PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : vectra 2.5 CDX hakkında bilgi...

mkaan61
20-04-2013, 09:24
opel vectra 2.5 CDX almayı düşünüyorum.önceki aracım vti idi.Şimdi biraz daha konforlu performans olarakta vti ın çok uzağında olmayan bir araç diye düşünüyorum.Daha önce kullanan ve bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Günkut
20-04-2013, 09:26
Vti dan cok daha fazla yakıcagını trabzonda ustanın ne durumda oldugunu anlayan bılen ve altlarda vti kadar gitmeyecegini biliyorum

Bence son sahibi olma potansiyeli yüksek arabalardan birisi hacimden dolayı bizim insanımız çok korkuyor kendi babam bile 1.8 araba alıcam diyorum ne yapıcaksın baş edemezsin diyor.

Birde neden opel 2.5cdx ne kadardır bilmiyorum ama o paralara daha az özellikli acil bir durumda satışı daha hızlı olan bir araba tercih edebilirsin.

edit: kaç model bu arada ?

Günkut
20-04-2013, 09:28
2012 yılında yazılmış bir post:

bende 97 vectra 2,5 -v6- 24v CDX vardı. Bu araçlar B kasanın güç performans güvenlik konfor ve prestij yönünden en ıyı en süperidir.Çoğu kimse 2,0 GT der ama hikaye cdx'in 175 hp'lik 6 silindirli motoru ustalar tarafından''uçak motorlu vectra'' diye tabir edilir.
--peki bu araç alınırmı...?
--Bu araca sahip olmak isterseniz cüzdanınız sağlam olacak,araç 16 yaşının üstünde ise yıllık vergısı 260 küsür. altında ise yıllık 800 tl gözden cıkarmalısınız.Araçta 175 hp'lik bir yaratık var ancak bunu kaldıracak şanzuman ve diferansiyel malesef yok...klasık opeler gibi aracın geri vitesi 1. vitesin yanında değil ''R'' 4. vitesin yanında oldugu için bozulursa şanzuman bulmak problem ben sadece dişlilerini 2.000.00tl ye buldum. :)
--Bu araçların tavan kumaşları cok hassas sünebiliyor ve cam krikoları plastık dübelli oldugu için yan camlarınız bir anda süşebilir...Aracın triger kayışıyla 3 kişi rahat ip atlar okadar uzun ve dolambaçlı...Depoda benzin kalmazssa deponun içindekı benzin pompası yanabilir orjinalı 800.00tl çin malı var 65.00tl ama motoru ıyı besleyemiyo süreklı motor arıza lambası yanıyor.
--Motora gelince bir v6 kullanacaksanız gözunuz gibi bakmalısınız vites boştayken asla gaz vermemelisiniz bişey olursa arabayı demir fiyatından tarttırıp satabilirsiniz... :)
--Bu arabalar dışı seni içi beni yakar cinsten...
--Bu arabaya sahip olmak fahişeye aşıkolmak gibi bişey... Allah korusun...

--Yakıt tüketimine gelince benzinde basarsan yol bilgisayarında 100km'de 20 litreleri görebilirsin...Lpg de 33 krş'un altına düşerse kendini şanslı hissedebilirsin...Araç 100km/h'a çıkar gibi kısa sürede 200km/h 'çıkıyor tabi depoyuda kurutuyor...Benzin ibresinin düşüşüne gözunle takip edebilirsin...

mkaan61
20-04-2013, 09:53
bu araba için ayırdığım bütçe max 14.000 vti kadar gitmeyeceğini biliyorum tabiki ama çok geriye kalmıyacağınıda biliyorum yakıta gelince benim için çok büyük biproblem değil fakat diğer konular düşündürüyor tabi

oGuZ555
20-04-2013, 10:03
Son postu okuyunca maceraya hiç gerek yok diyesim geldi :)

Günkut
20-04-2013, 10:05
bu araba için ayırdığım bütçe max 14.000 vti kadar gitmeyeceğini biliyorum tabiki ama çok geriye kalmıyacağınıda biliyorum yakıta gelince benim için çok büyük biproblem değil fakat diğer konular düşündürüyor tabi

Hocam yanlış anlama ben edirnede yaşıyorum kıçı kırık 4 silindir hondanın şanzımanın açamadılar zamanında bulunduğun bölgede usta çok önemli.

Hadi ben yakınım istanbul'a gidip geliyorum ama sen ?

Yakıt en kolayı zaten varsa gezersin yoksa yürürsün çok problem değil ama araç bir arıza yakınca okuyup çözebilicek adam yoksa 14 liraya dünya araba var belki seni tatmin etmez ama al sat yaparak daha üst seviyede daha basit ve kullanışlı araba alman mümkün.

uygar
20-04-2013, 10:37
:D
2012 yılında yazılmış bir post:

bende 97 vectra 2,5 -v6- 24v CDX vardı. Bu araçlar B kasanın güç performans güvenlik konfor ve prestij yönünden en ıyı en süperidir.Çoğu kimse 2,0 GT der ama hikaye cdx'in 175 hp'lik 6 silindirli motoru ustalar tarafından''uçak motorlu vectra'' diye tabir edilir.
--peki bu araç alınırmı...?
--Bu araca sahip olmak isterseniz cüzdanınız sağlam olacak,araç 16 yaşının üstünde ise yıllık vergısı 260 küsür. altında ise yıllık 800 tl gözden cıkarmalısınız.Araçta 175 hp'lik bir yaratık var ancak bunu kaldıracak şanzuman ve diferansiyel malesef yok...klasık opeler gibi aracın geri vitesi 1. vitesin yanında değil ''R'' 4. vitesin yanında oldugu için bozulursa şanzuman bulmak problem ben sadece dişlilerini 2.000.00tl ye buldum. :)
--Bu araçların tavan kumaşları cok hassas sünebiliyor ve cam krikoları plastık dübelli oldugu için yan camlarınız bir anda süşebilir...Aracın triger kayışıyla 3 kişi rahat ip atlar okadar uzun ve dolambaçlı...Depoda benzin kalmazssa deponun içindekı benzin pompası yanabilir orjinalı 800.00tl çin malı var 65.00tl ama motoru ıyı besleyemiyo süreklı motor arıza lambası yanıyor.
--Motora gelince bir v6 kullanacaksanız gözunuz gibi bakmalısınız vites boştayken asla gaz vermemelisiniz bişey olursa arabayı demir fiyatından tarttırıp satabilirsiniz... :)
--Bu arabalar dışı seni içi beni yakar cinsten...
--Bu arabaya sahip olmak fahişeye aşıkolmak gibi bişey... Allah korusun...

--Yakıt tüketimine gelince benzinde basarsan yol bilgisayarında 100km'de 20 litreleri görebilirsin...Lpg de 33 krş'un altına düşerse kendini şanslı hissedebilirsin...Araç 100km/h'a çıkar gibi kısa sürede 200km/h 'çıkıyor tabi depoyuda kurutuyor...Benzin ibresinin düşüşüne gözunle takip edebilirsin...

Çok güzel anlatmışsın eline sağlık

c20let
20-04-2013, 10:49
Hocam yanlış anlama ben edirnede yaşıyorum kıçı kırık 4 silindir hondanın şanzımanın açamadılar zamanında bulunduğun bölgede usta çok önemli.

Hadi ben yakınım istanbul'a gidip geliyorum ama sen ?

Yakıt en kolayı zaten varsa gezersin yoksa yürürsün çok problem değil ama araç bir arıza yakınca okuyup çözebilicek adam yoksa 14 liraya dünya araba var belki seni tatmin etmez ama al sat yaparak daha üst seviyede daha basit ve kullanışlı araba alman mümkün.

O ustalar her yerde mi aynı bilmiyorum ama kuşadasında bile canından bezdiriyorlar insanı. Küçük yerde çok zor oluyor kısa zamanda anladım. :D

Emre İlbi
20-04-2013, 11:16
Ben 2.5lere aşığım desem abartmış olmam, ancak 10 yıl bu merete binmiş bir abim;
bi alırken, bide satarken sevinirsin demişti :D
bu sözün üzerine ben vazgeçmiştim :)

cebinde 3-4bin kalmıyorsa alma, zaten düzgün bişey olsun dersen 15-16ları gözden çıkarman gerek :)

M3CSL
20-04-2013, 11:26
Aracin fanartigi degilsen, super temizini almayi dusunmuosan, birde bolgede cok iyi A NLyN ustan yoksa direk uzaklas diorum
araca 13 yil binen biri olarak.

izmirlicem
20-04-2013, 11:49
motor sesi yeter be :)

dgoo
20-04-2013, 12:19
Düşünürsen sorunsız sıkıntısız babamın kullandığı 97 model deri döşemeli manuel var.

pcvirus
20-04-2013, 12:24
Düşünürsen sorunsız sıkıntısız babamın kullandığı 97 model deri döşemeli manuel var.

işte örnek :)

mkaan61
20-04-2013, 12:59
vaz geçtim bu sevdadan :D

r3dkit
21-04-2013, 10:01
o paralara marea 2.0 hlx bakabilirsin. fena araç değildir.