PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ASTRA GTC 2.0 turbo hızlanma + bonus = BACK FİRE

Görkem
19-04-2013, 11:26
hızlanmadan çok go-pro 3 hero yu test etmek amaçlı çektiğimiz videolardı aslında ,o yüzden vites atışlarımda çok hızlı değil,,zaten ne sport mod açık nede asr kapalı (videoda da belli oluyor zaten 2 den 3 e atarken asr devreye giriyor) ,,,yinede paylaşmak istedim ;)

aracımda sadece 76mm down pipe mevcut tüm susturucular ve borular standart,,bu arada araçta 2 kişiyiz (1365kg+90kg+85kg)

60-210km
GFozh-N4EPU

Opel Astra H GTC 2.0 Turbo Acceleration Z20LER - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=GFozh-N4EPU)

ve BONUS videomuza gelelim geceleri aynamda baya bir aydınlanma gördüğümün farkındaydım zaten :D onuda bi çekmeyi deneyelim dedik :)

Astra GTC exhaust back fire :icon_tup:

s3vNoe35yAI

Opel Astra H GTC 2.0 Turbo Z20LER Exhaust Sound - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=s3vNoe35yAI)

Arasts61
19-04-2013, 11:34
maşallah:)

KA®ANLIK
19-04-2013, 12:08
Maşallah,

alev süper olmuş :)

arıza lambası neden yanıyor acaba ?

Görkem
19-04-2013, 12:11
maşallah:)

teşekkürler Özgür abi

Maşallah,

alev süper olmuş :)

arıza lambası neden yanıyor acaba ?

çok sağol,,,lambda sensörünün yanıltıcısı biraz kısa kaldı, o yüzden 2. sensöre arıza yakıyor arabam, ama gidişinde bi sıkıntı yok,,korumaya felan almıyor yane ;)

keskinli_ali
19-04-2013, 13:14
maşşallah hacı baya iyi hızlanmış..vakum kaçağı varkende bir video olsaydı farkı görürdük.. allah kaza bela vermesin iyi bak o arabaya :)

iynn-RS
19-04-2013, 13:16
GTC baştan yaratılmıs :D:D pardon o minibar dı :D

Maaşallah gorkemcım :)

Görkem
19-04-2013, 13:18
maşşallah hacı baya iyi hızlanmış..vakum kaçağı varkende bir video olsaydı farkı görürdük.. allah kaza bela vermesin iyi bak o arabaya :)

sağolasın Alicim ,,bu arada merak etme zaten bu vakum kaçağı varkenki hali :D 2-3 hafta önce çekmiştik Osman dostumla,,,onuda unutmayalım gprosunu esirgemedi bizden :) sponsored by Oski :D

Görkem
19-04-2013, 13:53
GTC baştan yaratılmıs :D:D pardon o minibar dı :D

Maaşallah gorkemcım :)

haahah :D daha biz yaratmadık bişi dur bakalım,,,ama mini barın dönüşü fena olcak ona göre kılıcını tüfeğini donatta gel :D

iynn-RS
19-04-2013, 14:30
haahah :D daha biz yaratmadık bişi dur bakalım,,,ama mini barın dönüşü fena olcak ona göre kılıcını tüfeğini donatta gel :D

Hazır kıta beklıyorum hacı Bilmem anlatabildimmi :D

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/545957_10151514155589438_905770490_n.jpg

devolation
19-04-2013, 14:49
maasallah konısyonu guzel bı gtc ah bide su agırlık olmasa..

Tunacan
19-04-2013, 14:52
Güzel yürüyor Görkem maşallah.
Dyno da ne çıktı?

FaBeRgE
19-04-2013, 15:00
maşallah çok güzel,

bende go pro 3 almayı düşünüyorum, back fire videosunu çektiğiniz video için kullanılan aparat beraberinde mi geliyor ? Çünkü çinçon işi 3 kuruşluk vantuzlara pek güvenemem, bu konuda fikir paylaşırsanız memnun olurum.

Vtec_2
19-04-2013, 15:58
Masallah hem soluksuz devam ediyor. Gule gule kullanasin

BlackEmperor
19-04-2013, 16:26
videoyu eve geçince izleyeceğim ama ateş etmesi iyi değildir, yazılımda yok aracında ateş etmemesi lazım normalde... hatta yazılım olsa bile ateş etmesi sıkıntılı...

ama şu var çok zevkli :)

streetdevil
19-04-2013, 16:27
masallah gorkem.oldum olası hayran olmusumdur gtc ye.tekerine tas turbona zeval gelmesin.z20ler deler gecer:)

dieseland
19-04-2013, 17:23
açıda güzel videoda maşallah araca

Görkem
19-04-2013, 17:46

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/545957_10151514155589438_905770490_n.jpg

her telden her türden makina var diyosun :D işi zor arkadaşın Allah kolaylık versin :)

maasallah konısyonu guzel bı gtc ah bide su agırlık olmasa..

teşekkür ederim,,dediğin gibi tabi sizin araçlarınız kadar hafif değiliz ne yazıkki yada bir typer kadar :D yinede sınıfına rakiplerine göre eşit sayılabilir (megane rs--golf gti vs..)

Güzel yürüyor Görkem maşallah.
Dyno da ne çıktı?

çok sağol Tuna,,valla erhanın dynoda 219bg gibi bi güç çıkarttık :) down pipe biraz ciğerli oldu galiba nevzat ustanın ellerine sağlık :D

maşallah çok güzel,

bende go pro 3 almayı düşünüyorum, back fire videosunu çektiğiniz video için kullanılan aparat beraberinde mi geliyor ? Çünkü çinçon işi 3 kuruşluk vantuzlara pek güvenemem, bu konuda fikir paylaşırsanız memnun olurum.

teşekkürler,,,gopro 3 hero black edition dı kullandığımız ve aparat yanında gelmişti kendi aparatı idi ,,ancak ekstra bi ücretle alınıyordu yanlış bilmiyorsam ;)

Masallah hem soluksuz devam ediyor. Gule gule kullanasin

çok sağol,, sen stage 2 oldun sanırım artık :)

videoyu eve geçince izleyeceğim ama ateş etmesi iyi değildir, yazılımda yok aracında ateş etmemesi lazım normalde... hatta yazılım olsa bile ateş etmesi sıkıntılı...

ama şu var çok zevkli :)

doğru diyosun bir sıkıntıda olabilir,,alevi daha çok asr devreye girdiğinde atıyor,,sanırım gazı keserken araba zaten benzini işemiş olduğundan o arada alev olarak egzozdan alıyoruz ;),,ama videoyu izlemen lazım çok çok keyifli :),,bu kadar iyi attığını düşünmüyodum çekene kadar :D

masallah gorkem.oldum olası hayran olmusumdur gtc ye.tekerine tas turbona zeval gelmesin.z20ler deler gecer:)

çok teşekkür ederim ,,Allah sizinde gönlünüze göre nasip etsin inşallah,,,

açıda güzel videoda maşallah araca

teşekkürler ;)

bravo hgt
19-04-2013, 18:35
Görkem Maşşallah GTC nin Gidişide çok İyi Alevide Dikkat Et Yakma Mİlleti :)

Tunacan
19-04-2013, 18:42
Deneyelim bi gün hacım.

Görkem
19-04-2013, 18:49
Görkem Maşşallah GTC nin Gidişide çok İyi Alevide Dikkat Et Yakma Mİlleti :)

hahhah:D eyvallah abim ,,tikkat edecek olanlar onlar fazla yaklaşmasınlar ,,,yaklaşanı yakarım hesabı :)

Deneyelim bi gün hacım.

sen bizi gözüne kestirdin belli :D

şaka bi yana uygun bi zamanda bakarız tabi Tuna :icon_tup:

Tunacan
20-04-2013, 10:48
Yok yaw neden gözüme kestireyim :) Eksozum bile yok artık :)

Vtec_2
20-04-2013, 19:17
Stage 2 likbiseyim yok suan :) cooler fln o kdr. Fakat yazilim yaptirmani tavsiye ederim. 2.0 turbo benim aracimdan kat kat daha keyif verir. 250 - 260. Hp arasi miss olur. Tekrardan masallah.

Sportline
21-04-2013, 11:43
Bugün mangalı gtc ateşiyle yakarız artık :)

çarşamba gibi lastiklerimi takimde seni çok bekletmim , kameran arkaya değilde öne bakıcak şekilde ayarla please :D

speed_emre
21-04-2013, 11:53
gorkem abı masallah cok guzel ındırıyor kadranı valla :D daha evvelden dedıgım gıbı bunu yukledıgın zaman bıraz 300 ho cıvarında oldugunda ınanılmaz keyıf verır sana opc kıtıde takmayı unutma :D

OmerRS
21-04-2013, 11:55

çarşamba gibi lastiklerimi takimde seni çok bekletmim , kameran arkaya değilde öne bakıcak şekilde ayarla please :D

:D ;D

Görkem güzel video olmuş.

CasabLanca
21-04-2013, 11:59
başkan ateş diyorsun ateşşşşşş :D

murat çelik
21-04-2013, 12:04
görkem harika gidiyor birde yazılım of o zaman

Görkem
21-04-2013, 13:34
Stage 2 likbiseyim yok suan :) cooler fln o kdr. Fakat yazilim yaptirmani tavsiye ederim. 2.0 turbo benim aracimdan kat kat daha keyif verir. 250 - 260. Hp arasi miss olur. Tekrardan masallah.

orjinal turboları gerçekten ufak bizim araçların sadece yazılımla 235bg gibi güçler çıkartıyor ancak,,,ama cooler egzoz kıl tüy uğraşınca bu truboyla limitler dediğin gibi 250bg ler ,,bakalım ben opc turbosuyla yola devam etmeyi düşündüğümden şuan pek bişi yapmıyorum :)

bensiz mangal olmaz diyorum size zaten hep :D

ibo adam atarlı geliyo bak :p

gorkem abı masallah cok guzel ındırıyor kadranı valla :D daha evvelden dedıgım gıbı bunu yukledıgın zaman bıraz 300 ho cıvarında oldugunda ınanılmaz keyıf verır sana opc kıtıde takmayı unutma :D

teşekkürler Emre ,,evet inşallah hedeflenen şeyler yazdıkların zaten ,,ama acelem yok bu halinin keyfini sürüyorum, zaten aldığım araçlarada 4-5 sene bindiğimden bi anda yapmamımda keyfi olmaz :)

:D ;D

Görkem güzel video olmuş.

sağol Ömerim darısı sana :) turbo mondeoyu bekliyoruz :D

başkan ateş diyorsun ateşşşşşş :D

napalım ateş bizi çağırıyor Erayımm :D

görkem harika gidiyor birde yazılım of o zaman

teşekkürler Murat abi,,,seninkinden iyi olmasın idare ediyoruz :)

Erhanım mapperım yazılımcım pampam :D bi ufaktan yokladı zaten biraz deneme sürüşü yaptık :),,ama geri döndük orjinale şimdilik ,,şuanki turbom zaten yeterince ötüyor bi süre idare etmesi lazım sonrasında opc turbosuyla geri dönüş yapmak üzere beklemedeyiz :)

iynn-RS
21-04-2013, 14:00

abuk sabuk şartlar koymazsan deneriz panpa :D

benim kamera fix arkaya bakiyo emin ol kadraja girersin :D

Z20LET
21-04-2013, 16:02
maşallah kazasız belasiz.

G60
21-04-2013, 17:03
İyi gidiyomuş. :D

Görkem
22-04-2013, 12:13
abuk sabuk şartlar koymazsan deneriz panpa :D

benim kamera fix arkaya bakiyo emin ol kadraja girersin :D

kadrajı bilmemde sen bi şartnağme imzalamadan olmaz sizin deneme :D

maşallah kazasız belasiz.

teşekkürler Ümit ;)

İyi gidiyomuş. :D

ölemiymişşş :p

iynn-RS
22-04-2013, 12:23
kadrajı bilmemde sen bi şartnağme imzalamadan olmaz sizin deneme :D

noter den onaylı olacak bıde :D

Görkem
22-04-2013, 12:29
noter den onaylı olacak bıde :D

şartnağme + noter onayı + bir memur kefil + 2 şahit + aynı yerden benzin alınıp çıkılıcak :D :D :p

öle kolay değil yani rolll :D

iynn-RS
22-04-2013, 12:36
şartnağme + noter onayı + bir memur kefil + 2 şahit + aynı yerden benzin alınıp çıkılıcak :D :D :p

öle kolay değil yani rolll :D

notre onay kefil sahıt flan kolay da bzıım şartname kolay kolay olusmaz

2 şer kişi basacaz dıye tutturdu :D

roll mu yapıyoruz şehirler arası otobüs seferimi bellı degıl :D

Görkem
22-04-2013, 12:45
notre onay kefil sahıt flan kolay da bzıım şartname kolay kolay olusmaz

2 şer kişi basacaz dıye tutturdu :D

roll mu yapıyoruz şehirler arası otobüs seferimi bellı degıl :D

hahhah :D

rollingin benzin parasını çıkartırsın işte ,,gel vatandaş gel ***** yere 1-2 :D

levent
23-04-2013, 11:47
Maşallahı var abi, artık OPC turbosu mu oluyor gtx mi takıyorsun, takta görelim :)

Bu arada Sinan yazmışta, stok olarakta alev atar, ESP devreye girip kestiği anda benzini püskürtmüş oluyor zaten katalizör de olmadığı için bu güzel görüntü ortaya çıkıyor :)

Görkem
23-04-2013, 12:23
Maşallahı var abi, artık OPC turbosu mu oluyor gtx mi takıyorsun, takta görelim :)

Bu arada Sinan yazmışta, stok olarakta alev atar, ESP devreye girip kestiği anda benzini püskürtmüş oluyor zaten katalizör de olmadığı için bu güzel görüntü ortaya çıkıyor :)

çok teşekkürler Leventim,,,valla opc turbosu bizim için yeterli olur zaten,,biraz standart halini kullanayim bölede keyif alıyorum ,,hemde maddi olarak biraz toparlanalım :),,aslında bazen şeytanda dürtmüyor değil gtx28 takıp daha düşük basınçta daha güzel bir manifoltla yola devam etmekte mantıklı,,ama çokta standart dışı olup gündelik kullanmaktan çıksın istemediğimden o kısmı zor gibi :)

bu arada dediğin gibi asr nin devreye girdiği viteslerde atıyor alevi bende dikkat ettim 1-2-3 viteslerde yane ;) üst viteslerde yok gibi :)

Vtec_2
23-04-2013, 12:30
Yok yok sadece 1-2-3 de atmaz :D deviri güzel yakaladıgın her vıteste patlatır :D haberın olsun.

Görkem
24-04-2013, 17:24
Yok yok sadece 1-2-3 de atmaz :D deviri güzel yakaladıgın her vıteste patlatır :D haberın olsun.

:)

doğrudur aslında ben sadece bu vitesleri denedim kamere ile kayıt yaparken bu 3 ünde net kesin var alev ;) üst viteslerde dışardan görenlere sormak lazım :)

BlackEmperor
25-04-2013, 11:12

esp yede girse kesicide de gitsem sogukken gazlasamda arada triple ceksede alev atmadı benim turbo back egzoz , alev demek geç ateşleme demek oda iyi bişey değildir leventim arnavut ciğerim :)

ghibli06
25-04-2013, 12:01
maşallah çok güzel yürümüş, benim de favori güzergahımdır, arabaya ne yapsam orda mutlaka denerim farkı görmek için :)

levent
25-04-2013, 12:13
esp yede girse kesicide de gitsem sogukken gazlasamda arada triple ceksede alev atmadı benim turbo back egzoz , alev demek geç ateşleme demek oda iyi bişey değildir leventim arnavut ciğerim :)

Z16LET ile Z20LER farkı diyelim,

Tek bir arkadaşım ikisine de bindi bir süre egzozlu olarak, 2.0t alev atıyordu bariz, araçlar sıkıntısızdı zaten servis kendilerinindi :) Ben geç ateşleme vs olacağını düşünmüyorum ki olsa böyle gitmez turbo arabada ateşleme hatası acayip gösteriyor kendini.. Göstermese bile arada egzozdan çıkan duman renginden fark edilebilirdi alev sırasında bence :)

Görkem
25-04-2013, 20:15
maşallah çok güzel yürümüş, benim de favori güzergahımdır, arabaya ne yapsam orda mutlaka denerim farkı görmek için :)

çok teşekkürler :icon_tup: evet bende çok uzun zamandır kullanırım o yolu ,,ölçüm için güzel ve uygun bir yer ;)

Alev konusunda bişi diyemiyorum artık atıyor namusuz :p ,,,arabamda bi sıkıntı vardır yoktur bilemiyorum ,,alev tabiki aslında biraz ateşleme sorununa alamet olsada ,,denediğim başka araçlarda olduğundan dolayı yeter derecede ciğerli diyebiliriz :) sorunu varsada şimdilik bölesi keyifli ve yeterli :D

tdipower
25-04-2013, 21:11
maşallah çok başarılı valla :)

Schumi
25-04-2013, 21:49

Geç ateşlemek yerine ateşlemeyi kesiyor ama benzini daha geç kesiyor. Yanmamış sıcak benzin silindiri terk ettikten sonra bazen ısınmış ara borulardan ve son susturucudan geçerken alev alıyor.

penguinhakan
25-04-2013, 22:45
Maşallah çok güzel olmuş.

Harunde
25-04-2013, 23:35
maşallah görkem güzel hızlanıyor...
bizim opc lerde maşallah alevli arkadan hoş görünüyor...

Görkem
28-04-2013, 21:01
maşallah çok başarılı valla :)

sağol Serdarım ;)

Geç ateşlemek yerine ateşlemeyi kesiyor ama benzini daha geç kesiyor. Yanmamış sıcak benzin silindiri terk ettikten sonra bazen ısınmış ara borulardan ve son susturucudan geçerken alev alıyor.

teknik bir yorum :icon_tup: teşekkürler ,,,kuvvet ihtimal dediğiniz gibi olay

Maşallah çok güzel olmuş.

teşekkürler Hakan

maşallah görkem güzel hızlanıyor...
bizim opc lerde maşallah alevli arkadan hoş görünüyor...

alevsiz opel kalmasın :D teşekkürler Harun sağolasın ;)