PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hasar Kaydı olan araç almak mantıklı mı ?

Faruk'S
05-06-2013, 13:30
illa ki hasar'ın durumu da önemli ancak görüntü olarak ve yürür olarak saglam olan geçmişinde 2 hasarı olan 2002 model mini cooper S ' e 25.000 Tl vermek mantıklı mı ? (biri kaldırıma cıkarken alttan vurmus sanırım- diğerini bilmiyorum.)

Aracı tanıyanınınz olacaktır eski 34 YEY 16 plakalı kirmizi cooper s.
Kısa vadede satamayacağımı biliyorum ancak yine de 1-2 sene sonra elden çıkarmak istesem( model /kasa yenilemek için) rahat satabilir miyim.Aşağı yukarı ne kadar zarar ım olur..bunun dısında aracı tanıyanlar var mı ?

lethaldoze
05-06-2013, 13:38
satması biraz da şans, biraz beceri işi galiba.
Pırıl pırıl boncuk gibi sümbül almıştım şirket de kullanmak için, extreme idi çelik jant elk. ayna vs.
15 bin hasar kaydı gözüküyordu fakat değişen yoktu nereyse ve altta da kusur yoktu.
13 e aldım ve km 105-107 k gibi bişeydi ve orjinaldi. Çok düşeş ve mantıklı geldi bana.1 sene kullandım işim bozulunca satim dedim.
Satışa çıkardım 2 hafta bekledim. Her gelen altına üstüne iyice baktı kimse inanmadı hasar kaydına. 15 bin hasar kaydı var plakada çıkıyor dıyorum bız emın olalım şase no ver diyolardı, sankı ben hasar kaydı yok diyorum da güvenmiyo gibi :D
Sonra sinir oldum 12.500 e verdim haftasına 15.250 ye satmışlar arabayı....
Galiba adamlar işi biliodu :D

Yigit-Y
05-06-2013, 13:43
Aşırı mantıklı istanbul için

Mutu
05-06-2013, 13:47
KAzasız alıp, senin ilk kazanı yapıp zarar etmek ihtimali özellikle istanbulda yüksek olduğundan ötürü( araba ve de şuursuz sürücü fazlalığından ötürü ) uygun fiyata geçmişi hasarlı alıp, binmek daha mantıklı olsa gerek. Gerekli fotolarını, hasar kayıtlarını değişeni belirttikten sonra alıcının bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.

HkN
05-06-2013, 14:14
KAzasız alıp, senin ilk kazanı yapıp zarar etmek ihtimali özellikle istanbulda yüksek olduğundan ötürü( araba ve de şuursuz sürücü fazlalığından ötürü ) uygun fiyata geçmişi hasarlı alıp, binmek daha mantıklı olsa gerek. Gerekli fotolarını, hasar kayıtlarını değişeni belirttikten sonra alıcının bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.

Her zaman düşüncemdir.kazasız araba kazalılara göre çoğu araçta %25'ten fazladır. Bu parayı kafadan düşmüş olursun.

Ama kötü toplanmış ve pertler için birşey diyemem

Kahn23
05-06-2013, 14:25
Her zaman düşüncemdir.kazasız araba kazalılara göre çoğu araçta %25'ten fazladır. Bu parayı kafadan düşmüş olursun.

Ama kötü toplanmış ve pertler için birşey diyemem

İşte kötü toplanmış pert arabalar insanları alsam mı ikileminde bırakıyor zaten. Adamakıllı toplanan gayet güzel pert araçlar var benim gördüğüm..

Yigit-Y
05-06-2013, 14:56
Ben cok aldım sattım vicdan azabı çekmiyorum avm otoparkinda surtmeler cizikler cocuklarin top oynamasi rahat makas atmalar filan ;)

erdem325
05-06-2013, 14:57
imkan varsa hasarlı alıp kendiniz toplamanız daha da makul bence (tabii iyi bir kaportacınız ve hesabınız kitabınız iyiyse)

FATİH
05-06-2013, 15:00
benim aracın da ufak ya da büyük bi sürü hasar kaydı var ama kullanımda hiç hissetmiyorum. hatta birçok hasarsız aracın yanında 0 gibi durur benimki her yönden. satarken hissedecem anyayı konyayı. :)

mmustu
05-06-2013, 15:02
kaza kaydı umurumda olmaz ama kazası ve yapılan işçilik önemli

HaKo
05-06-2013, 15:05
Pert kaydı yoksa baktırılır alınıp binilir bence her türlü. Pert kaydı olan aracı satmak çünkü gerçekten çok çok zor.

turkerrr
05-06-2013, 15:26
kazalı var kazalı var =)

bazen çok komik hasarla perte çıkıyor arabalar öyle kelepir birşey denk geldiğinde alınabilir ama 3 üncü pertini yemiş arabadan da pek hayır gelmez ....

desibel
05-06-2013, 15:28
Benim aracım pert kayıtlı çamurluk değişmiş ön tampon ve kaputun yarısında boya var saşe kuleler ip gibi iyikide almışım piyasasından 6 binlira ucuza aldım hemde çok düşük km de :) bak beğenirsen ç.ekinmeden al bence

B.Battal
05-06-2013, 15:37
Kazasının nasıl olduğu ve nerede nasıl bir işçilik ve malzemeyle toplandığı önemli olan.
Bunun dışında piyasasının altındaysa arabasına göre para verilerek alınabilir tabi ki de .

alphan
05-06-2013, 17:00
Kazasi buyuk degilse adam akilli servisinde yada iyi bir ustanin ellerinde toparlandiysa problem yok. Annemin 2006 golfu var 32 bin kmde kapali garaj araci cizik dahi yoktu. Kirmizi isikta durmayan hatta vurduktan sonra aaa orda trafik lambasimi var diyen bir bayan yandan vurdu ve yetkili servise goturdugumz icin 2 kapi saci degisti. Yani burasi İstanbul diken ustunde oturucagina kafan rahat olsun bu benim fikriM

Dookan
05-06-2013, 17:07
alınır kardeşim niye alınmasın her malın bi fiyatı vardır.bakarsın ağır kaza yoksa alırsın.

Dookan
05-06-2013, 17:08
Benim aracım pert kayıtlı çamurluk değişmiş ön tampon ve kaputun yarısında boya var saşe kuleler ip gibi iyikide almışım piyasasından 6 binlira ucuza aldım hemde çok düşük km de :) bak beğenirsen ç.ekinmeden al bence

o kaput komple boyalıdır sen iyi baktır kardeşim :) boya yoksa bile yarısı verniklidir o da zaten boya gibi farketmez makınaya tut boya cıkar

LVIII
05-06-2013, 17:12
şasede yürüyende sıkıntı olmamışsa bence alınır , benim daha önce kayıtlı arabam oldu çatır çutur gözüm kapalı gazlıyordum ama boyasız arabamda oldu onunla sınırları zorlamıyordum pek , kafa rahat oluyor yani anlayacağın

kadir jdm civic
05-06-2013, 17:19
hem alınır hem alınmaz.

Alınır: Piyasadan düşük fiyata ise fazla bir hasarı olmadığını araştırır ve içinize sinerse ve hemen satmıyacaksınız alınır güzelcede keyfini çıkartırsınız. Satmaya kaltığınızda sizde piyasa fiyatının altına verirsiniz satarsınız.

Alınmaz: Piyasada araç satan insanlarız adam 91 model araba alıcak ilk sordugu soru boya var mı ? bu soruyu soran çogu kişi vardır. bırakın kazayı ufak bir sürtmeye bir lokal boyaya takan bir çok kişi vardır aramızda.

sen aracı satarken senin gibi düşünen alıcılar ile karşılasırsan ozaman pek bir sıkıntı çekmezsin.

ama aracı satarken kıl adamlara denk gelirsen ve bir çok kişi ile muhatap olursan ozaman lanet edersın aracı satmaya aracını hurdaya bile çıkartırlar sınır küpü olursun.

Hersey sizin kısmetinize dogru kişilerle muhatap olursanız hiç bir sorun yaşamaz keyiflice severek hem biner hemde satarsınız. hakkınızda hayırlısı.

Herkesin kandilini mübarek olsun ve hayırlara vesile olmasını diliyorum...

Selçuk
05-06-2013, 17:22
Aracın eski sahibi siteye üye Yunus Emre. Kendisi bilgi verecektir gördüğünde...