PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : S3 garanti sorunu ??

tunceR
06-06-2013, 13:46
Garantili s3 telefonum 5 gün önce evde kendi kedine kapandı düşmedi çarpmadı biyere durduk yere kapandı.. hiçbi şkilde açılmıyo başka pil ile denedim açılmadı. servise bıraktım bugun 4. gün aradılar biraz önce 459 lira fiyat çıkardılar yok kullanıcı hatası ana kart darbe almış zart zurt etrafında gri olan bölgede biraz soyulamalar vardı cebe gire çıka oluşan bana onları bahane sunuyolar. kabul etmedim samsung merkezın numarasını verdiler aradım konuştum bide biz soralım dediler beklemedeyim şuan.. daha önce başına böyle bişey gelen varmı ne hak talep edebilirim. daha 8 aylık cihaz. yardım lütfen..

Ferhat_V
06-06-2013, 13:49
bizde oldu 2 cihazda

benim cihaz aldığım akşam kapandı gitti aldığım yer yenisiyle değişti

annemin cihaz yaklaşık 8 9 aydır kullanıyoruz..deri kılıfla 30 cm kadar yüksekten halıya düştü..1 gün boyunca çalışıp ertesi gün kapanıp gitti ekran içi çatladı diye 400 tl verdik...

kendi kendine kapandıysa % 90 cihaz ölmüştür garantiden yenisiyle değişir..biraz üsteleyin düşmediyse kronik sorun s3 lerde..

tunceR
06-06-2013, 13:51
yok düşmedi kesinlikle koltukta yanımda duruyodu whatsap tan bişey yazcaktım aldım elime kapanmış. ekranında zaten çizik dahi yok

Ferhat_V
06-06-2013, 13:53
servisten direk değişim talep edin sizle alakalı bir problem değil bu bir çok s3 ün başına geldi.. yok ekran şöyle böyle diye para almaya çalışırlar ekran çatlasa zaten belli eder yukarıya pil logosu filan geliyor ses geliyor ama ekran açmıyodu annemin cihazda...benim cihaz hiç tepki vermiyodu çok karışık bir telefon :D

tunceR
06-06-2013, 13:56
nasıl iş anlamadım biz boşu boşuna mi verdik zamanında 2 bin lira piyasada 1100-1200 e yurt dışı olanları vardı. bu garanti ne zaman işe yarıyor peki

lncdlt
06-06-2013, 13:56
tuketici haklari mahkemesi diye goz korkutun bence.

gökh@n_gr
06-06-2013, 13:57
geçmiş olsun.

Ferhat_V
06-06-2013, 13:58
nasıl iş anlamadım biz boşu boşuna mi verdik zamanında 2 bin lira piyasada 1100-1200 e yurt dışı olanları vardı. bu garanti ne zaman işe yarıyor peki

benim cihazı aynı akşam götürmeme rağmen almamak için uğraştılar servise sorun vs. diye aradan çıkacaklardı ( evkur) cihazı bırakıp değişim talep ettim 2 gün sonra kutusuyla yenisini verdiler..

tunceR
06-06-2013, 13:59
geçmiş olsun.

hacı sıkıntı yok çok sağlam ters düz ederim etrafı bilirsin ama şiddete hayır !!!

tunceR
06-06-2013, 14:05
tuketici haklari mahkemesi diye goz korkutun bence.

öyle yapcam aramalarını bekliyorum inşallah olumlu bişey söylerde hiç bu diyaloglara girmeyiz.

benim cihazı aynı akşam götürmeme rağmen almamak için uğraştılar servise sorun vs. diye aradan çıkacaklardı ( evkur) cihazı bırakıp değişim talep ettim 2 gün sonra kutusuyla yenisini verdiler..

yenisini gçtim kendi telefonumu yapıp versinler rağzıyım. senin daha yeni olduğu için yapmış olabilirler ama benimki zor gibi

erhanarici18
06-06-2013, 14:06
Hasarın fotoğraflanmasini iste yetkili servisler böyle cizigi bile bahane ederler

gökh@n_gr
06-06-2013, 14:08
hacı sıkıntı yok çok sağlam ters düz ederim etrafı bilirsin ama şiddete hayır !!!

gider ordada direniriz kanka:)

HaKo
06-06-2013, 14:11
bende ilk ve son samsungumu almış bulunuyorum .

s4 aldım 2. haftasında ekranı kasmaya başladı baktım sol üstten atmış hafif , bastırınca içine giriyor.

götürdüm teknosaya yenisini istedim servis onayı gerekiyor dediler, 12 gündür servis onayı bekliyorum bir daha asla samsung telefon almam.

tunceR
06-06-2013, 14:14
yahu çarpsam etsem düşürsem yemin ederim cebimden yaptırırım kul hakkı. ama durduk yere nasıl kapanır? çevremde bilir ne programdan anlarım nede versiyondan.. hiçbişey değiştirmedim yüklemedim aldığım gibi kullanıyorum bitek whatsap yüklü okadar.

tunceR
06-06-2013, 14:16
gider ordada direniriz kanka:)

aynen spreyle boyarım valla camı kepengi :)

Ferhat_V
06-06-2013, 14:17
öyle yapcam aramalarını bekliyorum inşallah olumlu bişey söylerde hiç bu diyaloglara girmeyiz.

yenisini gçtim kendi telefonumu yapıp versinler rağzıyım. senin daha yeni olduğu için yapmış olabilirler ama benimki zor gibi

ölmüş cihazlarda onarım yok direk değişim var hafıza kartın doluysa onu geri almayı unutma.

tunceR
06-06-2013, 14:17
Hasarın fotoğraflanmasini iste yetkili servisler böyle cizigi bile bahane ederler

başka bi kartın resmini çekmezmi üstünden atmak istediği sürece işi.

Faruk'S
06-06-2013, 14:23
bende s3 kullanıyorum tabiri caizse bu kadar saçma salak bi telefon görmedim duymadım kullanmadım.elime alsam kırılacak gibi.malzeme kalitesi sıfır..Kendimden cok telefonuma özen gösteriyorum.Allaha sukur simdilik bi sıkıntı cıkmadı ama daha sonra pek samsung a yanasacagımı sanmıyorum..

mmustu
06-06-2013, 14:27
hacı abi beni saat 18:30 gibi ara çözeyim işini :D 0545 910 40 63

Kahn23
06-06-2013, 14:29
bende ilk ve son samsungumu almış bulunuyorum .

s4 aldım 2. haftasında ekranı kasmaya başladı baktım sol üstten atmış hafif , bastırınca içine giriyor.

götürdüm teknosaya yenisini istedim servis onayı gerekiyor dediler, 12 gündür servis onayı bekliyorum bir daha asla samsung telefon almam.

Arkadaşta max.1 aylık 4s var. Video çekiyor oynatırken ses çıkarmıyordu. Servise verdi 0'ı ile değiştirdiler.

Dodoo
06-06-2013, 14:32
Samsung Tr yani Başarı garantili telefon almanın hiçbir mantığı yok bana göre. Her kusurda kullanıcı hatası. Keriz mi bu insanlar.

Git 2000 liradan al telefonu ilk çıktığı hafta, sonra sorun olduğu zaman kullanıcı hatası desinler. Yok öyle.

Bende ilk çıktığı gün yurtdışından s3 getirtmiştim, kamerası bozuk geldi, binbir türlü taklalar attılar yapmamak için, ben de bıktım bıraktım peşini.

tunceR
06-06-2013, 14:33
hacı abi beni saat 18:30 gibi ara çözeyim işini :D 0545 910 40 63

tamam başkan arıcam :)

tunceR
06-06-2013, 14:37
bende s3 kullanıyorum tabiri caizse bu kadar saçma salak bi telefon görmedim duymadım kullanmadım.elime alsam kırılacak gibi.malzeme kalitesi sıfır..Kendimden cok telefonuma özen gösteriyorum.Allaha sukur simdilik bi sıkıntı cıkmadı ama daha sonra pek samsung a yanasacagımı sanmıyorum..

ben çok profesyonel kullanıcı olmasamda memnundum s3 ten kamerası video su tam istediğim gibi. evet ekranı ön planda olduğu için biraz nazik kullanmak gerek.

cabrioleter
06-06-2013, 14:53
eğer o soyulmalardan dolayı darbe aldığını söylüyorlarsa teknoseyirin s4 incelemesinde s3 gösterip aynı durumdan dolayı eleştiri yapıyorlardı malzeme kalitesiz kullanırken soyuluyor falan diye bunu onlara sunabilirsin..

tunceR
06-06-2013, 14:59
dedim zaten o soyulmalar hepsinde oluyo diye darbe ile alaklı değil dedim. ondan sonra bana samsung merkezin numrasını verdi buraya anlatın derdinizi der gibi onlardan bekliyorum şimdi haber. onlarda bana evet kullanıcı hatası diycek şimdi eminim ama bi ümit bekliyorum bakalım.

mmustu
06-06-2013, 15:00
rahat ol pampaaa :D yurtdışı telefonu garantiden değiştirmiş adamık :D

tunceR
06-06-2013, 15:01
rahat ol pampaaa :D yurtdışı telefonu garantiden değiştirmiş adamık :D

başkan tek ümidim sensin. merakımı mağzur gör illegal yoldan mı halletcez yoksa hakkımızımı isticez:D

cosekar
06-06-2013, 15:27
benimde aynı olay 2 kere başıma geldi, durduk yere kapandı telefon ikisinde de, ilkinde ana kartını değiştirdiler, ikincisinde de su anda serviste bende yenisi talep ettim bekliyorum.

Vtec_2
06-06-2013, 15:55
Samsung servisi dışında iyi... Bende 3 aydır camı catlak bır sekılde s3 kullanıyorum. Ekran fıyatı değişim 500 TL . ee telefon zaten 1100 tl. Saçma sapan bı garantı kapsamı var.

erhanarici18
06-06-2013, 16:19
başka bi kartın resmini çekmezmi üstünden atmak istediği sürece işi.

ben teleservice de çalışrken anakrtta bi hasar varsa anakarttaki hasarı çekerken üzerinde yapışık olan imei etiketininde bi kısmını çekmek zorundaydık

Low-Rider
06-06-2013, 16:21
Samsung servisi dışında iyi... Bende 3 aydır camı catlak bır sekılde s3 kullanıyorum. Ekran fıyatı değişim 500 TL . ee telefon zaten 1100 tl. Saçma sapan bı garantı kapsamı var.

Kırılan ekrana garanti vermesini mi bekliyorsun?

Vtec_2
06-06-2013, 16:44
Kırılan ekrana garanti vermesini mi bekliyorsun?

Satıcı firmanın 1 ay ıcınde basınıza bole bı olay gelırse bız servıs garantısıyle degısımını yaparız demesıyle eh halıyle ınsan beklıyor.

Low-Rider
06-06-2013, 16:50
Satıcı firmanın 1 ay ıcınde basınıza bole bı olay gelırse bız servıs garantısıyle degısımını yaparız demesıyle eh halıyle ınsan beklıyor.

Yazılı belge olmadıktan sonra ne söyleseler boş malesef, o yüzden ben son telefonumu alırken 40lira fazla verip kasko yaptırdım ne olur ne olmaz diye

s2kfreak
06-06-2013, 18:29
bende s4 aldım kameraya gırınce telefon res atıyor kendıne ne yapmam gerek . acaba kapanıp acılıyor sora kamera durduruldu dıyor sora acılıyor nasıl bır ezıyet.

Low-Rider
06-06-2013, 18:43
bende s4 aldım kameraya gırınce telefon res atıyor kendıne ne yapmam gerek . acaba kapanıp acılıyor sora kamera durduruldu dıyor sora acılıyor nasıl bır ezıyet.

Telefonu fabrika ayarlarına çevirmeyi dene birde wipe yapma işlemi var, internetten bakarsan nasıl yapıldığı anlatılıyor

melihyilmaz
06-06-2013, 23:08

yanlsın olmasın ben bu hafta verdim note2 ekranını 450 ye değiştirdiler baskası s4 ekranı için bıraktı kulakmisafiri oldum 400 dedi s3 için 500 lira çok geldi bana servisi bidaha arayın bence

gokhan07
06-06-2013, 23:43
aynı durum arkadaşımın başına geldi gece yatarken sağlam olan cihaz sabah açılmadı garanti kapsamına almadılar 450 tl ödedi garanti dışı yaptırdı

Ally
06-06-2013, 23:51
Senin basina gelen olayin aynisi benim basima geldi birebir:) yoladim ayni tutarda fatura cikardilar yaptirmadim sikayet ettim bi sonuc cikmadi para durumu iyi degildi eve koydum telefonu 1ay sonra tekrar yolladim bu sefer param ile yaptiricaktim 1050 lira dediler bnde sovdum sivadim kapattim en son izmirde bi yere 550 liraya yaptirdim

TolgaEsentepe
07-06-2013, 00:19

ilk sattığım müşterimde böyle bir sorun vardı. Bunu engellemenin telefon içerisinde bir ayar ile yolu vardı ama hatırlayamıyorum.. Biraz araştırırsan bulabileceğini tahmin ediyorum..

şaman
07-06-2013, 00:44
ne gerek var o zaman para verip arızayı yaptırdıktan sonra garantili telefon almaya, en pahalı arıza kaç lira tutarki saçmalıktan başka bişey değil

aTaBeY
07-06-2013, 08:18
Hayatımda bir kez garantili telefon aldım durduk yere kapanıp geri açılıyordu nokia e72 di o zamanlarda. Garantiye gönderdim kullanıcı hatası dediler neyse dedim üstelemeyeyim, yaptırdım parasını vererek geri gönderirken kargoda paramparça oldu benimde işim yoğundu kutuyu açmadan imzaladım aldım kargocu dan, içini açtım ki telefon tuzla buz... Bir daha yemin ettim garantili tel almam o günden sonra hep yurt dışı. Arada imei kapanma sorunundan başka gram sorun yaşamadım bugüne kadar yıllardır paramda cebimde kaldı oh mis.

tunceR
07-06-2013, 08:27
g.tümüze girdi yani 2 bin tl

Vtec_2
07-06-2013, 08:41
yanlsın olmasın ben bu hafta verdim note2 ekranını 450 ye değiştirdiler baskası s4 ekranı için bıraktı kulakmisafiri oldum 400 dedi s3 için 500 lira çok geldi bana servisi bidaha arayın bence

fiyatı zaten bende anlamadım. Semte gore degısıklıkmı esneklıkmı yapıyor nedır. Samsungun umranıyedekı yetkılı servısınde s3 için 400 dedı bir başka servis 500 fiyat çekti. En guzelı bıraz daha beklemek cunkı ekran fıyatları s3 ler ıcın konusuyorum dusecek dendı.

G_TT_I
07-06-2013, 08:55
Telefonum sürekli restart atıyordu sonra tuş takımı kapalı iken tuşların izi ekranda çıktı arka kapakta zerre çizik yokken komple soyuldu.

Aynı süreci yasadım, turkcell evden cihazı alıp basarıya götürdü, 19 gün bekletip 450tl masraf çıkardılar ama ne olduğu belli değil tekrar başarıya yada başka bir yetkili servise girdi aynı şey.

Bu arada samsung tr yi aradım Teldeki kız daha dinlemeden o kullanıcı hatası dedi :)

Şikayetim coma yazdım, tel 2 kere çaldı kapandı, bir dahaki ulaşım 3 hafta içinde oluyormuş :) arayıp imei istediler sonra sonuc yok.

Bunlar genel düzen herkese aynı numarayı yapıyorlarmış, samsung tr de çalışan arkadasımı aradım, durumu izah etti kendi servis ağlarını kurmaya çalışıyorlarmış,
Telefonu kapadım, samsung tr aradı sorun yaşamısınız 1-2 saate size en yakın samsung Servisi'ne gidin dedi çamaşır makinesi filan tamir eden yer :)
Ertesi gün aradalılar cihaz işleme alındı bilgisi geldi takiben sonraki gün yeni cihaz geldi gelin alın dediler :):):):):)

Özet: arkadaşınız yoksa samsung almayın yada bozulunca atın :):):)

tunceR
07-06-2013, 12:07
bugün aradılar samsung merkezden onlarda kem küm demeye başladı suratına kapattım. sonra telefonu verdiğim yere gittim biraz bağrış çağrış ama bayan olduğu için fazla büyütemedim sanki bile bile bayan koymuşlar hep bankolara.. telefonu aldım kaymakamlıklarda hakem heyeti oluyomuş onlara gidicem itiraz için bakalım bide böyle arıcam hakkımı. ama ne olursa olsun bırakmıcam bu işin peşini çünkü çarpmadım düşürmedim kendi kendine oldu. sonuç olarakta kullanıcı hatası ana kart darbe almış diyince zoruma gitti.

mmustu
07-06-2013, 12:33
her zaman bir telefon uzağındayım :D :D

Ers
07-06-2013, 12:38
bugün aradılar samsung merkezden onlarda kem küm demeye başladı suratına kapattım. sonra telefonu verdiğim yere gittim biraz bağrış çağrış ama bayan olduğu için fazla büyütemedim sanki bile bile bayan koymuşlar hep bankolara.. telefonu aldım kaymakamlıklarda hakem heyeti oluyomuş onlara gidicem itiraz için bakalım bide böyle arıcam hakkımı. ama ne olursa olsun bırakmıcam bu işin peşini çünkü çarpmadım düşürmedim kendi kendine oldu. sonuç olarakta kullanıcı hatası ana kart darbe almış diyince zoruma gitti.

itiraz dilekçesi verceksin, sonra bilir kişiye göndercekelr , o incelicek telefonu, elindeki servis belgelerinide götür, 3 ay bekle, iade çıkar, al müdür fatura tutarını, geç ayfona huzura er :)

tunceR
07-06-2013, 12:45
her zaman bir telefon uzağındayım :D :D

başkan aklım sende ama kaymakamlık bi kaç tanıdık var belki çözebilirim diye aramadım seni

tunceR
07-06-2013, 12:47
itiraz dilekçesi verceksin, sonra bilir kişiye göndercekelr , o incelicek telefonu, elindeki servis belgelerinide götür, 3 ay bekle, iade çıkar, al müdür fatura tutarını, geç ayfona huzura er :)

bakalım müdür inşallah çözerim olumlu sonuçlansında telefon işi kolay.

SaBRi
07-06-2013, 12:48
bende bugün servise verdim

önce şarj %80 doldu gece şarjda bıraktım sabah %4 dü hiç dolmadı bugün kapandı bi daha açılmadı :D

bakalım neyle karşılaşıcam

tunceR
07-06-2013, 12:49
eğer şuan hiçbi şekilde açılmıyosa aynı sorun seninde

SaBRi
07-06-2013, 12:51
eğer şuan hiçbi şekilde açılmıyosa aynı sorun seninde

yok açılmıyo 3 iş günü içinde döneceklermiş

KGüneyli
07-06-2013, 12:53
Cihaz ölmüş, Androidlerde ölüm denen bi olay var. Banada bir arkdas söylemişti. Garantiden değişicek cihazının, Peşini kovalayın. Değiştirmek zorundalar.

tunceR
07-06-2013, 12:54
inşallah başka bişeydendir halolur seninkisi. yoksa 459 ila 520 lira arası fiyat çıkarcaklar. sıkıntılı bi durum elin kolun bağlı resmen.

_Emre_
07-06-2013, 12:56
Sıfır telefon alırken 30-40 fazla verip kasko yaptırmak en mantıklısı. Note 2 telefonum merdivenlerden düşüp ekranı tuzla buz olunca anladım ne kadar yararlı olduğunu. 500 küsür + işçilik gibi bir fiyat vermişlerdi, kaskom olduğu için ücret ödemeden ekranı değiştirdiler.

tunceR
07-06-2013, 12:58
Cihaz ölmüş, Androidlerde ölüm denen bi olay var. Banada bir arkdas söylemişti. Garantiden değişicek cihazının, Peşini kovalayın. Değiştirmek zorundalar.

büyük konuşmim ama belki hafızası en boş s3 benimkiydi ne program yüklerim ne oyun yüklerim nede versiyon değiştirdim. hafızasındada 3-4 tane çektiğim resimler kayıtlı ne olduda ölüyo bu

SaBRi
07-06-2013, 12:59
inşallah başka bişeydendir halolur seninkisi. yoksa 459 ila 520 lira arası fiyat çıkarcaklar. sıkıntılı bi durum elin kolun bağlı resmen.

saturn den aldım bi de 170 tl kasko için verdim dava bile açarım :D

Low-Rider
07-06-2013, 13:02
büyük konuşmim ama belki hafızası en boş s3 benimkiydi ne program yüklerim ne oyun yüklerim nede versiyon değiştirdim. hafızasındada 3-4 tane çektiğim resimler kayıtlı ne olduda ölüyo bu

Yazılımsal olarak bir bug vardı, bunu samsung biliyor ve sorgusuz sualsiz değiştirmesi lazım Eğer problem bununla ilgilisyse ve parça değişimi istedilerse çakallık yapmışlar

tunceR
07-06-2013, 13:04
ben elimden geleni yaptım kabul etmedim ama değiştirmedilerde tamirde etmediler. hakkınızı hakem heyetinde arayın diye verdiler elime telefonu.

BaybuRtlu69
10-06-2013, 13:03
Ya arkadaşlar, sizin garantileriniz cok ugrastirmis... Ben başıma gelen bir olayi anlatiyim

Galaxy S3 kullaniyorum, aldıktan 5-6 ay sonra kasada soyulmalar oldu dikkatli kullandığım halde, ve ekranin iki yan tarafinda derince bir çizik olustu. Sanırım bu benim hatamdi bir kere dusurmustum ama yinede abarti bir durumdu cok şaşkındim. Iki tarafta da aynk boyutta bir catlak gibi cizgi nasıl olur diye. Cok kafama takıldı, garantiden yapmazlar diyenler oldu.

Bigun kalktım, Balıkesir deki samsungun subesine gittim garanti belgemle. Orda da gosterdim telefonu durumu anlattim umitsiz konustular garanti karsilamayabilir denildi. Ben yinede cihazı bıraktım ve biraz isyan ettim, onlarda İstanbul daki genel merkeze durumu bildireceklerini soylediler

Her neyse 2 saat içinde geri dönüş yaptılar, cihaziniz garanti kapsaminda yenilecektir gibisinden. Ve o gün icerisinde gittim cihazı aldim.. hatta ordaki calisanlarda bu zamana kdar en hızlı sonuclanan durum oldu sizinki dedi. Biraz şans işi mi ne artık. 600 tl lik masraftan kurtardilar beni