PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 34SUS94 Istanbul Park Pist Gunleri2+kamera arkasi :D

Onrcn
07-06-2013, 13:25
Seans 1 islak zemin moulded lastiklerle intihar komandosu seklinde gecti, sonra zaten arka fren balatalari tamamen bitti. Kontrol nispeten zordu..

Seans1

36m-8MWip_0

ISTANBUL PARK 34SUS 94 SEANS1PART1 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=36m-8MWip_0)

Seans2 Part 1

Seans 2 e bitik fren balatalariyla basladik, arada hidrolik direksyon gittiginden iyi kol kasi yapmisim. Ayaklara dikkat ederseniz devamli Heel and toe kullanarak gittim. Lastiklerin tabani cok dar oldugundan tahmin ettigim tutunmayi elde edemedim (210)

O2h9ondJEjQ
ISTANBUL PARK 34SUS94 Seans 2 Part 1 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=O2h9ondJEjQ)

Seans2 Part 2

Part2 nin sonunda bir tane zamana karsi tur atabildim, son virajda hidrolik direksyon iptal olunca araba koptu malesef ve zaman gitti. Daha onceki turlardan bir video yu ucuna ekleyince 2;32-33 gibi bir sure cikti ama tabi bu sureyi yapamadik gercek anlamda. Debriyaj 65.000 ustu kilometrelerde oldugu icin dan dun vites atamadim ve arabanin yuruyusunden de belli zaten duzlukte kim varsa gecmis :)

dChKBjlK6e0

ISTANBUL PARK 34SUS94 Seans 2 Part 2 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=dChKBjlK6e0)

Kamera arkasi;

Arabanin icinde baya gulmusuz, bir kismi asagida :D

_amOcxrpKOg

34SUS94 Istanbul Park Kamera Arkasi - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=_amOcxrpKOg)

Iyi seyirler, (videodaki parlama baya sevkimi kirmisti ama bir dahakine onu da cozerim)

2.Pist gununde de bir suru aksaklik yasadik ama bunlar bahane degildi, hepsi kendi hatam kendi hazirliksizligim. Fakat yinede muthis eglendik.

Not: Youtube sayfasindan acildiginda gezi parki hashtag leri aciliyor fakat siteden izleyince cikmiyor? Bu duzeltilebilir birsey mi yoksa hep boyle mi oluyor bilen varsa..

gökh@n_gr
07-06-2013, 13:41
mx5 ten sıyrıldıktan sonraki bakış çok fena:D

Caner B.
07-06-2013, 14:08
onurcan abi insan değilsin :D megane ile de az kalsın göze hoş gelmeyecek şeyler olacakmış :D

997TT
07-06-2013, 14:11
Cepten izlenmiyor,aksam pc de izlemek isterim.
Pistte heel and toe niye kullandiniz ki?zaman kaybi... Rallide keyifli olur ;)

HUSNU
07-06-2013, 14:12
Helal valla. Pist bayağı kalabalıkmış . Bazı yerlerde sorun yatacak anlar yaşanmış. Fakat izlemesi bile çok zevkli. Araç içerisinde olmak nasıldır kim bilir.

Asil
07-06-2013, 14:18
Çok güzel gitmişsin Onurcan tebrikler. İzlerken keyif aldım.

cumhur
07-06-2013, 14:19
Kamera arkasi çok güsel olmuş kanku ellerine sağlık. pilotaja dicek bişi yok zaten. İlk seansta bende direnmişim baya :))

S.Özeren
07-06-2013, 14:24
çok keyifle izledim :)

Caner B.
07-06-2013, 14:24
Kamera arkasi çok güsel olmuş kanku ellerine sağlık. pilotaja dicek bişi yok zaten. İlk seansta bende direnmişim baya :))

cumhur abi senin frenler de baya iyi tutmuş :D onlar olmasa zaten bitikmiş frenler vururdunuz kesin dışarı çıkıp :D

cumhur
07-06-2013, 14:34
cumhur abi senin frenler de baya iyi tutmuş :D onlar olmasa zaten bitikmiş frenler vururdunuz kesin dışarı çıkıp :D

Paspası deldim resmen:D

Caner B.
07-06-2013, 14:36

:hahaha: :hahaha:

Driver
07-06-2013, 15:01
maşallah zevkli ve eğlenceli bu pist olayları :D

OZAN-RS
07-06-2013, 15:12
:D:D:D kamera arkası süperr:icon_tup: çok güzeldi :)
cumhur gercekten bi ara arabayı durduracak dedim o kadar frene :D:D plotaj super onurcan :icon_tup: boyle bir co pilota sahip oldugun için şükür etmelisin:D:D:D:D

serkan demir
07-06-2013, 15:14
maşallah :) kamera arkası çok eğlenceli olmuş :)

cumhur
07-06-2013, 15:35
cumhur gercekten bi ara arabayı durduracak dedim o kadar frene :D:D plotaj super onurcan :icon_tup: boyle bir co pilota sahip oldugun için şükür etmelisin:D:D:D:D

Kanka yıllardır senin yanındada oturdum ama şirinevler sapağını bile kaçırıyosun:)))

CAGTY
07-06-2013, 19:52

Neden zaman kaybı abi doğru ve seri bir şekilde yapıldığında?:) Hem debriyaj için hemde kontrollü yavaşlamak için yığılmayı engellemek için güzel bişey bence .heleki rwd araçlarda daha önemli.

cumhur
07-06-2013, 20:02
Neden zaman kaybı abi doğru ve seri bir şekilde yapıldığında?:) Hem debriyaj için hemde kontrollü yavaşlamak için yığılmayı engellemek için güzel bişey bence .heleki rwd araçlarda daha önemli.

:icon_tup::icon_tup::icon_tup:

yiğit
07-06-2013, 22:36
Keyifli olmuş iyi eğlenmişsiniz :) pilotajda fena diil piste alışınca biraz daha geliştirilebilir :)

Hikmet Gönül
08-06-2013, 00:15
Cok guzel ...

Onrcn
08-06-2013, 10:19
mx5 ten sıyrıldıktan sonraki bakış çok fena:D

Orada biraz korktuk : D

onurcan abi insan değilsin :D megane ile de az kalsın göze hoş gelmeyecek şeyler olacakmış :D

Tesekkurler, evet megane biraz sikinti yaratti.. Orada gecseydim baya guzel olacakti :)

Paddle shifter lara cok alismissiniz :) 8-9000 devirlere denk gelecek sekilde vites dusururken heel and toe yapmayinca s2000 cok cok dengesiz oluyor. Kaldiki sadece frenlerken bile baya dengesiz.

Ayrica arac sagligi icinde cok onemli, kullanmazsaniz o ani stresi motor kulagi, sanziman kulagi,debriyaj,sanziman,saft,diff,aks hepsinin ustune yuklemek hos sonuclar dogurmuyor. Debriyaji da olabildigince soguk tutmak durumdayim supersonik bir sanziman ve balata almazsam :)

Helal valla. Pist bayağı kalabalıkmış . Bazı yerlerde sorun yatacak anlar yaşanmış. Fakat izlemesi bile çok zevkli. Araç içerisinde olmak nasıldır kim bilir.

Tesekkurler, touring car challange gibiydi vallahi inanilmaz zevk aldim :)

Kamera arkasi cok iyiydi, bir kac birsey atlamis olabilirim : ) Ne gulduk ya hahah o telefon sahnesi gozumun onunden gitmiyor...

- Zaman pic oldu..
-Zaman kalmadi kanka (telefon 3 parca :))

Çok güzel gitmişsin Onurcan tebrikler. İzlerken keyif aldım.

Tesekkurler, bir sonrakinde sende varsin gibi :D

çok keyifle izledim :)

Saolasin, tesekkur ederim..

Hahah kanka yer dosemesi yirtilmis :D

maşallah zevkli ve eğlenceli bu pist olayları :D

Evet, insallah bu sekilde devam eder istanbul park : )

Hahah, biraz erken fren yapiyor kanka onun disinda co pilot super hahaha

maşallah :) kamera arkası çok eğlenceli olmuş :)

Tesekkurler : )

Kanka yıllardır senin yanındada oturdum ama şirinevler sapağını bile kaçırıyosun:)))

HAHAHAH, sesli guldum :D

:icon_tup:

Keyifli olmuş iyi eğlenmişsiniz :) pilotajda fena diil piste alışınca biraz daha geliştirilebilir :)

Tesekkurler, sadece Co pilot la arabadaki yuku atarsam 110-120kg asagi iner baya iyi derece cikar muhtemelen

Cok guzel ...

Tesekkur ederim :icon_tup:

Driver
08-06-2013, 11:23
o megane rs throppy nasıl bir geçip gitmektir ya :D adam sanki dubaların arasından geçio virajda düzlükte farketmemiş :D

Onrcn
08-06-2013, 12:04
o megane rs throppy nasıl bir geçip gitmektir ya :D adam sanki dubaların arasından geçio virajda düzlükte farketmemiş :D

Megane Rs baya iyiydi ama virajda bilerek biraktim cunku riskliydi. Ondekilere atak yaparken oradan atak yapmasi hos olmadi, cok dikkatli olmasaydim diger megane in bana yasattigini oradada yasardik. Teorik olarak cikmasi gereken zamanim trophy ile baya yakin ama duzlukte feci uzdu orasi ayri :)

yiğit
08-06-2013, 12:11

Megane Rs baya iyiydi ama virajda bilerek biraktim cunku riskliydi. Ondekilere atak yaparken oradan atak yapmasi hos olmadi, cok dikkatli olmasaydim diger megane in bana yasattigini oradada yasardik. Teorik olarak cikmasi gereken zamanim trophy ile baya yakin ama duzlukte feci uzdu orasi ayri :)

Azıcık sıkıntı vermişim geçerken kusura bakmayın :) bana içerden çok rahat normal geçtim gibi gelmişti dışardan izlemek gerekiyomuş.bi ara 1-2 tur öyle bi psikoloji sardıki sanki ben tek başıma tur atıyorumda herkes soğutma turu atıyo gibi geldi,viraja giricem herkes yavaş düzlük oluyo yavaş :D bi sonrakinde daha az araç olur inş daha çok eğleniriz :)

Onrcn
08-06-2013, 12:17
Azıcık sıkıntı vermişim geçerken kusura bakmayın :) bana içerden çok rahat normal geçtim gibi gelmişti dışardan izlemek gerekiyomuş.bi ara 1-2 tur öyle bi psikoloji sardıki sanki ben tek başıma tur atıyorumda herkes soğutma turu atıyo gibi geldi,viraja giricem herkes yavaş düzlük oluyo yavaş :D bi sonrakinde daha az araç olur inş daha çok eğleniriz :)

Problem degil, orada benide ondeki araclar tuttu ve sola acmaya calisirken sen geldin :D Beraber atak yapsaydik duzlukte beni gecerdin ama cok guzel kamera goruntuleri cikardi kesin ; ) (Gerci goruntuler pert :) )

Arac sayisini ben sevdim ya, zaman yapamadim adam gibi ama cok eglendik :) Gectigimiz arkadaslar piste alisinca cok feci rekabet olacak o da belli :D

yiğit
08-06-2013, 12:20
Problem degil, orada benide ondeki araclar tuttu ve sola acmaya calisirken sen geldin :D Beraber atak yapsaydik duzlukte beni gecerdin ama cok guzel kamera goruntuleri cikardi kesin ; ) (Gerci goruntuler pert :) )

Arac sayisini ben sevdim ya, zaman yapamadim adam gibi ama cok eglendik :) Gectigimiz arkadaslar piste alisinca cok feci rekabet olacak o da belli :D

Bidahaki sefere arka arkaya çıkarız 2 kamerayla farklı açılardan çekerim bnde güzel görüntü yakalarız :) bu kadar araçlada süre yapılmaz ama eğlencesine çıkılır yine :)

Onrcn
08-06-2013, 12:23
Bidahaki sefere arka arkaya çıkarız 2 kamerayla farklı açılardan çekerim bnde güzel görüntü yakalarız :) bu kadar araçlada süre yapılmaz ama eğlencesine çıkılır yine :)

Eh evet sure isi zor, touring car challange gibiydi : D kamera olayina kesin cozum lazim.. disari da izin vermediler yoksa bir tane de bagajin uzerine sabitleyecektim : )

Cem.B
08-06-2013, 12:34
Kamera arkasi cok eglenceli olmus knka yerli stig namini hak ettigini gostermissin ahaha

CanberkD
11-06-2013, 22:59
Masallah Onurcan severek izliyoruz :)

Duzluklerdeki dezavantajini virajlarda fazlasiyla kapatmissin :) Cok zevkli gecmis kamera arkasinda gordugmuz kadariyla :D

Onrcn
13-06-2013, 08:20
Kamera arkasi cok eglenceli olmus knka yerli stig namini hak ettigini gostermissin ahaha

haha saol kanka, stig olayi biraz iddiali da Stig kursuna basvurdum buyuyunce olacagim :P

Masallah Onurcan severek izliyoruz :)

Duzluklerdeki dezavantajini virajlarda fazlasiyla kapatmissin :) Cok zevkli gecmis kamera arkasinda gordugmuz kadariyla :D

Tesekkurler Canberk, duzlukte o kadar gecilmek biraz moralimi bozdu yinede :D

Trance-R
13-06-2013, 08:44
MX-5 geçişi harika :D

frenlerin bitmesi kötü olmuş, herşeye rağmen eğlenceli geçtiği belli :)

Erdem K.
13-06-2013, 10:55
Sürerken yaşadığınız kadar olmasa da izlerken baya bi keyiflendim :) Maşallah diyelim, videolarınız bu zevkten mahrum kalmamak adına zorla s2k aldırır cinsten ...

Onrcn
14-06-2013, 10:14
MX-5 geçişi harika :D

frenlerin bitmesi kötü olmuş, herşeye rağmen eğlenceli geçtiği belli :)

Frenler amatorlugume geldi, disarida hala biraz vardi da ic tarafinin bitecegini aklima getirememisim :) Butun olumsuzluklara ragmen super gundu ;) Mx-5 te superdi, biz gecerken biraz frene dokunusu zor anlar yasatti :)

Sürerken yaşadığınız kadar olmasa da izlerken baya bi keyiflendim :) Maşallah diyelim, videolarınız bu zevkten mahrum kalmamak adına zorla s2k aldırır cinsten ...

Tesekkurler, s2k gercekten adrenalin dolu.. Ozellikle VSA olmayinca :) Bir sonraki gun insallah yol gozukecek seklinde video cekecegim, o zaman biraz daha zevkli olur izlemesi :icon_tup:

AhmetYılmaz
15-06-2013, 10:28
İlk defa bi aracın tüm pist videolarını sonuna kadar izledim. Maşallah. :)

Octavia RS
19-06-2013, 23:29
Guzel videolar eline saglik.1.seansta seninle duzlukte kapisma animiz var onu tekrar tekrar izledim :D

Onrcn
21-06-2013, 09:57
İlk defa bi aracın tüm pist videolarını sonuna kadar izledim. Maşallah. :)

Tesekkurler, insallah su isik hatasini bir sonrakine duzeltip daha duzgun video cekecegiz :D

Guzel videolar eline saglik.1.seansta seninle duzlukte kapisma animiz var onu tekrar tekrar izledim :D

heheh evet, duzlukte herkes gecti beni cok mutsuz oldum : )

Serhat Y.
21-06-2013, 13:31
kanka vakit bulup izleyemedim biturlu senin videoları, hangisi bol aksiyonlu söölede ona bakalım:D

Onrcn
21-06-2013, 13:49
kanka vakit bulup izleyemedim biturlu senin videoları, hangisi bol aksiyonlu söölede ona bakalım:D

haha Seans2Part1-2 arti kamera arkasi ; )

Mutu
21-06-2013, 14:27
Frenler amatorlugume geldi, disarida hala biraz vardi da ic tarafinin bitecegini aklima getirememisim :) Butun olumsuzluklara ragmen super gundu ;) Mx-5 te superdi, biz gecerken biraz frene dokunusu zor anlar yasatti :)

Bence o kendisi geçiş yaparken, siz 3. sıraya(şeriti oluşturunca) çıkınca dikkatli olmanız için uyarı vermiş. Daha hızlıysanız, onun geçmesini bekledikten sonra geçebilirmisşiniz gibi geldi. Tabi hızları ve de pist şartını görmeden sadece videodan konuşmak biraz yersiz olabilir.

Telefonun bilardo topu gibi gezmesi de güzel bi görüntü olmuş, umarım hala çalışıyordur. :D

Octavia RS
26-06-2013, 13:51
Tesekkurler, insallah su isik hatasini bir sonrakine duzeltip daha duzgun video cekecegiz :D

heheh evet, duzlukte herkes gecti beni cok mutsuz oldum : )

Abi düzlüğü boşver virajlarda arayı çok iyi kapatmışsın :)

Caner B.
26-06-2013, 16:18

adam yerli stig normaldir :D

Gko
26-06-2013, 16:19

ben özellikle düzlükten önceki son virajı alışına hayran kaldım ya :D cidden çok güzel dönmüşsünüz pisti

Caner B.
26-06-2013, 19:40
ben özellikle düzlükten önceki son virajı alışına hayran kaldım ya :D cidden çok güzel dönmüşsünüz pisti

adam kullanıyor yapıcak bişey yok :D

son viraj hariç bütün virajlar çok iyi diğer arabalar virajlarda onurcan abinin yanında duruyormuş gibi oluyor :D ama düzlükte de onurcan abi onlara göre duruyor :D

Gko
26-06-2013, 20:01
adam kullanıyor yapıcak bişey yok :D

son viraj hariç bütün virajlar çok iyi diğer arabalar virajlarda onurcan abinin yanında duruyormuş gibi oluyor :D ama düzlükte de onurcan abi onlara göre duruyor :D

ben son viraj iyi demiştim ama izledigim videolarda o kadar hızlı dönen o kadar apexi duzgun kullanan görmedim :D

Octavia RS
26-06-2013, 20:14
Arabaylada alakalı bi durum.Octavia RS testlerinde pilotlar aracı zor döndürüyo.Fifth Gear programının Golf GTİ vs Octavia RS testinde virajda zor topladı aracı adam.S2000,DS3,Megane RS kurbları harika dönüyolar,bi araba hiçmi yatmaz arkadaş kurbda.Bizim araç kurblarda yan yatıyo nerdeyse :D :D Ben sağa dönüşlerde pilota yapışıyodum resmen :D

Caner B.
27-06-2013, 08:43
Arabaylada alakalı bi durum.Octavia RS testlerinde pilotlar aracı zor döndürüyo.Fifth Gear programının Golf GTİ vs Octavia RS testinde virajda zor topladı aracı adam.S2000,DS3,Megane RS kurbları harika dönüyolar,bi araba hiçmi yatmaz arkadaş kurbda.Bizim araç kurblarda yan yatıyo nerdeyse :D :D Ben sağa dönüşlerde pilota yapışıyodum resmen :D

Onurcan abiyi tanimadigin icin arabayla alakali demen normal :D

Octavia RS
27-06-2013, 11:18
Onurcan abiyi tanimadigin icin arabayla alakali demen normal :D

Taniyip tanimamak degil pilotaj cok onemli ama aracta bir o kadar onemli

rahatsız
27-06-2013, 12:48
onurcan virajlarda cok iyisin:))
bir kaç tehlikeli haraket olmus yolda, herkesle de piste cıkılmaz demek ki:))

Caner B.
27-06-2013, 13:11
Taniyip tanimamak degil pilotaj cok onemli ama aracta bir o kadar onemli

Arac onemli tamam ama cok daha onemlisi pilotaj iki farkli kisi ayni arabayla cok farkli dereceler cikarabilir sonucta

Octavia RS
27-06-2013, 13:38
Arac onemli tamam ama cok daha onemlisi pilotaj iki farkli kisi ayni arabayla cok farkli dereceler cikarabilir sonucta

Yok sen beni yanlıs anladın aynı seyden bahsediyoruz senin dediklerine aynen katılıyorum zaten

Caner B.
27-06-2013, 19:33
Yok sen beni yanlıs anladın aynı seyden bahsediyoruz senin dediklerine aynen katılıyorum zaten

olabilir yolda okudum yanlış okumuş olabilirim :D

Onrcn
27-06-2013, 22:35

Tesekkurler, herkes zamanla hizlanacaktir.. Bir kac organizasyon sonra bu kadar kolay olmayacak muhtemelen :D

Saolasin Caner, gaza geliyorum yapma :P

ben son viraj iyi demiştim ama izledigim videolarda o kadar hızlı dönen o kadar apexi duzgun kullanan görmedim :D

Cok tesekkurler, biraz daha hatalar var ama iste tecrubeyle iyilestirmeye calisacagim.

Bir coilover a ihtiyacin var ;) Benim araba aslinda oyle masa gibi degil. On suspansyonlar en yumusakta, arkalar orta ( Kasapligimdan coilover ayar zimbirtilarini bulamadim :) ) Cok yatan yerlerin basinda direksyon hareketlerinizi biraz daha yumusatirsaniz; basta daha az yatacak ve G kuvveti yedikce yatmaya devam edecek ama o ilk sert harekette cok yattiginda geri gelmiyor sonra. Pistte direksyona yavas mudahale etmek her zaman avantaj.

onurcan virajlarda cok iyisin:))
bir kaç tehlikeli haraket olmus yolda, herkesle de piste cıkılmaz demek ki:))

Eh evet, daha bu kadar arabanin ayni anda start alma kulturu herkeste ayni anda gelisemedi. Zamanla aynalara bakmayi biraz daha standart hale getirirsek sikinti olmaz ;)

Octavia RS
27-06-2013, 23:26
7 Temmuzda gelecekmisiniz?

Onrcn
27-06-2013, 23:28
Tabi, bir terslik olmazsa kacirmayi hic istemiyorum, siz ?

Octavia RS
27-06-2013, 23:33
Eğer istanbulda olursam kesin gelicem,aynı seansa düsersek baya zevkli olur :) Ayrıca sormak istediğim bi soru var aracın ön camına kamera takmak istiyorumda pek bilmiyorum hangisinden,neyden alacağımı yardımcı olurmusunuz

Onrcn
27-06-2013, 23:52
Eğer istanbulda olursam kesin gelicem,aynı seansa düsersek baya zevkli olur :) Ayrıca sormak istediğim bi soru var aracın ön camına kamera takmak istiyorumda pek bilmiyorum hangisinden,neyden alacağımı yardımcı olurmusunuz

Disaridan takilmasina izin verilmiyor. Sunroofunuz varsa GoPro yu tersten ic tarafa takabilirsiniz. Ben en son gopro3 aldim fakat disaridaki isik parladi. 7 temmuzdan once buna bir cozum bulacagim, paylasirim.

Bizim guruptaki herkesle ayni seansta olmak zevk verir. Kimse isteyerek yavaslatmadi, ters bir hareket yapmadi, hatta zamana kostugum tur sellektorle geldim, gorur gormez yavaslayip cekildiler. Videolarda o arkadaslari tebrik edisim vardi ama kestim oralari, tekrardan herkese tesekkurler.

Octavia RS
28-06-2013, 00:00
Disaridan takilmasina izin verilmiyor. Sunroofunuz varsa GoPro yu tersten ic tarafa takabilirsiniz. Ben en son gopro3 aldim fakat disaridaki isik parladi. 7 temmuzdan once buna bir cozum bulacagim, paylasirim.

Bizim guruptaki herkesle ayni seansta olmak zevk verir. Kimse isteyerek yavaslatmadi, ters bir hareket yapmadi, hatta zamana kostugum tur sellektorle geldim, gorur gormez yavaslayip cekildiler. Videolarda o arkadaslari tebrik edisim vardi ama kestim oralari, tekrardan herkese tesekkurler.

malesef sunroof yok,ön cama içten takılamıyomu?

edit:gopro fiyatlarına baktımda hiç veremem o kadar parayı yuh :D baska bi yolu yokmu bunun goprodan baska? :D

Caner B.
28-06-2013, 07:32
malesef sunroof yok,ön cama içten takılamıyomu?

edit:gopro fiyatlarına baktımda hiç veremem o kadar parayı yuh :D baska bi yolu yokmu bunun goprodan baska? :D

Gittigidiyordan kamera vantuzu bakabilirsin..ama disari takilir mi bilemem ucup gidebilir :D