PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiber Marşpiyele Ne Dersiniz?

brky33
19-05-2013, 23:37
Sedan Aracıma fiber marşpiyel ve spoiler almayı düşünüyorum. Fiyatı uygun ürünün o konuda sıkıntı yok fakat;

Fiber ürünler çabuk kırılıyor çatlıyor gibi şeyler okuyorum hep.

Geçen hafta bir arkadaşım uzun yolda taş gelmesi nedeniyle ön fiber eki kırılmış.

Acaba marşpiyeldede aynı sorun olur mu? Uzun yolda vs tekerlerden sıçraya taşlar fiber marşpiyele zarar verip çatlatır mı?

Birde bu marşpiyeller nasıl montaj yapılıyor araca? Çıkarmak istediğimde iz vs kalır mı? Mastik silikon tarzı şeyler kullanmadan mı yoksa mastik vs kullanmadan montajı olmaz mı?

Sizlerin yorumları çok önemli benim için..

Agah
20-05-2013, 20:40
fiber işçiliğine bağlı bişey bu.

silent furious
20-05-2013, 20:58
eski arabamda fiber marsbiyeller arka fiber tampon vardı araban yere alçak sa çabuk kırarsın orjinalinin üstüne yapıştırmaydı benimki seneler önce paşatuning te yaptırmıştım o zaman maslaktaydı yeri fiber işçiliğin yaygın olduğu dönemler uzun yolda mıcır sıçramasından arka kapı altları nokta nokta olmuştu hiç bir yere vurmasan bile zamanla esnemelerden dolayı kendi kendine kılcal çatlaklar oluşuyor çok dikkatli bakarsan fiberin tabi işçiliğe bağlı ama dalga dalga olduğunu görülüyor bence fiber kullanma arabanda kullanırsan da zamanla elden geçirmen gerekir güzel bir marşbiyel kullanabilirsin arabana yakışabilir ama çatlak patlak olduğunda daha çirkin gösterir zevk meselesi tabi yaptırabilirsin benim yaşadıklarım bunlar

Low-Rider
20-05-2013, 22:28
Düzgün bir kalıptan çıkıyorsa sıkıntı olmaz yeterli esnekliğede sahipse.

Corsa'da 100kere vurmuşumdur sürtmüşümdür marşpiyelleri, lifte kaldırırken ve indirirken çatır çatır sesler gelmesine rağmen hiç bir şey olmadı.

Sert@ç
21-05-2013, 00:48
Aynen tamamen iscilik ve kaliteye bagli kac kere aracin altini surttum liftte ezildi ancak hala saglam
Tek sikinti boya dalgali gozukuyo bi sure sonra...