PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Maslakta Egzozcu tavsiyesi

CagkaN
28-05-2013, 19:12
Aracımın son susturucusunu değiştirdim, kesme biçme olmasın diye ek yerinden itibaren yaklaşık 60-70cm'lik boru yapıldı. Sorunsuz olsun diye orjinalini de götürdüm fakat istediğim gibi olmadı, araba tümseklerde esneğinde arka tekerleri birbirine bağlayan mil egzoz borusuna vurup ses yapıyor.

hikaye kısmını geçtiğimize göre asıl soruya gelelim, bana maslak tarafında bu egzozu düzgünce takabilecek ya üzerindekini büküp ya da sıfırdan yapabilecek bir yer tavsiye edebilir misiniz?

Yalnız en önemli yanı öğrenci tarifesi olması lazım:D fiyat verirken egzozu bana değil arabaya yaptığının farkında olsun yeter :)

Orhan53
28-05-2013, 19:14
Temiz iş istiyorsanız Emil Egzos.

rahatsız
iskender tabi ki:) yer tarifine gerek yok orda ağaca sorsn gösterir.

Ufuk
Emil yada iskender

SGTI
28-05-2013, 19:15
çoğu kişinin söyleyeceği gibi ve abimin eski aracından memnun kaldığı üzere iskender denir.Belki diğer eksozculara göre 3-5 pahalı olabilir.Fakat 1 kere yaptırmak 2 kere yaptırmakdan her zaman ucuza mal olur.Ki siz bunu tecrübe etmişsiniz anladığım kadarıyla :)

Boost Up
28-05-2013, 19:22
Emil usta iyidir, yardımcı olurum isterseniz

depence
28-05-2013, 19:25
iskender e git bak keyfine

CagkaN
28-05-2013, 19:26
iki ustayı da duydum ama daha önce hiç gitmedim

sanırım ikiside maslak sanayide adres tarifi rica ediyorum :)

ikisini fiyat-işçilik ve yoğunluk olarak karşılaştırabilir misiniz? saat 10dan sonra gidicem yarın

Boost Up
28-05-2013, 19:29
iki ustayı da duydum ama daha önce hiç gitmedim

sanırım ikiside maslak sanayide adres tarifi rica ediyorum :)

ikisini fiyat-işçilik ve yoğunluk olarak karşılaştırabilir misiniz? saat 10dan sonra gidicem yarın

kafana göre her saat gidemezsin, en azından İskendere. Emil abinin elinde iş yoksa hallederde, İskender ustanın elinde iş vardır %99 ve tarih verecektir

audilover
28-05-2013, 19:31
Savas usta dizayn egzoz 23 cu sokak...

LVIII
28-05-2013, 19:52
ikisininde isçiliği temizdir ve fiyatları ortalama aynıdır , iskender abi çok yoğundur genelde bugün gitsen 1 hafta sonrasına anca randevu alırsın , emil de yoğundur ama işin kısaysa araya alır yapar en kötü 1-2 gün sonra gel der.. ikisinden yanada gönlün rahat olsun ikiside çok iyidir

gespenster
28-05-2013, 20:06
İskender e git kafa rahat

SerkanÇakır
28-05-2013, 20:08
Emıl Ustaya gıd kafan raat olsun.

Melih-Ö
28-05-2013, 20:11
Fiyat ve işçilik Emil usta iyidir. İskender usta yüzde 99 doludur.

CagkaN
28-05-2013, 20:13
o zaman emil ustaya giderim herhalde ilk olarak tam olarak adresini söyleyebilecek var mı?

LVIII
28-05-2013, 20:21
2.kisimda form elektronigi sor , form elektronige de emili sor ikisi cok yakin zaten

Saro-Ş
28-05-2013, 20:35
Emile git emil iyidir

Ferhat
28-05-2013, 20:36
Savas usta dizayn egzoz 23 cu sokak...

+1000

Savas ustanın işçiliği tatmin garantilidir :)

GTCihad
28-05-2013, 20:41
İskender usta derim bende ama telefondan ulasamazsin , ulassan sonuc alamazsin , gidersen yer bulamazsin :) ama benim gibi basinda durup sabahin korunde gidip araya girebilirsen on numara sonuc alirsin

Arenimo
28-05-2013, 20:45
İskendere git ama 1 hafta bekle ama 3 hafta bekle macera arama

Kimede yaptirsan yine bir gun yolun iskendere dusucek :D pahali diyip baska yere gidip sonra yalvar yakar geri donduklerini cok gordum :D

Mr.K
28-05-2013, 20:46
emile en kolay yol tarifi

dogusun arasından maslak sanayiye indin
sola döndün yol bitiminden
sağ şeriti takip ettin
dümdüz gittin yaklaşık 50mt
sol hizayı takip et
içi turuncu dükkan.

düzeltme ;

sağı takip ettin derken sola donunce sagda bıtanedaha sokak olcak çatal Ayrım adı herneise..ordan devam etcen

therev
28-05-2013, 21:33
emil de olur savas abi de olur ikiside iyidirler :) gul kebap i sor solundaki dukkan emil egzos gorursun zaten :)

Yeşil R53
28-05-2013, 21:38
Motokar land rover servisinjn caprazinda emil iyidir. 'My garage' emilin dukkanin adi

fangio
28-05-2013, 21:41
Savaş usta derim bende

Zero
28-05-2013, 22:34
Kesin ve net tereddütsüz İskender.1kere git 2.yi uğraşma hiç.Geç tarihte verse sabret 2.kez gitmek zorunda kalma.Neler duyduk gördük sanayide yapılan işler nasıl rezil çıkıyor bazen anlatamam ama İskenderde ihtimal bile vermem memnuniyetsizliğe.

bartubasot
28-05-2013, 22:48
Emil candır :)

darkmoon
28-05-2013, 22:54
iskender yada emil ustalar.. bir tane daha var arada yukarda kalite araçlar gördüm içerde ama ismini adını bilmiyorum..

Bartu_evo
28-05-2013, 22:54
Komple egzoz için İskender ustadan daha iyisini düşünemiyorum.

Zero
28-05-2013, 23:09
İskendere yol tarifi:Maslak sanayi 1.kısım kapısından giriyorsun sağında opel kalacak biçimde aşağı doğru inerken sağ köşede porsche var siyah kırmızı tabelalı o sokağa girip dümdüz ilerliyorsun ileride uçuk kaçık değişik arabaların olduğu dükkanı görünce dur araçlardan korkma gir içeri :) esnaflığıda kişiliğide 10numara adamdır biraz işi yoğundur benle ilgilenmedi diyede düşünme :)

darkmoon
28-05-2013, 23:14
iskender dükkanımı değiştirdi.. opel dediğin yer çiftkurtlar ın arkası özel porsche servisi var o sokakdamı o sokakda solda honda var onun yanında en dipde opel ustası var bir tane..

Zero
28-05-2013, 23:18
iskender dükkanımı değiştirdi.. opel dediğin yer çiftkurtlar ın arkası özel porsche servisi var o sokakdamı o sokakda solda honda var onun yanında en dipde opel ustası var bir tane..

Opel bu petrol ofisinin karşısı olan yer büyük yetkili servis çiftkurtlar mı orası emin değilim.Ordan devam edip aşağı doğru dik inen rampalardan birinde sağ sokağın köşesinde porsche ile alakalı bir dükkan var adını bilmiyorum siyah kırmızı tabelası var o sokaktan girince o porsche solunuzda kalacak şekilde dümdüz gidiyorsunuz.Aynı yerinde yer değiştirmedi ama ben mi yanlış tarif ettim acaba şu an tereddütteyim :) yeri aynı eminim dükkanın kapısını falan değiştirdi bikaç ay önce sadece

Schumi
29-05-2013, 00:24
Beyler abartmayın bu olayı yaa. Sanki motor rektefiyecisi öneriyorsunuz. Tamam önerin ama abartmayın birileri överken. Özellikle Arenimo. İskender ile ailecek görüşüyor olabilirsin, harika bir usta olabilir ama kanserli hastaya şifacı önerir gibi davranıyorsun konu egzoz işi olunca.

Biraz daha ılımlı olun lütfen.

psikolojikdeli
29-05-2013, 02:06
arkadaşın yaptırcağı iş çok zahmetli değil İskender Emil Savaş Sebo hepsi temiz şekilde yapar, yanlız adres tarifi yapan arkadaşlar vallah insan bildiği yeri karışıtırır okuyunca :) sanayinin göbeğine git yeter gösterir herkez yerlerini :)

Zero
29-05-2013, 03:15
Beyler abartmayın bu olayı yaa. Sanki motor rektefiyecisi öneriyorsunuz. Tamam önerin ama abartmayın birileri överken. Özellikle Arenimo. İskender ile ailecek görüşüyor olabilirsin, harika bir usta olabilir ama kanserli hastaya şifacı önerir gibi davranıyorsun konu egzoz işi olunca.

Evet belki Aren çok yakın olduğu için tavsiyesinde abartılı gözüküyor olabilir ama şunu söylemem lazım bahsi geçen diğer ustalardan 1isinin yaptığı 2adet sıkıntılı işi gördüğüm için ısrarla İskender diyorum bende.Evet bende İskender abiyi çok severim iyidir aramız ama tavsiye sebebimde fanatiklik değil şahit olduğum sıkıntılı işlerden dolayı.Basit bir işte olsa herkes para veriyor ve en iyisini yaptırmak istiyor.

1lker
29-05-2013, 03:44
iskender tabi ki:) yer tarifine gerek yok orda ağaca sorsn gösterir.

İskendere git ama 1 hafta bekle ama 3 hafta bekle macera arama

Kimede yaptirsan yine bir gun yolun iskendere dusucek :D pahali diyip baska yere gidip sonra yalvar yakar geri donduklerini cok gordum :D

:icon_tup: İskender abi çok kafa adamdır işininde tartışılacak bir yanı yok zaten ek olarak pahalıda değil sadece başı kalabalık :)

Jeandan-R
29-05-2013, 03:52
Senin arabanın işi aşırı basit gibi görünüyor, iskender ustaya gitmeye gerek yok. Anadolusa olsan hallettirirdim karşıda bende sadece iskenderi biliyorum :D

Arenimo
29-05-2013, 08:26

Evet kanserli hastaya şifacı öneriyorum ,

söylediklerimde haksız mıyım değil miyim bana bunu söyle sanayide belki 12 seneden fazladır gider gelirim birçok arabamı yaptım yaptırdım yapılan işlerinde bir çoğuna şahitim ,

İskenderi abartabilirimde kaldı ki yaptığı işler ciddi abartılıcak işler çünkü kimsenin yapamadığı yapmaya çalıştığında yüzüne gözüne bulaştırdığı işler

Ayrıca benim ile aynı yorumu yazanlarda var algıların bana karşı fazla açık sanırım

Kaldı ki istediğimide yazarım herkes gibi .

Bu yaştan sonra ne yazıcağımı soracak değilim varsa bir yaptırımın yaparsın .

yasko
29-05-2013, 09:00
Emili yada iskender ustayı öneririm kime sorsan gösterirler.

audilover
29-05-2013, 09:23
Yani abartidan kacmak lazim iskender yaptirip memnun kalmayanda bir suru arkadasim var o nasil olucak?Yani abatinin dozu kaciyor bence .

Maslak sanayide 3 tane bildigim usta var 3 de iyidir ama benim oncelik sirama gore

1 dizayn usta savas usta
2 iskender egzoz
3 emil usta..

Kekuti*
29-05-2013, 09:34
Iskoya git, dalgana bak :)

Emil'i çok severim, iyi arkadaşımızdır. Düzgün insandır, ancak bu işler için İsko'dan şaşmayın derim ;)

darkmoon
29-05-2013, 12:37

öyle deme inan lifte kaldırdılarmı aracın altında yapılan işçiliği gördünmü (kötü ise) midem kalkıyor hele titiz biriysen arabanın altı görünmez falan demiyorsun tekrar yaptırtıyorsun..

bir diğeride yapıyor nakış işler gibi titizlikle aracı lifte kaldırdığında altına bakdığında sanırsınki fabrikadan çıkmış fabrikasyon iş yani sonradan yapıldığını anlanması çok güç o kadar temiz iş yapıyorlar ben buna göre öneriyorum yoksa bu kadar titiz değilse sallıyorum iskendere 200 tl vericeğine herhangi bir egzocuya 50 tl veripde işi bitirebilirsin tabiki..

Schumi
29-05-2013, 21:43
Evet kanserli hastaya şifacı öneriyorum ,

söylediklerimde haksız mıyım değil miyim bana bunu söyle sanayide belki 12 seneden fazladır gider gelirim birçok arabamı yaptım yaptırdım yapılan işlerinde bir çoğuna şahitim ,

İskenderi abartabilirimde kaldı ki yaptığı işler ciddi abartılıcak işler çünkü kimsenin yapamadığı yapmaya çalıştığında yüzüne gözüne bulaştırdığı işler

Ayrıca benim ile aynı yorumu yazanlarda var algıların bana karşı fazla açık sanırım

Kaldı ki istediğimide yazarım herkes gibi .

Bu yaştan sonra ne yazıcağımı soracak değilim varsa bir yaptırımın yaparsın .

Ben sana vurma dedim sen gidip öldürdün. Hatta Fatality çektin. Hele son cümlende kuş kondurmuşsun tepesine. Böyle devam et ütü buharından nem kapmışın sen.

Tek her yazdığına cevap yazmiyim sopamı (!) saklıyorum.

CagkaN
30-05-2013, 13:13
tartışma çıkaracak bir konu değildi ya :) komple egzoz yaptırmıyorum ufak bir kısım yapılacak sadece

dün gittim emil ustaya tabi ben yeri bulana kadar vakit geçmiş onunda işi birikmişti, boş vakitlerimiz uyuşmadığı için haftaya erteledik sağolsun çok ilgilendi.

Not: Yeri my garage dendi diye orayı bulmaya ve gitmeye çalıştım ama my garage ile alakası yok umarım bir daha birşey sorulduğunda 100% emin olmadan cevap verilmez

Teşekkürler yardımcı olan herkese

mehmet6r
19-10-2015, 16:50
Hortingen yapıyorum affola... Yeni kınu ile kirlilik yapmayalım dedik.
Konuya geleyim aracım polo6r 1.4 85ps cik :) 51 lik düz boru ve son susturucu iptali ile tatminkâr bir ses ( benim için ) alacağımı düşünüyorum. Her türlü Öneriye açığım. Öğrenci bütçesi ile ve yapılacak bu işlemler göz önüne alındığında hangi ustayı önerirsiniz? Emil, iskender, savaş Ustalar harici başka ustada olabilir tabi... Bir de cahilliğimi affedin bu yaptırcaklarıma ek olarak vana takabilir mîyim aç/kapa olsun isterim. Ve tabiki siz tecrübeli abilerim en az ne kadar tutar bu işlemler. Teşekkürler şimdiden....

CNR
19-10-2015, 16:52
Hortingen yapıyorum affola... Yeni kınu ile kirlilik yapmayalım dedik.
Konuya geleyim aracım polo6r 1.4 85ps cik :) 51 lik düz boru ve son susturucu iptali ile tatminkâr bir ses ( benim için ) alacağımı düşünüyorum. Her türlü Öneriye açığım. Öğrenci bütçesi ile ve yapılacak bu işlemler göz önüne alındığında hangi ustayı önerirsiniz? Emil, iskender, savaş Ustalar harici başka ustada olabilir tabi... Bir de cahilliğimi affedin bu yaptırcaklarıma ek olarak vana takabilir mîyim aç/kapa olsun isterim. Ve tabiki siz tecrübeli abilerim en az ne kadar tutar bu işlemler. Teşekkürler şimdiden....

Vanalıda yani varex tipi olanlarda kapalıyken araba çok ölü oluyor diye biliyorum

mehmet6r
19-10-2015, 17:48
Vanalıda yani varex tipi olanlarda kapalıyken araba çok ölü oluyor diye biliyorum

Zaten ölü araç aslında çokta umrumda değil. Maksat güzel tatlı bir ses olsun...

wolrath
19-10-2015, 18:36
yrv s2k gt hepsini iskendere goturdum.kalıtelı ıscılık ve kafanın rahat etmesını ıstıyorsan macera arama.muhtemel 1-2 haftaya zaman verır.o kalıteye ragmen fıyat olarak da benı hıc uzmedıler sagolsunlar.

wolrath
19-10-2015, 18:38
tarıhe bakmamısım :):)

son soruya cevap olarak OGRENCI ısı vanalı yapamazsın ıskenderde. min. 1000+ tutuyor cunku.

mehmet6r
19-10-2015, 20:19
tarıhe bakmamısım :):)

son soruya cevap olarak OGRENCI ısı vanalı yapamazsın ıskenderde. min. 1000+ tutuyor cunku.

Cevap için sağol abi, egzoz için ayırdığım bütçe 700 en fazla. Saydığınız araçlar olsa düşünmem ama sadece ses ve polo için değmez diye düşünüyorum. Diğer ustalarda da bu fiyatlar mıdır acaba?

Black_Eagle
19-10-2015, 20:26
Hazir konusu varken bende sorayım bari bende cla 200 amg var simdi bir cla 45 sesi alamam elbet ama ona yakin yuksek tatminkar hatta cla 45 gibi catirti patirti almak mümkünmü

dkaya87
20-10-2015, 07:40
700 liralık bütçeyle arabayı yürütecek bişeyler yapabilirsin belki. bi egzoza değmez derim ben

-Murat Özcan-
20-10-2015, 15:54
Biz arkadaşın aracını Emile götürmüştük memnun kaldık

AlwaysFast
20-10-2015, 16:29
Dizayn Savaş Erence ve Iskender ikisidi zanatkar insanlar

mehmet6r
20-10-2015, 17:03
700 liralık bütçeyle arabayı yürütecek bişeyler yapabilirsin belki. bi egzoza değmez derim ben

Abi 1.4 atmosferik motor yazılım bile 7-8 bg veriyor abi :) tamamen cahilliğimden soruyorum o fiyatlara ne gbi şeyler yapabilirim ki?