PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ISIS Proteus & ARES

sweap07
15-05-2013, 19:28
merhaba
elektrık elektrnoık bolumu lise 3 ögrencısıyım
bilgisayar desteklı uygulama dersınden bugun ısıs proteus programında cızılmıs bır devre verdıler bu devrenın yandan ustten ve ares'e aktararılmıs halını ıstemektedırler
bu konuda forumumda bu programı kullanmayı bılen varsa yardımlarını beklemekteyım teşekkürler
edit:devremizde budur
http://l1305.hizliresim.com/19/h/n39d0.jpg

aodabasi
15-05-2013, 19:52
obaaaa ne programlardı ya eski günlerim geldi aklıma hatırlıyorum bişeyler ama şuan pcde prog yok nasıl anlatırım bilmiyorum

sweap07
15-05-2013, 19:55
obaaaa ne programlardı ya eski günlerim geldi aklıma hatırlıyorum bişeyler ama şuan pcde prog yok nasıl anlatırım bilmiyorum
abi baska yardım edıcek ıllakı bulunur sağolasın

sansar34
15-05-2013, 22:59
ares uzerınden 3 boyutlu sanal goruntu alabılıyrsun kendı elektronık drenc kondansator gıbı mataryellerın olculendırıp cızmek ve kendı kutuphanenı kuraman gerek obur turlu kafan cok karısabılır bende ıyı degılımdır ama ogrenmek gerek :)

A.Cem
17-05-2013, 13:49
Ne konuda yardım istiyorsun? Takıldığın bir yer olursa özelden msj at, yardımcı olurum.

Onun dışında programı kullanmak aşırı zor değil biraz uğraşırsan halledersin.

Akın Sarıkaya
17-05-2013, 21:28
isiste çizmek iyi güzelde arese çevirmek zulüm olurdu bana :) elemanları hep yanlış yerlere dizerdim bağlantılar sıkıntı olurdu sonra hadi çiz baştan :) arese geçirmeye başlarken hangi elemanı nereye koymalıyım diye kafanda bi canlandır mutlaka, mesela ortada olması gereken devre elemanlarını dışarda falan tutmamaya çalış. hesapsız girişince bacaklar birbirine giriyo :) belki de ben çok kazmaydım bu programı kullanırken bilemedim şimdi :D :D

emre55
17-05-2013, 21:31
lise 4 teyim bende, hayatımı dikti bunlar hiç aram yoktu programlarla hep sağdan soldan yardım alıyodum :D

sweap07
19-05-2013, 13:04
ısısta cızım yapıldı ama arese aktaramıyoruz s.s

_FrKn_
19-12-2013, 17:51
armut piş ağzıma düş gibi algılanabilir hatta öyle de denebilir. :)
bu ödevi yaparsam zayıf olan dersimin finaline 25 puana varan bir ek yapacağını söyledi hocamız.

http://kontrolotomasyon.files.wordpress.com/2012/09/emakd10-aralc4b1k-2013-v10.pdf

proteusu kağıttan bakarken çizmekte sıkıntı olmuyordu doğal olarak ama bunu beceremedim. Bir aşinalığım var yani ufak bi yol gösterseniz bile yeter.
Sayfa 5 teki yarım dalga doğrultucunun
sayfa 27 deki yarım dönüştürücünün
sayfa 38 deki tam dönüştürücünün
sayfa 45 teki çift dönüştürücünün
sayısal değerler için ise sayfa 55 ve 60 tan faydalanmamız söylendi.
İnternetten araştırdım uğraştım ancak hangi değer hangi malzemeye yazılır çözemedim.
ayrıca internette yarım doğrultucu yazınca çıkan devreleri yapabiliyorum ancak dc motorlusunu bulamadım. Her türlü yardıma açığım haliyle :) Son gün haftaya salı.

_FrKn_
21-12-2013, 14:08
Son 2 gün günceli :)

Subaru_STI
21-12-2013, 22:54
ben de elektronik mühendisiyim, teknik lise ve myo'da okudum. sürekli kaçtım bu programı kullanmaktan ama her daim başıma da bela oldu.sonunda öğrendim ve kullanıyorum artık.

sana tavsiyem oturup kendin iyice kavraman programı. diğer şekilde öğrenmeyeceksin ve her daim başına bela olacak. kolay gelsin şimdiden :)

_FrKn_
22-12-2013, 00:47
dogru soyluyorsun abi de bu seferlik olurda birisi yardim eder diye yazayim dedim. Teslim tarihine 2 gun kaldi ogrenmek isi en azindan bu odev icin yas. Bilenlerden en azindan nasil yapacagimla ilgili bir tarif istiyorum. Isis bilgim eleman cagirmak ve basit devreleri kurmaktan ibaret. Hatta lisede verilen kagitlardan baka baka kurmaktan. Yazim icin k. Bakmayin telden bu kadar oldu. Hatirlatiyim son 2 gün.:)