PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : istanbul park saa megane rs

freelife
02-06-2013, 23:10
Emniyet kemerlerinizi takın , koltuktan sandalyeden düşmeyin ...:D, rollerden tanıdığınız bir ses pistte duymak böyle birşey işte ...sağol varol aytuğ başkan beni yalnız bırakmadın :)

SAA Megane RS le stanbul park 2 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=6ZwUNgFqoM4&feature=youtu.be)

SAA Megane RS İstanbul Park 3 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vUkQCkYZxHU)

Cliosportve
02-06-2013, 23:11
Dediğim gibi çok güzel eğlenceli olmuş ama Aytuğ başkan bu sefer fazla heyecan yapmış :D

_driver_
02-06-2013, 23:19
dip gaz dip gaz dip gaz
fren
içerden
şimdi üç
dinle beniii :D

freelife
02-06-2013, 23:20
Dediğim gibi çok güzel eğlenceli olmuş ama Aytuğ başkan bu sefer fazla heyecan yapmış :D

birde bana diyordu sen heycanlsın ben korkuyorum ..:D

F4R
02-06-2013, 23:33
sırf aytuğ hoca için izlerim bu videoları :)

Hikmet Gönül
02-06-2013, 23:35
Cok iyi kostu bugun rs..
Kocaman masallah.
Cok guzel bi gundu.kazalarda olmasaydi daha guzel olacakti.

Blackbird
02-06-2013, 23:35
Çok eğlenmişsiniz izlerken bende eğlendim ama çok fazla riskli kullanılmış gibi geldi pistteki diğer araçların tecrübesiz olduğunu düşününce.

freelife
02-06-2013, 23:38
Çok eğlenmişsiniz izlerken bende eğlendim ama çok fazla riskli kullanılmış gibi geldi pistteki diğer araçların tecrübesiz olduğunu düşününce.

benden daha tecrübesiz olacaklarını sanmıyorum kör misali yönlendirildim :)

freelife
02-06-2013, 23:39
sırf aytuğ hoca için izlerim bu videoları :)

o olmasa katılmazdım belki, hazılrıklarda 4 gün boyunca gece gündüz yardım etti sağolsun..

Aranel Ciryatan
02-06-2013, 23:46
biraz riskli olmuş sanki... bide benim yanımda biri devamlı böyle konuşsa atarım arabadan vallaha ben hiç gelemem. siz iyi dayanmışsınız vallaha. yok eğlenceli bişi demiyorum ama bana göre değil :D

Gko
02-06-2013, 23:49
goguslugu yumruklamadı mı ya o ses tonuna göre vurması lazımdı hahaha masallah iyi eglenmişsiniz :D

2.30 yakışmamış

freelife
02-06-2013, 23:50
goguslugu yumruklamadı mı ya o ses tonuna göre vurması lazımdı hahaha masallah iyi eglenmişsiniz :D

hareket olarak evet ama temas olarak hayır :D...

freelife
02-06-2013, 23:51
biraz riskli olmuş sanki... bide benim yanımda biri devamlı böyle konuşsa atarım arabadan vallaha ben hiç gelemem. siz iyi dayanmışsınız vallaha. yok eğlenceli bişi demiyorum ama bana göre değil :D

biz onun bu yönünü çok seviyoruz ..amaç eğlenmek sonuçta . evet videoda risk var gibide görünse dikkat edersen sadece 2 defa yakından geçtik diğerleinde baya mesafe var araçlarla aramızda .

gökberk
02-06-2013, 23:58
İlk videonun 2.24'nde başlayan hareketiniz çok yersiz olmuş yalnız.

doush
03-06-2013, 00:01
Aytuğ abimiz kim bilmiyorum da, abi okuyorsan seni indirirdim yemin ediyorum ben :D adam önünde fren yapıyor sen dip gaz diyorsun napsın içinden mi geçsin :D

edit:
bu yorumu 1.5 dk da yazmıştım 2.24 gördüm gerçekten yanlış olmuş. Benim yaşım kadar araba sürmüşsünüzdür tabi ama, nurburgringde aldığım kısa bilgide asla öndekini takip etmeyin, o geç fren yaparsa siz de yaparsınız demişti. Siz bir çok yerde doğru giderken Aytuğ abimizin hatasına düşmüşsünüz.

40 araba piste fazla olmuş.

rsulam
03-06-2013, 00:01
Çok tehlikeli araba kullandınız insanları riske soktunuz. viraj içinden geçiş yapmak hoş değil biraz saygılı olalım.

Low-Rider
03-06-2013, 00:02
video eğlenceli olmuş ama viraja girmeye hazırlanırken önünüzde ki içeri dalmanız çok riskli, bütün gün bundan şikayetçiydim bende genel olarak

freelife
03-06-2013, 00:03
İlk videonun 2.24'nde başlayan hareketiniz çok yersiz olmuş yalnız.

haklısın o yüzden birdaha yapmadık ..

freelife
03-06-2013, 00:10
Çok tehlikeli araba kullandınız insanları riske soktunuz. viraj içinden geçiş yapmak hoş değil biraz saygılı olalım.

bizim araçlarımız virajları iyi olan araçlar ,belki haklısınız ama 40 aracı çıkartmak ne kadar doğru orasınıda düşünmek lazım sonuçta herkes arabalarını özelliklerinle kullanmayı sever siz nasıl düzlükte yanımdan uçup giderken keyf alıyorsanız bizde virajlarda keyif alıyoruz ayrıca herkesin yaptığı şeyler bunlar ama herkes kendi yalnışlarını görmüyor . herneyse rahatsızlık verdiysem özürdilerim ilk deneyimimdi birdahakine daha dikkatli olurum .
birde şurası var ben zaten şeritimdeyeken açıktan alıp kapatırken üstüme geliyorsanız ben içteyim diye suçlu olamam malesef , yani içteki hep suçludur mantığıda yalnış sanki öyle değilmi. tekrar özürdilerim ..

F4R
03-06-2013, 00:14
ben mrs nin bu kadar iyi yol tuttuğunu bilmiyordum. hakkaten selefindeki araçlardan azda olsa üstün gibime geldi.

Low-Rider
03-06-2013, 00:16
ben mrs nin bu kadar iyi yol tuttuğunu bilmiyordum. hakkaten selefindeki araçlardan azda olsa üstün gibime geldi.

megeane efsanedir yol tutuş konusunda baya iyi

Low-Rider
03-06-2013, 00:18
bizim araçlarımız virajları iyi olan araçlar ,belki haklısınız ama 40 aracı çıkartmak ne kadar doğru orasınıda düşünmek lazım sonuçta herkes arabalarını özelliklerinle kullanmayı sever siz nasıl düzlükte yanımdan uçup giderken keyf alıyorsanız bizde virajlarda keyif alıyoruz ayrıca herkesin yaptığı şeyler bunlar ama herkes kendi yalnışlarını görmüyor . herneyse rahatsızlık verdiysem özürdilerim ilk deneyimimdi birdahakine daha dikkatli olurum .
birde şurası var ben zaten şeritimdeyeken açıktan alıp kapatırken üstüme geliyorsanız ben içteyim diye suçlu olamam malesef , yani içteki hep suçludur mantığıda yalnış sanki öyle değilmi. tekrar özürdilerim ..

Lafım size değil yanlış anlaşılmasın genel yazıyorum, 40 araç tehlikeliydi evet ama genel olarak herkes biraz daha saygılı olsa daha iyiydi, viraja girmek evet çok keyifli evet ama böyle dip dibe gitmek riskli. Ben bugün çok kez kendimi dışarı atmak zorunda kaldım, tam içeri dalıcam hop bir araba dalıyor içeri ve benim keyfim törpülendi baya bu yüzden.

freelife
03-06-2013, 00:24
Lafım size değil yanlış anlaşılmasın genel yazıyorum, 40 araç tehlikeliydi evet ama genel olarak herkes biraz daha saygılı olsa daha iyiydi, viraja girmek evet çok keyifli evet ama böyle dip dibe gitmek riskli. Ben bugün çok kez kendimi dışarı atmak zorunda kaldım, tam içeri dalıcam hop bir araba dalıyor içeri ve benim keyfim törpülendi baya bu yüzden.

kesinlikle haklısın katılıyorum yalnız videoda 2 kere bu olayın yaşandığını görüyorum diğerlerinde baya mesafe var fakat birinide kabul etmiyorum dikiz aynasına bakmayıp üstüme geliyor bariz bir şekilde ve ben frenliyorum kendimi sonra dışa açılıp bana bakıyor arkadaş ,ne yapıyorum diye halbuki dikiz aynasına baksa beni görüp üstüme gelmiyecek ve orda zaten virajdan çıkmak üzereyiz . bunun üstüne alınmakla alakası yok tabiiki herkes dikkatli olmalı bende sütten çıkmış akkaşık değilim sonuçta orda atmosferi ilk kez tadiyorum ve o heyecanlamı desek artık ne dersek diyelim :) yalnışlar olmuştur bunları görüp düzeltmekte ilerde yine bize düşüyor ...ama herkes ne kadar riske girdiyse bende o kadar girdim sadece bunu belirtmek istedim.
ve sendende özürdilerim eğer yalnışım olduysa sonuçta kimsenin keyfini bozmak istemezdim .

freelife
03-06-2013, 00:38
aytuğ başkanıda tanıyanlar bilir bu heyceanın v.s nin sadece makarasına olduğunu , gerçekten yorumlardan rahatsızlık duydum ( üzüldüm ) böyle olsun istemezdim ama tekrar tekrar izledim ve çok bir kötü durum göremedim nedense sadece aytuğ arkadaşıma kulak verince o heycean tarafınıza yansıyor ve risk varmış gibi hissediyorsunuz . sesini kısıpta seyredin birde .
Tekrardan özür dilerim

gespenster
03-06-2013, 00:43
tarlada dip gaz demıs abimiz :) fakat gp nin virajda zorlandığı yerde megane iyi toplamış virajı
tebrikler.

freelife
03-06-2013, 00:48
tarlada dip gaz demıs abimiz :) fakat gp nin virajda zorlandığı yerde megane iyi toplamış virajı
tebrikler.

işte kendini öyle bir kaptırmışki dursakta dipgaz diyor :D..eve geldik hala dipgazdayız :)..amaç eğlenmekti ama bazı yorumlar beni üzdü açıkcası .

M3CSL
03-06-2013, 00:48
biraz agresif surus olmus 40 aracta belli bolumlerde ana baba gunu gibi olmus pist.
mini gpyi iyi zorlamis virajlarda mrs gostermis yol tutusunu..

blumenberg
03-06-2013, 00:53
konuşan adam bu işi biliyor arkadaş heyecanlandım :)

Turboğuz54
03-06-2013, 01:10
Cok eğlenceli olmuş bence yol tutuşuda cok güzelmiş sonda noldu baskıya birden bire

freelife
03-06-2013, 01:16
Cok eğlenceli olmuş bence yol tutuşuda cok güzelmiş sonda noldu baskıya birden bire

ısınınca ayırmadı ..düzeldi hemen ama moralim bozuldu çıktım bende erkenden ..

Cem.B
03-06-2013, 01:18
ilk videoda düzlüğe gelmeden önce yoldan çıkışınız çok tehlikeli olmuş 2 aracın ortasından girmek

eyv araç yol tutar diyorsunuzda dönmeyeği videodan belli zaten o yüzden virajlarda zevk almak isterim yol tutuyor lafı biraz değişik olmuş o anı izleyince

bu arada 40 araba hakikatten fazla olmuş böyle devam ederse sıkıntı

erhanarici18
03-06-2013, 01:22
bu adam yanımda olsun kazanamıycağım yarış yoktur
bi saattir gülüyorum :D :D :D

ProdriveSTI
03-06-2013, 01:30
Ozan abi cok canimi cektirdin yahu,burdan izlemek keyifli ve kolay geliyor.Tabi sicagi sicagina yasamak var onu bide,bize de nasip olur cikmak ins.

freelife
03-06-2013, 01:33
ilk videoda düzlüğe gelmeden önce yoldan çıkışınız çok tehlikeli olmuş 2 aracın ortasından girmek

eyv araç yol tutar diyorsunuzda dönmeyeği videodan belli zaten o yüzden virajlarda zevk almak isterim yol tutuyor lafı biraz değişik olmuş o anı izleyince

bu arada 40 araba hakikatten fazla olmuş böyle devam ederse sıkıntı

zaten o ilk turdu ve bidaha denemedik , orasıda viraj değil bariz U dönüşü ...evet orda bir hata yaptım . ....aslında pistteki deneyimimde burdaki video paylaşma deneyimimde ilk oldu ve öğrendimki video paylaşmamak gerek kendimi bütün günün suçlusu gibi hissetmeye başladım .
zaten ordaki hareket doğru olsaydı yoldan çıkmazdım değilmi ....

freelife
03-06-2013, 01:36
Ozan abi cok canimi cektirdin yahu,burdan izlemek keyifli ve kolay geliyor.Tabi sicagi sicagina yasamak var onu bide,bize de nasip olur cikmak ins.

bence gelip katılmalısın anlatmakla olmuyor , ama video paylaşma benden abi tavsiyesi sana ..

Galip
03-06-2013, 01:51
Cok eglenceli olmus aytug abi yardirmis yine :) pist gercekten 40 aracla haddinden fazla oldu 25 arac oldugunda bile ani fren ve kontralarda arkadaki araci bile kollamak gerekiyor

Oznsrl
03-06-2013, 02:07
Aytuğ abiyle beraber çıkıcağınızı söyledikten sonra efsane bi video çıkıcağını anlamıştım :D SAA Megane Rs e de maşallah yazılımsız halde yazılımlı rs lerden iyi yürüyor maşallah diyelim allah petlas tekerine taş değdirmesin :) :) :)

Mr.K
03-06-2013, 02:13
auhauhuah ben gaza geldim şerefsizim :D

guwen_ar
03-06-2013, 02:18
Wayyy aytug baskan adamsin :D reno deyince akla gelen ilk isimlerden...
Taniyan bilir aytug abi heycan yapmaz onun tarzi bu :D

yiğit
03-06-2013, 02:30
Ekip iyi tehlikeli ama eğlenceli olmuş :)

B!Rtan
03-06-2013, 02:59
video muhabbet güzeel olmuş ama virajlarda ciddi tehlikeler atlatılmış. zaten tekeriniz toprak yüzü görmüş buna bağlı olarak. eğer ilk deneyiminizse bi dahakine kesinlikle çok daha iyi olucaktır. tur attıkça insan daha hakim oluyo herşeye. ama frenleri çok dengeli kullanmaktan geçiyo iş. tebrikler.

mert_can 41
03-06-2013, 04:07
Hahaha video yu izlerken çok güldüm ve keyif aldım viraja girerken bas dediğim zaman bas frene ben bas diyince ama frene bas demeyi unuttu abi arada :D abiyi rolling videolarından biliyorum bi ara hadi 2 boy hadikopta gel demesini bekledim

PiscocuK
03-06-2013, 07:52
bence gelip katılmalısın anlatmakla olmuyor , ama video paylaşma benden abi tavsiyesi sana ..

paylaşılmış bir çok video var kimse bu tarz yorumlarda bulunmadı demek ki birazda sizde var hatalar

günün sonunun en azından güzel bitmesi kaza bela olmaması sizin açınızdan en büyük şans olmuş

video için teşekkürler

MatraX_07
03-06-2013, 10:56
hahahaha adamsın aytuğ başgan :D
Ozan abi kopturmussun valla :D Masallah keyıf aldıysan ne mutlu

ahm_
03-06-2013, 13:12
Kendimi görmek güzelmiş siyah debriyajın sıyırmasına çok üzüldüm gördüm sol tarafta sizi güzel video olmuş ama biraz acemilik var gibi yoldan çok çıkılmış videoda düzlükteki yandan fışırtı sesi gelende benim =) siyah megane rs 3 kapı numaralı

GokhanRS
03-06-2013, 13:22
bende istiyorum :D

Zero
03-06-2013, 15:59
2. Video 3:47 :D :D

AB01
03-06-2013, 16:10
Heyecanlı co-pilot sanırım o heyecanla birde tespih sallıyor:)

Yalnız direktiflerini roll videolarında da görmüştüm, burda da dinledim. Beğendim.=)

GokhanG
03-06-2013, 18:37
ortaya dalmayacaktın orda :)

gemsazr9
03-06-2013, 19:01
ortaya dalma hariç bence yerden yere vuralacak hata yok . özellikle durup dururken yanlayan bmw leri düşünürsek .

Can's
03-06-2013, 19:05
masallah favorım pıstte megane rs
bu arkadasın vıdeolarını takıp edıyorum cok guzel spıkerlık yapıyor bır gun tekırdag tarafında deneme olursa bende gelmek ısterım

freelife
03-06-2013, 20:02
ortaya dalma hariç bence yerden yere vuralacak hata yok . özellikle durup dururken yanlayan bmw leri düşünürsek .

bencede sence :), aytuğun sesi adrenalini artırıyor sanırım seyrederken :D...

e.bas
05-06-2013, 09:11
Keyifle izledim :) Asr İptali yaptırdıktan sonra ilk organizasyonda bende aranızdayım :)

freelife
05-06-2013, 20:37
Keyifle izledim :) Asr İptali yaptırdıktan sonra ilk organizasyonda bende aranızdayım :)

Asr iptalinde sınırı yüksek tut bende 160 km de tekrar devreye girdiğinden sürekli devre dışı bırakmam gerekiyordu ve unutuyordum ..
ayrıca diğer araçların kameralarından izledim aracımı hiçte öyle tehlikeli işler yapmamışız ,bence o yoldan çıkma dışında birtek cuprayla yakınlaştım onun dılında çokta başarılıymışım diye düşünüyorum ( ilk kez piste çıktığım düşünülürse )

FeaTuRiNG
05-06-2013, 20:49
Aytuğ Abim maşşalah : ) İnşallah hep böyle kazasız belasız devam edersin Ozan Abi.

Tekrarı olacaktır organizasyonun kesinlikle daha az araç aynı anda pistte olmalı.. kontejyan usulu..

kelalper
05-06-2013, 21:01
Ozan güzel olmuş ama şu da var. Piste çıkmadan önce briefing salonunda bir sürü şey söyleniyor araba geçme ile alakalı. Onlardan biri de virajda araba geçmemek. Bunların dışında bi yerde aytuğ çok büyük hata yaptırmış kaza olmaması iyi. Miniyi viraj içerisinde geçmeye çalışıyorsun ve Aytuğ dip gaz diyor. İyi araba tutunmamazlık yapıp dışa kayıp miniye girmediniz. Bi de sürekli dip gaz iyi bir şey değil. Gaz pedalını 6-7 kademe olarak kullanmaya çalış. Yol tutuşun artar viraj çizgin düzelir ve hızlanman iyileşir hem de lastiklerin daha uzun süre dayanır.

mig
06-06-2013, 18:32
Ozan, senin tek hatan (aslinda sansslzligin) yanindaki arkadas ile piste cikmak olmus. Etkilenmissin malesef yorumlardan. Egitmenlik yapmasi konusunda aranizda bir diyalog mu oldu cikmadan once ?

Pistte baska araclar varken yapilmamasi gerekenlere yonelik ogretici bir video paylastigin icin tesekkur ederim. Ben 2 aracin ortasindan gecip yoldan ciktiigin yere kadar tahammul edebildim yanindaki arkadasa. Ya orda farkli bir durum olup da en sagdaki arac ice kapansaydi? O zaman burda cok eglenceli olmus geberdik gulmekten diyen arkadaslar heralde cok gecmis olsun dileklerini iletirdi. Bunlarin sakasi yok cidden. Ben de cok risk aldim, kendimi kaptirdim, hata yaptim. Bence en hayirlisi olmus paylasman. Hizlandirilmis egitim gibi dusunmek lazim bu olayi bence. Gelecekteki bircok yanlisin onune gecilebilir.

SekoLive
06-06-2013, 19:10
iyi eğlenmişsinz ama sizle aynı pistte olmayı istemezdim tanımadığınız adamların arasından gereksiz bir şekilde geçip karşıya cıkmssnz sizle birlikde onlarda sarmaş dolaş olabilirdi...

trgy
06-06-2013, 19:24
muhteşem olmuş ya sayenizde iyi güldüm:D

ama çok tehlikeli bir sürüş olmuş.

bir de spiker arkadas daha önce istanbul parka çıktımı?

Eriador
06-06-2013, 21:59
Su an yeni izliyprum 1:13 deyim ( Dinle beni ) bole giderse video nun yarisinda co pilot pilot a tekme tokat dalicak :)
---

Yeni birsey yazmaya gerek yok onceki yorumlarda yazilan yazilmista.Co Pilot arkadas biraz sakin olmali pist disinda iken bile dip gaz dip gaz pist te dalmaya calismak neyin pesinde ? Neyseki siz trafik e saygi gostermisiniz

fatihob
06-06-2013, 23:01
1.05 Mini ve 1.50 Audiyi geçişleriniz onların size yol vermesi sayesinde olmuş. Virajda onlarda içe kapanıcak doğru noktayı beklerlerken siz erkenden içe kapanmış ve onların çizgisini bozmussunuz, onlarda çarpışmamak için dışarıda kalmışlar. Zaten 2 araba arasıdan geçisizinden sonra izlemedim. İyiki Mustang size vurmamıs orda.

Brifingte viraj içinde geçiş yasak deniliyor. Kimse o yüzden viraja girmeye başladıgı anda aynaya bakmak zorunda değil, hatta aynaya bakamayada bilir zaman kasıyorsa.

19 Mayıs İstanbul Park - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=WvueVPz_Gj4)

Bu videoda sağ koltuktaki benim. 8.50 gibi Maganeye yaklasıyoruz ama geçme diyorum görmemiştir belki aynadan. Brifingler boşa verilmiyor içten geçmek marifet değil, önümüzdekiyle yarışmıyoruz sadece keyif yapıyoruz.

Viraj içi geçiş yapanlara söylüyorum lütfen yapmayınki viraj kasarken zevk alabilelim.

es026
07-06-2013, 13:32
Çok güzel video olmuş ellerinize bileğinize sağlık.

b.ustaoglu
07-06-2013, 13:39
haha ozan abi çok eğlenceli olmuş :D

UNAL
08-06-2013, 21:09
SS-VE çekişmeli videolarında tanıyoruz sanırım Aytuğ abimizi. Evet riskli kısımlar olmuş ama sonucunda kötü olaylar olmadığını bilmemizden sanırım, izlerken çok keyif aldım özellikle Aytuğ abimizin yorumlarıyla oldukça keyif katmış. Debriyajınız için geçmiş olsun, ben sonraki videoların daha temiz olacağından ve yine keyifle izleyeceğimize eminim, teşekkürler.