PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Armageddon Jetstream C6 Z06 Istanbul Park 02.06.13

BravoHGT86
04-06-2013, 23:54
Videolar silinmis sanirim acilmiyor.

Armageddon
04-06-2013, 23:56
...............

BravoHGT86
05-06-2013, 00:04
2 videoyu da yeni koydum, bende açılıyor? Anlamadım valla... :rolleyes:

Tikladigimda video is deleted yaziyordu, suan aciliyor sorun yok:)

Armageddon
05-06-2013, 00:10
Bu konuya ne oldu birtek bende mi böyle??? benim ilk mesajım en altta, mesajlar birbirine mi girdi ne oldu :)

BravoHGT86
05-06-2013, 00:28
Bu konuya ne oldu birtek bende mi böyle??? benim ilk mesajım en altta, mesajlar birbirine mi girdi ne oldu :)
Bendede ayni sekilde:) Benim msj'dan sonra oldu galiba.

Armageddon
05-06-2013, 00:31
...............................

Armageddon
05-06-2013, 01:38
Arkadaşlar, pist konusuna yazdığım gibi toplamda 3 hızlı tur atabildim. İlk turum ve 3. turum biraz aksiyonlu. Frenlere hiç güvenemiyorum çünkü 1 tur sonrası hidrolik hemen kaynamaya başladı ve açıkcası hiç istediğim gibi fren yapamadım, fren noktası kasamadım. En hızlı turumda 3-4 tane de araç geçmişim ve çizgimi bozduğum için zaman kaybettim. Özellikle s öncesi virajda karşıma çıkan maserati orada epey zaman kaybetmeme neden oldu. Onun dışında z06yla pratik yapmış oldum zamanın çok daha aşağı inebileceğini düşünüyorum.

Arabanın pistteki tepkilerini anlamaya çalıştığım ilk tur:

02062013-istanbul-park-corvette-c6-z06-first-lap_2428239

02.06.2013 Istanbul Park Corvette C6 Z06 First Lap by armageddon06 - Car Videos on StreetFire (http://www.streetfire.net/video/02062013-istanbul-park-corvette-c6-z06-first-lap_2428239.htm)

2:20 yaptığım 3. tur

02062013-istanbul-park-corvette-c6-z06_2428238

02.06.2013 Istanbul Park Corvette C6 Z06 by armageddon06 - Car Videos on StreetFire (http://www.streetfire.net/video/02062013-istanbul-park-corvette-c6-z06_2428238.htm)

iyi seyirler :)

Driver
05-06-2013, 09:25
maşallah :)

ghibli06
05-06-2013, 09:30
2:20 attığın tur nefisti Armağan, bir sonraki yarış daha iyi oluruz inşallah :)

Armageddon
05-06-2013, 09:39
Telefondan videolar görünmüyor sanırım, link ekledim.

maşallah :)

Teşekkürler :)

2:20 attığın tur nefisti Armağan, bir sonraki yarış daha iyi oluruz inşallah :)

Teşekkürler :) Daha pratik yapmam lazım Z06yla bu pistte. Öncelikle fren merkezini izole edeceğiz, dot 5 hidrolikle nasıl hemen kaynıyor anlayamadık. İzolasyon yapıp bu problemi çözmeyi planlıyoruz. Öte yandan hangi viraja kaçıncı viteste girmek en yüksek performansı verir onu netleştirmem lazım... Bir de şu lastik basıncı konusu var, onun da üzerine eğilelim bakalım da hakettiği dereceyi yapsın Z06.

Öte yandan senin için de çok güzel deneyim oldu, piste alıştın, bir sonraki organizasyonda inşallah yağmur falan yağmaz da sen de iyice tadını çıkarırsın :)

_FaRuK_
05-06-2013, 09:42
itinayla seyrettik bol alevliydi düzlükte

ghibli06
05-06-2013, 09:44

Teşekkürler :) Daha pratik yapmam lazım Z06yla bu pistte. Öncelikle fren merkezini izole edeceğiz, dot 5 hidrolikle nasıl hemen kaynıyor anlayamadık. İzolasyon yapıp bu problemi çözmeyi planlıyoruz. Öte yandan hangi viraja kaçıncı viteste girmek en yüksek performansı verir onu netleştirmem lazım... Bir de şu lastik basıncı konusu var, onun da üzerine eğilelim bakalım da hakettiği dereceyi yapsın Z06.

Öte yandan senin için de çok güzel deneyim oldu, piste alıştın, bir sonraki organizasyonda inşallah yağmur falan yağmaz da sen de iyice tadını çıkarırsın :)

benim arabam ve vaktim müsait olsun her organizasyona gelirim bundan sonra, ekibimiz güzel, tır olayını da otomatiğe bağlarsak kafamız rahat turlar döneriz :)

Armageddon
05-06-2013, 09:49
itinayla seyrettik bol alevliydi düzlükte

Hadi ya, alev atıyorum demek arkadan....

benim arabam ve vaktim müsait olsun her organizasyona gelirim bundan sonra, ekibimiz güzel, tır olayını da otomatiğe bağlarsak kafamız rahat turlar döneriz :)

Valla kafam ütülendi, keşke kulaklarıma pamuk falan alsaymışım tüm gün o gürültünün içinde başım ağrıdı valla :) Bundan sonraki organizasyonda tır olayını çözelim artık valla sağır olacağım Ankara'dan gidip dönerken :D

yusufbatırel
05-06-2013, 11:26
vırajlarda savruluyor dıye herlade yavaslıyorsunuz bıraz daha ıyı sureler cıkar masallah

Zero
05-06-2013, 12:28

Motulun rbf serisi hidroliğini araştırın isterseniz rbf660 sanırım sizin işinizi görür.Bide izolasyon yaptınız mı kaynama sorununu çözersiniz bence.Sesiyle gidişiyle hayran kaldık bu problemleri çözerseniz bide nos basarsanız bence süpersportta sizden iyi dönen çıkmayacaktır.Ayrıca alevi arkadanda değil alttan arkadan karışık atıyor bilginize :)

blumenberg
05-06-2013, 12:36
cok güzel bir zamanla ilk etap için :) kaçın altına inecek bende merak ediyorum armagan abi :)

Onrcn
05-06-2013, 13:28
Daha cok gideri var, eminim yakinda muhtesem zamanlar cikacak ; )

M3CSL
05-06-2013, 15:06
amerikanlar ne kadar yol tutmaz densede zo6 ve zr1 ile vette bu isi bozdu ring sureleride ortada maslla.

Antalyalogy
05-06-2013, 16:16
Sese bittim.Tebrikler .İnşAllah daha aşağıya çekersiniz sürenizi..

Armageddon
05-06-2013, 16:37
vırajlarda savruluyor dıye herlade yavaslıyorsunuz bıraz daha ıyı sureler cıkar masallah

Teşekkürler :) Viraj öncesi zaten gereğinden önce yavaşlıyorum, çünkü dediğim gibi frenlere pek güvenemiyorum. 3 turda bu kadar oldu, zaten ilk videoyla ikinci video arasında da çok fark var. Biraz daha pratik yaparsam bence güzel süreler çıkacaktır :)

Motulun rbf serisi hidroliğini araştırın isterseniz rbf660 sanırım sizin işinizi görür.Bide izolasyon yaptınız mı kaynama sorununu çözersiniz bence.Sesiyle gidişiyle hayran kaldık bu problemleri çözerseniz bide nos basarsanız bence süpersportta sizden iyi dönen çıkmayacaktır.Ayrıca alevi arkadanda değil alttan arkadan karışık atıyor bilginize :)

Çok sağolun, yazdıklarınıza bakıp en güzel çözümü bulmak istiyorum ben de :) Bu arada short throw ve coil over da almayı planlıyorum madem böyle bir işe girdik, tam olsun :D

cok güzel bir zamanla ilk etap için :) kaçın altına inecek bende merak ediyorum armagan abi :)

Ben şu fren işi çözülünce, pratikle, coil over ve nos vb de basınca 2:10-2:12 döner diye düşünüyorum, bakalım inebilecek miyiz...

Daha cok gideri var, eminim yakinda muhtesem zamanlar cikacak ; )

Sağolasın Onurcan, inşallah :)

Armageddon
05-06-2013, 16:39
amerikanlar ne kadar yol tutmaz densede zo6 ve zr1 ile vette bu isi bozdu ring sureleride ortada maslla.

Sese bittim.Tebrikler .İnşAllah daha aşağıya çekersiniz sürenizi..

Çok teşekkürler arkadaşlar :)

keskinli_ali
05-06-2013, 18:27
çok iyi maşşallah tebrikler

CUB
05-06-2013, 19:28
Çok güzel bir zaman ve çok daha iyi olacağına eminim örneğin çok yorgundun bütün gece beraber acılı biber yedik :) sabahına birden yola çıktın dinlenmiş olsan bile bu sn ye düşerdi ;) . Fren hidrolik işini bende bi araştırıyım bakalım ne yapabiliriz.

Armageddon
05-06-2013, 21:27
çok iyi maşşallah tebrikler

Çok teşekkürler :)

Çok güzel bir zaman ve çok daha iyi olacağına eminim örneğin çok yorgundun bütün gece beraber acılı biber yedik :) sabahına birden yola çıktın dinlenmiş olsan bile bu sn ye düşerdi ;) . Fren hidrolik işini bende bi araştırıyım bakalım ne yapabiliriz.

Eskiden urfa yerdim, şimdi adanayı daha çok seviyorum :D Şu günler geçsin, çok daha güzel süreler gelecek inşallah :) DİRENİŞE DEVAM!!!

997TT
05-06-2013, 23:07
Vıdeoda cızgı-fren-gaz noktaları gorunmuyor,oyuzden yorum yapamıyorum :(
2:20 nın altı gelecegı kesın ;)
Hıdrolık SRF koy,sakın 5.1 koyma,zahmetlı....
Aracda mekanık neler var?Sway-coıl-Lastık vs?

Armageddon
06-06-2013, 01:25

Öneri için teşekkürler :) Evet yol pek çıkmamış :( Bir dahaki sefere inşallah... Yürüyen standart araçta, lastik olarak 285/30/19 , 335/30/20 PZerolar var. Basınçları kaçtı hiç bir fikrim yok :D Şu coilover kiti aklımdaydı ne zamandır, onu almayı planlıyorum.

Corvette - Johnny O (http://www.westcoastcorvette.com/p-4724-corvette-johnny-oconnell-signature-suspension-black-edition-stage-2-pfadt-racing-1997-2013-c5-c6-z06.aspx)

Ama nasıl ayarlayacağız onu istanbulparka göre, onu düşünüyorum...

997TT
06-06-2013, 01:33
Ayar kolay. Senin aracin vitaj demirini elden gecir mutlaka.
Ayrica motor/sanZiman yag isilari nasil?
Bir dahaki pist gununde eger 2:17 yaparsan muthis olur.
Aracda sadece lastik mi var mod olarak?

Armageddon
06-06-2013, 01:47
Ayar kolay. Senin aracin vitaj demirini elden gecir mutlaka.
Ayrica motor/sanZiman yag isilari nasil?
Bir dahaki pist gununde eger 2:17 yaparsan muthis olur.
Aracda sadece lastik mi var mod olarak?

Hiç bir ısıya falan bakmadım o pist gününde.... Baksana nosum bile boşmuş biraz ilginç bir gün oldu... Yürüyende mod olarak bir tek lastik var, büyük jant da ne kadar mod o da tartışılır tabi de... motor yapılı...

Armageddon
20-06-2013, 00:35

Bu SRF yağı nerden bulabiliriz acaba Ankara'da bulamadım..... ***** pist günü var yine yakında :)

Eyup Duygun
20-06-2013, 11:42
Masallah cok keyıflı oldugu buradan bellı , sesler cok güzel.

Armageddon
20-06-2013, 11:59
Masallah cok keyıflı oldugu buradan bellı , sesler cok güzel.

shkodra
20-06-2013, 17:49
Maşallah nazar deymesin. En beyendiğim araçlardan bir tanesi. Hatta nos ile 1500bhp olabileceğini duydum. Eğer doğru ise sitenin en hızlısı olur. F1 araçları 850bhp ile İstanbulParkı 1.30 civarı dönüyor ise siz 1 dakkikanın altına inersiniz. Bu güzel sonuçları sizden bekliyorum.

Onrcn
20-06-2013, 18:14
Maşallah nazar deymesin. En beyendiğim araçlardan bir tanesi. Hatta nos ile 1500bhp olabileceğini duydum. Eğer doğru ise sitenin en hızlısı olur. F1 araçları 850bhp ile İstanbulParkı 1.30 civarı dönüyor ise siz 1 dakkikanın altına inersiniz. Bu güzel sonuçları sizden bekliyorum.

Bu yazdiginda ciddi olmamani umuyorum :D Korfez i 1 dakika alti donemeyen var :D

Gko
20-06-2013, 18:22

nerdeyse 2 katı güçe sahip. 1.30/2=45 saniye dönmezse arabayı yakması lazım

Zero
20-06-2013, 18:51
Bu SRF yağı nerden bulabiliriz acaba Ankara'da bulamadım..... ***** pist günü var yine yakında :)

Yanlis yonlendirmek istemem ama sanirim Istanbul Maslakta EBC distributorunde var gibi hatirliyorum.Murat Beyle bir konusun isterseniz oldukca ilgili sagolsun cok yardimci oldu banada. 0212 346 43 21 Atatürk Oto Sanayi Sitesi 1.Kısım A Blok No:63 Maslak

Onrcn
20-06-2013, 19:00
Yanlis yonlendirmek istemem ama sanirim Istanbul Maslakta EBC distributorunde var gibi hatirliyorum.Murat Beyle bir konusun isterseniz oldukca ilgili sagolsun cok yardimci oldu banada. 0212 346 43 21 Atatürk Oto Sanayi Sitesi 1.Kısım A Blok No:63 Maslak

Muhtemelen vardir ,olmasada bulur :) bende Murat'a yonlendirdim ; )

Onrcn
20-06-2013, 19:01
nerdeyse 2 katı güçe sahip. 1.30/2=45 saniye dönmezse arabayı yakması lazım

Ciddi misin ?

Zero
20-06-2013, 19:05
Ciddi misin ?

Bence yazilanin ciddiyetinin ne derece oldugunu ozetlemis formulle 45 saniye cikartarak yani hic ciddi degil :)

shkodra
20-06-2013, 19:36

Arkadaşlar kusura bakmayın yaşlılık işte. Hatalı yazmışım 2 dakikanın altına inersiniz diyecektim.
Tekrar çok çok özür diliyorum.

senna
20-06-2013, 20:21
Pfadt lazim bu arabaya:)

İncelemissindir kesin oradaki bushing setlerden birde coilover lazim:)

Gko
20-06-2013, 21:08
Ciddi misin ?

Bence yazilanin ciddiyetinin ne derece oldugunu ozetlemis formulle 45 saniye cikartarak yani hic ciddi degil :)

teşekürler :D

Onrcn
20-06-2013, 21:55
teşekürler :D

Yok yani icimde bir his vardi o yuzden giydirmeye baslamadim haha yoksa agir sovesim vardi hahuahuaha

Gko
20-06-2013, 22:04
Yok yani icimde bir his vardi o yuzden giydirmeye baslamadim haha yoksa agir sovesim vardi hahuahuaha

neyse ki ucuz yırttık hahaha :D

konu hiç olmasın. c6'nın maşallahı var cidden çok begeniyorum

Zero
20-06-2013, 22:44
2İstanbul Park pist günlerindede bulundum o kadar süper spordan süper modifiyeli yol araçlarına kadar birçok harika araç çıktı aklımda ses olarak unutamadığım 3 araçtan biridir Armageddon c6 aynı zamanda düzlük performansıda ciddi göz dolduruyordu.1.sıraya tartışmasız Vural Ak ın Ford GT 40ını koyduktan sonra(ses olarak söylüyorum duyanlar duymayanlara illaki anlatmıştır bambaşka birşeydi o :) ) kfl s2000le c6 nın sesi unutulmazlar arasına girdi..

Armageddon
21-06-2013, 14:30
Maşallah nazar deymesin. En beyendiğim araçlardan bir tanesi. Hatta nos ile 1500bhp olabileceğini duydum. Eğer doğru ise sitenin en hızlısı olur. F1 araçları 850bhp ile İstanbulParkı 1.30 civarı dönüyor ise siz 2 dakkikanın altına inersiniz. Bu güzel sonuçları sizden bekliyorum.

Teşekkür ederim :) Araç atmosferik 700 Hp civarı. Şu an üstünde 175hplik nos var, 900-950 HP diyelim. Gerekirse daha çok nos basabilirim ama çok da sağlıklı ve mantıklı olmaz. Hele pistte hiç niyetim yok. 1500Hp dediğiniz araç öteki araç Camaro Turbo. Evet 1500 Hp hatta daha fazla potansiyeli var onun fakat z06 varken onu piste çıkarmayı pek düşünmüyorum açıkcası çünkü biliyorsunuz herşey güç değildir... Öte yandan Z06yla da 2 dakikanın altı yapabileceğimi hiç sanmıyorum :D birçok yürüyen modifiyesi ve özellikle slick lastiklerle belki yaklaşabilirim...

Muhtemelen vardir ,olmasada bulur :) bende Murat'a yonlendirdim ; )

EBCyi aradım, Castrol değil Motul sattıklarını söylediler. Yurtdışı forumlarda gördüğüm kadarıyla da SRF daha iyi, ondan bulmaya çalışıyorum hala.

Pfadt lazim bu arabaya:)

İncelemissindir kesin oradaki bushing setlerden birde coilover lazim:)

Evet, öyle birşey yapmam lazım kesinlikle, lg coil over kiti falan da var hangisi daha mantıklı bir bakmam lazım :)

neyse ki ucuz yırttık hahaha :D

konu hiç olmasın. c6'nın maşallahı var cidden çok begeniyorum

2İstanbul Park pist günlerindede bulundum o kadar süper spordan süper modifiyeli yol araçlarına kadar birçok harika araç çıktı aklımda ses olarak unutamadığım 3 araçtan biridir Armageddon c6 aynı zamanda düzlük performansıda ciddi göz dolduruyordu.1.sıraya tartışmasız Vural Ak ın Ford GT 40ını koyduktan sonra(ses olarak söylüyorum duyanlar duymayanlara illaki anlatmıştır bambaşka birşeydi o :) ) kfl s2000le c6 nın sesi unutulmazlar arasına girdi..

Teşekkürler arkadaşlar :)

Zero
22-06-2013, 03:11
edit.........

Zero
22-06-2013, 03:17
Motul rbf nin castrol srf den cok farki oldugunu sanmiyorum bildigim kadariyla srf&rbf serisi hidroliklerin performansli kullanimdan sonra kisa surede degistirilmesi lazim zaten.Pist gunleri icin dusunuyorsaniz eger zor bulunan castrol srf dense kolay bulunan motul rbf kullanmak daha mantikli olacaktir ki yakin performans saglarlar diye dusunuyorum.Celik fren hortumuyla desteklendiginde illaki sizi tatmin edecektir motul.Yabanci forumlardan anladigim kadariyla bir kac kullanim icin castrol(daha uzun omurlu) ama tek kullanimlik olarak motul rbf 660 tavsiye edilmis.

Armageddon
04-07-2013, 10:09
Motul rbf nin castrol srf den cok farki oldugunu sanmiyorum bildigim kadariyla srf&rbf serisi hidroliklerin performansli kullanimdan sonra kisa surede degistirilmesi lazim zaten.Pist gunleri icin dusunuyorsaniz eger zor bulunan castrol srf dense kolay bulunan motul rbf kullanmak daha mantikli olacaktir ki yakin performans saglarlar diye dusunuyorum.Celik fren hortumuyla desteklendiginde illaki sizi tatmin edecektir motul.Yabanci forumlardan anladigim kadariyla bir kac kullanim icin castrol(daha uzun omurlu) ama tek kullanimlik olarak motul rbf 660 tavsiye edilmis.

Teşekkürler yorum için, motul ve castrol bulabiliyorum gibi görünüyor şu anda. Bunun yanında çelik fren hortumları ve coil over işini de çözmeyi planlıyorum bu ay içerisinde bakalım.

Bunun dışında 2 Haziran'da neden nos basamadığımı da yeni çözebildim. Nos tüpüm göstergenin olduğu yerden kaçırıyormuş, o yüzden tüp boşalmış. Gereksiz yere methanolle yürümüşüm 3 tur boyunca, yola bakmaktan afrye hiç dikkat etmemişim... Bir dahaki sefere daha hazırlıklı ve konsantre olacağım inşallah :)