PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bursa Bilim Şenliği

Y.Emre
29-04-2013, 20:53
3-5 Mayıs tarihleri arasında Bursa'da 'Gelecegin otomobilleri' temasıyla yapılacak olan Bursa bilim şenliği adlı etkinliğe davet edildik. Kısmetse 1 Mayıs gecesi çıkıp 2'sinde orada olacağız.

Akşamları vs bolca boş vaktimiz olacağını sanıyorum. Bursa'ya ilk defa geleceğim, gelmişken de imkanlar dahilinde birazda gezeyim istiyorum haliyle :) Neresi vardır gezilecek, nereleri görmeli, nerede ne yemeli ?

Onun haricinde etkinlik linki:BURSA BLM ENL 2013 (http://www.bursabilimsenligi.org/index.html)
Toplamda çeşitli üniversitelerden 15 adet hidrojenle yada güneş enerjisi ile çalışan araç olacak diğer etkinlikler neler bilmiyorum, bende orada göreceğim açıkçası.. :) Gelmek incelemek isteyen olursa etkinlik alanında olacağız elimizden geldiğince açıklarız..

Tavsiyeleri bekliyorum :)

lncdlt
29-04-2013, 20:59
Uludag kebapcisinda iskender yiyebilirsiniz. Merinos parkina yakindir. Merinos parkinda hayat lokantasi'da fena degildir. Ama bildigin esnaf lokantasi tarzi, ozel birsey yok.

Geceleme yapacaksaniz aksam fatih sultan mehmet bulvarindaki mekanlari dusunebilirsin. Cekirge'deki kafe pi angel da fena degildir.

16EC813
29-04-2013, 21:01
arapşükrüde balık rakı yapabilirsin :D

M.degirmen
29-04-2013, 21:14
eğer ilgi duyuyorsanız bursa türbeleri medreseleri ulu cami si güzel gezilecek yerlerdir. eğlenmek için fsm bulvarına gidebilirsin hiç biri sarmassa z yoluna çıkıp eşsiz manzarada biranı yudumlarsın :D

16EC813
29-04-2013, 21:17
arap şükrü kesmesse ordan aşşaa sallan turistik köşk e takıl kıyaktır :D

Mpower
29-04-2013, 21:35
Arap şükrü rakı balık,İskender yada melike döner kebap,köfteci yusuf köfte :)

Y.Emre
29-04-2013, 22:00
Öncelikle cevap veren herkese teşekkür ederim.

Uludag kebapcisinda iskender yiyebilirsiniz. Merinos parkina yakindir. Merinos parkinda hayat lokantasi'da fena degildir. Ama bildigin esnaf lokantasi tarzi, ozel birsey yok.

Geceleme yapacaksaniz aksam fatih sultan mehmet bulvarindaki mekanlari dusunebilirsin. Cekirge'deki kafe pi angel da fena degildir.

Evet 3 gece kalacagız, söylediğiniz yerleri not aldım. Uludağ ile hayat lokantasının yakın olması iyi oldu :D arada kaçıp iskender yer dönerim olmazsa. :) Tarzı falan hiç önemli değil arabayı yetiştirmek için esnaf modundayız zaten :D

arapşükrüde balık rakı yapabilirsin :D

arap şükrü kesmesse ordan aşşaa sallan turistik köşk e takıl kıyaktır :D

Valla çok çekici geldi abi rakı balık :D Bakalım takımdan birilerinide kandırırsam güzel olur :D

eğer ilgi duyuyorsanız bursa türbeleri medreseleri ulu cami si güzel gezilecek yerlerdir. eğlenmek için fsm bulvarına gidebilirsin hiç biri sarmassa z yoluna çıkıp eşsiz manzarada biranı yudumlarsın :D

Cami medrese türbe ziyareti de yapmak istiyorumda gündüzleri etkinlik alanında bulunmamız gerekecek gecede pek gezilmez tarihi yerler :/

z yoluna arabasız gidilir mi ? Öğrenci işi otobüsle gelicezde :)

Arap şükrü rakı balık,İskender yada melike döner kebap,köfteci yusuf köfte :)

Hepsini not aldım. Biri olmazsa birine gideriz umarım :D

16EC813
29-04-2013, 22:04
sen sponsor bul ben seni bursa gecelerine akıtayım :D

Y.Emre
29-04-2013, 22:17
Abi herşeyimiz sponsor zaten şuan arabayı taşıyacak tırdan Bursada kalacagımız yere kadar alayını ayarladılar :D

Yarın takımdakilerle konuşayım alem heveslisi bulursam pm atayım sana abi :D

DENON
29-04-2013, 23:30
şu bursalıların hepsi alkol delisi yahu , bir arkadaş hariç diğerleri tarihi ve turistik mekanlardan bahsetmemiş , rakı balık , z yolu bira muhabbetleriini yapan arkadaşları alkol kullanmaya şiddetle karşı olan biri olarak kınıyorum

Y.Emre
29-04-2013, 23:38
Abi birazda bizim şartlardan öyle oldu sanıyorum, bütün gün (sabah 10'dan akşam 5, 6ya) kadar alanda bulunmak gerekli. akşamda tarihi yer gezmek nasıl olur, izin verirler mi bilmiyorum ki?

Sanıyorum pek mümkün olmadığından neredeyse tüm tavsiyeler alkol odaklı :)

Bu arada gelecek olan olursa, dilimizin döndüğünce yaptıklarımızı vs anlatırız..
Beraberimizde getireceğimiz hidromobil aracı;
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/530655_299591816818824_597197943_n.jpg
(Şuan ki hali bi parça farklı, reklam vs dolu üzeri )
Geçen yılki yarışma aracımızdır kendileri. Bu yıl yenisi yapılacak ancak henüz hazır değil o yüzden bununla geliyoruz :)