PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ford 1.8tdci

Ufuk
20-04-2013, 21:54
Aklımda araba alma fikri var.Arkadaşlar aklıma girip gel sana 1.8 tdci focus bakalım falan dediler.Alıp düzboru çekip binerim. Ne dersiniz ? Connect motoru sanırım üstündeki. O motorda ki turbo ne ? Yüklemeye uygun mu ? Yani tabi vag dizeli değil ama mantıklı geliyor şuanda.Kronik problemleri var mı ?
Ne dersiniz ? Turbo yazılım egzoz ile kaç hp olabilir yaklaşık ?
Saygılar.

Onur Fatih
20-04-2013, 22:10
Yükleyeceksen corsa al.
Vag dizeli değil derken ordaki kastın ne anlamadım ?
Kronik problemleri yoktur 135 hp gibi olur 300nm alırsın oem turbo ile.
Stock hali bile yeterlidir 1.6 focuslardaki yol tutuşuda bekleme.
Bildiklerim bu kadar.

cgnozdmr
21-04-2013, 10:39
forumda emreakyol isimli arkadaşın yakın bir arkadaşı(kendisi üye mi bilmiyorum ) bu araçtan kullanıyor hatta konusunda fotografları var beyaz focus çıtırdan da yüklü bilgilidir bu motor ve araç hakkında ona ulaşabilirsin.

B.Koçer
21-04-2013, 10:44
Butceee ne moruk ?

Ufuk
21-04-2013, 15:56
17.500 lira gibi bişey Berkaycım.Tabi şöyle bir durumda var sahibinden de adamı aradım 19 lira yazdığı arabaya telefonda 2.dakikanın sonunda 17 olur gel al dedi.
17 liraya 106gtı falanda alınabilir ama yol yapıcam.Okulum biraz uzak.Hergün gitgel dizelsiz olmaz.

tropheus
21-04-2013, 18:23
Corsa DTİ al kalan parayla kafana göre ister yükle ister stock bin hertürlü ekonomik.:) Focus1 dizel evlat olur satamassın.

B.Koçer
21-04-2013, 20:08
1.3 dizel al kardeşim corsa mis huzur için ideal .

efe_
21-04-2013, 20:37
Hiç tutmayan bir modeldir.Piyasada daha yaygın bulunan araçlara yönelirseniz daha az başınız ağrıyacaktır diye düşünüyorum.

Ufuk
21-04-2013, 20:56
Corsa DTİ al kalan parayla kafana göre ister yükle ister stock bin hertürlü ekonomik.:) Focus1 dizel evlat olur satamassın.

Satarım orası sıkıntı değil.Hatta işin en kolay kısmı orası.
1.7'lere istenilen paralar aldı başını gitti.12 liraya temiz düzgün arabalar vardı şimdi o paraya anca turşular var.Hepsi buzdolabı arada kırmızı falan var onlarda epey pahallı.

1.3 dizel al kardeşim corsa mis huzur için ideal .

Valla moruk 1.3 bana gelmez.Corsa d'de kullanmıştım bana epey hantal gelmişti.Şöyle çevireyim o motorla yıldızım barışmadı . İlerde en azından yazılım egzoz vs yaptığımda yürüyecek bişey olsun.Tüketim falan kasacağım yok.Alır almaz bakımını yapar düzboruyu çeker magirus spec binerim.

Aftermarket parça falan düşünmediğim için kafam rahat.Turbo egzoz yazılım(en fazla yapacaklarım).
Fordlara karşı bir fanatikliğim var zaten. :D Corsadan her koşulda üstün bir araç bence.

220T
21-04-2013, 21:45
Hangi forumdan hatırlıyorum bilmiyorum ama 1.8 dizel Focus sahibi arkadaş 145 hplerde kullanıyordu.

tropheus
21-04-2013, 22:12
Satarım orası sıkıntı değil.Hatta işin en kolay kısmı orası.
1.7'lere istenilen paralar aldı başını gitti.12 liraya temiz düzgün arabalar vardı şimdi o paraya anca turşular var.Hepsi buzdolabı arada kırmızı falan var onlarda epey pahallı.

Valla moruk 1.3 bana gelmez.Corsa d'de kullanmıştım bana epey hantal gelmişti.Şöyle çevireyim o motorla yıldızım barışmadı . İlerde en azından yazılım egzoz vs yaptığımda yürüyecek bişey olsun.Tüketim falan kasacağım yok.Alır almaz bakımını yapar düzboruyu çeker magirus spec binerim.

Aftermarket parça falan düşünmediğim için kafam rahat.Turbo egzoz yazılım(en fazla yapacaklarım).
Fordlara karşı bir fanatikliğim var zaten. :D Corsadan her koşulda üstün bir araç bence.

Corsa dan fiyat olarakta üstün.;) Üstelik bahsettiğin paralara temiz focus1 tdci bulursan kaçırma collection olursa tadından yenmez.

Ufuk
21-04-2013, 22:39
Kardeş bahsettiğim paralara bulurum.Zor olur ama bulurum.Hatır gönül işi tabiki.

145 yeter bana :) Torkta var zaten.Turboya elveda diyene kadar binerim bitince artık güzel bir gt serisi turbo gelir :)

i-vtec07
21-04-2013, 22:46
ekonomik değil diye biliyorum bence 106 gtı vb. bak derim.hayırlı olsun dostum şimdiden.:)

C2VTS
21-04-2013, 23:00
Arkadaşlar buna GTI falan önermeyin.Ciddi biçimde sayko kullanıyor.Sıkıntılı bir arkadaş.Şöyle çok atarlı olmayan en azından biraz daha güvenli bişeyler önerin.

Ufuk
22-04-2013, 05:37
:D Yok be batu

Sam
22-04-2013, 18:27
forumda emreakyol isimli arkadaşın yakın bir arkadaşı(kendisi üye mi bilmiyorum ) bu araçtan kullanıyor hatta konusunda fotografları var beyaz focus çıtırdan da yüklü bilgilidir bu motor ve araç hakkında ona ulaşabilirsin.

Hangi forumdan hatırlıyorum bilmiyorum ama 1.8 dizel Focus sahibi arkadaş 145 hplerde kullanıyordu.

Beyaz 1.8 TDCİ Focus'un sahibi Can Uzunefe.FordClubTr'den...

Araç bi ara 150 civarıydı şimdi nedir ne değildir bilmiyorum

levent
22-04-2013, 18:38
Ufuk'um selam,

görmüştüm ama ancak yazabildim, Görkem (http://www.techturkey.com/forum/members/127-vtec-.html) abide vardı mk1 1.8 tdci, yazılımlı falan kullandı bir süre diye hatırlıyorum. Ona sor nasıl olduğunu en iyi o bilir forumda :)

CGTY
22-04-2013, 20:33
Arkadaşlar buna GTI falan önermeyin.Ciddi biçimde sayko kullanıyor.Sıkıntılı bir arkadaş.Şöyle çok atarlı olmayan en azından biraz daha güvenli bişeyler önerin.

:D Yok be batu bizden çook daha iyi kullananlar var abartma.Ama kabul kendi kategorimde sabıkalı kullanıyorum.Gtı ufak çok yakar sıkıntı onu koştururum ben bi gtı parası daha yer.

http://www.karikatr.com/wp-content/uploads/2012/09/s%C3%B6z%C3%BCn-bitti%C4%9Fi-yer.jpg

Yaşlar 17 aman dikkat edin, Allah korusun vicdan azabı çekersiniz bir şey olsa.
Konuyla ilgili olarak da 1.8tdci çok ekonomik olmayabilir.

Orçun Dikayak
09-05-2013, 13:16
Ben 08 Ford Fiesta dizel kullanıyorum gayet memnunum gerek yol tutuşu olsun gerek yakıtı.Yakıt şehir içinde 1.3 multijetten fazla diyebilirim ama şehir dışında harikalar yaratabiliyor.Bütçeyi az daha zorlarsanız Fiesta s 1.6 TDCI almanızı önerebilirimde Focus motorlu Fiesta ve cidden zevk veriyor.