PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : subaru forester 2.0 s-turbo hakkında?

RottingChrist
29-04-2013, 10:20
merhaba,
bir arkadaşım bu aracı çok beğeniyor ve günlük kullanım için almaya karar vermiş. araçlar ile uğraşan sürekli bızıklayacak birisi değil kendisi ve eşi kullanacak. bilgili arkadaşlardan nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında yorum ve bilgi rica ediyorum. mesela otomatik ve manuel seçeneklerinde hangisi dikkate alınmalı? araç mutlaka lpg li olacak ve lpg uyumu nedir? 200 bin km üzerinde turbo aracın masrafları neler olabilir gibi. şimdiden tşk.

not: eğer çevrenizde satılık böyle bir araç varsa en azından tanıdık birinden almak isteriz.

Yns_Emr
17-05-2013, 19:21
Benim elimde 2010 40.000 de otomatik var isterseniz yardımcı olurum

_FrKn_
17-05-2013, 19:28
kronik bi sorunu yoktur
lpg 40 50 bin km'de bir süpap ayarlarını bozar ve boxer motor olduğu için motorun komple inmesi gerekir baya bi masraf açar 1000 2000tl civarı tutabilir yaptırılan yere göre değişir tabi ancak benim aracım lpg de 40bin oldu süpaplarda henüz bi sıkıntı yok, hemde benim aracım yüklü 270hp gücünde....

Bunun dışında özellikle bakmanız gereken yer arka amortisörlerdir... Arka amortisörler gazlı olduğu için genelde patlıyor ve tane fiyatı 1500 lira civarı oluyor ve nerdeyse kimse bunun yenisini almayıp aracının arkası yere çökük vaziyette geziyor, eğer aracın arkası yere yappışmışsa aman diyim ya uzak durun yada amortisörleri bahane edip bol bol fiyat kırın....
Bunun dışında amortisörleri yeni takım sert uzun yay ile birlikte yağlıya çevirmek mümkün yağlıya çevrilen amortisörde birdaha zor sıkıntı çıkarır.... Ancak gazlı amortisörlerin araca nekadar yük yüklenirse yüklensin aracın altı yerle aynı mesafede kalıyor alçalmıyor.....

Yüksek hızlarda içeri biraz ses alabilir ancak kesinlikle su almaz....

Iç malzemesi plastiği son derece kalitelidir

99 modellerin iç döşemesi gerçek dana derisidir ve arka koltuklar geriye doğru yatar çok rahattır 2000 model sonrası makyajlı kasalar alkantra döşemelidir arka koltukları sadece öne yatar bagajı genişletmek için....

Karda buzda inanılmaz performanslıdır kesinlikle yolda brakmaz heryere girer çıkarsınız...

Olmayan bulunmayan yedek parçası yok fiyatlarıda diğer japonlarla aşşa yukarı aynı fiyata sahip....

Lpg de 25 30 kuruş arası yakar(karma)

performansı sizi en çok tatmin edecek 4x4 suv sınıfı araçtır daha iyi gideni o fiyatlara çok çok zor, heleki benim gibi yüklerseniz cayanne turbolarla kapışabilirsiniz :d

subaru forester 0-100 - car videos on streetfire (http://www.streetfire.net/video/subaru-forester-0100_2175651.htm)
linkte aracımın kadran videosu mevcut düz yolda çekilmiştir.....

Son olarak bizim forester'ın ilk sahibiyiz 13 yıldır bizde kendisi babam üstüne 3 tane araç değiştirdi hala satmaya kıyamıyor şuanda benim aracım :)

..........alıntı..........