PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RADAR Cezaları Tarih Oldu!

Quantum
18-05-2013, 12:32
Gönül isterdi ki kanunen de radar cezası diye bir şey kalmasın ama henüz böyle bir şey yok ne yazık ki :)

iPhone için for Driver isminde bir uygulama yazdım. Tüm Türkiye'deki polis çevirmelerinin tüm noktaları yer alıyor. 3000 üzeri polis çevirmesi noktası harita üzerinde yer alıyor. Siz yolda seyir halinde iken yol güzergahındaki polis çevirmelerini görebileceksiniz.

Ayrıca aynı ekran üzerinde koordinat bilgilerinizi, bir pusula ile yönünüzü, ve o andaki uydudan gelen verilerle gerçek hızınızı görebiliyorsunuz.

Hız göstergenizdeki yazan hızınız ile gerçek hızınızın farklı olduğunu buradaki herkes biliyor. Hız yükseldikçe km göstergesindeki hız ile gerçek hızımız arasındaki sapma miktarı artıyor. Bunun önüne geçmek için bu uygulama üzerindeki gösterge şarttı..

Örneğin benim Quzuu ile 130 la gittiğimde aslında 120 ile radarın önünden geçiyorum. :) Markalar arasında farklılıklar var..

Uygulamanın test süreci çok uzun sürdü..
Akabinde AppStore izin verdi vermedi derken yoğun mail trafiği sonrası AppStore da yayına dün gece itibariyle girdi.

Uygulama ismi "for Driver"

Şimdilik sadece Türkiye AppStore da.. Ancak kısa süre sonra Almanya için ve Fransa için ayrı ayrı radar noktaları içeriğine sahip uygulamalar çıkacak.. Onlar da eli kulağında.. :) Bir kaç gün içinde onlar da yayında olur.

Uygulama içindeki radar noktaları sadece "polis çevirmelerini" kapsıyor.

iPad versiyonunun ise test ve geliştirme süreci devam ediyor. iPhone versiyonundan daha gelişmiş, daha fazla bilgi içeren, daha şık bir uygulama oluyor. Aracınızdaki teybin iptali ve iPadMini'nin montajı ile çok daha şık bir arayüze sahip yol asistanına sahip olacaksınız. Onda da radar noktaları, digital hız göstergesi, youtube, bir borwser, sosyal paylaşım bölümü vsvs var. Ancak çok şık ve gelişmiş oldu/oluyor.

Uygulama, yapısı itibariyle geliştirilmeye çok açık ve geliştirilecek, geliştiriliyor.
Çok yakışıklı bir uygulama oldu ancak sık sık güncellemelerle daha fazla özelliklerle uygulama daha da yakışıklı hale gelecek..

Lütfen yorumlarınızı ve desteğinizi esirgemeyin.

Bu arada icon tasarımı için Deeperblack'e,
İngilizce ve Almanca tercümeleri için Yusuf kardeşime,
Fransızca çeviri için ise ahmet3425 ve STP arkadaşlarıma çok çok teşekkür ederim.

Gelelim ekran görüntülerine ve daha fazla ayrıntıya..

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/941814_334921183301929_2124859495_n.jpg

for Driver

http://a1403.phobos.apple.com/us/r1000/069/Purple2/v4/8a/60/de/8a60de19-d42e-e79e-1056-84de0b095194/mzl.gsekgota.320x480-75.jpg http://a178.phobos.apple.com/us/r1000/091/Purple2/v4/43/2b/ae/432bae4a-d6ab-f53e-c5d6-01c0d4bd16e0/mzl.rauoouur.320x480-75.jpg http://a590.phobos.apple.com/us/r1000/115/Purple2/v4/6f/06/a8/6f06a8c7-c937-fcc7-831c-e9d73d1c1d55/mzl.uismodyi.320x480-75.jpg

LİNK: https://itunes.apple.com/tr/app/for-driver/id648169123?l=tr&ls=1&mt=8

Özellikleri:

• RADAR: Veritabanımızdaki 3000 in üzerindeki radar noktaları ve polis uygulama noktaları ile artık daha tedbirli olacaksınız. Uygulamayı açtığınız an, harita üzerinde nerede olduğunuzu otomatik olarak bulunacak ve çevrenizdeki olası polis kontrol noktaları ve radar noktalarını harita üzerine görebileceksiniz. Pin üzerine dokunduğunuzda o radar noktasındaki hız sınırını görebileceksiniz. Uygulama tüm Türkiye'yi kapsar. İllerdeki, ilçelerdeki ve şehirlerarasındaki tüm yollarda bulunan tüm radar noktalarından haberdar olacaksınız. Çok sık güncellenen veritabanı ile anlık güncellemeler cihazınıza yüklenerek ceza yemekten kurtulacaksınız.

• HARİTA: Haritayi uydu görüntülü bir şekilde, harita şekli ile ya da harita ve uydu görüntüsü şekli ile navigasyon amacı ile kullanabilirsiniz.

• SAAT - TARİH: Saat ve tarih bilgisini görebilirsiniz.

• PUSULA: Uygulama içinde eşzamanlı çalışan bir pusula ile hangi yönde olduğunuzu görebilirsiniz.

• KONUM - KOORDİNAT: Enlem ve boylam bilgilerini görebilirsiniz.

• RAKIM: Bulunduğunuz yerin denizden yüksekliğini görebilmeniz için gerçek zamanlı rakım bilgisini görebilirsiniz.

• ADRES BİLGİSİ: O an bulunduğunuz yerin adresini, cadde ismi, mahalle ismi, sokak ismi, kapı numarası, semt, il, ilçe bilgilerinin tamamını görebilirsiniz.

• EL FENERİ: Pusula ekranında acil durumlarda kullanabileceğiniz bir el feneri opsiyonu.

• YOUTUBE: Yolculuk sırasında uygulama içinden youtube dan videolarınızı kliplerinizi izleyebileceksiniz.

• BROWSER: Yolculuğunuz sırasına web browser üzerinden surf imkanı,

• FACEBOOK / TWITTER: Facebook ve twitter a anında girebilirsiniz. Ayrıca iOS6 özelliklerini kullanarak hızlı bir şekilde Facebook için ileti oluşturabilir hızlı twit atabilirsiniz.

• EL FENERİ: Pusula ekranında acil durumlarda kullanabileceğiniz bir el feneri opsiyonu.

• GRAFİK: Retina ekran özellikleri ile tam uyumlu. Tüm görseller yüksek çözünürlüklüdür.

• UYUMLULUK: iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, ayrıca iPhone 5 optimizasyonu

Uygulama internet bağlantısı gerektirir.

Kazasız ve cezasız günler.. Emniyet kemerinizi takmayı unutmayın.. İyi yolculuklar..

by BE Labs - iOS Applications (http://www.bybelabs.com)

free-hifi
18-05-2013, 12:43
elinize emeğinize sağlık

PiscocuK
18-05-2013, 12:46
android içinde yapmayı düşünüyormusunuz?

rockford34
18-05-2013, 12:47
bu cevirme noktalarını sürekli güncelliyormu yoksa tahminimi????

Quantum
18-05-2013, 12:47
android içinde yapmayı düşünüyormusunuz?

Şimdilik Android için bir çalışma yok.

Ancak Android olduğunda WindowsPhone için de olacak.

by serçe
18-05-2013, 12:48
bu uygulama android için de uygulanacak mı peki ?

edit : sorulmuş soru elinize sağlık

Quantum
18-05-2013, 12:51
bu cevirme noktalarını sürekli güncelliyormu yoksa tahminimi????

Çevirme noktaları veritabanı olarak sürekli güncel. Bu noktaların hepsi yeralıyor tüm Türkiyeyi kapsıyor.

Le10ur
18-05-2013, 12:53
ürün beleş olaymıs ıyıydı

eser
18-05-2013, 12:59
Radar uyarisi falan veriyormu acaba,yoksa biz surekli takipmi etmeliyiz?

sinanbaysal
18-05-2013, 13:07
Takıpdeyım yorumlara gore programı kullanıcam :)

Quantum
18-05-2013, 13:08
Radar uyarisi falan veriyormu acaba,yoksa biz surekli takipmi etmeliyiz?

Şimdilik sesli uyarı yok..
Sesli uyarı olduğunda birbirine yakın noktalarda çok can sıkıcı bir hal alıyor uygulama.. Ancak farklı bir yöntemle bu sorunu aşacağım gibi görünüyor. Testler devam ediyor. Sesli ikaz özelliği uygulama içinde kısa sürede olacak.

VtecDream
18-05-2013, 13:10
bu uygulama yüzünden hapis cezası alabilirsin.

Quantum
18-05-2013, 13:16
bu uygulama yüzünden hapis cezası alabilirsin.

sebep? :)

eser
18-05-2013, 13:17
Uygulamayi indirdim kurcaliyorum kullanisli gibi duruyor,uyari sistemi de devreye girerse cok basarili olucaktir

Quantum
18-05-2013, 13:19
Uygulamayi indirdim kurcaliyorum kullanisli gibi duruyor,uyari sistemi de devreye girerse cok basarili olucaktir

Teşekkürler.. Uygulama devamlı geliştirilecek.. Sık güncellemeler olacak..
Dikkatini çeken bir şey, tavsiyelerin ya da aklına gelen bir özellik olursa belirtmeni isterim. :)

berk34
18-05-2013, 13:24
Normalde bu tip cihazlar yasak ve cezalari var bizim ulkemizde. Siz tabii uygulama yapmisiniz ama yine de dikkatli olmak gerekir, elinize emeginize saglik :)

Edit : galiba radar degild sadece cevirmeler var yanlis anlamadiysam. O zaman ustteki yazdiklarim yanlis anlamadan dolayi :) :)

VtecDream
18-05-2013, 13:25
uygulama noktalarını gösteriyorsun radarların yerini gösteriyorsun daha ne olsun :) şimdi adam izmirden istanbula gelicek bi vukuat işlicek senin programın sayesinde vızır vızır yürücek gitcek mesela diyelim :D bu tip şeylerin cezası cidden ağır. ama inşallah size bir şey olmaz kimse ceza vermez kullanıcılarda memnun memnun kullanırlar allah kolaylık versin :)

Quantum
18-05-2013, 13:26
Normalde bu tip cihazlar yasak ve cezalari var bizim ulkemizde. Siz tabii uygulama yapmisiniz ama yine de dikkatli olmak gerekir, elinize emeginize saglik :)

Sinyali tespit eden cihazlar yasak.. Akıllı telefonların böyle bir özelliği yok..

iPhone u Cobra Radar tespit cihazı ile karıştırmamak gerek :)

Mr.K
18-05-2013, 13:26
trapster'in türkçe dil destekli olanı + abuk subuk yerlerde yokyere yavaşlatmayan net olanı mı yani şimdi uygulama ?

ayrıca nasıl hapis cezası alıcak ki ? ha arkadas grubuna msg atmıs toplu ha harita uzerınde gostermiş uyarmış..(aslında oladabilir türkiye burası :D ama sen eşşeğini sağlam kazığa bağlamışsındır:D)

Quantum
18-05-2013, 13:29
uygulama noktalarını gösteriyorsun radarların yerini gösteriyorsun daha ne olsun :) şimdi adam izmirden istanbula gelicek bi vukuat işlicek senin programın sayesinde vızır vızır yürücek gitcek mesela diyelim :D bu tip şeylerin cezası cidden ağır. ama inşallah size bir şey olmaz kimse ceza vermez kullanıcılarda memnun memnun kullanırlar allah kolaylık versin :)

Ooo çok kopartmışsın mevzuyu :D

Polis aracını görünce direkt uyarı veriyor telefon gibi düşünmeyin..

Sıklıkla radar kurulan noktaları görüyorsunuz uygulama içinde..
Hatta bir kez radar için ekiplerin kontrol noktası yapmış olması bile yeterli..

Navigasyon cihazlarında olan bir özellik bu zaten..

Quantum
18-05-2013, 13:33
trapster'in türkçe dil destekli olanı + abuk subuk yerlerde yokyere yavaşlatmayan net olanı mı yani şimdi uygulama ?

ayrıca nasıl hapis cezası alıcak ki ? ha arkadas grubuna msg atmıs toplu ha harita uzerınde gostermiş uyarmış..(aslında oladabilir türkiye burası :D ama sen eşşeğini sağlam kazığa bağlamışsındır:D)

Hayır trapster mantığında değil.. Radar noktasını harita üzerinde işaretleyemiyorsun, tabiiki diğer herkese de yayınlayamıyorsun.. Bu aşırı bilgi kirliliği yaratır.. Zira trapster in veritabanı da çöp oldu zaten.. Bu uygulamayı kullanacak bilinçte insan topluluğu yok..

Vertibanını ben güncelliyorum. Noktalar da doğru.. Öyle trapster gibi başka uygulamalarda olduğu gibi veliefendi hipodromunun ortasında radar noktası göstermiyor :)

Kadyr
18-05-2013, 13:46
Ben simdi uygulamayi yuklemek istiyorumda sanirim yeni bir kullanci almam gerekicek cunku suanki kullanicim zamaninda kredi kart muhabbetine abd li biri adina idi yada buna gecci kredi karti bilgisi girersem ozamanda yukleyebilirim sanirim?

Quantum
18-05-2013, 14:02
Ben simdi uygulamayi yuklemek istiyorumda sanirim yeni bir kullanci almam gerekicek cunku suanki kullanicim zamaninda kredi kart muhabbetine abd li biri adina idi yada buna gecci kredi karti bilgisi girersem ozamanda yukleyebilirim sanirim?

Uygulama sadece Türkiye AppStore da Kadir. Eğer Store olarak Türkiye değilse yükleyemezsin uygulamayı ne yazık ki..

Draniela
18-05-2013, 14:22
Gerçekten tebrikler emeklerinize sağlık. Umarım bu programın yapımı sonucunda herhangi bir problem olmaz. Hayırlı olsun

Quantum
18-05-2013, 14:30
Benzer bir uygulama hatta bir kaç navigasyon uygulamasının içinde de opsiyon şekilde bu özellik var zaten AppStore da..
Ancak dediğim gibi hipodromun ortasında, bizim sitenin otoparkında radar noktası gösteriyor..
Uygulama 3 yıldır da yayında.. Şimdiye kadar olsaydı o yayından kalkardı :)

cyclonee16
18-05-2013, 14:37
Ellerinize saglık bende indirip kuruyorum aksamda hemen test edicem :) bu arada bencede uyarı olmalı dalgınlık oluyor bazen polis noktaları neysede radarda kesınlıkle olmalı

Quantum
18-05-2013, 14:42
Ellerinize saglık bende indirip kuruyorum aksamda hemen test edicem :) bu arada bencede uyarı olmalı dalgınlık oluyor bazen polis noktaları neysede radarda kesınlıkle olmalı

Gözlemlerini paylaşırsan çok memnun olurum. :)

Yalnız şunu belirtmek isterim ki uygulama henüz EDS leri ve sabit kamera radarlarını içermiyor. Uygulamada sadece polis kontrol noktaları yer alıyor.
Daha önce de söylediğim gibi sesli bildirim özelliği eklenecek :)

Şunu tekrar belirtiyorum..

for Driver uygulaması, radar tespit cihazı muadili olacak bir uygulama değildir!.

Mobil cihaz teknolojisinde radar sinyallerini algılayacak hiç bir aparat,modül,özellik vs yoktur. Dolayısıyla kanunda adı geçen cihazlarla hiç bir ilgisi yoktur. Ne donanımsal açıdan ne de yazılımsal açıdan alakası yok..

Bu uygulama sadece daha önce radar kurulmuş olan noktaları harita üzerinde gösteren, bu lokasyonlardan geçerken daha dikkatli olmanızı sağlayacak bir uygulamadır.

İlgi ve desteğiniz için teşekkür ederim.

turbo&quattro
18-05-2013, 16:22
Herkesin ihtiyaci olan bir app. Tebrikler Engin abi :)

Quantum
18-05-2013, 16:25
Herkesin ihtiyaci olan bir app. Tebrikler Engin abi :)

Yusuf, bu uygulama da dahil olmak üzere her zaman destek verdiğin için teşekkür ederim tekrar.. :)

turbo&quattro
18-05-2013, 16:26
Abi ne demek. Yapabilecegim birsey varsa seve seve biliyorsun :)

Kadyr
18-05-2013, 18:27
Ulkeyi hemen tr yapinca turkiye aciliyordu sanirim o sekilde hallederiz herhalde.birde artik gezici radar olayi basladiya sanirim bu uygulama guzel dusunulmus ama geri kalicak sanirim:S

taytay
18-05-2013, 18:45
uygulamayı yükledim, elinize saglık haritadan bakıyorum görünüyor bişiyler test edip denemek lazım :)

Quantum
18-05-2013, 20:01
Ulkeyi hemen tr yapinca turkiye aciliyordu sanirim o sekilde hallederiz herhalde.birde artik gezici radar olayi basladiya sanirim bu uygulama guzel dusunulmus ama geri kalicak sanirim:S

Gezici radar koordinatlarına ulaşırsam onları da eklerim. Gezici radar olan yolu kırmızı yaparız :)

Aktaş61
18-05-2013, 21:15
emeğinize sağlık gerçekten iyi düşünülmüş.

konuyla alakasız birşey sorucam; ben bu programı indirmek istiyorum ama benim hesabımda kredi kartı tanımlı değil kullanmadığım için, başkasının kredi kartını tanımlayıp indirsem daha sonra kart bilgilerini cihazdan kaldırabilirmiyim?

Quantum
18-05-2013, 21:17
Cihaza değil hesaba tanıtıyorsunuz zaten. Kaldırabilirsiniz.

Bu arada programı indiren arkadaslar AppStore dan yorum yaparlarsa memnun olurum :)

0M42
18-05-2013, 22:45
Abi eline sağlık fakat android kullanıcılarıda ciddi oranda onların duasını da al android içinde isteruk :)

Low-Rider
18-05-2013, 23:16
Radar noktalarının kullanıcıya bırakılmaması güzel olmuş yoksa trapster örneğinde ki gibi işe yaramaz bir program ortaya çıkardı.

Program arka planda iken çalışıyor mu yoksa hep açık mı durması gerek ekranda ?

Quantum
19-05-2013, 01:25
Program arka planda çalışmıyor.location servisleri bataryayı oldukça fazla kullanıyor zira. Çok anlamlı bulmadım bu özelliği aktif tutmayı.
Belki sonraki sürümlerde kullanıcı secimli yapabilirim.
Android uygulaması yapmam için önce android kullanmayı öğrenmem gerek :)
Android, Windows phone ile birlikte çıkar zaten ama en erken yaz sonu diyebilirim :)

Bu arada iPad uygulaması çok şık oluyor ekran boyutu sebebiyle. iPad de biraz performans iyileştirmesi yaptıktan sonra Apple a göndereceğim. Onu da bu hafta Apple a gönderiyor olurum. Hatta bu hafta yapabilirsem bir video da çekmek istiyorum.

Tekos
19-05-2013, 03:14
Çok güzel bir uygulama , çok işime yarayacak .Sağolun kim yaptıysa emeğine ellerine sağlık.
Ücret helalı hoş olsun.
*Bu arada sesli uyarı gerçekten gerekli güncelleme gelir herhalde ?

Kadyr
19-05-2013, 11:18
ilk defa bir uygulama satın aldım parayla:D oda sana destek olsun istedim birde belki işime yarar birgün:)

Dookan
19-05-2013, 11:37
örneğinbugun itibariyle polisler yeni bir yere çevirme kurdular.Siz bunu ne zaman güncelliyorsunuz

dirk
19-05-2013, 11:41
ben satın aldım programı marmaris'e gideceğim yolda test ette imkanım olacak..

Quantum
19-05-2013, 12:07
ilk defa bir uygulama satın aldım parayla:D oda sana destek olsun istedim birde belki işime yarar birgün:)

Teşekkürler, güle güle kullan Kadircim. :)

örneğinbugun itibariyle polisler yeni bir yere çevirme kurdular.Siz bunu ne zaman güncelliyorsunuz
Polis teşkilatında değilim :) oyle bir durumda ekran görüntüsünü gönderirsen ekleyebilirim :) normalde 2 haftalık periyotlarda güncelleme yapıyorum.

ben satın aldım programı marmaris'e gideceğim yolda test ette imkanım olacak..
Yorumlarını paylaşırsan memnun olurum :)

Quantum
19-05-2013, 12:09
Çok güzel bir uygulama , çok işime yarayacak .Sağolun kim yaptıysa emeğine ellerine sağlık.
Ücret helalı hoş olsun.
*Bu arada sesli uyarı gerçekten gerekli güncelleme gelir herhalde ?

Teşekkür ederim Murat.
Testleri hallettikten sonra uyarı gelecek.

Selcuk_RoL
Ben uygulamayi yazdim ama cikmiyor??

Kadyr
Abi bide sen bukadar noktayi nerden buldun:)

Quantum
19-05-2013, 12:11
Ben uygulamayi yazdim ama cikmiyor??

Link:
https://itunes.apple.com/tr/app/for-driver/id648169123?mt=8

Tr AppStore da uygulama.
Sizin amerika vs olabilir mi?

Kadircim ben de seni seviyorum :D

thedevil
19-05-2013, 12:27
Programı aldım. Peki çevirmeleri nasıl görüyoruz ?

Kadyr
19-05-2013, 12:29
yav benım satın alma ıslemı tamamlanadı galıba he anlamadım gıttı. hesap gavur bırının adın idi tr yaptım ılk kk bilgisi girdim. sonra fatura bılgısı hatası verip duruyor:D abd hesabınada geçemiyorum kaldı öyle gerizekalı :D. şimdi abd hesabımı daha iyi tr mi? bütün bilgilerimi doğru olarak güncellersem eğer şuanki. sonrada abd tr arası geçiş yapabilirimiyim yine

wolkanku
19-05-2013, 12:32
helal olsun..teşekkürler.

Ahmet Saraçoğlu
19-05-2013, 12:36
Abicim eline sağlık.Bi sonraki güncellemelerde bir fikir vermek amaçlı ; face de twitter da konum paylaşma yapabilirsin.Böylelikle oralardan da ''for Driver aracılığıyla '' şeklinde reklam yapmış olunur.

Quantum
19-05-2013, 12:39
Paylasim fikri cok guzel ahmet. Yapabiliriz. Hatta yapalim onu.
Web browser, Youtube ve social tab lari kalsın mı kaldıralım mı?

@thedevil
Harita üzerinde güzergahında pin göreceksin.

Kahn23
19-05-2013, 12:52
Her ne kadar Apple ürünü kullanmıyor olsam da biraz önce okuyup facebook'ta paylaşım yaptım. Gerçekten ciddi zaman-emek harcanmış bir App.. Herkes görsün istedim.

Kadyr
19-05-2013, 12:53
Abi kaldirabilirsin onlari ya bence olmasada olur ama face falan kalsin.hem digerleri dikkat dagitir baya

Ahmet Saraçoğlu
19-05-2013, 12:59
Bence youtube kalsın bi tek , akla gelir , bi şarkı vss aratılıp dinlenir , yada mümkün mü bilmiyorum ama fizy gibi sadece şarkı aratılıp videosuz vaziyette şarkısı çalacak bi search tab koyulabilir abi.Sonuçta yolda müzik dinlenir , hem fizy de arkada çalma özeliği de var , senin programı kapamamış olur ufak bi ayarla.

Mikrop_Ali
19-05-2013, 13:37
çok alakasız yerlerde çevirmeler olmaya başladı son zamanlarda. daha önce trapster filan kullanmadım ama mantığı anladım. herkes biyer işaretlerse tabiki karışır ortalık. sizin proğramda da kullanıcılar yer ekleyebilse daha çabuk haberimiz olabilir yemi çevirmelerden.
kullanıcıların ekledikleri yerler sizin tarafınızdan onaylanarak haritada gözükebilirse daha mantıklı olabilir. veya tek kişinin eklediği yer değilde 5 kullanıcı veya 10 kullanıcı aynı noktayı işaretlerse o noktanın aktif olması gibi bir yazılım yapılabilirse süper olur.
inşallah kafamda düşündüğümü anlatabilmişimdir :)

Quantum
19-05-2013, 13:48
Abi kaldirabilirsin onlari ya bence olmasada olur ama face falan kalsin.hem digerleri dikkat dagitir baya

Browser kaldıralım o zaman km saatini kocaman tek bir sayfada yapalım? :)

Bence youtube kalsın bi tek , akla gelir , bi şarkı vss aratılıp dinlenir , yada mümkün mü bilmiyorum ama fizy gibi sadece şarkı aratılıp videosuz vaziyette şarkısı çalacak bi search tab koyulabilir abi.Sonuçta yolda müzik dinlenir , hem fizy de arkada çalma özeliği de var , senin programı kapamamış olur ufak bi ayarla.

Fizy yi web üzerinden actirabiliriz. Ama başka bir uygulamayı aynı uygulama icinden actiramiyoruz.
İphonedaki müzikleri çalan bir player yapacagım ama biraz zor o is. :) yapacağız onu inşallah ama :)

çok alakasız yerlerde çevirmeler olmaya başladı son zamanlarda. daha önce trapster filan kullanmadım ama mantığı anladım. herkes biyer işaretlerse tabiki karışır ortalık. sizin proğramda da kullanıcılar yer ekleyebilse daha çabuk haberimiz olabilir yemi çevirmelerden.
kullanıcıların ekledikleri yerler sizin tarafınızdan onaylanarak haritada gözükebilirse daha mantıklı olabilir. veya tek kişinin eklediği yer değilde 5 kullanıcı veya 10 kullanıcı aynı noktayı işaretlerse o noktanın aktif olması gibi bir yazılım yapılabilirse süper olur.
inşallah kafamda düşündüğümü anlatabilmişimdir :)

Güncellemeden sonra bana eğer çevirme gördüğünüz yerde ekran resmini çeker gönderirseniz anında ekranda belirir o nokta. Hatta uygulama icinden foto çekebilirseniz çevirmeyi, resmin üzerine koordinatları yazdırırız, direkt o fotoyu gönderirsiniz. Hem yanlış bilgilendirme yapmamış oluruz, veritabanını kirletmemiş oluruz. Bu sekilde güncel tutarız.

Çok iyi fikir teşekkür ederim.

HaKo
19-05-2013, 13:56
yararlı bir program olacağı kesin emeğinize sağlık ,

yalnız ; çevirme olan noktalar ne sıklıkla güncellenecek ?

çünkü benim gezdiğim çevrede polisler birbirine yakında olsa sürekli başka yerlerde çevirme yapıyorlar. Eğer bunu güncel bir şekilde bilgisini verebiliyorsa zaten yüzyılın icadı olmuş.

+ adamlar kafasına göre bir gün yapıyorlar bi gün yapmıyorlar.

saat bilgisi veriyor mu program ? yoksa sabahda oradan geçsek çevirme olabilir uyarısı yapıyor mu ?

Quantum
19-05-2013, 14:19
yararlı bir program olacağı kesin emeğinize sağlık ,

yalnız ; çevirme olan noktalar ne sıklıkla güncellenecek ?

çünkü benim gezdiğim çevrede polisler birbirine yakında olsa sürekli başka yerlerde çevirme yapıyorlar. Eğer bunu güncel bir şekilde bilgisini verebiliyorsa zaten yüzyılın icadı olmuş.

+ adamlar kafasına göre bir gün yapıyorlar bi gün yapmıyorlar.

saat bilgisi veriyor mu program ? yoksa sabahda oradan geçsek çevirme olabilir uyarısı yapıyor mu ?

MIT ile ortak çalışmıyorum.. :)

Bu bilgilere ulaşıyor olsam, yani günlük saatlik vsvs, emniyet teşkilatının server larını hacklemiş olurum değil mi? Serverlara sızan birisi gidip iPhone için program mı yapar? Böyle ifşa mı eder kendisini? Nereden nasıl ulaşacaksın hangi saatte nerede radar kuracaklarının bilgisine? Nasıl yapacaksın? Akıl var mantık var..

Dünyadaki hiç bir cihaz, hiç bir teknoloji "polis arabası" gördüğünde uyarı vermez. Dünyada tek bir cihaz vardır ki o da radar sinyallerini algılayarak uyarı veren cihazdır.. Cobra markası en bilindik olanlardan.. O cihazda ise bambaşka bir teknoloji var. Elinizdeki cihaz bir telefon.. Böyle bir yetisi yok.. Böyle radar sinyallerini algılayacak bir düzeneğe ya da teknolojiye sahip değil..

Cem Yılmaz ın anlattığı hikaye misali, David Copperfield gerçekten uçuyor olsa gidip sahnede gösteri mi yapar? Adam peygamberliğini ilan eder misali, anlık saatlik polis çevirmesini gösteren program yapsa birisi iPhone için uygulama mı yapar? Azıcık mantık yahu..

Sırf eksik gedik arayıp bulmak için mi yazıp çiziyorsunuz anlamadım ki..

"Hayır o dediklerinin hiç birisini yapmıyor daha doğrusu yapamıyor.. O kadar ezik bir uygulama bu.." falan mı diyeyim şimdi..

devil_berk22
19-05-2013, 14:35
engin abi sağolasın free olsaymış daha çok kullanıcıya ulaşırdın aslında.

thedevil
19-05-2013, 16:00
Programı aldım. Peki çevirmeleri nasıl görüyoruz ?

Bunun cevabını almak içinde para ödememiz gerekiyor mu ? Eğer öyleyse vakit kaybetmeden para yatıralım....

B.Koçer
19-05-2013, 16:37
Benim telefonda sygic var bu tarz bi özellik onun ıcınde sesli olarak var yani navilerdede var bu özellik hiç bi sıkıntı olucagını dusunmuyorum / ben indirdim abicim tüm uygulamalarına tam destek ..

turbo&quattro
19-05-2013, 16:46
Arkadaslar ucretsiz olsaydi vs muhabbetini birakalim artik. Adam gunlerini gecelerini harciyor emek veriyor bu is icin. Sizin nasil x bir isiniz varsa bu adaminda isi bu . Isinize yarayacagini dusunuyorsaniz verin parasini indirin . Hem isiniz gorulsun hemde Turk developerlara destek cikilsin .

thedevil
19-05-2013, 17:12
Yahu şu çevirme noktalarını nasıl göreceğimi bir bilsem çok güzel olacak fakat çözemedim....

Kadyr
19-05-2013, 18:04
Yer imlecine tikla haritayi uzaklastir gorursun

Vintage
19-05-2013, 18:27

Bu bilgilere ulaşıyor olsam, yani günlük saatlik vsvs, emniyet teşkilatının server larını hacklemiş olurum değil mi? Serverlara sızan birisi gidip iPhone için program mı yapar? Böyle ifşa mı eder kendisini? Nereden nasıl ulaşacaksın hangi saatte nerede radar kuracaklarının bilgisine? Nasıl yapacaksın? Akıl var mantık var..

Dünyadaki hiç bir cihaz, hiç bir teknoloji "polis arabası" gördüğünde uyarı vermez. Dünyada tek bir cihaz vardır ki o da radar sinyallerini algılayarak uyarı veren cihazdır.. Cobra markası en bilindik olanlardan.. O cihazda ise bambaşka bir teknoloji var. Elinizdeki cihaz bir telefon.. Böyle bir yetisi yok.. Böyle radar sinyallerini algılayacak bir düzeneğe ya da teknolojiye sahip değil..

Cem Yılmaz ın anlattığı hikaye misali, David Copperfield gerçekten uçuyor olsa gidip sahnede gösteri mi yapar? Adam peygamberliğini ilan eder misali, anlık saatlik polis çevirmesini gösteren program yapsa birisi iPhone için uygulama mı yapar? Azıcık mantık yahu..

"Hayır o dediklerinin hiç birisini yapmıyor daha doğrusu yapamıyor.. O kadar ezik bir uygulama bu.." falan mı diyeyim şimdi..

başkan sen biraz sert yapmışsın ama adam normal sormuş
eline koluna sağlık güzel düşünce-uygulama

Ahmet.S
19-05-2013, 18:30
Müdür emeğine sağlık.

Quantum
19-05-2013, 18:55
Yahu şu çevirme noktalarını nasıl göreceğimi bir bilsem çok güzel olacak fakat çözemedim....

Normal iOS haritası gibi duşun.
Uzaklaştır haritayı (iki parmağını aynı anda dokun)
Pin leri göreceksin.

başkan sen biraz sert yapmışsın ama adam normal sormuş
eline koluna sağlık güzel düşünce-uygulama
Sert yapmadım. Mantığının yanlış olduğunu detaylı açıkladım sadece.

Müdür emeğine sağlık.
Müdür teşekkür ederim.

imprezaWRC
19-05-2013, 18:56
Eline sağlık abicim, benim istediğimi ne zaman yapacaksın :D

Quantum
19-05-2013, 18:59
Hakancim senin istediğin is inanılmaz komplex bir is :)
AR teknolojisini iOS a yedirmek gerek.
Dur heyecan yapma :)

thedevil
19-05-2013, 19:09
Normal iOS haritası gibi duşun.
Uzaklaştır haritayı (iki parmağını aynı anda dokun)
Pin leri göreceksin. .

şu kırmızı olan şeyler dimi çevirme noktaları....aslında ilk başta da gördüm onları ama ben polis lambası falan aradım yeminlen... sabah beri kafayı sıyırdım telefonu kıracaktım neden göstermiyorsun lan diye :D

EDİT: emeğinize sağlık gerçekten başarılı program..

ben hep şöyle hayal ediyorum ben gezerken aynı PS'teki driver oyunundaki gibi polis olan yerleri hareketli göstersin...

çok geniş bir hayal dünyasına sahibim....

thedevil
19-05-2013, 19:14
olmaz diye bir şey yok diye düşünüyorum...acaba yukarıda yazdığım şeyi yapmak fazlamı zor abicim ?

polislerdeki telsiz frekanslarından yola çıkarak haritada görüntü elde edilebilirmi acaba..

bildiğimden konuşmuyorum sadece merak ediyorum belkide söylediklerim deli saçmalığı...

Quantum
20-05-2013, 09:59
şu kırmızı olan şeyler dimi çevirme noktaları....aslında ilk başta da gördüm onları ama ben polis lambası falan aradım yeminlen... sabah beri kafayı sıyırdım telefonu kıracaktım neden göstermiyorsun lan diye :D

EDİT: emeğinize sağlık gerçekten başarılı program..

ben hep şöyle hayal ediyorum ben gezerken aynı PS'teki driver oyunundaki gibi polis olan yerleri hareketli göstersin...

çok geniş bir hayal dünyasına sahibim....

Teşekkür ederim.
Simgeler hareketli olmaz. gif olması gerek, ya da web üzerinden açtırmak gerek haritayı.. ikisi de olmuyor :)

olmaz diye bir şey yok diye düşünüyorum...acaba yukarıda yazdığım şeyi yapmak fazlamı zor abicim ?

polislerdeki telsiz frekanslarından yola çıkarak haritada görüntü elde edilebilirmi acaba..

bildiğimden konuşmuyorum sadece merak ediyorum belkide söylediklerim deli saçmalığı...

polis telsiz frekanslarına herkes girebiliyor, herkes dinleyebiliyor mu bilmiyorum. Girilmediğini biliyorum yanlış biliyor olabilirim. Girilse bile adamların konuşmalarından koordinat tespit edip bunu koda dönüştürmek aslında SİRİ nin yaptığı şey.. Sesi yazıya çevirmek.. O da çok net konuşulması gerek ki anlaşılsın, konuştuğunu anlayıp yazıya döksün.. Koordinat yine yok ortada.. :)
Sonuç olarak öyle bir şey olmaz :)
Olmaz da velev ki oldu, bu sefer baya suç olabilir işte.. :)

mmustu
20-05-2013, 10:09
hacı abi bunuda görmediğim için cumartesi günü düzcede 195 le radara girdim :D

Quantum
20-05-2013, 10:10
hacı abi bunuda görmediğim için cumartesi günü düzcede 195 le radara girdim :D

sen hiç bir şey görmüyorsun ki zaten.. Burada görme.. Facebook ta görme.. Sonra deki radara girdim.. :D

mmustu
20-05-2013, 10:15
by BE Labs - iOS Applications (http://www.bybelabs.com/)

burada yok bu uygulama :D ben burayı takip ediyorum :p

Quantum
20-05-2013, 10:17
Güncellemedim henüz zaman bulamadım.. Bu gün güncelleyeceğim siteyi de :)

AppStore da arama bölümüne girip benim adımı soyadımı yazdığın zaman (facebook tan biliyorsun zaten) bütün uygulamalarım çıkar :)

HaKo
20-05-2013, 10:20

Ben sana insan gibi normal bir soru sordum , sen burda bıdı bıdı ne kadar boş beleş şey varsa yazmışsın, sorduğum soruların hangisinin cevabı var şu yazdığın boş ve ukala yazılarda ?

ama bana her zaman yapıyorsun bunu nedense belliki bi kastın veya garezin var. Ha umrumda mı inan değil :)

Seni görende dünyayı kurtardın sanar, sen bu ukalalıkla, çok bilmişlikle ne yazarsan yaz biyere gelemessin. Yetenek adap edeple birleşince başarı getirir, kibir ve ukalalıkla değil...

Başarılarının alçak gönülüllükle devamını umarım.

besyoali
20-05-2013, 10:24
Paylaşım için teşekkür ederim ..... :)

Quantum
20-05-2013, 10:29
Ben sana insan gibi normal bir soru sordum , sen burda bıdı bıdı ne kadar boş beleş şey varsa yazmışsın, sorduğum soruların hangisinin cevabı var şu yazdığın boş ve ukala yazılarda ?

ama bana her zaman yapıyorsun bunu nedense belliki bi kastın veya garezin var.

Seni görende dünyayı kurtardın sanar, sen bu ukalalıkla, çok bilmişlikle ne yazarsan yaz biyere gelemessin. Yetenek adap edeple birleşince başarı getirir, kibir ve ukalalıkla değil...

Çok çok uzun yazdım ama vazgeçtim.. Hiç bir yazdığına cevap yok artık.. Cevabını aldın sen, ötesini gereksiz buluyorum.. Art niyetsiz olarak daha kıymetli öneriler, fikirler, sorular var burada.. Zamanım daha değerli..

Zira bu konu; uygulamayı geliştirmek ve hepimizin daha rahat kullanımına uygun hale getirmek, ve tüm arkadaşlarımın direkt uygulama ile ilgili olarak bana ulaşabilmeleri, sorunlarına yardımcı olmak için açtığım bir konu..

Hakkımdaki yorumların için teşekkür ederim. :)

Uğurlar olsun

HaKo
20-05-2013, 10:35
Çok çok uzun yazdım ama vazgeçtim.. Hiç bir yazdığına cevap yok artık.. Cevabını aldın sen, ötesini gereksiz buluyorum.. Art niyetsiz olarak daha kıymetli öneriler, fikirler, sorular var burada.. Zamanım daha değerli..

Zira bu konu; uygulamayı geliştirmek ve hepimizin daha rahat kullanımına uygun hale getirmek, ve tüm arkadaşlarımın direkt uygulama ile ilgili olarak bana ulaşabilmeleri, sorunlarına yardımcı olmak için açtığım bir konu..

Hakkımdaki yorumların için teşekkür ederim. :)

Uğurlar olsun

edit neyse ya :)

bu uygulama harika olmuş gerçekten süper bir insansın başarılarının devamını dileriz !!

Quantum
20-05-2013, 10:43
Pofpoflasaydım seni eminim geliştirmene yardımcı olacak bir mesaj olarak okurdun , ama sen bu kafayla hiç bir şey geliştiremessin , eleştiriye ve öneriye fazlasıyla kapalısın.

Evet sana art niyetli bir post attım çünkü 10larca emsali olan bir uygulamayı türkçeye çevirip nasa yazılımı yazmış gibi burada böbürleniyordun gerçekten komiksin.

Ömrümde ilk defa forumda birini engelleyeceğim şimdi istediğin cevabı yaz yazma sanada uğurlar olsun.

istediğin kadar editle..

Pofpoflama.. Bak burası bu şekilde olmuş.. Ama şu şekilde olsa nasıl olur de, devamına bakalım..
Facebook twitter paylaşımı yok.. Olsa güzel olmaz mıydı diye bir öneri geldi, mükemmel fikir dedim, teşekkür ettim. Adama, "vay sen benim açığımı buldun, vay sen benim uygulamamda eksiklik buldun" mu dedim adama?

Artniyetli olduğun o kadar belli ki.. Özellikle abuk sabuk şeyler yazdığın için böyle yazarım..

Kaşınan kaşınır heryerde.. Lafı yiyip oturduğunda da bana "çok ukalasın, çok bilmişsin, çok bilmemnesin vs" diyorsun.. Salak yok karşında senin..

Niye kaşındın? Bu kadar millete bir şey yazmadım da niye senin o abuk sabuk yazdıklarına böyle bir şey yazdım?

Şu yaptığım programların 1 tanesini yapsana hadi.. Ellerinden öperim.. Bir şey bilmeyip ona buna *** atan insanlara hayatta tahammül edemem, etmem..

Uza uza şimdi hadi.. Artık bir şey de yazıp çizme..

HaKo
20-05-2013, 10:54
istediğin kadar editle..

Pofpoflama.. Bak burası bu şekilde olmuş.. Ama şu şekilde olsa nasıl olur de, devamına bakalım..
Facebook twitter paylaşımı yok.. Olsa güzel olmaz mıydı diye bir öneri geldi, mükemmel fikir dedim, teşekkür ettim. Adama, "vay sen benim açığımı buldun, vay sen benim uygulamamda eksiklik buldun" mu dedim adama?

Artniyetli olduğun o kadar belli ki.. Özellikle abuk sabuk şeyler yazdığın için böyle yazarım..

Kaşınan kaşınır heryerde.. Lafı yiyip oturduğunda da bana "çok ukalasın, çok bilmişsin, çok bilmemnesin vs" diyorsun.. Salak yok karşında senin..

Niye kaşındın? Bu kadar millete bir şey yazmadım da niye senin o abuk sabuk yazdıklarına böyle bir şey yazdım?

Şu yaptığım programların 1 tanesini yapsana hadi.. Ellerinden öperim.. Bir şey bilmeyip ona buna *** atan insanlara hayatta tahammül edemem, etmem..

Ben senin orada yazan yaşına inanmıyorum , yönetimden araştırma rica ediyorum :) Gerçekten zeka yaşın orada yazanın bi hayli altında.

Low-Rider
20-05-2013, 10:57
istediğin kadar editle..

Bu konuda haklısın değilsin tartışmam ama şu bold yaptığım yer oldu mu şimdi ? Herkes herşeyi yapmak bilmek zorunda mı yada sen yapıyorsun başkası yapamıyor diye ezmeye çalışmak zorundamısın ? Ama senin genel tarzın bu zaten hoşuna gitmeyen yorum olursa saldır karşındakine.

Bedava reklam yaptığın forum üyelerine futursuzca yaz yazabildiğini

Yaptığın programlara baktımda bir kaç tanesi dışındakiler zaten onlarca emsali olan programlar

Başarılar sana Steve Jobs :D

HaKo
20-05-2013, 10:58
Bu konuda haklısın değilsin tartışmam ama şu bold yaptığım yer oldu mu şimdi ? Herkes herşeyi yapmak bilmek zorunda mı yada sen yapıyorsun başkası yapamıyor diye ezmeye çalışmak zorundamısın ? Ama senin genel tarzın bu zaten hoşuna gitmeyen yorum olursa saldır karşındakine.

Yaptığın programlara baktımda bir kaç tanesi dışındakiler zaten onlarca emsali olan programlar

Ben o boldla yazan yeri gördükten sonra daha muhattap olmak istemiyorum zaten.

Arkadaş gitsin kumda application yazsın. 10 yaşındaki kardeşim bile öyle bir cümle sarfetmez eminim.

ama bende aynı kafada olsaydım şöyle bi mesaj yazmam gerekirdi..

uuu ben 2 tane üniversite bitirdim bitirseneee ... benim yaptığım işleri gel yapsana yiğosaa.. ama demem tabi.. ben quantum değilim..

Quantum
20-05-2013, 11:04

futursuzca yaz yazabildiğini olayı yok.. Önüme gelene yazıp çizmiyorum..
Direkt bir amaç dahilinde bir kötüleme var, cevabını veriyorum..

kimseyi de ezmeye çalışmıyorum. ancak sırf kötülemek için, sırf gıcığı var diye yazıp çizerse birisi ben de veririm cevabını kimse kusura bakmasın..

ha bu yönetime rahatsızlık veriyorsa, bu ayrımı göremiyorsa, rahatsızlık veriyorsam basarsınız cezamı her neyse, beni atar mısınız, no post mu verirsiniz ne yaparsınız, ondan sonra siz sağ ben selamet.. Bu kadar basit..

amaç konunun piç edilmesiydi, amaca ulaşıldı.. Tebrik ediyorum..

RsErdi
07-07-2013, 15:03
eline sağlık abi süper uygulama

cevdet34
15-08-2013, 17:26
dilerm android telefonlar içinde aynı uygulamayı yaparsınız. ayrıca belirtmek isterimki birçok navigasyonlarda önceden tespit edilmiş radar mobesa yada kamera ikazı var zaten. fakat bunun için böyle bir uygulama varsa onu almak isterim. navigasyona okadar para bağlamaya gerek yok bence.

+soner
15-08-2013, 20:43
Uygulama için elinize sağlık.

Keşke başlık kadar iddialı bir yazılım olsaymış.

Quantum
16-08-2013, 12:01
dilerm android telefonlar içinde aynı uygulamayı yaparsınız. ayrıca belirtmek isterimki birçok navigasyonlarda önceden tespit edilmiş radar mobesa yada kamera ikazı var zaten. fakat bunun için böyle bir uygulama varsa onu almak isterim. navigasyona okadar para bağlamaya gerek yok bence.

Öncelikle teşekkürler.. Android dünyasında girmek istemiyorum açıkçası.. :)

Uygulama için elinize sağlık.

Keşke başlık kadar iddialı bir yazılım olsaymış.

Neyi beğenmediniz? Eksik gördüğünüz noktaları yazarsanız memnun olurum.

+soner
19-08-2013, 18:56
Bu programı yükleyip gaza abandıktan sonra ceza yememek elde değil. Sanırım veritabanından faydalanıyorsunuz. Başlık fazlasıyla abartılı kısacası

Quantum
19-08-2013, 21:36
Ben gaza abanmani tesvik edecek bir uygulama yapmadim. Olayi yanlis anlamissin sen:)
Bir dahakine senin istediğin başlığı koyarız o zaman :)

deeperblack
19-08-2013, 21:54
Geçen ay ipad imi torpidoma yerleştirdim ve bu programı kullanarak istanbul - marmaris'e gittim.

Yol boyunca işaretli radarların %90 ının yeri doğru.
Hatta özellikle karşı şeritten gelen sellektörlü uyarıları dikkate alarak takip ettim.

Bu programın amacı siz ölümüne gazlayın sonra radar görünce yavaşlayın diye değil.
Uzun yolda insanın zaman zaman hızlanma ihtiyacı oluyor. Hatta biçok zaman90 la gidebileceğinizi zannettiğiniz yerde hız limiti 70 oluyor. Bu gibi durumlar için kullanımı mantıklı.

http://s8.postimg.org/4qv8t2uol/IMG_0097.jpg

XSi
19-08-2013, 23:19
yazılım için tebrikler, bu kadar pratik düşünceli ve kafası çalışan adam dolu olan türkiyeden bu tarz işlerin çok daha iyilerinin çıkmasını bekliyorum açıkçası

ama eleştrilere fikirlere sorulara daha ılımlı yaklaşmak gerekli bence de..

+soner
20-08-2013, 08:01
Ben gaza abanmani tesvik edecek bir uygulama yapmadim. Olayi yanlis anlamissin sen:)
Bir dahakine senin istediğin başlığı koyarız o zaman :)
Peki bakalım öyle yaparsın o zaman :)

Tarih oldu demek %100 çözüme kavuşmak demektir. Ben ölümüne gitmek,gaza abanarak tehlike içerisinde gitmek için söylemiyorum. Madem bir ürün çıkartıyosun ortaya çıkardığın ürün kadar reklamını yap. Üçlüğü dörtlükmüş gibi göstermenin alemi ne.

Neyse emeğine sağlık program faydalı gerçekten ona sözüm yok fakat tarihe karışma mevzusu düşündürücü:)

ozgurluk
20-08-2013, 08:28
yav adam bir uygulama yapmış, kendi imkanlarıyla bir şeyler denemiş, yapmış.

olmuş veya olmamış fark etmez.

Yapılan , bir yazılımda olabilir, herhangi bir icat da olabilir veyahut başka bir şey..

Şu şöyle olsaymış belki daha faydalı olabilirmiş , bu böyle olsa daha iyi olurmuş gibi biraz daha yapıcı olunsa daha iyi olmaz mı ?

Neticede bunu yapan bizden birisi..

Biraz daha hoşgörü, biraz daha anlayışlı olalım.. kaybımız olmaz kazancımız olur :icon_tup:

not : eğer android için uygulaman olsa idi, kullanmayacağımı bile bile sırf destek olmak için programı indirirdim.

DERAN_TUYNER
20-08-2013, 10:19
Engin kardeşim ellerine sağlık trapster kullanıyordum ama kullanıcıların veri tabanına müdahele etmesinden dolayı cidden saçma sapan uyarılar veriyordu bu uygulama ilaç oldu özellikle uzun yolda sana tavsiyem arayüzde biraz daha sadeleştirmen ***** ios 7yi sevmesemde eğilim bu yönde bu arada diğer sayfalardaki yazışmaları görünce aklıma şu hikaye geldi

Hindistan da çok ünlü bir ressam varmış.

Herkes bu ressamın yaptıklarını kusursuz kabul edecek kadar beğenirmiş ve onu 'Renklerin Ustası' anlamına gelen Ranga Çeleri olarak tanısa da; kısaca Ranga Guru derlermiş.

Onun yetiştirdiği bir ressam olan Raciçi ise artık eğitimini tamamlamış ve son resmini yaparak Ranga Guru'ya götürmüş ve ondan resmini değerlendirmesini istemiş.

Ranga Guru ise;

- Sen artık ressam sayılırsın Raciçi. Artık senin resmini halk değerlendirecek, diyerek resmi şehrin en kalabalık meydanına götürmesini ve en görünen yerine koymasını istemiş. Yanına da kırmızı bir kalem koyarak halktan beğenmedikleri yerlere çarpı koymalarını rica eden bir yazı bırakmasını istemiş. Raciçi denileni yapmış ve birkaç gün sonra resme bakmaya gittiğinde görmüş ki, tüm resim çarpılar içinde ve neredeyse görünmüyor. Çok üzülmüş tabi. Emeğini ve yüreğini koyarak yaptığı tablo kırmızıdan bir duvar sanki. Alıp resmi götürmüş Ranga Guru'ya ve ne kadar üzgün olduğunu belirtmiş.

Ranga Guru üzülmemesini ve yeniden resme devam etmesini önermiş. Raciçi yeniden yapmış resmi ve gene Ranga Guru'ya götürmüş. Tekrar şehrin en kalabalık meydanına bırakmasını istemiş Ranga Guru. Ama bu defa yanına bir palet dolusu çeşitli renklerde yağlı boya, birkaç fırça ile birlikte... Ve yanına insanlardan beğenmedikleri yerleri düzeltmesini rica eden bir yazı ile birlikte bırakmasını istemiş.

Raciçi denileni yapmış.

Birkaç gün sonra gittiği meydanda görmüş ki resmine hiç dokunulmamış, fırçalar da, boyalar da kullanılmamış. Çok sevinmiş ve koşarak Ranga Guru'ya gitmiş ve resme dokunulmadığını anlatmış.

Ranga Guru ise;

Sevgili Raciçi, sen birinci konumda insanlara fırsat verildiğinde ne kadar acımasız bir eleştiri sağanağı ile karşılaşabileceğini gördün.

Hayatında resim yapmamış insanlar dahi gelip senin resmini karaladı.

Oysa ikinci konumda onlardan hatalarını düzeltmelerini istedin, yapıcı olmalarını istedin. Yapıcı olmak eğitim gerektirir. Hiç kimse bilmediği bir konuyu düzeltmeye kalkmadı, cesaret edemedi.

Sevgili Raciçi, mesleğinde usta olman yetmez, bilge de olmalısın. Emeğinin karşılığını ne yaptığından haberi olmayan insanlardan alamazsın. Onlara göre senin emeğinin hiç bir değeri yoktur.

Sakın emeğini bilmeyenlere sunma ve asla bilmeyenle tartışma.

!KO
21-08-2013, 20:05
Abi eline sağlık androide gectıgım ıcın kullanmıcam beklıcez artık :)

bi tavsiyem var olurmu olmazmı bilmiyorum ama

ibbtrafigin yogunluk haritası cok işe yarıyor trafikteyken alttaki tablara yogunluk haritasına geciş yapabilsek daha hakim olurduk sanki programdan cık ibb trafıge bak programı tekrar aç seklınde bı trafık olmazdı direk alttan basıp yogunluk gorulse daha guzel olur gibi. yapılırmı yapılmazmı bilmiyorum ama :)

ef186
21-08-2013, 20:08
yav adam bir uygulama yapmış, kendi imkanlarıyla bir şeyler denemiş, yapmış.

olmuş veya olmamış fark etmez.

Yapılan , bir yazılımda olabilir, herhangi bir icat da olabilir veyahut başka bir şey..

Şu şöyle olsaymış belki daha faydalı olabilirmiş , bu böyle olsa daha iyi olurmuş gibi biraz daha yapıcı olunsa daha iyi olmaz mı ?

Neticede bunu yapan bizden birisi..

Biraz daha hoşgörü, biraz daha anlayışlı olalım.. kaybımız olmaz kazancımız olur :icon_tup:

not : eğer android için uygulaman olsa idi, kullanmayacağımı bile bile sırf destek olmak için programı indirirdim.

Ben yazacaktım da eline sağlık çok doğru yazmışsın senden alıntı yapıyorum sadece ....

AdemAr
14-11-2013, 21:36
benım anlamadığım neden android için yapmıyorsunuz ? andoid kullanıcı ios kullanıcılarından daha fazla. benım program yazan bi arkadaşımda app store uygulama yüklemenin zulüm olduğunu söyler google play bu konuda daha iyiymiş.

yigithan3561
18-01-2014, 20:59
Çok işime yaradı çok..

Emre Ekrem
19-01-2014, 09:01
elinize emeğinize sağlık, birde Android versiyonu olsaydı..

onur_si
19-01-2014, 11:26
Merhaba uygulamayı indirdim
Sormak istediğim
sadece polis cevırme noktaları mı var
Sabit hız kameraları noktaları da eklense iyi olur
uygulama arka planda açıkken kırmızı noktalara yaklasınca otomatık uyarı verır mı yoksa ana ekranda acık mı kalması lazım
İphone 4 te bildirim ayarlarında görünmüyor yada ben beceremedim
Trapster kullanıyordum hem çok ağır hem acayip kota yiyor umarım sizin program daha yararlı olur