PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boyandığı Belli Olmayan Boya ?

GuneyOnur
23-04-2013, 14:13
İlanlar arasında gezerken gözüme takıldı ? Acaba boyadan sonra pasta & cila yapıp boyayı felanmı inceltiyorlar ?

http://www.sahibinden.com/ilan/hizmet-vasita-hizmetleri-oto-kaporta-boya-servisi-arac-boyamada-sok-boyandigi-belli-olmayan-boya-122304230/detay/

AEAlmas
23-04-2013, 14:15
Aha :D eger dedikleri dogru ise pert kayıtsız pertler toplanır itina ile boyanır rütüş var denilir :D

arm
23-04-2013, 14:17
Böyle bişey varsa çok güzel dolandırıcılık yapılabilir

h.savas
23-04-2013, 14:17
çakallara gün doğdu....

zekky
23-04-2013, 14:18
Herzaman derim boya makinası yanıltır en iyisi gözle bakmak diye..
Mikron ayarlamak zor birşey değil her usta uğraşsa yapar.
Ama illaki biryerinde boya pisliği vb bir hata olur gözle görünücek.

Burak Mehmet
23-04-2013, 14:32
Herzaman derim boya makinası yanıltır en iyisi gözle bakmak diye..
Mikron ayarlamak zor birşey değil her usta uğraşsa yapar.
Ama illaki biryerinde boya pisliği vb bir hata olur gözle görünücek.

aynen öyle..:icon_tup:

DENON
23-04-2013, 14:38
ne kadar takıntılı millet boya konusunda yavv , boyansa ne olur renk tuttuktan sonra

cemsultan
23-04-2013, 14:48
ne kadar takıntılı millet boya konusunda yavv , boyansa ne olur renk tuttuktan sonra

aynen, ne boyaymış arkadaş.

DENON
23-04-2013, 14:52
aynen, ne boyaymış arkadaş.bu boya mevzusu galericilerin fiyat belirleme kriterleriydi eskıden , galericinin satıcıdan alacağı aracı boyalı deyip fiyat öldürme taktiğiydi zamanında , şimdilerde herkes al satçı galerici olduğundan boya zırvası ayyuka çıktı işin b.ku çıktı yani

HaKo
23-04-2013, 14:52
adam açık açık yazmış bide aracınızda boya olduğu anlaşılmaz değeri düşmez. Millette ar namus kalmamış yemin ederim.

onur_guler88
23-04-2013, 14:57
birgün aracıma pasta cila için boyacıya gitmiştim bir vectra geldi. Usta bu arabayı almak istiyoruz nasıl kasa olarak dediler. Boyacı baktı iyi düzgün alınır dedi. Aracı almayı düşünen arkadaş serviste çamurluğu değişmiş dediler yanlış bilgi mi diye sordu, boyacı da kardeşim değişmişte tofaş çamurluğu mu takmışlar arabanın çamurluğunu takmışlar cevabını vermişti. Bencede biraz abartılıyor bu hata boya işi ve sebep de bence satamam korkusu genel toplum psikolojisi. Ama şahsen çizikli arabaya bineceğine boyalı arabayı tercih ederim. Aracın duruşunda gidişinde sıkıntı yoksa boya olmuş olmamış ne fark eder ki düzgün toplandıysa..

GuneyOnur
23-04-2013, 15:00
Artık sıfır araçlar bile ya boyalı , ya mikron kalınlığı yüksek olarak çıkıyor zaten ? İstanbul'da arabayla 2 adımlık yere gitsen çiziliyor..

fatihcakin
23-04-2013, 15:16
Öyle bir dünya yok :)

SmT
23-04-2013, 15:20
birgün aracıma pasta cila için boyacıya gitmiştim bir vectra geldi. Usta bu arabayı almak istiyoruz nasıl kasa olarak dediler. Boyacı baktı iyi düzgün alınır dedi. Aracı almayı düşünen arkadaş serviste çamurluğu değişmiş dediler yanlış bilgi mi diye sordu, boyacı da kardeşim değişmişte tofaş çamurluğu mu takmışlar arabanın çamurluğunu takmışlar cevabını vermişti. Bencede biraz abartılıyor bu hata boya işi ve sebep de bence satamam korkusu genel toplum psikolojisi. Ama şahsen çizikli arabaya bineceğine boyalı arabayı tercih ederim. Aracın duruşunda gidişinde sıkıntı yoksa boya olmuş olmamış ne fark eder ki düzgün toplandıysa..

O boyacıda iyice saçmalamış..O zaman Tofaş çamurluğu takmamışlarsa hiç sorun etmeyelim..

RottingChrist
23-04-2013, 15:31
zamanında aldığım araca 2 kere boya var mı diye baktırdım yok dediler satarken alıcılar dahil 4 kişi baktı hepsi boya var dedi. alan 5. müşteri baktı boya yok dedi aldı. sattığım araba boyalı mı değil mi ben de bilmiyorum.

EREN34
23-04-2013, 15:35
Yeni bir ocad degil ki bu is. Benim bravonun zamaninda 2 parca degismisti. Galerinin biri ile takas konusurken adam bakti etti olctu bicti. degil degisen oldugunu boya oldugunu bile anlayamadi. Zanaatkar adam ozenerek ugrasirsa bu sonuc normal

MCN21
23-04-2013, 15:36
zamanında aldığım araca 2 kere boya var mı diye baktırdım yok dediler satarken alıcılar dahil 4 kişi baktı hepsi boya var dedi. alan 5. müşteri baktı boya yok dedi aldı. sattığım araba boyalı mı değil mi ben de bilmiyorum.

bu hikaye cok iyiymis :D

bu arada daha önce zaten bu tarz boya yapan 1-2 kişi mevcuttu , normalden cok daha pahalıya cıkıyor ama gercekten makinayla belli olmuyor (cok mu lazım hayır ! )

onur_guler88
23-04-2013, 15:41
O boyacıda iyice saçmalamış..O zaman Tofaş çamurluğu takmamışlarsa hiç sorun etmeyelim..

aracın büyük kazası yoksa ya da düzgün toplanmamış olma durumu yoksa bence evet sorun etmeyelim. Araç bakınca göze hitab ediyorsa canın için tehlike arz eden bir sorun yoksa bence çok üzerinde durulmamalı. insanlar güneş yanığı ile binmeyi tercih ediyorlar aracıma kazalı denmesin diye bu daha mı doğru size göre. Ya da insanların bu konuyu abartması mikronluk boya yapanlara ekmek kapısı oluyor bu mu daha doğru. 20 30 km ile duvara çarpın bakalım araçta 2-3 parça değişiyor zaten. bu arabaları çöpe mi atalım şimdi

CGTY
23-04-2013, 15:42

İlginç kafadaymış gerçekten.

onur_guler88
23-04-2013, 15:43
varan kaportanın boyacısı :D

freelife
23-04-2013, 15:44
sıfır araba satışları bu haber yayıldıkça artar artık..

FaTiH44
23-04-2013, 16:11
sıfır araba satışları bu haber yayıldıkça artar artık..

sıfır arabaların boyalı olmadığını nerden biliyoruz:)

Kadyr
23-04-2013, 16:18
Macun duzeltme varsa mike mikr belli olucak.cizikten boyandiysa zaten sikinti olmaz

SmT
23-04-2013, 16:19
aracın büyük kazası yoksa ya da düzgün toplanmamış olma durumu yoksa bence evet sorun etmeyelim. Araç bakınca göze hitab ediyorsa canın için tehlike arz eden bir sorun yoksa bence çok üzerinde durulmamalı. insanlar güneş yanığı ile binmeyi tercih ediyorlar aracıma kazalı denmesin diye bu daha mı doğru size göre. Ya da insanların bu konuyu abartması mikronluk boya yapanlara ekmek kapısı oluyor bu mu daha doğru. 20 30 km ile duvara çarpın bakalım araçta 2-3 parça değişiyor zaten. bu arabaları çöpe mi atalım şimdi

Hocam siz farklı bir konuya gittiniz :) Değindiğim noktayla alakalı olmasada bahsettikleriniz doğru..Ancak ben boyacının dediğine takıldım..

Bir araç beğenmişim baktırmaya götürüyorum hak verirsiniz ki birşeylerden emin olmadığım için gidiyorum boyacıya,kaportacıya ve bana 'değiştirmişlerse değiştirmişler Tofaş çamurluğu takmamışlar ya ' gibi laflar ederse ilk bulduğum cismi kafasına indiririm..Kaldıki bu tarz bir cümle kuran adamında işine verdiği önem ortadadır..

onur_guler88
23-04-2013, 16:25
Hocam siz farklı bir konuya gittiniz :) Değindiğim noktayla alakalı olmasada bahsettikleriniz doğru..Ancak ben boyacının dediğine takıldım..

Bir araç beğenmişim baktırmaya götürüyorum hak verirsiniz ki birşeylerden emin olmadığım için gidiyorum boyacıya,kaportacıya ve bana 'değiştirmişlerse değiştirmişler Tofaş çamurluğu takmamışlar ya ' gibi laflar ederse ilk bulduğum cismi kafasına indiririm..Kaldıki bu tarz bir cümle kuran adamında işine verdiği önem ortadadır..

Anlaştık ama tabi konuşmanın bir kısmını yazdım konuşmanın özütü tam olarak öyle değildi bi anektot olarak görelim :D

FB10ur
23-04-2013, 16:29
Bu yeni bir şey değil'ki zaten boya ustası olan bir adam boyanın nasıl makinada çıkmayacağını bilir boyandıktan sonra pasta cila zımpara üçlüsüyle incelterek bu işi çok rahat yapar zaten art niyet olan bir adam ama tabi'ki bunu bilmeyenlere gün doğdu..

HkN
23-04-2013, 16:41
İnce boya atılabiliyor zaten yeni bir icat değil :)

thedevil
23-04-2013, 16:48
boyanan parçanın üzerindeki renk ayırımı ( modele göre ) ya da boyarken oluşan silikon ? ki nerde boyanırsa boyansın deli gibi titiz boyansın mutlaka silikon yapar hiç yapmadı desen 1 tane yapar :D eğer boyadan harbi anlayan biri bakarsa direk anlar mikron olmasa bile ;)

edit: bazı arkadaşlar boyadıktan sonra zımpara pasta+cila ile inceltilir demiş peki Alttaki macunu nereye sokucaz merak ettim. cihaz sac ile cihazın değdiği yerin arasındaki mesafeyi ölçüyor boyayı değil...

PuT
23-04-2013, 17:46
puhaha burası bizim eniştelerin dukkan :D :D

Not: Duymustum daha once bu olayı ama pek üstüne düşmemiştim :D :D

acn90
23-04-2013, 17:56
fırsatçılara gün doğdu yine :D

h.guroglu
23-04-2013, 18:12
fırsatcılara gün doğdu da yeni olan birşey değil bu gerçekten işi bilen bir usta çok rahatlıkla aynı işi yapar yapıyorlarda

darkmoon
23-04-2013, 18:15
Bu yıllardır var zaten sadece bu tür detaylı ince iş yapan ustalar diğer boyacılara göre her zaman pahalı ücretler alırlardı.. yeni araçda yeni boyada o kadar sıkıntı olmazda eski araçda yeni boyayı aracın üstündeki fabrikasyon eski boyayla dengelemek zor işdir gerekirse yeni attığın boyayı biraz eskitmen gerekir arabayla dengelensin diye..

mikron cihazı aldatır ona o kadar güvenmeyin ben ne mikron cihazı elinde boyasız damla boya olmayan op orjinal araca galericinin elinde mikron cihazı ile gelip tutup bu araç komple boyalı dediğini bilirim bire bir şahit olmuşluğum var.. en iyi analiz her zaman gözdür..

gfb01
23-04-2013, 18:26
500000 kmde taksi vardi boyali arabayi soydular komple boyali hali 500 600 lerde cikiyordu makinada nano boyadi 150 200 arasinda oldu boya durumu zaten servis kaydi yoktu km dusurup temiz diye satacaklardi

cabrioleter
23-04-2013, 18:50

bir daha oku yazılanı adam önce incelemiş sonra öyle bir şey demiş ki bence oldukça güzel de söylemiş..

CGTY
23-04-2013, 19:32
bir daha oku yazılanı adam önce incelemiş sonra öyle bir şey demiş ki bence oldukça güzel de söylemiş..

Boyalı değil değişen parçadan söz ediyoruz bu birincisi. İkincisi "değişen parçanın yerine başka bir modelin çamurluğu takılması" falan gerçekten ilginç bir kafanın ürünü olması lazım çünkü adamın söylediği lafı hala mantıklı bulmuyorum.

Çok da güzel söylemiş diyorsun da, sen de araba alırken değişensizini ararsın hiç takla atma şimdi. Yok ağır darbesi olmasın ben alırım falan ben öyle bi model görmedim. Kimse parayı sokaktan toplamıyor, Alabileceğinin en iyisini almak ister. Adam arabayı expertize getirmiş, neyi var neyi yok söylemesi lazım. "Bu araba alınır" deyip geçiştirip, Ama çamurluğu değişmiş dediklerinde ne var kardeşim tofaş çamurluğu mu takmışlar demek başından savmaktan başka bişey değil.

deniz
23-04-2013, 19:36
en iyi yöntem gözle bakmak ... yapışan tozu , zımpara izi ,vb gorursun..
su an moda bu . makınayla baktığın zaaman anlaşılmıyor.usta cok güzel bır sekılde duzeltıyor nerdeyse yok denecek kadar macun güzel zımpara makınayı dokunduğun zaman boyasız : ) bunu daha cok galerıcıler ve buyuk oto kıralamacılar yapıyor.yarın aracı sattığında güzel paraya verıyorlar.

slowmotion
23-04-2013, 19:39
İyide bu olay uzun zamandir var. Robot var, boyayi o puskurtuyor. Boyanmisini gordum hakkaten boya kalinligi tutturmuslar. Boya olcum aleti bozuk degilse ben boyanmisini gordum

Calderon
23-04-2013, 19:47
Aracıma boyalı demesinler diye güneş yanıklarıyla gezmek bence hastalıklı bir düşüncedir bu tip insanların da kafa yapısı değişmedikçe bu tarz esnaflar artarak var olmaya devam edecektir..

blumenberg
23-04-2013, 19:59
herkes kendi mantık çerçevesindee değerlendirmeye devam etsin bence, çünkü ben aracımın kapısı düzelebileceği halde, yeni kapı getirtip boyattım :) hiç de pişman değilim, benim için yeni olması düzeltişmiş olmasından daha iyi, avrupada'da böyle zaten.

Diyadin
23-04-2013, 20:01
Kimse kusura bakmasın km düşürmek gibi benim gözümde bu işlemde sahtekarlık. Yapanında yaptıranında amacı belli insanları kandırmak.

Melih-Ö
23-04-2013, 20:07
Boya takıntısı değişik birşey. Bendede var malesef bu takıntı. Ama bu resmen sahtekarlık, kazalı ama kazasız gibi.

lethaldoze
23-04-2013, 20:07
Km düşürmek bunun gibi şeyler ve arabasında olanları söylemeyip milleti kandırarark satış daha dorusu itelemek ar namus serefi olan kımseye yakısmaz.
Bi ara bi iste vardı yaptığı arabaları koymus sıteye per arabaları topluyorlardı ve yetkili servislerin dahi anlamadığını iddia ediyordu. Bu onun yanında yine iyi.

cabrioleter
23-04-2013, 20:13
Boyalı değil değişen parçadan söz ediyoruz bu birincisi. İkincisi "değişen parçanın yerine başka bir modelin çamurluğu takılması" falan gerçekten ilginç bir kafanın ürünü olması lazım çünkü adamın söylediği lafı hala mantıklı bulmuyorum.

Çok da güzel söylemiş diyorsun da, sen de araba alırken değişensizini ararsın hiç takla atma şimdi. Yok ağır darbesi olmasın ben alırım falan ben öyle bi model görmedim. Kimse parayı sokaktan toplamıyor, Alabileceğinin en iyisini almak ister. Adam arabayı expertize getirmiş, neyi var neyi yok söylemesi lazım. "Bu araba alınır" deyip geçiştirip, Ama çamurluğu değişmiş dediklerinde ne var kardeşim tofaş çamurluğu mu takmışlar demek başından savmaktan başka bişey değil.

tabiki herkes elindeki parayla en iyisini almak ister ama benim keseme uygun aracın çamurluğu aynı fabrikada üretilmiş bir başka çamurlukla değişmişse ben bunu pek de sorun etmem..

Extreme01
23-04-2013, 20:34

Abi yorumun süpermiş bayıldım ya iznin olursa imza yapayım :)

ruudvan
23-04-2013, 20:53
beyler boya makınesını yanıltan boyalar var evet .
mantıgı kısaca su sekılde.
aracınız mısal camurluk hasarlı camurluk duzeltılır .boyaya sttılmadan oncekı tüm stepler bıttıkten sonra ıcerısınde metal yogunlugu fazla olan boyalar var astar nıyetıne atılır uzerıne boya atıldıktan sonra.
boya makınesı en yakın metalden sıfırlama aldıgı ıcın dolayısıyla camurlugun metalını deıl boyanın metalını okur. yapılmazmı yapılır ama baya mesakkatlı ıs.

mert_can 41
23-04-2013, 20:57
hadi boya makinesinde boya olayını çözdülerde macun olayını napıcaklar eğer onada bir çözümleri varsa işte ozaman yandık :D

Oconner
23-04-2013, 20:58
usta yapar hertürlü

GokhanRS
23-04-2013, 21:34
bu ustalar bu kadar iyi boyasınlar hiç sorun değil. ve kesinliklede bu esnafı dolandırıcılıkla suçlayamazsınız. sonuçta aracı satan değil tamir eden konumunda.

ben boyacı olsaydımda bu kadar iyi işçilik yapsaydım sahtekarlıkla suçlamak yerine taktir etmenizi beklerdim.

bu tarz esnaflar çoğalır diyorsunuz. keşke bu tarz esnaflar çoğalsada boyattığınız araçlar renk tonu farklar yüzünden canınızı sıkmasa.

ayrıca bir aracın boyanan parçasını fabrikasyon kadar iyi boyasınlar varsın boyasız diye satılsın size yada bize ne zararı var bunun? bunu bi açıklayın zararı ne?

sonuçta boyayla şaseyi örtpas edemezler. yada büyük kazayı sadece boyayla kimse örtpas edemez. siz halâ gidin arabaları kaporta boyacılara gösterin.

1 araç alacak adamın ilk yapması gereken şey aslında boyadan önce rotta ölçümünü yaptırmak olmalı. şaseleri ölçtürmek olmalı.

çok kişiye alttan girik şasesi yamuk rotu tutmayan ama dıştan kaportasında nokta hata olmayan arabaları kazasız diye sattılar.

ruudvan
23-04-2013, 21:45
yanlısın var ama ne arabalar gordum cıcek gıbı rotta tam olcu cıkmayan ne araclar gordum sasesı sıkıntılı rotu duzgun cıkan .
rot gorecelı bı kavram acıkcası . bellı etmıcek adam hıcbırsekılde bellı etmez aslında .

ed6502
23-04-2013, 21:49
bununda bulunur yakında bir çözümü

Cagrii
23-04-2013, 21:52
bu ustalar bu kadar iyi boyasınlar hiç sorun değil. ve kesinliklede bu esnafı dolandırıcılıkla suçlayamazsınız. sonuçta aracı satan değil tamir eden konumunda.

ben boyacı olsaydımda bu kadar iyi işçilik yapsaydım sahtekarlıkla suçlamak yerine taktir etmenizi beklerdim.

bu tarz esnaflar çoğalır diyorsunuz. keşke bu tarz esnaflar çoğalsada boyattığınız araçlar renk tonu farklar yüzünden canınızı sıkmasa.

ayrıca bir aracın boyanan parçasını fabrikasyon kadar iyi boyasınlar varsın boyasız diye satılsın size yada bize ne zararı var bunun? bunu bi açıklayın zararı ne?

sonuçta boyayla şaseyi örtpas edemezler. yada büyük kazayı sadece boyayla kimse örtpas edemez. siz halâ gidin arabaları kaporta boyacılara gösterin.

1 araç alacak adamın ilk yapması gereken şey aslında boyadan önce rotta ölçümünü yaptırmak olmalı. şaseleri ölçtürmek olmalı.

çok kişiye alttan girik şasesi yamuk rotu tutmayan ama dıştan kaportasında nokta hata olmayan arabaları kazasız diye sattılar.

Bence çok doğru şeyler söylemişsiniz katılıyorum :)

GokhanRS
23-04-2013, 21:55
yanlısın var ama ne arabalar gordum cıcek gıbı rotta tam olcu cıkmayan ne araclar gordum sasesı sıkıntılı rotu duzgun cıkan .
rot gorecelı bı kavram acıkcası . bellı etmıcek adam hıcbırsekılde bellı etmez aslında .

kaporta boya kolay iş. asıl iş hem rotuna hem şasesini inceletmek demek istedim zaten.

milletteki mantık şu. yağ çubuğunu çektin üfleme yok motor iyi. peki oke lafımız yok.

kaportacı şöle bi gezdi boya kaporta iyi dedi okey onada lafımız yok.

ama bu ikisi okeyse araç sorunsuz sanıyor çok insan ve öylece alıyor.

ruudvan
23-04-2013, 22:02
araba bakmayla bıtmezkı.ama yapma arabada bı yerden bellı eder kendını mutlaka .

TUGCA
23-04-2013, 22:03
bi tarafımla güldüm sadece :)

devil_berk22
23-04-2013, 22:21
Allah korkusu kalmamış kimsede insanları aldatarak kandırarak hak olmayan parayı almak düpedüz haramdır.

mehmetelt
23-04-2013, 22:59
sahtekarlar için iyi fırsat. birde araba boyalı olsa ne olacak. çizik gezmekten iyidir. birde değişen durumu var. adam kafadan girip pert etmedikten sonra ufak tıklamalarda, macunlu tamir görmüş çamurlukla gezeceğime orjinali ile değişmiş sıfır çamurlukla gezmeyi tercih ederim.

Y.Emre
23-04-2013, 23:09
Kazanın nasıl yapıldığını bilsen değişen/boyanan parça çokta mühim olmaya bilir aslında. Ama millet öyle bi hale gelmiş ki 3 kuruş kar edeceğim diye her şeyi saklıyor. Mesela gerçekten sadece sürtmeden dolayı ön çamurluk ezilsin. Onarımındansa değişimini yeğler boyasını hiç önemsemem ama adam gerçekte ciddi kaza yapıyor orası şundan dolayı boyalı burası bundan dolayı boyalı diyor yada boyasız diye itelemeye çalışıyor.

Ayrıca insanımızın kaportaya boyaya dikkat etmesi de çok normal bence. Bir arabada en önemli 2 şey şasi ve kaporta. Diğer tüm sorunlar istenildiğinde kolayca iz bırakmadan çözülür ve yıllarca unutulup gider.. Örn:

İçi çok yıpranmış mış istersen 1 bilemedin 2 haftada çiçek gibi yaparsın,
Motoru bitmiş miş istersen maksimum 1 haftada sıfır motor yaptırırsın vs.

Ama şasi, kaporta boya öyle değil ne yazık ki. Ne kadar iyi usta olursa olsun orjinali gibi yapamaz. Ha bugün yapar, 3 gün sonra işlem yaptığı yerlerin çevresi pas tutar orasından burasından başka küçük sorunlar çıkar. çıkar oğlu çıkar işte..

Ufak tefek göçükten dolayı olan boyaları hariç tutuyorum onun dışındaki 50 60 ile yapılan kazalarda görünürde 2 3 4 parça onarımı/değişimi olsa da çarpmada oluşacak kuvvetler yüzünden (belki kazadanhemen sonra olmasa da kazayla ilgili sebeplerle) oluşacak sorunlar kazasızına göre çok daha fazla olacaktır..

freelife
23-04-2013, 23:10
sıfır arabaların boyalı olmadığını nerden biliyoruz:)

arada işlemliler var onuda gördük ve biliyoruz ama bu dedikodular zaten bizim gibilere yönelik değil ..tamamen anlamayan ve arabaları sadece binmek amaçlı alanlara yönelik dedikodular bunlar .

S.Özeren
23-04-2013, 23:11
aracı bu şekilde boyayan ustalar var , ancak fiyatları 2-3 bin lira değil

therev
23-04-2013, 23:27
aracim temiz dursun da gerekirse her ay boyatirim :) gecin artik su takintiyi. istanbulda ciziksiz araba bulmak imkansiz. millet araba boyatmicam diye carpik curpuk dolasiyor. ya da panel degistirmicem diye macundan yaptiriyor arabayi.

nostra
23-04-2013, 23:28
Bu ustalar ciddi miktarda paraya boyuyolarsa , satarken normal boyatıp fiyat kır. yalan atıp günaha girmezsin gereksiz yere en azından.

ErayCerit
23-04-2013, 23:34
Tam 1 senedir 'Güneş yanığından dolayı boyattığım' aracımı KOMPLE boyalı diye satamıyorum. Bir daha boyatırmıyım ? ASLA! Ben de boya takıntısı olan biri değilim ama burası Türkiye,elden birşey gelmez.

Arda K.
24-04-2013, 02:59
maslakta aziz usta var ilan sanırım onun tam emin değilim
Bence taktir edilmeli maxi vos vesilesiyle tanıştık kendisiyle ustalığı olsun esnaflığı olsun harika bir insan boyasız istenilirse parça başı 2000liraydi
Bu olayın sahtekarlıkla alakasıda yok kimseye zorla boyasız olsun denmiyo ki ustanın normal yaptığı boyayı bile sadece makina anlıyodu

dorukky
28-04-2013, 23:24
ayakkabıyı kirletmeden çamurda yürümek gibi boyasız araba

Risendark
13-07-2013, 18:08
Noluyorsa sanki arabada boya olunca sonsuza dek arabanın boyasız kalması gerekiyormuş gibi davranıyor milletimiz... Adam arabada 1 parça boya var diye almadan gidiyor böyle bi mantık olamaz...

onursumer
13-07-2013, 20:07
en son aldığım şirket çıkması aracın 6000, 6000 tl 2 tane kaydı var

ayrıca sol direk ve tavanı hasarlı kumandalı kapı duştuğu için napim yani ? :)

sonuçta serviste yapılmış bana gore ağır hasar değil boyası zaten umrumda değil komple boyalı olması işime gelir temiz temiz binerim :)

türkiyede değişen boya olayı ciddi anlamda buyutuluyor boyalı olup çok iyi araçlarda mevcut araçtan anlamadıktan sonra almayıversinler :)

Oconner
13-07-2013, 20:27
mezarcılara gün doğdu

Dookan
14-07-2013, 01:42
aslında kötü bişey değil.it gibi macun surup boyayan ustalara kapak olsun.iyi işçilik görmek güzel bişeydir.madem eline makina alıp bura boya bura boyalı diye gezip araba kötüleyen fiyat öldürenlere.. al sna boya..çakma galericiler yandı.

MeJo
14-07-2013, 01:47
en son aldığım şirket çıkması aracın 6000, 6000 tl 2 tane kaydı var

ayrıca sol direk ve tavanı hasarlı kumandalı kapı duştuğu için napim yani ? :)

sonuçta serviste yapılmış bana gore ağır hasar değil boyası zaten umrumda değil komple boyalı olması işime gelir temiz temiz binerim :)

türkiyede değişen boya olayı ciddi anlamda buyutuluyor boyalı olup çok iyi araçlarda mevcut araçtan anlamadıktan sonra almayıversinler :)

haklısın avrupada insanlar cidden keyfen araçlarını temiz olsun diye boyuyor. bizde keyfen boyalı deniyor ama keyfin altında neler var hepimiz biliyoruz :)

Firat.M3
14-07-2013, 01:59
benim e36'nın orjinal boyası üzerinde ve bazı yerlerinde vernik atmaya başlamış artık. fitil diplerinde falan görüyorum ara ara. komple boyatayım diyorum cesaret edemiyorum. cesaret edemiyor olmam boyalı olacak korkusu değil boyandıktan sonra kaportacının içine sıçıp vermesi. nedense bu boya işi hep korkutur beni... ve ben hep yaptırmak ister güvenemem.

bu yüzden aynı renge folyo kaplatıp olanı korumayı planlıyorum.

S.Özeren
14-07-2013, 02:22
maslakta aziz usta var ilan sanırım onun tam emin değilim
Bence taktir edilmeli maxi vos vesilesiyle tanıştık kendisiyle ustalığı olsun esnaflığı olsun harika bir insan boyasız istenilirse parça başı 2000liraydi
Bu olayın sahtekarlıkla alakasıda yok kimseye zorla boyasız olsun denmiyo ki ustanın normal yaptığı boyayı bile sadece makina anlıyodu

aziz usta nam-ı diğer picasso gerçekten efsane :)

ALPER-VNS
14-07-2013, 02:58
ya herkes boya önemli değil demiş ama yeni arabaları ele alalım.. 2011 model atıyorum.. boyalısı da 60.000 boyasızı da.. boyasızı tercih etmez misiniz? Arabayı çarptın sürttün o zaman fiyatından da düşüceksin bunu.. Değişen takıntısı da boya takıntısı da halkımızın yüksek bi oranının sahtekar olmasından kaynaklanmakta..

2 arabadan tek araba yapıp servisinin boyasız dediği araba biliyorum.. Ama ustanın suçlanması da çok saçma bu durumda.. adam kendi arabasını yapmıyo ki müşteri arabası.. işinde iyi olmak kötü mü?

furkane
14-07-2013, 03:42
Laz picasso lakaplı usta galba:) Power shop'ta aracıma yay takılmasını beklerken ilerideki dükkanda bmw f10 kasa'yı dükkan içinde adeta okşayan birisi gördüm , hayırdır usta dedim :) Dedi bu arabayı görüyomusun ; evet . Bu Dolu altında kaldı her yeri yamuk yumuktu ; ee . Biz bunu düzeltik macunu çektik, çıtırdan da zımpara yapıyor. Bu dedi boyandığında boyasız olcak dedi; Nasıl dedim , orasıda bende dedi . Vay arkadaş dedim , fiyat nasıl oluyo dedim boyallı boya * 2-3 duruma göre değişiyor dedi . Bi yandan yaptığı zanaat diğer yandan üç kağıt , helal olsun dedim, nediyim :) ... Geçen gün bunun beyazı vardı diyor , sahibi cimri çıktı, tavanına boyalı yaptırdı . Bir ay sonra geri gelmiş ben bunun satamıyorum boyasız yap diye , bi hafta içinde satmış aracı adam , söylemesine göre ...

Met
14-07-2013, 03:54
Araç yengeç gibi gitmedikten sonra, ufak tefek kazalar,
güzel boyandıktan sonra, ton farkı olmadıktan sonra, boyası falan önemli değil bence.
Ama insan hasarsız araba almak istiyor tabii ki :D

Gerçi insanlarımız artık alışıyor yavaş yavaş.

mkerim
22-09-2013, 14:22
Bir arkadaş arabasını satmış. Alan adamda arabayı geri getirdiğinde birlikte satan arkadaşın ofisinde oturuyorduk adam illa satan ile görüşeceğim diye tutturdu. Sekreter, güvenlik arabayı satın alan adamı bizimkinin yanına yaklaştırmıyor. Bizimkide sordu adamın derdi ne ne istiyor diye. Adamın yakınması Bana arabayı boya yok diye sattı ama arabanın her yeri boyalı çıktı alsın arabayı diye bağırıyor. Bizimkinin lütfedip adama verdiği cevap: Ne o arabayı boyasızmı verecektik tabiki boyalı. Boyasız arabamı olur beğenmiyorsa bıraksın gitsin. Arabayı alan ve yayagara yapan adam sustu ve gitti. Tahminen biraz para tırtıklamayı düşünüyordu ama yemedi.

m. ali öz
24-09-2013, 09:30
Bir arkadaş arabasını satmış. Alan adamda arabayı geri getirdiğinde birlikte satan arkadaşın ofisinde oturuyorduk adam illa satan ile görüşeceğim diye tutturdu. Sekreter, güvenlik arabayı satın alan adamı bizimkinin yanına yaklaştırmıyor. Bizimkide sordu adamın derdi ne ne istiyor diye. Adamın yakınması Bana arabayı boya yok diye sattı ama arabanın her yeri boyalı çıktı alsın arabayı diye bağırıyor. Bizimkinin lütfedip adama verdiği cevap: Ne o arabayı boyasızmı verecektik tabiki boyalı. Boyasız arabamı olur beğenmiyorsa bıraksın gitsin. Arabayı alan ve yayagara yapan adam sustu ve gitti. Tahminen biraz para tırtıklamayı düşünüyordu ama yemedi.

bravo ;)

10