PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : analog afr nasıl bağlanmalı

HAK-AN
06-05-2013, 11:39
mrb arkadaşlar dun analog afr aldım auto gauge marka oem o2 sensorune mantaj yapıyormuş o2 sensorunun 4 kablosundan bırıne bağlandıgı yazıyor şemasında ancak hangısı oldugu belırtılmemiş yada ingilizcem yetersız :D deneme yöntemine başvurum ilk kablo olmadı ikinci de olmadı çalışmadı 3.de çalıştı değer gösterıyor optımal ile lean arasında yukarı aşağı motor devırıne göre ancak çalışınca 4. kabloyu denemedım 4 kablodan yanlızca biri mi çalıştırır yoksa 4. kablo daha iyi degerler mi gösterır

Maxi
06-05-2013, 12:16
mrb arkadaşlar dun analog afr aldım auto gauge marka oem o2 sensorune mantaj yapıyormuş o2 sensorunun 4 kablosundan bırıne bağlandıgı yazıyor şemasında ancak hangısı oldugu belırtılmemiş yada ingilizcem yetersız :D deneme yöntemine başvurum ilk kablo olmadı ikinci de olmadı çalışmadı 3.de çalıştı değer gösterıyor optımal ile lean arasında yukarı aşağı motor devırıne göre ancak çalışınca 4. kabloyu denemedım 4 kablodan yanlızca biri mi çalıştırır yoksa 4. kablo daha iyi degerler mi gösterır

sadece bir tanesi çalıştırır
zaten 2 tanesi ısıtıcı rezistans tır
biride şase falandır.
eğer aşağı yukarı gidip geliyorsa doğrudur

bu arada pek bir işe yaramaz o malesef bilgine
slm

HAK-AN
06-05-2013, 12:46
çok dolu bi motor degil işimi görüyö simdilik ilerde aem wideband alıcam

ygtrn
19-05-2013, 18:26
oksijen sensörünü bir nebzede olsa yanıltır aracın fazla tyakar oksijen sensörüne kesinlikle başka bir cihaz vs bağlanmamalı kablosu keslip biilmmeli...

bLackModeL
20-05-2013, 15:19
oksıjen sensoru cok hassastır bence sen onu sok kablosunu kesıp bıcme herhangı bir wideband alana kadar ugrasma

Maxi
20-05-2013, 15:56
size katılmıyorum beyler.

Olay taktığınız göstergenin kalitesi ile alakalıdır
eğer gösterge sonrasında lambda sinyalinde değişiklik oluyorsa göstergenizde suç...
hiç değişiklik olmaması lazım.