PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2010 trafik cezası yardım ?

34tb9544
25-05-2013, 12:51
Gecen hafta telefonuma GİB gelir idaresi başkanlığından mesaj geldi ilk başta vergi falan sandim sonra vergi dairesine gidip baktığımda trafik cezası oldugunu öğrendim 2010 senesinden kalma bi cezaymis aracımı 2011 de sattım satarken herhangi bir ceza çıkmadı çıkan vergi ve eds cezalarını zaten ödedim gemiz kağıdını alıp satış yaptım yani arabamın herhangi bir borcu cezası yoktu ta ki gecen haftaya kadar bu gun aynı seyleri posta gazetesinde okudum sadece bu sekilde mağdur ben degilmisim birde 180 liralık ceza tarafıma bildirilmedigi gibi faiziyle birlikte 580 lira olmus bu cezaya itiraz yada faize itiraz etme hakkım varmıdir ?

cabrioleter
25-05-2013, 15:15
biz de aracın tüm cezalarını ödedik, muayeneye soktuk, vergi borçlarını sıfırladık geçende bize de geldi aynı mesaj. 72 lira asli 46 lira faizi gözüküyor.. babam hepsini ödediği için pek üstünde durmadı..

otomania
25-05-2013, 15:25
aynı olayları bende yaşadımm konuyu takipteym bnmde eski araclarımdan tlf.a mesaj geldi 2 tane cezam çıktı faiz giriyormu?

TarikS
25-05-2013, 15:53
Hepsine faiz biner :)

Benim Polo'da yedigim 6 cam filmi cezasinin 3'u cikmisti satarken, simdi 3 tane daha gorunuyor, faizleriyle beraber meblayi hatirlamak bile istemiyorum :D

Itiraz edebilirsiniz ama odemek zorundasiniz once. Ayrica ceza tarihleri aracin size ait oldugu donemlere denk geldigi icin, "sisteme girilmesi gecikmistir" diyerek yine o cezayi tahsil ederler, silmezler bence.

Ben af cikar diye pusudayim bekliyorum, zaten yiyecegi faizi yemis tum cezalar :)

_muhaRRem
25-05-2013, 15:55
Hepsine faiz biner :)

Benim Polo'da yedigim 6 cam filmi cezasinin 3'u cikmisti satarken, simdi 3 tane daha gorunuyor, faizleriyle beraber meblayi hatirlamak bile istemiyorum :D

Itiraz edebilirsiniz ama odemek zorundasiniz once. Ayrica ceza tarihleri aracin size ait oldugu donemlere denk geldigi icin, "sisteme girilmesi gecikmistir" diyerek yine o cezayi tahsil ederler, silmezler bence.

Ben af cikar diye pusudayim bekliyorum, zaten yiyecegi faizi yemis tum cezalar :)

bende pusuda bekliyorum..

B.ihtimal af çıkar

34tb9544
25-05-2013, 16:36
Pusuda bekleyelim bakalım çıkarsa cikar cikmazssa 580 belki 700 olur :(:(:(

Mutu
25-05-2013, 17:40
Pusuda bekleyelim bakalım çıkarsa cikar cikmazssa 580 belki 700 olur :(:(:(

2 katından fazla faiz binmiyor demişlerdi yalan mıymış ki o ? :eek:

ACYV
25-05-2013, 18:23
256 liralık ceza olmuş 700 lira, arabaları satalı 4 sene oldu ceza yeni geldi. İtiraz filan olmuyormuş çünkü sisteme 1 sene geç girmişler cezaları, paşa paşa ödedim.

sword
25-05-2013, 18:25
benımde sattığım araclardan geldi toplam rakam cezanın 3 katı olup duruyor . ödemedende sulh mahkemesınden ucretsız ıtıraz davası acabılıyorsunuz. benım ıkı tanesi ıptal oldu bı tanesı kabul edılmedı.
benım cezalar plakaya kesılmışlerdı 2007ve 09dan

Yigit-Y
25-05-2013, 19:22
Af cikarmi peki varmi bir duyum cezam 137 faiz 227 tl ocaga incir agacı diktiler ay sonu

toolqa
25-05-2013, 20:22
banada GİB den mesaj geldi.30,04,2013 itibariyle borcunuz bulunmaktadır yazıodu..118 70i aradım vergi borcu sorgulama servisi borcunuz yok dendi.. bi vergi dairesine gidicem bakalım neymiş?

rahatsız
25-05-2013, 20:24
ben cezaları ödedim, 1 tane kaldı. radar madar ne ararsan var. af olmaz sanırım, zaten acık acık ekonomi bakanı söyledi. bundan sonra af beklemeyin, ödeyenlere hakızlık oluyor diye. gidin ödeyin biran önce katladıkca katlıyor.

af zamanı 3 bin liraya yakın ceza ödedim, ters yönden gecmeler, kırmızı ısıklar, bilmem neler.
normalde 8 bin liraya yakındı katlana katlana.

fuatvts
25-05-2013, 21:01
BNenim yediğim vede ödemediğim cezalarıo hatırlamak bile istemiyorum:( ehliyetimi sorgulattım hiçbisey cıkmadı ıhsAllah bı cacık cıkmaz..

tuningcan
25-05-2013, 21:27
Şöyle bir husus var eger plakaya yediyseniz eger yazan polis plakaya yazdıysa cezayı noter satısında cıkıyor.Ki Son 2 senedir durdurulan araclara playa ceza yazılmıyor sadece dur ihtiranı uymamak ( kırmızı ısık) ve radar cezalarında plakaya ceza yazılıp evlere gonderilior Onun dısındaki butun cezalar şöförün Tc numarasına yazılıyor oda vergi borcu olarak karsınıza cıkıyor noter satısı yaparken hic bir sorun teskil etmiyor

2011de yediğim 4 tane ceza kagıdım duruyor aynı yazı baanada geldi yok icrai işlem baslatılacaktır vs gibisinen.
Yine 2011de arkadasımın arabayla kırmızı ısıkta gecmesi sonucu eve gelmişti ceza kagıdı onuda noterde satıs yapacagımız gun karsımıza cıktı engel oldu diye ödemiştik onun dısında hic bi cezayı ödemiyorum devlet 2-3senede bir af cıkartıyor ana oarayı taksitlendirebiliyosunuz faizi siliyor o donemi bekliyorum.

rapier
26-05-2013, 00:07
Benim de taa 2006 yılından kalma ceza çıktı. 200 lira ceza, 400 lira faiz. :(

Borcunuz var mı yok mu bu linkten kontol edebilirsiniz.

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp

Bu işlerden anlayan bi arkadaş yol gösterirse hepimize faydası dokunur. Haberim olmayan cezadan 400 lira faiz yemek reva mıdır? :(

sword
26-05-2013, 11:36
benımde sattığım araclardan geldi toplam rakam cezanın 3 katı olup duruyor . ödemedende sulh mahkemesınden ucretsız ıtıraz davası acabılıyorsunuz. benım ıkı tanesi ıptal oldu bı tanesı kabul edılmedı.

Benim de taa 2006 yılından kalma ceza çıktı. 200 lira ceza, 400 lira faiz. :(

Bu işlerden anlayan bi arkadaş yol gösterirse hepimize faydası dokunur. Haberim olmayan cezadan 400 lira faiz yemek reva mıdır? :(

yazdık ama okunmadı galıba:)

-HaKaN-
26-05-2013, 13:49
2010 yılında böyle bir sorun var heralde geçen arkadaşa da gelmiş mesaj, gib'den baktık 130 tl ceza 195 tl faiz.. Tebliğ tarihi de girmişler ama öyle bir tebliğ olmamış ve aracı muayeneye de sokmuştu orda birşey çıkmamıştı.. Enteresan bir durum durduk yere ceza çıkıyor..

rapier
26-05-2013, 14:58
yazdık ama okunmadı galıba:)

Okudum hocam, biraz daha detay verir misin? Daha adliye kapısından girmişliğim yok. Hiç anlamam bu tür işlerden. Nasıl başvuru yapıyoruz, ceza belgesinin kendi gerekli mi?(bende yok sadece nette görünüyor) Sonra neye dayanarak itiraz ediyoruz vs...

sword
26-05-2013, 16:37
Okudum hocam, biraz daha detay verir misin? Daha adliye kapısından girmişliğim yok. Hiç anlamam bu tür işlerden. Nasıl başvuru yapıyoruz, ceza belgesinin kendi gerekli mi?(bende yok sadece nette görünüyor) Sonra neye dayanarak itiraz ediyoruz vs...

dilekçe (avukat ıle yazarsan daha ıyı oluyor)
kımlık fotokopı
netten gördugunun cıktısını al
aracı sattıysan noter satışı ekle

sulh mahkemelerıne gıdıp kayıt yaptır zaten yonlendırırler...

rapier
26-05-2013, 23:07
dilekçe (avukat ıle yazarsan daha ıyı oluyor)
kımlık fotokopı
netten gördugunun cıktısını al
aracı sattıysan noter satışı ekle

sulh mahkemelerıne gıdıp kayıt yaptır zaten yonlendırırler...

Eyvallah, çok teşekkür ederim.

luca55
26-05-2013, 23:36

murat abi iptal olan cezalarmı davamı? kabul edılmeyen neydi?cumle bıraz devrık olunca anlamadım?

sword
26-05-2013, 23:46
ikisi kabul edildi yani lehime sonuclandı dava sonucunda yaptırım kaldırıldı bir tanesi red edildi itirazım

rapier
27-05-2013, 07:52
Reddedilenin kabul edilenlerden belirgin bir farkı var mıydı?

luca55
27-05-2013, 07:56
ikisi kabul edildi yani lehime sonuclandı dava sonucunda yaptırım kaldırıldı bir tanesi red edildi itirazım

Reddedilenin kabul edilenlerden belirgin bir farkı var mıydı?

neden reddedildi peki?

gazi
27-05-2013, 08:11
Gecen hafta telefonuma GİB gelir idaresi başkanlığından mesaj geldi ilk başta vergi falan sandim sonra vergi dairesine gidip baktığımda trafik cezası oldugunu öğrendim 2010 senesinden kalma bi cezaymis aracımı 2011 de sattım satarken herhangi bir ceza çıkmadı çıkan vergi ve eds cezalarını zaten ödedim gemiz kağıdını alıp satış yaptım yani arabamın herhangi bir borcu cezası yoktu ta ki gecen haftaya kadar bu gun aynı seyleri posta gazetesinde okudum sadece bu sekilde mağdur ben degilmisim birde 180 liralık ceza tarafıma bildirilmedigi gibi faiziyle birlikte 580 lira olmus bu cezaya itiraz yada faize itiraz etme hakkım varmıdir ?

üstadım aynı olay benim başıma da geldi. sana diyeceğim o ki eğer parayı ödemek istemiyorsan, itiraz edeceğim felan diyorsan banka hesabında para bırakma.

Ben sevdiğim bir insan üstüne araba alamıyor diye kendi üstüme arabayı almıştım tam hatırlamıyorum yılını ama rahat 6-7 yıl oldu radara girmiş aslan,arabayı satmışlar,cezayı da ödememişler. Geçen sene banka hesabıma bloke koyuldu ve tam 1.400 tl cezayı benden ya seve,seve ya S.S kuralıyla tahsil ettim canım devletim.
şemsiye hala benim en derin yerimde gizlidir.

sword
27-05-2013, 11:07
şu tarıh ve nolu cezanın yasaya uygun olduğuna bu sebeple itarazın reddıne dıye geldı karar ceza maddesi tehlıkleı serıt deıstırmek plakaya kesmışler

emirhan sph
27-05-2013, 12:02
Bgun banada ceza geldi 2012 agustosun cezasi geldi anlamadim gitti kgs cezasi dio ama hatirlamiorm bile hatta foto falanda yok. 46 tl ceza hic odeyesim yok acikcasi arabayi satali 1 sene oldu simdi ceza gelio. Cok sinirleniorm bu ise bile bile faiz bindirip ceza gonderiolar.

CaNeR44
27-05-2013, 12:06
Bugün banada geldi herkesin kabul günü heralde 2013 2. Ay sattığım araca park ihlali cezası

luca55
27-05-2013, 12:31
gördugum kadarııyla hayli mağdur var.cumhurbaskanlıgının sitesine şikayetleri yazabıldıgımız bır sayfa var.orada şikayet yazıldıktan sonra en fazla desteklenen şikayet konusu için cumhurbaskanı ile görüşme şansı elde edılıyordu.bız daha once kendı meslegımle ılgılı yapmıstık.şuanda devam edıyormu bılmıyorum.ama oraya bu şikayet yazılır site uyelerıde hızlı bır sekılde desteklerse emınım kı bu konuyla ılgılı bır gelısme yapılabılır.şuanda atılabılecek en somut aadım bu.şikayeti düzgün bir dille yazabılecek birisi varsa yapalım derim.cunku daha çok haksız faiz ödeyecegız bu gıdısle.