PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : e30 316iye dereceli egzantrik

bmw e30
30-05-2008, 20:34
e30 316i ye dereceli egzantrik takmak istiyorum fakat kaç beygir arttırır motora zararı ne olur tam bilmiyorum şimdiden teşekkürler

Safak
30-05-2008, 21:15
Pek bir faydası olmaz...

Oz`
30-05-2008, 23:04
vallahi olur ama beklentiin neolduğu önemli olan

connectfun
31-05-2008, 11:22
sahine dereceli hava filtresi ve chip yaptıran bir tanıdık var aracta asırı derecede verim aldı. söylediğine göre sadece dercelide işe cok iyi verim alınır.
aracın bmw motor olayı biraz daha farklı bence e30 da daha iyi bir verim alırsın

senna
31-05-2008, 18:27
takıcaan egzantrik miline göre alacağın kazanç farklı olacaktır ama sadece egzantrik yaparsan pek bi faydasını göremessin bunun yanında işletim sisteminde iyileştirmeye giderek egzantriğin uygun çalışma koşullarını sağlamalısın(ecu, iyileştirilmiş egzoz sistemi emme sistemi, gerekiyosa sıkıştırma ile oynama...)

ne tip bi egzantrik seçeceğini bilmyorum ama eğer çok agresif miller koyarsan rölantide bozukluk alt devirlerde güç kaybı gibi bazı dezavantajları olacaktır fakat çalıştığı devir aralığında ise daha iyi performans gösterecektir

connectfun
31-05-2008, 23:38
270 ve 285 dereceler en uygun oluyor sanırım derecelide 300 ve uzeri fazla oluyor tam yarış modu sanırım ??
bilgisi olan guzel bir şekilde anlatırsa aslında guzel olur bazı dereceli egzantrik firmalarında +blueprint (sanırım ayriğetten takılması gereken birşey) felan yazıyor o ne anlmaa geliyor ???

senna
31-05-2008, 23:48
270 ve 285 dereceler en uygun oluyor sanırım derecelide 300 ve uzeri fazla oluyor tam yarış modu sanırım ??
bilgisi olan guzel bir şekilde anlatırsa aslında guzel olur bazı dereceli egzantrik firmalarında +blueprint (sanırım ayriğetten takılması gereken birşey) felan yazıyor o ne anlmaa geliyor ???

blueprint motorun hassas bi şekilde fabrika toleranslarına yada mekanikerin toleransına göre daha iyi bir şekilde toplanmasıdır kısaca krank balansı kol ağırlığı gibi bi çok faktör göz önünde bulundurularak toplanır kısaca açıklamak gerekirse

bi egzantriği derece vererek ne gibi bi kullanıma uygun olduğu sölyenemez motordan motora kullanılacak şartlara değişiklik gösterir bir motora 285 derece belki o anki güç gereksinimleri için fazla gelebilir ama başka bir motor atıyorum 310 derece ile son derece güzel bi çalışma sergiler bi çok faktörü göz önünde bulundurmak gerekir

connectfun
01-06-2008, 00:02
cok tesekkurler