PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : van araçlar hakkında

TigeR
06-06-2013, 18:20
palio van için bikaç sorum var öncelikle:
1.soru araca cam işletmem için izlemem gereken yol?
2.soru koltuk için proje istiyorlarmış sanırım ama benim merak ettigim ticari yazsa yinede koltuğu işletme olmuyor mu yani hususi yazmasina gerek yok projesiz?
3.soru bunları hususiye döndürme için ötv farkı ödeniyormuş fark kaç tl nasıl öğrenebilirim ve son soru proje çizdirme işi kimler yapıyor ve ne kadar masraf gidiyor simdiden teşekkürler :)
Bu arada araç 2006model

TigeR
07-06-2013, 17:08
güncel arkadaşlar bilen biri yok mu?

metin
07-06-2013, 17:24
İŞlenİyor bİraz sikintili olsada
fakat kamyonetİ otomobİle kesİnlİkle Çevİremİyorsun
koltuklari proje İle İŞletebİlİrsİn proje bulunduĞun İlde yapilmiŞ olacak (memur Öyle sÖylemİŞtİ )
yaklaŞik 2000-2500 tl Ötv Çikar
cam İÇİn bİŞey yapmana gerek yok
ruhsatta Çİft sira koltuklu kamyonet olarak geÇecek hiz siniri yine dÜŞÜk muayene her sene bence okadar para verİp yaptirmaya deĞmez
ben 3 sene fİesta kullandim cam koltuk koydum
muayeneye gİderken camlara folyo yaptim koltuklarida sÖktÜm hİÇ sorunsuz kullandim

TigeR
07-06-2013, 18:01
çevirmelerde sorun oluyor diye duydum o yüzden yoksa vergiden filan değil. Sende sorun oldu mu abi? Bide proje ne kadara mal oluyor kimler çiziyor bi bilgin var mi?

TigeR
09-06-2013, 09:16
konu güncel arkadaşlar

r3dkit
09-06-2013, 10:18
kesinlikle uğraşma derim. palio van kullandım camsız koltuksuz. koltuk koydum ceza yedim. suan camlı koltuklu corsa van'ım var. hiç bir sıkıntım yok. muayene sigorta ve vergi hariç. ama zaten o araca harcayacagın paralarla van olmayan tek kapı bi araç bakabilirsin

Mert G
09-06-2013, 10:25
Bende vardı peugeot 206 van, çok araştırdım otomobile çeviremiyorsun maalesef. Eskiden yapılıyormuş, 4-5 sene önce çıkan bir yasayla engellemişler.

TigeR
09-06-2013, 10:31
Aracı aldım zaten ama merak ettigim ceza konusuydu.Yorumlar için teşekkürler.Proje çizdirilirse hala işletilebiliyormuş ama o da tam kesin olmadığı için sıkıntılı diye duydum.