PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Petrol Zamlarina Avrupalilar'in Tepkileri...

T-MIVEC
29-05-2008, 16:27
Biz tartisadururken adamlar sahip olduklari daha yuksek gelire ve odedikleri daha az fiyatlara ragmen protestolarini yapiyor. Turkiye neyi bekliyor hala anlamadim.

"Petrol fiyatlarının durmadan artması, mazot ve benzin fiyatlarını da fırlattı. Dünyanın en pahalı benzinini kullanan Türk insanı sakinliğini koruyor. Ama Avrupalı çilden çıktı. İngiltere'de TIR'cılar araçlarıyla yolları kapatarak ve "Yol ortasında soygun" sloganıyla hükümeti fiyatları "şişirmekle" suçladı. Trafik altüst oldu.

Ardından Fransa'da mazot fiyatlarındaki artışa karşı çıkan balıkçı ve çiftçiler eyleme başladı. Özellikle Akdeniz bölgesindeki Marsilya kenti civarında ve batıdaki Bretagne bölgesinde çiftçiler, yakıt istasyonları önünde barikatlar kurarak, ulaşımı engelliyor.

Balıkçılar da bazı limanların girişinde düzenledikleri protesto eylemleriyle deniz trafiğinin aksamasına yol açıyor.Balıkçılar ve çiftçiler mazot fiyatlarındaki artış karşısında hükümetten mali destek talep ediyor.

Ekonomi Bakanı Christine Lagarde, bugün basına yaptığı açıklamada, "mazot fiyatlarındaki artışa karşı elinde mucize bir çözüm olmadığını" söyledi.

Hollanda'da artan mazot fiyatları, taşımacılık şirketlerinin bağlı olduğu üst kuruluşun girişimiyle korna çalınarak protesto edildi.

"Depo boş, sabır taşıyor" sloganıyla düzenlenen protesto çerçevesinde, başta kamyon sürücüleri olmak üzere yollarda seyreden tüm araçlar saat tam 11.45'de üç kez korna çaldılar.

Bu sırada da mazot fiyatlarının taşımacılık sektörüne getirdiği yükü anlatan bir dilekçe, Lahey'de parlamento binasında milletvekillerine sunuldu. Hollanda'da halen bir litre mazot 1.5 euro düzeyinde satılıyor."

Sadece otomobil sahipleri degil, ciftciler, tasimacilar, balikcilar... hepsi tepkilerini gosteriyor.

SOMEONESPECIAL
29-05-2008, 16:30
Ne kadar güzel.... Peki zamları çekmişler mi, sonuç vermiş mi acaba ?

ST
29-05-2008, 16:32
Gerçekten güzel bir uygulama ama burada nasıl duyuracaksın herkes memnun gibi gözüküyor..

Serencebey
29-05-2008, 16:32
E hadi yokmu aramizda reklamci cart curt olan...

Cizsin ben yaptirticam stickerlari herkese anasini satayim...

STP
29-05-2008, 16:33
nasıl stıcker lazım? cızelım

Serencebey
29-05-2008, 16:35
bi ara sitede biri yayinlamisti

Benzin pompasindan para dokuluyor altinda da bu aracta dunyanin en pahali yakiti kullaniliyor yaziyodu.

yapin bunun gibi bisiler ben yaptiracam anasini satam kimseden ses seda yok takin arabaniza belki bisi olur.

Sinirlendim + biktim...

bodoff
29-05-2008, 16:37
Adamın birinde vardı haberlerde. camına yazmıs "ben dunyanın en zengın adamıyım cünkü en pahalı benzını kullnıyorum" ..

T-MIVEC
Sticker'dan once orgutlenmeye gidilmeli diye dusunuyorum, ne kadar cok olursak o kadar etkili oluruz.

SOMEONESPECIAL
http://img49.imageshack.us/img49/6699/pahalibensinconverted6dvg4.jpg (http://imageshack.us)

STP
kanka uyarmı :D

http://www.hisse.net/forum/attachment.php?attachmentid=51218&stc=1&d=1156161526

T-MIVEC
29-05-2008, 16:38
Ne kadar güzel.... Peki zamları çekmişler mi, sonuç vermiş mi acaba ?

Sanmiyorum ama, protestolarin devam edecegini dusunuyorum.

bodoff
29-05-2008, 16:38
bi ara sitede biri yayinlamisti

Benzin pompasindan para dokuluyor altinda da bu aracta dunyanin en pahali yakiti kullaniliyor yaziyodu..

Yolla bana düzenliyeyim oladı dah yaratıcı bisey yapalım aksam eve geçince

Serencebey
29-05-2008, 16:43
Sticker'dan once orgutlenmeye gidilmeli diye dusunuyorum, ne kadar cok olursak o kadar etkili oluruz.

aslina bakarsan herkes orgut su anda ancak ne yapilacak kimse bilmiyo ben bunu yaptirtmaya calisayimda herkesin safi belli olsun.

Serencebey
29-05-2008, 16:44
Yapin edin cizin arkadaslarim kardeslerim abilerim ne yapiosaniz yapinda bi tane bana guzel bisey verin hepimiz arabalarimiza yapistiralim duyarsiz olmadigimiz belli olsun.

T-MIVEC
29-05-2008, 16:50
aslina bakarsan herkes orgut su anda ancak ne yapilacak kimse bilmiyo ben bunu yaptirtmaya calisayimda herkesin safi belli olsun.

Bizde eksik olan sey plan. Planli hareket edersek, birseyler basarabiliriz belki. Once ne yapacagimiza tam karar verelim, sonra bunu, sofor derneklerine, toplu tasimacilara, vb. yerlere iletelim, destek toplayalim.

Serencebey
29-05-2008, 16:53
ne yapalim sen bir ornekle istersen

benim fikrim bu sticker isini gercege dokelim ve derneklerede ayni cizimi gonderlim onlarda bastirtsinlar

cem06
29-05-2008, 16:55
bende suan bu var...
http://img.donanimhaber.com/image.aspx/upfiles/4497/81A000B68C794CAB9A84A38D7CB4254F.jpg

T-MIVEC
29-05-2008, 16:55
ne yapalim sen bir ornekle istersen

benim fikrim bu sticker isini gercege dokelim ve derneklerede ayni cizimi gonderlim onlarda bastirtsinlar

evet sticker ornegi iyi bir baslangic bence. ilgi alanlarina girerse tuketici koruma dernekleriyle temasa gecebiliriz. ulke capinda boyle bir harekete giristigimizden fln bahsedebiliriz. ufak bir sekilde medya'ya da dokebilirsek iyi olur bence

Serencebey
29-05-2008, 16:58
medya deme onlar bizimle ayni safta deil :D

T-MIVEC
29-05-2008, 17:09
Evet , ingilteredeki protestolari duzenleyen adamin e-mailini buldum, bu aksam fikirlerini soracagim, daha sonra bu topicten paylasacagim.

Serencebey
29-05-2008, 17:10
haberini bekliorum sakin kulak arkasi etme :)

T-MIVEC
29-05-2008, 17:13
bu aksam gonderecegim e-maili kulak arkasi etmem :)
aslinda kamyonculari yanimiza alsak trafik super olur :D

VeNoM_35
29-05-2008, 17:41
Ben de şu linki hatırlatıyım, nekadar kalabalık olursak okadar iyi olur çünkü.

http://www.otvyehayir.com

ibrahim
29-05-2008, 18:03
hadi beyler artık protesto için gün belirleyelim ses duyuralım inannın yoldan geçen vatandaşlar bile bize destek verecektir

T-MIVEC
29-05-2008, 22:06
evet arkadaslar e-maili gonderdim.

Dear Mr. Hunter,

First of all I appreciate your struggle in the UK. I ** a member of a Turkish car club from Turkey. As you know petrol prices are at peak. Unfortunately, the situation is worse then anywhere in the world, in my country. A metric liter of 95 octane fuel is for 1.377 GBP in Turkey. As Turkish drivers, we are sick and tired of "every week" regular price increases. On the other hand the taxes we are paying for petrol are ridiculous. Again we as Turkish drivers are planning to protest this seriously. But for the organising process, we need your help. We need your ideas about how to begin, which ways to follow, etc. As a start, we have designated bumper stickers saying "This vehicle uses the most expensive fuel in the world" And for rest, we are waiting your ideas.

Sincerely,

Cengiz Bozkurt

Dragger
29-05-2008, 23:10
Altın dökülen örnegi ben vermistim.

TarikS
30-05-2008, 01:36
evet arkadaslar e-maili gonderdim.

Dear Mr. Hunter,

First of all I appreciate your struggle in the UK. I ** a member of a Turkish car club from Turkey. As you know petrol prices are at peak. Unfortunately, the situation is worse then anywhere in the world, in my country. A metric liter of 95 octane fuel is for 1.377 GBP in Turkey. As Turkish drivers, we are sick and tired of "every week" regular price increases. On the other hand the taxes we are paying for petrol are ridiculous. Again we as Turkish drivers are planning to protest this seriously. But for the organising process, we need your help. We need your ideas about how to begin, which ways to follow, etc. As a start, we have designated bumper stickers saying "This vehicle uses the most expensive fuel in the world" And for rest, we are waiting your ideas.

Sincerely,

Cengiz Bozkurt

eline sağlık ;) inşalalh geri dönerler.. hadi geri döndü diyelim, fikirleri hayata geçirmek lazım.. :confused:

Ferhat_V
30-05-2008, 12:04
taksici ve minibüscüleride kafalamak lazım..hergün trafikte onlar yapıştırsınlar sitcker filan daha etkili olur..

Onuralp
31-05-2008, 07:37
Bizde ooole oturalım, hıc bısı yapmayalım. Allah'ın mazotu bile 3,22 olmuş daha ne olsun. Arabayı ilk aldığımda 100 oktan 2,88'idi.
Eskiden olsa "Dünyanın en pahalı benzinini kullanıyorum" sticker'ları fln vardı ama artık o stickerlarda yok artık...
Yazık bu ülkeyi bu hale çevirenlere yazık...
Doğu petrol dolu ama nafile...

cagalazade
31-05-2008, 08:45
herhangi bir yerde belirli bir saatte toplanalım, stickerlı araçlarımızla trafiği yavaşlatalım desek bu sefer illegal muhabbeti yapacaklar, sayımız az olursa alıntı bile olma riskimiz var :(

ama sokağa inmeden, vatandaşı uyandırmadan, sesimizi duyurmadan bu iş olmayacak???