaklığı kırıp atacam en sonunda...

onursumer
19-04-2013, 16:58
ben birkaç kişiyle konuştum 1-2 güne haber vericem

insanları yanlış yönlendirme laptop çıkışından aldığın sesi beats sana ne kadar güzel verebilir ? ben detox taktım laptopa ondan verim alamadım sen bundan tabiki alamazsın.tak bakalım bi one a ipod a falan ondan sora karalarsın markayı

urunun ozelliği zaten beats audio desteği vermesi ses kartı ile ilgili bir çalışması var ortak urun

şuan notebook veya desktop serilerinin hepsi beatsaudio o yüzden normal notebook gibi bir performansı yok

MehmeT.
19-04-2013, 17:25
Teşekkür ederim minnettar olurum valla.:icon_tup:

Askere bu dönem gitmeyecekmişim daha rahat koşturabilirim bu işin peşinde. Yeter ki muhattap olacak bir yer bulalım ne Bimeks ne Hp kabul etmiyorlar yahu...

pcvirus
20-04-2013, 03:07
arkadaslar oraya gonderiyor buraya gonderiyor
bakın ben yıllarca teknik servis te çalıştım
bende bazı ürünleri müşteri getirdiğinde hp ye samsung a yönlendirdiğim oldu sadece uğraşmak istemediğimden
dolayı
ancak faturayı hangi firma kesti ise
bimeks mi bimeks bitmiştir
garantiyi sorgulayacak olanda takip edecek olanda bimeks tir
yapmayın gözünüzü seveyim
o adamlar kendi bünyesinde tamir ediyor demiyorum zaten
ancak arıza -garanti durumlarında onlar ilgilenmek zorundalar
beni hp samsung bağlamaz
onlarla muhattap olması gereken bimeks tir

MehmeT.
22-04-2013, 11:56
Aldığım mağazaya gidiyorum birazdan elimde kulaklıkla birlikte, ya yenisini verin ya tamir edin diyeceğim... Bıktım artık bu kulaklık probleminden.

wrcsinan
22-04-2013, 12:21
Mehmet bey izlemeniz gereken yol şudur:

bozuk kulaklığı ürünleri almış olduğunuz yere ( bimeks firmasına) vermek. eğer firma kulaklığı servise gönderemiyorsa veya servis ürünün tamiratını yapmadıysa gerekli açıklamaların buluduğu servis fişini alın.(yani ürün onarılmadı veya onarılamıyor gibi) bu servis fişiyle tüketici hakem heyetine başvurun ve başvurunuzda ürünün yenisiyle değişmesini istiyorum diyede belirtin. başvuru çok kolay ve harçsızdır. sizi %90 bilirkişiye gönderecektir. bilirkişide %90 olumlu rapor yazacaktır. sonra hakem heyeti size rapor gönderektir. muhtemelen bu raporda olumlu olacaktır. bu rapor ve bozuk kulaklığınız ile bimekse gidip servis personelinin önüne koyup gerekli işlemlerin yapılmasını rica ediyorum diyorsunuz. onlarda raporu merkeze gönderdip size yeni bir kulaklık veriyorlar. süreç budur. bu süreç 1-2 ay sürüyor.

thedevil
22-04-2013, 12:24
arkadaslar oraya gonderiyor buraya gonderiyor
bakın ben yıllarca teknik servis te çalıştım
bende bazı ürünleri müşteri getirdiğinde hp ye samsung a yönlendirdiğim oldu sadece uğraşmak istemediğimden
dolayı
ancak faturayı hangi firma kesti ise
bimeks mi bimeks bitmiştir
garantiyi sorgulayacak olanda takip edecek olanda bimeks tir
yapmayın gözünüzü seveyim
o adamlar kendi bünyesinde tamir ediyor demiyorum zaten
ancak arıza -garanti durumlarında onlar ilgilenmek zorundalar
beni hp samsung bağlamaz
onlarla muhattap olması gereken bimeks tir

+milyon

Diyelim Teknosa'dan Sony televizyon aldık televizyon bozuldu ne yapacağız? Sony'yi falan mı arayacağız? Japonca mail falan mı yazacağız :eek:? :D saçmalıktan seçmeler :cool: Sen ürünü nerden aldıysan seninle orası ilgilenmek zorunda faturayı kim kestiyse orası bakacak kim sattıysa alacak Sony'ye o gönderecek...

MehmeT.
22-04-2013, 18:50
Teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştınığız için:icon_tup:

Bugün Bimeks e gidip kulaklığı teslim ettim. Gene bilmem şuraya gidin saçmalıklarına başlayacaklardı ki olayı anlattım :) En sonunda teslim aldılar bakalım.

Ondan sonra Hp den aradılar şikayetvar da yazdığım şikayet üzerine. Kendilerinin ürünü iade alamayacağını, para iadesi veya tamir edemeyeceklerini söyledirler.

Dedim mağdur olan ben olacağım yani. Bugün bimeks e verdiğimi söyledim ürünü, eğer ki olumlu olmazsa kulaklık tüketici mahkemesine gideceğimi söyledim.

Eğer kulaklığı tamir etmezler, veya yenisini vermez iseler, onlardan kağıt isteyeceğim sizin dediğiniz gibi tamir edemiyoruz ve ya yenisini veremiyoruz diye.

Sonra ver elini tüketici mahkemesi :D