PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fx Coupe - Mini CooPer

CaNeR54
26-05-2008, 22:42
ArkadaşLar roLL demiyorum her türLü cooper aLirda benim sorum görünüş bakımından aLmaya kaLksaniz hangisini aLırsınız ? Stock we mod yapıp neLer ortaya cıkacağini düşünüp cewap werirseniz sewinirim...

Cooper S

http://photos-h.ak.facebook.com/photos-ak-sf2p/v251/239/89/640519344/n640519344_426487_4586.jpg
http://photos-b.ak.facebook.com/photos-ak-sf2p/v251/239/89/640519344/n640519344_426489_7850.jpg

modLu

http://www.traraba.com/wp-content/uploads/2006/11/mini_01.jpg
http://www.traraba.com/wp-content/uploads/2006/11/mini_03.jpg

ve orji gp de diyeLim

http://www.resimvadisi.com/data/media/116/mini-cooper-s.jpg

Fx

stock

http://www.yeniresim.com/data/media/378/www.yeniresim.com_-_Araba_Resimleri_-_Hyundai_Coupr_FX.jpg
http://otoara.mynet.com/files/h/a/haskorkmaz77/2007121421230611976601864059.jpg

ModLu

http://img503.imageshack.us/img503/4465/tuning071yb5ca1.jpg
http://img338.imageshack.us/img338/8889/tuning081yr4iu2.jpg
http://img338.imageshack.us/img338/8462/tuning082di3gj0.jpg

Buda ferhat abinin zamanında yaptiği tek coupe di.

http://img158.imageshack.us/img158/7394/50wb1.jpg
http://img156.imageshack.us/img156/8701/coupe4nc1.jpg

CaNeR54
26-05-2008, 23:20
10 Kişi görüntüLedi ama daha yorum yapan yok :D

sforever
26-05-2008, 23:23
Hmm :)

Eşşekle atı karşılaştırmışsın belki de ondandır.. Eşşeğe altın semer de vursan, eşşek gene eşşektir..

Bir yanda Cooper S dururken, hiç bir disiplinde fx alınmaz.

Juggernaut
26-05-2008, 23:25
Cooper S alırdımAma coupe'nin dışı oynamaya daha müsait bence.

CaNeR54
26-05-2008, 23:26
Hmm :)

Eşşekle atı karşılaştırmışsın belki de ondandır.. Eşşeğe altın semer de vursan, eşşek gene eşşektir..

Bir yanda Cooper S dururken, hiç bir disiplinde fx alınmaz.

ZewkLer tartişiLmaz :) Başka bi yerdede sordum %70 fx dediLer :)

brv
26-05-2008, 23:28
fx'e ne mod yapabilirsinki...ama mcsye istediğin modu yapabilirsin hem motor hem dış görünüm olarak...direk mcs...mcs varken fx'e bakmam bile....

ahmetbaha-drs
TT'de Cooper S'in cıkıcagı kesin zaten..;)Genelde gorunus 2.planda cunku burda..MCS varken FX...

sforever
Normalde konuya yorum yazmazdım ama bence konusu bile abes, kusura bakma ...

Kaldığınız yerden devam...

CaNeR54
26-05-2008, 23:33
WaLLa abes iLe iLgisi yok zewk renk meseLesi sonucta fikir aLmak için aLdim. AkLımda bişeyi netLemek için aLicağim arabayi secmek için.

Konunun abesLiği yada eşşek semerden cok yardim we düşünceLerinizi söLeseniz daha memnun oLurum..

sforever
26-05-2008, 23:39
Çok zor değil, hayatında 1 kere Cooper S kullanırsın ondan sonra istesen de gidip fx Alamazsın..

-Tabii para mevzusu, 2. el olaylarını falan herşeyi geçiyorum çünkü başta para olayından hiç bahsetmemişsin.. 2 sini de istediğin gibi alabileceğini farz ederek yazıyorum.-

Görünüm olarak 2 si de güzel araçlardır , madem 2 si de güzel aralarından o zaman daha iyi olanı seçmek gerekir .. Cevap da bellidir.

cabriolet
26-05-2008, 23:43
mini tabi ki :)

ahmetbaha-drs
26-05-2008, 23:43

Bencede sacma bi konu yanii,Sen gelip 1.6 105hp atmosferik bi arabayla, 1.6 163hp asırı beslemeli bi arabayı karsılastırıyorsun sonucta..FX Coupe Ve Mini One ya da Cooper Olsa ok de isin icine "S" girince durum biraz farklı oluyor yanii;):icon_tup: Kusura bakma ama..

sforever
26-05-2008, 23:46
Aynen..

Fx'in muhattabı One'dır Cooper'dır..

Utku
27-05-2008, 00:26
2.7 v6'nın gp midir peki ? :)

Tiburon değilse tabiki S.Ayrı bir saf :icon_tup:

Yekta
27-05-2008, 00:33
2.7 v6 lar 190 küsür beygir değilmiydi? ağırlık farkını da katarsak sanırım s le denk sayılır performans olarak..
tip meselesi sende biticek bi olay senin zevkine hangisi uygunsa onu tercih edersin ama performans biraz geride kalır fx ne yazıkki..motor modifiyesi olarak da hazır aşırı beslemeli bi araç varken atmosferikle uğraşmak boş yere masraf olur herhalde..

Berkan
27-05-2008, 00:38
2.7 ler ya 163 yada 167 o civarda bişi sacma salak bi beygire sahip

cabriolet
27-05-2008, 00:40
2.7 v6'nın gp midir peki ? :)

Tiburon değilse tabiki S.Ayrı bir saf :icon_tup:

bende gp var fx 2.7 v6 da olsa rakip bile olamaz bence :)

sforever
27-05-2008, 00:44
2.7 V6'sı üretim rezaletinden başka birşey değildir.. O motora 167 hp.. Komik..

Hehh.. Mini her şartta ağır gelir hyundai coupelere

Serkan.S
27-05-2008, 01:00
Coupe leri savunmuyorum ama hazır turbo kitleri var v6 için :)

Ama bende mcs seçerdim.

xxozanxx
27-05-2008, 01:36
ArkadaşLar roLL demiyorum her türLü cooper aLirda benim sorum görünüş bakımından aLmaya kaLksaniz hangisini aLırsınız ?

arkadaşlar çoğunuz tam olarak okumamış sanırım.yazan arkadaş görünüş bakımından demiş.nerdeyse hepiniz beygir böyle turbo böyle vs,vs demişiniz:)
performans kişiden kişiye değişmez ama görünüş zevk meselesidir...hyundai fx coupe mini'den 5-10 kat daha güzel görünüş olarak.daha oturaklı bir araba bi kere..modifiye yapıncada çok süper gözüküyor her bakımdan.mini zaten eski bir araba.yenilenmiş halide doğal olarak eskileri andırıyor buda benim kişisel zevkime uymuyor örneğin:) farlarını direk olarak geçiyorum zaten.bide kutu gibi...yani gidişini bi kenarıya bırakırsak mini almaz çoğu kişi belkide. zaten hyundai fx coupe kasa yapısıyla çok iyi araba... tabi bunların hepsi benim görüşüm,kimse yanlış anlamasın...benim arabam başkasına göre çok kötü gözükebilir ama bana güzeldir yada tam tersi... tekrar söylüyorum performansı gözönüne almadım,arkadaşın dediği gibi;)

Dragger
27-05-2008, 03:37
Mini > Hyundai

163hp > 105hp

Görsellik herkese göre degisir.

Coupe oturus pozisyonu, verdigi spor sürüs keyfiyle, görüntüsüyle bence daha iyi...

Ama bir gercek varki kızlar Miniye daha cok bakıyor :D

CaNeR54
27-05-2008, 08:20
arkadaşlar çoğunuz tam olarak okumamış sanırım.yazan arkadaş görünüş bakımından demiş.nerdeyse hepiniz beygir böyle turbo böyle vs,vs demişiniz:)
performans kişiden kişiye değişmez ama görünüş zevk meselesidir...hyundai fx coupe mini'den 5-10 kat daha güzel görünüş olarak.daha oturaklı bir araba bi kere..modifiye yapıncada çok süper gözüküyor her bakımdan.mini zaten eski bir araba.yenilenmiş halide doğal olarak eskileri andırıyor buda benim kişisel zevkime uymuyor örneğin:) farlarını direk olarak geçiyorum zaten.bide kutu gibi...yani gidişini bi kenarıya bırakırsak mini almaz çoğu kişi belkide. zaten hyundai fx coupe kasa yapısıyla çok iyi araba... tabi bunların hepsi benim görüşüm,kimse yanlış anlamasın...benim arabam başkasına göre çok kötü gözükebilir ama bana güzeldir yada tam tersi... tekrar söylüyorum performansı gözönüne almadım,arkadaşın dediği gibi;)

tesekkürLer , arkadaşLar bende biLiyorum zaten performans bakımından mini nin coupe iLe karşilaştirilamiyacağina ama ben sadece diş görüşüş oLsa hangisini aLırsınız diye.

Neyse ben yorumLarı aLdım tesekkür herkese..

facia
27-05-2008, 08:24
tesekkürLer , arkadaşLar bende biLiyorum zaten performans bakımından mini nin coupe iLe karşilaştirilamiyacağina ama ben sadece diş görüşüş oLsa hangisini aLırsınız diye.

Neyse ben yorumLarı aLdım tesekkür herkese..

Görünüş bakımından araba secıceksen burda ınsanlara sormak bence abes oluyor :) eninde sonunda gene sen neyı daha cok begenıyorsan onu almıs oluyorsun :)

onun harıcınde S 'in yanında fx n lafı geçmez

DoDo_hamann
27-05-2008, 08:35
Bir cooper s kullansan,okadar rahat anlarsınki aradaki uçurumu.
Çok ama çok alakasız arabalar bence,performans olarakta görüntü olarakta,kalite olarakta..fx'e 2 tane eksoz takıp bide fiber yığını takıp binmektense orjinal bir cooper'a binmek çok daha zevklidir ;)

Cosmicboy
27-05-2008, 09:03
olm marka fanatiğimisiniz ya ne bu mini sevdası hayret bişey hemen fanatiklik yapıyorsunuz :D

focus musty35
27-05-2008, 09:03
Bir cooper s kullansan,okadar rahat anlarsınki aradaki uçurumu.
Çok ama çok alakasız arabalar bence,performans olarakta görüntü olarakta,kalite olarakta..fx'e 2 tane eksoz takıp bide fiber yığını takıp binmektense orjinal bir cooper'a binmek çok daha zevklidir ;)

katılıyorum bu farkı anlamak ıcın coper a bınmek kullanmak gerekır helede cooper s de dahada keyıflıdır konfor görüntu her konuda cooper o rersımlerdekı fx e bınceime mını cooper one a bınmeyı tercıh ederım :D:D:D

C A N
27-05-2008, 09:47
karşılaştırdığınız araçlara baksanıza. Adam motoru sormuyor görünüş olarak soruyor. Yorum yapan arkidişler hiç coupe kullanmışlarmı acaba? görünüş olarak, hacim olarak, sürüş pozisyonu olarak, yol tutuş olarak, kasa sağlamlığı olarak coupe mininin üzerinden atlar. iki aracı çarpıştırsan mininin motorunu bagaja sokar benim araç :) kaza yapan, takla atan bir çok arkadaşım aracın sağlamlığına şaşıp kaldılar..

ayrıca mini fiyat olarak coupenin iki katı. ben o fiyata mini alacağıma, benim aracın 2.0 ını alıp, üzerine 20 bin ytl harcayıp yüklerim.. bak o zaman hangisi güçlü olur :)

kızlar konusunda da çok emin olmayın :D

Cosmicboy
27-05-2008, 10:02
karşılaştırdığınız araçlara baksanıza. Adam motoru sormuyor görünüş olarak soruyor. Yorum yapan arkidişler hiç coupe kullanmışlarmı acaba? görünüş olarak, hacim olarak, sürüş pozisyonu olarak, yol tutuş olarak, kasa sağlamlığı olarak coupe mininin üzerinden atlar. iki aracı çarpıştırsan mininin motorunu bagaja sokar benim araç :) kaza yapan, takla atan bir çok arkadaşım aracın sağlamlığına şaşıp kaldılar..

ayrıca mini fiyat olarak coupenin iki katı. ben o fiyata mini alacağıma, benim aracın 2.0 ını alıp, üzerine 20 bin ytl harcayıp yüklerim.. bak o zaman hangisi güçlü olur :)

işte beklediğim msg geldi :D
bencede coupe mininin üzerinden atlar :heyoo:

C A N
27-05-2008, 10:14
ehehe stok olarak atlayamaz tabe canım :D

motor olarak demedim ben diğer özellikler olarak dedim;)

bide söylemeden edemicem, minin beni en çok soğutan yeri gösterge paneli.. oyuncak gibi bişey :p

-ER-
27-05-2008, 10:17
Bence MCS basıyorsun gidiyo basıyorsun duruyo..
FX ölemi basıyorsun gitmiyo :D basıyorsun duruyo sadece durmayı bilen arabayı napcan :D
Arabanın dışı ile oynadın diyelim iddalı olacak peki sadece görüntümü olacak bence kötü
tabiri caizse apsal sarışın olacak FX.
Gene sen bilirsin. boşuna dememişler dışına değil kalbine bak die :D

C A N
27-05-2008, 10:22
Bence MCS basıyorsun gidiyo basıyorsun duruyo..
FX ölemi basıyorsun gitmiyo :D basıyorsun duruyo sadece durmayı bilen arabayı napcan :D
Arabanın dışı ile oynadın diyelim iddalı olacak peki sadece görüntümü olacak bence kötü
tabiri caizse apsal sarışın olacak FX.
Gene sen bilirsin. boşuna dememişler dışına değil kalbine bak die :D

arkadaşım yazılanları okumuyomusunuz yahu? hala gidiyo gitmiyo derdindesiniz :rolleyes:

couperS e vericeğin +20 bin yt ile coupeyi yüklersen alırsın performans

Cosmicboy
27-05-2008, 10:28
ehehe stok olarak atlayamaz tabe canım :D

motor olarak demedim ben diğer özellikler olarak dedim;)

bide söylemeden edemicem, minin beni en çok soğutan yeri gösterge paneli.. oyuncak gibi bişey :p

evet gerçektende öyle bende hiç sevmiyorum oyuncak gibi ne öyle...

-ER-
27-05-2008, 10:30
arkadaşım yazılanları okumuyomusunuz yahu? hala gidiyo gitmiyo derdindesiniz :rolleyes:

couperS e vericeğin +20 bin TL ile coupeyi yüklersen alırsın performans

Evet yazılanları okumadım :D
arabayı mıncıklayıp 20 bin lira harcayıp ne kadar bi HP ye ulaştırılacak ki ?
MCS ufak hafif ve bi kasnak bilmem ne hemen performans alı veriyor kerata. O zaman şöyle söylüyeyim.
Ben olsam hayatta Hyundai almam. 1.6 motoruda yüklencek değil heralde 2.7 motor alıp yüklemek gerekir. Ama motoru hakkında bi fikrim yok ne alıyo ne kadar kaldırıyo bilmiyorum ama standartının 2700cc bi motorun 160 hp olduğunu biliyorum.
Bu MOtordan güzel yükleme olabilir. Motoru nasıl bi motor kaldırıyormu işlemlere cevap veriyormu peki bu FX in ? 2700cc yi kastediyorum ?

Birde FX alındı diyelim kimsede gidip 20.000 TL yatırmaz zannetmiyorum trink die
Yanlışmıyım MCS yerine FX almışsınız mesela kimsede o parayı bastırmaz hemen.

kobeanil11
27-05-2008, 10:48
tokyo drift i izlemişsindir abi
orda han ın shawn la evonun başındayken konuşmalarını atıyım bak

Han: The Red Evo's yours
Shawn Boswell: What do you mean?
Han: You're representing me now. What you think, I'm gonna let you roll in a Hyundai?

yani bende görüntüsünü iç dizaynını falan düşününce fx tercih ederim
sevmiyorum cooperların görüntüyü(motora, performansa hiç girmiyorum.. manasızlaşır yoksa) ancak han ın kurduğu son cümle gibi bir yargı var hyundai ler üzerinde, o yüzden insanı soğutuyor.. bu arada bir arkadaş aldı yakın zamanda, gayet memnun, bir kere coupe ayrı bir dünya bence,,,

herkesin de söylemek istediği bu, s yanında görüntü olarak bile düşünsen marka imajı itibari ile, hafif kalan bir araç fx..
ama dediğim gibi ne olursa lsun
fx bence daha güzel görünüyor, jant ister ama... :)

Cosmicboy
27-05-2008, 10:56
bence bu konu kitlensin :D
kendimi kötü hissediyorum, arabayı satıp fx almaktan korkuyorum

-ER-
27-05-2008, 11:16
Eee adamlar japon tabiki gidipde elin korelisinin arabasına binmez daha iyi araba yaptıklarını anlatmak istiyo :D Biz nasıl şahin ile cümle kuruyorsak demekki japonlarda öle yapio heralde :)

C A N
27-05-2008, 11:49
bende hyundai yi sevmem ama coupeyi iyi yapmışlar. kullanılan malzeme bu fiyata gayet kaliteli... benim araç 1.6 motor, 05 barda ve şuanda 180 hp verdi. oda çok iyi bir turbo ile değil yani. İmpreza turbosu var üzerinde. Motorda geri kalan herşey orjinal ve gayette keyifli gidiyor bana göre. Ha coperS i geçermi? geçemez tabiki çünkü 1400 kilonun üzerinde bi ağırlığı var. Ayrıca couperda kullanılan diğer performans arttırıcı unsurlar, benim aracımın motorunda yok maalisef. ama sonuçta yarışmalara katılmıyorum ya ben bu araçla.

ayrıca merak edenler için abd de 2.0 ini 350 - 400 lere çıkartanlar mevcut.. korede 2.7 si 470 hp olan da var. gayette güzel gidiyor.. ee noolcak şimdi :)

CaNeR54
27-05-2008, 11:56
waLLa açtiğim konuya pişman oLdum ortaLık karişti :D yorum yapmiyorum :D

-ER-
27-05-2008, 12:08
en güzeli listeleri aynı olsun. hangisi daha veirmli olacak. Tabiki Hard-tune olursa
FX, MCS den daha verimli olur ama ufak tefek bolts-on olursa 2side neler verir bakmak lazım. Tabiki can'ın dediği gibi yarış a gidilmeyecek is sadece alıp binerim dış görüntüsüde güzel olsuna FX ama benim şahsi düşüncem Performansdan yana.
FX'in ağırlığını düşündğümden biraz kaybediyo ORJ. ikiside tabi.
Ama caner benim gibi yarışmıcam ama trafikte geceleri gazlamak için çıkarım aradasırada kafam atar trafik canavarı olurum diyorsan FX.
Ama ben her daim canavarım makas atmadan teroristlik yapmadan sremiyom dersen MCS :D Birde MCS nin -si olarak araba 3,5 kişilik :D Biz arakdaşın arabasına zor sığıyorduk. Neyse hadi hayırlısı olsun diyelim kendine al ama tavsiyem arabayı demek istediğim yok kızlar bakar bilmem ne değip de alma. kendine al pişman olma sora.

alf
27-05-2008, 12:35
Cooper S'er geçer:cool:

C A N
27-05-2008, 13:17
Bu arada görsel olarak karar veremeyenler için, çok beğendiğim bir aracın resmini koyayım

http://www.ibherdesign.com/pop_up/hyundaycoupe_outlawwide_03.jpg

http://www.ibherdesign.com/eb/Hyundai/tiburon-wide-kit.jpg

Ferhat_V
27-05-2008, 13:28
görsel olarak 2 araçda güzel..
füme mcs+ beyaz tavan + beyaz jant + film aşırı derecede güzel duruyor bana göre çokda dikkat çekici..
kırmızı coupe+ jant yay + film xenon vs vs bu araçta trafikde dikkat çekiyo..

gönlünden hangisi geçiyosa onu al ama ben olsam hem güzel hemde gidenini alırdım cooper al..

Yekta
27-05-2008, 14:10

saygılar abi.. :)

emir
27-05-2008, 14:23
cooper S bide JCW olursa çok güzel olur bence

C A N
27-05-2008, 14:52
saygılar abi.. :)

sanada canım :)

DoDo_hamann
27-05-2008, 15:44
bence bu konu kitlensin :D
kendimi kötü hissediyorum, arabayı satıp fx almaktan korkuyorum

ahaha bak bu süper fikir combo:)

Coupe sadece görüntü için yapılmış bir araba ki görüntüsü bile tatmin edici değil,burdada zevkler devreye giriyor.sadece görüntü için yapılmış bir araç bana kandırmaca gibi geliyor,1400 kiloya yakın bir arabaya 105hp lik bir motor koymak zaten bunun kanıtı,sadece görüntüde bir spor araba.Kalite konusuna gelirsek Mini,Bmw tarafından üretiliyor,Bir aracın kasasının büyük olmasıda inanılmaz sağlam olduğu anlamına gelmiyor,bahsettiğimiz araç Kore üretimi sonuçta.
Modifiyeye gelirsek sadece görüntü olacaksa Hyundai al,daya fiberleri,hava filtresi,eksozda yapıldımı..Hyundai alan arkadaşlar bu şekilde ilerliyor genelde,tabi ne kadar tatmin edici kişiden kişiye değişir :)
Ama yolda basıcam,yürüsün,kendi çapının çok üstündeki araçlarla yürüsün istiyorsan alacaksın bir cooper s,çok ufak bütçelerle normal bir arabanın aldığı güçlerin iki katını alacaksın,sonuçta aşırı besleme bir araçtan bahsediyoruz.
Birde kızlar konusunda ben eminim :D:icon_tup:

Shadow_Dancer
27-05-2008, 17:57
Her ikisine de binen kullanan biri olarak kesinlikle mini diyorum...

focus musty35
27-05-2008, 19:56
vay anasını be fx coper ın üstünden atlıyormus :D:D:
fx coper dan daha saglammıs:D:D
kızlar konusundada daha iyimiş :D:D:D:D:D:D:D

bu konu kilitlenmesın ama fx in rakibi hıcbır konuda coper olamaz

fx le 206 cc gıbı bır arac karsılastırılsa daha ıyı olurmus :D:D

biz izmirde bır laf uydurduk coper s er gecer diye :icon_tup:

Utku
27-05-2008, 21:40
Yurt dışında,USA'de v6 Tiburon'lar Skyline supra gibi arabaların katili olarak bilinir.Gidip görmeye gerek yok.Zor değil,girin youtube'a.Tiburon yazın sadece.:) Bana üstüne 10 milyar verseler bide o 105hp fx i versinler yine almam.Şuanda Aradığım araba S zaten.Ama biraz fazla ezmişsiniz.v6 Denilen olay Tiburon yani twin charger falan ayrı bir dünya :)Öyle bi arabayı alıp onca para harcayıp GTR katili olmak ap ayrı bir kafa yapısı ister diye düşünüyorum.Her insana mantıklı gelmez.Gerçekten akıl işi değil:)Ama yinede beyeniyorum.Bence o v6 Twin turbo tiburonlar mükemmel dereceler eldeediyorlar.Ama yinede S alıcam.FX ile uraşılmaz.Böyle bir olay =)

C A N
28-05-2008, 09:11
yok ya ruh sağlığım açısından ben konudan çıkıyorum :) ben diyorum gümüşhane siz diyonuz bilmemnem şahane

tamam yüklü coupe cooperS i geçemez evet ... ve couperS daha sağlam evet

SİNANN007
28-05-2008, 09:20
bu coupelere turbo kıtı falan yokmu yav kasa çok güzel de gel gelelım herseye ragmen hndaı dıye mılet soguk arabaya

yusufcan_k
28-05-2008, 10:06
senin yapmak istedigin seye kalmıs performans istiyorsan cooper s görüntü istiyorsan ve daha az performans istiyorsanda fx coupe derim ben

Cosmicboy
28-05-2008, 11:24
ulan kızlar baksın diyemi araba alıyorsunuz ne biçim adamsınız ya :D:D

iynn-RS
28-05-2008, 11:33
walla guzel arabaya kızlar kadar erkeklerde bakıyo:D

kızların gozdesı olmak ugruna erkeklerınde gozdesı olunuyo :D:D:D

en iyisi benim gibi ClioRS al ne kız baksın ne erkek .sen kime istiyosan ona bak :D:D:D:D:D:D:D:D

sforever
28-05-2008, 13:57

en iyisi benim gibi ClioRS al ne kız baksın ne erkek .sen kime istiyosan ona bak :D:D:D:D:D:D:D:D

Aahahha :D

ALM
01-06-2008, 22:16
çok komedi bi konu olmuş?
mcs her bakımdan sınıfında emsalsizdir...
çakma bi ürün deildir!!!
başka yorum bile yapmama gerek yok burdan çıkar sen istediin beklediin yorumu...

McS_R53
10-06-2008, 09:23
benimde fx coupem var:) ama cooper s tabiki daha iyi tartışmaya bile gerek yok

yancı
10-06-2008, 11:51
performans olsaydı konu cooper s tabiki daha iyi ama görüntü olarak fx derim! her iki aracıda kızların arasına soktuk biz coupe fx gerçekten kızların "Ferrari mi bu ?" dediği bi araç gerisini siz düşünün konu kızlara kadar kaydığı için yazdım :)

erkin006
10-06-2008, 11:59

puhahha:D

bencede RS deler ikisinide:D

ayhantogan
10-06-2008, 12:53
karşılaştırılması bile yapılamaz bence...... herşeyi ile cooper ......

cenk
10-06-2008, 13:29
bence biraz ezmişsiniz arkadaşı neyse, arkadaş yazmış tamam performans olarak mini ve diğer şeylerde mini onlara tamam
ama görünüş olarak demiş, bende sadece görünüş için araba almam ama ikisi arasında görünüş için soruyosan yeni kasa fx
mini lerden her yerde var ama yeni fx fazla yok

Onuralp
10-06-2008, 14:22
FX kup kim yaaa?
Mini tabiki... :D

Baran^
10-06-2008, 17:46
6 sayfa olmuş okuyamadım butun yazılanları ama her arac her aracla karşılaştırılabilir değişik yönlerden alınırken.Bu tarz birbiriyle aynı segmentte olmayan araclar kıyaslanırken başkalarının düşüncelerini almak yanlış bence.Tamamen tarz meselesi.Birinin marka imajı ve kalitesi düşük diğerine göre ama görüntüsü bence daha spor en azındana araba gibi duruyor.Diğer yandan mını cooper benim herzaman kendi segmentinde favori aracım olmuş kullanım tarzı kalitesi ve marka imajıyla beğenimi kazanmış bir aractır.Karar vermek zorunda olsam MCS tercih ederdim kesinlikle.

akdeniz
10-06-2008, 18:09
fx coupe kullandım. kardeşime almayı düşündüğümüz mini 1.4 90hp ve 1.6 120 hp test sürüşü yapmıştım. onun dışında yakın bir arkadaşım da mini kullanıcısı. kendime de alacağım zaman A3,mini,coupefx bakıyordum. kardeşimede büyük ihtimalle leon 1.4t alacaz. burda fx fazla yerden yere vurulmuş. herkes nfs de tiburonla oynadığı zamanları unutmuş anlaşılan. o yüzden coupe savunucusu durumuna düşecem burda.

bi kere görüntü bakımından mini küçük bir araç coupe fx büyük. coupe fxde spor araba zevki daha fazla. oturuş pozisyonu direksiyonu vites tutuşu vs... burda "hyundai" ile "coupe fx"i ayrı tutmak gerekir. coupe fx miniden daha çürük bir araç değil. ha bir arkadaş araç büyük olunca sağlam olmaz demiş doğru. ama coupe daha sağlam. kaza ve ölüm oranlarına bakılsın derim. ben minide ölen çok kişi duydum allah rahmet eylesin hepsine.

modifiye olarak hafif bir modifiyeyle görüntüyü coupe fxde en üst noktaya taşımak mümkün. ama coupe fx alıpta motorundan yakınmayan yoktur. motora bişeyler yaparım diyorsanız bunu unutun para cebinizde kalsın. binin paşa paşa gezin. az yaksın. polis peşinize takılmasın. gidin mekanların önüne park edin keyfini alın aracın. coupedeki yürüyen aksam elentra ile aynı. servisi daha ucuza geliyor.

mini bence zaten yeteri kadar farklı bir araç dışıyla oynamak sadece kendini farklı kılar. hem 1.4ü hem 1.6 sı, coupe fxden daha iyi kaçıyor. motoruna para harcamaya değer, küçük, verimli ve motoru daha dayanıklı bir araç. ama içi dar, donanımı daha zayıf, içerisi oyuncakmış gibi duruyor, bagaj yok :) uzun yol arabası değil. ayrıca bir ağırlığı yok arabanın, yani ben işe miniyle gidip gelemem açıkçası.

coupede şunu bunu geçim diye bir derdiniz olmaz. çünkü "komple araba" olarak beklentilerinizi karşılar. zaten istesenizde geçemezsiniz. ama başkasını geçmek için içinizdeki dürtüler size bir araba parası daha harcatacak cinstense coupeden uzak durun derim. şunuda unutmayın mcs alıp basarım derseniz devedende büyük fil vardır derim herzaman karşınıza daha iyisi çıkar. bu işin dibini bulan çıkmamıştır daha...

Baran^
10-06-2008, 18:27
Güvenilirlik olarak kıyaslarsanız mını cok daha sağlamdır fx e göre benim görüşümce.Mınıyle cok ölümlü kaza oldu fx le olmadı gibi biyere gelinmiş.mını sayıca cok daha fazladır fx den ve ne yazıkki mını ufak kasasına nazaran buyuk motoruyla insanı hıza teşfik ediyor ve gencler olarak aramızda emniyet kemeri takmadan gezen cok arkadaşımız var durum böle oluncada ölümlü kazalar kaçınılmaz oluyor.Hyundai ile BMW bünyesine dahil edilen MINI kalite olarak kıyaslanamaz.Spor araba tarzı bakımından bakılırsa spor araba anlayışı herkeze göre farklıdır.MINI deki kullanım tarzı karakteri fx de yoktur hersey oturma pozisyonu değildir.Hız konusuna girmiyorum cunku o herkezin beklentisine göre değişir.Hyundai cok şık bir araç gösterişli hacim olarakta araba gibi araba,mını hacim olarak daha ufak bagajıda kısıtlı doğru fakat bu alıcının aractan beklentisine göre değişir bunuda unutmamak lazım.

akdeniz
10-06-2008, 19:11
benim görüşüm minideki kalite bmye örnek olamaz. mcs ye binmedim. miniye verilen parayla golfe verilen para aynı aşağı yukarı. golfteki kalite izlerini bir passattada görebiliyoruz. ama bir minideki kaliteyi ben kendimce ne 3serisinde gördüm ne 1 serisinde. güvenliği gaza gelme oranı olarak değilde aynı hızda aynı şekilde yapılan kazaya göre yorumladım. takla atan coupe duydum hatta iki tanede gördüm. coupe biraz leylek gibi havada bir araç ve ağırlığına göre o lastikler arabayı tutmuyor. ama ölen bir coupe sürücüsü allah korusun daha duymadım. benimkisi kendi yorumumdur. herkesin yorumu faklıdır tabiki.

Baran^
10-06-2008, 19:35
FX coupe ile MINI nin crashtest lerini araştırmanı öneriyorum.MINI ye binince belki fikirlerin değişir cunku 1 serisi ile arasında dağlar kadar kalite farkı yok.MINI kalite olarak FX ten üstündür diğer konularda bir iddiam yok cunku tamamen zevk meselesi.Ama denk gelirse bi MCS bin yada kullan anlıcaksın şu anda demek istediklerimi kalite sürüş karakteri v.s

Dragger
11-06-2008, 00:44
Bir kere karoser olarak cok farklı araclar...

Coupedeki kaput mesafesi minide de olsa minide kimsenin burnu bile kanamaz.

Boyut itibariyle kazalarda riski daha fazla mininin, ama saglamlık olarak coupeye göre üstündür.

Oturus pozisyonu güzel, spor otomobil havası var coupenin ama kuru filtre sesinden baska hicbir avantajı yok bence...

C A N
11-06-2008, 17:45
cooperS in fiyatı ne kadar?

SONE-R
11-06-2008, 18:41
arkadaş ikisini de pas geç gitsin.. mini de tip yok kız arabası, Coupe FX de çok hantal (gerçi sen görüntü istiyorsun ama insan azıcıkta gitmesini de ister). HB VTi al hem görüntü hem performans daha ne olsun :D :D :D

Gilga
12-06-2008, 23:11
arkadaş ikisini de pas geç gitsin.. mini de tip yok kız arabası, Coupe FX de çok hantal (gerçi sen görüntü istiyorsun ama insan azıcıkta gitmesini de ister). HB VTi al hem görüntü hem performans daha ne olsun :D :D :D
bende mcs sahibiyim. Kız arabası demişsin, açıkcası katılmıyo değilim ama kızlar mc a biniyolar s e değil çok şükür :D. Ama şöylede bişey var bi vti ile mcs nin fiyatları aynı olsa sanmıyorumki birçok vti cı miniye dönmesin. Ha Fx ile karşılaştırma düşünürsek coupe da tip var mcs de motor tarzına göre hangisini istiyosan seçersin. Ama denilenlerin birçoğu doğru mc küçüktür uzun yola gidiceksen bagajına sadece 1 adet orta boy bavul sığar stepne yoktur yerinde run on flat denilen moktan bi patlamaz lastik var. ama şehir içi kullanacaksan heryere sığar güzel kaçar ee tipide kimse inkar etmesin dikkat çekici ve güzel. ben mcs sahibi olmasaydım ikisi arasında tercih edecek olsaydım yine hiç düşünmeden mc derdim. ha yine olay vti sa açıkcası bi düşünürdüm mcs mi vti mı die sonra yine mcs yi seçerdim :D

Partyboy
02-09-2008, 23:56
Bence Minicooper s modifiyeye daha açık; Fx coupe Need for speed zamanlarındaki çekiciliğini yitirdi:):)

KenanSs
03-09-2008, 13:50

Aynen KatıLıyorum

emr_
03-09-2008, 14:01
Mini > Hyundai

163hp > 105hp

Görsellik herkese göre degisir.

Coupe oturus pozisyonu, verdigi spor sürüs keyfiyle, görüntüsüyle bence daha iyi...

Ama bir gercek varki kızlar Miniye daha cok bakıyor :D

ehhehehe ;)

8.000rpm
04-09-2008, 07:47
fx coupe inanılmaz kısa aralıklarla kasa değiştiren bi arkadaş...
ben rahatsızım bu konuda... alıyosun iki gün sonra pat bi model daha çıkıyo , oluyo elindeki "eski kasa"...
o yüzden cooper derim... istikrar iyidir...
:):):)
ayrıca mekanik ve teknik kabiliyetler,kalite,imaj vs. bunları tartışmak bile komik..

neuspeed_mert
04-09-2008, 08:20
seçimim cooperdan yana olurdu ama yinede seçim senin =:-))

gtti
04-09-2008, 08:27
MCS deki motor Fx de olsaydi cok guzel bir araba olurdu.

Diyadin
04-09-2008, 08:41
forumda yorum yapacak arkadaşların bir çoğu otomobiller hakkında geniş bilgilere sahip fakat sokaktaki insanların 2 araba hakkında yorum yapmasını isterseniz MİNİ kadar kırmızı coupe den etkilenecek kızda bulabilirsiniz:D

sonuçta performans kızları pek ilgilendirmiyor amacınız performanstan ziyade sadece gösterişli ve dikkat çeken bir otomobilse maliyet açısından coupe fazlasıyla ihtiyacınızı karşılar ....

neuspeed_mert
04-09-2008, 09:06
forumda yorum yapacak arkadaşların bir çoğu otomobiller hakkında geniş bilgilere sahip fakat sokaktaki insanların 2 araba hakkında yorum yapmasını isterseniz MİNİ kadar kırmızı coupe den etkilenecek kızda bulabilirsiniz:D

sonuçta performans kızları pek ilgilendirmiyor amacınız performanstan ziyade sadece gösterişli ve dikkat çeken bir otomobilse maliyet açısından coupe fazlasıyla ihtiyacınızı karşılar ....

+1 kızlar hayran oluyo :icon_tup:

scream3057
04-09-2008, 17:11

:D 400+ ları gördükten sonra tabii abes hem de ne abes...

cooper la hele de " s " ile karşılaştıracaksan kesinlikle s...

ha şimdi biri çıkıp "arkadaşım görüntüyü sormuşlar,görüntüyü" diyecek...cevabım yine değişmeyecek...

TYFF
04-09-2008, 23:31
goruntu hyundai coupe
mini tarzım değil ayrıca kızlara dahha çokk yakışıorr bence

tunch
05-09-2008, 05:03
bu birazda kalite anlayisina bagli aslinda :) bana kalirsa direkt mini

Mr.K
05-09-2008, 05:37
haha cok guldum yaa arada birisi yazmis Fx Coupe`ye aa bu ferrarimi diyen kizlar varmista mis miss :D o, o kizlarin salakligi bilgisizligi :D

maldan anlayan :) bilgili kulturlu bir kiz,erkek arkadasiniarabasina gore secicek olsa herturlu miniyi seecer bu biiiiiiiiiiir

ikincisi; mcs ve fx gorsel olarak bambaska arabalar mini std. iken bile fxten cok daha karizmatik sempatik hatlara sahip.

ucuncusuu; fx istediin tamponu tak et vs.vs.vs herseyini yap 10numara dis goruntusu olsun ;) :) yaninda kiz arkadasin var yolda gidiyosun hovardalik yapiyosun vs..trafikte bir mini takildi oynamak istiyo :) Rezillik diz boyu anlicaan ;) sadece arabsini gorsel modifiye edipte trafikte oynamayan adam coooooooo......ok azdir ;)

saygilaaar sevgileeer.. :)

nime
05-09-2008, 07:49
elbette mini :D

umr
05-09-2008, 13:02
haha cok guldum yaa arada birisi yazmis fx coupe`ye aa bu ferrarimi diyen kizlar varmista mis miss :d o, o kizlarin salakligi bilgisizligi :d

maldan anlayan :) bilgili kulturlu bir kiz,erkek arkadasiniarabasina gore secicek olsa herturlu miniyi seecer bu biiiiiiiiiiir

ikincisi; mcs ve fx gorsel olarak bambaska arabalar mini std. Iken bile fxten cok daha karizmatik sempatik hatlara sahip.

Ucuncusuu; fx istediin tamponu tak et vs.vs.vs herseyini yap 10numara dis goruntusu olsun ;) :) yaninda kiz arkadasin var yolda gidiyosun hovardalik yapiyosun vs..trafikte bir mini takildi oynamak istiyo :) rezillik diz boyu anlicaan ;) sadece arabsini gorsel modifiye edipte trafikte oynamayan adam coooooooo......ok azdir ;)

saygilaaar sevgileeer.. :)

+++ mcs..görüntüde bi yere kadar :D

CaNeR54
05-09-2008, 13:21
Yaf 98 seneLik konuyu hortlatmişiniz :D