PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karşıdan Gelen Araçların Üzerinize Sürmesi

Tekos
05-05-2013, 18:01
Merhaba ,
Bugün A.Ö.F vize sınavına girmek için sınav yerine giderken geniş bir sokakta karşından gelen içinde 3 kişi olan bir Fiat Linea yol boş olduğu halde üstüme üstüme geldi ve sürücü tarafındaki eleman yolu ve beni görüyordu.Bu daha önce başıma bir kaç defa daha geldi bilerek üstüme üstüme sürdüler , sıkıştırma gibi değil direkt üstüne doğru sürmek , bilgisizliğimi bağışlayın ama neden bu şekilde yapılıyor bir mantığı varmı ? Ne yapmak istiyolar ? 32 yaşındayım önceden çok araba kullandım ama civic'i aldığımdan itibaren 3-4 defa bu şekilde oldu.Nazaramı geliyoruz ne ? Altımızdaki araç lüks bir araba da değilki !!!

mehmetelt
05-05-2013, 18:14
aklıma 2 şey geliyor ya aracın eski sahibi sevilmeyen biriydi hala araba onda sanıyorlar. yada sizi ters yönden gidiyor sanabilirler.

arifba
05-05-2013, 18:20
Bence Kendi çaplarında düello yapıyorlar. önce çekilen kaybediyor. şöförde arkadaşlarına bakıp gördün mü falan diyordur diye düşündüm trafik magandaları sonuçta..

GokhanRS
05-05-2013, 18:22
ters yönde olmadığınızdan eminsiniz sanırım? aksi halde terbiyesizlik. ama sokak tek yönse ve farkedemeyip girdiyseniz bunu yapan çok var.

erhanarici18
05-05-2013, 18:24
Bence Kendi çaplarında düello yapıyorlar. önce çekilen kaybediyor. şöförde arkadaşlarına bakıp gördün mü falan diyordur diye düşündüm trafik magandaları sonuçta..

o düelloyu altımızda jeep varken yapsınlar bakalım
şu meşhur "içinden geçerim" cümlesini gerçekleştiririm valla

Tekos
05-05-2013, 18:25
Aracın ilk sahibi benim , oto-moka bulaşmam sadece araçlarla ilgili organizasyonlara giderim.Ters yön olayında haklı olabilirsiniz ama hiç birinde ter yönde değildim o yüzden zannetmiyorum.Geliş gidiş yollarda hep başıma geldi. Abartmıyorum resmen üstüne sürüyorlar insanın diğerlerinde kız arkadaşım yanımdaydı(artistlik olsun diye yaptıklarını düşündüm) ama bugun yalnızdım. Çok ilginç sürücüler var piyasada.
@arifba Haklı olabilirsiniz bence de oyle bir şey düello gibi ama bu kadar da olmazki insan kaza yapar.
@Erhan yemin ederim jeep alasım geliyor hiç sevmediğim halde veya navara tarzında bir araç.
@Gökhan ters yönde değildim eminim .

oğuz
05-05-2013, 18:27
xenon geliyor aklıma ama gündüzse olay farklı.bide aracınınz biraz yapılıysa şekil olsun dıye yapıyordur mallar

erturul çiçek
05-05-2013, 18:29
Sabah sabah aksiyon aramışlar milletin canı çok sıkılıyor ne yapacaklarını şaşırıyorlar

ulasoztas1
05-05-2013, 18:31
belki fazla iyimser olucak ama yoldaki çukurdan falan kaçıyor olabilirler mi?

altima
05-05-2013, 18:33
üstad öncelikle geçmiş olsun..

eskiden kalma bi olayı hatırlattı bu bana..
belki eskiler hatırlar..
95-98 arası meşhurdu,, karşılık 2 araba durur, birbirlerine dogru sürer,, dikiz aynalarını kapatmaya çalışırlardı,,, aynası kırılan kaybederdi..
"ayna kapatmaca" denirdi eskiden ..

buna benzettim bir an :D:D:D:D

belki bunu duyup denemek istemiş olabilir :icon_tup:

saygılar
Rıdvan:cool:

Seven7
05-05-2013, 18:40
Aracınız stock mu? Eğer değilse ilgilerini çekip buna karşılık vermek için ilgi çekmek için üzerinize sürmek gibi hareketler yapıyorlar, trajikomik bir olay.

Kadyr
05-05-2013, 18:50
İstanbulda milletin piskolojisi bozuk

erturul çiçek
05-05-2013, 18:52
İstanbulda milletin piskolojisi bozuk

Sizleri Ordu ve samsun'a davet ediyorum :)

PiscocuK
05-05-2013, 18:52
aynısı geçen gün başıma geldi eşim yanımda bayrampaşa metrosunun altından geçtim yukarı doğru çıkıyorum adam üzerime geliyor korna sellektör vs vs resmen durdum adam birde el ayak hareketleri yaparak geçti gitti yanımdan..dengesiz çok elimden geldiğince bulaşmamaya çalışyıorum hala 2 senem var uslu durmak için

Schumi
05-05-2013, 19:00
Belki senin farketmediğin bir çukur yada bir bozuk yol kısmı vardır. Yada kendi yolu ıslaktır arabasını yeni yıkatmıştır kirlenmesin diye senin şeride doğru kayıyordur. Deli mi arıyorsun. İstanbul'da çuvalla var.

Tekos
05-05-2013, 19:10
Araçta sade bir modifiye var.Bodykit vs. , arkadaşlarında söylediği gibi düello gibi bir şey yapmak istiyorlar herhalde.

xenon geliyor aklıma ama gündüzse olay farklı.bide aracınınz biraz yapılıysa şekil olsun dıye yapıyordur mallar

Yok hocam yolda çukur yoktu :D Ard niyetli bir hareketti.

belki fazla iyimser olucak ama yoldaki çukurdan falan kaçıyor olabilirler mi?

Teşekkür ederim.Sağ'a kaçtığım halde üstüme üstüme geldi , sağ tarafta da park halindeki araçlar vardı , dediğiniz gibi neredeyse aynalarımız değecekti.Hey allahım... ne insanlar var ya .

üstad öncelikle geçmiş olsun..

eskiden kalma bi olayı hatırlattı bu bana..
belki eskiler hatırlar..
95-98 arası meşhurdu,, karşılık 2 araba durur, birbirlerine dogru sürer,, dikiz aynalarını kapatmaya çalışırlardı,,, aynası kırılan kaybederdi..
"ayna kapatmaca" denirdi eskiden ..

buna benzettim bir an :D:D:D:D

belki bunu duyup denemek istemiş olabilir :icon_tup:

saygılar
Rıdvan:cool:

Araç stock değil . Bodykit,açık renkfilm cam,kırmızı logolar,piano black ön panjur,karartılmış farlar vs. var. Haklısınız bazılarıda gıcık kapıyor sanırım.

Aracınız stock mu? Eğer değilse ilgilerini çekip buna karşılık vermek için ilgi çekmek için üzerinize sürmek gibi hareketler yapıyorlar, trajikomik bir olay.

Sizede çok geçmiş olsun,insanlar bir garip,ama benim başıma gelenlerin hepsi zevk olsun diye yaptılar sanırım.İlk aracı aldığımda geniş bir yolda ustume surduler kaçarken otobüse çarpıyordum o gün herhalde yanlışlıkla olmuş dedim ama başıma bir kaç defa daha gelince artık bilerek yaptıklarını anladım.Mallıklarından apaçiliklerinden yapıyorlar.

aynısı geçen gün başıma geldi eşim yanımda bayrampaşa metrosunun altından geçtim yukarı doğru çıkıyorum adam üzerime geliyor korna sellektör vs vs resmen durdum adam birde el ayak hareketleri yaparak geçti gitti yanımdan..dengesiz çok elimden geldiğince bulaşmamaya çalışyıorum hala 2 senem var uslu durmak için

Ben izmirdeyim :D bu arada çukur,ıslaklık vs. yoktu içindeki eleman bilerek yapıyordu gözlerimin içine baka baka . "Eeee o zaman dur kardeşim sende yol ver diyeceksin" evet oyle yapıyorum ama bazı zamanlar onu yapamıyorsunuz maalesef.Ama yalnız değilmişim bir kaç kişinin başına da gelmiş.Arkadaşta yeni ford ranger var,çok efendi birisidir.Abi diyor bu arabayı aldığımdan beri artık kimse beni sıkıştırmıyor.Herkes bana yol veriyor eskiden millet sıkıştırır hatta üstüme üstüme gelirdi artık oyle olmuyor millet aksine bana yol veriyor diyor.

Belki senin farketmediğin bir çukur yada bir bozuk yol kısmı vardır. Yada kendi yolu ıslaktır arabasını yeni yıkatmıştır kirlenmesin diye senin şeride doğru kayıyordur. Deli mi arıyorsun. İstanbul'da çuvalla var.

Karakuş
05-05-2013, 19:25
Eskişehirde de hep başıma geliyor dedikleriniz. Sollama yaparken ara gaz vermeler, üste kırmalar vs vs. Hatta kırmızı ışıkta beklerken, arkadan vurmak üzereyken sağa kıranlar var, ben asıl bunu anlamıyorum. Tarikat gibiler. Onlardan olmadan onları anlamak çok zor sanırım.

volkan_gs
05-05-2013, 19:35
Hep söylüyorum, sevdiklerimizin duaları olmasa sağ salim eve dönme imkanı yok artık :)

FATİH
05-05-2013, 20:11
bu daha önce iki defa başıma geldi ve ikisinde de çok korkmuştum. dedim ki dalgınlıktır falan. hani olur ya, yola baka baka kafa gider bazen...

şayet kasıtlı yapılıyorsa tek sebebi vardır, o da şu: şimdi bu şahısların zamanında analarını çatır çatır becermiştik. neden avratlarımızı da becermediniz diye küstüler, trip yaptılar. bu yani. ;)

eran
05-05-2013, 20:19
Dün aynı şey Güngören'de stadın önündeki tümseğin orda oldu, tümseği geçtikten sonra önümde sağda bi peugeot 308 vardı, solundan geçmek istedim sola üzerime kırdı frene bastı, frene bastım bende ve olabildiğince yanına girip camı açıp aynaya hiç baktın mı bu hareketi yaparken dedim, pişkin pişkin burdan mı geçilir dedi .. Amcam sollamanın ne olduğunu bilmiyo hiç şüphesiz .. İnip dövsen ne olur ki, gerek yok ..

Bu memleketin ayarı çoktan kaçmış ..

Size de geçmiş olsun .. Takmayın ..

MBuğra
05-05-2013, 20:39
bunun aynısının yaya hali bana çok denk geliyor. kızlar yolda bildiğin üstüme üstüme geliyorlar, egolarından mıdır, güzelliğine, seksiliğine (!) saygı duyup onlara yol verilmesini düşündüklerin midir bilmem ama bigün bitanesi omuzu atıp yere serecem ondan korkuyorum :D

Kadir54
05-05-2013, 20:53
Bu olay gece oluyorsa far ayarlarında bir bozukluk olabilir. Türkiyedeki araçların yarısından fazlasının far ayarı bozuk. Karşıdan geleni kör ediyor.

RSBurak
05-05-2013, 20:59
bazen risk alıp kaçmıyorum baktım inatlaşıyor kornaya basıyorum o zaman kaçıyor bence acemi oldukları için öyle..birde mevzu arayanlar var onlar ayrı daha bugün soldan 80 le giden şahin selektör yapınca birden atarlı versiyona geçti yanında 5 kişi olmasaydı g.tü yermiydi bilmiyorum böylelerine bulaşmamak en güzeli..

gökberk
05-05-2013, 21:06
Ters yönden gelenlerin üzerine sürüyor dar alan sağlıyorum onlara.
Belki de böyle bir şeydir. Değilse de sıkmayın canınızı olur böyle şeyler.

erturul çiçek
05-05-2013, 21:07
bunun aynısının yaya hali bana çok denk geliyor. kızlar yolda bildiğin üstüme üstüme geliyorlar, egolarından mıdır, güzelliğine, seksiliğine (!) saygı duyup onlara yol verilmesini düşündüklerin midir bilmem ama bigün bitanesi omuzu atıp yere serecem ondan korkuyorum :D

Kız kardeşlerimiz ile anım çoktur transit aynasıyla çok ilişkiye soktum :)

HarunToprak
05-05-2013, 21:25
Çok kez benimde başıma geldi geniş yolda üstüne gelenler,hayvan çok. Allah cahillerden korusun.

Met
05-05-2013, 21:28
Acemi birisi olsa karşılarındaki, kazaya sebebiyet verebilirler. Allah kimseyi karşılaştırmasın böyle idiotlarla.

rcbrs
06-05-2013, 00:16
AS 950 ye ıslak kum doldurup gezesi geliyor insanın böyle sürücüleri gördükçe

Zero
06-05-2013, 01:24
Arkadaşımda 93 yada 91 Ford explorer var.Bu da direksiyonu bile çevirmeye üşenen adam park edeceği yerde kuka varsa devirir girer falan :) daha üstümüze gelen olmadı sesiyle demir tamponlarıyla çevreye dehşet saçıyor yüreklerde korku hakim :D heleki 1yıldan uzun süre geri vites bozuk kullandı araba sadece park ve 1 e geçiyor.Kafa kafaya geliyosun yol adamın geri git diyo bizimkide bende geri vites yok diyo kaç kere kavga çıkıyodu :D var böyle manyaklar buyur deyip yol vereceksin dünyanın en gereksiz şeyi trafik kavgası..

rebeloghy
06-05-2013, 01:31
izmirde narlıdere yan yolda sık sık denk gelir oldum bu aralar böyle mallara. sağ taraf hafif düşük diye karsıdan gelenler yolu ortalayıp geliyor, tamam diyorum uzaktayken gel istediğin gibi de yakına gelmelerine rağmen şeritlerine dönmüyorlar cevap olarak ben sağa kaçmak yerine daha da sola çıkıyorum karşıdan gelen içinden geçmeye kararlı oldugumu anlayınca tırs tırs saga kırıyor bi anda.

Bu duruma en güzel çözüm 3-4 bin liraya 70 80 model kamyonet alcaksınız. haftada bir gün bi şehir turuna cıkmaca adamda ne sinir kalır ne stres. Sinyal mi vermedi al götür, durmadan yola mı cıktı böl ikiye, kırmızıda geçeni sürükle bi sonraki lambaya orada bırak.. Lazim böyle bir haftasonu aracı :)

iz_sport
06-05-2013, 09:27
abi öyle cins adamlar varki anlatamam bide araç kiralıksa tam bir maganda oluyorlar adana da bi yol var biyerden sonra 2 ye ayrılıyor sonra gene birleşiyor ayrıldıgı yerde gidiş dönüş oluyor orada tes yöne giripte beni sıkıştıran üstüme üstüme süren okadar cok adam oldu ki birde ters yöndeler artık canıma tak etti bi gece baktım öyle kaptırmış geliyor ki bende de o zaman eski kasa bmw vardı bende üstüne sürdüm en son ortada buluştuk önden girdi bana fren bile yapmadı adam indi aşşa bide artislik tasladı aradım polisi gerekeni yaptı bende arabamı yaptırdım onun sayesinde :D

orhan_guney
06-05-2013, 09:32
bazen banada oluyor bende onun üstüne gidiyorum şeklimi bozmuyorum kimse bile bile gelip vuramaz araca gt ister anca korkutma veya dikkat cekmek istemişlerdir.

omerta.
06-05-2013, 09:34
sabah gelırken bı taksıcı bana aynısını yaptı aynayı vuruyordum kılpayı kurtardım. Dıyecek soz bulamıyorum.

mj105
06-05-2013, 09:41
izmirde narlıdere yan yolda sık sık denk gelir oldum bu aralar böyle mallara. sağ taraf hafif düşük diye karsıdan gelenler yolu ortalayıp geliyor, tamam diyorum uzaktayken gel istediğin gibi de yakına gelmelerine rağmen şeritlerine dönmüyorlar cevap olarak ben sağa kaçmak yerine daha da sola çıkıyorum karşıdan gelen içinden geçmeye kararlı oldugumu anlayınca tırs tırs saga kırıyor bi anda.

Bu duruma en güzel çözüm 3-4 bin liraya 70 80 model kamyonet alcaksınız. haftada bir gün bi şehir turuna cıkmaca adamda ne sinir kalır ne stres. Sinyal mi vermedi al götür, durmadan yola mı cıktı böl ikiye, kırmızıda geçeni sürükle bi sonraki lambaya orada bırak.. Lazim böyle bir haftasonu aracı :)

Bu mesaja katılmamak elde değil. Böylelerine bu az bile gelirde, işin birde vicdan boyutu var. Olmadık kazada birisi ölür/sakat kalır onlar düşünmez biz dert ederiz. Fark burada çıkıyor. Bende bozuk yola girmek istemem ama kimseyide tehlikeye atmanın alemi yok. Geliyorsa karşıdan araba paşa paşa bozuk zemine gireceksin. Devlet sana o bozuk yolu uygun görmüş :)

TameR
06-05-2013, 09:48
araç yapılıysa basıksa göze hoş geliyosa yapılıyor..

yanımda ailem varken defalarca denk geldi üzerine sürmeler çevre yolunda yanına gelip üzerine gelmeler önünde frene basmalar arka tampona yapışmalar psikoloji direk araba böyleyse buda bizden oluyor git deyince gitmiyolar bide :D

Tekos
06-05-2013, 10:07
Evet bende de aynıları oluyor arka tamponuma kadar yapışıyorlar.

Eskişehirde de hep başıma geliyor dedikleriniz. Sollama yaparken ara gaz vermeler, üste kırmalar vs vs. Hatta kırmızı ışıkta beklerken, arkadan vurmak üzereyken sağa kıranlar var, ben asıl bunu anlamıyorum. Tarikat gibiler. Onlardan olmadan onları anlamak çok zor sanırım.

Ben artık kasıtlı olduğuna eminim bilerek yapıyor apaçiler.

bu daha önce iki defa başıma geldi ve ikisinde de çok korkmuştum. dedim ki dalgınlıktır falan. hani olur ya, yola baka baka kafa gider bazen...

şayet kasıtlı yapılıyorsa tek sebebi vardır, o da şu: şimdi bu şahısların zamanında analarını çatır çatır becermiştik. neden avratlarımızı da becermediniz diye küstüler, trip yaptılar. bu yani. ;)

Hahahaha :D sende onların üstüne git sakın kırma :D

Bende İzmirliyim ilk defa balçovada okulun orda oldu teleferik geniş yolda üstüme sürdüler.Hemde 2004-2005 kasa Honda Civic Sport'du yazık ya hangi psikolojidelerse artık.Bu arada hafta sonu olayı fena fantezi olmuş senin :D

Evet maalesef araba da sade,şık bir yapı var.Göze hoş gözüken cinsten.

araç yapılıysa basıksa göze hoş geliyosa yapılıyor..

yanımda ailem varken defalarca denk geldi üzerine sürmeler çevre yolunda yanına gelip üzerine gelmeler önünde frene basmalar arka tampona yapışmalar psikoloji direk araba böyleyse buda bizden oluyor git deyince gitmiyolar bide :D

eser
06-05-2013, 10:13
Valla kimse kusura bakmasin,ustune kiranin ustune kirarim gerekirse de vururum

rebeloghy
06-05-2013, 10:58
ben küçükken babamda chevrolet nova vardı aaaah ah içinden geçerim sakın gelme spec. o varken ne huzurluyduk yolda :D

EM-RE
06-05-2013, 11:14
Benim hatunda civic varken ayılarla baş edemedim baktım birini öldürüp başıma iş açıcam.
Arabayı 95 cherokee çevirip zindan yaptım camları,ön cam dahil o gün bugündür huzurluyum.Yinede bir sıkıntı çıkarsa çık üstlerine takma kafana dedim.Memleketin yarısının psikolojisi bozuk..

MCN21
06-05-2013, 11:19
benimde bikac defa basıma geldi aksam saaati ortaköyden dönüyorum besiktasa dogru yollar bos sag seritte otobus vardı ortaya gectim , sol seri hala bombos karsıdan bi araba cıktı sacma sapan orta seritten gaza abanıp üstüme sürdü solumdada otobüs var hala cekilemiyorum , arabada kız arkadaslarım cıglık cıglıga , neyse son anda cekildide kurtulduk ... benim icin sorun degildi tek basıma olsaydımda sürtse falan indirim dövseydim serefsizi

iz_sport
06-05-2013, 12:35
insanlarımızı bazen anlamak o kadar zorki örnek veriyim size http://milliyet-p.mncdn.com/web/video/2013/04/24/144203_360p.mp4 :) gerisini siz düşünün artık

Remon
06-05-2013, 18:59
insanlarımızı bazen anlamak o kadar zorki örnek veriyim size http://milliyet-p.mncdn.com/web/video/2013/04/24/144203_360p.mp4 :) gerisini siz düşünün artık

bişey kullandı heralde diyeceğim ama bu neyin halleri çözemedim.. :beuj:

M.A.D
06-05-2013, 19:02
bu aralar benimde başıma çok fazla geliyor inatla üzerime sürüyorlar, özellikle taksicilern yapıyor xenondan diye düşündüm far kapalıyken bile yapıyorlar işyerinin orda denk geldim kaç kere direksiyonu kaçırmasam gömecek resmen o kadar ciddi geliyor o.çları

Tekos
06-05-2013, 19:10
Aynısı işte önceki yazılarımda da gorursunuz.Aynısı benim başıma geldi ama yer mekan izmir-balçova bilerek yapıyorlar seni ve yanındakini korkutmak için sonrada gülüyorlar.Aracı satıp bir tane 4x4 alsammı diye düşünmeye başladım.

benimde bikac defa basıma geldi aksam saaati ortaköyden dönüyorum besiktasa dogru yollar bos sag seritte otobus vardı ortaya gectim , sol seri hala bombos karsıdan bi araba cıktı sacma sapan orta seritten gaza abanıp üstüme sürdü solumdada otobüs var hala cekilemiyorum , arabada kız arkadaslarım cıglık cıglıga , neyse son anda cekildide kurtulduk ... benim icin sorun degildi tek basıma olsaydımda sürtse falan indirim dövseydim serefsizi

Aykut106
06-05-2013, 19:13
Umraniye de Tepe üstünü baya gecince biryer var gidis gelis bir yol var ve oldukca genis.bi sure sonra tek gidis oluyormus bilmiyordum u donus yaptım herkes ustume geliyor.. Sonradan farkettim tabi:D

Tunacan
06-05-2013, 19:24
Diger illerde mevcutmu bilmiyorum fakat Ankara da bu olayin bir benzeri oldukca revasta.
Orta seritte 90 km ile gidiyorsunuz ve sizi sollayan sahsiyet sanki ustunuze cikacakmiscasina size yakin geciyor. Bu olay son zamanlarda basima cok gelir oldu. Bunu yapanlarda genellikle plasiyer araclari ( clio fluence fiesta focus vb)
Bir gun birisini pataklamaktan korkuyorum...

Anu
06-05-2013, 23:15
Diger illerde mevcutmu bilmiyorum fakat Ankara da bu olayin bir benzeri oldukca revasta.
Orta seritte 90 km ile gidiyorsunuz ve sizi sollayan sahsiyet sanki ustunuze cikacakmiscasina size yakin geciyor. Bu olay son zamanlarda basima cok gelir oldu. Bunu yapanlarda genellikle plasiyer araclari ( clio fluence fiesta focus vb)
Bir gun birisini pataklamaktan korkuyorum...

Ben böyle olduğunda anlık direksiyonu kırıp düzelterek arabayı yan şeride atlatacakmış gibi yapıyorum. Ya da dalgın ayağına yatıp tam çizgi üstüne geçip kendi şeridine sokuyorum. Çok var böyle, canımızı sıkmaya keyfimizi bozmaya değmez.

MeRtCaN
06-05-2013, 23:17
akşam iş yerinden cıkınca bır tane 1.4 cıvıc cı akıllı arkadasta bılerek benım uyzerıme surdu
sanırım saka sanıyor bazı seylerı
aynı yonde olsaydım gercekten fena yapacaktım