PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kurtköy, Orhanlı, Aydınlı vb. taşınmayı düşünüyoruz. Yardım..

The_Crow
24-05-2013, 09:39
Merhaba,
Kiralık Kurtköy, Tuzla, Orhanlı , Aydınlı bölgelerindeki sitelerden birine taşınmayı düşünüyoruz.
Buralarda bi sürü yeni yapılan siteler var. Şöyle uygun fiyatlı düzgün komşular nezih bir ortam olarak önerebileceğiniz yerler varmıdır ?
Yalnız bir-iki kriterimiz var. şöyleki;
- kira aralığı 600-850 arası 2+1, 3+1 bakıyoruz. "900 TL 1+1 ilerde burası uzay üssü olacak valla" gibi yerlere bakmıyoruz. :)
- kol gibi aidatı olan site istemiyoruz.
- Ben gebze'de çalışıyorum. Servisimiz var benim açımdan bir sorun olmaz sanırım. Ancak eşim, Avrupa yak. çalışıyor. Onun gidiş-gelişi için kartal metrosu yada feribot ( kabataş'a mesela ) düşünüyoruz. Bu yüzden siteye ulaşım (minibüs,otobüs) yakın olmalı. (yani 1 tane otobüs servisi olan onunla e-5'e inen olmaması tercih edilir. önünden devamlı otobüs minibüs geçmeli. )
- Hayvanseveriz. Kedimiz var. Dolayısıyla sitede köpek,kedi besleyen ve bu problem olmayan yerlere öncelik veriyoruz. Öbür türlü milletin genel kültür, ahlak,tıp,din bilgilerini tazelemek zor oluyor. :)

Netten şimdilik baktığımız yerler Fiyaka-3, Orhanlı konutları, Kurköy bilmemne life gibi yerler. Bu haftasonu yerinde görmeyi planlıyoruz. Sizinde önereceğiniz yerler varsa oralarda gidip bakmayı düşünüyoruz. Her türlü fikirlerinizi (Bina ile ilgili, yol ile ilgili, sitenin durumu ile ilgili vb. ) dinlemek isterim. Hele birde burdan oralarda oturanlar varsa ve tavsiye ediyorlarsa çok daha güzel olur.
Şimdiden teşekkürler.
Saygılarımla,
Metin.

tayreep_john
24-05-2013, 10:38
ben tuzla akfıratta kalıyorm dumankaya trend ve concept sitelerine bakabilirsiniz residance tarzı ... bahçe içi giriş katı arıyosanız istanbul park yolu üzerindeki millenyum evlerine bakabilirsiniz :)

Berkan
24-05-2013, 12:30
4 sene kaldım kurtkoyde okul dolayısıyla cok siteyi gezdim(arkadas ziyareti fln)

gişelerin hemen sağında seda sitesigeneli 3+1 ve ucuzdur kiralı aradıgın fiyatlara bulursun dumankaya demişler güzeldir

seckinevler sitesi var(evim burdaydı) evimde kurtkoy migrosun arkasında güvenlikli merkezi ısıtmalı sitedir(kombiye donmediyse tabi 2012dr cıktık enson) (fiyat konum vs olarak en mantıklısı bence )

örnek olarak http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-kiralik-seckin-evler-sitesinde-kiralik-3-plus1-daire-125246234/detay/

http://www.emlakpost.com/emiroglu-satilik-apartmandairesi-istanbul-pendik-yenisehir-98.aspx#.UZ9BktJM92Y

via portun karsısında 2-3 sitede var ama isimlerini unuttm abi bakabilirsin

The_Crow
24-05-2013, 12:51
teşekkürler bilgiler için.
tayreep_john arkadaşım. harita olarak buralar uzak gözüküyor ama hani minibüsü otobüsü varmıdır E-5'e inen ?
Berkan arkadaşım. 4 sene kalmışsın. Genel olarak Kurtköy'ü tavsiye edermisin ?
yani bizler karı-koca çalışan gündüz evde olmayan, akşam eve gelen haftasonları öyle yaldır yaldır gezmeyen bir aileyiz. Evde oturunca yok o komşu yok bu bilmemne ile uğraşacak durumda değiliz. Genel olarak "iyidir abi oturulur buralarda" mı dersin ? yoksa "aman abi uzak tur Kurtköy'den hergün bi olay hergün bi ekşın boldur" mu dersin ?
Saygılar,

gkhn55
24-05-2013, 12:55
kurtköy çamlık mahallesinde oturuyorum bu muhitin en güzel yeridir kira fiyatlarıda size uygun değerlendirmenizi öneririm dumankaya trend ve concept de güzel ama kiralar biraz uçuk :)

ayku82
24-05-2013, 13:44
Merhabalar,

Ailem Kurtköy'de oturmakta, gayet temiz sorunsuz bir muhit bence. Evet , Kartal Pendik kadar çok gelişmiş değil ama bence 10 sene sonrasında havalanının etkisiyle Ataşehir gibi gelişeceğini umuyorum. Şimdi bile bakıldığında çevre düzenli ve temiz, yollar gayet bakımlı denilebilir. Mütevazi aileler için bence doğru adres kurtköy. Fiyatlar konusunda yorum yapmicam çünkü siteden siteye evden eve değişiyor. Ama E5 için eşinizin 1 vasıtası minibüs alması gerekicek. Yakın zamanda belki metro gelirse bölge daha da hareketlenir, gelme ihtimali nedir bilmiyorum ama havalanı olduğu için mecburen toplu taşımayı geliştiricekler bölgede.

Oturan arkadaşlardan benimde ricam 2 +1 satılık ev projelerini önermeleri , sıfır veya 3 4 yaşında sitelerde olabilir. Bütçemiz 140 190 000 TL arasında, alıp sorunsuzca bir aileye kiraya vermek niyetimiz var. Prim yapabilecek, temiz , kaliteli bir site önceliğimiz. Dumankayaya baktım ama fiyatlar bölgeye göre çok ucuk kalmıs vaziyette, başka alternatif varsa belirtirseniz sevinirim...

aegean76
24-05-2013, 14:42
Gebze (çayırova) Güzeltepe konutlarına bakın derim... aradığınız bütün kriterler mevcut..saydığınız yerler ile mesafe max 5-10 dk...

frkn
24-05-2013, 15:35
kurtköy yenişehir mahallesinde oturuyorum (uydukent) yaklaşık 8 senedir ve baya bi aşama kaydetti sabiha gökçenden levente direk otobus var yada tek otobusle kadıkoy kartal metroya gidebilme ihtimaliniz var düşündüğünüz miktarlara kaliteli güvenlikli sitelerde ev bulabilirsiniz

The_Crow
24-05-2013, 20:24
Arkadaşlar tekrar merhaba,
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Söylediğiniz yerleri haftasonu bi gezeceğiz. Çok yardımcı oldunuz.
Tekrar teşekkürler..
Saygılar,
Metin.

PiscocuK
24-05-2013, 21:13
tuzla sahildeyim daha önce geldinizmi bilmiyorum ama yazın bildiğiniz yazlık kasaba (urla) tarzı sevimli bir kasaba durumunda kışları ise texas gibi kimsesiz :)

elit bir yer sıkılmazsınız yazları çok hareketli olur.130 veya 130A ile tek otobüs kadıköye kadar gidebilirsiniz.hatta biraz zorlarsanız müstakil bir ev bile kiralayabilme şansınız yüksek.