PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mercedes Yedek Parçacı Sorgusu

kickbuttowski
22-05-2013, 12:40
Arkadaşlar önceki hafta w124 kasa 90 model Mercedesimizin ufak bi kazası olmuştu. Şimdi gerekli parçaları toplamam gerek. Mersin'de parçacılar genelde tekel usulü çalıştığı için parçaları dışarıdan getirtmek istiyorum ama şehir dışındaki parçacılardan da farklı farklı fiyat çıkıyor önerebileceğiniz hem kaliteli hem de uygun fiyata parça veren parçacı var mıdır?

Şimdilik İstanbul Otoker'den ve Balıkesirden Özçelik Oto'dan fiyat aldım ikisi arasında yaklaşık 150 lira kadar fark var..

Ahmet Saraçoğlu
22-05-2013, 12:46
nedir lazım olanlar?Ankara dan da tamin edilebilir.

kickbuttowski
22-05-2013, 12:50
nedir lazım olanlar?Ankara dan da tamin edilebilir.

Şimdilik,

Sol çamurluk
Ön kaput
Ön farlar
Sol sinyal
Ön tampon (bantlı)
Sol ön tampon nikelajı

Otoker'in fiyatları gayet uygun ama parçaların kalitesinden emin değilim. Bir de dükkanları yokmuş sadece internet üzerinden satış.. Aradığım diğer yerler de ordan burdan kdvden ötvden fazladan fiyat çıkarınca işkillendim açıkcası..

tuner faruk
22-05-2013, 12:56
Karakaşlar Oto Yedek Parça | Her zaman En Ucuz En Kaliteli Ve En Güvenilir Yedek Parça Sitesi (http://www.karakaslarotoyedekparca.com/index.php)

kickbuttowski
23-05-2013, 06:54
Karakaşlar Oto Yedek Parça | Her zaman En Ucuz En Kaliteli Ve En Güvenilir Yedek Parça Sitesi (http://www.karakaslarotoyedekparca.com/index.php)

Sizinde 190E Cosworth vardı değil mi? İnternet sitesinde tüm parçalar yok bugün arayıp fiyat isteyeceğim.. Esnaflıklarına referans olur musunuz?

Dün arayıp bir yerden fiyat aldım, sonradan kdv'si var dediler, ben birazcık indirim pazarlık filan deyince de biz zaten kdv'den kazanıyoruz dendi.
Sanırım devlet kendi kasasına girecek olan kdv'yi bunlara veriyor.. Kendim hesapladığımda 900 küsür tutan parçalar 1100 küsür lira oluverdi birden.
Arabanın daha neyi çıkacak bilmediğimiz için harcamaları asgari tutmaya çalışıyorum, esnaflığı iyi olanın tabi ki hakkıdır ama karşıdakini gerizekalı yerine koyup ''biz zaten kdv'den kazanıyoruz'' deyince işkilleniyor insan.. Bugün bunu diyenin yarın malının arkasında duracağına inanmıyorum açıkcası..

tuner faruk
23-05-2013, 14:14
Valla karakaşlardan kaput almıştım yine Mercedes parçası lazım olduğunda yine onlardan alırım senelerdir Aksaray esnaflarıdır kdv dahil fiyat istersen faturayla kapına kadar gönderir fatura istemezsen iskonto yapar yine kapına gönderir.

kickbuttowski
23-05-2013, 14:30
Valla karakaşlardan kaput almıştım yine Mercedes parçası lazım olduğunda yine onlardan alırım senelerdir Aksaray esnaflarıdır kdv dahil fiyat istersen faturayla kapına kadar gönderir fatura istemezsen iskonto yapar yine kapına gönderir.

Fiyatları fena değil bir de kargoyu ödeselerdi :)

chatlaxs
23-05-2013, 14:44
karakaşlardan bende parça aldım disk balata motor takozu falan baya ağırdı koli 13.5 liraya geldi. MNG kargo ile ertesi gün ulaştı faturasıyla beraber.Hatta balatayı yanlış seçmişim olmadı geri gönderdim sorunsuz iade ettiler parayı.KDV işini bilmiyordum bak bidahaki sefer aklımda olsun :D

kickbuttowski
30-05-2013, 19:13
Karakaşlardan alışverişimizi yaptık, parçalar geldi velakin ne kaput ne de çamurluk istediğimiz gibi çıkmadı ustamızı baya uğraştırmış.. Keşke burdan alsaydın parçaları dedi.. Araba yine yapılacak ama parçalardan memnun kalmadık.
Bir de telefondan muhattap olduğum satış görevlisi pek bir cana yakın arkadaş bir kaç defa azar işittim kendisinden onu da ekleyeyim :D
Yine aynı yerden alışveriş yapacak olan olursa tekrar düşünsün diye yazıyorum ilgilenen arkadaşlara teşekkürler :)

Yahyaaa
31-05-2013, 10:21
selamlar benım arkadaşım otoker.com'dan w124 parçaları aldı yaklaşık 1,400 tl civarinda kaporta ürünler ve mekanık ürünler gayet kaliteli ,kurumsal firma olduğu belli zaten ,

kickbuttowski
08-06-2013, 14:25
Arkadaşlar çok acil arka cam fitili bulmam gerekiyor bizim araba için sabahtan beri arıyorum hiç bir yerde bulamadım yardımcı olabilecek biri var mı?