PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Subaru Impreza 1.6 TS Kullanıcıları ve Deneyimleri

silent furious
17-05-2013, 21:15
Selam arkadaşlar... Abime araba arayışımızda geldiğimiz son nokta Subaru Impreza 1.6TS. Araç hakkında hiç bilgim yok araştırma aşamasındayız .1.6 atmosferik boksör motoru bize sıkıntı yaratır mı ? Moturunda şanzımanında vs kronik sorunları olan bir araba mıdır ? 2004 2005 model 18000- 25000 fiyat aralığında temizi kaç para eder? Ortalama 4-5 yıl binecek aldığı arabaya bilen tanıyan kullanan arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler...

GuneyOnur
17-05-2013, 22:37
Bizde bir aralar Otomatik Vites olarak niyetlenmiştik ama çoğu forumda herkez parçasının pahalı olması,yakıtı fazla olması ve gitmemesinden şikayetçiydi fakat ne kadar doğru bilemiyorum gene kullananlar bilir abi..

silent furious
17-05-2013, 23:01
Bizde bir aralar Otomatik Vites olarak niyetlenmiştik ama çoğu forumda herkez parçasının pahalı olması,yakıtı fazla olması ve gitmemesinden şikayetçiydi fakat ne kadar doğru bilemiyorum gene kullananlar bilir abi..
teşekkürler
alırsak manual alacağız

Seven7
17-05-2013, 23:07
Bir zamanlar benim de takip ettiğim araçlardı. Genelde çoğunun km'leri yüksek. 4x4 olduğundan dolayı hantal kaldığından ve yakıtının normal 1.6'lara göre biraz daha yüksek olduğunu biliyorum. Bütçe aralığınızı bilmiyorum ama 2007 kasa 2.0r almanızı öneririm, 5 yaşına geldiklerinden vergisi bu yıl düşüyor sanırım.
Bu arada boxer(baksır) motor. :)

acn90
17-05-2013, 23:26
2.0r bencede daha mantıklı olur :)

tropheus
18-05-2013, 03:22
Bir zamanlar benim de takip ettiğim araçlardı. Genelde çoğunun km'leri yüksek. 4x4 olduğundan dolayı hantal kaldığından ve yakıtının normal 1.6'lara göre biraz daha yüksek olduğunu biliyorum. Bütçe aralığınızı bilmiyorum ama 2007 kasa 2.0r almanızı öneririm, 5 yaşına geldiklerinden vergisi bu yıl düşüyor sanırım.
Bu arada boxer(baksır) motor. :)

Aslında doğrusu boksörmüş motorlu araçlar teknolojisi okuyorum bölüm klavuzumuzda boksör diye geçiyor ama halk arasında boxer olarak biliniyo.:)

Zero
18-05-2013, 03:28
Aslında doğrusu boksörmüş motorlu araçlar teknolojisi okuyorum bölüm klavuzumuzda boksör diye geçiyor ama halk arasında boxer olarak biliniyo.:)

Boxer=Turkce meali boksör.Ama arac icin kullaninca biraz acayip geliyor kulaga.Yinede mantikli yumruk atar gibi calisan pistonlar goz onune alinirsa :) bildigim kadariyla haddinden fazla yakan ve parcasi pahali bir arac zaten yazilmis.Aynen yine yazildigi gibi 2.0r daha mantikli bir tercih gibi yakitlar yakindir tahminim.

Seven7
18-05-2013, 03:33
Boxer=Turkce meali boksör.Ama arac icin kullaninca biraz acayip geliyor kulaga.Yinede mantikli yumruk atar gibi calisan pistonlar goz onune alinirsa :) bildigim kadariyla haddinden fazla yakan ve parcasi pahali bir arac zaten yazilmis.Aynen yine yazildigi gibi 2.0r daha mantikli bir tercih gibi yakitlar yakindir tahminim.

Benim bildiğim Boxer denmesinin sebebi boksör manasında değil Box yani kutu kelimesinden geldiği ve aracın ağırlık merkezine kutu şeklinde yerleştirildiğinden dolayı.

Benimki tabi sadece kulaktan dolma, internette karşıma çıkan vs bilgiler.

YsnErhn
18-05-2013, 03:37
Cok yakıcak gıtmıceek servıste senı fazlasıyla uzecek. 2.0R daha mantıklı tbı tercıh sızın

silent furious
24-05-2013, 18:28
Araştırmalarım sonucu ve sizin fikirleriniz doğrultusunda vazgeçmiş bulunmaktayız arkadaşlar teşekkürler

yakuza
24-05-2013, 19:58
en hayırlı seçimde vazgeçmeniz yönündeydi