PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : IstanbulPark Track Day 19.05.2013 Astra Coupe Turbo

KA®ANLIK
20-05-2013, 14:09
Kamera ne oldu ise 16. dakikada kendi kendine durmuş, halbuki pili de hafızası da daha çok vardı :(

Piste sondan 2-3 araba önce çıktım, ilk çıkışta biraz oyalandım ama sonra yavaş yavaş ön gruba dahil oldum kendi çapımda :)

Çok zevkli idi gerçekten, öyle kendimi çok kasmadım, gayet keyifli oldu...

bu arada aracımın fotoğrafını çeken arkadaş var ise paylaşırsa çok memnun olurum :)

9QFwWyEOtZ0

Link: Astra Coupe Turbo Z20LET @İstanbulPark - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=9QFwWyEOtZ0)

MiaMi
20-05-2013, 14:14
Kamera HDD ( Hard Diskli ) ise belli bir sarsıntıdan sonra kesiyor bende yaşamıştım aynı sorunu

KA®ANLIK
20-05-2013, 14:15
Kamera HDD ( Hard Diskli ) ise belli bir sarsıntıdan sonra kesiyor bende yaşamıştım aynı sorunu

16GB SD kart ile çalışıyor kamera :(
anlamadım gitti bende...

levent
20-05-2013, 16:19
Gayet başarılı bence ama oturma pozisyonu azizliğine uğramışsın abi bazı yavaş ve sert virajlarda :)

doush
20-05-2013, 17:22
Maşallah abi sesi de çok güzel hayvanın :) Levent'in dediği gibi oturma pozisyonu seni zorlamış abi bir de direksiyonu hiç bırakma hep iki elin üstünde olsun, hiç bir viraj aslında iki elini çekmeden dönemeyeceğin viraj değil ama bazı yerlerde panikleyip çok fazla çevirmişsin o da kafadan kaydırmış. Zenginlik de zor heryerden para sesi geliyor :D

KA®ANLIK
20-05-2013, 17:44
hahahaa :D

çok sağolun,

aslında oturuş pozisyonum dik ama 100kg olduğumdan koltuk güzel sarmıyor beni, sola virajlarda çift el tutarken direksiyonu sağa virajlarda hep tek el kullanmışım ve kapıdan destek almışım ki hiç farkında değilim :D
demekki koltuğun biraz daha sarması için kilo vermek lazım anlaşıldı :) he doğru bir hareket değil tabiki, deneyim oldu bir dahakine dikkat edilecek noktalar açısından...

kültablasındaki bozuk paraların şangırtısını kasktan ben duymuyordum tabi, kamera kaçırmamış :D

Kadett_gsi
20-05-2013, 18:25
hahahaa :D

çok sağolun,

aslında oturuş pozisyonum dik ama 100kg olduğumdan koltuk güzel sarmıyor beni, sola virajlarda çift el tutarken direksiyonu sağa virajlarda hep tek el kullanmışım ve kapıdan destek almışım ki hiç farkında değilim :D
demekki koltuğun biraz daha sarması için kilo vermek lazım anlaşıldı :) he doğru bir hareket değil tabiki, deneyim oldu bir dahakine dikkat edilecek noktalar açısından...

kültablasındaki bozuk paraların şangırtısını kasktan ben duymuyordum tabi, kamera kaçırmamış :D

deri koltuk sıkıntı :D

levent
20-05-2013, 22:17
direksiyonda derinlik ayarı var mı veya 1 hatta 2 tık öne alabilirsen abi koltuğu bir dahaki sefere, daha iyi olur diye düşünüyorum. direksiyona erişimde sıkıntı var çünkü esas olarak gördüğüm kadarıyla :D

ama devamını bekliyoruz :)

Ufuk
20-05-2013, 22:36
Güzel gitmişsiniz.

benim trabzonda kartalım var(kuzenle ortak aldık) onuda böyle kullanıyorum sağa dönerken sürücü kapısı açılıyor :D

KMR2-GT
20-05-2013, 22:38
maşallah keyıflı olmus sabahtan berı sızın vıdeolarınızı ızleyıp bunalıma gırıyorum valla

bende aynı fıkırdeyım koltuk gerıde kalmıs bıraz.azcık önde olsa bıraz daha hakım olabılırsın.dogusun dedıgı gıbı dıreksyonuda bırakma yapıştr gitsin:D

kadir_
20-05-2013, 22:50
Maşallah keyfini sürmüşsünüz çok fazla limitleri zorlamadan :)

KA®ANLIK
20-05-2013, 22:52
koltuk daha öne gelmez ayaklar anca sığıyor zaten de direksiyonun derinlik ayarı ne yalan söyliyim aklıma gelmemişti, koltuğu özel olarak ayarladım çünkü :D

Arkadaşların dediği gibi direksiyonu biraz kendime doğru çekmekte fayda var gibi duruyor :D
sonuçta direksiyonla sevişmede bir problem olduğu kesin zaten :D

edit: yokmu fotoğrafımızı çeken :)

Schumi
20-05-2013, 23:11
Maşallah. PerformanceBox ile ölçüm yapmışsınızdır pistte. Tur zamanınız nedir. Yada logu paylaşmanız mümkün mü?

cagri erdem
20-05-2013, 23:13
https://www.youtube.com/watch?v=7VMjsZC6UEg

17.seans da önümde çıkan rs6 s4

1.turda 2.

2.turda 1. oldum ;

fakat virajda geçme yasağı olmasına rağmen öndeki araçları çok sıkıştırdım ama virajlarda geçme yasağından dolayı geçmedim bu da insan da öndeki şöförlerde baskı yapıyor bunu 1.olduğumda(ya da önden çıkmalarına rağmen onları geçtiğimde anladım) hissettim insanı virajlarda hataya,yanlış hareket etmeye yönlendiriyor bunu da öğrendim fakat video daki görüntüden sonra mutlaka 2-3 dakika içinde geçilicekdim çünkü o pistte insanın geçme dürtüsü o kadar ağır geliyorki diğer abilerim (belki yol verdiler belki ben geçtim bilemem rs6 ve s4) virajlarda beni sıkıştırmaya başladı(kör nokta da kaldıkları için frenledim) hatalılar demiyorum çünkü bende sıkıştırdım arkalarından çok yakın giderek sonuç da oluşabilecek bir kazada büyük maddi hasar ortaya çıkıcakdı sonuç olarak aracım bu görüntüden sonra yandı bir çok kişi resimledi video ladı bir sonraki yarışçıların tur atmasına engel oldum bunun içinde çok üzgünüm herkezden özür diliyorum ama eminim bir sonraki pist günü daha güzel olucak bunlar bir tecrübe oldu katılan herkeze.

aracımla ve benimle ilgilenen pist görevlilerine organizatörlere aracımı upgrade edenlere yanımda olanlara video çekenlere hatta selam verdiğim herkezden özür dilerim ve teşekkür ederim.

Low-Rider
20-05-2013, 23:17
Koyduğun videolar gizlilik ayarından dolayı gözükmüyor

Bu arada çok geçmiş olsun

Görkem
21-05-2013, 07:49
arkadaşlar ufak tefek gördükleri eksiklerden bahsetmişler zaten ,,,dediğiniz gibi pistin keyfinide arabanın keyfinide çıkartmışsınız :) ayarlayabildiğim ilk zamanda bende katılıcam inşallah bu güzel organizasyona ;) ...

KA®ANLIK
21-05-2013, 07:55

17.seans da önümde çıkan rs6 s4

1.turda 2.

2.turda 1. oldum ;

fakat virajda geçme yasağı olmasına rağmen öndeki araçları çok sıkıştırdım ama virajlarda geçme yasağından dolayı geçmedim bu da insan da öndeki şöförlerde baskı yapıyor bunu 1.olduğumda(ya da önden çıkmalarına rağmen onları geçtiğimde anladım) hissettim insanı virajlarda hataya,yanlış hareket etmeye yönlendiriyor bunu da öğrendim fakat video daki görüntüden sonra mutlaka 2-3 dakika içinde geçilicekdim çünkü o pistte insanın geçme dürtüsü o kadar ağır geliyorki diğer abilerim (belki yol verdiler belki ben geçtim bilemem rs6 ve s4) virajlarda beni sıkıştırmaya başladı(kör nokta da kaldıkları için frenledim) hatalılar demiyorum çünkü bende sıkıştırdım arkalarından çok yakın giderek sonuç da oluşabilecek bir kazada büyük maddi hasar ortaya çıkıcakdı sonuç olarak aracım bu görüntüden sonra yandı bir çok kişi resimledi video ladı bir sonraki yarışçıların tur atmasına engel oldum bunun içinde çok üzgünüm herkezden özür diliyorum ama eminim bir sonraki pist günü daha güzel olucak bunlar bir tecrübe oldu katılan herkeze.

aracımla ve benimle ilgilenen pist görevlilerine organizatörlere aracımı upgrade edenlere yanımda olanlara video çekenlere hatta selam verdiğim herkezden özür dilerim ve teşekkür ederim.

çok geçmiş olsun,
videolar gözükmüyor bu arada gizlilik ayarından dolayı, bir de ana konuya yazsaydınız daha çok kişiye ulaştırabilirdiniz mesajınızı...

arkadaşlar ufak tefek gördükleri eksiklerden bahsetmişler zaten ,,,dediğiniz gibi pistin keyfinide arabanın keyfinide çıkartmışsınız :) ayarlayabildiğim ilk zamanda bende katılıcam inşallah bu güzel organizasyona ;) ...

inşallah, gerçekten çok keyifliydi (:

Maşallah. PerformanceBox ile ölçüm yapmışsınızdır pistte. Tur zamanınız nedir. Yada logu paylaşmanız mümkün mü?

maalesef performancebox ı başlatamamışım, o kadar da uğraştım piste çıkarken, süre kısmı başlamadı bir türlü... lap timing moduna aldım ama start veremedim alete bende lanet olsun dedim bıraktım belki kendi alır diye :)

tribünde oturan arkadaşlarım, her start finish düzlüğünde süre almışlar sağolsunlar, 2,47 ile 2,50 arasında değişmiş sürem hep...

M3CSL
21-05-2013, 09:14
genel olarak guzel, bazı vırajlarda 3. viteste kalınmıs, start fınıse öncesı vırajlardada cizgı tam kullanılmamıs dıreksıyon fazla cevrıldıgınden dolayı kafadan cok kaymıs
lastıkler nedir orjınal ebatsa 225 tabanla daha guzel sonuc alınabılır.

KA®ANLIK
21-05-2013, 09:21
genel olarak guzel, bazı vırajlarda 3. viteste kalınmıs, start fınıse öncesı vırajlardada cizgı tam kullanılmamıs dıreksıyon fazla cevrıldıgınden dolayı kafadan cok kaymıs
lastıkler nedir orjınal ebatsa 225 tabanla daha guzel sonuc alınabılır.

hava sıcaklığından mütevellit gözüm devamlı soğutma suyu sıcaklığı, yağ basıncında idi, çok devir dönmeden çok kasmadan dönmek istedim, hatta bazen 3 ten 5 e attım tatlı tatlı bastım gaza sıkıştırmamak adına...

nitekim soğutma suyu sıcaklığı hep 100 derece civarlarında geziyordu, o yüzden gerekmedikçe devir dönmedim, kastırmadım aleti (:

lastikler evet orjinal ebat, 215 / 40 / 17

teşekkürler yorumlar için, bir dahaki sefere daha iyi olur umarım, hava da biraz serin olur inşallah (:

M3CSL
21-05-2013, 09:39
Ah opellerin sıcaklık problemi böyle zamanlardaki en büyük dert bilirim:)
düzlüktede çok iyi gitmiş araç:)

Berkan
21-05-2013, 09:59
Valla bizi bogure bogure gecen sendin heralde (kirmizi306gti) ne guzeldi sesin :D

KA®ANLIK
21-05-2013, 10:53
Ah opellerin sıcaklık problemi böyle zamanlardaki en büyük dert bilirim:)
düzlüktede çok iyi gitmiş araç:)

Opel sıcak sever :p

aslında bir iki arkadaşımda hep aynı su sıcalık seviyelerini görmüşler farklı markalarda da...
o sıcakta normaldi zaten, bekliyorduk (:

Valla bizi bogure bogure gecen sendin heralde (kirmizi306gti) ne guzeldi sesin :D

eyvallah,
evet bendim sanırım, siz biraz pist dışına doğru gittiniz ben geçerken ama sıkıntı yoktu sanırım videoda var o an :D

Letkid
21-05-2013, 11:48
Engin güzel video olmuş bizim actlerin kafadan kayma problemi had safada ama beklediğimden çok daha iyi girmiş virajlara arkadan kayma yok en azından bu sebeple esp candır diyeyim :D

bu arada solda telefon ortada pbox kurcalamasıyla çıktığın bu bozuk para sesli pist macerasında bana keçiören ostim dolmuş hattında çalışan hacı abimizi yad ettirdiğin için teşekkürü bir borç bilirim :D

KA®ANLIK
21-05-2013, 12:23
Engin güzel video olmuş bizim actlerin kafadan kayma problemi had safada ama beklediğimden çok daha iyi girmiş virajlara arkadan kayma yok en azından bu sebeple esp candır diyeyim :D

bu arada solda telefon ortada pbox kurcalamasıyla çıktığın bu bozuk para sesli pist macerasında bana keçiören ostim dolmuş hattında çalışan hacı abimizi yad ettirdiğin için teşekkürü bir borç bilirim :D

vaaaayyy Alperim,
hoşgedin yahu :)

sağolasın :D
genel olarak çoook rahat yol tutuyor alet, kafadan kaymalarda biraz benim viraja girişimin hatası da var, arkadan zerre kayma yok zaten araçta, çok stabil virajlarda oldukça rahattım, hiç ACABA dediğim viraj olmadı bu tempoda (:

soldaki telefon OBD ye bağlı kanka su sıcaklığı, avans, intake sıcaklığı hepsi ordan takip altında :D:D:D

bozuk para sesini hiç sorma ama, arabada sese uyuz olan biri olarak, kasktan dolayı duymamışım, duysam seansın ortasında alır paspasın altına falan koyardım paraları

hahahah :D

Letkid
21-05-2013, 12:43
hoşbulduk kanki...

arkadaş bi askere gittik döndüğümde ne programlar çıkmış, bu telefon olayı süper oldu gerçekten :D

bu arada senin lastiklerin markasıyla amortisör yay kombini nedir bende amortisör koni yay h&r var ama kumho lastik olunca sert makaslarda bile arkasını koparıyor

KA®ANLIK
21-05-2013, 12:53
hoşbulduk kanki...

arkadaş bi askere gittik döndüğümde ne programlar çıkmış, bu telefon olayı süper oldu gerçekten :D

bu arada senin lastiklerin markasıyla amortisör yay kombini nedir bende amortisör koni yay h&r var ama kumho lastik olunca sert makaslarda bile arkasını koparıyor

hacı yaylar Eibach 3.5 Pro-Kit
Amortisör H&R
Lastikler Toyo T1R 215/40/17

telefonun OBD olayı gerçekten harika oldu...
Tech2 den görüp görebileceğin tüm değerleri görüyorsun hatta detenation testi bile var ne kadar güvenilir tabi tartışılır :D daha knock göremedi alet 8-10 kere denedim :D

Berkan
21-05-2013, 12:59
Opel sıcak sever :p

aslında bir iki arkadaşımda hep aynı su sıcalık seviyelerini görmüşler farklı markalarda da...
o sıcakta normaldi zaten, bekliyorduk (:

eyvallah,
evet bendim sanırım, siz biraz pist dışına doğru gittiniz ben geçerken ama sıkıntı yoktu sanırım videoda var o an :D

Arka arabadan nasi gittigni gorsun erel. geçişin de benm cektigimde var :D farkli acilar :)

KA®ANLIK
22-05-2013, 10:19
Arka arabadan nasi gittigni gorsun erel. geçişin de benm cektigimde var :D farkli acilar :)

sizde yükleyin bende göreyim arkadan nasıl görünüyormuş :D

Berkan
22-05-2013, 18:29
sizde yükleyin bende göreyim arkadan nasıl görünüyormuş :D

:D

http://www.techturkey.com/forum/videolar/155933-istanbul-park-306-gti-eglendik.html

Westi555
23-05-2013, 15:05
maşallah engin, zevkle izledim eline ayağına sağlık.

KA®ANLIK
23-05-2013, 15:27
maşallah engin, zevkle izledim eline ayağına sağlık.

eyvallah Hakanım,

bu arada kameranın 16. dakikada neden kapandığını anladım ,

SD karta FAT32 format atılmış, FAT32 olunca da dosya boyutu 4GB ı geçemiyor hali ile :)
siz siz olun kameranızın kart formatını NTFS yapın ki videolarınız yarım kalmasın :)

gsi_club
24-05-2013, 00:56
hava sıcaklığından mütevellit gözüm devamlı soğutma suyu sıcaklığı, yağ basıncında idi, çok devir dönmeden çok kasmadan dönmek istedim, hatta bazen 3 ten 5 e attım tatlı tatlı bastım gaza sıkıştırmamak adına...

nitekim soğutma suyu sıcaklığı hep 100 derece civarlarında geziyordu, o yüzden gerekmedikçe devir dönmedim, kastırmadım aleti (:

lastikler evet orjinal ebat, 215 / 40 / 17

teşekkürler yorumlar için, bir dahaki sefere daha iyi olur umarım, hava da biraz serin olur inşallah (:

enginim tebrikler.aracin güzel dönmüs.hareret derecen normal bir deger hiç korkulcak bir durum yok opel arabasi seviyor fazla hararet yapmayi.bende ilk aldigimda korkmustum ama sonradan anladimki bu opele özgü birsey.