PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul ve çevresi tatil ?

Günkut
06-06-2013, 22:32
Bu tarz konular çok defa açıldı ,yapıldı fakat her sene bu tarz yerler gelişiyor ve yenileri açılıyor.

3 belki 4 günümüz var istanbul ve çevresinde neresini önerirsiniz ? Günümüz az olduğundan dolayı çok açılmak istemiyorum.

4 günlük ayırdığım limit 1000 max. 1200 Tl.

Nerelerini önerirsiniz ?

Açıkçası yemek yap yemek pişir derdimiz olsun istemiyorum.Etrafında içinde yakınında bir bar olursa süper olur.

He birde deniz temiz olsun yav :D

Teşekkürler.

altima
06-06-2013, 22:37
selimpaşa silivri tarafları olabilir..

fiyatlarda uygun diye biliyorum.

tşk
Rıdvan :)

Günkut
06-06-2013, 22:52
selimpaşa silivri tarafları olabilir..

fiyatlarda uygun diye biliyorum.

tşk
Rıdvan :)

Araştırmaya başlıyorum abi ufak tefek teşekkürler.

Günkut
07-06-2013, 00:41
Gececi tayfa ??

Kadir54
07-06-2013, 08:20
Karasuyu düşünürsen elimde Full eşyalı denize 150 metre mesafede daire var.

Günkut
07-06-2013, 18:17
Karasuyu düşünürsen elimde Full eşyalı denize 150 metre mesafede daire var.

3 gece 4 gün için fiyatınız nedir ?

Güniçinde ve akşam yemekleri için yer çeşitliliğ nedir ?

Geceleri eğlence ne durumdadır ?

Birde deniz karadenize bağlı galiba soguk olur karadenizin suyu bu konu hakkındaki düşünceleriniz ? :D

darkmoon
07-06-2013, 18:24
bundan 10-15 sene önce sorsan istanbullunun yazlık mekanı avrupa yakasında kumburgaz büyükçekmece idi ama şimdi selimpaşa bile istanbul içi oldu.. kumburgaz hala canlı ama geceleri bazen geçiyorum ışıl ışıl bir sürü yerler açılmış tabi ortamı eski ortam değil o başka . denizi hakkındada bir şey diyemiycem. silivri tarafı dahada mantıklı olabilir. :)

Günkut
07-06-2013, 18:42
bundan 10-15 sene önce sorsan istanbullunun yazlık mekanı avrupa yakasında kumburgaz büyükçekmece idi ama şimdi selimpaşa bile istanbul içi oldu.. kumburgaz hala canlı ama geceleri bazen geçiyorum ışıl ışıl bir sürü yerler açılmış tabi ortamı eski ortam değil o başka . denizi hakkındada bir şey diyemiycem. silivri tarafı dahada mantıklı olabilir. :)

Teşekkürler abi.

Bakalım ufak ufak araştırıyorumda istanbul tarafları olmıcak galiba aklımda avşa vs var ama gemi in,bin,bekle,saatini denk getir zaman kaybı olucak diye düşünüyorum.

İstanbul'un biraz daha dışına çıkarsak rahatça tatil yapabiliceğimiz yerlerde olabilir arkadaşlar.

mossin nagant
07-06-2013, 18:43
avşa iyidir, tanıdıkda çıkar :D

Günkut
07-06-2013, 19:16
avşa iyidir, tanıdıkda çıkar :D

Oranın denizine pis diyorlar be abi :D

cRc Ramo
07-06-2013, 19:23
şile - ağva taraflarıda değerlendirilebilir.

free-hifi
08-06-2013, 08:01
Toprağım Şarköye geç tatil için sıkılırsan salı avşaya git perşembe geri dön limanda saatleri yazıyor zaten

Mak_
08-06-2013, 08:22
Karasuyu bende Tavsiye ederim deniz şuan çarşaf gibi :)

bora1311
08-06-2013, 08:29
şimdi karasu da olmak vardı, memleket gibisi var mı ya :)

Mr.K
08-06-2013, 08:53
bu fiyati gozden cikarttiktan sonra ets turda turlari arastir
4gun3gece 8gun7gece tarzinda cok rht tatil yaparsin hemde yemegi vs icinde seklinde:)
+ olarak genelde 2-3 otel secenegi olurr*eger fix bi oteli baglamadilarsa*
en pahalisini secmeye calis+googledan arastir oteli..

cok rahat 2kisi dahi tatil yapabilirsin bu paraya
antalya/bodrum/fethiye

vsvs gibi..

ekleme
tur arastir dedigim gibi otel bakma :)

fastchild
08-06-2013, 10:58
bu ayda Karasu zor abiler daha soğuk oranın suyu Karasu Haziranın 15'inden başlar Ağustosun 15'ine kadar

Yıllardırda giderim annem oralı ben daha çarşaf gibi deniz görmedim orada

Liman yaptılar b*k ettiler karasuyu keza çimento fabrikasıda aynı etkiyi etti şimdi mendirek felan uğraşıyorlar

Karasuyu geçin ileride kocaali var karasunun plajınıda 3km kocaaliye doğru kaydıracaklardı zaten kocaali ve oranın ilerisi limandan çok etkilenmedi

Aqua Park Otel var orada benim bildiğim oradaki en düzgün otel

İstanbula uzaklığı ise 2 saat abi en fazla tabi Anadolu yakası Maltepeden çıkıyoruz biz

atituti
08-06-2013, 11:02
kesinlikle iğneada diyorum , türkiyede gördüğüm en berrak ve temiz deniz bildiğin hawaii gibi :)

-Murat Özcan-
08-06-2013, 11:04
Sanırım bu konuyu her yıl bu aylarda açıyorsun Günkut :D

Günkut
08-06-2013, 17:54
bu ayda Karasu zor abiler daha soğuk oranın suyu Karasu Haziranın 15'inden başlar Ağustosun 15'ine kadar

Yıllardırda giderim annem oralı ben daha çarşaf gibi deniz görmedim orada

Liman yaptılar b*k ettiler karasuyu keza çimento fabrikasıda aynı etkiyi etti şimdi mendirek felan uğraşıyorlar

Karasuyu geçin ileride kocaali var karasunun plajınıda 3km kocaaliye doğru kaydıracaklardı zaten kocaali ve oranın ilerisi limandan çok etkilenmedi

Aqua Park Otel var orada benim bildiğim oradaki en düzgün otel

İstanbula uzaklığı ise 2 saat abi en fazla tabi Anadolu yakası Maltepeden çıkıyoruz biz

Bilgiler için teşekkür ederim.Karasu hala araştırmalarım içerisinde :D

bu fiyati gozden cikarttiktan sonra ets turda turlari arastir
4gun3gece 8gun7gece tarzinda cok rht tatil yaparsin hemde yemegi vs icinde seklinde:)
+ olarak genelde 2-3 otel secenegi olurr*eger fix bi oteli baglamadilarsa*
en pahalisini secmeye calis+googledan arastir oteli..

cok rahat 2kisi dahi tatil yapabilirsin bu paraya
antalya/bodrum/fethiye

vsvs gibi..

ekleme
tur arastir dedigim gibi otel bakma :)

Onur abi bakıyorum ya ama akdenize gittikmi 3,4 gün yetmez bana tadı damağımda kalır ,hatunu otobüsle gönderir kalan 7 günümde orda geçiririm ben hahah :D

kesinlikle iğneada diyorum , türkiyede gördüğüm en berrak ve temiz deniz bildiğin hawaii gibi :)

Teşekkür ederim .Hiç aklımda yoktu ve banada cok yakın hemen bir araştırayım.

Sanırım bu konuyu her yıl bu aylarda açıyorsun Günkut :D

Murat iyi oluyor böyle toprağım.Birebir ağızdan tavsiyeler,gidilmiş ,gezilmiş ve gezilicek yerleri ilk ağızdan almak çok önemli.

Yoksa google da hepsi var ama karasunun bu zamanlarda soğuk olduğunu nerden öğrenebilirdim.

Haydi güncel...

Ek.Civic_Spoon
08-06-2013, 17:59
şarköy ile avşayı bende tavsiye ederim, özellikle avşa .. ;)

Time-R
08-06-2013, 18:13
Kanka dusunursen pazaryolu 2.direkte pazar tahtalarindan yapma siginagim var. Zeytinburnu - osmaniye - bakirkoy'u tepeden gorur. Ayriyetten mezarlik ve tramwayida cok net goruyor. Istersen gelebilirsin, spartacus manzarasida var sol tarafta. :D

Günkut
10-06-2013, 17:52
Kanka dusunursen pazaryolu 2.direkte pazar tahtalarindan yapma siginagim var. Zeytinburnu - osmaniye - bakirkoy'u tepeden gorur. Ayriyetten mezarlik ve tramwayida cok net goruyor. Istersen gelebilirsin, spartacus manzarasida var sol tarafta. :D

La olm bi dur ya :D

rebelh
10-06-2013, 18:08
hacı rivada hürrem sulştan konağı var ctesi oradaydık
sakin sessiz kafa diinlemeye bi yer ariosan rivayı tavsiye ederim ama 2. gün sıkılırsın :)
bi gün riva bi gün şile olabilir

Günkut
10-06-2013, 18:11
Riva nerde yav :)

Hepsinden ziyade denizin temiz ve sıcak olması lazım yiğit :D

Egeye inicem galiba yine ben. :D

rebelh
10-06-2013, 18:14
hacı biz denize girmedik gece taksimde kalmıştık çok yorgunduk bi rakı balık yapıp dana gibi uyuduk vala :D

Günkut
10-06-2013, 18:16
hacı biz denize girmedik gece taksimde kalmıştık çok yorgunduk bi rakı balık yapıp dana gibi uyuduk vala :D

Hee olmadı işte :D

Neyse devam yine beyler ben ets,tatilsepeti filan bakıyorum giden gelen arkadaslar yazın :D

Günkut
10-06-2013, 19:08
istanbul-erdek arası feribot,vapur,gemi birşeylar varmıdır acaba ?

Erdek tarafı nasıldır ?

34btr1907
10-06-2013, 19:36
çınarcığa bak 1 saat yolu var çokçada ev bulursun denize yakın,gunluk 75 100 arasına,yemek yemek için bayada yer var kio,kale takılırsın bar içinde,kum plaja gidersiniz rahat rahat deniz güneş vs 3 4 günlük için arıyorsan fena alternatif değil...

turbo&quattro
10-06-2013, 19:46
Tr de iken surekli Sile Resort a giderdim . Havuz, plaj oldukca yeterliydi . Hala duruyorsa degerlendirilebilir.

Günkut
10-06-2013, 19:49
çınarcığa bak 1 saat yolu var çokçada ev bulursun denize yakın,gunluk 75 100 arasına,yemek yemek için bayada yer var kio,kale takılırsın bar içinde,kum plaja gidersiniz rahat rahat deniz güneş vs 3 4 günlük için arıyorsan fena alternatif değil...

Hemen bakıyorum abi teşekkürler.

Yenikapıdan erdeğe satece deniz otobüsümü var ? Feribot vs varmıdır acaba ?

352 tl dedi arkadaş :)

Emre Ekrem
11-06-2013, 08:14
Şarköy iyidir tavsiye ederim, avşa "türkeli" da iyi denizi temiz fakat yüksek sezonda tavsiye etmem, adamlar adaya Bodrum/Çeşme muamelesi yapıp kuntik pansiyona abuk sabuk paralar istiyorlar.
Ben Erdeği özellikle tavsiye ederim, denizi güzel eğlencesi bol bir yer İstanbul'dan Gestaş götürüyor olabilir.

miNNic
11-06-2013, 13:19
akçay/altınoluk/güre/ tarafından düşünürsen yardımcı olabilirim. Civar otellerde dış konaklama veriyoruz bazen bize tanınan indirimlerden yararlandırabilirim.

dc_crx
11-06-2013, 13:25
Şarköy Karasu Avşa 3üde süperrr..

!KO
11-06-2013, 13:27
la gel bize doldurur legenlerı takılırız :D

yalova cınarcıkda dusunulebılır gunluk kıralık evler vardı 100 lıraya fılan

XSi
11-06-2013, 13:37
araba ile olacaksan, beylikdüzü tarafında veya ataşehir tarafında günlük kiralık residence daireleri var.

%99,9 havuzlu siteler + keyifli ev ortamı, gündüz havuz keyfi, gecede bağdat caddesi, yeşilköy gibi yerlere gidip gezilir.

Hafta içi olacaksa trafik saatleri dışında anormal sıkıntıda yaşamazsınız, yemek içinide zevkinize göre fast food söylenebilir envai çeşit.. yemeksepeti.com :)

İstanbulda denize girilmez yani :)

Günkut
11-06-2013, 17:54
Şarköy iyidir tavsiye ederim, avşa "türkeli" da iyi denizi temiz fakat yüksek sezonda tavsiye etmem, adamlar adaya Bodrum/Çeşme muamelesi yapıp kuntik pansiyona abuk sabuk paralar istiyorlar.
Ben Erdeği özellikle tavsiye ederim, denizi güzel eğlencesi bol bir yer İstanbul'dan Gestaş götürüyor olabilir.

Erdektede cok güzel oteller buldum fakat burdan 600 km. Arabayla gitsek 6 saat sürer bi o kadarda gelicez 1 gün .

Gestaş 350 tl diyor git gel oraya vericegim parayla yakınlarda bır gece daha fazla kalırım yada ona göre eglencemi yaparım dedim kendi kendime :)

akçay/altınoluk/güre/ tarafından düşünürsen yardımcı olabilirim. Civar otellerde dış konaklama veriyoruz bazen bize tanınan indirimlerden yararlandırabilirim.

O taraflara gelirsem mutlaka ulaşırım size teşekkürler.

la gel bize doldurur legenlerı takılırız :D

yalova cınarcıkda dusunulebılır gunluk kıralık evler vardı 100 lıraya fılan

Kanka kiminle konustuysam istanbulda girme diyor :D

araba ile olacaksan, beylikdüzü tarafında veya ataşehir tarafında günlük kiralık residence daireleri var.

%99,9 havuzlu siteler + keyifli ev ortamı, gündüz havuz keyfi, gecede bağdat caddesi, yeşilköy gibi yerlere gidip gezilir.

Hafta içi olacaksa trafik saatleri dışında anormal sıkıntıda yaşamazsınız, yemek içinide zevkinize göre fast food söylenebilir envai çeşit.. yemeksepeti.com :)

İstanbulda denize girilmez yani :)

Evet abi genel kanı marmarada girilmez oldu benim için :)

elpadre
11-06-2013, 18:05
kop gel bıze havuz bedava :D

guwen_ar
11-06-2013, 18:08
Yaa gunkut sen dewam etsene erikli-yayla-enez :D
Bildiginden şaşma edirneden koydunmu 1 saatte ordasin :D

Günkut
11-06-2013, 18:19
kop gel bıze havuz bedava :D

Tavuguda alayımmı hahah :D

Yaa gunkut sen dewam etsene erikli-yayla-enez :D
Bildiginden şaşma edirneden koydunmu 1 saatte ordasin :D

ahahha valla güven en güzeli ama gitmediğimiz yerlere gidelim diyoruz.

Birde bu sene ben cok gittim geldim istanbulda yok arabaydı,parçaydı,ayardı filan hatunada söz vermiş bulunduk oda aradan cıksın dedim ama olmıcak gibi kime sorsam deniz anasından yüzemezsiniz diyolar :D

Egeye dogru akıcam galiba geyikli taraflarına gidicem oraya gitmedim :D

!KO
13-06-2013, 18:06
istanbulda denızemı gırılır be :D gırılceksede şilede girilir kanka

Günkut
13-06-2013, 21:11
güneyli tarafına giden varmıdır ?

Denizi vs ne durumda acaba ?

elpadre
13-06-2013, 21:18
tavuguda al gell :D