PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yanlış Plakaya Muayne Cezası?

zekky
04-06-2013, 02:29
Eskişehir yolunda ümitköy köprüsü altında toplandık bugün yine direniş için.
Hiçbir sıkıntı taşkınlık vb çıkarmadan istiklal marşı 10. yıl marşı okuyup korna çaldık.
Tam çıktım eve geliyorum jandarma trafik çevirme.
Muaynem geçmişti ve ceza yazdı. ZK olan plakamı ZB olarak yazdı ve 1 hafta süre verdi.
Şimdi sorum plaka yanlış ama diğer bilgiler benim doğru.
ZB plakalı aracamı yazıldı yoksa bir şekilde düzeltilirmi?
Benim derdim ceza değil cezamı öderimde bu hafta yaptırmazsam trafikten men mi olucam? Yoksa ZB plakalı yazılan araçmı olucak?
10 gün sonra Mersine gidicem orda yaptırıcam zaten. Eğer bir şekilde sisteme girerken ceza düzeltiliyorsa gitmeden yaptırim sonra mersin yolunda bağlamasınlar. Ama yok yanlış yazıldıysa birşey olmazsa Mersinde yaptırırım.

By CrAzY
04-06-2013, 02:33
Her ihtimale karşı düzelttirin siz.

depence
04-06-2013, 02:36
Devam et gitsin soran söyleyen olursa haberim yok benim böyle bişeyden de geç gitsin

slowmotion
04-06-2013, 04:17
Yillar once polis haksiz yere babama ceza yazmisti. 140 yerine 130 yazmis plakayi. Hic bir sekilde ceza karsimiza cikmadi. Su anda ellerinde bilgisayar var yanis yazinca bilgileri gorememisler anlasilan. Normal olarak hic ceza yememis gibisin bence. Bilen arkadaslar yazarlar yine kardesim. Mersine gelince haber et goruselm

onursumer
04-06-2013, 04:33
detaylı bilgim yok plaka yanlış olduğundan hiç ceza yememiş oluyorsun diye düşünüyorum

ilk başta ceza yazılırken alt nusha ile birlikte düzeltilmesi gerekiyordu bence

şu saatten sonra polis aa yanlış yazmışım diyip senden nushayı isteyemez

polisteki nusha uzerindede duzeltme yapamaz itiraz hakkı doğar direk

ErayCerit
04-06-2013, 13:21
şşşşşş abi karıştırma hiç :) öyle bir ceza yok,ne duydun ne gördün :)

01ayk01
04-06-2013, 14:11
oyle sey olurmu duzelltir.. senin plakan zk iken zb yazmislarsa ve zb plakali ayni rakamlarda baska arac varsa ona sikinti cikabilir yazzik gunah adama.

mrt_tsn
04-06-2013, 16:05
kardesım tc ve ya ehlıyet no dogruysa plakanın onemı yok o cezayı gunler sonra cezalı odersin, bendede ROB olan plaka yerine BOR yazmıstı ama 3 yıl sonra odedım o derece yanı.

ismailozkan_01
04-06-2013, 16:36
sisteme giren trafik memuru arkadaş plakayı girdiğinde marka , model yılı ve renk tutmadığından dolayı sistemden araştıracaktır örneğin , 34 zx www şeklinde girince o serideki aynı marka model ve renkteki araçlar listelenir ve gereken ceza yazılır saygılar...

JosephuS
04-06-2013, 17:26
Kardeş Araca bakarlar o araç senle alakalı çıkmazsa ihtimalleri denerler yine yersin cezayı...

battalgazi
04-06-2013, 18:33
Zeki aynı durum geçen hafta başıma geldi insanın yatırası gelmiyor ama sürekli bir vicdan azabı olmuyor gidip bölge trafiğe düzelttirdim diğer aracın plakasına hemen işlemişler araç doğrumu vs bakan olmamış düzeltmeyi yaptı makbuza doğru plakayı paraflayıp verdiler,ödemesem diğer aracın sahibide ilerde araştırmasa para ondan çıkacaktı tabi davalık bir durum olduğunda makbuzda ehliyet bilgileri vs yazıyor faziyle devlet geri alır hiç uğraşma derim

dgoo
04-06-2013, 18:37
Şu otomasyon ortamında cezanın hala ortadan kaybolacağını düşünmek tuhaf.
Cezanı öde kardeşim kaçamazsın.

zekky
04-06-2013, 18:57
Teşekkürler herkes'e.
YALNIZ birşey söylicem ben yukardada açık açık yazdım cezamı öderim o sorun değil dedim.
Cezadan kaçmaya çalışmak diğer plakaya kitlemek gibi bir düşüncem YOK!
Benim tek derdim diğer plakaya yazıldığından dolayı ben 1 hafta sonra men olucammı olmiyacammı?
Ona göre Mersin'e gittiğimde yaptırıcam.
Tekrar söylüyorum cezamı başkasına ödetmek gibi sahtekarlık gibi bi derdim YOK!

JosephuS
04-06-2013, 19:19
Plakayı düzelttirirseniz bir hafta sonra men olursun
düzelttirmezsen diğer araç men olur olay bu..
düzelttirmezsen diğer plakalı aracı yolda polis durdurur sorgularsa yada plaka tanımlama sistemine girerse arkadaşın arabayı direk bağlarlar sorgusuz sualsiz o zaman olay maddi boyutla alakası olmaz arkadaşın aracının yatmasıyla son bulur.

zekky
04-06-2013, 19:26
düzelttirmezsen diğer plakalı aracı yolda polis durdurur sorgularsa yada plaka tanımlama sistemine girerse arkadaşın arabayı direk bağlarlar sorgusuz sualsiz o zaman olay maddi boyutla alakası olmaz arkadaşın aracının yatmasıyla son bulur.

O halde düzeltirim kimseyi mağdur etmem.
Yalnız tüvtürk sorgusunda zb diye bir plakada yok o plakaya kayıtlı araç yok.
Herneyse ben üzerime düşeni yaparım.
Herkese tekrar teşekkürler

01ayk01
04-06-2013, 20:18

bende kendimce bundan bahsetmeye calismistim. sizi herhangi biseyle itham etmedim yanlis anladiniz.. yanlis anlasildiysam kusura bakmayin.

ErenErdem
04-06-2013, 20:30
araç tescil sorgulamadan bakılabilir, eğer o plakaya kayıtlı bir araç yoksa bırakın kalsın. Ama plaka tescil edilmişse düzeltin derim.

chatlaxs
04-06-2013, 21:45
muayene yok diye ilk kez mi yakalınıyorsun ? eğer öyleyse 2. kez yakalanırsan ozaman bağlanır aracın