PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : nargile tütünü hakkında bildikleriniz..

romanson
01-05-2013, 09:00
arkdaşlar yakın bir aile dostum yurtdışından türkiyeye nargile tütünü getirmek istiyor.ve bu işin ticaretini yapmak istiyor kendisi yurtdışında ve zaten türkiyeden yurtdışına farklı ticari işler yapmakta.benden ricası ve bnm sizden ricam türkiye piyasası hakkında bilgisi var fakat nargile ve nargile tütünü hakkında bilgisi biraz eksik ve bilgi toplamaya çalışıyoruz yardımcı olacak kişiler mutlaka vardır cafe sahipleri çalışanları gibi.öğrenmek istediğimiz 125,250,500,1000 kg lik paketlerde satılıyor genelde alınan fiyatlar, orlama bir cafenin (ankara bahçeli gibi)günlük yada haftalık tütütn kullnım miktarı, en çok kullnılan tütün aroması, alınan gram yada kilo fiyatları en kaliteli markaları,sadace ankara piyasası için deil istanbul, izmir, bursa, adana, antalya çervresi içinde geçerli.kanu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim ilginize şimdiden teşekkürederim.

iz_sport
01-05-2013, 09:27
Dostum ben 2 haftada toplan 2 kilo tutun aliyorum tabi bu toplam bunun icinde elmali seftali d.sakizi uzum cilek vs vs bunlar bulunmakta ve 2 cafem var orasida kullaniyor bize gelis fiyatina bakarim suan aklimda degill en cok kullanilanlarda elma nane uzum cilek anason en fazla giden bunlar birde karisik yaptimiz vqr hepsini katiyoruz yani bazi cqfeler cok tuketiyor yani kolay satilir mantikli bi is olur

ERY98
01-05-2013, 10:05
* Bahreyn; nane & limon, kola & limon, elma..
** Nakhla; kırmızı elma..
*** Al Fakheer; Anason (Kırmızı Elma), Portakal, Üzüm..

Benim samimi olduğum 3 tane ciddi şekilde iyi iş yapan cafelerde en çok giden tütünler..

romanson
01-05-2013, 10:07
Dostum ben 2 haftada toplan 2 kilo tutun aliyorum tabi bu toplam bunun icinde elmali seftali d.sakizi uzum cilek vs vs bunlar bulunmakta ve 2 cafem var orasida kullaniyor bize gelis fiyatina bakarim suan aklimda degill en cok kullanilanlarda elma nane uzum cilek anason en fazla giden bunlar birde karisik yaptimiz vqr hepsini katiyoruz yani bazi cqfeler cok tuketiyor yani kolay satilir mantikli bi is olur
teşekkür ederim alakanıza fiyat hakkındada bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

romanson
01-05-2013, 10:08
* Bahreyn; nane & limon, kola & limon, elma..
** Nakhla; kırmızı elma..
*** Al Fakheer; Anason (Kırmızı Elma), Portakal, Üzüm..

Benim samimi olduğum 3 tane ciddi şekilde iyi iş yapan cafelerde en çok giden tütünler..

teşekkürederim alakanıza not aldım söylediklerinizi

fthdrn
01-05-2013, 10:08
Marka olarak bahreyn nakhle iyidir tabi ben evde duzenli icici olarak yazdim.

cabrioleter
01-05-2013, 12:52
Al Fakheer
Bahreyn
Nakhla

bu üç marka dışarıdan getirmeye değer..

bir de sanırım bunların satışı yapılacak kafe açmak için olmayacak getirilebiliyorsa
starbuzz markası kesinlikle getirilmeli bu kadar lezzetli bu kadar farklı başka bir marka bilmiyorum ve ülkemizde bu markanın kıtlığı var..

phoenixs
01-05-2013, 12:56
Hocam kendim evde keyfe keder içiyorum tek içtiğim damla sakızı nane karışımı :)

Bruglione
01-05-2013, 13:04
İyi içiçiler anason içiyor. Cafedeki günlük kg gidişini tam bilmiyorum ancak 1 kg tütünden 20 25 nargile çıkıyor. Herkesin dediği gibi El fhakeer iyi markadır. Ama şöyle bişi var her cafede kaliteli tütün istemiyor cünkü bu solenen markaların fiyatları digerlerine oranla pahalı adam nargilemi nargile mantıgıyla bakıyor bazı yerlerde. O yüzden sizin bulundugunuz yerdeki cafelerin nargileye bakış açısı daha önemli.

cabrioleter
01-05-2013, 13:08
bu arada anasonlu nargile diye bir şey yoktur.
nakhlanın çift elmasında böyle bir tat alınır..

romanson
01-05-2013, 13:11
Al Fakheer
Bahreyn
Nakhla

bir de sanırım bunların satışı yapılacak kafe açmak için olmayacak getirilebiliyorsa
starbuzz markası kesinlikle getirilmeli bu kadar lezzetli bu kadar farklı başka bir marka bilmiyorum ve ülkemizde bu markanın kıtlığı var..

.cafe açmak için deil cafe lere temin etmek için getirmeyi düşünüyoruz.eğer olursa getireceğimiz marka içinde satabuzz da var

romanson
01-05-2013, 13:13
Al Fakheer
Bahreyn
Nakhla

.cafe açmak için deil cafe lere temin etmek için getirmeyi düşünüyoruz.eğer olursa getireceğimiz marka içinde satabuzz da var

romanson
01-05-2013, 13:52
arkadaşlar sizlerden fiyat ve kalite bakımından ne kadar fazla yorum alırsam o kadar faydalı olacaktır.

cabrioleter
01-05-2013, 14:00
hocam bu 4 marka gayet kaliteli..
starbuzz diğerlerine nazaran biraz daha pahalıdır.
bireysel olarak satarsanız ben kendime starbuzz alırım..

diğerlerini de cafelere satmak için uygun fiyata getirebilirsiniz iyi bir şekilde satabilirsiniz. bahreyn ve nakhla için akşama satılan fiyatları bildiririm..

Volkann
01-05-2013, 14:04
bahreyn ve al fakeer iki marka en tutulan markadır.elma nane çilek karpuz genel anlamda en çok tüketilen aromalardır.

romanson
01-05-2013, 14:12

hocam sizden gelen fiyatı özellikle bekliyorum esnaf olduğunuz ve direk yerinden aldığınız için..

romanson
01-05-2013, 14:14
hocam bu 4 marka gayet kaliteli..
starbuzz diğerlerine nazaran biraz daha pahalıdır.
bireysel olarak satarsanız ben kendime starbuzz alırım..

diğerlerini de cafelere satmak için uygun fiyata getirebilirsiniz iyi bir şekilde satabilirsiniz. bahreyn ve nakhla için akşama satılan fiyatları bildiririm..

evt starbuzz un pahalı olduğunu biliyorum.fiyat soracağınız içinde teşekkürediyorum umarım olur ve size extra bir satarbuzz kargolarız:)

Bruglione
01-05-2013, 14:52

peki anasonla başka tütünler var onların hangısınden o tat alınıyor ?

19gokhan90
01-05-2013, 16:32
al fakheer üzüm şeftali benim gittiğim cafede en çok gidenler

atarktan
01-05-2013, 17:49

Gerçekse eğer, yıllardır iyi kandırdılar bizi, anasonlu diye kafamız güzel bile oluyordu :D

onursumer
01-05-2013, 18:39
hazır nargile konusu

çorlulu ali paşaya gittiğimde açık şekildde sellum denileni içiyorum çok hoşuma gidiyorda

bunun aroması vs nedir yani ne var bu tutunde almak istesem ne diye aramalıyım ? :D

cabrioleter
01-05-2013, 23:13
peki anasonla başka tütünler var onların hangısınden o tat alınıyor ?

mesela anasonlu naneli diyelim naneli tütün ile çift elma karıştırılıyor oluyor sana anasonlu nane =)

Gerçekse eğer, yıllardır iyi kandırdılar bizi, anasonlu diye kafamız güzel bile oluyordu :D

kafanın güzel olması kömürdendir =) anason rakı olmadıkça kafa yapmaz ki :hahaha:
4-5 sene önce nargile rehberi forum vardı orda işin duayenlerinden öğrenip almıştım ben de evde aynı tadı almak için..

bu arada son aldığım bilgiler ışığında yazayım :D arkadaşlar çift elma eskiden anasonlu diye içiliyormuş ancak talep o kadar fazla imiş ki anasonlu tütünde varmış piyasa da az da olsa..

konu sahibine pm atıldı...

Caglar
02-05-2013, 03:28
Ben evde düzenli içici olarak ve sürekli tütün ve kömürümü temin ettiğim yerle yaptığım konuşmalara dayanarak şunları söyleyebilirim:

1-Bahreyn diye bilinen tütün önceden getirilen tütün fakat sonrasında artık üretilmemeye başlandı ve bahreyn diye satılan tütünler aslında Rosanna adlı tütün,sadece kiloluk olanlar açık olduğu için bahreyn diye satılıyor ama aslında Türkiye de üretiliyor.
2-El fakheer tütün İran tütünü,50,250,1000 gramlık boyutları mevcut.50 gr olan ufak paketlerin üstünde bandrol olur çünkü orjinal olanları İrandan çıkarken bandrol koyulma zorunluluğu vardır.
3-İstanbulu bilmiyorum ama İzmir de bilinen kafelerde tütünlerin markasına göre fiyatlandırma yapan yerler var ve tütün çeşitliliği fazla.(Örn;Erik,böğürtlen,sarı mavi kırmızı sakız,üzüm nane,karpuz,kayısı)
4-Nakhla tütünlerde bu sıralar çeşit sıkıntısı yaşanıyormuş,denetimini sıkılaştırmışlar.
Bildiklerim bunlar

romanson
02-05-2013, 18:42
arkadaşlar alakanız için teşekkürederim.pm aldığım arkadaştanda teşekkürederim ama hala cafe lere geliş fiyatı hakkında bir bilgi sahibi olmadım bu konuda bilgisi olan varsa sevinirim

Bruglione
03-05-2013, 00:07
mesela anasonlu naneli diyelim naneli tütün ile çift elma karıştırılıyor oluyor sana anasonlu nane =)

kafanın güzel olması kömürdendir =) anason rakı olmadıkça kafa yapmaz ki :hahaha:
4-5 sene önce nargile rehberi forum vardı orda işin duayenlerinden öğrenip almıştım ben de evde aynı tadı almak için..

bu arada son aldığım bilgiler ışığında yazayım :D arkadaşlar çift elma eskiden anasonlu diye içiliyormuş ancak talep o kadar fazla imiş ki anasonlu tütünde varmış piyasa da az da olsa..

konu sahibine pm atıldı...

Yok öyle değil o işte ben senelerdir içiyorum nargilecilerlede kankayım hep anason diye tütün var :)

cabrioleter
03-05-2013, 00:42
Yok öyle değil o işte ben senelerdir içiyorum nargilecilerlede kankayım hep anason diye tütün var :)

valla ben de senelerdir içiyorum ama ne kendisini gördüm ne ismini ne cismini :)
genel de çift elmayı kaktırırlar anasonlu diye.. diğer tütünlere de rakı damlatılıyormuş az miktarda ve son zamanda az buçuk anasonlu tütün gelmiş.

özellikle türkiyede aromalı nargile tütünü tüketiminin yüzde 90larda olduğu markalar
tekel
nakhla
al-fakher
bahreyn de anasonlu diye satılanını hiç görmedim duyamadım internette bile aratınca her markanın çift elması çıkar genelde.
bir kaç markanın hususi rakı ve anasonlusu varmış ancak adlarını ne bugüne kadar duydum ne de bulabildim..

R.I.P
03-05-2013, 01:54
ek olarak kaliteli tütünlere ulaşmak isteyen bireysel tüketiciler için internet üzerinden satışta yapın derim. gerçi bu işi yapan bir çok site mevcut

AhmetAKC
03-05-2013, 13:26
ek olarak kaliteli tütünlere ulaşmak isteyen bireysel tüketiciler için internet üzerinden satışta yapın derim. gerçi bu işi yapan bir çok site mevcut

varmı bildiginiz guvenılır site? Link veya isimlerini alabılırmıyım