PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : golden retriever ?

thedevil
24-04-2013, 08:34
merhaba arkadaşlar ben köpeklerden pek anlamam, resimdeki köpeği bu sabah atölyenin önünde yatarken gördüm ekmek falan verdim çok acıkmış olmalı ki baya bi yedi , bana golden gibi geldi fakat dediğim gibi anlamadığım için anlayanlara sorayım dedim.

http://imageshack.us/a/img819/9297/fotoraf3v.jpg
http://imageshack.us/a/img841/557/fotoraf1sa.jpg

Arenimo
24-04-2013, 08:38
Doğrudur Golden bakabiliyor iseniz bakın zavallıya yine bir çocuğun ya da bilinçsiz birinin oyuncağı olup sokağa atılmış zavallım

Aptal derler alakası yok inanılmaz akıllılardır ve bildiğin adam kullanırlar ama muhteşem sempatik ve dost canlısıdr

thedevil
24-04-2013, 08:44
Doğrudur Golden bakabiliyor iseniz bakın zavallıya yine bir çocuğun ya da bilinçsiz birinin oyuncağı olup sokağa atılmış zavallım

Aptal derler alakası yok inanılmaz akıllılardır ve bildiğin adam kullanırlar ama muhteşem sempatik ve dost canlısıdr

ya pek kendime güvenemiyorum :( peki iş yerimde bakmaya kalksam nasıl olur çok bağıran çağıran bir köpek midir ?

En iyisi veterinere götürüp bir ucundan başlayalım denemekten zarar olmaz sanırım....

mtahakorkmaz
24-04-2013, 08:44
golden yanınızdan ayrılmaz sahibine sadık olur ama biraz sabırlı olursanız eğitim şart ve eğitimi en kolay köpek cinsidir benim golden sözümden çıkmıyo şimdi 2 yaşında ama baya sevimli tatlı :)

mtahakorkmaz
24-04-2013, 08:46
ya pek kendime güvenemiyorum :( peki iş yerimde bakmaya kalksam nasıl olur çok bağıran çağıran bir köpek midir ?

En iyisi veterinere götürüp bir ucundan başlayalım denemekten zarar olmaz sanırım....

kesinlikle sesiyle rahatsız edici değildir ama azmayı sever siz oturun sandalyenizde üstünüze çıkmaya çalışır yoruldumu sandalyenin yanında yatar benimki öyle belkide benimki öyledir.

Utku
24-04-2013, 08:52
Kanka bakabiliyosan bak dükkanda duracak en sorunsuz köpek.Hem çok akıllıdır etliğe sütlüğe karışmaz geçer bi kenarda takılır kimseyi rahatsız etmez hemde kimse korkmaz herkesin rahatı yerinde olur yani :)

Arenimo
24-04-2013, 08:57
Lütfen bak sende sokağa bırakma zavallıyı zaten gerekli açıklamayı arkadaşlar yapmış çok üzülüyorum sokağa terk edilen hayvanlara neden alıyolar neden alıştırıp alştırıp sokağa atıyolar

thedevil
24-04-2013, 08:59
Kanka bakabiliyosan bak dükkanda duracak en sorunsuz köpek.Hem çok akıllıdır etliğe sütlüğe karışmaz geçer bi kenarda takılır kimseyi rahatsız etmez hemde kimse korkmaz herkesin rahatı yerinde olur yani :)

valla kanka şimdi götürücem veterinere bakalım nesi var nesi yok....

Utku
24-04-2013, 09:01
kanka öncesinde nesi var nesi yok bilemediği için yeni karne verecek 30 40 arası bişey ödiyceksin ilk aşısıyla beraber 5 tane aşısı var vs vs :)

thedevil
24-04-2013, 09:02
Lütfen bak sende sokağa bırakma zavallıyı zaten gerekli açıklamayı arkadaşlar yapmış çok üzülüyorum sokağa terk edilen hayvanlara neden alıyolar neden alıştırıp alştırıp sokağa atıyolar

Vallahi bende çok üzüldüm :( sabah geldim gözümün içine bakıyo eridim resmen dükkana güzel bi yer yapıp bakarım ben buna güzelde arkadaş olur diye düşünüyorum temizliğini falan bi yapalım gerisi gelir , zaten Poyraz'da köpek delisi :) yaşıda küçükse on numara olur....

Göki,ZD
24-04-2013, 09:05
Arkadaş bizim aileye hayvan sevgisi aşılıyamadım :ofk:

helal olsun devil, Tebrik ederim çok güzel birşey yapıyosun..

murat86
24-04-2013, 09:19
Barınağa bıraksalardı bari iğrenç insanlar, benim arkadaşlarım sahipleniyolar barınaktaki köpekleri önünüze kadar gelmiş değerlendirin lütfen. Çok kısa bi süre içinde zaten vazgeçemiceksiniz onsuz olmucak :)

HaKo
24-04-2013, 09:27
eğer alıp bakıcaksan çok büyük sevaba girersin. Herkes hayvan sevip bakacak diye bir kaide yok ama bunları ticari mal gibi alıp sıkılınca sokağa (çöpe) atan zihniyete deli oluyorum.

Gerçi çocuk yapıp bakamayınca sokağa bırakan zihniyete sahip bir yüzyılda yaşıyoruz. Köpeğe kediye çok takılmamak gerek..

clioGT
24-04-2013, 09:28
Arkadaş bizim aileye hayvan sevgisi aşılıyamadım :ofk:

helal olsun devil, Tebrik ederim çok güzel birşey yapıyosun..

aynı dertten muzdaribim valla:(

SOMEONESPECIAL
24-04-2013, 09:30
Yahu hemen sahibini suçlamayın. Belki çalındı bırakıldı belki kaçtı belki evini bulamadı ???
Belki sahibi de onu arıyor ?

Gerçeği bilmeden vurun abalıya )))

tolga_55
24-04-2013, 09:59
Bir yerlere bağlayıp yalnız bırakmadığınız sürece sıkıntı olmaz. Çok sosyal hayvanlar bunlar çocuklarlada baya uyumlular. Hayırlı olsun diyelim :D

kickbuttowski
24-04-2013, 10:02
Annemin bile bunca yıldan sonra köpek sevmesine vesile olmuş çok mübarek bir hayvandır :D

Top görünce dünyaları değişir, insanlara özellikle çocuklara çok sıcak kanlıdır kendini sevdirmeyi sever, evde hiç bir şeyi kırmaz dağıtmaz, eğitimini verirsen çok iyi söz dinler.. kısaca çok şirin hayvanlardır al koynuna yat yani :)
Bir de mümkün olduğunca yalnız bırakmamak 5 dakka da olsa günde 3 kez dışarı çıkarmak 2-3 güne bir de parka bahçeye götürmek iyidir yoksa bunalıma giriyorlar.

Bu da bizim yaramaz; 6 yaşına girdi ama hala 6 aylık gibi koşturuyor :D

http://i1071.photobucket.com/albums/u501/kickbukowski/617154_339866506111640_1043025955_o_zps05438660.jp g (http://s1071.photobucket.com/user/kickbukowski/media/617154_339866506111640_1043025955_o_zps05438660.jp g.html)

thedevil
24-04-2013, 10:27
evet bi taraftan başladık bakalım :) veterinere götürdüm 1.5 - 2 yaşında olduğunu hastalığı olmadığını ama çok fazla aç kaldığını söyledi yem aldım tasma aldım falan 1 hafta sonra kuaföre götürücem :) veteriner 1 hafta size alışsın tamamen alıştıktan sonra burda yıkarız ya da kendiniz şampuan alıp evde yıkarsınız dedi.

mutlu oldum ya laa :D

http://imageshack.us/a/img515/7849/fotorafeee.jpg
mama kabı almayı unuttum şimdilik bununla idare edicez...

http://img198.imageshack.us/img198/5630/fotoraftt.JPG (http://imageshack.us/photo/my-images/198/fotoraftt.JPG/)
koltuğu biraz salya yaptı :)

http://img827.imageshack.us/img827/5831/ffffov.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/827/ffffov.jpg/)
http://imageshack.us/a/img715/3946/fotorafdd.jpg

bu biraz hatun işi oldu başka rengi yoktu ben bunu karbon kaplarım :D

thedevil
24-04-2013, 10:30
yaa bide veteriner çok aç kalmış dedi ama mamayı yemedi ,acaba ortama alışmadığından dolayımı yemedi anlamadım :S veya veteriner yanlış yem mi verdi acaba ?

free-hifi
24-04-2013, 10:30
Helal olsun kardeşim en iyisini yaptın

thedevil
24-04-2013, 10:33
Helal olsun kardeşim en iyisini yaptın

İnşallah iyi bir şekilde bakabilirim :) bide 1 hafta sonra aşı falan olucak kimlik falanda çıkıcakmış o zaman benim bağkur'dan yararlanır muayene aşı falan bedava olur belki :D

SOMEONESPECIAL
24-04-2013, 10:34
Yem değil mama ))) allah canını almaya )))

free-hifi
24-04-2013, 10:34
İnşallah iyi bir şekilde bakabilirim :) bide 1 hafta sonra aşı falan olucak kimlik falanda çıkıcakmış o zaman benim bağkur'dan yararlanır muayene aşı falan bedava olur belki :D

AHAHAHA :D sigortalı muayeneli olur :D

thedevil
24-04-2013, 10:38
Yem değil mama ))) allah canını almaya )))

abi aslında dikkat ettim ilk önce mama yazdım ama sonra yem yazmışım :D :D

köpek bakmadık ki hiç bir tane muhabbet kuşum olmuştu ondan aklımda yem diye kalmış :D

cgnozdmr
24-04-2013, 10:38
helal olsun yaptığınız hareket için.Golden eğitirken biraz sabırlı olmalısınız çünkü ortamına alıştıktan sonra bir hayli şımaracaktır çünkü dikkat çekmeyi çok sever hep sevilmek ister bu yüzden hep bişeylerle uğraşır :) kolay gelsin isim buldunuz mu ? :)

free-hifi
24-04-2013, 10:40
helal olsun yaptığınız hareket için.Golden eğitirken biraz sabırlı olmalısınız çünkü ortamına alıştıktan sonra bir hayli şımaracaktır çünkü dikkat çekmeyi çok sever hep sevilmek ister bu yüzden hep bişeylerle uğraşır :) kolay gelsin isim buldunuz mu ? :)

evet isim şart ortak isim belirleyelim anket şıkkı aç.

kickbuttowski
24-04-2013, 10:40
Mamaya alışmadıysa yemez bizimki de mama yemiyor.

thedevil
24-04-2013, 10:43

aynen ilk kapıda gördüğümde bitkin bitkin duruyordu hiç hareket yoktu, şimdi veterinere falan gidince mama falan alınca acayip hareketlendi dükkanda kuyruk sallayıp volta atıyo :D

adını düşünmedim hiç ama burdan fikir almak isterim...

SOMEONESPECIAL
aynen ilk kapıda gördüğümde bitkin bitkin duruyordu hiç hareket yoktu, şimdi veterinere falan gidince mama falan alınca acayip hareketlendi dükkanda kuyruk sallayıp volta atıyo :D

adını düşünmedim hiç ama burdan fikir almak isterim...

TURBO yada HONDA :icon_tup:

thedevil
Mamaya alışmadıysa yemez bizimki de mama yemiyor.

ne yediricez buna :soru:

SOMEONESPECIAL
24-04-2013, 10:44
ne yediricez buna :soru:

Evde kalan yemekleri verebilirsin tavuk kemiği hariç

Onamdar
24-04-2013, 10:46
kasaptan kemik al kaynat suyuna ekmek ufala öyle yesin
sonra mamayı et suyuyla ıslat öyle ver yavas yavas alışır.
sek mama verirsin alışınca

SOMEONESPECIAL
24-04-2013, 10:46
http://i1071.photobucket.com/albums/u501/kickbukowski/617154_339866506111640_1043025955_o_zps05438660.jp g (http://s1071.photobucket.com/user/kickbukowski/media/617154_339866506111640_1043025955_o_zps05438660.jp g.html)

Çok sağlıklı görünüyor Maşallah

wolkanku
24-04-2013, 10:47
bu saatten sonra kolay kolay bırakamazsınız ama sahibine ulaşabileceğinizi ya da sahiplendirmek istediğinizi düşünürseniz facebooktan fotoğrafını paylaşın.
benim paylaştığım kayıp bir golden yavrusu 3-4 günde 4.400 paylaşım aldı ve sahiplendirildi.
sosyal medyadan hızla yayılıyor bu tür şeyler.

thedevil
24-04-2013, 10:54
bu saatten sonra kolay kolay bırakamazsınız ama sahibine ulaşabileceğinizi ya da sahiplendirmek istediğinizi düşünürseniz facebooktan fotoğrafını paylaşın.
benim paylaştığım kayıp bir golden yavrusu 3-4 günde 4.400 paylaşım aldı ve sahiplendirildi.
sosyal medyadan hızla yayılıyor bu tür şeyler.

aynen pek bırakabileceğimi sanmıyorum.
Eşimle konuşup balkona bir kulübe yapıp orda bakarım diye düşünüyorum ama kışın balkonda nasıl kalacak..

tolga_55
24-04-2013, 11:22
Golden Retriever Turkiye Kayip Bulundu Ev Ariyor | Facebook (http://www.facebook.com/pages/Golden-Retriever-Turkiye-Kayip-Bulundu-Ev-Ariyor/457840317621278)

thedevil
24-04-2013, 11:47
Golden Retriever Turkiye Kayip Bulundu Ev Ariyor | Facebook (http://www.facebook.com/pages/Golden-Retriever-Turkiye-Kayip-Bulundu-Ev-Ariyor/457840317621278)

vermek istemiyorum... 1 hafta sonra kuaföre götürüp tüğlerini kestiricem yıkatıcam eşimi ikna edip balkona bi kulübe yaptırıcam..

aklıma gelen bişey var bana bile saçma geldi ama paylaşmak istedim

balkona tesisat çektirip kalorifer hortumlarını balkondan geçirip kulübenin içine ufak bir petek bağlatıcam, kulübeye yalıtıp yapıp böylelikle soğuk olayını hallederim böylelikle kış sorununu halledicem :)

ve bu köpeği oğluma çok güzel bir arkadaş haline getiricem....

bu kıl ile ilgili Allah korusun kist yapma olayı vardı bunun bir çaresi mutlaka olmalı, biyerde okudum yanılmıyorsam onun için bi aşı varmış doğrumudur ?

Utku
24-04-2013, 11:51
kanka kist hapı var 10 kiloya 1 tablet düşüyo dex 35 kg ben 3 tane veriyorum 3 ayda bir herşeyin çaresi var sen niyeti bozduysan gerisi teferruat :) oğlunada 10 numara arkadaş olur. bol bol fotoda bekliyoruz çok şeker kerata :)

he bide petek işini şimdi düşünme.yenge evde tekse bide sıkılıyosa büyük ihtimal kanka olurlar :) dex yaz kış evde duşa atıp karnını yıkaman 5 dk alıyor

MuraTeg
24-04-2013, 11:56
Öncelikle senı bir golden sahıbı olarak tebrık etmek ıstıyorum valla eli öpülcek adamsın bu zamanda, millet kovar sen almışsın nasıl sevap işledin bilemezsin. Aklına takılan her soruyu özelden sorabilirsin fazlasıyla anladım köpeklerin dilinden. Ev yemeği kısa dönemde çözüm olabilir ama ileriye dönük daha masraflı olur. Mama kullanırsan hem onun beslenmesi için vücudu için sağlıklı olur, ev yemeği tavsiye etmıyorum o yuzden. 1 2 gun yemez sonra mecbur yer, hıcbır kopek kuru mamaya bayılmaz yoksa. İçine yogurt falan koyabılırsın alıstırabılırsın. Tekrar helal olsun diyorum :) Ayrıca kıl tüy sıkıntı yapmaz, 3 yaşında yeğenimle yatıyor kalkıyor eğleniyor. Sahildeki sokaktaki parktaki çocukları saymıyorum. Kedi tüyü sıkıntıdır biraz ama köpekte bu sorun yok. Düzenli tararsan o da rahatlar sende fazla tüy görmemiş olursun etrafta :)

thedevil
24-04-2013, 11:56
kanka kist hapı var 10 kiloya 1 tablet düşüyo dex 35 kg ben 3 tane veriyorum 3 ayda bir herşeyin çaresi var sen niyeti bozduysan gerisi teferruat :) oğlunada 10 numara arkadaş olur. bol bol fotoda bekliyoruz çok şeker kerata :)

kanka bu tüğ dökme olayı falan nasıl oluyo yani mevsimi falan ya da ne bilim bakımlı olduğu zaman tüğ dökme olayı oluyor mu ? hiç beslemedim laa :D mesela atıyorum nisan ayı geldi illa tüğ döker heryer deli gibi tüğ olur olayı varmı ?

la veterinere sormayıda unuttum...

xILuciferIx
24-04-2013, 12:00
Evde düşünüyorsanız tüylerini taramalı köpek sampuanı ile yıkamalı ve vitamin takviyesi yapmalısınız. Şimdi konuşmak için erken ama gerçekten çok tüy döküyorsa mama yemediğini söylemişsiniz yediği bazı şeylere alerjisi olduğundan kaynaklıda olabilir sonra cidden kötü oluyor benim köpeğimin tavuğa varmış yolunmuş kaz gibi olmuştu. Aklınızda isim yoksa TECH olabilir abi :D

Yiğit G.
24-04-2013, 12:10
en büyük sevabı kazandın.. Yaptıgın örnek olunucak bir davranış sıkı sıkı sarıl o köpeğe allah sana karşılıgını fazlası ile verir bu yaptıgının.

Ufuk
24-04-2013, 12:13
Çok iyi yapmışsınız.İyi ki sizin gibi biriyle karşılaşmış.Benimde köpek sahiplerine bi sorum olacak.Kız arkadşaımın golden'ı var.Çok seviyorum keratayı ama o beni sevmiyor.Köpeklerle aramda iyidir ama işte yok hayvan hatunu benden kıskanıyor.Hep birlikteyken hatundan korktuğundan bişey yapmıyor ama hatun yoksa bana bütün sinirini kusuyor. Bu itle nasıl arayı düzeltriz ıslak mama aldım , gezmeye çıkarttım , sevmeye çalıştım.Yok arkadaş hayvan taktı bana. Naparız ne ederiz akıl verin lütfen.Bide epey bi enerjik.Napıyorlar hayvana harnup pekmezi mi yediriyorlar çözemedim.

free-hifi
24-04-2013, 12:19
Çok iyi yapmışsınız.İyi ki sizin gibi biriyle karşılaşmış.Benimde köpek sahiplerine bi sorum olacak.Kız arkadşaımın golden'ı var.Çok seviyorum keratayı ama o beni sevmiyor.Köpeklerle aramda iyidir ama işte yok hayvan hatunu benden kıskanıyor.Hep birlikteyken hatundan korktuğundan bişey yapmıyor ama hatun yoksa bana bütün sinirini kusuyor. Bu itle nasıl arayı düzeltriz ıslak mama aldım , gezmeye çıkarttım , sevmeye çalıştım.Yok arkadaş hayvan taktı bana. Naparız ne ederiz akıl verin lütfen.Bide epey bi enerjik.Napıyorlar hayvana harnup pekmezi mi yediriyorlar çözemedim.

SENde onun yanına bir eş al belki yumuşar :D

SOMEONESPECIAL
24-04-2013, 12:20

Hayvan senin niyetinin bozuk olduğunu anlamış :hahaha:

Mpower
24-04-2013, 12:25
Bakamayacaksanız ben sahiplenebilirim

Hondafatih
24-04-2013, 12:25
allah tuttuğunu altın etsin bu zamanda senin gibi bir insana rastlamak zor olsa gerek köpek cinsi ırkı fark etmeksizin insana ne kadar yakın olduğu aşikar teşekkürler bu iyi niyetin için videoyu izle ve https://www.facebook.com/photo.php?v=10151554393758048 sevgisini anla :)

thedevil
24-04-2013, 12:35
Arkadaşlar hepinize yorumlardan dolayı teşekkür ederim.

Ayrıca hepinizi çok sevindireceğine inandığım bir şey paylaşıcam :)

Şimdi annemi aradım çok umudum yoktu ama yinede şansımı denedim köpeği söyledim ve çoooook pozitif bir cevap aldım...

Geçen sene babam vefat etti annem yazlıkta yalnız yaşıyor bahçe ortamı falan var harika biryer...

Annem senenin 8 ayında yazlıkta kışın en soğuk aylarında bizimle kalıyor bende ona dedimki sana arkadaşlık yapacak güzel bir şey buldum :) sen yazlıkta olduğun müddetçe seninle beraber orada kalsın sen İstanbul'a gelirken ikinizi birlikte alır gelirim 3 ay burda bakarız böylelikle harika bir ortam oluşacağına inancım büyük :)
Ayrıca Annem bakarım dediyse en güzel şekilde bakacağına mükemmel bir sahiplenme yapacağına eminim çocuğu gibi bakar :)

Şimdi daha çok mutlu oldum annem hayvanları sever fakat hemen kabul edeceğini düşünmemiştim kabulden ziyade sevindi kadın :) ( bide köpeği tarif ederken yetenek sizsiniz Türkiye programındaki köpekten dedim :D ) en kısa zamanda bütün bakımlarını aşısını yaptırıp tüğlerini kırptırıp kimliğini alıp direk anneme götürücem ve fotoğrafları hepinizle paylaşıcam.....

Ufuk
24-04-2013, 12:38
SENde onun yanına bir eş al belki yumuşar :D

Veteriner daha erken demiş yoksa salacam sokağa gitsin bi döksün kurtlarını :D Düzduvara tırmanıyor evde.

Hayvan senin niyetinin bozuk olduğunu anlamış :hahaha:

Abi valla niyet meselesi değil taktı hayvan bana :D Evdeki diğer erkeklerle sıkıntı yokmuş bitek bana :D

thedevil
24-04-2013, 12:38
allah tuttuğunu altın etsin bu zamanda senin gibi bir insana rastlamak zor olsa gerek köpek cinsi ırkı fark etmeksizin insana ne kadar yakın olduğu aşikar teşekkürler bu iyi niyetin için videoyu izle ve https://www.facebook.com/photo.php?v=10151554393758048 sevgisini anla :)

Valla çok entresandır Ablamda geçen gün evinin önünde kedi buldu küçücük bir kedi oda onu sahiplendi :D

ahaha bide ona kafes almış taşımak için kendi çapında eğitmiş kum kabından tuvalet yapmış kedi tuvaletini oraya yapıyo şaka gibi :)

kerem isminde yeğenim var onu bile tuvalete bu kadar çabuk alıştıramamıştı hep bez hep masraf :D

SOMEONESPECIAL
24-04-2013, 12:40
Abi valla niyet meselesi değil taktı hayvan bana :D Evdeki diğer erkeklerle sıkıntı yokmuş bitek bana :D

Bak kendi ağzınla söylüyorsun evdeki başka erkeklerle sorunu yok niye ?
Sen al bi tek taş pırlanta bak nasıl yumuşuyo ;)

SOMEONESPECIAL
24-04-2013, 12:44
Bi de böyle kansızlar var

Sinop'ta kpek katliam | GAZETE VATAN (http://haber.gazetevatan.com/sinopta-kopek-katliami/532717/7/yasam)

Kadir54
24-04-2013, 12:50
Arkadaşlar 9 aylık Dişi golden köpeğim var. Kırma felan değil has golden. Annem istemiyor köpeği bazı nedenlerden dolayı. Eğer köpeğe bakmak isteyen olursa ücretsiz sahiplendirmek istiyorum. Aşıları,Tasmaları,Yürüyüş kayışları, Seyehat sepeti vs. herşeyi mevcuttur. Hepsini vereceğim

thedevil
24-04-2013, 12:52

Sinop'ta kpek katliam | GAZETE VATAN (http://haber.gazetevatan.com/sinopta-kopek-katliami/532717/7/yasam)

Bunu yapmak imkansız :( Bu tür bir şey yapmak için gerçek manada yüreksiz olmak o.ç olmak gerekir...

Ama yapılanlar cezasız kalmayacaktır bunda hiçbirimizin şüphesi olmasın, layık olan ceza mutlaka verilecektir....

Hondafatih
24-04-2013, 12:52

bunların allah belalarını versin bu canileri allah yanına alırkende aynı acıyla aynı davranışlarla alsın başkada diyecek söz bulamıyorum.

İbrahim33
24-04-2013, 14:05
Abi bence Cenabı Allah bu sevimli arkadaşı , bu can yoldaşını annenizin yüzü suyu hürmetine gönderdi senin kapına.Haa son olarak , insan evladısın (nokta)

Zero
24-04-2013, 15:09
Sana helal olsun insAllah valide hanimlada iyi anlasirlar hem can dostu hem guvenlik olarak geregini yerine getirir.Su haberi okuyup inanmak istemiyorum onlari zehirleyeni bulup o presin icine sokmak icin hayatimdaki bircok seyden feragat edebilirim su an!Hayir sokak kopeklerine yaptiniz onlar gariban onlar sahipsiz kollayani yokki firsat buldunuz hangi cesaretle sahipli kopeklere bunu yapabiliyor bunlar?Oyle seyler soylemek istiyorum ama gerek yok kulaklari fazlasiyla cinliyor su an bunu yapanlarin.

thedevil
24-04-2013, 15:38
şimdi avcılarda çok detaylı bi veterinere bıraktım :) banyo yapılacak , tüğlerimiz kesilecek , aşılarımız olacak :) akşam veteriner bana telefon açacak hazır olduğunda gidip alıcam , sanırım arabaya alışkın değil , bagaja koyuyorum yolda salyalar akıtmaya başlıyor tam olarak bilemeyeceğim ama benim düşüncem korkudan olsa gerek çünkü çok hızlı nefes alıp vermeye başlıyor ama alışır hatta gazlamak falan isteyebilir :D Akşam eşime götürücem temiz bi şekilde gerekirse yalvarıcam evde beslemek için.

Merak ettiğim her şeyi sordum veterinere , tüğ olayı sağlık olayı çocuk için sakıncasını falan..

Parazit , kuduz aşıları vesaire gibi aşıları tam olduğu sürece çocukla beraber bile yatabilir dedi, hatta örnek olarak başka bir aileyi söyledi 1 yaşlarında 1 erkek ve 1 kız çocukları varmış köpeğide gördüm birlikte resimleri falan var yatıp kalkıyorlarmış sakınca yokmuş :) hadi hayırlısı şimdi Sıra Özlem'i ikna etmekte olmadı Anne var zaten yani her durumda köpek bizim :)

Type-R
24-04-2013, 16:56
şimdi avcılarda çok detaylı bi veterinere bıraktım :) banyo yapılacak , tüğlerimiz kesilecek , aşılarımız olacak :) akşam veteriner bana telefon açacak hazır olduğunda gidip alıcam , sanırım arabaya alışkın değil , bagaja koyuyorum yolda salyalar akıtmaya başlıyor tam olarak bilemeyeceğim ama benim düşüncem korkudan olsa gerek çünkü çok hızlı nefes alıp vermeye başlıyor ama alışır hatta gazlamak falan isteyebilir :D Akşam eşime götürücem temiz bi şekilde gerekirse yalvarıcam evde beslemek için.

Merak ettiğim her şeyi sordum veterinere , tüğ olayı sağlık olayı çocuk için sakıncasını falan..

Parazit , kuduz aşıları vesaire gibi aşıları tam olduğu sürece çocukla beraber bile yatabilir dedi, hatta örnek olarak başka bir aileyi söyledi 1 yaşlarında 1 erkek ve 1 kız çocukları varmış köpeğide gördüm birlikte resimleri falan var yatıp kalkıyorlarmış sakınca yokmuş :) hadi hayırlısı şimdi Sıra Özlem'i ikna etmekte olmadı Anne var zaten yani her durumda köpek bizim :)Bravo hocam emeğinize sağlık kesenize bereket..:icon_tup: Büyük sevap işlediniz çok iyi bi arkadaş olacaktır..:)

agresive
24-04-2013, 19:55
4 aylık iken almıştım bende golden 8 aylık iken kayıp oldu bir arkadaşımın evine gitmiştim bahçede dolanıyordu ne oldu bilmiyorum çalındı mı kaçtı mı bir daha bulamadım duygulandım resmen Allah sizden razı olsun çok büyük bir sevap işlediniz biraz zaman geçirin birlikte ne olursa olsun hiç ayrılmak istemeyeceğiniz biri olur hayatınızda
kayıp olmadan bir kaç gün önce çekmiştim fotoğrafını.
http://img46.imageshack.us/img46/711/n597812986807956393.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/46/n597812986807956393.jpg/)

thedevil
24-04-2013, 22:08
eveeet bütün aşılar yapıldı tüğler kesildi temizlik yapıldı ve en önemlisi eşim sanki olur der gibi çok tepki göstermedi sanırım bu iş oldu :)

15 gün sonra banyo olucak bugün köpükle temizlendi aşı olduğu için banyo yaptırmadık 15 gün sonra daha temiz olacak inşallah

işte LOST'un yeni hali :)

http://imageshack.us/a/img593/1816/dddgc.jpg
http://imageshack.us/a/img854/9206/imageungl.jpg

ed6502
24-04-2013, 23:04
cok tatlı bir golden bakabilirsenız bakın bakamazsanız ıyı bildiğiniz birine verin akıbelı bellı olsun konuyu sonuna kadar okumadım