PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mercedes CLA - BMW 320İed

furkane
26-04-2013, 08:47
Arkadaşlar merhaba bildiğiniz üzere CLA türkiyeye geldi showroom'larda fakat 4 mayıs'la lansman ile test sürüşü vs. verilcek . Araç bügünden sıraya girersek ağustosa gün veriyor , insanlar kullanmadıkları arabayı nasıl alıyorlar bilmiyorum , Sizce bu araç verildiği parayı hakediyormu ? Tasarımı gerçekten hoşuma gitti bikaç eksiği olsada scirocco kullanıcısıydım dar iç kapinine alışkınım. Birde önn yanında 320iED var buda 1.6 motor 170hp. gücünde 320d'ye kovalıyacak bi araç çünkü o-100 7.6sn. aşağı özellikleri yazıyım siz nedersiniz ?

CLA200 AMG
1.6 motor 156hp
0-100 8.5sn
Bi-xenon
Sunroof
Ön/Arka Sensör + Park Asistanı
7G çift kavrama
Geri Görüş Kamerası
Metalik Renk
Öndeki Aracı Takip Etme
Arkadan Çarpmalarda Otomatik Durma
Otomatik Ayna
...
Bi dünya özellik var 109.000TL

BMW 320ied
1.6 motor 170hp
0-100 7,6sn
Sportline + Comfortline + Teknoloji + Metalik Renk + Sanruuf
117-120.000TL

İki Araçta böyle CLA Amg paketi gerçekten doldurmuşlar en basiti bmw ön / arka park Sensörüne 1350€ park asistani için + 600€ istiyor CLA'nın özelliklerini koyduğumuzda fiyat biraz artıyor ve sportline olmasına rağmen adamlar 16' jant ile veriyorlar aracı Ed olduğu için... CLA'nın gerçekten en büyük kaybı bana göre arkadan iter olmaması ama şuan yeni bi soluk oldu piyasa açısından...

https://www.youtube.com/watch?v=V6_85cSOIcE
Cadde görüntüsü CLA'nın
https://www.youtube.com/watch?v=OMMCVON1I_U
https://www.youtube.com/watch?v=niDVXNBNv7A

HaKo
26-04-2013, 08:55
cla ile 3 serisi farklı sınıfta arabalar , fiyat farkı bu yüzden oluşuyor zaten. Rekabet ettikleri segmentler farklı. CLA yı canlı görmedim ama fiyatına ve segmentine bakarak iç mekan kalitesini A serisinden de az çok tahmin edebiliyorum. Açıkcası mercedese yakışmayan ama yine de sınıfına göre kötü olmayan bir iç mekan kalitesi var A serilerinin , cla da muhtemelen birebir aynısıdır.

2. en önemli unsursa biri fwd diğeri rwd. Açıkcası ben bmw yi seçerdim ama arada 10-15bin tl lik fark var bu saatten sonra bütçe konuşur araçlar değil.

Sinan'S2k
26-04-2013, 09:19
CLA yı Mengerlerde baya inceledim. Aracı kesinlikle canlı görmelisiniz. Ben dergilerde bu kadar beğenmemiştim.
Arka koltukta 1.80 boyum olduğu için baş mesafesi yeterli değildi. Ancak kalite olarak çok rahatlıkla söyleyebilirimki Sınıfının en iyisi kesinlikle. O sınıfta o paralar eder mi? Audi ve Bmw de aynı sınıf araçları o paralara veriyorsa kesinlikle hak eder. Benim baktığım araca hafıza paketi ve AMG Exclusive paketi hariç 111000tl fiyat aldım. Ben baya beğendim aracı.
Kredi seçenekleri de çok iyi kesinlikle.

HaKo
26-04-2013, 09:22
CLA yı Mengerlerde baya inceledim. Aracı kesinlikle canlı görmelisiniz. Ben dergilerde bu kadar beğenmemiştim.
Arka koltukta 1.80 boyum olduğu için baş mesafesi yeterli değildi. Ancak kalite olarak çok rahatlıkla söyleyebilirimki Sınıfının en iyisi kesinlikle. O sınıfta o paralar eder mi? Audi ve Bmw de aynı sınıf araçları o paralara veriyorsa kesinlikle hak eder. Benim baktığım araca hafıza paketi ve AMG Exclusive paketi hariç 111000tl fiyat aldım. Ben baya beğendim aracı.
Kredi seçenekleri de çok iyi kesinlikle.

audi ve bmw nin o sınıfta aracı henüz mevcut değil.

Bmw 2 serisi grand tourismo yu çıkartacak , açıkcası o aracı çok merak ediyorum bende.

Audi de a3 sedanı piyasaya sürecek, ki bence bu sınıfta en geride kalacak araç olacak heralde.

Eworen
26-04-2013, 09:26
A3 sedan 1.6 TDI Stronic seçeneği var iken diğerlerinin işi daha zor asıl.
2 markadada böylesi bir seçenek yok..
CLA ise A serisi ile aynı iç mekana sahip çok başarısız denilebilir rahatlıkla ( iç mekan olarak ) özellikle ortada ki bilgi ekranı ***** zaten..

ahk
26-04-2013, 09:30
a3 sedanla cla'yı aynı sınıfa koyarsanız a3'e yazık olur a3'ü astra ve jetta ile aynı sınıfa koyabilirsiniz.
Şu ana kadar sınıfı olmayan bi araba cla aynı cls de olduğu gibi yakın zamanda rakipleri çıkar. Arka koltuklar hariç süper bi araç Almanya'da havaalanında görmüştüm çok hoşuma gitti tek çocuklu veya bekar 100k para verip keyifli, konforlu ve farklı olmak isteyenler için bulunmaz bişey.

HaKo
26-04-2013, 09:34
CLA ise A serisi ile aynı iç mekana sahip çok başarısız denilebilir rahatlıkla ( iç mekan olarak ) özellikle ortada ki bilgi ekranı ***** zaten..

a3 sedan jettadan bozma bir araç en azından renderleri öyle. 1.6tdi motoru dışında hiç bir albenisi yok. Bilgi ekranını bende beğenmiyorum ama a3 ün içi de hiç iç açıcı değil. Bana göre bu sınıftaki en çirkin iç mekana sahip a3.

Grandc coupe ve CLA ise tasarım olarak ezici olarak a3 sedandan güzel.

http://www.bmwblog.com/wp-content/uploads/bmw-2-series-gran-coupe.jpg
şu render a bakınca a3 sedan bunun yanında şirket aracı gibi kalıyor.

ayrıca 2 markadanında dizel motoru mevcut , bmw 1.6 dizel motorunu 1 serilerinde sundu, mercedeste 1.8dizel 7tronic i a serisinde satmaya başladı. s-tronic dersek , yeni nesil steptronic , ve 7g tronic viteste gayet başarılı. Yani iki markada da aynı alternatifler kendi teknolojileriyle mevcut.

@ahk mantıklı düşününce audinin sedanı bu sınıfta a3 olacak gibi duruyor, çünkü onun dışında bir araç lansmanları veya konsepti duyurmadı.

furkane
26-04-2013, 09:49
Arkadaşlar bende a3 kıyaslıyodum aracı ama gördüğünüz zaman hiç öle a3'muş astra seda'mış jetta'mış demiyorsunuz mercedes'in segment takıntısı yok, mesela CLA C serisine göre boyutları hemen hemen aynı hatta CLA uzunluk olarak C' uzun.

Eworen
26-04-2013, 09:50
Ben tekrarliyorum
2 markada da 1.6 dizel otomatik yok !!
Mercedes teki 1.5 dizel otomatik degil
1.8 motorunda otomatigi var ama vergi biniyor fiyati cok yukari tasiyor
Bmw de 1.6 dizel otomatik yok

7gtronic ile 8 ileri ZF sanzimanlarinin cok basarili oldugunda hem fikir olunmamasi icin hic bi neden yok gayet iyiler

HaKo
26-04-2013, 09:53
Ben tekrarliyorum
2 markada da 1.6 dizel otomatik yok !!
Mercedes teki 1.5 dizel otomatik degil
1.8 motorunda otomatigi var ama vergi biniyor fiyati cok yukari tasiyor
Bmw de 1.6 dizel otomatik yok

7gtronic ile 8 ileri ZF sanzimanlarinin cok basarili oldugunda hem fikir olunmamasi icin hic bi neden yok gayet iyiler

yok olması olmayacak anlamına gelmiyor. Ama tdi dsg kombisi için sırf a3 seçilir her türlü.

Borusan saçma sapan bir fiyat politikası uygulamassa , ki öyle bir lüksü bence yok, bu sınıfta 2 grand coupe ezici lider olur. Audi sever olmama rağmen a3sedanın diğer iki araç gibi premium hissi verecek bir araç olacağını düşünmüyorum.

Sinan'S2k
26-04-2013, 10:13
audi ve bmw nin o sınıfta aracı henüz mevcut değil.

Bmw 2 serisi grand tourismo yu çıkartacak , açıkcası o aracı çok merak ediyorum bende.

Audi de a3 sedanı piyasaya sürecek, ki bence bu sınıfta en geride kalacak araç olacak heralde.

Ben kalite olarak kıyasladım. A3 ve 1 serisinden daha kaliteli bence içi. İmaj bambaşka zaten. CLA yı stokta tutarsa Mercedes devamlı çok satar bence.

Sinan'S2k
26-04-2013, 10:18

A3 sedan 1.6 tdi stronic'e Cla ayarı donanımla Audi 110000 tl isteyeceği için bence hiçbirşekilde başarılı olamaz. Sen olsan aynı paraya a3 mü Cla mı alırsın?

İç mekan bana da çok kötü gelmişti ilk başta özellikle ekran. Ama canlı canlı içine binince o fikirlerim tamamen değişti. Ekran çokta kötü durmuyor. Özellikle direksiyon ve kadranları çok beğendim ben.

efe_
26-04-2013, 11:42
3 serisi abi olur CLA'ya.Şahsi görüşüm.CLA alırken c segmenti araç alıyor gibi düşünürüm.

darkmoon
26-04-2013, 12:13
Bmw nin 1 serisinin sedanı çıkıcak 1.6 dizel motorla ve belki 1.4 motorla.. Bmw zaten uzun zamandır bu kasa üstünde çalışıyor yeni bir şey değil bekleniyor ama uzattılar 2012 de eski kasayla çıkıcakdı çıkartmadılar şimdi yeni kasalarla 2015 gibi çıkması bekleniyor tabi bunlar söylenti yani daha 2 senesi var.. bu tür söylentileri bmwblog sitesinden bmw meraklıları takip edebilir..

Rumor: BMW 1 Series sedan coming in 2015 | BMW BLOG (http://www.bmwblog.com/2012/07/18/rumor-bmw-1-series-sedan-coming-in-2015/)

bu eski kasa sedan

http://farm3.static.flickr.com/2607/4103514462_79e37ee933_o.jpg
http://farm3.static.flickr.com/2494/4103513464_45d77e5808_o.jpg
http://farm3.static.flickr.com/2788/4103513994_84720bc9c1_o.jpg

Buda 2015'de muhtemel söylentiler arasında çıkabilicek tasarım..

http://www.bmwblog.com/wp-content/uploads/bmw-1-series-sedan.jpg

koraycano
26-04-2013, 12:14
Samandıra kolumanda inceledim urban paket CLA yı , bence mercedes bmw ve audiden bir adım önce tek kaybı önden çeker olması yoksa harika bir araç yapmışlar.. Ön Taraf ve içi A serisi Arkadan CLS gibi vede CLA da çift kavrama vites var .. Bizde amg paket için 108.500 fiyat aldık

rcbrs
26-04-2013, 12:48
a3 sedan cla veya 1 sedan 3 ü de aynı segmentin araçları
b+lüx diyelim adına .. cla yı bmw 3 le aynı segmente koyamayız .
tıpkı tofaşın lineayı c segmente yerleştirmeye çalışması gibi

cla ya almanyada bindim kullanmadım fakat içinde gerçekten bir spor araba hissiyatı var.kokpit a serisi ile aynı , fakat bu araçta amg kit şart , yoksa çok cılız kalıyor görüntüsü.
dezavantajı ise , içi biraz dar ve aracın çizgilerinden dolayı kasvetli .. eğer boyunuz 1.80 civarı ise sıkıntı yaşayabilirsiniz.

cla mı bmw 3
bmw3 kesin seçimim olurdu.

rcbrs
26-04-2013, 15:57
A3 Sedan ; CLA ; 1 sedan : 3 ü de aynı segmentin araçları diye düşünüyorum.

BMW 3 serisi ise ; C preimum vb bir segment tıpkı Merc C veya Audi A4 gibi.

CLA ya bindim kullanmadım fakat içinde gerçekten bir spor araba hissiyatı var.
kokpit a serisi ile aynı , fakat bu araçta amg kit şart , yoksa çok cılız kalıyor görüntüsü.
dezavantajı ise , içi biraz dar ve aracın çizgilerinden dolayı kasvetli .. eğer boyunuz 1.80 civarı ise sıkıntı yaşayabilirsiniz.

CLA mı BMW 3 mü : BENCE 3..

BlackEmperor
26-04-2013, 16:45
cla amg paketle cok cok daha güzel oluyor ama içi çok geniş değil

can3541
26-04-2013, 17:39
AMG paket CLA diyorum bende.

erdalss
09-05-2013, 16:29
işiniz segment büyüklük genişlik vs değilse, adamlar görüldüğü üzere araba yapmışlar, şuan o fiyata üstüne 15 20 bin verip kimse bana 3 serisi aldıramaz. piyasa 3 dolu bunu kafadan 1 sene bakışlar üzerinde bineceksin hadi bunu geçtim kendim için kesinlikle cla yı tercih ederim canlıda çok tehlikeli araç.

levent
09-05-2013, 18:50
CLA'da Ekim'e kadar sıra varmış şuanda, 2 gün önce stand açmıştı Mercedes burda, satış elemanı ile görüştüm :)

Ben 3'ü tercih ederim, sınıf olayına gelirsek 2 GT sınıf lideri CLA arkasında, en sonda ise A3 sedan olur..

ENG
09-05-2013, 19:00
Biraz daha bekleyip 4 serisini gormek lazım

emrekuzdere
09-05-2013, 20:08
3 serisinin videosunda; böbrek radyatör aralığındaki mesafeden midir nedir, orası çok boş ve tamponda şişirme duruyor

vanished
10-05-2013, 09:40
BMW 3 serisi sınıf olarak da fiyat olarak da yukarıda.
CLA serisi, A serisinin sedanı sınıf farkı var ve ciddi bir fiyat farkı var bir kere bu karşılaştırma adil olmamış.
Birde 320i ED daha düşük beygirli (-14 hp) özel bir versiyon (düşük karbon salınımı için üretilmiş.)

çok enteresan bir karşılaştırma olmuş ama benim tercihim BMW'den yana olurdu üst sınıf her zaman candır. ;)

dragon07
10-05-2013, 10:17
bnm tercihim her zaman mercedesden olur çünkü bmwlerin içi o paraları kesinlikle haketmiyor.

adil bi karşılaştırma olmamıs bencede 3 serisinin rakibi C classtır. oda zaten 3 seriesten çok üstün

Sinan'S2k
10-05-2013, 13:02
Cla nın Amg paketini istiyorsanız Ekime sipariş alıyorlar. Ankara Mengerlerde 1 kişi Haziran ortası Teslim Amg sini kar koyup satıyormuş ama. Urban ve Style alacaksanız en geç Mayıs Haziran alabilirsiniz. Ben urban aldım gelecek hafta plakası çıkar alırım. AMG o kadar beklenmez.
320 cla karşılaştırması kesinlikle yapılmaz bence. Cla Cls gibi özel olacak bir araç 2 eli Bmw gibi hızlı da düşmez. Kalite olarakta kapı içi dahil her malzemesi göz dolduruyor. Araç çok güzel.

Ahmet_28
10-05-2013, 13:12
cla geçen gün bi müşteriye teslim ettim tavsiye ederim güzel araç ama ne yazıkki şu anda araç yok, bizde ekimden önce teslim edemiyoruz.

kullanmadan aracı nasıl alıyorlar demiş bi arkadaşımız,bayiilerde test aracı var mutlaka test sürüşüne çıkmıştır aracı alacak kişi.

GNS
10-05-2013, 13:57
Bende aracı inceledim 3 kasa arasında kararsız kaldım 3 kasa estoril mavi 3.16i m paket 123000 fıyat aldım cla inceledim gercekten çok şık olmuş iç kaliteside göz dolduruyo bayilerdede test aracları var ben teste çıktım boyum 1.88 olmasına ragmen arabada rahatsız olmadım koltuklar falan cok ıyı donanım olarakta dolu bi araç ama amg paket hariç pek tavsiye etmiyorum kullanım olarakta keyifli süspansiyon biraz sert amgden dolayı olsa gerek kalkışlarda araç agır kalmasına rağmen yola cıktıktan sonra gayet başarılı

Berkan
10-05-2013, 18:02
CLA'da Ekim'e kadar sıra varmış şuanda, 2 gün önce stand açmıştı Mercedes burda, satış elemanı ile görüştüm :)

Ben 3'ü tercih ederim, sınıf olayına gelirsek 2 GT sınıf lideri CLA arkasında, en sonda ise A3 sedan olur..

valla geldiği gün galerida arkadasımla y.köy gülsoyd almak için gittik 15 gün once gelen tüm cla lar satılmıştı gülsoyda keza mengerlered 50 tane gelen araç 3 günde satılmıs kaporası alınmıs vs 10 15gün once verseydik temmuzda getirceklerdi aracı ama kimse alınmasın mercedes almak isteyip alamayan tüm keko tabir ettiklerimiz sıraya girmiş bu kaça anoktaqu diye hücüm ediyolar 30dk durarak bayiilerde gorebilirsiniz.

en basit olarak kalite olarak masraftan kacıcam diye neler yapmışşlar koskoca mercedes sen kaput amortisorunu koyma cla'ya cubugu tuttur panele :heyoo:

furkane
13-05-2013, 03:09
Geçen gün aracı kullandım açıkcası bana zevk vermedi 156hp motor yetersiz gibi , o emanete yerleştirilmiş ekran yolda giderken sert bişeye denk gelince sallanıyor 110 bin TL etmez gibi birde ekim-kasım'a sıra verilmesi çabası. bu işin ticareti yapılırmıydı öncesinde düşünmedim değil çünkü 3.000Lira kapora ile kapatabiliyorsunuz eğer aracı almaz isenizde araç başkasına satıldığında kapora iade ediliyor

vanished
13-05-2013, 14:49
CLA bilmiyorum kullanmadım ama yeni A kullandım eğer içi yeni A nın aynısı ise bu aracı 3 serisi (F30) ile kıyas yapanlara tebessüm etmekten başka birşey demem. Bu tartışmaya da girmem.

3 serisinin rakibi evet yeni C dir ve bence 3 serisi yeni C'den de bir adım öndedir.

"After an extensive review, the UK magazine gives the top spot to the new 3 Series." UK magazinde de detaylı karşılaştırmaları yapılmış olup 3 serisi en yüksek puanı toplamıştır.

kaynak:
AutoExpress: F30 BMW 3 Series vs. Mercedes-Benz C-Class vs. Audi A4 (http://www.bmwblog.com/2012/03/23/autoexpress-f30-bmw-3-series-vs-mercedes-benz-c-class-vs-audi-a4/)

Tunç
13-05-2013, 15:02
CLA yı kullandım test etme şansım oldu tasarımı harika..

dragon07
13-05-2013, 15:10
bende bi test buldum .

zaten turbo benzinli c class ile dizel bmwyi karşılaştırıyolar.cevrecilik vırt zırt performans mevzuunda bmw alıyor doğrudur.

ama birde mercedes c250cdi var bende size AUTOCAR'ın testini gönderiyorum.

BMW 320d v Audi A4 2.0TDI v Merc C250 CDI | Feature | Autocar India (http://www.autocarindia.com/Feature/319074,bmw-320d-v-audi-a4-20tdi-v-merc-c250-cdi.aspx/3)

bu arada 1 serisi ile CLAyıda kıyaslıyalım isterseniz. :D

vanished
13-05-2013, 15:15
bende bi test buldum .

zaten turbo benzinli c class ile dizel bmwyi karşılaştırıyolar.cevrecilik vırt zırt performans mevzuunda bmw alıyor doğrudur.

ama birde mercedes c250cdi var bende size AUTOCAR'ın testini gönderiyorum.

BMW 320d v Audi A4 2.0TDI v Merc C250 CDI | Feature | Autocar India (http://www.autocarindia.com/Feature/319074,bmw-320d-v-audi-a4-20tdi-v-merc-c250-cdi.aspx/3)

bu arada 1 serisi ile CLAyıda kıyaslıyalım isterseniz. :D

conclusion kısmına baktım direk

"The new 3-series, in comparison, is an outstanding all-rounder. The generous seats and absorbent ride make it the most comfortable to sit behind the chauffeur in. When you want to play, the brilliant performance and entertaining handling are a cut above the others too. Sure, the engine may not be the quietest around and interior quality isn’t a big step up, but these things are easily overlooked when you see how complete and well-rounded the rest of the car is. Factor in the stunning looks and best-in-class fuel economy, all of which are yours for a price tag that is not over the top, and the 320d’s value proposition only gets stronger."

"It’s an easy victory for BMW, which has gone on to set a new benchmark in this class."

Burdada kazanan BMW olmuş ki :) özellikle handling diğerlerinin çok üstünde diyor. Bununla birlikte BMW 325d var brde 2.0 motor :) ona gerek bile kalmamış.

1 serisi ile A yı da kıyaslayalım konu açın ;) her türlü

dragon07
13-05-2013, 15:21
kardeş geçen yıl antalya hastalyadan 0km mercedes class AMG aldım
1ay sonrada kosiflerden 0km 320d aldım 2sinide 1 yıl kadar sürdüm mercedesin neden yıldız koydugunu ozaman anladım.ondan önce bende bmwciydim sizi anlıyabiliyorum ;)

CLA ile 1 serisini kıyaslamaya bile gerek yok bence 2sininde fotolarını aç googledan bak.

vanished
13-05-2013, 15:25
1ay sonrada kosiflerden 0km 320d aldım 2sinide 1 yıl kadar sürdüm mercedesin neden yıldız koydugunu ozaman anladım.ondan önce bende bmwciydim sizi anlıyabiliyorum ;)

CLA ile 1 serisini kıyaslamaya bile gerek yok bence 2sininde fotolarını aç googledan bak.

Doğrudur kardeşim bende Mengerler Davutpaşa'dan farklı zamanlarda sıfır 4 adet Mercedes çıkarmış biriyim 2 tanesi Sprinter olsada :) diğer ikisi binekti yani BMW yi biliyorum Mercedes'ide biliyorum google dan bakarak konuşmam her ikisini de kullanmış biriyim.

levent
13-05-2013, 16:56
1 serisi ile A yı da kıyaslayalım konu açın ;) her türlü

A test ettik, 1 serisini test ettim, CLA yı yeterince inceledim..

W210, W211, W212 hepsine bindim yeterli süreçte..

makyajsız w212 bile makyajlısından kaliteli, komşumda var (e250cdi 4matic amg) arkadaşımda var (e500 coupe) gayet şehir içi de uzun yolda da kullandım. w211 in de zamanında b.kunu çıkardık arkadaşın babası saolsun.. Gün geçtikçe yıldızdan uzaklaşıyor, ağır bi Merso sever olarak bunu söyleyebilirim ben..

CLA ya gelince, Urban CLA parasına F20 116i, komple M pakette (süsp, tampon, direksiyon vs) + harman kardon ve gerekli olan daha nicelerini ekleyerek CLA parasında satın alabiliyorsunuz bugün.. Bence BMW şu gün daha önde gelir..

vanished
14-05-2013, 09:57

makyajsız w212 bile makyajlısından kaliteli, komşumda var (e250cdi 4matic amg) arkadaşımda var (e500 coupe) gayet şehir içi de uzun yolda da kullandım. w211 in de zamanında b.kunu çıkardık arkadaşın babası saolsun.. Gün geçtikçe yıldızdan uzaklaşıyor, ağır bi Merso sever olarak bunu söyleyebilirim ben..

CLA ya gelince, Urban CLA parasına F20 116i, komple M pakette (süsp, tampon, direksiyon vs) + harman kardon ve gerekli olan daha nicelerini ekleyerek CLA parasında satın alabiliyorsunuz bugün.. Bence BMW şu gün daha önde gelir..

kesinlikle katılıyorum levent kardeşim, hayatını arabalar üstünde geçiren biri olarak söylediklerine imzamı atıyorum. Bu inanın BMW fanatikliği değil ama Mercedes çizgisinden sapıyor. A serisinde zaten renault motoru var. C serisi, bırakın f30'u e90 ile rekabet edemediği için makyaj yedi. BMW ise şu gün gerçekten önde gelir çizgisinden milim sapmadı.

F30'un direksiyonunu elinize aldığınız andan itibaren ben kaliteliyim, ben özelim, ben tekim diyor araç. Kaldıki zaten yurtdışındaki araç testlerinde en yüksek puanı açık ara toplayan hep F30 olmuş.

http://img521.imageshack.us/img521/8126/2012bmw3seriessedanmode.jpg

dragon07
14-05-2013, 13:03

Levocum iddalaşmak için söylemiyorum ama şunu merak ettim.

e250cdi 4 matic amg mi kötü yoksa e500 coupemi? yada yıldızdan uzaklaşan modeller hangileri bilmek isterim.

dizel 116 ne kadar ? söyledigin paketlerde.
birde dizel mersoya bakalim ne kadar cidden merak ediyorum .