PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : murat engine açılacak dava ile ilgili

Sayfa : [1] 2

typermelih
29-05-2013, 20:45
konuya hemen girmek iştiyorum,yaklaşık 8 ay önce murat bey bana bu tech turkey den mşj attı ve bana aracımın dşg kavramaşıyla ilgili yardımcı olabileceğini şöyledi
yazıştık ve bana yardım etmek iştemeşine çok mutlu olduğumu ve kendişinden haber beklediğimi bildirdim...hgp firmaşıyla yazıştığını 2.200 euro iştediklerini ve aracımdaki orjınal kavramayıda iştediklerini şöyledi...naşıl olacak dedim ?
oda biz şendeki parçayı verecez yerine güçlendirilmiş kavrama alacaz dedi tamam dedim.parayı 3 günde heşabına 3 şefer de 6050 tl olarak yolladım orjınal kavramamıda yolladım.çantaşına koyduğunu şöyledi orjınal kavramamı ve almanyaya gitti (daha doğruşu ben öyle biliyorum )oradan bana reşimler gönderdi kavramanın şokulurken içinin değişirken reşimleri
ve kaldıki biz öyle anlaşmamıştık
bana direk orada daha önce yapılmış hazır parça alacağını ,benimkini bırakıp
direk diğerini alıp çıkacağını bildirmişti...neyşe parçayı bana yurt içi kargoyla gönderdi adanaya
kavrama takıldı ve şanzumandan takırtı şeşi gelmeye başladı
aradım şorunu şöyledim,ihçilik ten kaynaklandını şöyledi,
tuttum direk şervişe gittim yetkili şerviş.oradada yapıldı takıldı şanzuman ve yine olmadı.
aracı tuttum iştanbula yolladım tırla
erdem uşta ben yaparım dedi ve tekrar şöküldü şanzuman içini açtı ve kavramayı yaptı taktı.bende uçakla iştanbula gittim.durumu görmek için...
teşte çıktık ve yine aynı.viteş atışı şarşınıntılı ve aracın karakteri değişti
murat beye yaşadığım herşeyi anlattım.ben şana yardımcı olmak adına bunu yaptım şenin muhatabın ben değilim hgp firmaşıdır dedi.ama ben parayı murat enginin direk heşabına yolladım.madem muhatap hgp idi neden onların heşabına yollamadım ?
gelelim cebimden çıkan paraya
6050 tl murat engin
adanada 2 şefer ihçilik ücreti verdim 400 tl +400 tl toplam 800 tl
adanadan iştanbula 450 tl tır ücreti verdim
erdem uştaya 600 tl verdim
ben uçakla iştanbula geldim durumu görmek için 200 tl
ve olmadı orjınal parçayı almak için bugünde 1500 tl daha verdim
toplamda 9.950 tl param gitti ve ortada hiçbişey yok
yarından itibaren yaşal haklarımı arayacam.ortada fatura dahi yok tamir yapıldıyşa fatura yok yeni parçayşa yok.granti yok
bunu buraya neden yazıyorum murat enginin naşıl bir kişi olduğunu belirtmek için değil yaşal haklarımı aricamı bildirmek ve başımıza hayatta neler gelebileceğini görmek adına...
buradan tech turkey yöneticilerinden şunu rica ediyorum
bu konu üştünden yaptıklarımı reşimlerle belgeleyecem,şeşli kayıtlar murat enginin benimle olan konuşmaları bana gönderdiği reşimler
yapıkredi bankaşından kendişine gönderdiğim heşap hareketleri ve herşey
ve mahkeme kararına kadar buradan açıklaycam bu şebeple lütfen şilinmeşin.bakalım devlet benim yanımdamı olacak şayın murat beyinmi
şaygılar

Day Walker
29-05-2013, 20:59
Taraflı sanma ama adam ferroya biniyo neden senin 6k lirana kalsın ki.

Kafam yatmadı bu işe.

G_TT_I
29-05-2013, 21:00
Yanlış anlamayin ama daha onceki msj'larda Allah razi olsun cok yardim sever biri filan diye yazilar vardi benimde yanlisim olabilir,
Suan kendisine ulasamiyormusunuz, sokun firmaya yollayin gerekli konusmalari benyapayim gibi bir teklifi olmadi mi?

Bu konularda yazmayi hic sevmiyorum ama sorun cimtiktan sonra ki iletisimj yazarsaniz iyi olur.
Iki tarafida tanimam ama surekli konuyla ilgili msj lar gördüğüm icin kotu niyet olmamasi gerekiyor gibi.

Edit:

Kafam yatmadı bu işe.

Bence ferrariye biniyor diye al sana 10.tl diyecegini sanmiyorum :) sonucta ticaret bu.

nostra
29-05-2013, 21:03

Kafam yatmadı bu işe.

Çok saçma bir yorum olmuş. söylemeden geçemedim.

MBuğra
29-05-2013, 21:04
Roma hukukunda bir söz var, türkçeye çevrilmişi: "Tek kişinin dinlenmesi, hiç kimsenin dinlememesidir."

Karşı tarafta gelsin, bir de o açıdan dinleyelim.

depence
29-05-2013, 21:04
ilginç şeyler

Day Walker
29-05-2013, 21:06
Çok saçma bir yorum olmuş. söylemeden geçemedim.

Yaw adamı geçen hafta ist parkta gördük daha önceki arabaları falan olsun neden diye soruyo insan?

typermelih
29-05-2013, 21:09
ben murat beye neden teşekkür ettim bana bu parça yı en kışa şürede bulduğu için...
yapıldıktan şonra aracım şöyle iyi oldu böyle iyi oldu diye bişey yazmadım.çünkü başım beladan kurtulmadı.harcadığım para 10.000 tl benim için çok önemli bir para.ferrariye binebilir
ona bakarşanız benim ferrarim olşa böyle işlerle ne işim olur illagel işler yapmak ...holding şahibi olarak tanıtıyor kendişini allah daha çok verşin kimşenin paraşında pulunda gözüm yok
ama ben bu işin peşini bırakmayacam...benim kanundan başka tanıdığım yok artık.herşeyim hazır

trgy
29-05-2013, 21:09
Asıl önemli olan sizinle muhattap olan Murat bey,ürün arzalandığında sizi diğer firmaya neden yönlendiriyor?

depence
29-05-2013, 21:10
gerekli belgeler varmı

i-vtec07
29-05-2013, 21:11
bu tür konularda karşı tarafta dinlenmeli bunun örneklerini forumda daha öncede gördük.geçmiş olsun iki tarafada umarım anlaşıp helalleşirsiniz.

ice
29-05-2013, 21:13
Ikinizlede birebir muhabbetim yok ama murat böyle şeyler yapacak biri degil.Sen firmayı arayıp sorunundan bahsettin mi ? Bence murat burda suçsuz. Sadece aracı olmuş sana...

turbo&quattro
29-05-2013, 21:17
Ikinizide tanimam etmem ama Murat Engin'in maddi imkanlarini tahmin etmek zor olmasa gerek. 10k tl gibi bir rakam icin ismini kotu andirmaz heralde. Mutlaka baska birseyler vardir diye dusunuyorum.

XoR
29-05-2013, 21:17
Konu fatura mevzusuna girerse sende yaptırdığın iş karşılığı fatura almadığın için suçlu konumuna düşebilirsin.

Ama benimde anladığım kadarıyla Murat bey sana Almanyaya giderken yardımcı olmuş. Senden bir kar etme durumu varmı yokmu bilemiyorum kendisi yazacaktır.

Birde kişisel ricam lütfen S yerine Ş kullanma konunun ciddiyeti bozuluyor.

mehzent
29-05-2013, 21:22
http://www.techturkey.com/forum/6755808-post75.html

Bunuda yaZan sen degılmısın :) bıraz garıp olmuş :)

İnşallah cozersınız ama ben bır art nıyet oldugunu sanmam :)

gespenster
29-05-2013, 21:25
yaw zor okudum konuyu s yerine ş yazmışsın zekeriye beyaz gibi oldu gözler

Günkut
29-05-2013, 21:26
Murat abi ile bu konuyu görüştünüz mü ?

Yoksa camur atayım diye teche mi girdiniz ?

wekoo
29-05-2013, 21:27
Umarimm her iki taraf dinlenir ve bir uzlasma yoluna gidersiniz dediginiz tutar az uz bi rakam degil para kolay kaZanilmiyor her ne olursa olsun insan hakkini aramali allah kolaylik wersin

GokhanRS
29-05-2013, 21:27
Murat abi ile bu konuyu görüştünüz mü ?

Yoksa camur atayım diye teche mi girdiniz ?

typermelih de murat abide forumda sevilen üyelerden. murat abide şuan konuda zaten.

illaki çözerler sorunlarını. direk fırçalama adamı günkut.

depence
29-05-2013, 21:29
[QUOTE=gespenster;6852499]yaw zor okudum konuyu s yerine ş yazmışsın zekeriye beyaz gibi oldu gözler[/QUO

üstünede 3-5 bira olunca aynı kıwam :)

audilover
29-05-2013, 21:30
Murat beyin dist oldugu firmamidir?Murat bey bu urunden kar etmismidir?Murat bey size bu urunun garantisini vermismidir?Yani urunu yapan hgp almanyaya giderken araci olmus almis (ben olsam onuda yapmazdim tanimadigim etmedigim birisine) sonra bu kadar karalamak size yapilsa siz ne yapardiniz?Almis getirmis urun de sikinti varsaki bence sikinti takmayla alakali (stage 4 kavramalar daha huzursuz ori kavramaya gore)daha ne yapsin?Siz once hgp ile iletisime gecip durumu anlattinizmi?
Ben Murat Engini tanirim 5 lira 10 liraya tenezzul etmez olayin icinde baska bir sey vardir aracilik etmisdir parca size uymamisdir ama bunu bu sekilde anlatmak bence karalamakdan baska bir sey degil.
Size revo veya powershop 50.000 liralik mal ve yazilim sattigi her parcadan %100 verim aldiniz sorun sadece kavramadami yani?Lutfen biraz akli selim davranmaya davet ediyorum sizi..

Günkut
29-05-2013, 21:32
typermelih de murat abide forumda sevilen üyelerden. murat abide şuan konuda zaten.

illaki çözerler sorunlarını. direk fırçalama adamı günkut.

Yok abi fırcalamak yok ne haddime sadece düşünmeden bir kerede sinirle yazılmış gibi geldi .

Mikrop_Ali
29-05-2013, 21:34
ilk posttaki yazılanlara göre siz haklı gözüküyorsunuz bide diğer vatandaşın yazmasını beklemek lazım. zaten dava açmaya hazırlanmışsınız gerisi adalete kalmış bir olay.

Yiğit Ş.
29-05-2013, 21:35
işini halledicem dememiş, parçanı götürmekte aracı olurum demiş adam. parçadaki sorunu aracıyla değil işi yapan firmaya konuşuyo olmalısın.

Antalyalogy
29-05-2013, 21:38
Benim anlamadigim forum icinden ilan yolu ile yapilmayan bir alisveris icin neden foruma boyle bir konu aciliyor , madem dava acilacak neden foruma konu acma geregi duyuluyor.
İki tarafi da tanimam olay hakkinda da bilgim yok .Sadece konu acilmasina yaptim yorumumu.

[RaCeR]
29-05-2013, 21:39
Aracı olsa da ortada bir yapılmış ticaret var fatura olması gerekmiyor mu hgp firmasına ait?

MeRtCaN
29-05-2013, 21:39
Ortada Bir mağduruyet var..

ama aldıgınız parça bır ithalatci fırma tarafındanmı Tr ye getirildi ?

Yoksa bir bavulda vergisi ödenmeden mi geldi ?

Yurt dışından alınan bir parçanın yasal bir yol ile gelmedi ise garantisi olacağını sanmıyorum.
Ama parça yanlış olur sizin aracınıza uyumlu olmaz ise sorumlu arayabilirsiniz

Parca eğerki sizin aracınız için 1:1 dir parça problemlidir ve yasal olmayan bir yol ile Tr ye geldi ise o parçanın garantisi olmaz.

Size basit bir örnek ortlama 20.000$ a yaptıgım B16 Turbo setup um Dartonun malzeme hatasından dolayı çöp oldu
Malzemeyı Usa dan Tr ye parça yollayan arkadasımdan almıstım onu mu suclamam gereklı ?

Umarım problemı cabuk cozersınız ve sorun hallolur..

iki tarafı şahsen tanımam tarafız olarak yazdım bu yazıları.

mert_can 41
29-05-2013, 21:41
İki tarafıda tanımıyorum parçayı sonuçta murat bey kendi üretmemiş sadece aracılık yapmış parçada sorun olup olmadığını bilemez bence siz hpg firmasıyla irtibata geçmelisiniz olumsuz sonuç karşılığında da hpg firmasına dava açabilirsiniz tüketici hakklarından söylediklerim yanlış anlaşılmasın sadece benim fikrim bu yönde

SekoLive
bi çok sey bu forumda çözüldü umarım iki üyenin davalık olmadan bu konuyu çözdüklerini buradan duyarız...

rahatsız
kapıcıya siparis verdim, gitti bana yoğurt aldı, ben de yiyip zehirlendim, kapıcıya mı çökmem lazım?

Caesar
Benim öğrenmek istediğim bir kaç sorular var.

1. Murat durduk yeremi size mesaj attıda şöyle böyle parça var sana alalım onu hem ben almanyaya gidiyorum gelirken getiririm dedi.

2. Yoksa siz o parçayı arıyordunuz da Murat size almanyaya gideceğini söyleyip getirebileecğini mi söyledi?

Olay bu sorularda gizli hangisi oldu?

STP
29-05-2013, 21:43
Murat abiyi cok cok iyi olmasada tanirim, tanisikligim kelam etmisligim var, bizi hic tanimamis oldugu bi zamanda bizim icin rica ettik diye gelip dbn imizi olcmek icin gtrini yola cikardi yolu kesti surda bas burda dur diye yardimci oldu, soyle yaparsak zaman soyle iyi olur diye bir cok ozel bilgi paylasti. Okadar para pul icinde yuzen bir adamken hic kibirsiz yardimsever egosuz biri olmasi beni hep etkilemistir. Bu durum icin ise iyilikten maraz dogar demekten kendimi alamiyorum. 6 bin liralik parcadan parami kazandi bu adam simdi :)

997TT
29-05-2013, 21:43
SOn soylıyecegımı ılk yazayım kı uzun yazı okumak ıstemeyenlere kolaylık olur.
Nasıl yapmak ıstıyorsan oyle yapabılırsın. Hakkımda bukadar kotu seyler soyleyıp,Allah korkusu olmadan dedıkodu yapıyorsan,senın muhattabın ben degılım.
Bırazdan anlatıcaklarımı sen dahıl ıyı okunsun!
Buarya konu acmanda garıp ve komık.
Melıh,bana bu sıte uzerınden maıl attı,arabasını yaptırdıgı yer gereksız yere cok parasını yemıs,cok emek vermıs ama hala yurumuyormus.Cebımde param kalmadı,bır de bana arabayı ıstanbula yollayın,yapalım dıyorlar,boye sey olurmu! Yada bu tarz seyler yazdı.Yapılan yerın sahıbı yakın arkadasım,tohmet altında bırakmamak ıcın yazmıyorum,emınım onlarada ıftıralar atıp,bana yaptıgı gıbı dedıkodularını yapmıtır.
Neyse,baya bır mesajlastık bu forum uzerınden,dedımı telde konusalım. Budan zor oluyor.
Aksam saatlerıydı,18 dakıka falan konustuk.Agzının zok yandıgını,bu ıslerden cok sıkıldıgını,arabanın onda artık saplantı oldugunu,cok acı cektıgını ve kaybettıgı paranın haddı hesabı olmadıgını anlattı. Sesınden de bellıydı ıcının sıkkın oldugu vs.
Dedım,onlarla hallet,bu kadar yaptılar dedım.Onlardan hayır gelmıyecegını,tahmın edıcegınız uzerıne bır suru sozler soyledı. Iyı dedım.
Sorunun ne;anlattı,bende almanlarla konusurum dedım.
X fırma,bu kadar cok parca takılıp ugrasılan araca suan mudahele edemıyeceklerını soyledıler.
HGP fırması ıse motor ıcın yarım edemeyız ama Kavramayı upgrde ıle degısırız dedıler. Kı adamlardan 1 ayda cevap geldı!
Neyse;dedık nasıl olucak bu ıs.Kavrmayı yollıcaksınız dedıler.Fıyatta bu.Bende melıhe TUM maıllerı ılettı.Oda fazla parası olmadıgını cargo parası ve Gumrukdekı kadv falan cok pahalıya gelıcegını soyledı. ***** Almanlar dusuk fatura ıvır zıvır ugrasmıyor,2200 euro kavrama-naklıye 200 euro en az tutar,ustune %18 Gumruk KDV sı ve 400-500TL de gumruk masrafı tutucak.
Neyse;Ben Cenevre Fuarına gıdıcektım,yegenımde Almanyaya,sana soyle bır ıyılık yaparım dedım,kavramayı gonder,yegenım yanında gotursun,HGP ye teslım etsın,donerken ben Almanyadan gelıcegım,alırım dedım.
Ok dedı ev kavramayı soktu gonderdı.
kı bunu; bana onlarca maıl,onlarca telefon konusmasında bana zor durumda oldugunu anlattıgı ıcın kabul ettım. O ana kadar arkadaslık ettıgımı,ıyılık ettıgımı dusunuyordum ya,neyse...
HGP ye debrıyaj gıttı,hatta adammlar orada nasıl yapıldıgınıda gosterdı,sanırım Cenevre fuar konusunada HGP zıyaretımın resımlerını koymustum,ıslerını takdır ettıgım ıcın begenmıstım vs...
Neyse ben debrıyajı getırdım,yolladık beyefendıye,oda sanayıde bu ısı anlamayan bırıne taktırmıs ve arabada sorunlar olmus.
Sonra servıse goturmek aklına gelmıs,tabı amac ucuz ıscılıkdı. Bu debrıyaj LITARATURE gore takılmalı.
Neyse sorunlar devam ettı sonra heralde cınku 1 ay ses cıkmadı nedense. Sonra Allah razı olsun,buyuksun adamsın mesajları vs. Neyse...
Sonra yıne bırden ortaya cıktı abı sorun var,ıyı dedık baksınlar servıste.Bakıldı,Erdem baktı Segment oto,takılırken bunun somunları yada saplama tam hatırlıyamadıgım parcaları takmamıslar! Ve o halde kullanılmıs 3 ay yada ne kadarsa. SOnra tamır yapıldı ancak olmadı.
Gelelım zurnanın zırt dedıgı delıge;
Sımdı ben Dsg yı fırmadan getırdım,burda yanlıs dogru montaj yapıldı ancak sorun oldu.Burda bunu gerı alıp ara ıadesı mı yapmalıyım? Desekı HGP ıle konus,soruna cozum bulalım,eyvallah dıyorum ama bana dıyorkı sen bunu al,benı kurtar!
Yahu ben senden yurtdısından telefon ıstedım,getırdın ve bozuk cıktı.Ben sana bunu gerı al,paramı ver,sen ne yaparsan yap mı dıyecegım?
Ha burdakı fırmadan malzeme alırsın,bozuk cıkar o an degısır yanı kullanmadan,anlarım.
Ben tıcarı bır kımlıgım yok,senın ıstedıgın parcayı getırmısım,burada bır sekılde olmamıs,sen hemen benı bokla.
Konunun mıgdemı bulandıran kısmı ıse,bu sahıs arabasını yaptırdıgı kısılere cok "guzel" dedıkodumu yapmıs,soylemedıgı laf kalmıyor ama hıc bır sey olmamıs gıbı benımle konusuyor 2 hafta once!Bende salak gıbı konusuyorum.Hatta bunun ses kaydını almıslar bu cok guvendıgı kısıler!Ayıp be Melıh,nasıl bır yuz var sende!
Sen ıs yaptırdıgın ustanın arkasından bıle atıp tutuyorsun ama yuzune gelınce,soyle ıyı adamsın boyle ıyı adamsın dıyorsun.
Konuyu hatırladıgım kadarıyla yazdım. Isın daha komık tarafı buraya konu acması olmus,cok da ıyı olmus....

ondertopcu
29-05-2013, 21:44
Benim öğrenmek istediğim bir kaç sorular var.

1. Murat durduk yeremi size mesaj attıda şöyle böyle parça var sana alalım onu hem ben almanyaya gidiyorum gelirken getiririm dedi.

2. Yoksa siz o parçayı arıyordunuz da Murat size almanyaya gideceğini söyleyip getirebileecğini mi söyledi?

Olay bu sorularda gizli hangisi oldu?

+1905 şeytan ayrıntıda gizli

Caesar
29-05-2013, 21:49
SOn soylıyecegımı ılk yazayım kı uzun yazı okumak ıstemeyenlere kolaylık olur.
Nasıl yapmak ıstıyorsan oyle yapabılırsın. Hakkımda bukadar kotu seyler soyleyıp,Allah korkusu olmadan dedıkodu yapıyorsan,senın muhattabın ben degılım.
Bırazdan anlatıcaklarımı sen dahıl ıyı okunsun!
....

Konun yörüngesi tamamen değişti. Murat bence %100 haklı 99 bile değil. Eğer son götürdüğü servisde bunu takarken yanlış takmışlar cartını curtunu takmamışlar dendiyse olay bitmiştir.

Ucuz işçiliğin başına açtıkları Melih bence hemen bir moderatöre mesaj at ve konuyu sildir güldürme insanları kendine. Nokta.

Ha birde Murat şurda hatalı. Tanıdığım kadarıyla alakası olmasa bile insanlara yardımcı olmaya calışıyor. Ne gerek var? Al sana sonucları. Boşver kim ne yapiyorsa yapsın.

depence
29-05-2013, 21:53
kedinden ödün verip bi süre gidip yerinde herşeyiyle görseydin keşke

TYPERHAKAN
29-05-2013, 21:53
bu HGP firması ne boktan bir firma arkadaşlar,yine bu forumdan arkadaşımız YİĞİT ,golf r ına bu firmadan turbo kiti almış ve bir dolu sorun yaşamıştı konusu falanda vardı burada.şimdi yine bir arkadaşımız dsg kavrama kitinden sorun yasıyor.yazık bu arkadaşlarımıza,bu harcanan paralara, murat engin in hatası bence malının arkasında durmayan ve bir boka yaramayan parçalar üreten bu HGP firmasının aracılığını yapmak,....kalitesinden ve güvenirliliğinden emin olmadığın,sorun yasayan insanlara çözüm üretmeyen bu HGP firmasından arkadaşlarımızı uzak tutması veya aracı olmaması gerekir diye düşünüyorum, ve yapabileceği birşey varsa da çözüm babında yapacağınada inanıyorum,elinden gelen bişey varsa esirgemez firmayla görüşüp halleder ,bu olayda art niyet olacağını sanmıyorum.

M3CSL
29-05-2013, 21:54
Forumda sunu seviyorum halka acik nasil olsa, ilk yazan haklidir gibi bi durum var ancakkk
"midyata pirince giderken eldeki bulgurdan olmak" sozu guzel acikliyor sanirim.

esmerserseriler
29-05-2013, 21:58
entersan işler.. bu araba işleri kardeşi kardeşe düşman eder.... ortada küçümsenemeyecek bi miktar para var . karşida iyi niyet var... suistimal varmı onu çözemedim.... takip etmek gerek..

depence
29-05-2013, 22:00
arkadaş madur olmasa konuyu açmaz bence karışık bi konu

997TT
29-05-2013, 22:02
Ne guzel soylemıssın;
"Ha birde Murat şurda hatalı. Tanıdığım kadarıyla alakası olmasa bile insanlara yardımcı olmaya calışıyor. Ne gerek var? Al sana sonucları. Boşver kim ne yapiyorsa yapsın."
Benım hatam hep bundan oldu zaten.Ben kapıma her gelene yardımcı olurum,aıleden oyle gorduk.Bu forumdan kac kısıye staj-ıs-yardım yada ıvırzıvır ıslerını bır telefonla hallettım. Bana para teklıf eden yada bır suru sey,tek ıstegım,melıh dahıl,Hayır duası et yeter dedım. Benımle ıletısım kuranlar yazsın tersı varsa,aksı varsa ıyılıklerı yazmayın,aramızda hep.

Yahu hala malının arkasında durması gerekıyor dıyorsun,daha ne dıyım sana melıh,soz bulamdım!
Ha buarada bana upgrade balataları olmayan kıt getırdıgımı,kandırıdıgmı yada dolandırdıgımı falanda soyleyıp ıftıra ettı,sonra deg sokulunce ve balatalar upgrade oldugu anlasılınca,neyse yaa. Inan keyfımı kacırıyorsun!
Ayıp,cok ayıp,senden sonra tum bu ıslerı kestıp.Cevremde benımle ınıltılı KIM varsa yardım olayını kaldırdım,hep can sıkıntısı verdı!
Iylık yap denıze at....
Lastık patasa,onuda bana atardın ya,dua edelım patlamamıs!
Allah kımseyı dogru yoldan sasırtmasın,sorunu cozmek *** atmakla oluyormus,vay anasını....

Erol
yaklaşık 5 seneden beri usa dan günay bana parça gönderir bende onun adına satarım parçayı.şimdi benden alınan bir parça aracınıza birebir uyuyor ve sıfır paketinde elinize ulaştı.siz bu parçayı taktınız ve aracınızda sorun çıktı.kusura bakmayın ama bu benim sorumluluguma girmez nihayetinde gelen parça aracınız için üretilmiş ve sorunsuz elinize gelmişse top artık sizdedir.

bence parçayı alınan yere mail atın aracınızda oluşan problemi anlatın size firma yardımcı olacaktır.

XoR
Murat bey Melih kargo gümrük vs mağdur olmasın diye arada bildiğin kargoculuk yapmış ihale üstüne kalmış olayın özü bu. Burada suçlu malı üreten firmada değil bence. ürünün montajını hatalı olarak yapan kişi.

aga81
30-05-2013, 03:20
Bu zamanda kımseye iyilik yapmıcaksın arkadaş

turbo&quattro
30-05-2013, 05:04
Insanlari karalamak bu kadar kolay olmamali .

Eyüp
30-05-2013, 05:06
Merhametten maraz doğar derlerdi , doğruymuş.

rcbrs
30-05-2013, 08:16
Sorun:Parça mı montaj mı hatalı bilinirse aranızda çözülür kanaatindeyim mahkemeye gitmeden

Evrenoz
30-05-2013, 08:55
İlk mesajda tahmin etmişti işin içinde bir gariplik olduğunu.. İyilik kötü birşey, her önüne gelene yapmamak lazım..

Konu mahkemeye taşınırsa da sonuç alınamaz diye düşünüyorum. Kanıt yok, belge yok, fatura yok.. Taşıyana bir de mahkeme masrafı patlar.

typermelih
30-05-2013, 08:55
bende şöyle bir içimi dökim ozaman...bu aracı 2011 yılında aldım stok bir şekilde,ve başladım yapmaya.idda ediyorum şu türkiyede benden daha fazla tsi yada tfsi olarak aracını dolduran yoktur
revonun tüm motor kulağından tutunda şanzuman kulağı,hpa motor sports dsg yazılım hemde stage 4 olandan,okada bobine kadar ve toplamda 70.000 tl harcadım.benim en şanssız olduğum durum aracımın adanada olmasıydı,çünkü bu işi bilenler hep istanbuldaydı.çok şükür ne kırıldı nede bişey oldu araç.1 yıl önce aracın benzin pompasının içindeki itici kırlıdı ve emme egsentriğine zarar verdi.bu işlemi adanada yaptırdım.ama ozamandan bu zamanakadar giden araç bir gider bir gitmez oldu.sürekli p310 b arızası verdi.bayçuyu aradım dedimki bu aracın böyle bir arızası var sorun nedir?melih dedi sorun birçok yerden olabilir bu sebeple bana getirmen lazım.dedimki bayçu ben bu aracı sana 1000 km uzaklıktaki yere böyle ha dediğimde gönderemem .sen söyle ben burada baktırim dedim.kapalı konuştu sıkıntı ön pompa olabilir arka pompa olabilir dedi ve ben böyle aylarca kaldım ortada moralim çok bozuldu arayışa girdim...ne yaptıysak başarılı olamadık ,tabi bu arada bayçuya çok kırıldım vs vs...adanadaki 2 plus araçlarla deniyorum 210 km ye kadar yanyanayız.şaşırıyorum nasıl oluyor bu falan.dayanamadım bayçuyu aradım dedim sana bu aracı tırla gönderiyorum,tamam gönder dedi.tabi bu arada aracın içinde 100 oktan benzin tolıan karışık gönderdim.bayçu teste çıktı ve bu araçta bir sıkıntı var kasıyor kendini dedi.kendi daynolarına çıkardılar araç 6 avansta 462 hp verdi ve dayno eyrisi araç 7100 devirden sonra güç düşüyor.tuttular aracın egsentriklerine sentesine arka ve ön pompasına baktılar
sente yarım diş kaçık çıktı arka benzin pompa hortumu yırtık enjektorlerin altına gelen pullar yok ,egsoz sorunlu dedi sen bırak bakalım dedi,2 günde aracı bitirdiler.içerisinde benzin kalmadığı için avansı 4 e alıp, pompa benzini ile bu sefer 465 hp çıkardılar ve dayno eyrisi güç 7800 e kadar yükseliyor.levent y arkadaşım ,artık kardeşim diyorum dostum diyorum, kendisine hiçbir zorunluluğu olmadığı halde aracımla ilgilendi.daha 2 gün önce 100-200 ölçtü 4 avans 170 basınç
araç 7.8 derece çıkardı ve vidyoda var eğim ise 2.2.demekki yakıtla 6 avans dereceler çok daha iyi olacak.gece beni levent aradı dediki melih abi bak bu aracın şanzumanı yine olmamış vitesi yavaş atıyor nasıl olur levent erdem usta yeni şanzumanı söktü yaptı dedim.inan bana bu olmamış dedi,leventin kapalı otoparkı var ve sessiz bir ortam olması sebebiyle ,araçtan çıkan her sesi duyabiliyorsunuz.dediki vitesi geriye alıyorum yada D moduna alıyorum tıkırt diye ses geiliyor vites düşürüyor ekranda ama 1 saniye sonra araç tepki gösteriyor dedi...dsg mekatironik yada içindeki yazılımda bişey olma ihtimali yok ben bu sorunu kavramayı değiştirdikten sonra bu sorunları yaşadım.gelelim murat beyin kendini savunma şekline,herşey bukadar basit olamaz.sitede bağzı arkadaşlar yurt dışından parça tedariği yapıyor.alıyor getiriyor satıyor.ben şimdiye kadar 1 parçamı dahi başkalarının aracılığıyla getirtmedim,hep powershoptan aldım,garantinin olmayacağını yemin ediyorum sormadım.murat engin hep olayın iyi yerlerinden bahsettiği için şöyle güzel olacak böyle olacak dediği için hep hayaller aleminde yaşadım.demedimki murat peki bu parça sorunlu olursa neyapacaz ? onuda sordum gerçi oda 15 gün önce murat sorun var bu kavramada hala dedim,benim yapacak bişeyim yok hgp ile işini çözersin dedi.fakat ben bu parayı hgp ye vermedimki.haricen bu kavramaya verdiğim paranın haddi hesabı yok.garanti için nasıl almanyaya gönderim gidiş 300 dolar dönüş 300 dolar.oda hgp garantiyede sokmayabilirmiş vs vs ...bu saatten sonra insanlar ne yazarsa yazsın canları sağolsun sorun değil,ama kazanırım ama kaybederim bu davayı elimden geleni yapacam.tüm herşeyi çıkarttırıyorum yapılan alışverişin belgelerini vs vs .burada tek madur da ben değilim yiğit neden yazmıyor bu konuya bilmiyorum ama çocuk yaşadığı sıkıntıları yazsa destan olur benimki gibi...

typermelih
30-05-2013, 09:05
İlk mesajda tahmin etmişti işin içinde bir gariplik olduğunu.. İyilik kötü birşey, her önüne gelene yapmamak lazım..

Konu mahkemeye taşınırsa da sonuç alınamaz diye düşünüyorum. Kanıt yok, belge yok, fatura yok.. Taşıyana bir de mahkeme masrafı patlar.

evet her önününe gelenlerden biride benim .keşke yapmasaydıda bende bu sorunları yaşamasaydım.bunları söylemek kolay tabi,birde araç sahibi ne halde onu düşünmek lazım.bu sizce iyilikmi,ortada bir enkaz varsa onu kaldırmak yaptığı iyilikse başta dediğiniz onun devamını getirmek lazımdı,ben ne bilirim hgp firmasını,zaten olaya hakim olabilecek biri olsam işi kendim hallederdim.biraz onjektif bakmak lazım.bu mal 100 tl de olabilir 10.000 tl de olabilir farketmez,ben o parayı kazanabilmek için anlımın damarı çatlıyor.şayet dava yı kazanamazsam o para direk çöpe atılacak.yazık günah değilmi
neyse sert bir şekilde tepki verdiysem kusurabakmayın

tool
30-05-2013, 09:08
kapida odeme sistemi kullaniyor kargo firmalari;
biliyorsunuzdur, orda aldiginiz mp3 calar 3gun sonra bozulunca suclu kargo sirketimi?

typermelih
30-05-2013, 09:11
anlamadığım bişiy var melih sen demiyormuydun süper oldu arabam inananılmaz vites atıyor ? çokiyi felan ?

aracım ın vites atması yanlış anlamışsın o hpa yazılımı yaptırdığımda süper olmuştu.benim bu kavramayı değiştirmemdeki sebep araç daha iyi vites atması değildi,orjınal kavrama bir zamandan sonra tutamıyor plakaları,birde şanzumana zarar vermek istemediğim için bu parçayı aldım.yoksa orjınal kavrama 1.500 tl
20.000 km kullanıp yenisini almayıda bilirdim.zaten ben bu araçla 40.000 km yi herhalde 6 yılda yaparım
buna inanın ben kimseye *** atmam,sadece yapamayacaksan yapamayacam de yaparım deme bu ustalar için konuşuyorum parça getiren için arıza olduğunda arkasından durman için herşey için...

Evrenoz
30-05-2013, 09:12
evet her önününe gelenlerden biride benim .keşke yapmasaydıda bende bu sorunları yaşamasaydım.bunları söylemek kolay tabi,birde araç sahibi ne halde onu düşünmek lazım.bu sizce iyilikmi,ortada bir enkaz varsa onu kaldırmak yaptığı iyilikse başta dediğiniz onun devamını getirmek lazımdı,ben ne bilirim hgp firmasını,zaten olaya hakim olabilecek biri olsam işi kendim hallederdim.biraz onjektif bakmak lazım.bu mal 100 tl de olabilir 10.000 tl de olabilir farketmez,ben o parayı kazanabilmek için anlımın damarı çatlıyor.şayet dava yı kazanamazsam o para direk çöpe atılacak.yazık günah değilmi
neyse sert bir şekilde tepki verdiysem kusurabakmayın

2 tarafı da tanımam. Tanımadığım için de objektif bakıyorum. 2 tarafın açıklamalarını da okudum ve kendi mantığımla bir tarafa hak verdim. Hak verdiğim taraf "karşı taraf" olduğu için "objektif bakmak lazım" demek olmamış.

Para zor kazanılıyor evet. Lâkin yurtdışından bir mal getirecekse x kişisi, nereden getireceğini sorarım. Getireceği parçayı sorarım. Parçanın uyumluluğunu sorarım. Parçanın kodunu sorarım. Getirene değil, getireceği yere... PArça geldiği zaman da aracıma takmadan önce doğru parçamı diye kontrol ederim, kodunu karşılaştırırım, arabama uygun doğru parçamı diye bakarım. Neden bunları yaparım, çünkü para zor kazanılıyor.. Bu noktadan sonra eğer tüm bunların cevabı olumlu ise aracıma takarım. Bu noktada da getirenin sorumluluğu kalmaz.. Adam yurtdışından telefon getirse ve yanlış kullanımdan/üretimden bozulsa parası getirenden istenmiyorsa burada da istenemez.

Konu mahkemeye taşınacakmış. Bence taşınsın.. Daha fazla yazmak, havanda su dövmek.

typermelih
30-05-2013, 09:14
kapida odeme sistemi kullaniyor kargo firmalari;
biliyorsunuzdur, orda aldiginiz mp3 calar 3gun sonra bozulunca suclu kargo sirketimi?

benim bu parçam sağlam olamadıki daha sonradan bozulsun.hep tıkırtılar geldi kavramadan
murat bu kavramadan ses geliyor dediğimde o ses geçer o ses olur gibi cümleler kurmak ne derece doğru...ya günah değilmi bu araca sanzuman 4 sefer indi

typermelih
30-05-2013, 09:20
2 tarafı da tanımam. Tanımadığım için de objektif bakıyorum. 2 tarafın açıklamalarını da okudum ve kendi mantığımla bir tarafa hak verdim. Hak verdiğim taraf "karşı taraf" olduğu için "objektif bakmak lazım" demek olmamış.

Para zor kazanılıyor evet. Lâkin yurtdışından bir mal getirecekse x kişisi, nereden getireceğini sorarım. Getireceği parçayı sorarım. Parçanın uyumluluğunu sorarım. Parçanın kodunu sorarım. Getirene değil, getireceği yere... PArça geldiği zaman da aracıma takmadan önce doğru parçamı diye kontrol ederim, kodunu karşılaştırırım, arabama uygun doğru parçamı diye bakarım. Neden bunları yaparım, çünkü para zor kazanılıyor.. Bu noktadan sonra eğer tüm bunların cevabı olumlu ise aracıma takarım. Bu noktada da getirenin sorumluluğu kalmaz.. Adam yurtdışından telefon getirse ve yanlış kullanımdan/üretimden bozulsa parası getirenden istenmiyorsa burada da istenemez.

Konu mahkemeye taşınacakmış. Bence taşınsın.. Daha fazla yazmak, havanda su dövmek.

kavramanın içini açamazsınız doğru plakalarmı takılmış diye,söküldüğü andan itibaren onun mm ayarı var balas tutmaz vs bu sebeple bakmadım.yiğitin aracı bana referan s oldu oda aynı parçayı taktırdı ama o direk gittittirdi,orada içi açılıp yapılmadı.biz murat enginle böyle anlaşmadık bana dediği senin parçayı verecez orada direk güçlendirilmiş parçayı alacaz.oradan bana resimler gönderildi parçam içi sökülmüş içindekiler çıkarılmış başka şeyler takılmış vs vs.ve oraya gidip verdi adamların başında bekledi 2 saatte aldı böyle işmi olur hadi adam orada o zamansızlıktan yanlış hesap yaptı vs.resimlerin hepsi var yükleyecem akşam

tool
30-05-2013, 09:20
benim bu parçam sağlam olamadıki daha sonradan bozulsun.hep tıkırtılar geldi kavramadan
murat bu kavramadan ses geliyor dediğimde o ses geçer o ses olur gibi cümleler kurmak ne derece doğru...ya günah değilmi bu araca sanzuman 4 sefer indi

bende sanziman sorunu yasadim baska bir arabada; tek gunde 5sefer indi ama parcayi getirenle degil ustayla ugrastim:

bakis acinizda hata olabilecegini dusunmediniz mi?

Kahn23
30-05-2013, 09:23
Murat abi ile uğraştığınız yada uğraşacağınız kadar iş'i yaptırdığınız ustalarla-servislerle bu kadar uğraştınız mı? Onlar hata yapmama ihtimali 0 mı peki ? Onlar da yapamadıkları için getiren kişi veya firmamı sorunlu göndermiş dediler ürünü?

Evrenoz
30-05-2013, 09:23
kavramanın içini açamazsınız doğru plakalarmı takılmış diye,söküldüğü andan itibaren onun mm ayarı var balas tutmaz vs bu sebeple bakmadım.yiğitin aracı bana referan s oldu oda aynı parçayı taktırdı ama o direk gittittirdi,orada içi açılıp yapılmadı.biz murat enginle böyle anlaşmadık bana dediği senin parçayı verecez orada direk güçlendirilmiş parçayı alacaz.oradan bana resimler gönderildi parçam içi sökülmüş içindekiler çıkarılmış başka şeyler takılmış vs vs.ve oraya gidip verdi adamların başında bekledi 2 saatte aldı böyle işmi olur hadi adam orada o zamansızlıktan yanlış hesap yaptı vs.resimlerin hepsi var yükleyecem akşam

Bulut Y.
30-05-2013, 09:25
Melih parasının ve emeğinin karşılığını alamadığı için çok üzgün vede sinirli bence böyle durumlarda hedef sapması olabiliyor.

Keşke az daha karaduzen bir araçla uğraşsaydın.

typermelih
30-05-2013, 09:25
Murat bey Melih kargo gümrük vs mağdur olmasın diye arada bildiğin kargoculuk yapmış ihale üstüne kalmış olayın özü bu. Burada suçlu malı üreten firmada değil bence. ürünün montajını hatalı olarak yapan kişi.

takan arkadaş hatalı takmış diyelim.şuan türkiyede nadir bu dsg şanzumanı söküp takan kişi ve tertemiz veren erdem usta ,ona sordum parçada sorun varmı diye yok dedi,bu mekanik bir parça takması çok basit segman takılmamış dediler onu taktık erdem olmama ihtimalı yok dedi ben halledecem dei yine olmadı,ozaman ustayla alakalı değil bu iş,parça sorunlu olabilir ama kusurabakma hgp ile işini çöz demek olmaz yanlışbir ticaret anlayışı.muhatap ben olmamışımki bu zamanakalar hgp ile şimdi olayım

Fbc
30-05-2013, 09:32
takan arkadaş hatalı takmış diyelim.şuan türkiyede nadir bu dsg şanzumanı söküp takan kişi ve tertemiz veren erdem usta ,ona sordum parçada sorun varmı diye yok dedi,bu mekanik bir parça takması çok basit segman takılmamış dediler onu taktık erdem olmama ihtimalı yok dedi ben halledecem dei yine olmadı,ozaman ustayla alakalı değil bu iş,parça sorunlu olabilir ama kusurabakma hgp ile işini çöz demek olmaz yanlışbir ticaret anlayışı.muhatap ben olmamışımki bu zamanakalar hgp ile şimdi olayım

arkadaşı tanımam etmem ama açıkladığında ticari bir kimliğim yok demiş ben iyilik için yaptım demiş siz olayın o kısmını atlıyorsunuz heralde

typermelih
30-05-2013, 09:34
Murat abi ile uğraştığınız yada uğraşacağınız kadar iş'i yaptırdığınız ustalarla-servislerle bu kadar uğraştınız mı? Onlar hata yapmama ihtimali 0 mı peki ? Onlar da yapamadıkları için getiren kişi veya firmamı sorunlu göndermiş dediler ürünü?

ben murat enginle neden uğraşayım.şanzumanı ana servis yapamadı,erdem usta yapamadı eee kim yapacak.her söküp takmaya 500 tl ödüyorum ihçilik...ben sadece şunu söyleyim eğer bu parça daha önceden iyi olupta sonradan bu parçayı ben bu hale getirdiysem allah beni mutlu etmesin.ben çocuk değilim neyin ne olduğunu bilirim
burada çok golf r sahibi arkadaş var,araç şuan istanbulda hepsi kullanabilir aracı kavrama nasıl mış

typermelih
30-05-2013, 09:38
arkadaşı tanımam etmem ama açıkladığında ticari bir kimliğim yok demiş ben iyilik için yaptım demiş siz olayın o kısmını atlıyorsunuz heralde

ya bu devirde kim kime iyilik yapar rica ediyorum arkadaşım,böyle iyilikmi olur
ben şuna inanmıyorum.aynı kişi yani murat engin
istanbuldaki yiğit arkadaşımıza direk hgp firmasından getittirdi
verdiği rakam 2.000 euro ve orjınal kavramasınıda vermedi kendisinde
ben ise 2.200 euro verdim,benim kavramamın içi sökülüp plakalar değişti ve kapağı kapanıp verildi.
ya bu kavramanın orjınalı 1500 tl
nasıl oluyorda içi 2.200 euro oluyor...bana sendeki parça verilecek yerine iyileştirilmiş parça verilecek dedi murat engin .direk al gülüm ver gülüm
neden bendeki kavrama sökülüyor içi açılıp mağzeme konuluyor.belki benim kavramam ölü vs vs

Caesar
30-05-2013, 09:43
ben ise 2.200 euro verdim,benim kavramamın içi sökülüp plakalar değişti ve kapağı kapanıp verildi.
nasıl oluyorda içi 2.200 euro oluyor...bana sendeki parça verilecek yerine iyileştirilmiş parça verilecek dedi murat engin .direk al gülüm ver gülüm
neden bendeki kavrama sökülüyor içi açılıp mağzeme konuluyor.belki benim kavramam ölü vs vs

Hacı sen niye konuların ana noktasına değinmiyorsun bayçu falan anlatmışsında bize ne bayçudan konuyla alakasıda yok.

Bu baskı yanlış takıldığı için bu şekilde sorun vermiş. Murat bunu iddia ediyor. Hatta istanbulda açtıklarında bunu yanlış takmışlar demişler sana da.

Eğer sorun böyleyse parça bozul değil ki senin muratın başını ağrıtman yerine o ilk taktırdığın ustanın başını ağrıtman gerekiyor.

MuraTeg
30-05-2013, 09:48

Bu araştırmaları keşke işi resmiyete dökmeden önce yapsaydın, veya buraya konu açsaydın sorsaydın... İş işten geçmiş, mahkemenin nasıl karar vereceği şuan belli zaten. Ayrıca, bu devirde iyilik gayet var, sizin kavramınız çok farklı..

typermelih
30-05-2013, 09:49
Hacı sen niye konuların ana noktasına değinmiyorsun bayçu falan anlatmışsında bize ne bayçudan konuyla alakasıda yok.

Bu baskı yanlış takıldığı için bu şekilde sorun vermiş. Murat bunu iddia ediyor. Hatta istanbulda açtıklarında bunu yanlış takmışlar demişler sana da.

Eğer sorun böyleyse parça bozul değil ki senin muratın başını ağrıtman yerine o ilk taktırdığın ustanın başını ağrıtman gerekiyor.

arkadsım parça yani kavrama bozuk değil,ama içine takılan parçalar uyumlu değil,ilktakıldıktan sonra bu parça en son erdem gitti ,erdem bu kavramada yada şanzumanda bişey varmı diyorum yok hiçbir sıkıntı yok diyor
peki bu neden böyle yapıyor diyorum içindeki plakalardan kaynaklanıyor diyor.nedeyim

Ers
30-05-2013, 09:49
biz murat enginle böyle anlaşmadık bana dediği senin parçayı verecez orada direk güçlendirilmiş parçayı alacaz.oradan bana resimler gönderildi parçam içi sökülmüş içindekiler çıkarılmış başka şeyler takılmış vs vs.ve oraya gidip verdi adamların başında bekledi 2 saatte aldı böyle işmi olur hadi adam orada o zamansızlıktan yanlış hesap yaptı vs.resimlerin hepsi var yükleyecem akşam

yeni parça alıncak ise ,kendi kavramanızı niye gönderiyosunuz? bi tutarsızlık var burda.

Evrenoz
30-05-2013, 09:50

Madem öyle, sen de 2200 vermeyip kendin getirtseydin. Yatmıyorsa kafana kendi kavramanı göndermek, mantığıma uymadı bu iş istemiyorum deseydin. Murat öyle dedi, murat böyle dedi. Silah mı dayadı Murat başına. Kendi aklın, çevren yok mu? Onun dediklerini akıl süzgecinden geçirip, etrafına danışma yeteneğin yok mu?

Hayret birşey ya..

Sabrediyorum ama dallayıp budaklandırıyorsun konuyu, yok Bayçuymuş yok bilmemneymiş diye. Bize ne arabanın başına gelenlerden, ödediğin paralardan, çektiğin eziyetlerden.

Mahkemeye çıkartacak mısın bu konuyu? Dün yazdığın mesajda, bugün çıkartacağını belirtmiştin. Karşı taraf da "ne istersen yap" demiş.. Bu durumda madem çıkartacaksın, kapatıyorum konuyu. Adli makamlar çözsün derdini. Hakime ister Bayçuya kadar ister arabayı alışına kadar istersen ehliyet alışına kadarki geçmişini anlatırsın..

typermelih
30-05-2013, 09:57
Bu araştırmaları keşke işi resmiyete dökmeden önce yapsaydın, veya buraya konu açsaydın sorsaydın... İş işten geçmiş, mahkemenin nasıl karar vereceği şuan belli zaten. Ayrıca, bu devirde iyilik gayet var, sizin kavramınız çok farklı..

ben kurumsal bir şirkette otomobil satıyorum.hesabımıza bir para geldiğinde devlet onun neden geldiğini araçtırıyor müşteri bizi şikayet ettiğinde...sonra fatura soruyor fatura nerede yok.tamir mi edilmiş parçamı verilmiş.herşey ortada benim kanıtım çok fazla hepsini çıkarttırıyorum.şu saatten sonra ben zaten kaybedeceğimi kaybetmişim
kazanmak için bakalım artık kim haklıysa allah o kişinin yanında olur zaten

typermelih
30-05-2013, 09:59
Madem öyle, sen de 2200 vermeyip kendin getirtseydin. Yatmıyorsa kafana kendi kavramanı göndermek, mantığıma uymadı bu iş istemiyorum deseydin. Murat öyle dedi, murat böyle dedi. Silah mı dayadı Murat başına. Kendi aklın, çevren yok mu? Onun dediklerini akıl süzgecinden geçirip, etrafına danışma yeteneğin yok mu?

Hayret birşey ya..

Sabrediyorum ama dallayıp budaklandırıyorsun konuyu, yok Bayçuymuş yok bilmemneymiş diye. Bize ne arabanın başına gelenlerden, ödediğin paralardan, çektiğin eziyetlerden.

Mahkemeye çıkartacak mısın bu konuyu? Dün yazdığın mesajda, bugün çıkartacağını belirtmiştin. Karşı taraf da "ne istersen yap" demiş.. Bu durumda madem çıkartacaksın, kapatıyorum konuyu. Adli makamlar çözsün derdini. Hakime ister Bayçuya kadar ister arabayı alışına kadar istersen ehliyet alışına kadarki geçmişini anlatırsın..

benim baycuyu söylememdeki şey bu zamanakadar ne yapıldısya sorun yaşamadım bu kişilerle diye ve bakınız başta murat engin yazmış başkaları sana yardım etmedi diye edenler var demek adına bunları yazdım

senna
30-05-2013, 10:00
İki gun once tesekkur edip simdi dava acmaya calismak ilginc

İki gun sonra konuyu sildirmeyin?:)

Birde ici degisiyor vs o firmayi ilgilendirir biraz murat engin kargoculuk yapmis, orijinalinin fiyati cok onemli degil sonucta iyilestirilmis mal aliyorsunuz

typermelih
30-05-2013, 10:04
İki gun once tesekkur edip simdi dava acmaya calismak ilginc

İki gun sonra konuyu sildirmeyin?:)

Birde ici degisiyor vs o firmayi ilgilendirir biraz murat engin kargoculuk yapmis, orijinalinin fiyati cok onemli degil sonucta iyilestirilmis mal aliyorsunuz

aracın tepkisi test edildiğinde anlaşılıyor.çünkü ilk başta rodaj sürecinde oluyorsunuz çok yavaş kaldırıyorsunuz basmıyorsunuz araçla .ben çok memnunum dediğim şeyi rodajda söylemiştim,olay zaten rodaj bittikten sonra başladı daha 1. km sinde

senna
30-05-2013, 10:05
Ayrica senin kavramani ostemeleri adamlar muhtemelen cikma alip guclendirip satiyorlar sifir mal ustunden iyilestirme yapmiyolar gibi geldi bana

senna
30-05-2013, 10:06
aracın tepkisi test edildiğinde anlaşılıyor.çünkü ilk başta rodaj sürecinde oluyorsunuz çok yavaş kaldırıyorsunuz basmıyorsunuz araçla .ben çok memnunum dediğim şeyi rodajda söylemiştim,olay zaten rodaj bittikten sonra başladı daha 1. km sinde

Montaj hatasi var deniyor? Hatali montaj zarar verdiyse?

XoR
30-05-2013, 10:11

Benimde anlatmaya çalıştığım bu ama anlaşamadık :)

Hal böyleyken birde ortada Oem parçanın içinin açılıp işlem yapılıp gönderilmesi durumu var. Yani Melih'e söylendiği gibi +1 kavrama daha verilmemiş. Kendi kavraması üzerinde işlem yapılmış.

İyice karıştı çorba oldu

Levent Y.
30-05-2013, 10:14
İki tarafı da tanıyan ve olayın içinde bulunan bir kişi olarak bende yorumumu yapmak istiyorum. Öncelikle bunu daha önce kendisine açık açık söyledim. Melih in en büyük hatası hgp den gelen kavramayı adanada bi ustaya taktırması oldu. Serviste taktırsaydı kafası daha rahat edebilirdi, bizde bunu bu şekilde konuştuk, görüş birliğine vardık. Çeşitli sebeplerden dolayı düzgün şekilde çalışmayan kavrama ile araç İstanbul'a geldi ve burada bakıldı. Görüldü ki bir adet pulu eksik. Pul yerine takıldı ve ne değişti ? Hiç bişey... Demekki olay bir pul eksikliği, o an ki işçilik hatası değil. Diyeceksiniz ki adaptosyon da sorun olabilir, sonuçta bu kavramanın bi alışma süreci var, o da bildiğim kadarı ile Murat Engin'in direktifleri ile yapıldı...
Sonuca gelicek olursak bu araç oldu mu? Olmadı... Yiğitlerin aracı oldu mu? Motoru söylemiyorum o zaten bu konuyla alakalı değil, kavraması daha 7 bin kmde sıkıntı çıkarmaya başladı yani o da olmadı... Bu kadar övdüğüm, iyi olduğunu söylediğim bir parça da sorun varsa ve bende eğer buna aracılık edip ürünün iyi olduğuna dair arkasında durduysam, yol gösterdiysem, senin muhattapın ben değilim, hgpyle konuş beni ilgilendirmiyo demem...
Ve evet tabii ki Murat Engin in bu parçadan gelecek paraya hiç ihtiyacı yok ve evet kargo etmemesi için yardımcı oldu, iyilik etti fakat şu da düşünülmeliki bu iki araçta ki dsg şanzımanları başarılı olsaydı bunu biz yaptık bizim sayemizde oldu, bit getirdik bu bizim başarımız denmiycek miydi? Sonuna kadar söylenicekti, nitekim bunu doğrulayan bi durum yiğitlerin konusunda da geçmişti. O onların başarısı ise bu neden onların hatası değil ki?

typermelih
30-05-2013, 10:17
Montaj hatasi var deniyor? Hatali montaj zarar verdiyse?

daha geçen hafta kavrama söküldü hiçbiryerde sorun yok zede kırık çıkık yok diyor usta
böyle diyorsa ben nedeyebilirim
erdem usta sen bu parçayı adanada taktırmışsın bu sebeple şurası zedelenmiş kırılmış dese tamam dicem.ya ben daha bu arabayla kalkış bile yapmadım yük binmesin araca anlık diye.200 km rodaj dendi 250 km yaptım ne dendiyse yaptım

Mert G
30-05-2013, 10:17

Hayret birşey ya..

cidden bu dediklerinle konu kapanmış zaten. acaba ne cevap gelecek diye okudum, gelmemiş de cevap zaten. insan karalamak çok kolay görünüyor ama insanlar düşünmüyorki hasız çıkınca karalanan kendisi oluyor. boşuna dememişler iki düşün bir söyle.

typh10
30-05-2013, 10:21
Mahkemeye başvuru yapacaksanız niye konu açıp adamın ismini soy ismini yazıyorsunuz herkese açık bir foruma ? Murat abi bir iş adamı, ticari itibarını zedelemiş olduğunuz için o sizi mahkemeye verse ( bu konuda kendisine ısrar edeceğim) ne yapacaksınız.İnsan karalamanın bu kadar ucuz olduğunu kesinlikle düşünmeyin.

senna
30-05-2013, 10:21
daha geçen hafta kavrama söküldü hiçbiryerde sorun yok zede kırık çıkık yok diyor usta
böyle diyorsa ben nedeyebilirim
erdem usta sen bu parçayı adanada taktırmışsın bu sebeple şurası zedelenmiş kırılmış dese tamam dicem.ya ben daha bu arabayla kalkış bile yapmadım yük binmesin araca anlık diye.200 km rodaj dendi 250 km yaptım ne dendiyse yaptım

Ben su noktadan yaziyorum eger yanlis montaj zarar verdiyse belki sorun olabilir

Hgp ne modifikasyon yapiyor kavrama uzerinde tam bakmadim yalniz aklima su geliyor yalnis montaj nedeniyle biraz once yazmissiniz icini acip bakmadik
Falan diye ic mekanizmaya zarar vermis olabilirmisiniz?

Birde murat engin hgp nin bayisimi yada yazmis kendisi ama omu dedi hgpye goturelim diye sizmi

Şahan
30-05-2013, 10:41
iki kişiyide tanımam, çok basit 2 seçenek var bu 2 seçenekte Murat Bey'i bağlamıyor. 1. HGP firmasının üretim yada her ne yaptıysa onun hatası 2. ustanın takarken parçaya verdiği zarar..Sizin burda yapmanız gereken, sorunun kimden kaynaklandığı öğrenip çözümünüzü o kişi üstünden aramanız. Murat Bey sizi gümrük vergi vs'den kurtarmışken sizin onu suçlamanız çok ilginç olmuş. Murat Bey'e bunları yazmaktansa çok büyük bir özür ve bunun yanında da kocaman bir teşekkür borçlusunuz bence..

Anti
30-05-2013, 10:42
...ticari itibarını zedelemiş olduğunuz için o sizi mahkemeye verse ( bu konuda kendisine ısrar edeceğim) ne yapacaksınız.

Tanımam etmem karakterini bilmem de, bunun Türkçe'deki adı yalakalık değil midir? bi doğrusunu bilen varsa söylesin.
Elalemin arasındaki aldı / verdi kavgasının sonucuna müdahale etme heyecanı nereden geliyor?

PiscocuK
30-05-2013, 10:43
Cehenneme giden yollar iyi niyet taşlarıyla döşelidir!!!

erdem325
30-05-2013, 10:51
Tanımam etmem karakterini bilmem de, bunun Türkçe'deki adı yalakalık değil midir? bi doğrusunu bilen varsa söylesin.
Elalemin arasındaki aldı / verdi kavgasının sonucuna müdahale etme heyecanı nereden geliyor?

olaya müdahale eden kişi yönetimden.
olay madem iki kişi arasında ve hukuki süreç başlatılacağı söyleniyor, neden o zaman burada bu forumda böyle bir konu açılıyor?
sebebi bu olabilir bence..
olayın iki kişi arasında olması demek iki kişinin kendi arasında telefon vs ile halletmeleri demek bence.

not:
malzemeyi alanı, getireni, konuya dahil olanı ve sizi de tanımam yanlış anlaşılmasın..

typermelih
Ben su noktadan yaziyorum eger yanlis montaj zarar verdiyse belki sorun olabilir

Hgp ne modifikasyon yapiyor kavrama uzerinde tam bakmadim yalniz aklima su geliyor yalnis montaj nedeniyle biraz once yazmissiniz icini acip bakmadik
Falan diye ic mekanizmaya zarar vermis olabilirmisiniz?

Birde murat engin hgp nin bayisimi yada yazmis kendisi ama omu dedi hgpye goturelim diye sizmi

KAVRAMANIN İÇİNİ AÇAN ERDEM USTA OLDU BAKTI VE plakalarda bir sorun yok dedi,ama uyum sağlamıyor yadatakılan parça doğru değil yada üretimi hatalı.şimdi bana biri plakaları verse halka şeklinde üstünde leke yoksa zede yoksa anlamazsınızda başka bişey varsa nasıl anlayasınızki

yilmazcatalbas
Mahkemeye başvuru yapacaksanız niye konu açıp adamın ismini soy ismini yazıyorsunuz herkese açık bir foruma ? Murat abi bir iş adamı, ticari itibarını zedelemiş olduğunuz için o sizi mahkemeye verse ( bu konuda kendisine ısrar edeceğim) ne yapacaksınız.İnsan karalamanın bu kadar ucuz olduğunu kesinlikle düşünmeyin.

+1 :icon_tup:

Konuya gelince, bu zamanda karşılıksız, bir beklentisi olmadan iyilik yapan insanlar da sayenizde yok oluyor yazık şu yaptığınıza... Kargo parası, gümrük parası, ıvır zıvır masraf ödemezken iyiydi dimi? Sonuç şimdiden belli ama yine de açın siz davanızı, yalnız çıkacak mahkeme masraflarını falan iyi hesaplayın ki kaybedince tüm masrafları karşılarken sıkıntı yaşamayın

typermelih
30-05-2013, 10:53
Ben bu saatten sonra bİrŞey yazmiyorum
hakkimizda hayirlisi neyse o olsun

typermelih
30-05-2013, 10:55
+1 :icon_tup:

Konuya gelince, bu zamanda karşılıksız, bir beklentisi olmadan iyilik yapan insanlar da sayenizde yok oluyor yazık şu yaptığınıza... Kargo parası, gümrük parası, ıvır zıvır masraf ödemezken iyiydi dimi? Sonuç şimdiden belli ama yine de açın siz davanızı, yalnız çıkacak mahkeme masraflarını falan iyi hesaplayın ki kaybedince tüm masrafları karşılarken sıkıntı yaşamayın

3 avukatla konuŞtum sorun yok dİyor demek sİz avukattan daha İyİ bİlİyorsunuz.onud araÇtirdim 5 bİn tl daha gİdİyormuŞ onuda verİrİz herhalde

bahadırtelli
30-05-2013, 10:56
Benim anlamadığım 70 binlira harcadım diyorsun ki bence çok büyük para.
Madem Ustaların/garageların seni kandırıdığını ve zarara ugrattığını düşünüyorsun. Neden sadece Murat Engin'i dava ediyorsunda aracını yapan eden ustaları dava etmiyorsun.
onlar seni daha büyük zarara ugrattı neden Onların ismini'de verip konu açmıyorsun.

rodya
30-05-2013, 10:57
Benim anlamadığım ;
Mevcut parçanız update edilecek diye mi anlaşıldı yoksa sizin altını çizdiğiniz gibi yeni parça verilecek diye mi?
Eğer yeni parça verilecekse, siz neden parçanızı gönderdiniz?
Hadi onlar gizli saklı iş yapacaklardı, ne demeye size resimlerini yolladılar revize işleminin?
Umarım sorununuz çözülür.

997TT
30-05-2013, 11:13
Sabaj sabah gulsem mı guldursem mı bılemedım.
Yıne son yazacagımı ılk yazayım. Melıh senden gelıcek tazmınat parasıyla,buradakı tum ogrencı ve ıhtıyac sahıplerıne yardım yapacagım,soz senın adına olucak.Ben bu kadar cahılce saldıranı gormedım :)
Sunu sorarım Melıh;bu parcayı ben sana "sattım mı"? Yada bu parcayı sana uretıp/yaratıp mı getırdım?
Hala ıthamlar-ıftıralar pesındesın.Madem ısım verdın,suan gonul almaya calıstıgın Baycu ıcın neler soyledın,Powershop hakkında attın tuttun,sımdı onlar unutuldu. Hala arabam yurumuyor,magdurum vs. Ve benım hakkımdakı Dedıkodu kısmını cok yazmak ıstemıyorum zaten onlarca kısıye konusmussun,onlar yazar...
Levent burayı cok yı oku lutfen,rıca edıyorum;ben bu olay ılk oldugunda,eger Turkıyede yapılamazsa,Hgp ye mail atarım,konuyu ıletırım. Onlarda halıyle debrıyajı ıstıyecekler,sende gonderırsın dedım.Fakat debrıyaj oraya gıttıgınde adamlar tamam bızım hatamız parcayı degıstırırler dıyecekler,yada bunda bızım hatamız yok,yapıcak bır seyımız yok dıyınce ne olucak dedım "ADAM GIBI", verdıgı ceveap; "Aaaa oyle sey olurmu,parayı ben sana verdım,sen karsılıcaksın"!!!
Burda benım salterler attı hocam,boyle sacmalık olurmu?boyle dayatma olur mu?Ben arabama saplantılıyım Murat,bu ısı halledıceksın kardesım dıyerek tehdıt varı konusulur mu?
Nefes alarak yazıyorum,sınırlenmemk ıcın,kahvaltı yapmadan okuyorum/yazıyorum bunları...
Bne adama yapılıcak ve ızlenıcek yolu soyluyorum,buarada Almanya ya gıdıcek bu parca,kargo parası yada donustekı masraf ıvır zıvır yıne ben odıyecegım! Vay anasını arkadas...
Bunuda "Tabıkı sen odıyeceksın" dıyerek savunuyor...
Sen bu arabayı Erdeme goturdun;Erdem momtaj hatası,yapılıcak neyse yapacagım,segmanlar takılmamıs takıp denıyecegız demedı mı? SOnra teste cıktınız "SEN" kullanmıssın arabayı,Erdeme araba cok degısmıs,%90 muthıs oldu,ellerıne saglık,Allah razı olsun dedın mı? SOnra 2 gun sonra dava mava,e benım hala ne sorumlulugum var?
Gelelım su fıyat ıslerıne;Gelen maıllerını bırlıkte okuduk,adamın ıstedıklerı bellı.Hatta sıtesınde bıle yazıyor;Kavrama gelırse su fıyat gelmezse bu fıyat dıye.Ben taa oraya teslım almaya gıtmısım,adam yapıcagı fıyatı yazmıs,Alman bunlar,oraya gıdınce," Oooo Turkıyeden gelmıssın,sana bu debrıyajda 369,50 euro ındırım yapıyorum mu dıyecek?Bende o parayla gunumu gun mu edecegım?! Aklından zorun mu var melıh,ıthamların cok carpıcı ve guzel.
Adam sıtesıne yazıyor-maıldede yazıyor ne yapıcagını!Kaca sattıgına ben ne karısabılırım?
Sana kısa bır hıkaye anlatayım,herseyı kendıne yontuyorsun ya,buradan da bırseyler cıkar;
Adamın tekı fabrıkada makınasını tamır ettırmek ıcın ugrasıyormus,2 usta 3 usta derken olmamıs.Demısler surda bır X adam var,,ona haber ver yapabılır. Adam gelıyor,makınaya bakıyor,2 cekıc sallıyor 1 tornavıda,hoop g hersey guzelce calısıyor. Dıyor kı borcun 1000 lıra!Adam hopluyor,bu kadar para olur mu,nedır bu falan dıye. Usta gayet sakın; 100 lırası ıscılık,900 lırası tecrube/bırıkım.
Hgp burada bılgısını satıyor,ıcındekı balatarın mm rik ayarı muhım,takılıcak balatanın kalınlıgı muhım,bunun adaptasyonu vs,bunları bulmak ıcın ne kadar balata yaptı,kavrama kırdı bılemeyız.Belkı 300 lıra parca harcıyor ama fıyatı bu dıyor. Bunu maılde okuyup kabul etmedık mı melıh?Ben sana zorla al bunu,bedava fıyat yada neyse ne ,oyle bır sey mı dedım? Hgp nın ortagımıyım,pazarlamacısımıyım,muhasebecısıyım,ney ım ben,Hgp ıle bagım ne? adamla yuzyuze orada tanıstım...
Buarada Levent,"Murat Engin'in dırektıflerıyle takıldı dıyorsun;Ne gıbı dırektıf verebılırım ben "Kavrama" konusunda?Sen benımle konustun mu hıc yada dırektıflerımı duydun mu?Ben kavrama konusunda uzman mıyım,sertıfıkam mı var?Usta ne dıyorsa,melıhe aktarıyorum!Hatta hatta ustayı aldım "TLEFON HATTINA"kac kez bırlıkte konusturdum,dur dedım yanlıs ıs yapmıyalım,ısı kım bılıyorsa o konussun, demedım mı melıh? Usta soylemedı mı,soyle yapılıcak boyle yapılıcak dıye telefonda?
Ha sunuda hatırladım;Sen bu debrıyajı ılk takarken,sanayıde ustam var,o takıcak dedıgınde,sana ne sordum?Daha once boyle bır ıs yaptı mı? Sen dedın hayır ama cok becerıklı bırı. Ben ne cevap verdım;Bu hassas konular,bu konuda egıtımlı olması gerekıyor,aman 2 kusurusluk ıs yapıcagız dıye 5 kurusluk ıs acma basına demedım mı? Sende bır sey olmaz abı,ne olabılır kı,soktugu gıbı takıcak dedın! SOnra Erdemı aradıgımızda,bunun lıtarature gore takılmalı,segman,pul ıvızır zıvırların MM ayarlarına gore takılmalı dıyınce Şok olmamısmıydın? SOnra servıse nıye gotursun arabanı madem usta bu ısı yapabılıyordu?
Neresınden tutsam elımde kalıyor bu konu!
Pekı sen benden nıye ozur dıledın 10 gun once? Konu neydı?
Bana bu soruları cevapla,sonra senaryona devam edersın ama ınan ısın sonunu keyıfle takıp edecegım....

yilmazcatalbas
30-05-2013, 11:20
3 avukatla konuŞtum sorun yok dİyor demek sİz avukattan daha İyİ bİlİyorsunuz.onud araÇtirdim 5 bİn tl daha gİdİyormuŞ onuda verİrİz herhalde

Çok bildiğimi iddia etmedim ama çok şükür hukuki olarak avukat kadar olmasa da bir bilgiye sahibim. Bu konuyu buraya açarken yazılacak cevapları tahmin edebilirdiniz. Yazılanlar sizi rencide ediyorsa yada dokunuyorsa rica edin yöneticilerden kilitlesinler konuyu

997TT
30-05-2013, 11:24
Çok bildiğimi iddia etmedim ama çok şükür hukuki olarak avukat kadar olmasa da bir bilgiye sahibim. Bu konuyu buraya açarken yazılacak cevapları tahmin edebilirdiniz. Yazılanlar sizi rencide ediyorsa yada dokunuyorsa rica edin yöneticilerden kilitlesinler konuyu
Konu kıtlenmezse sevınırım,benım ıcın yararlı yazılar gelıyor. Son yazdıklarından sonra, Admın ve arkadaslarımın tavsıyesıyle Sıkettekı hukuk burosuna havale ettım.Oradakı bılırkısıler ılgılesın. Benım hukuk bılgım yok,bılmedıgım ıs hakkında da yorum yapmam zaten.

Levent Y.
30-05-2013, 11:25
Murat abi ayni seyi yazmisiz, senin yonlendirmerlin ile yapildi manasinda dedim...

TünayK
30-05-2013, 11:25
bende şöyle bir içimi dökim ozaman...bu aracı 2011 yılında aldım stok bir şekilde,ve başladım yapmaya.idda ediyorum şu türkiyede benden daha fazla tsi yada tfsi olarak aracını dolduran yoktur
revonun tüm motor kulağından tutunda şanzuman kulağı,hpa motor sports dsg yazılım hemde stage 4 olandan,okada bobine kadar ve toplamda 70.000 tl harcadım.benim en şanssız olduğum durum aracımın adanada olmasıydı,çünkü bu işi bilenler hep istanbuldaydı.çok şükür ne kırıldı nede bişey oldu araç.1 yıl önce aracın benzin pompasının içindeki itici kırlıdı ve emme egsentriğine zarar verdi.bu işlemi adanada yaptırdım.ama ozamandan bu zamanakadar giden araç bir gider bir gitmez oldu.sürekli p310 b arızası verdi.bayçuyu aradım dedimki bu aracın böyle bir arızası var sorun nedir?melih dedi sorun birçok yerden olabilir bu sebeple bana getirmen lazım.dedimki bayçu ben bu aracı sana 1000 km uzaklıktaki yere böyle ha dediğimde gönderemem .sen söyle ben burada baktırim dedim.kapalı konuştu sıkıntı ön pompa olabilir arka pompa olabilir dedi ve ben böyle aylarca kaldım ortada moralim çok bozuldu arayışa girdim...ne yaptıysak başarılı olamadık ,tabi bu arada bayçuya çok kırıldım vs vs...adanadaki 2 plus araçlarla deniyorum 210 km ye kadar yanyanayız.şaşırıyorum nasıl oluyor bu falan.dayanamadım bayçuyu aradım dedim sana bu aracı tırla gönderiyorum,tamam gönder dedi.tabi bu arada aracın içinde 100 oktan benzin tolıan karışık gönderdim.bayçu teste çıktı ve bu araçta bir sıkıntı var kasıyor kendini dedi.kendi daynolarına çıkardılar araç 6 avansta 462 hp verdi ve dayno eyrisi araç 7100 devirden sonra güç düşüyor.tuttular aracın egsentriklerine sentesine arka ve ön pompasına baktılar
sente yarım diş kaçık çıktı arka benzin pompa hortumu yırtık enjektorlerin altına gelen pullar yok ,egsoz sorunlu dedi sen bırak bakalım dedi,2 günde aracı bitirdiler.içerisinde benzin kalmadığı için avansı 4 e alıp, pompa benzini ile bu sefer 465 hp çıkardılar ve dayno eyrisi güç 7800 e kadar yükseliyor.levent y arkadaşım ,artık kardeşim diyorum dostum diyorum, kendisine hiçbir zorunluluğu olmadığı halde aracımla ilgilendi.daha 2 gün önce 100-200 ölçtü 4 avans 170 basınç
araç 7.8 derece çıkardı ve vidyoda var eğim ise 2.2.demekki yakıtla 6 avans dereceler çok daha iyi olacak.gece beni levent aradı dediki melih abi bak bu aracın şanzumanı yine olmamış vitesi yavaş atıyor nasıl olur levent erdem usta yeni şanzumanı söktü yaptı dedim.inan bana bu olmamış dedi,leventin kapalı otoparkı var ve sessiz bir ortam olması sebebiyle ,araçtan çıkan her sesi duyabiliyorsunuz.dediki vitesi geriye alıyorum yada D moduna alıyorum tıkırt diye ses geiliyor vites düşürüyor ekranda ama 1 saniye sonra araç tepki gösteriyor dedi...dsg mekatironik yada içindeki yazılımda bişey olma ihtimali yok ben bu sorunu kavramayı değiştirdikten sonra bu sorunları yaşadım.gelelim murat beyin kendini savunma şekline,herşey bukadar basit olamaz.sitede bağzı arkadaşlar yurt dışından parça tedariği yapıyor.alıyor getiriyor satıyor.ben şimdiye kadar 1 parçamı dahi başkalarının aracılığıyla getirtmedim,hep powershoptan aldım,garantinin olmayacağını yemin ediyorum sormadım.murat engin hep olayın iyi yerlerinden bahsettiği için şöyle güzel olacak böyle olacak dediği için hep hayaller aleminde yaşadım.demedimki murat peki bu parça sorunlu olursa neyapacaz ? onuda sordum gerçi oda 15 gün önce murat sorun var bu kavramada hala dedim,benim yapacak bişeyim yok hgp ile işini çözersin dedi.fakat ben bu parayı hgp ye vermedimki.haricen bu kavramaya verdiğim paranın haddi hesabı yok.garanti için nasıl almanyaya gönderim gidiş 300 dolar dönüş 300 dolar.oda hgp garantiyede sokmayabilirmiş vs vs ...bu saatten sonra insanlar ne yazarsa yazsın canları sağolsun sorun değil,ama kazanırım ama kaybederim bu davayı elimden geleni yapacam.tüm herşeyi çıkarttırıyorum yapılan alışverişin belgelerini vs vs .burada tek madur da ben değilim yiğit neden yazmıyor bu konuya bilmiyorum ama çocuk yaşadığı sıkıntıları yazsa destan olur benimki gibi...

bu ustaya da dava açmayı düşünüyor musun?

bu arada eğer ki bir dava olacaksa bende katılmak istiyorum. o hakim hikayeyi duyunca ne yapacak çok merak ediyorum:D

" hakim bey, birden 2 ye alınca silkeleme vardı. neden olur dedik?? kavramanın pıçı pıçılarındaki fıncımadan yapar dediler. arabanın da her yerde atarı var sonuçta stage4 kendisi...bizde dedik bunu da modifikleyelim. sonra da bu pis beni dolandırdı!"

ı ıh...olmaz melih malesef. bana kalırsa sen biraz uzaklaş bu konulardna daha sonra arabanı düzgün ustalara teslim eder işlerini halledersin.

ghibli06
30-05-2013, 11:28
'en hızlı, en dolu, en güçlü, en iddialı'... bence arkadaşımızı yakan bu hırs olmuş, mahkemeden de bir şey çıkmaz, Doğuşla yanlış getirdiği parça ile yıllarca uğraştık, faturalı onaylı siparişli vs olmasına rağmen, kendi üretmediği satmadığı bir malla alakalı kimseyi suçlayamazsın... avukatlardan iyi bilmiyoruz ama hukuk hiç bir şeye hayır demez, istersen Obama'ya bile dava açabilirsin...

bu işler mekanik işler, X5 e aldığım sıfır mekatronikte bile arıza çıkmıştı, önemli olan doğruları yapıp çözebilmek...

imhotep
30-05-2013, 11:31

bu arada eğer ki bir dava olacaksa bende katılmak istiyorum. o hakim hikayeyi duyunca ne yapacak çok merak ediyorum:D

" hakim bey, birden 2 ye alınca silkeleme vardı. neden olur dedik?? kavramanın pıçı pıçılarındaki fıncımadan yapar dediler. arabanın da her yerde atarı var sonuçta stage4 kendisi...bizde dedik bunu da modifikleyelim. sonra da bu pis beni dolandırdı!"

ı ıh...olmaz melih malesef. bana kalırsa sen biraz uzaklaş bu konulardna daha sonra arabanı düzgün ustalara teslim eder işlerini halledersin.

bir the ''K'' klasiği :D:D

Day Walker
30-05-2013, 11:40
Tunay son noktayı koydu :D

Işık
30-05-2013, 11:42
Boşuna demiyorlar iyilikten maraz doğar diye.

ef186
30-05-2013, 11:44
Murat 50 kez dedim sana ne uğraşıyosun bu işlerle al bak iyilik yapıyosun çantanda adamın malını taşıyosun üstüne sorun çözmek için kafa patlatıyosun birde üstüne (yanlış anlaşılmasın duruma binayen yazıyorum usta arkadaşlarımız alınmasınlar ) sanki sanayide usta arabayı bozan adam muamelesi görüyosun ...

Delimiisin mike ....

Bu arada Melih Bu konu burda duruyor kalkmıyor kilitlenmiyor . Yasal yollara başvur başvur ki Murat senden aldığı tazminat ile daha çok gence destek olabilsin .

Onrcn
30-05-2013, 11:46

sdfasdfasf : D ciddi yorum yapacaktim ama bundan sonra yapamiyorum :)

srdralc
30-05-2013, 12:02
KAVRAMANIN İÇİNİ AÇAN ERDEM USTA OLDU BAKTI VE plakalarda bir sorun yok dedi,ama uyum sağlamıyor yadatakılan parça doğru değil yada üretimi hatalı.şimdi bana biri plakaları verse halka şeklinde üstünde leke yoksa zede yoksa anlamazsınızda başka bişey varsa nasıl anlayasınızki

Burda size aracı olan da değil, bu işte size yardım kişinin suçu nedir ki ?
Abi biz yasal olmayan yollardan parça getirdik, kaçakcıyız, fatura da almadık.

Aha da getiren bu adam bende arabama taktım arızalıymış, bu arkadaşta bana iyilik yaptığı için günah keçisi, Asın!

Met
30-05-2013, 12:17
#92 (http://www.techturkey.com/forum/6852777-post92.html) Bu post herşeyi açıklamış bence.

Biz 20 liralık arabanın herşeyini en iyi ustalara, serviste yaptırıyoruz. Adam golf r ı işi bilmeyen ustaya yaptırıyor..

BilalAkbayır
30-05-2013, 12:19
Canınız çok yanmış olabilir. Bu kavrama olayıda tuzu biberi olmuştur ama okuduğum kadarıyla Murat abinin bir suçu yok. Avukat değilim ama dava açmanız sizin zararınıza olur diye düşünüyorum. Allah kolaylık ve sabır versin abim.

SOMEONESPECIAL
30-05-2013, 12:22

FENOMENİMSİN :icon_tup:

Vtec_2
30-05-2013, 12:24
Bu olayda ,parçayı getirenin yada yardımcı olanın sucu maalesef yardımcı olmak.
Bende zamanında arac yaptım bundan 5 sene once bi vtec e 7,000 dolar harcamıslıgım var. Üretimi hatalı pistondan dolayı o kadar para haybeye gıttı ve aracıma tekrardan motor ıcı gırıldı, tekrardan motor yaptırdım. Gelipte pistonu kolu getırene yada ustaya hıcbısekılde sen yaptın yada sana dava acıcam demedım. Herne kadar uzucude olsa bu ısler bırazda şans işi.
Geçmiş olsun tekrardan. umarım ıkı tarafta sorunu sıkıntısız bı sekılde cozer.

Low-Rider
30-05-2013, 12:26
Haksızsın valla, Murat Engin sana kargoculuk yapmış seni masraftan kurtarmış onu nasıl sorumlu tutabilirsin ki? yurtdışından sana cep telefonu getirsede 2 gün sonra bozulsa ondan mı istiyeceksin parasını ?

Kekuti*
30-05-2013, 12:27

bir an hayal ettim, koltuktan düştüm :D :D

yiğit
30-05-2013, 12:29
Herkes işin iç kısmını bilmeden yok ustaydı yok parçaydı iyilik yapılmış vs tarzı yazmışta detaya girmeden yazıcam.olay sadece taşımacılığını yapmak değil aynı şeyi bizde yaşadık.murat engin başta hgp yi şöyle firma böyle firma öyle başarılılar vs övüp tavsiye edip duruyor.fakat hgp yi kimse bilmiyorki ne maiillere cevap veriyolar nede telefonlara bakıyolar kendiside biliyor zaten bende daha önce bizim golf r konusunda yazmıştım melihide epey bi uyarmıştık konuyu okuyanlar bilir hgp den uzak dur bi sıkıntı yaşarsan muhattap bulamazsın sorununu çözemezdin murat enginde kesinlikle sorumluluk kabul etmez diye.murat engin sadece taşımacılığını yapmıyor sadece buradan bakınca öyle gibi görünüyor kimse bilmediği için.konuda daha önce hgp ile ilgili sıkıntıları yazdığımda amacın ne niye öyle yazıyorsun diyordu o zaman demiştim distribütörlük almayı düşündüğü için hgp yi kötületmeyip övüp duruyor bi yandan pazarlıyor resmi olmadan.fuar dönüşü notları kendi konusundada yazıyor zaten hgp ye tekrar hayran kaldım yapılan işleri görünce hgp yi yavaş yavaş türkiyede duyuracağız diye!! Melih böyle kelime oyunlarıyla kandırılan ilk kişi değil ilk olmayacaktırda.üzüldük çok ama böyle olacağını baştan bildiğimiz için uyarmıştıkta.getirebilirsen kendin getir murat engine getirtme diye.fiyatta zaten kazık olmuş o öyle almanın yazdığı fiyat bu diye olmuyor bizede zamanında ben onlardan distribütörlük alıcam zaten vs diye %30 indirim rahat alırım diyordu kit geldikten sonra yaa %10 verdiler dedi.belki 30 duda biz 10 diye biliyoruz tabi!! 2200 euro veripte eğer kavramatıda yolluyosan alma sakın fiyatta fazla demiştim normalde kavramayı yollarsan 2000 euro artı bide indirim artık % kaçsa? Yani burda minimum 200-300 euro bile olsa bi kar olduğu zaten biliniyor.çok daha fazla detaya girmicem geçmiş olsun hakkınızda hayırlısı neyse o olsun...

997TT
30-05-2013, 12:42
Yıgıt;bu konu hakkında yazmanı yegelerdım,madem yazdın sana cevap vereyım.
Konu ortada ama sen farklı yerden vurmaya calısıyorsun,onada eyvallah.Suan kı konunun gerceklıgını degıstırmez ama yazayım;
Ben HGP nın yaptıgı ıslerı sızın sayenızde duydum ve bunları yapıyorsa helal olsun dedım.Sonra arastırmak ıcın Alman fırmalara maıl attıgımda gelen cevapları senınle paylasmıstım.Hatta bu ıs basarılı olursa Turkıyeye bayılıgını alırız dedım. Ne var bunda? Ayrıca aldıgım ındırımı,KIT olarak %10 du,dıstrıbutorlugunu alırsak %30 alırız dedım ama senın yasadıgın talıhsızlıkden sonra nıye alayım?Ben kımı kandırdım YIGIT? Senın amacın futursuzca gol atmak. Sen buarya yazdın kendı konunda,benı zan altında bırakıp Hgp yı kotuluyorsun,Hgp nın duyarsızlıgı benım sucum mu?
Buaraya yazdım,Melıhe debrıyaj ve motor sorunları ıcın maıl attıgımda 1ay da cevap geldı ve en az 3-4 hatırlatma maılını saymıyorum.
Adama orada da sordum,nıye bukadar gec cevap yazıyorsunuz?Isımız cok yogun dısarıdan gelen ekstra taleplere ve sıparıslere kapalıyız,ısrar ettıgınız ıcın cevap yazdım dedı adam!2,5 yılı doluymus vs....
200 euro kar ettım,o parayla acayıp yasadım ettım almanyada!
Bıraz tutuarlı ol Yıgıt,adamın gonderdıgı maıller ortada,daha oncedende yazdım,okumadan gıydırmeye calısmıssın,AYIP artık. WEB sıtesınde yazdıgı gıbı,eskı kavramayı getır,modlusunu al,fıyatta bu seılde yazıyor,getırmezsende fıyat farklı,kı adamın gondedıgı maıl oratada,bırak ındırımı,senın konundan sonra adam bıze LUTFEN cevap verdı!Fıyat da bu dedı,oraya gıdınce," Oooo,sız Turkıyeden gelmıssınız,dur ben senden 300-500 euro almayaım" mı dıyecek?
Neyse,ınan yazıları okuyunca saskınlıgım dahada artıyor,dedıgın gıbı hayırlısı...

Onrcn
30-05-2013, 12:46
Ya simdi bu isi ben yapiyor olsam bile desen 300-500 kar etmeye calisiyor hadi insanlar inanir da. Murat Engin e %30 indirim aldi da %10 lanse etti demek ciddi komik. Murat Engin ile de sahsi bir tanisikligim muhabbetim dialogum yok ama komik. Piste 458 le giriyor, haftada bir 1000 tl pist parasi yakitini soylemiyorum bile, lastikleri 4000tl falandir muhtemelen, 300 euro ile neler yapmistir kim biliri vuhu..

Day Walker
30-05-2013, 12:47
Ya simdi bu isi ben yapiyor olsam bile desen 300-500 kar etmeye calisiyor hadi insanlar inanir da. Murat Engin e %30 indirim aldi da %10 lanse etti demek ciddi komik. Murat Engin ile de sahsi bir tanisikligim muhabbetim dialogum yok ama komik. Piste 458 le giriyor, haftada bir 1000 tl pist parasi yakitini soylemiyorum bile, lastikleri 4000tl falandir muhtemelen, 300 euro ile neler yapmistir kim biliri vuhu..

Ben böyle yazınca arkadasın biri gücenmişti :)

typh10
30-05-2013, 12:48

Birincisi elalem değil taraflardan birisi benim öz abimden farksız.İkincisi siz çevrenizdekilere haksızlık yapıldığında tepkisiz mi kalıyorsunuz? Tepki veriyorsanız aynı gemideyiz siz de yalakasınız.Üçüncüsü tanımadan etmeden yorum yapmak cahillik olmuyor mu doğrusunu bilen biri olarak aynı heyecanla yanıtınızı bekliyorum.

Onrcn
30-05-2013, 12:49
Ben böyle yazınca arkadasın biri gücenmişti :)

Ya gucenilecek bir durum yok hersey ortada, kim bilir bayilik alsa da allah bilir kar etmeyi dusunmemistir. Ne kadar kar edecek ki. Neyse mevzu su, kimseye birsey getirtmeyin, firma hata yapar zart olur zurt olur dava acmaya bile gider olay.

ozgurluk
30-05-2013, 12:52
Alınan hizmetin karşılığında, verilen bir fatura veya ne bileyim bir kayıt gibi bir şey var ise paylaşın ki en azından zan altında kalmaktan kurtulmuş olursunuz.

Çünkü karşı tarafın parçanın fiyatıyla ilgili de ithamı var ..

Açıkcası merak etmiyor değilim bende.

Bunun dışında olaya baktığımızda sizin tek kusurunuz bu olaya aracılık etmek olmuş. Zor bi durum allah selamet versin.

997TT
30-05-2013, 12:57
Konuyla ılgılı gelen maıller,yazdıgım maıllerı saklıyorum.
Hatta melıhın powershop hakkında yolladıgı PM ve mesajlar. Arabası hakkında dedıklerı,yazdıklarını saklıyorum.
Istıyorum kı,etekdekı taslar dokulsun,daha fazla kullanılıcak detaylar cıksın ortaya. Dava acıcakmıs,demekkı cıddıye almak gerek. Ona gore hakettıgı cıddıyetı vermek gerek.
Benım "ZAN" altında kalıcagım bır sey yok,elımde yazılı bılgı ve mailler var zaten. Benım anlamadıgım husus,neyse bende fazla yazmayım,boyle guzel....
P.S:Indırım alınmamıstır hatta adam(Karısı dıyelım) para almadan bızı atolyoye sokmadı bıle. Adama kendımı anlattım,sadece merak ettıgımı,hırsız yada sorun acıcak bırı olmadıgımızı soyledım.Bu ıslere merak lı oldugumu vs anlatmaya calıstım,Artık karısı nasıl bırıyse.... Bu ısı bıle "LUTFEN" yaptılar,hatta burada Erdeme soylemıstım,bu adamın ısını ogren kardesım,sen yapamazmısın dıye. Tavırları cok rahatsız etmıstı benı. Ama adamlar yapıyor,yaptıgı arabaları begendıgımı yıgıtın dedıgı gıbı resımler cekerek koydum.

Şahan
30-05-2013, 13:00
Konuyla ılgılı gelen maıller,yazdıgım maıllerı saklıyorum.
Hatta melıhın powershop hakkında yolladıgı PM ve mesajlar. Arabası hakkında dedıklerı,yazdıklarını saklıyorum.
Istıyorum kı,etekdekı taslar dokulsun,daha fazla kullanılıcak detaylar cıksın ortaya. Dava acıcakmıs,demekkı cıddıye almak gerek. Ona gore hakettıgı cıddıyetı vermek gerek.
Benım "ZAN" altında kalıcagım bır sey yok,elımde yazılı bılgı ve mailler var zaten. Benım anlamadıgım husus,neyse bende fazla yazmayım,boyle guzel....

Ben bu siteye üye olalı çok uzun zaman oldu ve senin yardımseverliğin, insanlara yaklaşımın bilgi paylaşımların takdire şayan ve insanlık konusunda sayılı adamlardansın.. kafana takma bence abicim..

yiğit
30-05-2013, 13:04
MUrat abi hgp yi sizin sayenizde duydum diyorsunda iyi attın,golf r ı doğuştan aldığımızda kit alıcaz araştırıyoruz apr den revodan fiyat alıp araştırıcaz dediğimizde hgp diye bi alman firma var böyle böyle adamlar diye bize tavsiye eden sendin biz hgp diye bi firmayı bilmiyorduk bile o zamana kadar.sizin ofiste hgp nin sitesini açıp göstermiştin hatırlarsan şimdi nasıl bizim sayemizde duymuş oldun komik geldi.bende diyorumki güvenmediğin işini bilmediğin nolduğunu bilmediğin firmayı ürünü vs tavsiye etmiceksin o zaman,övüp övüp getiririm yaparım ben hallederim diyipte sonra sıkıntı olunca banane beni ilgilendirmez demek olmaz.indirim 30 duda 10 dedi demiyorum öyle olabilir ne ***** diyorum bilmiyoruz kesin sonuçta.melihtede öyle olabilir fiyat bu denip 10 20 30 neyse indirim alınmıştır sonuçta hem ticaretini yapm düşüncesi yokmu hgp yi almak adını tr de duyurmak gibi,ilk alışverişte değil yani herneyse konu o değil zaten.forumda 300-500 değil mesele asıl,pazarlayıp tavsiye edip bi sıkıntı olunca ee ben sadece taşıdım diye işin içinden sıyrılmaya çalışmak.o yüzden tekrar diyorumki bence var ki eğer yoksada ticari bir çıkar o zaman kimseye bilmediğiniz ürünü önermeyin,pazarlamayın parasını alıp ithalatını yapmayın bu kadar...

Evrenoz
30-05-2013, 13:04
Herkes işin iç kısmını bilmeden yok ustaydı yok parçaydı iyilik yapılmış vs tarzı yazmışta detaya girmeden yazıcam.olay sadece taşımacılığını yapmak değil aynı şeyi bizde yaşadık.murat engin başta hgp yi şöyle firma böyle firma öyle başarılılar vs övüp tavsiye edip duruyor.fakat hgp yi kimse bilmiyorki ne maiillere cevap veriyolar nede telefonlara bakıyolar kendiside biliyor zaten bende daha önce bizim golf r konusunda yazmıştım melihide epey bi uyarmıştık konuyu okuyanlar bilir hgp den uzak dur bi sıkıntı yaşarsan muhattap bulamazsın sorununu çözemezdin murat enginde kesinlikle sorumluluk kabul etmez diye.murat engin sadece taşımacılığını yapmıyor sadece buradan bakınca öyle gibi görünüyor kimse bilmediği için.konuda daha önce hgp ile ilgili sıkıntıları yazdığımda amacın ne niye öyle yazıyorsun diyordu o zaman demiştim distribütörlük almayı düşündüğü için hgp yi kötületmeyip övüp duruyor bi yandan pazarlıyor resmi olmadan.fuar dönüşü notları kendi konusundada yazıyor zaten hgp ye tekrar hayran kaldım yapılan işleri görünce hgp yi yavaş yavaş türkiyede duyuracağız diye!! Melih böyle kelime oyunlarıyla kandırılan ilk kişi değil ilk olmayacaktırda.üzüldük çok ama böyle olacağını baştan bildiğimiz için uyarmıştıkta.getirebilirsen kendin getir murat engine getirtme diye.fiyatta zaten kazık olmuş o öyle almanın yazdığı fiyat bu diye olmuyor bizede zamanında ben onlardan distribütörlük alıcam zaten vs diye %30 indirim rahat alırım diyordu kit geldikten sonra yaa %10 verdiler dedi.belki 30 duda biz 10 diye biliyoruz tabi!! 2200 euro veripte eğer kavramatıda yolluyosan alma sakın fiyatta fazla demiştim normalde kavramayı yollarsan 2000 euro artı bide indirim artık % kaçsa? Yani burda minimum 200-300 euro bile olsa bi kar olduğu zaten biliniyor.çok daha fazla detaya girmicem geçmiş olsun hakkınızda hayırlısı neyse o olsun...

Sen gerekli uyarıları yapmışsın. Hem HGP hem de Murat Engin hakkında.. Bunları bile bile işe girişmiş Melih.. Daha ne hak iddia edebilir ki bu noktadan sonra..

yiğit
30-05-2013, 13:07
Sen gerekli uyarıları yapmışsın. Hem HGP hem de Murat Engin hakkında.. Bunları bile bile işe girişmiş Melih.. Daha ne hak iddia edebilir ki bu noktadan sonra..

Aynen öyle konuyu tekrar okurlarsa bilmeyenlerde görür zaten,bile bile lades gibi bişey oldu.

Serhat Y.
30-05-2013, 13:10
ben 2-3 ay önce yine buna benzer bi konu hatırlıyorum Murat enginle Yiğit arasında geçen, sonrasında Melih Yiğitlerle görüştü eminim uyarmışlardırda Murat Enginle yaşadıkları problem konusunda haala neden riskli olduğunu bilebile çalışırsınki be Melih kardeşim,

TurboM3
30-05-2013, 13:26
Hiçbir tarafı tutmuyorum, konuyu alevlendirmek gibi bir niyetim yok.

Debriyaj garanti kapsamına girer mi?

Yurt dışından direkt debriyaj / baskı / balata / tork konvertör ithal ettiğimizde garanti alamayız diye biliyorum.

Hatta ve hatta yurt dışında yaşayanların da debriyaj/tork konvertörü gibi parçalarda garanti alamadıklarını biliyorum. Yanlış biliyorsam düzeltiniz.

OEM araçlarda bile kalkış sayısını (Launch) sınırlandırıyorlar.

Melih'i hiç tanımıyorum.

Eğer Melih belli bir süre, elli bir kilometre mutlu kalıp ardından mutsuz oldu ise o zaman konu
başka yöne gider.

Eğer ilk taktığı andan itibaren sorun yaşadıysa konu farklı yöne gider.

ghibli06
30-05-2013, 13:36
yürüyen aksamla ilgili çoğu parçaya garanti alamıyorsun, tork conv. mekatronik. baskı balata vs...

zaten ben konudaki teknik problemi de anlamadım, yazılımsal olarak adaptasyon mu sağlayamadı (mutlaka rodaj süresi göz önünde bulundurulmalı), yanlış parça mı geldi yoksa parça doğru takılırken mi sıkıntı oldu?

overblack
30-05-2013, 13:39
Hiçbir tarafı tutmuyorum, konuyu alevlendirmek gibi bir niyetim yok.

Debriyaj garanti kapsamına girer mi?

Yurt dışından direkt debriyaj / baskı / balata / tork konvertör ithal ettiğimizde garanti alamayız diye biliyorum.

Hatta ve hatta yurt dışında yaşayanların da debriyaj/tork konvertörü gibi parçalarda garanti alamadıklarını biliyorum. Yanlış biliyorsam düzeltiniz.

OEM araçlarda bile kalkış sayısını (Launch) sınırlandırıyorlar.

Melih'i hiç tanımıyorum.

Eğer Melih belli bir süre, elli bir kilometre mutlu kalıp ardından mutsuz oldu ise o zaman konu
başka yöne gider.

Eğer ilk taktığı andan itibaren sorun yaşadıysa konu farklı yöne gider.

bunlara ilave olarak;

ortada bir zarar varsa (ki parçayı alıp getiren götüren kişi olayın gerçekleştiği tarihte yasal olarak hgp firması ile ticari bir bağı yok dolayısı ile ceza almasının mümkünatı yok) hakimin ilk yapacağı şey aracın üreticisinden takılan parçanın onaylı olup olmadığının bilgisini isteyecektir.doğal olarak üretici firma modifiye edilmiş bir parçaya uyumluluk onayı vermez. hakim davayı düşürür. masraflarda davayı açan kişiye kalır.

modifiyenin garantisi olmaz.

penguinhakan
30-05-2013, 13:49
Kavrama ile ilgili olarak Melih ;
Takıldıktan sonra eğer pul vs yanlış eksik takıldı ise , mutlaka arıza bırakır bunları loglarına baktınız mı baktıysanız paylaşmanda fayda olur.

O zaman pul eksik takıldı ise pul eksikken mutlaka hata alırsın transmission da , eğer burda hata almış ve pul takıldıktan sonra hala sorun var diyorsan ve hata vs.. loglarda göremiyorsan mekanik olarak bu kavramının hatalı olduğunu yada kavrama sağlam ise senin mekatroniğinin mu kavrama ile uyumlu çalışmadığını anlamına gelir ve mekatroniğinin tekrar buna göre yazılımın düzeltimesi gerekir.

Mevcut hatalar ;

Clearanse too smalll,
Tolerans limit exceed

gibi....

997TT
30-05-2013, 13:49
Yigit cepten yaziyorum,kisaca soyleyim;
Sizinle birlikte acmadikmi interneti,hatta yaptiklari islere baktik,almancaydi bir *** anlamadik. Bunlari yapiyorsa cok iyi,bunlar alman hava civa yazmazlar diyip guvendik. Sonra ben demedim mi;bu firmayi diger almanlara soralim diye? Sobra gelen cewaplar olumlu olunca,Demir abi de"bunlar alman vardir bildikleri,burdan alalim" demedi mi?
Gelen yorum ve gorusler iyi olunca kiti aldik. Ha ilgisizler yada zaman kaybi yaratiyorlar,o ayri!
Brn herseyi durustce yazİyorum,gizlim saklimda yok,neyse onu diyorum ama sukadar para aldi,ivir zivir ithamlar isi baska yere tasiyor!yahu miller ortada yigit,gelen cewalarda,yapma be kardesim...
Konuyla ilgili "tarafsiz" yorum yapmani bekliyorum ama nafile...
Tekrar ediyorum,onceki postlarimi okuyup oyle yazin,herseyi anlattim. Kimseyi ne kandirdim be baska turlu yaniltip ortada biraktim!
Bu konununda takipcisi olucagim,hayatta hic hirsim olmadi ama bukadarida fazla!

mody
30-05-2013, 14:11

konudan bağımsız olarak yazıyorum, yapılmıştır yapılmamıştır, o iki taraf arasında, ama böyle bir durumun olmayacağının göstergesi bu yazdıkların olamaz bence onurcan, plakalar hep neden geçici diye sorarlar o zaman ;)

m. ali öz
30-05-2013, 14:16
konudan bağımsız olarak yazıyorum, yapılmıştır yapılmamıştır, o iki taraf arasında, ama böyle bir durumun olmayacağının göstergesi bu yazdıkların olamaz bence onurcan
:icon_tup: Buna bende katılıyorum.
Konu iki taraf arasında umarım çirkinleşilmeden çözülür. Saygılar.

yiğit
30-05-2013, 14:16
Yigit cepten yaziyorum,kisaca soyleyim;
Sizinle birlikte acmadikmi interneti,hatta yaptiklari islere baktik,almancaydi bir *** anlamadik. Bunlari yapiyorsa cok iyi,bunlar alman hava civa yazmazlar diyip guvendik. Sonra ben demedim mi;bu firmayi diger almanlara soralim diye? Sobra gelen cewaplar olumlu olunca,Demir abi de"bunlar alman vardir bildikleri,burdan alalim" demedi mi?
Gelen yorum ve gorusler iyi olunca kiti aldik. Ha ilgisizler yada zaman kaybi yaratiyorlar,o ayri!
Brn herseyi durustce yazİyorum,gizlim saklimda yok,neyse onu diyorum ama sukadar para aldi,ivir zivir ithamlar isi baska yere tasiyor!yahu miller ortada yigit,gelen cewalarda,yapma be kardesim...
Konuyla ilgili "tarafsiz" yorum yapmani bekliyorum ama nafile...
Tekrar ediyorum,onceki postlarimi okuyup oyle yazin,herseyi anlattim. Kimseyi ne kandirdim be baska turlu yaniltip ortada biraktim!
Bu konununda takipcisi olucagim,hayatta hic hirsim olmadi ama bukadarida fazla!

Bende cepten yazıyorum.onu diyorumya zaten biz öyle bi firmayı duymamıştık siz bildiğiniz için açıp bizede gösterdiniz adını duymadığımız firmaya girip kendi kendimize bakmadıkya.sizde ben evotech akrapovic active autowerke eisenmann vs çalıştığımız alman firmalarına sordum olumlu görüş yaptılar hgp yede evotech distribütörüyüz diye iletişime geçtiğinizi söylemedinizmi,bize havadanmı düştü hgp diye bi alman firması?! İlgisizler mubattap olmuyolar yaptıkları işin arkasında değiller evet orası doğru peki bunu bile bile hala niye melih için dsg getirip forumda ve dışarda övüp adını herkese duyurmaya çalışıyosunuz.çalışmayın hgp ile herkesede biz bu tür sorunlar yaşadık o yüzden tavsiye etmiyorum ama illa istiyosan adresi maili burda gidin görüşün halledin demiyosunuzda savunuyorsunuz bizde bunu anlamış değiliz! İtham değil yaşananları ve gerçekleri yazıyoruz.maillerden çok telefon görüşmesi yapılıyo cevap gelmediği için maillerin olmasının pek bi anlamı yok taraf tutmak değil bildiklerimi yazıyorum detaya inmeden sadece.
kavramanında araca uyumsuzluk Rodaj hatası vs hataları olmaz çünkü o kavrama birebir golf r için üretiliyor o şekilde satılıyor murat engin bunu zaten biliyor konuya hakim kontrol etmeden almıyor rodajıda nasıl yapılması gerektiği konusunda bilgilendirip yönlendiriyor zaten hata orda olamaz yani sanmıyorum.bizde aynı şekilde yaptık hiçbir sorun yaşamadık şuanda bi sıkıntı yok gayet memnunuz çok şükür.önceki konuda yazdığım vitesler yavaş atmaya başladı sıkıntısı dsg yazılımındaki şanzımanı korumaya aldığı için belli bir devrin üstüne çıkınca yapıyormuş şuan hallettik onuda sanırım testini yapıp görücez.ama bize melihinki gibi kendisinin içiyle oynanmış plakalar değil 0 hazır kit halinde geldi tabiki...

audilover
30-05-2013, 14:18
Kavrama ile ilgili olarak Melih ;
Takıldıktan sonra eğer pul vs yanlış eksik takıldı ise , mutlaka arıza bırakır bunları loglarına baktınız mı baktıysanız paylaşmanda fayda olur.

O zaman pul eksik takıldı ise pul eksikken mutlaka hata alırsın transmission da , eğer burda hata almış ve pul takıldıktan sonra hala sorun var diyorsan ve hata vs.. loglarda göremiyorsan mekanik olarak bu kavramının hatalı olduğunu yada kavrama sağlam ise senin mekatroniğinin mu kavrama ile uyumlu çalışmadığını anlamına gelir ve mekatroniğinin tekrar buna göre yazılımın düzeltimesi gerekir.

Mevcut hatalar ;

Clearanse too smalll,
Tolerans limit exceed

gibi....

Aynen katilmakla beraber sanayide herkes dsg ci olmus arkadas herkes getir takariz modunda ne kurtarsam kar mantiginda bu isler oyle degil iste.Dsg6 da da takarken uyulmasi gereken cok ince nuanslar var taktin olmadi bir daha olmasi cok zor.Bizde upgrade clutch alicaz ben hayatta almam bu hgp firmasindan ssp den alirim kendim uretirim gene almam o kadar para vericem maillerime donmeyecekler tipik kendini begenmis alman firmasi .
Firmanin urettigi mala soyledigim bir sey yok iyidir kotudur bilemicem ama firma dedigin satis sonrasi hizmetleti olucak sattim oldu bitti olmaz oyle .

Gecmis olsun ama bence sorun sadece clutch degil 70.000 liranin hadi 10 lirasi kavrama geri kalan 60 bin lira nin karsiligi alindimi acaba?
100-200 de kavrama siyirdigi icinmi gec atiyor vitesi ?Motor kontrol unitesinde bazi seyler uyumsuz olabilir mi diye dusunmeden edemiyorum.

Levent Y.
30-05-2013, 14:21
Rasit abi aksam zaman bulunca detayli yazicam.. Cevapliycam sorularini

CanberkD
30-05-2013, 14:24
Murat abi yardimci olmus, parcayi en uygun sekilde getirmis. Size zorla kimse birsey satmamis, ne kadar overse ovsun, Yigit ile de konusmussunuz, o da size bazi sorunlar yasadigini belirtmis.

Kendi niyetiniz ile hgp debriyaji almak icin para yollamissiniz. Kaldi ki adamlarin sitesinde de dediginiz fiyat yaziyor. Ne gumruk, ne kargo odemissiniz.

Sucluyu cok farkli yerde ariyorsunuz. Cogu kisi yazmis, birisi size telefon getirse bozuk ciksa veya sonradan bozulsa getiren adama dava acsaniz ne yazar ? Biraz sakinlesip daha genis baksaniz daha iyi olur yoksa birde avukata, mahkemeye para ve zaman kaptirip hepten sinir olabilirsiniz.

Bence bosa daha cok zaman ve para kaybetmeyin. Aldigniz parcayi arabayla nasil uyumlu hale getirirsiniz ona bakin.

Hgp sitesine baktim, adamlar dsg yazilim yapiyorlar. Sizin dsg yaziliminiz baska bir firma tarafindan ve orjinal balataya gore yapilmisti diye hatirliyorum. Hgp balata ve sizin dsg yaziliminiz birbiri ile uyumsuz calistigi icin sorun yaratiyor olabilir mi buna bakmak lazim bence.

yiğit
30-05-2013, 14:28
Aynen katilmakla beraber sanayide herkes dsg ci olmus arkadas herkes getir takariz modunda ne kurtarsam kar mantiginda bu isler oyle degil iste.Dsg6 da da takarken uyulmasi gereken cok ince nuanslar var taktin olmadi bir daha olmasi cok zor.Bizde upgrade clutch alicaz ben hayatta almam bu hgp firmasindan ssp den alirim kendim uretirim gene almam o kadar para vericem maillerime donmeyecekler tipik kendini begenmis alman firmasi .
Firmanin urettigi mala soyledigim bir sey yok iyidir kotudur bilemicem ama firma dedigin satis sonrasi hizmetleti olucak sattim oldu bitti olmaz oyle .

Gecmis olsun ama bence sorun sadece clutch degil 70.000 liranin hadi 10 lirasi kavrama geri kalan 60 bin lira nin karsiligi alindimi acaba?
100-200 de kavrama siyirdigi icinmi gec atiyor vitesi ?Motor kontrol unitesinde bazi seyler uyumsuz olabilir mi diye dusunmeden edemiyorum.

DSg hassas iş dediğiniz gbi herkesin düzgün takabileceği bişey değil.hgp yi kimseye tavsiye etmiyorum bu yüzden kesinlikle parayı aldım bitti gerisine karışmam diyen bi firma.ssp ninde her kiti başarılı değil gerçi 500 lük ve 600 lük kitlerinde kavrama sıkıntısı var.melihinki için kavrama sıyırdığı içinmi yavaş atıyor bilmiyorum ama bizdeki hgp nin dsg yazılımındaki korumadan dolayıymış.

997TT
30-05-2013, 14:30
Yigit;adamlar ilgisiz eyvallah ama gonderdigi cevaplar duruyor,onlarida aticagim. Sen kullaniyorsun,demekki dogru mintaj olmus,allignment yapilmis,litarature gore kumpaslanmis. Erdem elinin altinda,sor oyle yaZ!
Tekrar ediyorum;aksam birlikte bakarken ben ilk kez duydum ve dogal olarak arastirayim dedim. Gelen cewaplar olumlu oluncada kiti aldik,hatta bu ilgisizlik olmasa bayiliginide alirdim,sende biliyorsun almadim!
Melih senle konustukdan sora karar verdi almaya,bana sordu nasil diye? Yigitle konus dedim. Ayrica kendisi masrafli olucagi icin getirtmedi,okadar laf soz soyledi millet hakkinda,yandim bittim,kurtar beni vs... Bende iyi ozaman giderken gotururuz dedim! Sen hala konu hakkinda yazmiyorsun. Neyse bunlari defalarca yazdim, hata ustada orda burda. Konu belli zaten yigit,nereye gidicekse ben o durakda bekliyor olacagim...

CocoRe
30-05-2013, 14:36
idda ediyorum şu türkiyede benden daha fazla tsi yada tfsi olarak aracını dolduran yoktur

neyine girdik iddia ya?

"DE" golf r ı gordugunu zannediodum :D

yiğit
30-05-2013, 14:36
Yigit;adamlar ilgisiz eyvallah ama gonderdigi cevaplar duruyor,onlarida aticagim. Sen kullaniyorsun,demekki dogru mintaj olmus,allignment yapilmis,litarature gore kumpaslanmis. Erdem elinin altinda,sor oyle yaZ!
Tekrar ediyorum;aksam birlikte bakarken ben ilk kez duydum ve dogal olarak arastirayim dedim. Gelen cewaplar olumlu oluncada kiti aldik,hatta bu ilgisizlik olmasa bayiliginide alirdim,sende biliyorsun almadim!
Melih senle konustukdan sora karar verdi almaya,bana sordu nasil diye? Yigitle konus dedim. Ayrica kendisi masrafli olucagi icin getirtmedi,okadar laf soz soyledi millet hakkinda,yandim bittim,kurtar beni vs... Bende iyi ozaman giderken gotururuz dedim! Sen hala konu hakkinda yazmiyorsun. Neyse bunlari defalarca yazdim, hata ustada orda burda. Konu belli zaten yigit,nereye gidicekse ben o durakda bekliyor olacagim...
Bizim zaten dsg ile sıkıntımız yok diye yazdım halada kullanıyoruz şuan stage 4 e geçip görücez yine ne kadar dayandığını,sıkıntımız kit di onuda daha önce tartışmıştık artık bşey yazmıyorum o yüzden.şuanki konuylada alakası yok benlede yok zaten.bi sıkıntımda yok sizle sohbet eder etkinliklerde buluşuruz yine problem değil ama ticaret alışveriş vs için aynı şeyi söyleyemicem...

CanberkD
30-05-2013, 14:37

ssp nin de cok basarili oldugu soylenemez, tts projesinde ssp nin 600 luk kiti getirildi. herseyi alindi vitonlari bilmem neleri vs ve cok tecrubeli ellerde takildi ama ne kadar ugrastilarsa randiman alamadilar.

Dsg beyninin, motor beyninin, tcu nun cok duzgun ve birbirine uyumlu calismasi lazim. Sanzuman beyinlerinde yuzlerce farkli parametre ve degisken var, ben balata ve yazilim uyusmazligi sebep oluyor diye tahmin ediyorum.

Hgp kiti Yigitlerin arabasinda var, ve suan duzgun calistigini soyluyor. Turkiye' de vag grubunda her hangi marka dsg upgrade clutch alip baska duzgun kullanabilen var mi?

yiğit
30-05-2013, 14:43
ssp nin de cok basarili oldugu soylenemez, tts projesinde ssp nin 600 luk kiti getirildi. herseyi alindi vitonlari bilmem neleri vs ve cok tecrubeli ellerde takildi ama ne kadar ugrastilarsa randiman alamadilar.

Dsg beyninin, motor beyninin, tcu nun cok duzgun ve birbirine uyumlu calismasi lazim. Sanzuman beyinlerinde yuzlerce farkli parametre ve degisken var, ben balata ve yazilim uyusmazligi sebep oluyor diye tahmin ediyorum.

Hgp kiti Yigitlerin arabasinda var, ve suan duzgun calistigini soyluyor. Turkiye' de vag grubunda her hangi marka dsg upgrade clutch alip baska duzgun kullanabilen var mi?

Sst şanzımanlı evo x içinde ssp den getirilen 500hp lik kitte problem oldu oda başarısız olunca geri söküldü ama 400lük kit için iyi diyorlar tam bilmiyorum.bizde sıkıntı olmaması ya şansımızdandır yada kendi içi oynanmamış 0 hazır kit almış olmamızdır sanırım başkada sorunsuz günlüğe binen yok bizim gibi

audilover
30-05-2013, 14:45

Aynen dedigin gibi iste bunlarin hepsinin birbiryle uyumlu calismasi gerek ssp nin 600 luk kiti su anda 10 saniye kosan apr nin golf R inda var draglarda uzun zamandir kullaniyorlar bir sikinti yok belki buradada takarken bir sikinti olmadi ancak yazilimsal sorunlarin ustesinden gelinemedi.
Konu monologa donmesin diye uzatmak istemiyorum ama benim sahsi kanatimde burada usulune uygun takilip dogru yazilimla yurutulemedigi yonunde .

Biz su anda takmadik golf R imiza ama kisa orta vadede takmamiz gerek 500 nm ustunde siyirmaya basliyor oem balatalar.Taktikdan sonra konu acip gorusmelerimiz bildiririz ..

997TT
30-05-2013, 14:48
Yigit,senin debriyajda zaten ici degismis,geri birakilan debriyaj. Yapma gozunu seveyim,bu isle bukadar ugrastin,dsg yi sifirdan nasil uretsin adam?
Senin atladigin olay: "malesef" cikan parcalari adama teslim etmedigin icin,yeni debriyaj geldi diye dusunuyorsun,sana gelen golf R dan cikan kavrama yoksa o tas nasil uyar oraya :(
Neyse,ticaret alis veris benim hatamdi,onunda cezasini en iyi sekilde odedim.
Konu icersinde ben kendimi anlattim,ustune katicagim birsey yok,hayirlisi.

CanberkD
30-05-2013, 14:52
Aynen dedigin gibi iste bunlarin hepsinin birbiryle uyumlu calismasi gerek ssp nin 600 luk kiti su anda 10 saniye kosan apr nin golf R inda var draglarda uzun zamandir kullaniyorlar bir sikinti yok belki buradada takarken bir sikinti olmadi ancak yazilimsal sorunlarin ustesinden gelinemedi.
Konu monologa donmesin diye uzatmak istemiyorum ama benim sahsi kanatimde burada usulune uygun takilip dogru yazilimla yurutulemedigi yonunde .

Biz su anda takmadik golf R imiza ama kisa orta vadede takmamiz gerek 500 nm ustunde siyirmaya basliyor oem balatalar.Taktikdan sonra konu acip gorusmelerimiz bildiririz ..

Kesinlikle ayni fikirdeyiz. Dsg cok yeni bir teknoloji ve yeni yeni upgrade edilmeye baslandi, sorunlar illaki olucaktir. Ozellikle hersey ecu lar ile kontrol edilirken en ufak uyumsuzluklari arabanin cok sacmalamasina neden olabilir.

Yavas yavas yazilimsal olsun, hardware olarak olsun hepsi ogrenilip sorunlarin ustesinden gelinecektir diye dusunuyorum.

_FrKn_
30-05-2013, 14:54
Bilmem kaçıncı kişi olarak dahil olayım.

arabaya harcadığı para kişiyi maddi sıkıntıya sokuyorsa,
hırs sahibi ise,
her yaptığı işlem sorunsuz olacak sanıyor ise,
bu işleri bırakmalı. mmustu abiyi dinlemeli.

diyorum size bırakın bu işleri harcadığınız parayla güzel bağı bahçesi olan bi ev alın organik tarıma yönelin huzur bulun :D bakın bana :D

yiğit
30-05-2013, 14:54
Yigit,senin debriyajda zaten ici degismis,geri birakilan debriyaj. Yapma gozunu seveyim,bu isle bukadar ugrastin,dsg yi sifirdan nasil uretsin adam?
Senin atladigin olay: "malesef" cikan parcalari adama teslim etmedigin icin,yeni debriyaj geldi diye dusunuyorsun,sana gelen golf R dan cikan kavrama yoksa o tas nasil uyar oraya :(
Neyse,ticaret alis veris benim hatamdi,onunda cezasini en iyi sekilde odedim.
Konu icersinde ben kendimi anlattim,ustune katicagim birsey yok,hayirlisi.
Doğrudur olabilir demek istediğimde zaten biz dsg yi yollayıp içini oynatmadık hazır yapılı halde aldık.orrada neyin nasıl yapıldığını birebir görmedim bilemem.estağfurullah hata bizde sizin yine suçunuz yok.yazmicam daha takipteyim konuyu sadece şuan beni ilgilendiren bi durumda yok.

typermelih
30-05-2013, 15:07
yigit;adamlar ilgisiz eyvallah ama gonderdigi cevaplar duruyor,onlarida aticagim. Sen kullaniyorsun,demekki dogru mintaj olmus,allignment yapilmis,litarature gore kumpaslanmis. Erdem elinin altinda,sor oyle yaz!

yandim bİttİm dedİm doĞru ama 1.500 tl İhÇİlİk Ödedİm sÖkÜp takmaya ve Şİmdİde yenİ kavramaa aldim 1.500 tl ye.bana geldİ 10.000 tl ye,ortada koca bİr sifir var.yİĞİn senİn referansin doĞru ama sen yİĞİttekİ gİbİ yapmadin oraya gİdİp benİm kavramami aÇtirdin adamlar ne takti neyapti bİŞey bİldİĞİm yok
resİmlerİ yanİ bana yolladiĞin resİmlerİ akŞam atacam adamin kavramayi sÖktÜĞÜnde İÇİndekİ plakalari daĞittiĞini vs.hanİ bendekİ parÇayi verİp dİrek dİĞer yapilmiŞ parÇayi alacaktin.ben gelİyorum demİŞtİn adamlara
neden sÖktÜrdÜn parÇayi.belkİ benİm kendİ kavramam sikintili ? Yada baŞka bİŞey...bİz bÖylemİ anlaŞtik

brs852
30-05-2013, 15:13

Yurt dışından alınan bir parçanın yasal bir yol ile gelmedi ise garantisi olacağını sanmıyorum.

Parca eğerki sizin aracınız için 1:1 dir parça problemlidir ve yasal olmayan bir yol ile Tr ye geldi ise o parçanın garantisi olmaz.

Size basit bir örnek ortlama 20.000$ a yaptıgım B16 Turbo setup um Dartonun malzeme hatasından dolayı çöp oldu
Malzemeyı Usa dan Tr ye parça yollayan arkadasımdan almıstım onu mu suclamam gereklı ?

kesinlikle doğru bencede :icon_tup:

Firat.M3
30-05-2013, 15:16
sayın yargıç, sevgili juri üyeleri...

yahu burası mahkeme mi böyle saçma sapan birşey için konu açılıyor ? telefon açar söylersiniz seni mahkemeye verecem diye eğer ille söylemek istiyorsanız. Çözebiliyorsanız sorununuzu çözerseniz, çözemiyosanız da mahkemede devam edersiniz. burada açtığınız konularda verdiğiniz isimler google aramalarında indexlenmekte ve bu tür içerikler karşı taraf üzerinde negatif durum oluşturmaktadır. Biraz daha düşünceli olmaya davet ediyorum.

CanberkD
30-05-2013, 15:23
yandim bİttİm dedİm doĞru ama 1.500 tl İhÇİlİk Ödedİm sÖkÜp takmaya ve Şİmdİde yenİ kavramaa aldim 1.500 tl ye.bana geldİ 10.000 tl ye,ortada koca bİr sifir var.yİĞİn senİn referansin doĞru ama sen yİĞİttekİ gİbİ yapmadin oraya gİdİp benİm kavramami aÇtirdin adamlar ne takti neyapti bİŞey bİldİĞİm yok
resİmlerİ yanİ bana yolladiĞin resİmlerİ akŞam atacam adamin kavramayi sÖktÜĞÜnde İÇİndekİ plakalari daĞittiĞini vs.hanİ bendekİ parÇayi verİp dİrek dİĞer yapilmiŞ parÇayi alacaktin.ben gelİyorum demİŞtİn adamlara
neden sÖktÜrdÜn parÇayi.belkİ benİm kendİ kavramam sikintili ? Yada baŞka bİŞey...bİz bÖylemİ anlaŞtik

Murat abi size garanti mi verdi bu parca calisicak diye ? Ben hic bir sorumlulugunu goremiyorum. Sadece temin etmenizde size yardimci olmus, hemde fazlasiyla.

Murat abi yardimci olmasaydi, kendiniz debriyaji soktunuz hgp ye yolladiniz diyelim. Kac gun hgp de kaldi, hgp de sizin debriyaji acip mi yaptilar 150k kmdeki aractan cikan debrijayi acip mi yaptilar hangisinden haberiniz olucakti?

Adamlar core charge istiyor demekki sizin yolladiginiz malda kullanilacak parcalar var. Core charge etmeseydiniz daha fazla para verseydiniz adamlar fabrika cikisi golf r uzerinden gelen bazi OEM parcalari yine temin edip yine kendi mallari ile birlestirip size yolliycaklardi.

Sizin balatanizdan cikan parcalarla veya obur turlu yapilmasinda yanlis bisey olsa zaten adamlar bunu yapmazdi. Direk yazarlardi bastan atiyorum 2500 euro der core charge da istemezdi.

Umarim anlatabilmisimdir...

997TT
30-05-2013, 15:23
Sen hakkatten dedikleri gibiymissin...
Kavrama konusunu anlattim defalarca.
Sen bukadar ithami nasil topliyacaksin,onu merak ediyorum.
Sana okadar soru sordum,onlari cevapla artik?
İnsan kendi ayagina kursun sikar mi,ilginc...

emre yeşil
30-05-2013, 15:52
Konuyu kısmen okudum hatta banane diyebileceğim bir durum ama yönetim olarak konu başlığına bir dokunsanız en azından herkesin kişisel hayatı var haklılığı haksızlığı belli olmayan bir insanın arama motorunda bu denle çıkması bence ayıp.

BoraRS
30-05-2013, 16:14
Konuyu kısmen okudum hatta banane diyebileceğim bir durum ama yönetim olarak konu başlığına bir dokunsanız en azından herkesin kişisel hayatı var haklılığı haksızlığı belli olmayan bir insanın arama motorunda bu denle çıkması bence ayıp.

Kesinlikle katiliyorum.

Cem.B
30-05-2013, 16:20
burda şöyle bir hava oluşmuş sanki kiti yapan firmayla görüşmüşsünüzde onlarda aracı olan kişi murat engin size pahalı ve kötü mal yolladı gibi bir cevap almışsınızda şimdi onu suçlamışsınız

burda yapılması gereken ne olursa olsun o firmaya ulaşıcaksınız bir kişiyi dolandırıcılıkla itham etmek o kadar kolay olmamalı,ulaşın bakalım neymiş sorun he açmıyor etmiyor diyorsanız adamların yazdığı forumlara yazın her gün mail atın her gün arayın almanyada olan bir tanıdık bulun bir şekilde gitsin öğrensin

malzemeyi üreten suçsuz kullanan suçsuz çantaya atıp getiren suçlu :)

he bu arada 100-200-300 euroda kazanmış olabilir kimsede suçlayamazki

ef186
30-05-2013, 16:22

Emrecim ;

Resmi açıdan baktığımızda :

konuyu açan üyemizde Murat bey de hukuksal sürece başvurmuş durumdalar yazılan her kelimenin delil olabileceği düşünüldüğünde neyazıkki bu yasal sürece müdahale etmek olacağından bu tip bir düzeltme yapmamamız adaletin daha doğru işlemesi demektir . Kısacası olay yerine müdahale etmemeliyiz .

Kişisel yorumum :

Konuyu açan üyemiz dava edicem demiş Murat ta dava edecek herkezin yazdığı ortada kalmalı görülmeli biz dava sonucuna düzelme yaparak müdahil olmayalım .

emre yeşil
30-05-2013, 16:24
Emrecim ;

Resmi açıdan baktığımızda :

konuyu açan üyemizde Murat bey de hukuksal sürece başvurmuş durumdalar yazılan her kelimenin delil olabileceği düşünüldüğünde neyazıkki bu yasal sürece müdahale etmek olacağından bu tip bir düzeltme yapmamamız adaletin daha doğru işlemesi demektir . Kısacası olay yerine müdahale etmemeliyiz .

Kişisel yorumum :

Konuyu açan üyemiz dava edicem demiş Murat ta dava edecek herkezin yazdığı ortada kalmalı görülmeli biz dava sonucuna düzelme yaparak müdahil olmayalım .

Anladım Kanka açıklama yapma gereği duyduğun için çok teşekkür ederim.:icon_tup:

TünayK
30-05-2013, 16:30
bir yandan davayı çözmeye çalışıyoruz bir yandan dolandırıcılık mevzularımız var...bu ara mesaimiz çok ahali... rollingçiler bile kavga etmez oldu.:)

Kahn23
30-05-2013, 16:47
bir yandan davayı çözmeye çalışıyoruz bir yandan dolandırıcılık mevzularımız var...bu ara mesaimiz çok ahali... rollingçiler bile kavga etmez oldu.:)

:D 2 Haziran gelse de İstanbulPark muhabbetleri yeniden alevlense.. Arar olduk günlerdir.

Onrcn
30-05-2013, 17:00

haha bir de hava durumu var tabi : D

Melih-Ö
30-05-2013, 17:17

Tünay abi önünde saygıyla eğiliyorum :)

Can's
30-05-2013, 17:55

:icon_tup::icon_tup:

997TT
30-05-2013, 18:03
Murat 50 kez dedim sana ne uğraşıyosun bu işlerle al bak iyilik yapıyosun çantanda adamın malını taşıyosun üstüne sorun çözmek için kafa patlatıyosun birde üstüne (yanlış anlaşılmasın duruma binayen yazıyorum usta arkadaşlarımız alınmasınlar ) sanki sanayide usta arabayı bozan adam muamelesi görüyosun ...

Delimiisin mike ....

Bu arada Melih Bu konu burda duruyor kalkmıyor kilitlenmiyor . Yasal yollara başvur başvur ki Murat senden aldığı tazminat ile daha çok gence destek olabilsin .
Merak etme,yardımı sevab bılen bırıyım. Telefonda konustugumuz gıbı,konu kalsın,zaten ısın ehlı ınsanlar ılgılenıyor,dedıgın gıbı bıze laf dusmez.
Yargının terazısı ne derse o,alnım her konuda acık....
Konunun baslıgı daha da guzel,hak hukuk herkese acık.
Arkadaslar,avukatlarım ve bılısım ısıyle ılgılenen kısıler baslıgın degısmesını ıstemıyorlar,resmı yazı gelene kadar boyle kalmalı.

0zan
30-05-2013, 18:09
Konuyu açan üyenin yasal haklarını kullanacağını söylemesinin hiç bir sakıncası yoktur; Görülmekte olan mahkeme bu hususta gizlilik kararı vermediği sürece uyuşmazlık her şekilde bu forumda tartışılabilir; Yasal sürece müdahale gibi bir durum söz konusu değildir.

Ne var ki konuyu açan üye elinde ses kayıtları olduğu bilgisini vermiş; tamamen hukuk dışıdır! hiç bir mahkemede delil olarak ileri sürulemez. Zira hukuka aykırı elde edilen delil statüsündedir.

Konuyu açan üyenin alacağı olup olmadığı konusunu mahkeme inceler bir karar verir sonucunu şuan kimse bilemez. Ne var ki ses kayıtları konusunda şikayet yapıldığı takdirde konuyu açan üyenin cezai sorumluluğu olduğu kanısındayım.

Genel bilgilendirme amaçlı tekrar yazıyorum; tarafların bilgisi dahilinde olmadan konuşmaları kayıt altına alamazsınız. Cezai yaptırımı vardır. Hiç bir yerde de delil olarak da kullanamazsınız.

ALPER-VNS
30-05-2013, 18:16
konudan bağımsız olarak yazıyorum, yapılmıştır yapılmamıştır, o iki taraf arasında, ama böyle bir durumun olmayacağının göstergesi bu yazdıkların olamaz bence onurcan, plakalar hep neden geçici diye sorarlar o zaman ;)

buna ben de katılmadan edemedim:icon_tup:

Ramcho®
30-05-2013, 18:20
buna ben de katılmadan edemedim:icon_tup:

geçici plakayla kullanmanın devlet nazarında bir sorun teşkil etmiyor ki???

zaten sattığı zaman ÖTV sini tam olarak yatırıp plaka çikartiliyor?

bir nevi murat abi az parayla zevkine araçına biniyor....

özel ithalat olduğu içinde kafası rahat...

SDR_07
30-05-2013, 18:20
ben bu tarz konular görünce üzlüyorum keşke sorunlar halledilse bunlar olmasa her iki tarafıda yazışmalardan tanıyorum murat bey hep bilğisi dahilinde yardımcı olmaya calışan bir kişi bence uzatmayın siz örnek olacak kişilersiniz bence bu sorunu tatlıya nasıl bağlanması gerikiyorsa o şekilde bağlayın mahkeme işleri filan çok yanlış

Bartu_evo
30-05-2013, 18:26
Ferrarisi var 300 euro 500 euro kar etmek için uğraşmaz diyosunuzda Murat abinin dükkanı var ve bu hayrınamı dönüyor ? neden uğraşıyor o zaman ? Yanlış anlaşılmasın bu olayla ilgili söylemiyorum sadece insanların olaylara bakış açısı komik. Şu haklıdır bu haklıdır o kısmına karışmam!

997TT
30-05-2013, 18:26
Bu konuyu "G" plakaya nasıl bagladınız merak edıyorum?
Otomobıl ıthalat ve ıhracaat sırketım var ve sadece "bana" calısıyor. Kanunsuz ve hukuksuz ne oldugunu yazarsanız bılgılenırım bende?? Garıp....
Herkes dıledıgını yazar tabı,ozellıkle konuyu acan sahsın daha oncekı sayfalarda 4 ve 5. yazıma cevap vermesını "4" gozle beklıyorum.
Dukkan benım "Hobi yerım",bazen 1 ay ugramam,bazen haftada 1 gelırım,tabı arabamın ısı varsa kesın orda olmaya calırısırım.
Benım asıl ısım bambaska,bu dukkandan "1" kurus menfaatım olmadıgı gıbı,zevk aldıgım bır yer. Bu ıslerle ugrasan kısı benım yegenımdır,tanıyanlar vardır...

Firat.M3
30-05-2013, 18:36
@997TT , abi istanbulpark'da bi kan akıtalım. böyle olmayacak :)

Fırat

s2kfreak
30-05-2013, 18:38

yanlıs dusunuyorsun benım ne tandıgım mılyon dolarlık adamlar var neden kent slımı bırakıyolar gunde 2 paketten fazla gıdıyor pahlıya gelıyo dıye hersey para deyıl ne kadar paran varsada tıcarette prensıbın varsa 300 u de alırsın 500 ude zaten ole zengın olunuyor.

997TT
30-05-2013, 18:42
Ben boyle zengın oldum,300-500,300-500 yapa yapa... Hatta,neyse....
Konu hakkında yazı yazılırsa sevınırım,sacmalıyor konu baslıgı...
Boyle bos ıslere Kan akıtmaya gerek yok,hayırlı guzel seylere yapalım kı,degerı olsun.

Firat.M3
30-05-2013, 18:46
bence yazılıp çizilecek birşey yok. madem mahkemede çözülecek, öyle yapılsın. burada biz jüri üyelerinin boş yorumlarına lüzum yok.

s2kfreak
30-05-2013, 18:47
Ben boyle zengın oldum,300-500,300-500 yapa yapa... Hatta,neyse....
Konu hakkında yazı yazılırsa sevınırım,sacmalıyor konu baslıgı...
Boyle bos ıslere Kan akıtmaya gerek yok,hayırlı guzel seylere yapalım kı,degerı olsun.

yo zaten ben sızın ıcın solemedım konuyla ılgılı bılgım yok kımın laf carpıttıgınıda bılmem anlamadıgım bı konu hakkındada o haklı bu haklı demem neyse hayırlısı ona varsın ama sonuc olarak yasınızı almıs ınsanlarsınız burda o ole dedı murat bey sole yaptı o kargo getırdı ben ona 3 seferde para yatırdım falan sacma anladıgım kadarıyla sıze herseyı dogru anlatsa bastakı gıbı yardım ıstese zaten yardım edermıssınız basta oldugu gıbıde bu konu bole bosa uzar yasal olarak yapıcagı bırseyde yok zaten neyse.saglıcakla

yilmazcatalbas
30-05-2013, 18:51
Herkesin parası kendine... O yüzden bırakın kimin ferrarisi var, kimin parası var, kimin yok burda mevzu çok farklı ve emin olun 300-500 için kimse kimseyi bu kadar konuşturmaz

Dem-Er
30-05-2013, 19:15
Melih çim ben Demir Yiğit in amcası selam,
İlk başta geçmiş olsun demek istiyorum.Ben bu filmi bir yerden hatırlıyorum.Sanki daha önceden seyretmiş gibiyim....
Bundan bir kaç ay önce Yiğit seni formdan defalarca kez uyarmasına rağmen yine Murat Engin üzerinden HGP firmasından mal almanızı anlamış değilim.Ortada daha geçen sene yaşanmışı varken neden böyle bir işe girdin,neyse olan olmuş sağlık olsun.
Bu HGP ye geçen sene şsyan eden hatta ağır itam eden Murat ne olduda senin şanzuman kiti istediğin zaman HGP bir anda müthiş şöyle böyle firma oldu anlamadım.o kısa sürede ne değişti acaba bizmi kaçırdık.karısını telefona çıkaran HGP emailere telefonlara cevap vermeyen HGP ne olduda gözde firma oldu da mal alınmaya gidildi....çok manidar...
Bu forma YiĞİT yaşadığımız sıkıntıları ve sorunları dile getirdiğinde hep biz suçlu ve haksız olduk.birkaç olayı yakından bilen dışında kimse bize haklısınız demedi.
Gelelim zurnanın ZIRT dediği yere....
Murat beyin durumu çok iyi onun paraya ihtiyacımı var o bu tür bir şeye neden tenezzül etsinki gibi lafları okudukça şok oluyorum,inanamıyorum okuduklarıma.neden mi?
Bu beyfendi sonuçta bir TUNİNG firması sahibidir ve işini profesyonel anlamda yapmaktadır.yani ticari olarak faliyet göstermektedir.İki kişinin arasında mal alımı satımı vs... varsa ve bu ilişkide işin içine para girmişse buna kabaca TİCARET denir.siz ne derseniz deyin.isterseniz kıyak deyin.Burada kar etmiş etmemiş zarar etmiş gibi şeylerin hiç bir değeri yoktur.
Gelelim kıyak yada yardımcı olma konusuna....
Bu kitin almanya fiyatı 2200 euro.Eğer kendi kitinizi gönderirseniz fiyat otomatik 2000 euro ya düşüyor.Buna ölüsü % 10 indirim alsanız ki biz daha önce aldık(daha fazlasını almanız mümkün)kit oldu 1800 euro.Buraya kadar tamamm sanırım.Alman her sattığı parçaya fatura kesmek zorundadır ki bunun tersi almanyada mimkün değildir.Bu faturayla çıkışta %19 tax free aldığınızı da hesaplarsak parça minimum 1458 euro ya Tr ye maliyeti vardır.Buna gidiş dönüş yol paralarını koymuyorum neden....! Murat bey kendi ağzında zaten fuara gittiğini giderken götürüp gelrken alırım dediğini hemde HGP yi ziyaret ederim dediğini biliyoruz.E insan kıyak yaptığı birindende kendi zevki için gittiği seyahatin parasını alacak değil ya.....
Şimdi gegelim hesaba.1458X2.4 desek o günkü kurdan 3500 tl buraya maliyetidir.Yani Melih in verdiği 6500 tl yi göz önüne alırsak evet bende sizin gibi düşünüyorum Murat bey Melihe iyilik yapmış hiç para kazanmamış demek isterdim.!
Kaldı ki Murat bey HGP nin ne kadar sorunlu bir firma olduğunu herkesden çok iyi bildiği halde neden acaba Melih i defalarca kez uyarması gerekirken hiç uyarmadı neden?
Ha diyelim ki Melih taktı kafaya abi lle getir bana dedi,Murat ''bak melih ben sana bunu getiririm ama bir sorun olursa beni ilgilendirmez benim garantimde diğil,ben bunun distrübitörü değilim'' gibi söylemleri neden söylemedi.Neden Melih göz göre göre mağdur edildi.Madem Murat beyin HGP ile arası çok iyi bu işi rahatlıkla çözemez mi ?
Madem hani herkesin dediği gibi adamın altında FERRO SU VAR CEBİNDE PARASI SAYGIN BİR İŞ ADAMI diye konuşuyoruz o zaman sıfır bir kit getirtsin Saadetine telf açsın söylesin Melihe versin konuda böylece tatlıya bağlansın Murat ta ağbiliğini göstersin,öğle değil mi?
Neyse aslında yazacak bir kamyon şey var ama kimseyi daha fazla kırmak ve üzmek istemiyorum.Ben kendi konumun üzerine BETON döktüm.Melih in mağduriyetini görünce dayanamadım yazdım.Yazdım çünkü insanlar burda farklı bir pencereden konuya bakıyorlar ve Melih suçluymuş gibi konuşuyorlar.Ben konuya bir bakış açısı getirmek istedim yanlızca.
Melih çim aracını yürütmek için elimizden geleni yapacağımızdan emin ol.senin nasıl bir durumda olduğunu en iyi ben bilirim.ben bunların çok daha uzun bir sürede daha yoğununu yaşadım biliyorum.
Saygılarımla....

MK8800
30-05-2013, 19:25
Konuyu taraflı bakmak olsun diye söylemiyorum haddime de düşmez ama daha çok yakın bi zaman diliminde Murat abiye siteden mesaj attığımda ki o pozisyonda konumdaki bir kişiden cevap bekleme umudum bile yokken aramızda ki yaş farkı ve tanımamasına rağmen araba alacağım süreçte 1 hafta boyunca olduk olmadık saatlerde rahatsız etmeme rağmen hiç birşey demeden bana araba alımında ve sordugum her aracı bizzat kendi bilgisi dahilinde cevaplayıp beni de sorunlu araçlara yöneltmekten vazgeçirdiği için yorum yapıyorum . Eğer öyle bi sorun varsa bile benim bakış açım sorun ne murat abide ne de sizdedir . Şahsi görüşüm parçayı takan yerin amatörlüğüdür .

997TT
30-05-2013, 19:43
Demır abı,bu yazdıklarına ınanamıyorum ama demekkı benı boyle goruyorsun,saglık olsun.
Keske konuyu bastan okusaydın yada Yıgıtle konussaydında bu yazdıkların talıhsız bır hal almasaydı.
Ben debrıyaj kıtını ovmedım-satmadım-met etmedım yada neyse!
Melıh bana sordugunda,once yıgıtle konus,onlar kullanıyor,memnun yada degıl sana ayrıntılı anlatır dedım.Yıgıt de herseyı anlatmıs,Hgp nın nasıl ulasılmaz oldugunu vs,soylemıs.
Ben hala Hgp nın ıs yapma seklınden memnun degılım kı??!! Is adam gıbı yapılsa,bayılıgınıde alırdım ama adamın burnu havada,ılgılenmıyor.Bende burda strese nıye gıreyım. HGP nın yaptıgı ısler ortada,tamam basarılı ama ıs gorme anlayısı garıp.
Nerde suclu haksız cıktın abı?Adam cıkan parcaları ıstedı,sende haberım yok dedım,konu uzadı,adamlarda cıkan parcaları bekledı,turbo bozuk cıkması tuz bıber oldu,ben cebımden karsılayarak turboyu aldım ve bıttı. Beton doktun ama nedense bu beton nasılsa ınce bır seymıs abı,bak neler yazmıssın,neyse...
Abı sende bılıyorsun ben bu fırmayla olan bagımı,neyı nekakadar ılgılendıgım ortada.
Adam GRAM ıskonto yapmadı abı,hala bılmeden sallıyorsun ve ınan ayıp edıyorsun! Iskonto yapmama sebebınıde Yıgıte anlattım,kı zaten beyefendıler 1 ayda cevapladılar maılı,3-4 tane melıhın aramasıyla attıgım hatırlatma maıllerını saymıyorum bıle!
Bu tıp parcalarda "DUTY FREE" OLMAZ!!!!!! Ancak malın resmı ıthalatı olması gerek,A-TR belgesı hazırlanması gerek kı,adam %19 unu dussun ve TC gumrugune en az malıyetle gelsın. Ah be abı,arastırsaydın keske bana sallamadan. Hıc bır otomotıv parcasına,yurtdısına cıkarken,Almanyada Tax Free alamazsınız!Kı ben senın bıldıgını dusunuyordum abı,malesef bana sallamak amacıyla yazarken unuttunuz,onada saglık olsun be abı...
2200 Euro ya alındı o zıkkım parca!
Gelelım son paragrafa abı;(Ki BUNU DEFALARCA YAZDIM;OKUMAYA ZAHMET ETMIYORSUNUZ)melıh bana sorun yasadıgını soyledı,durumu anlattı. Dedım erdem baksın ama once soyle bır teklıf yaptım,Hgp ye yazalım,kardesım kavramada soyle bır sorun var,bıze bılgı versınler eger ısterlersede debrıyajı yollarız dedım. Adamlar 2 sey dıyecekler;ya sorun bızde tamam yapıyoruz yada sorun bızde degıl,yapabılıcegımız bır sey yok yada tamırı bu dıyecekler dedım. Yanı kestırıp ATMADIM salak gıbı,yada dıger yapanlar gıbı.
Bana ne derse begenırsın;ben cargo masrafını falan veremem,bu kıtı sen bana getırdın,sen ILGINICEKSIN!Ne yapıcaksan yap,ben arabasına takıntılı ınsanım,ona gore kardesım!
Bende o zaman salterler attı,nasıl tehdıt edersın,benım ne sorumlulugum var bu ıste vs konustuk kı senın dedıgın gıbı degıl olay abı!
Abı,bu buyukluk yapılıcaksa HAK EDENE yapılır,sen benden buyuksun,yazılanları oku,senın dedıgını her zaman dınlerım cunku buyugumsun ama gram sorumlulugum olmadıgı gıbı Hatra bınayen yaptıgım ıs sonucuna bak?
Adamın yazdıklarını koyayım mı buraya arabayı yapan fırma hakkında? Yada o guvendıgı kısılere benım hakkımda soyledıklerını?Kı 1. agızdan soyluyor bana DEDIKODU yaptıgı kısı!
Yada debrıyajın ılk montajını mı yazayım? Sonra yapılanlarımı? Dedıklerını mı?Ithamlarını? Neresınden tutsam elımde kalıyor abı??
Gozunu seveyım objektıf bak,kac kısı yorum yapmıs. Ben ınsanlık yapayım dedım,durum bu.
Abı demekkı sızde yardım edıyorsunuz,ınsallah gonlunuze gore arabayı yaparsınız.

turbo&quattro
30-05-2013, 19:51
Melih çim ben Demir Yiğit in amcası selam,
İlk başta geçmiş olsun demek istiyorum.Ben bu filmi bir yerden hatırlıyorum.Sanki daha önceden seyretmiş gibiyim....
Bundan bir kaç ay önce Yiğit seni formdan defalarca kez uyarmasına rağmen yine Murat Engin üzerinden HGP firmasından mal almanızı anlamış değilim.Ortada daha geçen sene yaşanmışı varken neden böyle bir işe girdin,neyse olan olmuş sağlık olsun.
Bu HGP ye geçen sene şsyan eden hatta ağır itam eden Murat ne olduda senin şanzuman kiti istediğin zaman HGP bir anda müthiş şöyle böyle firma oldu anlamadım.o kısa sürede ne değişti acaba bizmi kaçırdık.karısını telefona çıkaran HGP emailere telefonlara cevap vermeyen HGP ne olduda gözde firma oldu da mal alınmaya gidildi....çok manidar...
Bu forma YiĞİT yaşadığımız sıkıntıları ve sorunları dile getirdiğinde hep biz suçlu ve haksız olduk.birkaç olayı yakından bilen dışında kimse bize haklısınız demedi.
Gelelim zurnanın ZIRT dediği yere....
Murat beyin durumu çok iyi onun paraya ihtiyacımı var o bu tür bir şeye neden tenezzül etsinki gibi lafları okudukça şok oluyorum,inanamıyorum okuduklarıma.neden mi?
Bu beyfendi sonuçta bir TUNİNG firması sahibidir ve işini profesyonel anlamda yapmaktadır.yani ticari olarak faliyet göstermektedir.İki kişinin arasında mal alımı satımı vs... varsa ve bu ilişkide işin içine para girmişse buna kabaca TİCARET denir.siz ne derseniz deyin.isterseniz kıyak deyin.Burada kar etmiş etmemiş zarar etmiş gibi şeylerin hiç bir değeri yoktur.
Bu kitin almanya fiyatı 2200 euro.Eğer kendi kitinizi gönderirseniz fiyat otomatik 2000 euro ya düşüyor.Buna ölüsü % 10 indirim alsanız ki biz daha önce aldık(daha fazlasını almanız mümkün)kit oldu 1800 euro.Buraya kadar tamamm sanırım.Alman her sattığı parçaya fatura kesmek zorundadır ki bunun tersi almanyada mimkün değildir.Bu faturayla çıkışta %19 tax free aldığınızı da hesaplarsak parça minimum 1458 euro ya Tr ye maliyeti vardır.Buna gidiş dönüş yol paralarını koymuyorum neden....! Murat bey kendi ağzında zaten fuara gittiğini giderken götürüp gelrken alırım dediğini hemde HGP yi ziyaret ederim dediğini biliyoruz.E insan kıyak yaptığı birindende kendi zevki için gittiği seyahatin parasını alacak değil ya.....
Şimdi gegelim hesaba.1458X2.4 desek o günkü kurdan 3500 tl buraya maliyetidir.Yani Melih in verdiği 6500 tl yi göz önüne alırsak evet bende sizin gibi düşünüyorum Murat bey Melihe iyilik yapmış hiç para kazanmamış demek isterdim.!
Kaldı ki Murat bey HGP nin ne kadar sorunlu bir firma olduğunu herkesden çok iyi bildiği halde neden acaba Melih i defalarca kez uyarması gerekirken hiç uyarmadı neden?
Ha diyelim ki Melih taktı kafaya abi lle getir bana dedi,Murat ''bak melih ben sana bunu getiririm ama bir sorun olursa beni ilgilendirmez benim garantimde diğil,ben bunun distrübitörü değilim'' gibi söylemleri neden söylemedi.Neden Melih göz göre göre mağdur edildi.Madem Murat beyin HGP ile arası çok iyi bu işi rahatlıkla çözemez mi ?
Madem hani herkesin dediği gibi adamın altında FERRO SU VAR CEBİNDE PARASI SAYGIN BİR İŞ ADAMI diye konuşuyoruz o zaman sıfır bir kit getirtsin Saadetine telf açsın söylesin Melihe versin konuda böylece tatlıya bağlansın Murat ta ağbiliğini göstersin,öğle değil mi?
Neyse aslında yazacak bir kamyon şey var ama kimseyi daha fazla kırmak ve üzmek istemiyorum.Ben kendi konumun üzerine BETON döktüm.Melih in mağduriyetini görünce dayanamadım yazdım.Yazdım çünkü insanlar burda farklı bir pencereden konuya bakıyorlar ve Melih suçluymuş gibi konuşuyorlar.Ben konuya bir bakış açısı getirmek istedim yanlızca.
Melih çim aracını yürütmek için elimizden geleni yapacağımızdan emin ol.senin nasıl bir durumda olduğunu en iyi ben bilirim.ben bunların çok daha uzun bir sürede daha yoğununu yaşadım biliyorum.
Saygılarımla....

Murat Engin'in bunlari soylemesine ne gerek var Melih bilmiyormu M.E nin dist.. olmadigini ? Ayrica neden yeni bir kit getirip Melih'e hibe etsin ? Melih kim kardesimi yoksa anasi babasimi ? Adam yardim etmis,nette haksiz yere carsaf carsaf ismi yayinlanmis birde ustune yeni kit getirsinmis.. Baska ? Iki kisiyide tanimam ama biraz insaf.

ÖmerF.Bayar
30-05-2013, 19:56
Bana dusmez de kime ne adamin ferrarisinden, iyilik yapti diye adamin g plakasina kadar yargilandi ki diger forumlardan da biliyorum kimseyi yardimsiz, cevapsiz biraktigini gormedim, diger tarafinda konularini biliyorum ve gerckden arabasina cok emek verdi, hatta okurken vay arkadas baska araba mi yok demisligim bile vardir, bence sitemi de buyuzdendir, insallah konu tatliya baglanir daha fazla uzamadan.

GUR86
30-05-2013, 19:57
Arkasında duracaktır eğer Murat Engin kefil olmuş olsaydı. Ama aracı olmuş. O ayrı birşey. Benim C63 içinde M5 den ve Turbodan hızlı olacak dediğinde, bazı arkadaşlar Murat Engin'e gülmüş, beni kandırdığını söylemişlerdi toplanıp. Murat Engin kendisi bana Turbo yu geçmezse arabanı alacağım kefilim dedi. Şahitleri ve videoları var. Yaptık aracı. Ödemesini yaptım. Denedim. Turboyu ve M6 yı geçtim. Kesin bildiği konuda kesin konuşan ve yapan bir insan. Konu için kendisine sabır diliyorum.

painkller
30-05-2013, 19:59
dünden beri yarım yamalak konuyu okuyorum, kimileri dert anlatma, kimileri sivrilme peşinde ama ne olursa olsun burdaki çoğu kişi büyüğüm sayılır hatta öylede. kelimelerimi yazarken özellikle bu konuda itina ile seçiyorum. hatta yazmak bile istemedim ama konu açıldığından beri aklımdaki tek şey. umarım bizim zamanımızada bu denli yardımcı olabilecek dürüst olduğuna inandığımız insanlar olurda, bizde bu şekilde hareket edebiliriz. insanlar böyle yardımlardan soğutulmaz bu denli konularla. Çünkü yardım eden haklı olsa zaten soğuyacaktır. yardım edilen haklı ise ileride böyle şeylere el uzatacak insanlar gene tedirgin olacaktır. umarım konu tatlıya bağlanırda çözüm bulunur.

Eray Yümsel
30-05-2013, 20:20
benım anlamadıgım konu şu murat abi buraya bu parça satılıktır benım elimde vardır diye konu actıda golflü arkadaş satın aldıda mal bozuk çıktı şikayetçi oldu konu o yüzdenmi buraya açıldı ?

_sinan_
30-05-2013, 20:22
Bütn konuyu okudum ve bence 997TT adlı üye tamamen iyi niyetinden yardım etmiş ve durduk yere uğraşıyor. Geçmiş olsun iki tarafada, keşke Adana'da ucuza taktırılmasaydı.

Ayrıca konu için, türkiye anayasasında log tutma(veri saklama) zorunluluğu olduğundan dolayı konu kapanabilir.Gerekli yasal zorunlulukta zaten delil olarak mahkeme konunun verilerini incelemek için isteyecektir. Bu sebeple eğer tarafların avukatlarıda onaylarlarsa konunun burda kalmasının bence hiçbir gereği yok.

997TT
30-05-2013, 20:30
Bazi yazilar ucmus mu? Alakasiz olanlar diye olabilir mi?
Ozaman konuyla alakasiz bir cok mesaj var,onlarda temizlenir umarim.

Tugral
30-05-2013, 20:52
valla ben size baştan söyliyim gereksiz yere dava açmayın, masrafları avukat ücreti .... bi ton paranızda ona gider... o parayla tekrar yaptırırsınız aracınızı :D

Dem-Er
30-05-2013, 20:56
Murat çım
Yurt dışından aldığın giyim,eşya,otomotiv parçası hatta araba dahi alsan bunun çıkışta TAX FREE sini alırsın.Bunu sen çok iyi biliyorsun ben ne yazdığımı biliyorum.Ayrıca bunu bizzat yaşadım.Ha şimdi öğrendim bilmiyordum falanda sakın deme.! Daha geçen günü ing.den gelen bir tuning firması sahibi arkadaşım yanında getirdiği tüm parçaların tax ını aldı.Kimse kşmseyi yanıltmasın.Zaten gidip alınıp gelimmesindeki amaçlardan biride budur,değil mi?
Ben Murat yeni kit getirtsin alsın Melih e hediye etsin derken ironi yaptığım sanırım anlaşılmamış.Hani çok zengin adamın Ferrosu var ıvır zıvır gibi safsata yazanlara bu işin ne kadar DUYGUSAL olduğunu belitmek istedim.
Evet ben konuma Beton döktüm aksi halde seni İst.Parkta gördüğümde selam bile vermezdim,konuşup sohbet etmezdim,aracına hayırlı olsun demezdim.aramızdaki yaşananlar benim için geldi geçti ama bir tarafda yazıldı.
Arkadaşlar kimse sattığı malın getirtiği parçanın yaptığı işin arkasında durmayacaksa o işi yapmasın.Milletin canınıda yakmasın.Bu tuning camiası büyüyeceği yerde yıllardan beri yerinde sayıyor çünkü insanlar araçlarından soğuyor lanet ediyor ve sanayide iş yaptırmak istemiyor.aslında camia bir yerde kendi ayağına sıkıyor.
Başımdan geçen 1-2 olayı kısaca anlamak istiyorum ki bu işler nasıl yapılıyor başkaları tarafından anlayalım.
Powershop Bayçu dan methanol kiti aldım ve tahminen 1.5 ay sonra kit bozuldu.Erdoğan baktı kontrol etti beyini arızalanmış dedi.Bayçu sağolsun hemen dükkandan yenisini getirdi ve taktık.Ayrıca yine teşekkür ederim ilgisine.şimdi ee tabii adam distrübitörü dediginizi, duyar gibiyim.iyi o zaman....
BTG maslak Murat faralyalı yla geçen yaz REVOZPORT tan Carbon body kit getirmeye karar verdik.Uçakla gelsin 700 dolar fazla olsun sağlam gelsin dedik.Murat tın ilk getirmesi ve reklam olsun amacıyla bana çok cüzzi karla verdiğini biliyorum.Kit geldi oda ne kaput fiber çıktı arka difrüzörler fiber.YIKILDIK.telf.ve mail trafiği yaptı ve bana 3 hafta sonra yanlış gelen parçalarımın yerine doğrularını olması gerekenleri getirdi.abairde defalarca kez özür dilediğini de saymıyorum....
İşte esnaflık budur kardeşim.daha bu örnekleri çoğalta bilirm ama gerek yok.
Önceden sorun yaşanmış bir firmadan neden tekrar mal alınır ben hala anlamadım....

Tugral
30-05-2013, 21:01
Murat çım
Yurt dışından aldığın giyim,eşya,otomotiv parçası hatta araba dahi alsan bunun çıkışta TAX FREE sini alırsın.Bunu sen çok iyi biliyorsun ben ne yazdığımı biliyorum.Ayrıca bunu bizzat yaşadım.Ha şimdi öğrendim bilmiyordum falanda sakın deme.! Daha geçen günü ing.den gelen bir tuning firması sahibi arkadaşım yanında getirdiği tüm parçaların tax ını aldı.Kimse kşmseyi yanıltmasın.Zaten gidip alınıp gelimmesindeki amaçlardan biride budur,değil mi?
Ben Murat yeni kit getirtsin alsın Melih e hediye etsin derken ironi yaptığım sanırım anlaşılmamış.Hani çok zengin adamın Ferrosu var ıvır zıvır gibi safsata yazanlara bu işin ne kadar DUYGUSAL olduğunu belitmek istedim.
Evet ben konuma Beton döktüm aksi halde seni İst.Parkta gördüğümde selam bile vermezdim,konuşup sohbet etmezdim,aracına hayırlı olsun demezdim.aramızdaki yaşananlar benim için geldi geçti ama bir tarafda yazıldı.
Arkadaşlar kimse sattığı malın getirtiği parçanın yaptığı işin arkasında durmayacaksa o işi yapmasın.Milletin canınıda yakmasın.Bu tuning camiası büyüyeceği yerde yıllardan beri yerinde sayıyor çünkü insanlar araçlarından soğuyor lanet ediyor ve sanayide iş yaptırmak istemiyor.aslında camia bir yerde kendi ayağına sıkıyor.
Başımdan geçen 1-2 olayı kısaca anlamak istiyorum ki bu işler nasıl yapılıyor başkaları tarafından anlayalım.
Powershop Bayçu dan methanol kiti aldım ve tahminen 1.5 ay sonra kit bozuldu.Erdoğan baktı kontrol etti beyini arızalanmış dedi.Bayçu sağolsun hemen dükkandan yenisini getirdi ve taktık.Ayrıca yine teşekkür ederim ilgisine.şimdi ee tabii adam distrübitörü dediginizi, duyar gibiyim.iyi o zaman....
BTG maslak Murat faralyalı yla geçen yaz REVOZPORT tan Carbon body kit getirmeye karar verdik.Uçakla gelsin 700 dolar fazla olsun sağlam gelsin dedik.Murat tın ilk getirmesi ve reklam olsun amacıyla bana çok cüzzi karla verdiğini biliyorum.Kit geldi oda ne kaput fiber çıktı arka difrüzörler fiber.YIKILDIK.telf.ve mail trafiği yaptı ve bana 3 hafta sonra yanlış gelen parçalarımın yerine doğrularını olması gerekenleri getirdi.abairde defalarca kez özür dilediğini de saymıyorum....
Önceden sorun yaşanmış bir firmadan neden tekrar mal alınır ben hala anlamadım....

fakat şu verdiğiniz fiber örneğinde bile kar var. Benim anlayamadığım 997tt nikli arkadas kar sağlamadan yapmış bu işi. Yani yardım etmiş, yanlışmı anlamışım? Siz fiber malzemeyi alıp taksaydınız birde üzerine çatlatsaydınız, sonrada gidip bu karbon değil fiber, hemde çatlak deseydiniz gene değişirmiydi parçaları?

Dem-Er
30-05-2013, 21:04
Mahkeme konusuna gelince sizin hiç sandığınız gibi değil.
Yurda gümrüksüz mal sokmak suçtur bu getireni bağlar.alanı bağlamaz.ayrıca bunun birde maliye yi zarara uğratma kısmıda varki hiç oralara girmiyeyim.Bu konu yüzünden başlar ağrıya keyifler kaçmaya defterler incelemeye alınmaya kadar gidebilir.Bilginize...

Dem-Er
30-05-2013, 21:08
fakat şu verdiğiniz fiber örneğinde bile kar var. Benim anlayamadığım 997tt nikli arkadas kar sağlamadan yapmış bu işi. Yani yardım etmiş, yanlışmı anlamışım? Siz fiber malzemeyi alıp taksaydınız birde üzerine çatlatsaydınız, sonrada gidip bu karbon değil fiber, hemde çatlak deseydiniz gene değişirmiydi parçaları?
Siz Murat engin in nerden kar sağlamadan bu işi yaptığını çıkardınız anlamadım.önceki post umu okursanız buraya 3 aşşagı 5 yukarı parçanın neye mal olduğunu belitmştim.

_FaRuK_
Yurda gümrüksüz mal sokmak suçtur bu getireni bağlar.alanı bağlamaz.ayrıca bunun birde maliye yi zarara uğratma kısmıda varki hiç oralara girmiyeyim.Bu konu yüzünden başlar ağrıya keyifler kaçmaya defterler incelemeye alınmaya kadar gidebilir.Bilginize...

ee ne yani şimdi üstü kapalı tehdit mi oluyor bu arkadas suclanıcak sız burda göğsünüzü gere geremi geziceksiniz bumudur yani

Tugral

Pardon ben çok anlamam hukuki işlerden. Eşim avukat sadece... :) Eline bir prizdirek alıp girebilirsin, veya cantana koyarsın... adet sayısı önemlidir. Bir adet parçayla kimse takibe alınmaz. Neyse bu tip hukuki konuların yeri burası değil. Banada düşmez zaten bunlar. Ben sadece ortak alanda açılan konuya fikrimi beyan ettim. Aradan çekileyim , rahatça hukuki bilgilerinizi paylaşın siz :D

Tugral
30-05-2013, 21:10
Siz Murat engin in nerden kar sağlamadan bu işi yaptığını çıkardınız anlamadım.önceki post umu okursanız buraya 3 aşşagı 5 yukarı parçanın neye mal olduğunu belitmştim.

dediğim gibi ben kimsenin savunuculuğunu yapmıyorum. Ne sizi ne 997tt 'yi nede diğer arkadası tanıyorum. Sadece bildiklerimi paylaştım. Kar konusunu kaçırmışım sanırım yada görememişim. Ama konunun asıl nedeninde herhangi bir kar sağlama olmadığına eminim

audilover
30-05-2013, 21:10
Konu memnuniyetlerimiz ve memnun kalmadiklarimiza giderse herkes bence her firma icin bir seyler yazabilir.
Burada firmayi degil direk sahsi karalama var bunun baska bir aciklamasi yok.Mahkemeye verilecekse bile bunu forumda 10 binlerin icine acmanin baska bir tarifi yokdur.Varsa ticari bir husumet sorun bunu mahkemede cozulmesi en dogru yoldur ama ozellikle google da index lemis gibi ad soyad girip taglemeler yapmak dogru ve iyi niyetli bir yaklasim degildir.

Bunu kimseyi savunmak icin yazmiyorum ama bazi firma ve kisilerin koruma kalkani olupda onlara en ufak bir elestiride bulundurmamak ama bazi kisilerede sonuna kadar iftiranin elestirinin onunu acmak en basitinden karalama kampayasina alet olmakdir.

Bizde zamaninda calistiginiz alisveris yaptigimiz o cok unlu tuning yerlerinden kaziklarimiz yedik ee yedikde ne oldu yedigimizle kaldi sesimizi cikaramadik niye cunku belli bir gruplasma var sevdigin dostun arkadasin bile olsa eger onun calistigi firmaya mazallah elestirde bulunursan hemen oracikda umugunu sikarlar.

Dem-Er
30-05-2013, 21:15
BTG maslak Murat faralyalı yla geçen yaz REVOZPORT tan Carbon body kit getirmeye karar verdik.Uçakla gelsin 700 dolar fazla olsun sağlam gelsin dedik.Murat tın ilk getirmesi ve reklam olsun amacıyla bana çok cüzzi karla verdiğini biliyorum.Kit geldi oda ne kaput fiber çıktı arka difrüzörler fiber.YIKILDIK.telf.ve mail trafiği yaptı ve bana 3 hafta sonra yanlış gelen parçalarımın yerine doğrularını olması gerekenleri getirdi.abairde defalarca kez özür dilediğini de saymıyorum

Bu arada unuttuğum bir şeyide eklemek isterim.kit e yalnızca ek olarak carbon farkını verdim.nakliye ve gümrükleride hesap edersek BTG kesin zarar etti bu işten ama yinede getirdi ve bunu bana bizzat kendi söyledi.

PROMINENT
30-05-2013, 21:18
burda parçanın yanlış takılması sebebi ile oluşan zararı zengin ve iyi niyetli davrandığı için murat enginden koparma çabası içerisinde olduğunu düşünüyorum. ticari hayatında istemeyeceği bir olay olabileceğini düşündükleri bu sözde dolandırıcılktan dava tehdidi ile murat enginin al kardeşim zararını şunca şey için uğraşırmıyım demesi beklenmiş. gibi bir hava var konuda.
şimdi biri çıkar 6000 tl için bunu yapıcak adam değiliz der ama murat engin bu para için yapıcak adam olarak karalanmaya çalışılır.şahsi fikrimi çok sağlam bir köylü kurnazlığı döndüğü.
hakikaten iyilik yap denize at.gümrükden kaçak getirmişmiş. alırken ve düzgün taktırsaydın çalışsaydı sorun yoktu ama..

997TT
30-05-2013, 21:19
Demir abi,ne guZel saptiriyosun konuyu,tebrikler...
Almanyadan otomobil parcasi alinsin,havaalaninda tax free sini alsin,srnden OZUR dileyecegim!
Eger olmazsa sen herkesin onunde dileyeceksin abi,anlastik mi?
Bunuda isi bilenlerden size yaziylada verebilirim yada bir alman firmasina mail atalim,cevabi alalim mi abi? Soyle olur; siz parcayi alirsiniz,gumruk cikisi yaparsiniz havaalaninda,polis damgalar. Bunu yollarsiniz firmaya,size tax refund yapilir!
Benim kullandigim araba batti mi abi,sizden beklenmiyecek seyler soyliyirsunuz.
Ne guzel ornekler vermissiniz,adam bunlari resmi getiriyor ve bir kar sagliyor. Ben bunun ithalatinimi yapiyorum? Ben sizden yurtdisina cikinca amortisor istedim,abilik edip getirdiniz ama bozuldu yanlis montaj yada baska sekilde,benim size tel acip,abi sen getirdin,hallet beni ilgilendirmez mi demeliyim?
Adam akrapovic egsoz aldi,ses vardi icinde zirilti gibi,degistik hemen yada cargraphicden gelen parca yolda kirilmis,gunahimiz yok ama degistik. Bu onunla birmi abi,yapma artik!
Hgp nin bayiligi olsa eyvallah ama sizde konuyu bildiginiz halde ajite edip saptiriyorsunuz...
Size bir kac kisi cevap verdi,silindi gerci,inan durum sulaniyor artik...
İs esnafliksa ben dedelerimden gorgu almis esnaf ve isadamiyim abi.

Dem-Er
30-05-2013, 21:19
ee ne yani şimdi üstü kapalı tehdit mi oluyor bu arkadas suclanıcak sız burda göğsünüzü gere geremi geziceksiniz bumudur yani

ARKADAŞIM NE TEHTİDİ NERDEN ÇIKARDIN....Ben konu uzarsa olabilecekleri söyledim bana ne beni ne ilgilendirir.Ben konunun hiç bir kısmında mudahil değilim ki...Sonuçta iki şahsıda tanıyorum olanlar üzücü keşke olmasaymış demekten başka bir şey diyemem.

Caesar
30-05-2013, 21:22

Devlet sana gelirken yanında getirebileceğin malzemenin hakkını veriyor. Yanlış bilgilendirme yapiyorsun.

Senin bahsettiğin türkiyede bulunupta yurt dışından mal getirip vergisini ödememektir.

levent
30-05-2013, 21:23
burda parçanın yanlış takılması sebebi ile oluşan zararı zengin ve iyi niyetli davrandığı için murat enginden koparma çabası içerisinde olduğunu düşünüyorum. ticari hayatında istemeyeceği bir olay olabileceğini düşündükleri bu sözde dolandırıcılktan dava tehdidi ile murat enginin al kardeşim zararını şunca şey için uğraşırmıyım demesi beklenmiş. gibi bir hava var konuda.
şimdi biri çıkar 6000 tl için bunu yapıcak adam değiliz der ama murat engin bu para için yapıcak adam olarak karalanmaya çalışılır.şahsi fikrimi çok sağlam bir köylü kurnazlığı döndüğü.
hakikaten iyilik yap denize at.gümrükden kaçak getirmişmiş. alırken ve düzgün taktırsaydın çalışsaydı sorun yoktu ama..

:icon_tup:

en son cümleye hatta ; Murat abi getirdi şöyle böyle iyi oldu gümrük, kargo vs de vermedik uğraşmadık olurdu.

Suç bence tamamen ilk olarak araç sahibinde, sonra sanayide montajı yapan ustada..

PROMINENT
30-05-2013, 21:23
ne tehdidi derken bile tehdit yok mu? bu konu uzarsa falan ? seni ilgilendirmezse konunun başrolü neden sensin ? parçanın neden kaynaklı sorun yaşandığı sayfalar önce yazılmış.

Dem-Er
30-05-2013, 21:26
Ben daha fazla yazmayacağım.konu kişiselleşmeye başladı.İşi bilen bizleri ve sizleri yakından tanıyanlar konuya hakimler zaten.Bu camia sonuçta küçük bir camia.
ALLAH HERKESİN GÖNLÜNE GÖRE VERSİN...

yusufbatırel
30-05-2013, 21:27
Zor durum murat bey haklı konusundada melihede acımıyor degilim
10 bin lira az parada degil

darkmoon
30-05-2013, 21:28
barıştırıcı olmakda fayda var..

keşke melih kardeşim murat bey başlarında belki isterse bir abi olarak demir bey bir restaurantta yada güzel bir cafede oturup buluşup hem sohbet edip hem aralarındaki sıkıntıları sorunları halledebilseler bence sorun sıkıntı kalmaz hepsi medeni insanlar neticede.. belki şu anki gerilimden dolayı biraz kırıcı yazıyorlar ama yüzyüze geldilermi tüm buzlar erir diye düşünüyorum..

Caesar
30-05-2013, 21:31
Zor durum murat bey haklı konusundada melihede acımıyor degilim
10 bin lira az parada degil

Abi sen şöyle yazma bari. A.k modifiye dünyasında bu heğ böyle mehzent 3 kere motor yaptı 3 kere kırıldı arabası çocuk 50.000 tl üstünde para harcadı. En çok ona yazık hep birlikte arabaya dokunanlar birleşip parasını verelim bari. Millet 10 lira harcamış çok mu.

Modifiye dediğin zaman riskler vardır. Bu riskleri herkes biliyor ve başından kabul ediyor.

A,B,C firmasının yaptığı parçayı VW yapmayı bilmiyor mu allah aşkına yapar performance adı altında satar ama performance denilen olayın hem kullanıcı hemde satıcı tarafından garantisinin hiç bir zaman sağlanmayacağı için girmiyor hiç bir marka buna.

O yüzden abc firmaları yapıyor. Alanda riski kabul edecek yada aracını satacak alacak bi dizel araba takılacak.

senna
30-05-2013, 21:32
BTG maslak Murat faralyalı yla geçen yaz REVOZPORT tan Carbon body kit getirmeye karar verdik.Uçakla gelsin 700 dolar fazla olsun sağlam gelsin dedik.Murat tın ilk getirmesi ve reklam olsun amacıyla bana çok cüzzi karla verdiğini biliyorum.Kit geldi oda ne kaput fiber çıktı arka difrüzörler fiber.YIKILDIK.telf.ve mail trafiği yaptı ve bana 3 hafta sonra yanlış gelen parçalarımın yerine doğrularını olması gerekenleri getirdi.abairde defalarca kez özür dilediğini de saymıyorum

Bu arada unuttuğum bir şeyide eklemek isterim.kit e yalnızca ek olarak carbon farkını verdim.nakliye ve gümrükleride hesap edersek BTG kesin zarar etti bu işten ama yinede getirdi ve bunu bana bizzat kendi söyledi.

yanlış anlamayın yalnız şu yazdıklarınızın konuyla hiç mi hiç alakası yok mal almışsınız yanlış gelmiş satıcı düzeltmiş yanlışını bu konu ile olan alaka ilgisi nedir inanın anlamadım

buradaki durum farklı eğer kasıt yoksa garip şeyler yazmışsınız bilgisayar başında insanlar farklı anlayabilir kasıtlı yazdığınız gibi

aynı şehirdesiniz yüz yüze niye görüşmüyorsunuz bu işleri anlamadım o kısmınıda

yns_emre
30-05-2013, 21:32
ARKADAŞIM NE TEHTİDİ NERDEN ÇIKARDIN....Ben konu uzarsa olabilecekleri söyledim bana ne beni ne ilgilendirir.Ben konunun hiç bir kısmında mudahil değilim ki...Sonuçta iki şahsıda tanıyorum olanlar üzücü keşke olmasaymış demekten başka bir şey diyemem.

madem konuyla alakan yok tehditte etmediğini söylüyorsun 2 sayfadır neden konuya ha bire örnek veriyorsun başka yerlere çekiyorsun bukadar kişi konu hakkında yorum yapıyor sen yok tampon geldi yanlış geldi az bişey karla geldi geri gitti yenisi geldi falan diye örnek veriyorsun bırakında 2 kişi arasında halletsin tahminler yürütüp milletin konusunu don lastiği gibi uzatıp fitilleyip gaza getirmeye çalışmayın 2 tarafıda tanımam etmem murat engin denen kişi yerden göğe kadar haklıdır dier kişi ağzı yandıgı için olaya tek taraflı bakıyor bu parçayı takan adamın-çıragının takıldıktan sonra kullananın hiç mi suçu yok parça takılıp kullanılmış sonradan olmuş herşey daha geldiğinde problemli olsaydı murat engin ilgilenirdi madem arkadas dava açıcak bunca yazı yazıldı nie arkadas konuyu açıp ortadan kayboldu murat enginin sorularına cvp vermedi?

Onrcn
30-05-2013, 21:34
Murat çım

Almanya'dan lastik aliyordum firma kesinlikle TAX-FREE birsey kesemeyecegini belirtti ve almadik; firma da Renn-Reifen.de - Ihr Fachhändler für Sportreifen - Rennreifen, Sportreifen, Semislick, Cupreifen, Toyo Proxes R888, Kumho Ecsta V70A / V700, Yokohama A048, Hankook R-S2, Hankook F200, Michelin Pilot Sport Cup, Federal 595RS-Racing, Pirelli PZero, Dun (http://www.renn-reifen.de) Almanya icine TAX-FREE satamiyoruz dediler.

Begin forwarded message:

From: "Renn-Reifen.de" <Info@Renn-Reifen.de>
Subject: AW: 245/35 R18 Federal 595 RS-R and 255/35 R18
Date: January 24, 2013 12:27:09 PM GMT+02:00
To: "'Onur Can Turkkan'" <onurcan@turkkan.tk>

Hi,

no problem, tyres are in stock.
But without tax is not possible inside Germany, sorry.

Mit freundlichen Grüßen / Best regards

Simon Nißl
Rennreifen / Sportreifen

Schaumühle 3
85049 Ingolstadt
Mobil 0160-5807962

Steuernummer: 124/255/30818
USt-IdNr.: DE272458471

info@Renn-Reifen.de
Renn-Reifen.de - Ihr Fachhändler für Sportreifen - Rennreifen, Sportreifen, Semislick, Cupreifen, Toyo Proxes R888, Kumho Ecsta V70A / V700, Yokohama A048, Hankook R-S2, Hankook F200, Michelin Pilot Sport Cup, Federal 595RS-Racing, Pirelli PZero, Dun (http://www.Renn-Reifen.de)

-----Ursprüngliche Nachricht-----
Von: Onur Can Turkkan [mailto:onurcan@turkkan.tk]
Gesendet: Mittwoch, 23. Januar 2013 14:04
An: info@renn-reifen.de
Betreff: 245/35 R18 Federal 595 RS-R and 255/35 R18

Hi,

I will be in Frankfurt for 2 days, I do not live in Germany. If I buy it on
online store will you be able to send it to Frankfurt next week? Also can we
apply tax free?

Best regards,
Onur Can Turkkan

yusufbatırel
30-05-2013, 21:41
Abi sen şöyle yazma bari. A.k modifiye dünyasında bu heğ böyle mehzent 3 kere motor yaptı 3 kere kırıldı arabası çocuk 50.000 tl üstünde para harcadı. En çok ona yazık hep birlikte arabaya dokunanlar birleşip parasını verelim bari. Millet 10 lira harcamış çok mu.

Modifiye dediğin zaman riskler vardır. Bu riskleri herkes biliyor ve başından kabul ediyor.

A,B,C firmasının yaptığı parçayı VW yapmayı bilmiyor mu allah aşkına yapar performance adı altında satar ama performance denilen olayın hem kullanıcı hemde satıcı tarafından garantisinin hiç bir zaman sağlanmayacağı için girmiyor hiç bir marka buna.

O yüzden abc firmaları yapıyor. Alanda riski kabul edecek yada aracını satacak alacak bi dizel araba takılacak.
Bisey demedim topa tuttun bizede cok kazıklar atıldı kimseye
Gel bunu al yap demedik arabacılık dedik olur dedik
Haklısın sustum

turbo&quattro
30-05-2013, 21:44
.

Demir abi,ne guZel saptiriyosun konuyu,tebrikler...
Almanyadan otomobil parcasi alinsin,havaalaninda tax free sini alsin,srnden OZUR dileyecegim!
Eger olmazsa sen herkesin onunde dileyeceksin abi,anlastik mi?
Bunuda isi bilenlerden size yaziylada verebilirim yada bir alman firmasina mail atalim,cevabi alalim mi abi? Soyle olur; siz parcayi alirsiniz,gumruk cikisi yaparsiniz havaalaninda,polis damgalar. Bunu yollarsiniz firmaya,size tax refund yapilir!

Almanya'dan lastik aliyordum firma kesinlikle TAX-FREE birsey kesemeyecegini belirtti ve almadik; firma da Renn-Reifen.de - Ihr Fachhändler für Sportreifen - Rennreifen, Sportreifen, Semislick, Cupreifen, Toyo Proxes R888, Kumho Ecsta V70A / V700, Yokohama A048, Hankook R-S2, Hankook F200, Michelin Pilot Sport Cup, Federal 595RS-Racing, Pirelli PZero, Dun (http://www.renn-reifen.de) Almanya icine TAX-FREE satamiyoruz dediler.

Begin forwarded message:

From: "Renn-Reifen.de" <Info@Renn-Reifen.de>
Subject: AW: 245/35 R18 Federal 595 RS-R and 255/35 R18
Date: January 24, 2013 12:27:09 PM GMT+02:00
To: "'Onur Can Turkkan'" <onurcan@turkkan.tk>

Hi,

no problem, tyres are in stock.
But without tax is not possible inside Germany, sorry.

Mit freundlichen Grüßen / Best regards

Simon Nißl
Rennreifen / Sportreifen

Schaumühle 3
85049 Ingolstadt
Mobil 0160-5807962

Steuernummer: 124/255/30818
USt-IdNr.: DE272458471

info@Renn-Reifen.de
Renn-Reifen.de - Ihr Fachhändler für Sportreifen - Rennreifen, Sportreifen, Semislick, Cupreifen, Toyo Proxes R888, Kumho Ecsta V70A / V700, Yokohama A048, Hankook R-S2, Hankook F200, Michelin Pilot Sport Cup, Federal 595RS-Racing, Pirelli PZero, Dun (http://www.Renn-Reifen.de)

-----Ursprüngliche Nachricht-----
Von: Onur Can Turkkan [mailto:onurcan@turkkan.tk]
Gesendet: Mittwoch, 23. Januar 2013 14:04
An: info@renn-reifen.de
Betreff: 245/35 R18 Federal 595 RS-R and 255/35 R18

Hi,

I will be in Frankfurt for 2 days, I do not live in Germany. If I buy it on
online store will you be able to send it to Frankfurt next week? Also can we
apply tax free?

Best regards,
Onur Can Turkkan

@ Dem-er

Bilgi sahibi olmadiginiz konularda insanlari zan altinda birakmayin lutfen.

Onrcn
30-05-2013, 21:46
edit: yanlis anlasilma

onursumer
30-05-2013, 21:48
Madem dava acilicak konunun burda ne isi var ?

Burda benim gordugun kadariyla dava acmasi gereken biri varsa murat beydir oda bu ithamlardan dolayi diye dusunuyorum

Ayrica turkeyeye yaninda 1 tane parca sokmayla kimse takibe alinmaz atip tutmayin

turbo&quattro
30-05-2013, 21:48
Varsayim ? Bildigin ticari bir mail ekledim, var sayim mi oldu?

Size degil Dem-er e yazdim .

imprezaWRC
30-05-2013, 21:50
Varsayim ? Bildigin ticari bir mail ekledim, var sayim mi oldu?

Timing kötü olmuş, Yusuf mesajı editlemiş :)

Onrcn
30-05-2013, 21:51
Size degil Dem-er e yazdim .

: ) Benimkide quote da olunca sasirdim

Timing kötü olmuş, Yusuf mesajı editlemiş :)
: )))

_FaRuK_
30-05-2013, 21:58
valla son yazıdıgın postda ben onu anlamıstım neyse ben de ıkı tarafı tanımam forumda fazlada yazmam ama ıyı takıp ederım bu zamana kadar murat arkadasımızı hem ıyı nıyetlı yardımcı gordum konuya hakımmıssınız ve bılıyormussunuz kendı tarafınızdan yalnız bızde konu aksına gore ve anlatılana gore yazdık

Jeandan-R
30-05-2013, 22:04
Aracılık yapan adam neden suçlanıyor ben onu merak ettim. Ben şimdi yurtdışından arkadaşıma bir kaç elektronik parça getirticem, o onları yolda kırsa bile bu benim hatamdır. Bu konuda Murat abinin iyi niyeti var, hgp firmasının veya sanayide şanzımanı yanlış montaj yapan adamın sorunu neden başkasına mal ediliyor?

Ayrıca nispeten kırılgan olan dsg şanzımanı, bu güçler altında malesef bu tip sorunlara neden açıyor. Stage muhabbeti yüzünden dsgler sıkıntı yaşamaya başladı. Şanzımanın narinliği ama amacı o değil.

typermelih
30-05-2013, 22:17
bir insan bukadar zenginken
neden birine yardım etmek isteyebilirki anlamıyorum
ben holding sahibi olacam altımda 800.000 tl lik araç olacak
ama benim gibilere yardım yapacam.bu şanzuman olayında 10.000 tl kaybettim,maddi olarak toparlamam minimum 4 ayımı alacak,olsun sorun değil allah sağlığıma sorun vermesin,üzüldüğüm tek şey belkide kendimden çok sevdiğim aracımın sürekli şanzumanının sökülmesi
allahtan yanımda olan insanlar var
levent var yiğitin amcası var yiğit var ve beni seven istanbuldaki arkadaşlarım var,allah büyük bu davayı kazanırım ama kazanmam sandece şunu söylüyorum,ben benden giden bu parayı helal etmiyorum.yaşım 33 allah kimseye kul hakkı yedirmesin,ben allaha inancı olan biriyim
hayatta bu zamana kadar hiçbirzaman hata yapmadım demişimdir...
ama artık diyebiliyorum,ve belkide bu yaşadığımı bu sıkıntılarımı bir ömür unutmayacam,çünkü maddi manevi beni çok yıprattı.yine söylüyorum murat engin bana çok güzel bir hayat dersi vermiştir.....

Dem-Er
30-05-2013, 22:24
yanlış anlamayın yalnız şu yazdıklarınızın konuyla hiç mi hiç alakası yok mal almışsınız yanlış gelmiş satıcı düzeltmiş yanlışını bu konu ile olan alaka ilgisi nedir inanın anlamadım

buradaki durum farklı eğer kasıt yoksa garip şeyler yazmışsınız bilgisayar başında insanlar farklı anlayabilir kasıtlı yazdığınız gibi

aynı şehirdesiniz yüz yüze niye görüşmüyorsunuz bu işleri anlamadım o kısmınıda

Yanlış anlaşılacak bişi yok,konuyla yakından ilgisi var.ben bu işlerin nasıl olduğunu ve olması gerektiğini örnekle anlatmak istedim.Kasıt aramayın yada bazı firmaları burda pohpohladığımı sanmayın.isim vererek örnek verdimki işin palavra olmadığını anlamanız açısından.benim kimseyle küslüğüm yok ayrıca bunu belirtmek isterim.

Mr.K
30-05-2013, 22:26
ama benim gibilere yardım yapacam.bu şanzuman olayında 10.000 tl kaybettim,maddi olarak toparlamam minimum 4 ayımı alacak,olsun sorun değil allah sağlığıma sorun vermesin,üzüldüğüm tek şey belkide kendimden çok sevdiğim aracımın sürekli şanzumanının sökülmesi
levent var yiğitin amcası var yiğit var ve beni seven istanbuldaki arkadaşlarım var,allah büyük bu davayı kazanırım ama kazanmam sandece şunu söylüyorum,ben benden giden bu parayı helal etmiyorum.yaşım 33 allah kimseye kul hakkı yedirmesin,ben allaha inancı olan biriyim
ama artık diyebiliyorum,ve belkide bu yaşadığımı bu sıkıntılarımı bir ömür unutmayacam,çünkü maddi manevi beni çok yıprattı.yine söylüyorum murat engin bana çok güzel bir hayat dersi vermiştir.....

ALLAH korkusu besleyen bir kişisiniz yazdığınıza göre,dini bütünsünüz vsvs işte herneyse.Peki ama madem böyle düşünüyosunuz,size yardım ettiğinde yokmuydu o tutarda aracı ? ya da gtr,1M,135(sanırım) herneyse.E o zaman yardım almasaydınız ? 3ün5in hesabına bakmadan,har vurup harman savurup(birçok parçayı tr distirübütöründen almışsınız''y.dısından getirseniz daha ucuza gelicekti belkide.) garanti sormamışsınız''kendiniz dediniz bunu'.E üstüne adam böyle iyilik yapıcam demiş şimdi gidipte adama bir parçayı yanlış üretmişsin dememişsiniz.

ALLAH sorar .Kalın sağlıcakla,dostlarınız-arkadaşlarınız ve biricik otomobiliniz ile.

yns_emre
30-05-2013, 22:27
çok merak ettiğim bir şey var acaba siz murat engini şuçladıgınız kadar aynı şeyi ustalarınıza veya ürünü üreten firma içinde düşündünüzmü ? onlarda sorunun cevabını bulamayıp mı murat engini suçlu buluyorsunuz?

997TT
30-05-2013, 22:28
Melıh sen demogojı yapmayı bırak,hala laf salatası yapıyorsun,yeter artık!!
Adabımla yazmaya calısıyorum,kımseye saygıda kusur etmeden fıkrımı dıle getırıyorum ama El ınsaf be Allahın kulu!!
Harcadıgın 6000 tl ıdı 10.000 oldu,yakında 20.000 tl gonderdım dıyeceksın!
Yanında ınsanlar varmıs,yahu bu konuda yanında kım durabılır,nerden tutsam elımde kalıyor!
Senden gıden para bana mı geldı kardesım?sen kıme neyı helal edıyorsun?Hep laf,Allaha ınancın varmıs,ınancın sana yontuyor heralde?
Sen bu zamana kadar hayat dersı alamamıssın ama bu durumu ders olarak goruyorsun,demekkı bedava yasamak hayat tarzı olmus! Yahu bana taksıtle odemeyı bıle teklıf ettın,sankı Reno servısınden mal alıyorsun. Dava ıle nasıl ders alınıyormus,bırlıkte gorecegız,bugun aldıgım ozel mesajlar-telefonların haddı hesabı yok.Bana anlatılanları agzım acık dınledım ve okudum!
Sen once benım sorularıma cevap ver,adam gıbı yaz,durustce soyle. Bu son mesajın ıyıce anlatıyor durumu,215 yazı yazıldı,bınlerce okundu ama sen hala havanda su dovuyorsun.
Senı cok oyalamıslar,ıslerını halletmemısler,cok acı cekıp paranı yemısler ya,senın ruhunu yıpratmıs yapılanlar. Karıstırıyorsun kımden ne koparırım dıye,o ben degılım!
Ayrıca benım kımlere yardım edıyorum senın haberın dahı yok,ıcı kotu bırı bunu anlıyamaz!Yardım ıkı kısı arasında kalırsa yardımdır ama senın gıbılerın gozune sokmak gerek,ayıp artık,yazılarını ıyı oku...

gökan
30-05-2013, 22:33
Murat engin sitedenmi kim merak ettim dogrusu...konuyu okumadm ondan soruyorum lutfen yanlis anlasilmasin:)

Dem-Er
30-05-2013, 22:36
@ Dem-er

Bilgi sahibi olmadiginiz konularda insanlari zan altinda birakmayin lutfen.

Siz Almanyadan bir firmadan tax alamadınız diye tüm firmaların tax vermediğini düşünüyorsanız bu şekilde düşünmeye devam edin.Ben alıyorum.
Bilgi sahibiyim birebir yaşıyorum ve yazıyorum.Kimsenin bilgisini sınama hakkımda yok ayrıca.Zan altında kalanda yok bu durumda....

MCN21
30-05-2013, 22:37
Murat engin sitedenmi kim merak ettim dogrusu...konuyu okumadm ondan soruyorum lutfen yanlis anlasilmasin:)

997tt nickli uye

XoR

Senenin imzası :D

Dem-Er
Beyler litfen bana cevap hakkı doğrtacak yazılar yazmayın belittiğim gibi konu kişiseleşmiştir.yorumlarınıza benden alıntı yapmayın.herkese iyi günler dlerim.....

|KaAn|
30-05-2013, 22:39
Murat bey hgp'nin "yetkili" distibütörü olsa.. bu olayda ilgili firmanın "yetkili" satışını yapsa.. bu işten ticari kazanç sağlasa.. aranızdaki ticaretin "resmi" belgeleri olsa.. murat beyin firmasında alınan malzemenin araca montajı yapılsa..
Konuyu baştan sona okudum ama bu yazdıklarımın hiçbirini göremedim."Yetkili olmayan bir yerde" Montajı yapılan parçadan sorun çıkıyor, aracıyla görüşüyorsun muhattabınla değil. Montajı yapan "yetkili olmayan" usta sorun parçada diyor inanıyorsun güveniyorsun, ki sonradan eksik parça ile montaj yapıldığı başka "hgfnin yetkilisi olmayan" bir garajda parçanın içini AÇTIRIYORSUN.. Murat bey'i geçiyorum, Hgp'yi muhattap alsanız ve davayı onlara yönlendirseniz bile( daha önceki postlarda bu tip parçaların garantisi olmadığı belirtilmiş olmasına rağmen) elinize hiçbirşey geçmeyecektir kendizi ve karşınızdakini yormaktan başka. Kullandığınız tüm elektronik eşyaları düşünün.. "Yetkili" olmayan bir serviste içini açtırırsanız garantisi biter mi bitmez mi? Hatta bir çoğunda bu etiket vs. çıktığında garanti kapsamı dışına çıkar ibareleri vardır.
Yaptığınız masraf 10.000tl civarı olarak belirtmişsiniz ama, biraz sağlıklı düşünün ve avukat-mahkeme masrafları ile boşuna masrafınızı yükseltmeyin.

Low-Rider
30-05-2013, 22:42

Valla batıyorsun yazdıkça bence 10 düşün 1 yaz

997TT
30-05-2013, 22:44
Abı,attıgın ıthamarın hepsını cevapladım,arkadaslar ornekde verdı ama yıne farklı frekansdasınız.
Farkındayım,amacın benı kotulemek ama verdıgın ornekler cok yersız abı. Zan altında bırakıp sonra bır sey yapmadım dıyorsunuz.
E sımdı ben Ahmete ıbnesın oglm sen dedım,adamda ıbne olmadıgını ıspatlamak ıcın malını kaldırıp masayamı koyması gerek? Koyöasa zan altında kalıcak ama bana gore ben oyle bır sey yapmadım....
Ama dedıgım gıbı saglık olsun,dogrular goruluyor,gorulmesede Allah goruyor,herkesın gonlune gore verıyor ınsallah dedıgınız gıbı...

yns_emre
30-05-2013, 22:45
Valla batıyorsun yazdıkça bence 10 düşün 1 yaz

şuan kendini okadar moda sokmuşki üretenide yapanıda takanıda sökenide bozanıda murat engin sanıyor :)

turbo&quattro
30-05-2013, 22:46

Belki insan oldugu icindir.

luca55
30-05-2013, 22:50
Üstada sormuşlar
Üstadım siz hiç kırılan bardaktan su içtiniz mi?
Üstat da cevap vermiş;
Peki sen hiç bardak kırıldı diye su içmekten vazgeçtin mi?

Murat abi seni bilen biliyor,sen allah rızası için iyilik yapmaktan vazgeçme.

mehmetRS
30-05-2013, 22:56
iki tarafıda tanımıyorum fakat, şöyle bir bakacak olursam; 800.000 TL lik aracı düşüneceğize, kendiniz bu golf olayına girerken bu tarz aksaklıklarla karşılacağınızı hiç hesaplamadınız mı? Hiç mi zora düşersem aksaklık cıkarsa neler olacak diye düşünmediniz? Rakamlarla insanlara ithamlarda bulunmak, hele hele sahibi olduğu şeylere yönelmek, arabada olsa hiç hoş birşey değil. Kusura bakmayın ama Melih bey, siz haklı bile olsanız ( ki asla böyle bir iddiam yada düşüncem yok kimin haklı kimin haksız olduğu konusunda yanlış anlamayın ) , kendinizi çok küçük düşürüyorsunuz.

BAHADIR24
30-05-2013, 22:58
Belki insan oldugu icindir.

Üstada sormuşlar
Üstadım siz hiç kırılan bardaktan su içtiniz mi?
Üstat da cevap vermiş;
Peki sen hiç bardak kırıldı diye su içmekten vazgeçtin mi?

Murat abi seni bilen biliyor,sen allah rızası için iyilik yapmaktan vazgeçme.

+1
siteden takip ettiğim kadarıyla mütevaziliği ve yardımseverliğiyle taktir ettiğim biri kendisi, Allah yolunu açık etsin...

hukuki olarakta bu işten hiç bir sonuç çıkmaz, zamanınızda paranızda boşa gider bilginiz olsun ;)

GUR86
30-05-2013, 23:10
yok G plaka yok bilmem ne.. çalıntı değil yasa dışı değil buyrun sizde binin bizde maşallah diyelim.. insanlara parası var diye yardım yapmaz, iyilik bilmez muamelesi yapmak nedir ? ne zaman çıkmıştır ? nasıl bir mantık ve vicdandır ? Yorum yapan arkadaşlar bi kaç kere düşünürse iyi olur. herkesin laflarının ucu başka yerlere gitmeye başladı. Murat Engin le ticaretim olmuştur. Hakkını çatır çatır aldıgım G-force a da yaptıgım odemelerin karşılıgını fazlasıyla gordum. Bu işler gönül işidir para pul işi değildir. Zengin adamlara pist yaptırmıyor gonul vermiyor desteklemiyor yardımcı olmuyor hakkını vermiyor diyordunuz. Vereni de yerin dibine goturmeye çalısıyorsunuz..

er1kan
30-05-2013, 23:19
büyüklerimiz boşuna dememiş "İYİ OLURSA ALLAH DAN KÖTÜ OLURSA KUL DAN" diye sonuç iyi olsaydı; parçayı getiren "hamallığıyla"kalacaktı.

Met
30-05-2013, 23:19

İşte bu düşüncenden dolayı, hep kaybedebilirsin.

Ayrıca bu yazınla, yardım yapılmaması gereken birisi olduğunuzu ispatladınız. İyilik yaramıyor..

SmT
30-05-2013, 23:26
Durum gayet açık aslında :) Konuyu açan abimiz binlerce TL'sini harcayıp aracından bir türlü istediğini alamayınca patlayacak ve paralarını geri alabilecek nokta arıyor..Araca ve firmaya suç atmak para getirmeyeceğine göre geriye tek çare kalıyor..
Sağ olsunlar bu ve benzeri konular bize iyi niyetin nasıl ters tepeceğini gayet güzel açıklıyor..

kv661
30-05-2013, 23:45

Mertcan tüm bunlara ek olarak yargıya intikal edicekse durum; işin hukuki boyutunuda işe katmalı. Zira ayıp maldan ötürü bir mağduriyet söz konusu. Avukat değilim ancak konu yargıya intikal ederse kanıt olması açısından malın faturasını isteyeceklerdir. Zira TR'de satılan her ürün minimum 2 yıl garantili olmak durumunda.

Ancak burdaki durumda mal bavul ile girdiğinden ve baska bir kişi tarafından getirildiğinden vergi doğurması muhtemel ve açılan dava üstüne bir de kamu davası açılabilir.

Malumunuz biliyoruz artık devlet dolaysız vergilerin oranını düşürüp dolaylı vergilere yükleniyor kendisine gelir için.

Dikkatli olmak lazım

Bartu_evo
30-05-2013, 23:47
44 yaşında adam senli benli konuşmasanız daha şık olur ... Haklı veya haksız olması konuşma şeklini değiştirmesin lütfen. Konudaki iki tarafada geçmiş olsun umarım biran önce tatlıya bağlanır.

coastguard
30-05-2013, 23:59
sitede akıl fikir sahibi insanlar dediğimiz abilerimiz bile hemen saflarına geçmişler yine. Kendilerinin bile bilmediği bırakın onu araç sahibiyle aracılık edenin bile boşlukta olan konular üzerine (2 kişi arasında konuşulanları bilmiyoruz, şahit değiliz)kişiler ve itibarları üzerinden yorum yapılıyor ben merak ediyorum bu karşı taraf 997 değilde başka birisi olsa ne olurdu? Lafım 997'ye değil kraldan çok kralcı olanlara

Bu ''itham''lara hatta iddialara denilebilecek tek şey haksız olduğunu düşünen tarafda dava açacak itibarı zedelendiğini düşünen abimizde dava açacak

Çünkü iki taraf arasında dönen muhabbet burada araya daha çok kişi girdikçe daha da gazlanacak herkes bi o yana bi bu yana çekiyor orta yolu bulmaktansa iş küfürleşmeye, dalaşmaya kadar gitmeden konunun sonlandırılması daha akli bir yol olduğunu düşünüyorum

saygılar...

mody
31-05-2013, 00:00

Geçici plaka olayını ilk ben yazdım, ve onurcanın mesajına istinaden yazdım, ne kaçakçılık ne yasal olmayan bişiden bahsettim, nede bu durumu kınadım.

Ama İnsanın fikri ne ise zikride o olurmuş, kötü niyetli yazılan tüm yazılar sahibine aittir.

Sert@ç
31-05-2013, 00:01
Konuya sanki bende yaziyim hatira olur gibi sacma sapan tutturabilene mesajlar atilmis
Oncelikle konunun adi niye isim verilerek yapilmis "nick" verilseydi ?
İsim vermeninde bu sekilde toplu herkese acik bi ortamda hukuki bi cezasi olcaktir
Siz bir urunden memnun kalmadiginiz zaman xxx firmasina dava acicam dersiniz xxx kisinie degil ki hatir isiyle yapilmis birseyde boyle bi konu olmasi bile sacmalik...
Ses kaydi olarak sirf bunun icin yuklu bir tazminat odemek zorunda kalabilirsiniz eger kayit yapcaksaniz telefonu actiktan sonra "bu konusmalar kayit altinda" diyip yapsaydiniz delil olarak sunabilirdiniz ancak suan tamamen suclu sizsiniz
Ben simdi yurt disindaki bi arkadasima telefon al dedigimde telefon bozuldugunda veya bozuksa arkadasima "seni dava edicem beni dolandirdin" mi dersiniz yoksa "bi daha gittiginde halledersin" mi sersiniz ?
Madem sikayet var neden M. Engin yerine firmaya hesap sormuyorsunuz ?

G plaka konusunda banane sanane bizene fikrinizi kendinize saklayin ne alakasi var bu konuyla plakanin ?

Mahkemenin sonucu ciddi anlamda merak ediyorum hatta suc duyurusunu da bizimle paylasirsaniz seviniriz

fa'R'uk
31-05-2013, 00:18
Benim merak ettiğim şey madem dava açılacak aç davanı hallet burada konu açmak niye artık iki tarafta yazacağını yazdı millet kendine göre haklı seçip onu koruyucu yorum yazıyor sayın modlar artık kilitlenmesi daha hayırlı olmazmı?

Göki,ZD
31-05-2013, 00:20
Typermelih in dava açagına inanan var mı ? Bir şansını denedi sitede nabız yokladı yemedi..

kelalper
31-05-2013, 00:30
Murat bence 10 bin kurtarmaz F458 i melih e ver golf R ı al.
Ulan sanayide binlerce araba yapılıyor çoğuda dünya para harcıyor motor kırıyor arka arkaya hem de rödaj zamanı bi tane adam çıkıpta seni dava edicem demiyor garaja. Sen adama diosun ki al bunu götür sonra geri getir insanlık yap. Eeee olmadı sen bana bunun parasını versene sende nasılsa para çok bende para yok sana koymaz.
İnsanlık yapanda suç S... ni severler seveni s....ler

lucky Jackal
31-05-2013, 00:33
çok talihsiz bir yazı olmuş,umarım sinirle yazmışsınızdır.

Sormak istediklerim şunlar, buna benzer soruları murat beyde sormuş bi türlü cevap vermemişsiniz.

1. parçada problem çıkınca murat bey size yardım teklif etmiş görüşelim firmayla demiş yine yardımcı olmaya çalışmış,bunu niye kabul etmediniz?
2. eğer parçada problem yok,problem hatalı montajdan kaynaklı derlerse ne yapıcaz dediğinde, hangi hakla murat beyden bu parçanın parasını talep ettiniz? hatalı montaj yaptırmışsınız bunun parasını niye murat bey ödesin.
3. Parçada da hata olsa montajdada hata olsa o parçanın almanya'ya geri gidip incelenmesi lazım bunun kargo ücretini, ordan parçayı alıp size getirerek İYİLİK yapan murat beyin ödemesini nasıl bir mantıkla talep ettiniz? adam zaten koymuş bavula getirmiş size iyilik yapmış,montajdan veya parçadan kaynaklı bir hata varsa adam niye cebinden ödesin.

-HAKTAN-
31-05-2013, 00:35
Melih sen en iyisi şu tr'nin en hizli golf'ünü sat nickindeki gibi typer al bizde senden bi kurtulalim artik.

typer46
31-05-2013, 00:38
sitede akıl fikir sahibi insanlar dediğimiz abilerimiz bile hemen saflarına geçmişler yine. Kendilerinin bile bilmediği bırakın onu araç sahibiyle aracılık edenin bile boşlukta olan konular üzerine (2 kişi arasında konuşulanları bilmiyoruz, şahit değiliz)kişiler ve itibarları üzerinden yorum yapılıyor ben merak ediyorum bu karşı taraf 997 değilde başka birisi olsa ne olurdu? Lafım 997'ye değil kraldan çok kralcı olanlara

Bu ''itham''lara hatta iddialara denilebilecek tek şey haksız olduğunu düşünen tarafda dava açacak itibarı zedelendiğini düşünen abimizde dava açacak

Çünkü iki taraf arasında dönen muhabbet burada araya daha çok kişi girdikçe daha da gazlanacak herkes bi o yana bi bu yana çekiyor orta yolu bulmaktansa iş küfürleşmeye, dalaşmaya kadar gitmeden konunun sonlandırılması daha akli bir yol olduğunu düşünüyorum

saygılar...

Olayın özeti budur tebrikler kardeşim yazdığın yazı bana göre çok güzel.

Caesar
31-05-2013, 00:39
Typermelih in dava açagına inanan var mı ? Bir şansını denedi sitede nabız yokladı yemedi..

Ahgaha aslında öyle olmadı. Onlar kafalarınca muratı vergi kaçakçısı sanıyorlar. Biz böyle dava mava diye konu açarsak murat tutuşacak kesin kaçırdığım vergiler ortaya çıkacam tmsf tüm varlığıma el koyucak mantığını güdecek ve melihe al canım sana 10 değil 25 lira ne olur beni dava etme diyeceğini düşündü.

Ama CORTLADI.

Kusura bakmayın ama bunun tam anlamı bu cortlamak. Davayı bekliyoruz ama muratla tellede konuştum ben olsam dedim tazminat davası açar elimden geleni ardına koymam dedim.

Kendiside bunu onayladı sonuçları hep birlikte göreceğiz.

Cimmeria
31-05-2013, 00:41
ama benim gibilere yardım yapacam.

Bu kadar sayfa yazılmış bu kadar anlamlısını görmedim, konunun iki muhatabını da tanımıyorum ama bu mesajın sahibi bence iç dünyasını dışa vurmuş... Bence bu lafın üstüne yorum yapmaya bile gerek yok...

zengin adam niye yardım etsin dimi...

tuningcan
31-05-2013, 01:00
Şimdi Öyle örnekler veriliyorki Gülümsüyorum. Bu iş firma işi degil Yani Murat Abinin sahip oldugu bi TuningGaraj varmıs sanırım hangisi bilmiyorum ancak bu konu o tuning garajda gerceklesseydi Murat abininde BTGve PowerShop Gibi esnaflık gösterecegine inanıyorum diger üye arkadasların murat abiden bahsettigi kadar ancak bu durum tamamen kişisel olarak 800.000Tl lik aracı ve parası olmasına ragmen insanlıgını kaybetmediği için Maduriyetinize yardımcı olmak icin Size destek olmak istemiş. BU KÖTÜ BİŞEYMİ hee kaldıki murat enginle HGP konusunda agzımız yandı sakın o işe girme denmesine ragmen Murat abi Silah zoruylamı yaptırmıs bu işi ? Deniliyorki bu zamana kadar ben HGP ile muhattap olmadım parayı bile onlara yatırmadım Murat engine verdim parayı muhattabım odur deniliyor. Nedicektiniz HGP hesap Numarası yollayın ben size Parayı yollarım Birkacgun sonrada Murat abi size elleriyle Kavramı getirecekmi dicektiniz Böyle birşey yapılsaydı zaten murat abiye guvenilmedigi ortaya cıkartı madem öyle parayı HGP ye yatırmamaktan Muhattap bulamamaktan yakınıyorsunuz Başından beri HGP ile siz irtibata gecip Parayı Yollayıp kavramayı Kargo Edecektiniz Kimseyide ZAN altında bırakmıyacaktınız. Kaldıki murat engin bu işten kar elde etmiş(SE) bile Bu adam Fuara Gitmiyormuydu arkadas keyfine zevkine gider fuarını dolasır sonrasında da Firmaya gider birde orayı ziyaret ederdi gezerdi tozardı yerdi icerdi gelirdi.Adanadan kargo beklicek bavulunda elinde yuk edecek almanyalara götürecek getirecek bi okadar telefon konusmaları yapacak kargo gönderecek ettiyse bile hakkı diye düsünüyorum yok %10 iskonto %30 iskontolardan bahsediliyor yaptıysa ne mutlu oda yetenegine kalmıs okadar zahmete deger bence Kimse yanlıs anlamasın beni etti demiyorum Bu adam iş adamı degilmi arkadas Adam iyi niyetli olmasa okadar işinin gucunun arasında Adanadaki tanımadıgı etmedigi adamla ilk postlarda belirtilgi gibi + -18 dk 20 dk 5 dk 3dk yarın saat niye telefonda fikir alısverişi yapsın İYİ NİYETİNDEN bu işlere ilgisi oldugundan yardımcı olmak istediginden bu yaptıklarının hepsi. iyilikten maraz dogar işte Birisi Gümrüksüz mal sokmak suctur vs yazmısta Bu parcadan koli kolimi sokmus bu adam ülkeye ? kacakcılıkmı yapmıs herseyin bir adeti sınırı var kaldıki zaten mevcut ürürünü götürüp upgrade edilip getirilen bir ürün neyin gümrügünden bahsediyorsunuz ? Ayrıca Murat abi kestirip atmamıs farkındaysanız bu ayrıntıyı atlıyorsunuz hep adam HGP ile irtibat saglayalım soralım gitmesi gerekiyorsa bi yanlıslık varsa eger yollayalım demiş Sen buna karsılık BU adam zaten zengin seviyorda hayır işlemeyi diyip masrafları sen karsıla derse ben olsam bende ne halin varsa gör derim hem oralara kadar gidecem hem işi görülsün diye fikir üretecem kargoyu gümrüğü bana ödetecekler varsa oyle birisi bizde tanısalım :D

" Düşününki Apple dan Iphone aldınız telefonda sıkıntı cıktı Tr de o sıkıntııyı çözecek servis yok garantisi dolmus. Amerikada çözülebilir bi sıkıntı Kargo parası ödemektense ali veli kırkdokuz elli abi gelip size diyorki kardesim okadar sıkıntıdasın madem ben gidiyorum sen gumruk kargo vs ödeme ben gidecem nasılsa götürüp teslim ederim. Okey diyosunuz güle oynaya servis ücretini ve telefonu teslim ediyosunuz ürün amerikaya gidiyor tamir edilip yollanıyor ve kutunun icinde bir not Lutfen power tusuna APPLE Store dan bi yetkili bassın siz diyosunuzki nasılsa bi power tusu sıradan bir telefoncuya götürüyosunuz arayıp aliveli kırkdokuz elli abiye tesekkur ediyorsunuz saol abi allah razı olsun beni 1 kargo parasından kurtardın diye 1 hafta sonra telefon tekrar aynı sıkınıtıyı acıyo bu sefer aliveli kırkdokuz elli abiye telefon acıp yaw abi bu yine aynı sıkınıtıyı cıkardı sen en iyisi bunun kargo ve diger masraflarını karsıla benim sorunumu çöz demeye benzer."

Çok konusuyorum farkındayım ama kusura bakmayın :D Ben ne insanlar Tanıyorum Ne arabalara biniyolar ne hayatları var ama insanlıklarını kaybetmemişler adam gelip bizimle kıcıkırık Civic Si larımızı Vti larımızı yaparken gelip çekilin birazda benim elim ayagım yag pas olsun neresinden tutuyoruz diyen bizimle rakı masasına oturan Abilerimiz varmersinde Niye insanlıklarını kaybetmemişler işte sonradan görmeyle kökten görmek ayrı mesele benim 800.000 tl lik arabam olacak okadar variyetli olacam Golf R icin niye yardımcı olayımki diye baslayan cümle Ben Allah korkusu olan bir insanım Kul hakkından korkarım diye devam ederken hatırlatırımki Dedikodu arkadan konusmak iftira atmakta kul hakkına girer ! ( ayrıca niye yardım etmiceksinki ) Kimi parasıyla adam olur kimi adamlıgı ile zengin olur. allah demekki insanlıgını kaybedeceklere vermiyor demekki Fazla Rızık.

yanlıs anlasılmasın murat engini tanıdıgım vs yok sahip ne iş yapar neyer ne içer bilmem sadece sohbet bölümündeki madur olan bmw si calınan arkadasın son durumuna bakmak icin girdim böyle bi konu takıldı gözüme typermelihte komsum sayılırmıs adanada yasıyor ama icimden gecenler bunlar

Anlamadıgın tek bir konu var Eskiyi getir Yeni yi Götür Kampanyasında karar kılmışken Murat abi neden Mevcut kavramayı Upgrade ettirdi ? Ki ettirirkende zaten resimlerini cekip yollamıs canlı canlı ozaman denilebilirdi abi niye actırdın icini ? yenisini alacaktık hani diye ?

Hukuki olaya gelincede Canı yanmıs bir üyemiz var cemil abi Gecen hafta dolandırıldı elinden bmwsini alıp gittiler adamlar parayı vermeden adam 10 gundur kendini paraladı hic bir hukuki hak iddia edemezken böyle bir adalet dusuncesi olan ülkede bu konuyu savcı hakim hiç bi sonuca baglamaz sanmıyorum :D yinede ikitaraf icinde hayırlısı olsun umarım konusulup anlasılabilir.

Dem-Er
31-05-2013, 01:01
Abı,attıgın ıthamarın hepsını cevapladım,arkadaslar ornekde verdı ama yıne farklı frekansdasınız.
Farkındayım,amacın benı kotulemek ama verdıgın ornekler cok yersız abı. Zan altında bırakıp sonra bır sey yapmadım dıyorsunuz.
E sımdı ben Ahmete ıbnesın oglm sen dedım,adamda ıbne olmadıgını ıspatlamak ıcın malını kaldırıp masayamı koyması gerek? Koyöasa zan altında kalıcak ama bana gore ben oyle bır sey yapmadım....
Ama dedıgım gıbı saglık olsun,dogrular goruluyor,gorulmesede Allah goruyor,herkesın gonlune gore verıyor ınsallah dedıgınız gıbı...

Murat çım valla pes diyorum sana.Konuları saptırmanda üzerine yok tanımam...Beni burda insanlara hedef gösterdiğinin farkındamısın.Ben seni neyle itham etmişim hangi sözlerimle kötülemişim.Benim ne amacım olabilir kariyer mi yapacam 2 daire fazlamı satıcam.ayıp sana hiç yakışmadı. Senki beni tanıyan birisin.
O ibne örneğinde hiç hoş değil ayrıca.sana yakışmadı :( Sen burada gençlere örnek birisin dimi...Ben sana hakaret etmedim,bu yüzden mağdur edebiyatı yapma....
Ben sana baştada sordum ama cevabını alamadım...
Sen bu HGP nin sattığı malın arkasında durmayan kısacası 3 kağıtçının teki olduğunu bizzat bildiğin halde neden Melih i uyarmadın.Neden bu firma sorunlu bir firma bundan mal alma yada almayalım demedin.Ağabeylik bunu gerektirmez mi?
Senin tabiiki oradan gelecek paraya ihitiyacın yok ama bu arkadaşımızın zararına sebep olmadın mı hiç?Bırak senin bu malı getirmeni başkası veya kendi bile getirtse uyarman gerekmezmiydi?
Benim takıldığım noktalar bu yoksa gerisi teferruat sohbet....