PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bmw E90 Gizli Özellikler

Jön Türk
30-04-2013, 21:29
2008 e90 da gizli kalmış özellik varmıdır ? Mk5 golfümde boşline olmasına rağmen birkaç özellik açabilmiştik.Mesela hareket ettikten sonra kapıların otomatik kilitlenmesi en çok istediğim şey.Yol bilgisayarını kontrol ettiğimiz yeri kurcaladım bugün.Kumandadan tüm kapılar yada sadece şöför kapısı kilidi açma gibi şeyler var. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

EM-RE
30-04-2013, 21:41
Coupelere ozel bilmiyorumda bnm e92 hareket ettikten sonra 2 kapıyıda kilitliyor ama aldıgımda öyleydi kurcalamadım :)

Jön Türk
30-04-2013, 21:55
Coupelere ozel bilmiyorumda bnm e92 hareket ettikten sonra 2 kapıyıda kilitliyor ama aldıgımda öyleydi kurcalamadım :)
Şanslısın abi :)
Vw de vagcom kablosu vardı bmw de özel bir kablo var mı ?

Mr.K
30-04-2013, 22:02
bmwde de var açılabilir bir çok özellik :)
e90 forumlarını araştır derim.

kodlamayla ilgili ben z4 için ferfena kaynaklar buldum şahsen :D kısacası

DIS(hata kodu vs silmek için) / NCS Expert(kodlamak için)
bide kablo ile iş biter :D

hatta ufak bi arama sonucu ;
BMW CODING success - BMW 3-Series (E90 E92) Forum - E90Post.com (http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=451145)

Saro-Ş
30-04-2013, 22:26
Emniyet Kemeri Uyarısını Kapatma Birde Otomatik Katlamalı Araçlarda Kumandada Ayna Kapama Açılıyo

Jem
30-04-2013, 22:43

Benim e46 compact da 2 kapıyı kitleme olayı vardı.Coupe'lerin genelinde var benim bildiğim.

Jön Türk
30-04-2013, 22:54
bmwde de var açılabilir bir çok özellik :)
e90 forumlarını araştır derim.

kodlamayla ilgili ben z4 için ferfena kaynaklar buldum şahsen :D kısacası

DIS(hata kodu vs silmek için) / NCS Expert(kodlamak için)
bide kablo ile iş biter :D

hatta ufak bi arama sonucu ;
BMW CODING success - BMW 3-Series (E90 E92) Forum - E90Post.com (http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=451145)
kaybolurum ben bunların içinde :D serviste açarlar mı peki ?

Emniyet Kemeri Uyarısını Kapatma Birde Otomatik Katlamalı Araçlarda Kumandada Ayna Kapama Açılıyo

evet ayna benimde istediğim bir özellik

Mr.K
30-04-2013, 22:56
Serviste açarlar açmasına da,cogu servis ugrasmaz bılgın olsun.

Sen gidip söyle kısacası
Gebraht_KKxy_ Active

vs gibi bunları açın diye,en azından 1-2kalem bişeyi bil -bilgili olduguunu anlasınlar.Zaten ondan sonra aktif olmayan tüm modların etkinleştirilmesini istiyorum dedikten sonra sıkıntı olmaz:)

kodlama için ortalama 80lira alırlar diye dusunuyorum.

Mertİ.
30-04-2013, 22:58
Kapıları kilitleme benim bildiğim kapı kilitleme tuşuna basılı tutunca oluyordu bmwlerde marşa basmadan yada hareket etmeden önce; i-drive varsa ordada olabilir. kemer uyarısını bence kaldırmayın :). f10 da var mı böyle gizli şeyler acaba.

Mr.K
30-04-2013, 23:01
Genelde elektronik olan tüm araçlarda mevcut açılmamış fonksiyonlar mevcut.
f10 da da var yani kısacası..

Mertİ.
30-04-2013, 23:06
Genelde elektronik olan tüm araçlarda mevcut açılmamış fonksiyonlar mevcut.
f10 da da var yani kısacası..

bilgisayardan halledilebilecek neler vardır acaba? geçen gün navigasyonu açtırdım para verip özel bi serviste 2013 mart haritası. yapan arkadaş sesli komut yok senin arabada büyük ihtimal varsada yabancı dildir demişti türkçe sesli komut ve göstergede yön belirtme açıldı(en kapsamsız gösterge var) :)

cabrioleter
30-04-2013, 23:15
araçlara böyle kapalı özellikler konulmasının sebebi nedir?

darkmoon
30-04-2013, 23:17
bütün araçlarda var bu sistemler gizli özellikler değil çoğu donanıma bağlı aparat eksiliğinden kapalı özellikler.. misal opellerde cruise control minnacık bir parça takdınızmı menüden aktif hale getirdiğinizde aracını cruise controllü oluyor hatta o parça fabrikasyon direk takılı olanlarda oluyor o zaman tek yapmak gereken münüden cruise controlü aktif hale getirmek oluyor.

follow me home,auto lock gibi şeyler aktif hale getirilebiliyor.. navigasyon far sensörü yağmur sensörü gibi şeylerde paratları takılırsa menüzdne aktif hale getirildiğiinde arabanın beyniyle entegre çalışıyor orjinal donanım olarak.. zaten bu menüden aktive etmenin en büyük nedeni aftermarket değil orjinal parçalar kullanılarak aracın donanım seviyesinin arttırılması böylece firmada parça satışından para kazanıyor servislerde işçilikden..

yalnız şu auto lock yani kapıların kendi kendini kitlemesini hiç önermiyorum :)
ben vectramda onu aktif etmişdim o sistemin özelliği zaten kapkaça gaspa karşı yapılmış bir özellik haliyle tek manuel içerden açılırsa araba çalışırken yada aracı stop ederseniz kapılar açılıyor ..

şehir içinde birini iki dakka bir yere bırakırken indi bindi yaparken aracına birileri binirken inerken kapılar kitli olduğundan içerdeki adamda bilmediğinden inerken kapı kolunu kırıcak gibi zorluyorlar kapı sıkışdı takıldı falan sanıyorlar omuz atanı bile gördüm kapıya :D dışardaki içinde durum farklı değil kapı kilitli olduğundan adam kapı kolunu kırar gibi defalarca zorluyor kapıyı kırıcak gibi nerdeyse.. o yüzden ben deaktif etmişdim o kadarda göründüğü kadar faydalı bir şey değil bence.. :)

Mertİ.
30-04-2013, 23:21
araçlara böyle kapalı özellikler konulmasının sebebi nedir?

bu seçenekleri seçecekleri bir yer olmadığı için olabilir diye tahmin ediyorum(yol bilgisayarı+radyo yetersiz olabilir).

Mr.K
30-04-2013, 23:26
bütün araçlarda var bu sistemler gizli özellikler değil çoğu donanıma bağlı aparat eksiliğinden kapalı özellikler.. misal opellerde cruise control minnacık bir parça takdınızmı menüden aktif hale getirdiğinizde aracını cruise controllü oluyor hatta o parça fabrikasyon direk takılı olanlarda oluyor o zaman tek yapmak gereken münüden cruise controlü aktif hale getirmek oluyor.

follow me home,auto lock gibi şeyler aktif hale getirilebiliyor.. navigasyon far sensörü yağmur sensörü gibi şeylerde paratları takılırsa menüzdne aktif hale getirildiğiinde arabanın beyniyle entegre çalışıyor orjinal donanım olarak.. zaten bu menüden aktive etmenin en büyük nedeni aftermarket değil orjinal parçalar kullanılarak aracın donanım seviyesinin arttırılması böylece firmada parça satışından para kazanıyor servislerde işçilikden..

yalnız şu auto lock yani kapıların kendi kendini kitlemesini hiç önermiyorum :)
ben vectramda onu aktif etmişdim o sistemin özelliği zaten kapkaça gaspa karşı yapılmış bir özellik haliyle tek manuel içerden açılırsa araba çalışırken yada aracı stop ederseniz kapılar açılıyor ..

şehir içinde birini iki dakka bir yere bırakırken indi bindi yaparken aracına birileri binirken inerken kapılar kitli olduğundan içerdeki adamda bilmediğinden inerken kapı kolunu kırıcak gibi zorluyorlar kapı sıkışdı takıldı falan sanıyorlar omuz atanı bile gördüm kapıya :D dışardaki içinde durum farklı değil kapı kilitli olduğundan adam kapı kolunu kırar gibi defalarca zorluyor kapıyı kırıcak gibi nerdeyse.. o yüzden ben deaktif etmişdim o kadarda göründüğü kadar faydalı bir şey değil bence.. :)
abi retrofit bambaşka bişey.Menuden bazı seylerı aktıf etmek ayrı bısey
z4ten örnek veriyim

sağ cam kodlanmadıgı surece yukarı cıkması full otomatik değil
sinyaller ve 4lü flasorler kodlanmadıgı surece her zaman sönük(amerikan parkdediğimiz olay)
sinyal kolu tam basmadıgın surece(assa veya yukarı) hafıf dokunmada aktif değil(misal vag grubu dokunursun 3kez yanar söner)

gibi gibi..
geri kalan dediğin şeyler sonradan takılan parçalar için beyinin uyumluluğu ve aktif edilmesi o zaten ayrı

ekleme ;

mesela bende cruise yok harici takıcam,sadece kolu ve ara kabloyu takmam yeterli.Beyinden aktif etmek gerekmıiyo..

Mertİ.
30-04-2013, 23:29

kapılar bence bu gibi olaylara karşı binlerce kere test ediliyordur. 99 senesinde kuştepede babamın arkadaşının kızı arka koltuktan kaçırılmıştı. kapıyı biri zorlar mı kırar mı diye düşünmeden arabadaki güvenliği düşünmek bence daha önemlidir.

darkmoon
30-04-2013, 23:32
abi retrofit bambaşka bişey.Menuden bazı seylerı aktıf etmek ayrı bısey
z4ten örnek veriyim

sağ cam kodlanmadıgı surece yukarı cıkması full otomatik değil
sinyaller ve 4lü flasorler kodlanmadıgı surece her zaman sönük(amerikan parkdediğimiz olay)
sinyal kolu tam basmadıgın surece(assa veya yukarı) hafıf dokunmada aktif değil(misal vag grubu dokunursun 3kez yanar söner)

gibi gibi..
geri kalan dediğin şeyler sonradan takılan parçalar için beyinin uyumluluğu ve aktif edilmesi o zaten ayrı

ekleme ;

mesela bende cruise yok harici takıcam,sadece kolu ve ara kabloyu takmam yeterli.Beyinden aktif etmek gerekmıiyo..

her arabanın yazılımı farklı değişiyor aracın tarzına cinsine göre. :)

Jön Türk
30-04-2013, 23:51
@ darkmoon: abi golf varken çantasında 400milyar olduğunu söyleyen biri kapıyı zorlamıştı camı yumrukladı falan kilit olmasa böbrek dalak ne varsa hediye ediyorduk adama o yüzden onu kesin yapmam lazım.

darkmoon
30-04-2013, 23:58
@ darkmoon: abi golf varken çantasında 400milyar olduğunu söyleyen biri kapıyı zorlamıştı camı yumrukladı falan kilit olmasa böbrek dalak ne varsa hediye ediyorduk adama o yüzden onu kesin yapmam lazım.

herkesin yaşam şekli ihtiyacı farklı tabiki ciddi elzem olmazsa olmaz bir şeyse açtırın tabikii.. ben kendimce yazdım zaten bence diyede ekledim sonuna yazımın... kendi yaşadığımdan anlattım bana gelmedi pek .. Ben zaten riskli yerlerde yada risk görürsem kendim direk kapatıyorum :)

Mertİ kardeşim fabrikanın testi önemli değil benim içim gidiyordu olay o ben titiz adamım kıyamam aracıma yanındada kapı kolunu zorlayan kapıya omuz atan zorluyan birini gördümmü içim cız ediyordu keza dışardanda aynı o yüzden kapattım olay yoksa fabrikanın dayanıklılık testi değil bende biliyorum tabiki kolay kolay bir şey olmıycağını :)

Hatta auto lock özelliği olmayan ama yaptırmayı düşünenlere fikirde veriyim sonradan takılan alarmlarda bu özellik var onlardada isteğe bağlı açtırabiliyorsunuz..

Mertİ.
01-05-2013, 00:18
Mertİ kardeşim fabrikanın testi önemli değil benim içim gidiyordu olay o ben titiz adamım kıyamam aracıma yanındada kapı kolunu zorlayan kapıya omuz atan zorluyan birini gördümmü içim cız ediyordu keza dışardanda aynı o yüzden kapattım olay yoksa fabrikanın dayanıklılık testi değil bende biliyorum tabiki kolay kolay bir şey olmıycağını :)

haklısın abi bişey diyemem senin kararın :) benim aracımda vakum kapı var bazen ben bile sert kapatıyorum içim gidiyor sen vale vs düşün artık herkes alışkın 2 kere kapıyı açıyor kilit çözülsün diye :) ama tavsiyem kapıları kilitli tut istanbulda yaşıyoruz sonuçta ne olucağı hiç belli olmaz:)

darkmoon
01-05-2013, 00:22
haklısın abi bişey diyemem senin kararın :) benim aracımda vakum kapı var bazen ben bile sert kapatıyorum içim gidiyor sen vale vs düşün artık herkes alışkın 2 kere kapıyı açıyor kilit çözülsün diye :) ama tavsiyem kapıları kilitli tut istanbulda yaşıyoruz sonuçta ne olucağı hiç belli olmaz:)

Aynen istanbul tekin şehir değil riskli yerlerde kapatıyorum zaten yada yanımda para varsa dövizden bankadan çıkmışsam öyle zamanlar zaten yanıma birinide alıyorum teksemde oraların güvenliğinden arabaya kadar eşlik etmelerini falan istiyorum.. onun dışında zaten normal vakitte girselerde arabada bir şey yok :)

Mertİ.
01-05-2013, 00:24
Aynen istanbul tekin şehir değil riskli yerlerde kapatıyorum zaten yada yanımda para varsa dövizden bankadan çıkmışsam öyle zamanlar zaten yanıma birinide alıyorum teksemde oraların güvenliğinden arabaya kadar eşlik etmelerini falan istiyorum.. onun dışında zaten normal vakitte girselerde arabada bir şey yok :)

boşver kilitle abi sen en önemlisi can güvenliği:)

turbo&quattro
01-05-2013, 00:39
e90post u arastir milyon tane konu var .

blumenberg
01-05-2013, 00:42
kapı kolu zorlamalarına insan alışıyo, mesela ben biri inip binerken hemen o kilt açma kapama düğmelerine basıyorum, bir süre sonra otomatikleşiyor insan :)
onun haricinde büyük şehirlerle yaşıyorsanız kapı kilidi çok işe yarıyor bence, çankaya bölgesinde oturuyorum ben özellikle bu civarlarda dilenciler çok oluyor, haliyle ellerini kapıya atan mı dersin camı indirmeye çalışan mı dersin hepsinden var.. bi keresinde kapılar açıkmış, biri açtı kapıyı, bende açmışken indim arabadan, dilenci veled kadın coluk cocuk dinlemeyip herkesi rahatsız etmiş, polis çağırdık tabi.. neyse bu tür olaylar için yararlı otomatik kilit..

bunların yanında diğer arabalarda var mı bilmiyorum, 2 kere üst üst açma düğmesine basınca, şöfor kapısının kilidi açılıyor ve cam yarıya kadar aşağı iniyor, bu sayede dar sıkışık durumlarda araca binme kolaylığı sağlıyor.. baya hoşuma gidiyo bu özellik :)

kumandan aracın kulaklarını yazılımla kapatmak mumkun evet ama ben içerden kapatmayı da çok seviyorum, bazen sıkışık yerlerden geçerken kulakları kapatıyorum. bu da hoşuma gidiyo açıkcası

ALPER-VNS
01-05-2013, 06:38
e90 ın pek bilinmeyen ama çok güzel bi özelliği var.. aracı stop ettiniz anahtarı çıkardınız.. çıkardıktan hemen sonra start tuşuna basarsanız araba tekrar çalışıyo anahtar takılı olmasa bile.. kış için çok faydalı.. arabayı çalıştır çık dışarı kapıları kilitle ısınınc a gel bin gözün de arkada kalmasın ;) ben bi ara iki anahtar taşıyodum sırf bunu yapmak için.. veya yazın aç klimayı araba soğusun öyle bin ;)

EbfsilJntls

ACTPK
01-05-2013, 11:45
3 senedir e9x kullanıyorum hiçbir özellik fark edemedim:)

BlackEmperor
01-05-2013, 14:21
beyler GTC de aynalar kumanda ile kapatılabilir mi camlar kapanıyor bide ayna kapansa bi yemek ısmarlarim :)

levent
01-05-2013, 14:28
beyler GTC de aynalar kumanda ile kapatılabilir mi camlar kapanıyor bide ayna kapansa bi yemek ısmarlarim :)

Power Fold Mirror Kits (http://www.vxronline.co.uk/forum/showthread.php?66534-Power-Fold-Mirror-Kits)

:)

turbo&quattro
01-05-2013, 16:41
e90post u arastir milyon tane konu var .

Ingilizcen var ise bu konuda cok guzel bilgiler var .

Things you didnt know about your 3 series. - BMW 3-Series (E90 E92) Forum - E90Post.com (http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=42901)

Aracta CA ( Comfort access ) var ise arac anahtarini bagaja birakip bagaj kapagini kapattiginda geri sekiyor, kapanmiyor.

Geri vitese taktiginda sag aynanin inmesi icin sol kapi uzerinde bulunan ayna ayarlama dalgasinin sag tarafi gosteriyor olmasi gerek. Sol tarafi gosteriyor ise ayna calismiyor.

Idrive dan yag oranina bakmak yerine cruise control kolu uzerinde bulunan asagi yukari tusuna basarak menulere gecip yag oranina bakilabilir.

Bazi e9x larda torpido altinda USB girisi var bakin belki sizde de vardir bende yok .

Bu konuda 10-15 sn icinde egzost sesi nasil arttiriliyor o aciklanmis. Ben denemedim ama deneyenler var sonuc olumluymus. ( http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=80661 )

Ayrica coding ile tonla sey yapilabilir.

ACTPK
01-05-2013, 17:14
Ingilizcen var ise bu konuda cok guzel bilgiler var .

Things you didnt know about your 3 series. - BMW 3-Series (E90 E92) Forum - E90Post.com (http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=42901)

Aracta CA ( Comfort access ) var ise arac anahtarini bagaja birakip bagaj kapagini kapattiginda geri sekiyor, kapanmiyor.

Geri vitese taktiginda sag aynanin inmesi icin sol kapi uzerinde bulunan ayna ayarlama dalgasinin sag tarafi gosteriyor olmasi gerek. Sol tarafi gosteriyor ise ayna calismiyor.

Idrive dan yag oranina bakmak yerine cruise control kolu uzerinde bulunan asagi yukari tusuna basarak menulere gecip yag oranina bakilabilir.

Bazi e9x larda torpido altinda USB girisi var bakin belki sizde de vardir bende yok .

Bu konuda 10-15 sn icinde egzost sesi nasil arttiriliyor o aciklanmis. Ben denemedim ama deneyenler var sonuc olumluymus. ( DIY: 335i Exhaust Sound Mod. Better, and even easier than golf tee mod. - BMW 3-Series (E90 E92) Forum - E90Post.com (http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=80661) )

Ayrica coding ile tonla sey yapilabilir.
Bunların usb ve egzoz sesi hariç hepsini biliyorum hatta bir gün ceketimi bagaja koydum 3.35te bagaj geri sekti aynen:) tonla küfür etmiştim bagaj bozuldu diye. Sonra anahtardan bagaj tuşuna bassam kapatsam falan diye düşünürken fark ettim anahtarın bagajda olduğunu:) hans yapmış:)

01ayk01
01-05-2013, 18:01
katlanir ayna ozelligi olan f10 e90 v.s tarzi araclar kumandadan katlama olayini serviste kodluyolar yanliz fiyati 100 euro sacma bi fiyat bence..

tnbrk
02-05-2013, 02:48
Izmir ozgorkeyde sordugumda guncelleme icin bi fiyat verdiler egerki istersemde benim bi kagit imzalamam gerektegini soylediler, bu guncellemeleyi yaparken beynin cokebilecegini ve bununda maliyetli bi islem oldugunu coktugunde de butun masraflarin bana ait olacagini bildirdiklri icin bende kapilar kitlendiginde aynarin kapanmasi ozelligini actirmaktan vazgecmiztim. 2012 model bi arabada bana cok sacmagelmisti bu!

ALPER-VNS
02-05-2013, 06:26
Izmir ozgorkeyde sordugumda guncelleme icin bi fiyat verdiler egerki istersemde benim bi kagit imzalamam gerektegini soylediler, bu guncellemeleyi yaparken beynin cokebilecegini ve bununda maliyetli bi islem oldugunu coktugunde de butun masraflarin bana ait olacagini bildirdiklri icin bende kapilar kitlendiginde aynarin kapanmasi ozelligini actirmaktan vazgecmiztim. 2012 model bi arabada bana cok sacmagelmisti bu!

valla e60 için yaptırdım bilgisayara bağlayıp aynaların katlanması kısmına tik attık sadece oldu.. güncellemeye gerek olmadı yani.. ama dedikleri doğru güncelleme işinde %10 sakatlık çıkma riski var.. 1000 lira kadar zararımız olurmuş dediler ben de yaptırmadım..

buarada 100 euro falan da vermedim ben yağ değişimi yaptık ya abi böyle bişey varmış dedim iyi açalım dediler açtık.. belki hakkaten e90 ınki daha komplikedir..

Firat.M3
02-05-2013, 07:15
autologic makina ile anında açabilirsiniz bu özelliği barındıran tüm bmwler için geçerli. e90 e92 e60 vs hepsinde yapılabilir. Öyle güncelleme falana da gerek yok. Güncelleme gereken şeylerde de mesela gündüz farı (angelların far 0 konumunda yanması) gibi eklentileride tek paket olarak atıyor benim servis. 2 dk sürmüyor. Risk'de taşımıyor. Güncelleme atarken araca takviye yapmak gerekir ayrıca. Aklınızda olsun..

mmged_jan
02-05-2013, 07:40
bu konuda en çok kurcalnacak araç hyundai dir örneğin yeni elantranın her paketinde cruise control var ancak bazı paketlerde cruise control un düğmelerini koymamışlar sistemi aktif ettiğinizde göstergede ışığı dahil yanıyor

ulasoztas1
02-05-2013, 08:16
e36 içinde varmıdır ki böyle gizli özellikler? :)

ALPER-VNS
02-05-2013, 08:25
autologic makina ile anında açabilirsiniz bu özelliği barındıran tüm bmwler için geçerli. e90 e92 e60 vs hepsinde yapılabilir. Öyle güncelleme falana da gerek yok. Güncelleme gereken şeylerde de mesela gündüz farı (angelların far 0 konumunda yanması) gibi eklentileride tek paket olarak atıyor benim servis. 2 dk sürmüyor. Risk'de taşımıyor. Güncelleme atarken araca takviye yapmak gerekir ayrıca. Aklınızda olsun..

buna acaba e90 lardaki kumandayla kilidi açınca yanan park lambaları da dahil midir? öyle bi özellik bulamadık e60 ta aynaları hallettiğimiz programda.. çok sevdiğim bişey ama 3 serisinde var 5 serisinde yok çok saçma geliyo bana..

ACTPK
02-05-2013, 08:38

Özgörkey beyinle ilgili her müdehaleye aynı şeyi söylüyor demek:) ben 3.35teki eski sahibinin yaptırdığı yazılımı sildirmek için gittiğimde bana da aynı şeyi söyleyip dışarıda yapmamı söylediler. Nitekim ege servise götürdüm direk orjinal yazılıma döndürdüler.

blumenberg
02-05-2013, 08:43
dediğiniz şeyi dün denedim ben, anahtarı çıkarır çıkarmaz anahtarsız çalıştırma yaptım, bunu bilmiyordum :) bir de kumandadan olsa o iş fena olmazdı aslında, uzaktan çalıştırma ısıtma soğutma vs..

bir de bagajda anahtar bırakma olayını denicem :)

ACTPK
02-05-2013, 08:44
dediğiniz şeyi dün denedim ben, anahtarı çıkarır çıkarmaz anahtarsız çalıştırma yaptım, bunu bilmiyordum :) bir de kumandadan olsa o iş fena olmazdı aslında, uzaktan çalıştırma ısıtma soğutma vs..

bir de bagajda anahtar bırakma olayını denicem :)

Keyless go yoksa deneme:) anahtarın içerde kalır:)

XSi
02-05-2013, 10:13
beyinlerde güncellemeler de akü takviyesi standart prosedür, voltajın düşmemesi gerekli.

güncelleme yaparken, bir başka araçtan takviye yapılırsa hiçbir sıkıntı olmayacaktır.

tnbrk
02-05-2013, 10:36
Özgörkey beyinle ilgili her müdehaleye aynı şeyi söylüyor demek:) ben 3.35teki eski sahibinin yaptırdığı yazılımı sildirmek için gittiğimde bana da aynı şeyi söyleyip dışarıda yapmamı söylediler. Nitekim ege servise götürdüm direk orjinal yazılıma döndürdüler.

Goturdugunuz ozel servis bi garanti veriyomu peki beyinle ilgili problem cikarmaya karsi?

ACTPK
02-05-2013, 14:10
Goturdugunuz ozel servis bi garanti veriyomu peki beyinle ilgili problem cikarmaya karsi?

Ege servis yetkili servis. Onlar da garanti vermiyor elbette. Ancak sorun çıkma ihtimali özgörkeyin abarttığı kadar değil.

http://www.egeservis.com.tr/

Özgörkeyin sırasında ama 3. Sanayiden önce rod-kar iş merkezinde. Yol üstünde gözüküyor

Egem opelin eski yerinin yanında hemen

tnbrk
02-05-2013, 18:55
Tesekkur ederim. Bi ara ugrayayim, sorayim.

Jön Türk
02-05-2013, 21:12
Anahtarsız çalıştırmayı denedim bugün başarılı :)

Firat.M3
03-05-2013, 01:53
buna acaba e90 lardaki kumandayla kilidi açınca yanan park lambaları da dahil midir? öyle bi özellik bulamadık e60 ta aynaları hallettiğimiz programda.. çok sevdiğim bişey ama 3 serisinde var 5 serisinde yok çok saçma geliyo bana..

dahil evet. bahsettiğiniz şey angellar sanırım. aracı açtığınızda far anahtar pozisyonu 0'dayken angellar yanıyor. üstelik çok daha güçlü yanarlar. far konumunu 1'e getirip manuel yaktığınızda parkları o kadar güçlü yanmaz. Benim aracım 2007 model E60 bende de olmadı bu. Mesela 2006 model başka bir 530'da oldu. 2008 2009'larda da oldu. Biz de anlamadık uğraştık baya olmadı. Neye göre oluyor olmuyor onu da bilmiyorum araştırmadım hiç.

darksideİmpreza
03-05-2013, 09:58
Hareket ettikten sonra otomatik kilitmeyi off-on menüsü var.şimdi yazarak anlatsam nası beceririm bilmiyorum :) siyal kolundaki butona basınca menü çıkıyor ordan takip edip bu bildimiz eski kapı kılıdı görüntusunu bulup on-off yapabiliyorsunuz.. yine oradan arabayı acında park ve angellarin yanması sönemside kumanda ediliyor.. orda bir çok ayar var..

Jön Türk
03-05-2013, 10:29
Hareket ettikten sonra otomatik kilitmeyi off-on menüsü var.şimdi yazarak anlatsam nası beceririm bilmiyorum :) siyal kolundaki butona basınca menü çıkıyor ordan takip edip bu bildimiz eski kapı kılıdı görüntusunu bulup on-off yapabiliyorsunuz.. yine oradan arabayı acında park ve angellarin yanması sönemside kumanda ediliyor.. orda bir çok ayar var..

üzerinde tik şekli olan anahtarlı menüyü diyosun dimi abi ?

ALPER-VNS
03-05-2013, 10:56

e90 için mi bu e60 için mi profilde e60 fotosu var diye soruyorum.. bi de öyleyse kaç model sizinki

darksideİmpreza
03-05-2013, 12:04
e60 dan önceki aracım e90 idi.. söylediklerim e90 için. e90 aracımda 2008 modeldi.. aynen anahtar menüsü.. oraları kurcalayarak bya bir şey bulursun..aklıma gelen mesela kumandadan arabayı acınca sadece söför kapısı ve 4 kapı açıp kapama on-off moduda var..Kemerde olsaydın gel beraber yapalım derdim :)

darkmoon
03-05-2013, 13:16
benim sonatada farklı bir kapı kapatma sistemi var mesela araba çalışıyorken hafif yürüt arabayı ister 5 km hızla git ister 50 km ile kapıyı aç kapa o kapı kendini otomatik kitler ama sadece o kapı kitlenir.. istenirse menüde auto lock araba çalışdıkdan sonra tüm kapıları otomatik kitlemede var ben aktif etmedim.

luca55
03-05-2013, 13:23
faydalı paylaşımlar olmuş teşekkürler

Jön Türk
04-05-2013, 00:57
Ümit abinin dediği gibi menüden kapı kilidini aktif ettim 20km/h çıkınca otomatik kilitleniyor.Video da çektim yarın yükler paylaşırım.

Edit: Y3UzvdqclAs
Bmw e90 Otomatik Kapı Kilidi Aktif Etme - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=Y3UzvdqclAs&feature=youtu.be)

hbatuhanc
04-05-2013, 10:16
Digital hız göstergesi de varmış.

ofli
06-05-2013, 11:03

takviye yaptıgınız aracı dizel secmeyi unutmayın 3 saat surebiliyor :D

darksideİmpreza
06-05-2013, 14:34
Aynen videolu anlatım güzel olmuş :)

extreme__
06-05-2013, 15:32
takviye yaptıgınız aracı dizel secmeyi unutmayın 3 saat surebiliyor :D

hahaha çok güldüm :D

Jön Türk
07-05-2013, 09:57
Aynen videolu anlatım güzel olmuş :)

Abi var mı aklına gelen başka birşey ? :) Arka koltuğun arasındaki kolçaktan bir çanta çıkıyor ön göğüse kadar uzanan o ne için :D

darksideİmpreza
07-05-2013, 10:06
:) valla aklıma gelen bişey yok. ama yıllık bakım yada herhangi arızayıda sıfırlayabilirsin,aklıma gelen bir o var. bilgisayara bağlamadan :)

darksideİmpreza
07-05-2013, 10:08
Dtc'ye 5sn kadar basılı tutunca komple devredışı kalıyor, bunu biliyorsundurda yinede aklıma geldi :)

Jön Türk
07-05-2013, 10:33
Dtc'ye 5sn kadar basılı tutunca komple devredışı kalıyor, bunu biliyorsundurda yinede aklıma geldi :)

177hp şahin :D mesela c200 de akşam arabayı açtığımda parklar sisler yanardı bunda da olsa fena olmaz :)

ACTPK
07-05-2013, 12:10
Her iki aracımda da kapılar açılınca angellar yanıyor (birini sattım geçen gün.) Her ikiside bi-xenon yanlız. Sattığım 3.20d lci 2010du. makyajsızda olurmu bilmem ama 2007 3.35imde aynı şekilde. Far anahtarının otomatik konumda kalması gerekiyor.

Jön Türk
07-05-2013, 12:20
Her iki aracımda da kapılar açılınca angellar yanıyor (birini sattım geçen gün.) Her ikiside bi-xenon yanlız. Sattığım 3.20d lci 2010du. makyajsızda olurmu bilmem ama 2007 3.35imde aynı şekilde. Far anahtarının otomatik konumda kalması gerekiyor.

Angel bende de yanıyor.Ben olursa akşamları sisler ile beraber yanmasını açabilirmiyiz diye düşündüm.

i-vtec07
07-05-2013, 14:23
sadece angel mı yanıyo farlar yanmıyo mu? abi senin dediğin özellik follow me home farları auto da bırakınca olmalı?.anahtarda açma tuşuna basınca farları yakıyor belli bi süre :) edit= benim viraj farlarını açak usta :D

luca55
01-07-2013, 08:46
arkadaşlar anahtardan camları acıp kapama özelliğini nasıl aktif hale getirebiliriz.konunun basında video paylaşılmıs ama ıngılızcem yok.menuden aktıf hale getırılebılıyormu?

Jön Türk
01-07-2013, 08:48
arkadaşlar anahtardan camları acıp kapama özelliğini nasıl aktif hale getirebiliriz.konunun basında video paylaşılmıs ama ıngılızcem yok.menuden aktıf hale getırılebılıyormu?

oo hayırlı olsun :)
uzun süre basılı tutunca sunroof a kadar açıp kapatıyor

luca55
01-07-2013, 08:49
sağol osman,2-3 sanıye denedım ama olmadı bende.

Jön Türk
01-07-2013, 08:54
sağol osman,2-3 sanıye denedım ama olmadı bende.

basılı tutup açana kadar bekliyosun.kaç model aldın bir fiyat varmı

luca55
01-07-2013, 08:59
bidahakıne oyle denıcem,teşekkürler.arac 2011 model

redbull35
06-07-2013, 09:23
2006 model aracımda geri vitese takınca sağ ayna aşağıya inmiyor anahtarı sola aldım denedim sağa aldım denedim olmadı malesef

TAHİR SARIBAŞ
07-07-2013, 22:55
kaybolurum ben bunların içinde :D serviste açarlar mı peki ?

evet ayna benimde istediğim bir özellik

İstediğiniz seyleri aktif edebilirim,ayna katlama vs.vs autologic ile müsait bı zamanda uğrarsanız is yerime yardımcı olurum

Berkan
07-07-2013, 23:42
Abi var mı aklına gelen başka birşey ? :) Arka koltuğun arasındaki kolçaktan bir çanta çıkıyor ön göğüse kadar uzanan o ne için :D

çook büyük ihtimalle kayak torbasıdır o :D

2006 model aracımda geri vitese takınca sağ ayna aşağıya inmiyor anahtarı sola aldım denedim sağa aldım denedim olmadı malesef

katlanır aynayla alakalı diye hatırlıyorm o ozellik ama sonradan acılıyomu bilmiyorm detayı

Jön Türk
08-07-2013, 00:08
İstediğiniz seyleri aktif edebilirim,ayna katlama vs.vs autologic ile müsait bı zamanda uğrarsanız is yerime yardımcı olurum

Usta sizin yer neresi ? Erciyes otogazın yanında görüyorum avatardaki bmw yi ama bilemedim

Sert@ç
08-07-2013, 00:23
Gizli ozelliklere nokta koymus adam
BMW e90 Hidden Menus OB & iDrive Showcase - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=gdxpqr3qimA)

TAHİR SARIBAŞ
08-07-2013, 08:51
Usta sizin yer neresi ? Erciyes otogazın yanında görüyorum avatardaki bmw yi ama bilemedim

Aynen orası giristen 3. Dukkan

efe_
08-07-2013, 08:58
Artık gösterge ortalarında renkli ufak ekranlardan olmalı gerçekten.
Basit turuncu ekranlar bitirilmeli

luca55
13-07-2013, 12:12
orjinal teyp'ine usb bağlama yolu varmıdır acaba herhangi bir aparatla felan bilen varmı? sürekli cd cekmek zor oluyor çünkü

tolgapitbull
14-07-2013, 15:29
aux ile ipod tarzı şeyler bağlayabilirsiniz.

GROM BMW 3-series E90 USB iPod AUX Adapter Interface Installation Howto - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=cX48IVLcbCs)

Jön Türk
14-07-2013, 15:42
Kolçağın içinde aux varda usb bnmde istediğim birşey

luca55
14-07-2013, 17:31
aux ile ipod tarzı şeyler bağlayabilirsiniz.

GROM BMW 3-series E90 USB iPod AUX Adapter Interface Installation Howto - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=cX48IVLcbCs)

paylasım ıcın tesekkurler aux gırısı mevcut.

Kolçağın içinde aux varda usb bnmde istediğim birşey

sanırsam ekran almak tek cozum olacak

tolgapitbull
14-07-2013, 18:19
paylasım ıcın tesekkurler aux gırısı mevcut.

sanırsam ekran almak tek cozum olacak

aux to usb converter var bi onlara bakın isterseniz

luca55
14-07-2013, 19:36
aux to usb converter var bi onlara bakın isterseniz

bak bu süpermiş işte umarım aux gırısıne taktıgımızda okumama gıbı bır durum olmaz

luca55
14-07-2013, 19:39
osman bak ürün bu türkiyede bulamadım ama ebayda mevcut

USB to Aux Converter | eBay (http://www.ebay.com/bhp/usb-to-aux-converter)

edit: bide şöyle bişey buldum

http://urun.gittigidiyor.com/garaj/bmw-usb-port-usb-sd-aux-girisi-75103215

Jön Türk
14-07-2013, 19:50
osman bak ürün bu türkiyede bulamadım ama ebayda mevcut

USB to Aux Converter | eBay (http://www.ebay.com/bhp/usb-to-aux-converter)

edit: bide şöyle bişey buldum

BMW USB PORT / USB SD AUX GİRİŞİ GittiGidiyor'da 75103215 (http://urun.gittigidiyor.com/garaj/bmw-usb-port-usb-sd-aux-girisi-75103215)

aux dan çevirsek iyi olur teybi açtırmak istemem pek :(

luca55
14-07-2013, 19:51
varmıdır bu ürünü temin edebilecek birisi?
http://p1307.hizliresim.com/1c/g/q8zp0.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Jön Türk
14-07-2013, 19:52
Ses kalitesini etkilemez mi bu

luca55
14-07-2013, 19:54
Ses kalitesini etkilemez mi bu

sanmam sonucta direk baglantı cd den daha kalıteli olur dıye dusunuyorum.teknik bilgisi olan bırısı görüp yanıtlar belkı

Jön Türk
14-07-2013, 19:57
aux a ipod shuffle bağladım kalite evde yok :D

Ahmet.S
24-07-2013, 14:56
320d için hangi yayı önerirsiniz araçta 18 vossen takılı en çok hangi yay basar ses yaparmı kullanıp tecrube edenler yardımcı olabilirse sevinirim.

blumenberg
24-07-2013, 15:10
bu arada bende usb girişi var fakat iphone'u okumuyor ? farklı bir kablo mu almam gerekiyor bunun için?

320d için hangi yayı önerirsiniz araçta 18 vossen takılı en çok hangi yay basar ses yaparmı kullanıp tecrube edenler yardımcı olabilirse sevinirim.

5 cm eibach pro kit güzel basıyor aracı, coupe olsaydı 3.5 cm önerirdim,

dicaser
24-07-2013, 15:26
varmıdır bu ürünü temin edebilecek birisi?
http://p1307.hizliresim.com/1c/g/q8zp0.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

usta bu resimdeki ürün sizin bir işinize yaramaz buna usb bağlayamazsınız.. bunun usb bolumu dişi olanından lazım ise..

Normalde flashbellekte bulunan bir müziği dinlemek için flash belleğin en sağ ve en sol kanalından elektirik , orta 2 kanaldanda 8/8 totalde 16lık data transferi sağlanır , auxta ise 3 kanal vardır ilk kanal elektrik 2. kanal ses (data transferi) son kanalda mikrofon vb (alıcı kanalı)..

mantıklı olarak ses kalitesi bozulmadan sesi net bi şekilde teybe aktarabilir bu aparat..

yalnız tek bir problem var aux kablosuna giden elektrik 2V-3V usb flash bellek min 5V'le çalışır..

Eger aracın teybi aux kablosuna yeteri kadar "V" gönderebilirse ne ala ; USB çalışacaktır ;

İster çalışsın ister çalışması ses kalitesi net olacaktır.. ancak dediğim gibi teybin aux kablosundan usb aparata yeteri kadar "V" göndermesi lazım ki takacağınız flash bellek calıssın...

luca55
24-07-2013, 23:48
usta bu resimdeki ürün sizin bir işinize yaramaz buna usb bağlayamazsınız.. bunun usb bolumu dişi olanından lazım ise..

Normalde flashbellekte bulunan bir müziği dinlemek için flash belleğin en sağ ve en sol kanalından elektirik , orta 2 kanaldanda 8/8 totalde 16lık data transferi sağlanır , auxta ise 3 kanal vardır ilk kanal elektrik 2. kanal ses (data transferi) son kanalda mikrofon vb (alıcı kanalı)..

mantıklı olarak ses kalitesi bozulmadan sesi net bi şekilde teybe aktarabilir bu aparat..

yalnız tek bir problem var aux kablosuna giden elektrik 2V-3V usb flash bellek min 5V'le çalışır..

Eger aracın teybi aux kablosuna yeteri kadar "V" gönderebilirse ne ala ; USB çalışacaktır ;

İster çalışsın ister çalışması ses kalitesi net olacaktır.. ancak dediğim gibi teybin aux kablosundan usb aparata yeteri kadar "V" göndermesi lazım ki takacağınız flash bellek calıssın...
Faydali bilgiler icin tesekkur ederim bikac bilgidaha ogrenmis olduk. Ben cozumu aux girisine ipod baglamakla buldum suan sorunsuz kullaniyorum.

dicaser
25-07-2013, 04:51
Faydali bilgiler icin tesekkur ederim bikac bilgidaha ogrenmis olduk. Ben cozumu aux girisine ipod baglamakla buldum suan sorunsuz kullaniyorum.

en güzeli :) dert yok tasa yok :)

luca55
25-07-2013, 09:26

Vossenin hangi modelini kullandiniz acaba?

Burak GÜNEY
08-10-2013, 18:16
Merhabalar. Aynaları kumandadan katlamanın ayarını nasıl yapabilirim? i-drive dan bulmaya çalıştım ama bulamadım aynayla ilgili bir ayar. Yardım eder misiniz? Teşekkürler.

TAHİR SARIBAŞ
08-10-2013, 20:31
Merhabalar. Aynaları kumandadan katlamanın ayarını nasıl yapabilirim? i-drive dan bulmaya çalıştım ama bulamadım aynayla ilgili bir ayar. Yardım eder misiniz? Teşekkürler.

Araçta ayna katlama düğmesi varmı eğer varsa autologic cihazı olan bı servise giderseniz 2 dk lık işi var :)

Jön Türk
08-10-2013, 20:59
Araçta ayna katlama düğmesi varmı eğer varsa autologic cihazı olan bı servise giderseniz 2 dk lık işi var :)

2 dk dan uzun sürdü :)
Bende yaptım aynalar artık kumanda ile kapanıp açılıyor

TAHİR SARIBAŞ
09-10-2013, 09:57
2 dk dan uzun sürdü :)
Bende yaptım aynalar artık kumanda ile kapanıp açılıyor

bende 2 dk sürüyo :icon_tup:

Burak GÜNEY
09-10-2013, 18:43

Merhabalar. BMW e90 320d kullanıyorum. Ayna katlamsını kumandadan yapabilmek için ne yapmalıyım? Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler...

Jön Türk
09-10-2013, 23:16
Merhabalar. BMW e90 320d kullanıyorum. Ayna katlamsını kumandadan yapabilmek için ne yapmalıyım? Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler...

............

Burak GÜNEY
10-10-2013, 21:27
............

Evet var. Kendim halledebileceğim birşey değil sanırsam. Ücret hakkında bilginiz var mı peki? Teşekkürler...

Burak GÜNEY
10-10-2013, 21:35
bende 2 dk sürüyo :icon_tup:

Tahir abi ücret nedir peki?

Burak GÜNEY
10-10-2013, 21:41
i-drive menüsünde en altta yeni bir seçenek açılabiliyormuş diye duydum. Nedir bu seçenek? Nasıl yapıldığını bilen varsa yardımcı olabilir mi? Teşekkürler... :)

Burak K.
11-10-2013, 23:20
E90 3 serisinde kapıların kilidini kumandadan acinca kapi kollarinda ki ledler yanıyor fakat angellar yanmiyor nasil cozeriz bu isi?

Burak GÜNEY
12-10-2013, 01:05
E90 3 serisinde kapıların kilidini kumandadan acinca kapi kollarinda ki ledler yanıyor fakat angellar yanmiyor nasil cozeriz bu isi?

i-drive varsa, i-drive menüsünde karşılama ışıkları tarzı bir bölüm var oradan yapabilirsin sanırsam.

Burak K.
12-10-2013, 10:48
i-drive nedir :) bmwye yabanciyim henuz.

mrtysn
13-10-2013, 11:27
i-drive nedir :) bmwye yabanciyim henuz.

Kisaca ekranliysa :)

Jön Türk
13-10-2013, 13:02

Çok fazla açıp kapatınca yanmıyo bende :D

Burak K.
14-10-2013, 09:41
Kisaca ekranliysa :)

ekran yok :) bu sinyal kolunda bc falan yaziyor onlari kurcaladim angellar gunduz yanmiyordu artik yaniyor ama kapilari acinca yanmasini cozemedim :)

Çok fazla açıp kapatınca yanmıyo bende :D

Sizin aracinizda ekran var mi?

luca55
14-10-2013, 16:25
ekran olmasına gerek yok.benım aracımda ekran yok ama kapıları acınca ledler yanıyor dış ışık paketıyle beraber

Burak K.
14-10-2013, 23:36
ekran olmasına gerek yok.benım aracımda ekran yok ama kapıları acınca ledler yanıyor dış ışık paketıyle beraber

Isik paketi var aracimda kapilari acinca onlar yaniyor ama angellar yanmiyor bi de gunduz farlari autoya alinca sürekli farlar yaniyor sondurmuyor hiç sondurunce de angellarda sonuyor arabada mi.bi problem var acaba?

Jön Türk
15-10-2013, 09:04
Isik paketi var aracimda kapilari acinca onlar yaniyor ama angellar yanmiyor bi de gunduz farlari autoya alinca sürekli farlar yaniyor sondurmuyor hiç sondurunce de angellarda sonuyor arabada mi.bi problem var acaba?

BC kolundan gündüz farını kapatmalısın

Burak K.
15-10-2013, 17:52
BC kolundan gündüz farını kapatmalısın

Onu kapattim angellarda söndü :D

luca55
18-10-2013, 09:40
Onu kapattim angellarda söndü :D

gunduz farı dedıgın angellar degılmı zaten baska neresı yanıyor ki?

Burak K.
18-10-2013, 11:21
gunduz farı dedıgın angellar degılmı zaten baska neresı yanıyor ki?

Bc kolundan gunduz farini actigim zaman farlar yaniyor angellarla beraber.

luca55
18-10-2013, 12:05
Bc kolundan gunduz farini actigim zaman farlar yaniyor angellarla beraber.

bunu ben bılmıyordum gunduz farı diye mı yazıyor menude

Burak K.
20-10-2013, 11:13
bunu ben bılmıyordum gunduz farı diye mı yazıyor menude

Yok far isareti bi de gunes var menude.

Jön Türk
20-11-2013, 19:33
Sarı Angelları beyaz yapmak istiyorum fiyat bilgisi olan varmı daha önce yapan marka tavsiye verebilen :)

mustimercan
29-12-2013, 00:21
bende tam bu sari angellari beyaz yapmak istiyodum bugun bi baktim biri gitmis simdi mecburen degistirecegim,ama nasil degisiyo bunlar bi video yada resim varmi,kendim nasil degistirebilirim?

blumenberg
29-12-2013, 07:03
Sarı Angelları beyaz yapmak istiyorum fiyat bilgisi olan varmı daha önce yapan marka tavsiye verebilen :)

Türkiye'dekiler tırt, arkadaşım yurtdışından getirtti arıza vermeyenlerden, biraz kullandı. Patladı yine, 350 TL idi sanırım. Orijinali gibi olmuyor maalesef

Jön Türk
29-12-2013, 09:14
Türkiye'dekiler tırt, arkadaşım yurtdışından getirtti arıza vermeyenlerden, biraz kullandı. Patladı yine, 350 TL idi sanırım. Orijinali gibi olmuyor maalesef

Barlas yaptırdım ben mtec bu kadar oldu eski görüntüsünden güzel yinede

http://distilleryimage3.ak.instagram.com/bed290286fc011e3a0620e39fd499eff_8.jpg

blumenberg
29-12-2013, 12:18
Barlas yaptırdım ben mtec bu kadar oldu eski görüntüsünden güzel yinede

http://distilleryimage3.ak.instagram.com/bed290286fc011e3a0620e39fd499eff_8.jpg

evet güzel olmuş, bi süre sonra patlayacak, sürekli masraf yapamazsın diye demiştim, şuan cok iyi yine de evet :)

mustimercan
29-12-2013, 23:13
ben yurtdisinda kaliyorum 30-50 euro arasi fiyatlari 1-2 yil garantili.ama su degistirme isi cok eziyetli,baktim internette tekeri felen cikarmak gerekiyomus.

erdinc06
07-02-2014, 08:12
bende mtec yaptırdım gayette orjinal oldu davlumbaz sokulup direk soketine takıyorsunuz fazla islem gerekmiyor.fiyat 250 tl.

Onuralp
08-02-2014, 10:59
Mesela BC'den dijital hız göstergesi yapılabilir. ;) Tabi NCS ile.

Jön Türk
08-02-2014, 16:23
bende mtec yaptırdım gayette orjinal oldu davlumbaz sokulup direk soketine takıyorsunuz fazla islem gerekmiyor.fiyat 250 tl.
Fotograf koyabilirmisin ?

Mesela BC'den dijital hız göstergesi yapılabilir. ;) Tabi NCS ile.

NCS nedir biraz açarmısın mesela ben bilmiyorum :)

Mtec beyaz angellara bir örneğim daha olsun
http://i.hizliresim.com/KPOVV7.jpg

gp74
08-02-2014, 16:53
Evet NCS ile nasil yapiliyor ???

Onuralp
09-02-2014, 21:06
Arkadaşlar NCS Expert, INPA ve EDIABAS BMW'nin eski diyagnoz-kodlama programları. NCS individual işlemi ve hard coding işlemleri için kullanılyor. Ben zaman bulabildikçe baktım 6 ayda anca çözdüm her şeyi. Eğer site yönetimi için sorun olmazsa siteleri verebilirim buradan daha detaylı bilgileri alabilrisiniz.

Diyagnoz ve Retrofit'leri DIS ve SSS ile de yapabilirsiniz tabi. Ama hard coding yapamazsınız.

NCS Kodlama örneği;

cLzGuM6My6g

Ayrıca bu işte sabır gerek sabır yoksa girmeyin derim. İnanılmaz karışıktır, VCDS'yi öper öper koklarsınız, o derece. Girdiğiniz modülün tamamen susma ihtimali de vardır. Hele ki INPA ile beraber gelen WINKFP'yi çok dikkatli kullanmak gerekir. Update işlemleri için kullanabilrisiniz.

Kabloları eBay'den bulabilirsiniz. Ben David Wragg'dan almıştım fakat şimdi bana çok basit kalıyor bunlar şimdi ISIS almayı düşünüyorum F serilerine geçmek için.

gp74
10-02-2014, 08:37
Arkadaşlar NCS Expert, INPA ve EDIABAS BMW'nin eski diyagnoz-kodlama programları. NCS individual işlemi ve hard coding işlemleri için kullanılyor. Ben zaman bulabildikçe baktım 6 ayda anca çözdüm her şeyi. Eğer site yönetimi için sorun olmazsa siteleri verebilirim buradan daha detaylı bilgileri alabilrisiniz.

Diyagnoz ve Retrofit'leri DIS ve SSS ile de yapabilirsiniz tabi. Ama hard coding yapamazsınız.

NCS Kodlama örneği;

cLzGuM6My6g

Ayrıca bu işte sabır gerek sabır yoksa girmeyin derim. İnanılmaz karışıktır, VCDS'yi öper öper koklarsınız, o derece. Girdiğiniz modülün tamamen susma ihtimali de vardır. Hele ki INPA ile beraber gelen WINKFP'yi çok dikkatli kullanmak gerekir. Update işlemleri için kullanabilrisiniz.

Kabloları eBay'den bulabilirsiniz. Ben David Wragg'dan almıştım fakat şimdi bana çok basit kalıyor bunlar şimdi ISIS almayı düşünüyorum F serilerine geçmek için.

Bu konuda bize yardımcı olabilirmisin ?

Onuralp
10-02-2014, 23:20
Ben Ankaradayım İstanbul'u asiste etmem baya zor olur. :) Ama yapabilecek arkadaş varsa kendine güvenen dediğim gibi David Wragg'den kalo alıp yapabilir. Veya sormak istedğiniz bir şey varsa buradan yardımcı olmaya çalışayım.

Sert@ç
11-02-2014, 21:02
Ben Ankaradayım İstanbul'u asiste etmem baya zor olur. :) Ama yapabilecek arkadaş varsa kendine güvenen dediğim gibi David Wragg'den kalo alıp yapabilir. Veya sormak istedğiniz bir şey varsa buradan yardımcı olmaya çalışayım.

Musait oldugunuzda yeni aldigim e90 lci araci biraz minciklamamiz mumkun mu ?

Onuralp
12-02-2014, 17:51
Musait oldugunuzda yeni aldigim e90 lci araci biraz minciklamamiz mumkun mu ?

Tabi bakabiliriz.

mustimercan
20-04-2014, 23:24
benim arabada bazi mp3 sarkilari calmiyor ,atliyo sonraki sarkiya geciyo neden acaba?aracta i drive var.

barisy
21-05-2014, 21:23

Çok eski bir yazıyı alıntıladım ama geçenlerde bir arkadaşım 8 USD lik Bluetooth obd parçasını kullanarak samsung galaxy s4 ü ile bu özelliği açtı. İşlem 1 dk sürdü. Ayrıca anlık tüketim göstergesini ve hız göstergesini de açtı sağolsun.

Jön Türk
21-05-2014, 21:58
Çok eski bir yazıyı alıntıladım ama geçenlerde bir arkadaşım 8 USD lik Bluetooth obd parçasını kullanarak samsung galaxy s4 ü ile bu özelliği açtı. İşlem 1 dk sürdü. Ayrıca anlık tüketim göstergesini ve hız göstergesini de açtı sağolsun.

Fotoğraf koyabilir misin ?
Daha detaylı anlatırsan birde :)

Dayı
22-05-2014, 23:40
cruise control u kadran a digital olarak eklemek için gerekli olan yazılım hakkında bilginiz var mı?

Ahbikan
20-11-2014, 17:35
Tabi bakabiliriz.

Onuralp Bey size bir pm attım.

barisy
20-11-2014, 19:09
Alıntı yapıldığında uyarı almıyorum. Üzerinden aylar geçmiş şimdi gördüm. Resim çekerim tabii ama zaten basit bir olay. Yakıt tüketimini , ortalama hızı gördüğünüz kısımda bc tuşu ile devam edince anlık yakıt tüketimi geliyor ve bir tık sonra dijital hız görünüyor.

Talat
03-01-2015, 15:22
Merhaba arkadaşlar. Ben bu forumda yeniyim. Bir konuda yardımlarınızı bekliyorum. 2005 model E60 kasa 530d a BMW aracımı yeni aldım. Birçok sitede araştırdım bu Aracın Karşılama ışığı var video larda izledim. Bagaj düğmesine kısa basınca farlar yanıyor. Ama benim aracımda olmuyor ve birde kilitleme tuşuna uzun basınca camlar ve sunroof kapanıyor fakat aynalar kapanmıyor. Konuyu bilen arkadaşlardan bana yardımlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Jön Türk
18-01-2015, 21:51
Merhaba arkadaşlar. Ben bu forumda yeniyim. Bir konuda yardımlarınızı bekliyorum. 2005 model E60 kasa 530d a BMW aracımı yeni aldım. Birçok sitede araştırdım bu Aracın Karşılama ışığı var video larda izledim. Bagaj düğmesine kısa basınca farlar yanıyor. Ama benim aracımda olmuyor ve birde kilitleme tuşuna uzun basınca camlar ve sunroof kapanıyor fakat aynalar kapanmıyor. Konuyu bilen arkadaşlardan bana yardımlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Benim 2005 530d'imde karşılama ışığı yoktu şimdiki 2010 m paket 520d'imde var.Makyajsızlarda var mı yok mu tam bilgi lazım.Aracınızda elektrikli katlanır ayna var ise kodlama yapılması lazım anahtardan katlama yapmak için.Bagaj düğmesine basınca far yanmasını ilk defa duyuyorum.

Talat
20-01-2015, 02:03
Jön Türk arkadaşım. Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Bahsettiğim olay YouTube da var. Anahtarın bagaj açma butonuna uzun basınca bagaj Açılıyor, kısa basınca farlar yanıyor. BMW coding Welcome lights keyfob trunkbutton - YouTube (http://m.youtube.com/watch?v=UAbiDk_nzeo)
Aynalar içinse kodlama nasıl yapılır. Bu konuda bilginiz varmı acaba. Teşekkür ederim

ERK_RS
29-07-2019, 08:21
Arkadaşlar;

E90 LCI araçta, torpido içerisinde sol tarafta usb var.
Bu usb ne işe yarıyor?

İphone taktım şarj ediyor ama normal bi usb takıp müzik çalıyor mu diye denemedim.

altugkocer
29-07-2019, 08:35
Arkadaşlar;

E90 LCI araçta, torpido içerisinde sol tarafta usb var.
Bu usb ne işe yarıyor?

İphone taktım şarj ediyor ama normal bi usb takıp müzik çalıyor mu diye denemedim.

Flash bellek takıp içindeki müzikleri arabanın hard diskine atıp dinliyorsunuz. Yani ben öyle yapıyorum :)