PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 34 cmh 73 plakalı rocco ve istanbul maceramız...

onat
07-06-2013, 13:28
öncelikle siteyle alakası yok, neden konu açtın gibi gereksiz düşünülmesin, 2 gündür ebemiz sevildi istanbulda, kimsenin ebesi sevilmesin diye bilgilendirme amaçlıdır konu...

çarşamba öğlen12 uçağı ile istanbula yola çıktık. rocco sorgulama konusunda sorduğum 34 zl plakalı araca bakmaya gittik. havaalanında yüzeysel bir incelemenin ardından araçta koltuk ısıtma, ışık paketi, start stop olmadığını anladık. neyse dedik pazarlık yapılır tekrar sorun değil dedik. aracı bindik ve bostancı oto sanayi sitesindeki vw tech'e gittik. yolda ciddi bir kavrama sorunu olduğunu anladım. titreme oluşuyordu araçta. kalkarken ve 1 den 2 ye atarken dsg, titreyerek devam ediyordu. nitekim vw tech ilkkan abiye aracı kullanmasını söledim ve sorunu belirttim. kendisi mekatronik veya kavrama sorunu olabileceğini, bunun yetkili serviste bakılması gerektiği ve 1 günlük birşey olmadığını söyledi. nitekim bu araçtan vazgeçtik. sahibinin hiçbirşeyden haberi yok. araç donanımından haberdar değil. ya sabır dedik allaha emanet dedik ayrıldık.

ardından paladium ulusoyun yolunu tuttuk. bu arada göki abi, ibooo, öner ile rocco arayışı içindeyken ***** sitede 1 adet rocco bulduk. plakası 34 cmh 73 olan bu araç kozmetik açıdan sıkıntısız, ilanda yazan kusurları sol çamurluk değişmiş ve kaput boyalı olarak gözüküyordu. fiyatta 57.500 dü. biz boş dönmeyelim belki sıkıntısı küçüktür diyerek adamla konuştuk. o sırada gökizd nickli adamın ham maddesi gökhan abi yanımıza geldi. elimizde tahta valizle ulusoy'un garında bekliyorduk adeta :D

hadi gidelim bakmaya dedi bizi aldı, araç sahibi ile buluşturdu. araç dediğim gibi gayet şık bir araçtı. bakımlı kasası düzgündü. sahibi kusurları konusunda ısrarcı oldu ve istediğiniz yere götürün dedi. biz orada 55.750 ve 4 adet sıfır 18 inç lastik vermesi şeklinde anlaştık. söylenmeyen eksik gedik birşey varsa pazarlığa konudur dedik. kabul etti. ertesi gün buluştuk ve gene vw tech ilkkan abiye götürdük. araçta turboya bağlı bir arıza tespit etti ilkkan abi. çıktık gezdik şanzıman ve motor gayet güzeldi ( şanzıman değişmiş söyledi ) . sorunun map sensörü olabileceği üzerine durduk. kaportaya bakıldığında da adamın dediklerinden farklı olarak sol far, ön tampon değişmiş dediler. biz kıllandık ve doğuşa götürelim diyerek yola çıktık. EREL otomotiv'e götürdük aracı. 3 hafta sonrasına sıra verdiler ama araç sahibinin serdar adlı arkadaşı araya girdi. araca yapılan işlemleri ve hasar kaydının nereler olduğunu, değişen vs hangileriyse kağıda dökülmüş vaziyette bize getirmesini istedik. kendisi kafasına göre sadece bakım çıktısı almış ve getirmiş. araç 70 bin km ye kadar 14 kere servise girmiş. 15 er binde girmesi gerekirken saçma sapan km lerde servise girmiş araç. orada serdar denen şahıs turbonun ve sol ön farın değiştiğini söyledi. ön tamponunda değiştiğini söyledi. biz orda tabi mevzuya girerek sinirimizi gereken cümlelerle ifade ettik. adam satmaktan vazgeçtiğini söylerek sıyırmaya çalıştı. dedim yok öyle şey. sıkıntı yaratırım sana dedim. bu araç ve sözüne istinaden 1 gece fazladan ist de kaldım dedim. sende üstüne düşeni yapacaksın ve bu sorunu çözücez dedim.

hala neden üstüne gittin diye düşünecek olanlar, serdar denen erel çalışanı detaylı bilgi vermedi. bizde tampon değişimini önemsemedik. turboda arızalı çıkabilir diye düşünürek ve fiyat performans eğrisini düşünerek, ticaretimizi devam ettirmek istedik. adamı yan çizmesine rağmen, kartal doğuşa götürdük. servise girdik ve gene 3 hafta beklememiz gerektiği söylenince bizde expertiz yerine servis kayıtlarını inceleyelim dedik ve sorumlu bir abi ile incelidik. incelemez olaydık. araç 52 bin kim de motorun komple değiştiği, sandık motor takıldığı, sol ön far, ön tampon, kaput komple boyalı ve aklınıza gelebilecek motor aksamına ait herşeyin değiştiğini öğrendik. turbo + turbo manifoldu vs vs... başımızdan aşağıya kaynar sular döküldü. adamı çağırdım içeriye sen nasıl bi delikanlısın dedim. g.t oğlanı diyerek rencide ettim şahsı :D tıkandı birşey diyemedi. yalan üstüne yalan konuştu. aracın sadece şanzımanı değiştiğini geri kalanların değiştiğini bilmediğin söyledi. kimse ona sormadan değiştirmiş aracın motorunu gibi yalanlar attı. bilgiler öğrenmeden önce bir ara telle konuşmak için dışarı çıkmıştı ve o sırada arkadaşını çağırmış. oda geldi. dışarda ben ağzıma geleni söyledim şahsa. normal konuşmalar ve değişik kombinasyonlarda her türlü küfrü kendise söyledim ama kaşarlaşmış artık. sustu birşey demedi. arkadaşı girdi araya sağolsun düzgün bir çocuktu. zadex oto yıkamanın sahibi çocuk nejmi adında. arkadaşına da gerekenlerı söyledi. bizlerden de onun adına özür diledi uzatmayın dedi. bizleri aldı tekrar ulusoya bıraktı ataşehire.

sizden ricam ciddi alıcıların bu araçtan uzak durması. isteyen olursa aracın ilan linkini de atarım, arar arar darlarsınız.

bu 2 gün içinde bize abiliğin kralını yapan ( yemeğimizden çayımıza ulaşımımıza kadar) GökiZD göki abime , utku'ya ibooo'ya, öner'e teşekkür ederim.

Vtec_2
07-06-2013, 13:43
Geçmiş olsun dostum. Bu tip insanlar maalesef var.

Ahmet.S
07-06-2013, 13:50
Bu araba satin alma isi cok sıkıntıli Allah hayirli insanlarla karailastirsin.

onat
07-06-2013, 14:06
teşekkürler..

birdaha da tanıdık harici asla istanbula araba almaya gitmem.

onat
07-06-2013, 14:07
......................

bartubasot
07-06-2013, 14:13
O konuyu gordum fakat yazmak istemedim arac tanidik yazmislar die gecmis olsun. Yanlis anlasilmasin hani bizimkini verilim muhabbeti olcak biraz ama 2012 kirmizi boyasiz var suan 30000 de 160 lik dsg bide aynisinin 2011 i bir parca degisen oda fume kahve karisimi bir renk..

Merthan
07-06-2013, 15:02
Bu yazılanları 22 yaşında olmama rağmen gerek kendim için gerek arkadaşlarım,abilerim için araba alırken defalarca yaşadım tecrübelendim

Herhangi bi arabaya niyetlenen kişi arabayı yıkanmış,cilalanmış görünce hemen heves edip göz kararı inceleyip alıyor ve sonunda dünya kadar sıkıntı yaşıyor.
Benim edindiğim en önemli tecrübe kesinlikle acele etmemek lazım araba alırken gerekirse 3 tane yere baktırıp öyle almak lazım çünkü piyasa ortada insanlar çok sahtekar,defalarca yeminler edip yalan söyleyen insanlar gördüm.

SOMEONESPECIAL
07-06-2013, 15:07
Yaw bu rocco lar hep böyle sıkıntılı mı ?

onat
07-06-2013, 15:12
Yaw bu rocco lar hep böyle sıkıntılı mı ?

motoru konusunda piyango dedi ilkkan abi. dsg ise neden diye sordu ? zorunda mısınız dsg almak gibi. manuel almak daha mantıklı çünkü dsg maliyeti ciddi.. 13 bin tl gibi bi rakammış sanırım dsg. mekatronik arızası 5 bin lere mal oluyormuş. biz ciddi soğuduk roccolardan. resmen piyango cidden. 60 bin tl vericem rocco alıcam sonra motoru ne zmaan sıkıntı çıkarcak diye kara kara düşüncem. birgün alırsam rocco ki almam ama alırsam o manuel olucak..

ugurbora
07-06-2013, 15:15
Çok sinir bozucu bir durum daha dün aynı şeyleri yaşadık ordan biliyorum geçmiş olsun Onat.

Bende bizim konudan biraz bahsedeyim sabahın 5inde yola koyulduk afyona geldik. Arkadaşla 24.500 e anlaşmıştık. Bu arada araç 207 GT. Bize telefonda sadece sol tarafında kapıyı sert açmasından dolayı çizik boyası olduğu söylendi başka en ufak kusur yoktur denildi. Aracı yetkili servise götürmek istedik abi burdan 90 km orası dedi ama ısrar ettik kabul etti randevumuzu alıp yola çıktık en fazla 10 km ya vardı ya yoktu servisin uzaklığı.Aracı detaylı kontrole soktuk fakat servis elemanları bize soru soracak kadar bilgisizdi. Neyse aracın turbosu tamamen bitmiş. Cam tavanında folyo çekmişler hem içten hem dıştan sökelim diyoruz olmaz diyor kocaman bir çatlak çıktı altından su almasın diye folyo çektirmişler. Ve en önemlisi servisin sahipleri tanıdık oldukları için bize sol taraftaki boyanın sebebini söylemediler.En son ordan ayrılmadan servisin müdürü içinde biraz insanlık Allah korkusu olacakki " abi aramızda kalsın bu arabaya yandan motor girdi servis sahiplerini tanıdıkları olduğu için çizikten ötürü boyandı diye kayıt açtılar çekiçlenip macunlanıp işlem yapıldı dedi. " Sinirden kudurdum ama bebenin yanında annesi babası vardı onlara dua etsin. Neyse aracın ilanınıda vereyim almayı düşünen bunları bilip ona göre gitsin...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-temiz-207-thp-gti-123327116/detay

onat
07-06-2013, 15:19
Çok sinir bozucu bir durum daha dün aynı şeyleri yaşadık ordan biliyorum geçmiş olsun Onat.

Bende bizim konudan biraz bahsedeyim sabahın 5inde yola koyulduk afyona geldik. Arkadaşla 24.500 e anlaşmıştık. Bu arada araç 207 GT. Bize telefonda sadece sol tarafında kapıyı sert açmasından dolayı çizik boyası olduğu söylendi başka en ufak kusur yoktur denildi. Aracı yetkili servise götürmek istedik abi burdan 90 km orası dedi ama ısrar ettik kabul etti randevumuzu alıp yola çıktık en fazla 10 km ya vardı ya yoktu servisin uzaklığı.Aracı detaylı kontrole soktuk fakat servis elemanları bize soru soracak kadar bilgisizdi. Neyse aracın turbosu tamamen bitmiş. Cam tavanında folyo çekmişler hem içten hem dıştan sökelim diyoruz olmaz diyor kocaman bir çatlak çıktı altından su almasın diye folyo çektirmişler. Ve en önemlisi servisin sahipleri tanıdık oldukları için bize sol taraftaki boyanın sebebini söylemediler.En son ordan ayrılmadan servisin müdürü içinde biraz insanlık Allah korkusu olacakki " abi aramızda kalsın bu arabaya yandan motor girdi servis sahiplerini tanıdıkları olduğu için çizikten ötürü boyandı diye kayıt açtılar çekiçlenip macunlanıp işlem yapıldı dedi. " Sinirden kudurdum ama bebenin yanında annesi babası vardı onlara dua etsin. Neyse aracın ilanınıda vereyim almayı düşünen bunları bilip ona göre gitsin...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-temiz-207-thp-gti-123327116/detay

sağol kardeşim sana da geçmiş olsun... şerefsizin ilanına bak birde hatasız kusursuz yazmış.

-CGR-
07-06-2013, 15:30
Motor-şanz.-turbo-manıfold vs. herbi halt Sıfırmış kardeşim aslında mantıklıymış heee :)
dalga geçmiyorum 46-47 li gibi rakama alınır deli gibi koşturulurmuş aslında :)

HkN
07-06-2013, 15:34

Geçmiş olsun. Bende Afyonda servis şehir çıkışında diyecektim. Bu arada arabayıda ilk defa gördüm. Umarım satamaz

onat
07-06-2013, 15:37
aracı alcak olan benim yakın arkadaşımdı. ben anlıyorum diye beraber gittik istanbula.

adam yaptığı ayıbın üstüne birde burnundan kıl aldırmayan cinstendi. turbosunun değiştiğinin söylendiği esnada 250 tl daha iner 55.500 yaparım daha da 1 kuruş inmem dedi terbiyesiz.

biz burda senin yüzünden 1 gün fazla kaldık mağduriyetimizi gidereceksin dediğimde de yemek ısmarlayım ama para vermem dedi. bende allahından bul dedim. şerefsize 50-100 tl için dayak atmayım dedim içimden.

yani lafın özü 45 e vermeyi geç 100 tl veripte ayıbını telafi bile etmedi.

-CGR-
07-06-2013, 15:39
aracı alcak olan benim yakın arkadaşımdı. ben anlıyorum diye beraber gittik istanbula.

adam yaptığı ayıbın üstüne birde burnundan kıl aldırmayan cinstendi. turbosunun değiştiğinin söylendiği esnada 250 tl daha iner 55.500 yaparım daha da 1 kuruş inmem dedi terbiyesiz.

biz burda senin yüzünden 1 gün fazla kaldık mağduriyetimizi gidereceksin dediğimde de yemek ısmarlayım ama para vermem dedi. bende allahından bul dedim. şerefsize 50-100 tl için dayak atmayım dedim içimden.

yani lafın özü 45 e vermeyi geç 100 tl veripte ayıbını telafi bile etmedi.

:D ahahhahaha :D anladım 45 verse alıcaktınız yani :D :D
neyse geçmiş olsun dostum , inş. gönlünüze göre bulursunuz :)

onat
07-06-2013, 15:41
:D ahahhahaha :D anladım 45 verse alıcaktınız yani :D :D
neyse geçmiş olsun dostum , inş. gönlünüze göre bulursunuz :)

yok gene aldırmazdım ben o arabayı, oğlan çocuğundan araba almam ben :) söylese eyvallah bilerek giderdik, gideceksek. söylememesi delirtti bizi. bide tam istanbul oğlanı. ağzından kaarşimsiz cümle çıkmıyor.

-CGR-
07-06-2013, 15:53
yok gene aldırmazdım ben o arabayı, oğlan çocuğundan araba almam ben :) söylese eyvallah bilerek giderdik, gideceksek. söylememesi delirtti bizi. bide tam istanbul oğlanı. ağzından kaarşimsiz cümle çıkmıyor.

:D takılma Kaarşim boşver :D para sizde oldukça tüm roccolar sizin :D

alp1903
07-06-2013, 19:59
2010 Scirocco var 42binde verem 52bin e o kadar uzaklara gitmişsiniz :D Şaka bi yana geçmiş olsun böyle olaylar çok oluyor.

efe_
07-06-2013, 23:55
Genç kitlenin kullandığı spor araçlarda gayet olası şeyler :( , imkan varsa bu tür araçlarda gerçekten sıfır alınmalı

s2kfreak
08-06-2013, 08:54
Ne Arac sahibini tanirim ne arkadaslari amma velakin bende ordaydim arabayi beyendi hatta 2 parca boya vardı aracta arka camurluktada derın bır sıyrık rotus yapılmıs 2.5 parca olarak say dedım fıyatının yuksek oldugunu ve alsa 1 sene sora 49 lara satabılıcegını soyledım bole bır burun kıvırdı arabalardan cok anlarmıs gıbı neyse. soradan ıs olmamıs sevındım paranızın cebınde kaldıgına zaten aracın boyacıyla cok ısı olmus bellı oynanmadık yerı kalmamıs. ama pıyasadakı bır cok aracın kavraması degısmıstır. kı bu da sızın ıcın ıyıdır.

Tuncay
08-06-2013, 09:05
Sıfır alınsa bile bu araç şans işi motoru ve şanzımanı
Farzetki sıfır aldım 30.000 de motor 20.000 de şanzıman değişti direk son sahip moduna getirir bu araba insanı :)

Eworen
08-06-2013, 09:09
DSG deki kavrama veya mekatronik problemi kesinlikle kronik problemdir
yapması değil yapmaması şans işidir
Yalnız sorun olmamasının nedeni garantili olsun veya olmasın vw bu sorunu tamamen karşılıyor
O yüzden bu kadar sıkıntı yapılacak bişey değil hatta hiç değil

Motorunda herhangi bi kronik problem söz konusu değildir varsa sıkıntı araca has bi durumdur..

kelalper
08-06-2013, 09:30
anlamadığım tampondaki boyadan neden korkuyorsunuz. İstanbul gibi yerde tamponu boyalı araba gayet normal.

onat
08-06-2013, 10:18
anlamadığım tampondaki boyadan neden korkuyorsunuz. İstanbul gibi yerde tamponu boyalı araba gayet normal.

tampondaki boyadan korkmuyoruz ki sıkıntılı konu bize söylenmemesi. kaput boyalı sol ön çamurlukta değişmişti. korksak bunlardan korkardık. fiyat / performans 2 lemini değerlendirince mantıklıydı.

HkN
08-06-2013, 10:21
öncelikle siteyle alakası yok, neden konu açtın gibi gereksiz düşünülmesin, 2 gündür ebemiz sevildi istanbulda, kimsenin ebesi sevilmesin diye bilgilendirme amaçlıdır konu...

çarşamba öğlen12 uçağı ile istanbula yola çıktık. rocco sorgulama konusunda sorduğum 34 zl plakalı araca bakmaya gittik. havaalanında yüzeysel bir incelemenin ardından araçta koltuk ısıtma, ışık paketi, start stop olmadığını anladık. neyse dedik pazarlık yapılır tekrar sorun değil dedik. aracı bindik ve bostancı oto sanayi sitesindeki vw tech'e gittik. yolda ciddi bir kavrama sorunu olduğunu anladım. titreme oluşuyordu araçta. kalkarken ve 1 den 2 ye atarken dsg, titreyerek devam ediyordu. nitekim vw tech ilkkan abiye aracı kullanmasını söledim ve sorunu belirttim. kendisi mekatronik veya kavrama sorunu olabileceğini, bunun yetkili serviste bakılması gerektiği ve 1 günlük birşey olmadığını söyledi. nitekim bu araçtan vazgeçtik. sahibinin hiçbirşeyden haberi yok. araç donanımından haberdar değil. ya sabır dedik allaha emanet dedik ayrıldık.

ardından paladium ulusoyun yolunu tuttuk. bu arada göki abi, ibooo, öner ile rocco arayışı içindeyken ***** sitede 1 adet rocco bulduk. plakası 34 cmh 73 olan bu araç kozmetik açıdan sıkıntısız, ilanda yazan kusurları sol çamurluk değişmiş ve kaput boyalı olarak gözüküyordu. fiyatta 57.500 dü. biz boş dönmeyelim belki sıkıntısı küçüktür diyerek adamla konuştuk. o sırada gökizd nickli adamın ham maddesi gökhan abi yanımıza geldi. elimizde tahta valizle ulusoy'un garında bekliyorduk adeta :D

hadi gidelim bakmaya dedi bizi aldı, araç sahibi ile buluşturdu. araç dediğim gibi gayet şık bir araçtı. bakımlı kasası düzgündü. sahibi kusurları konusunda ısrarcı oldu ve istediğiniz yere götürün dedi. biz orada 55.750 ve 4 adet sıfır 18 inç lastik vermesi şeklinde anlaştık. söylenmeyen eksik gedik birşey varsa pazarlığa konudur dedik. kabul etti. ertesi gün buluştuk ve gene vw tech ilkkan abiye götürdük. araçta turboya bağlı bir arıza tespit etti ilkkan abi. çıktık gezdik şanzıman ve motor gayet güzeldi ( şanzıman değişmiş söyledi ) . sorunun map sensörü olabileceği üzerine durduk. kaportaya bakıldığında da adamın dediklerinden farklı olarak sol far, ön tampon değişmiş dediler. biz kıllandık ve doğuşa götürelim diyerek yola çıktık. EREL otomotiv'e götürdük aracı. 3 hafta sonrasına sıra verdiler ama araç sahibinin serdar adlı arkadaşı araya girdi. araca yapılan işlemleri ve hasar kaydının nereler olduğunu, değişen vs hangileriyse kağıda dökülmüş vaziyette bize getirmesini istedik. kendisi kafasına göre sadece bakım çıktısı almış ve getirmiş. araç 70 bin km ye kadar 14 kere servise girmiş. 15 er binde girmesi gerekirken saçma sapan km lerde servise girmiş araç. orada serdar denen şahıs turbonun ve sol ön farın değiştiğini söyledi. ön tamponunda değiştiğini söyledi. biz orda tabi mevzuya girerek sinirimizi gereken cümlelerle ifade ettik. adam satmaktan vazgeçtiğini söylerek sıyırmaya çalıştı. dedim yok öyle şey. sıkıntı yaratırım sana dedim. bu araç ve sözüne istinaden 1 gece fazladan ist de kaldım dedim. sende üstüne düşeni yapacaksın ve bu sorunu çözücez dedim.

hala neden üstüne gittin diye düşünecek olanlar, serdar denen erel çalışanı detaylı bilgi vermedi. bizde tampon değişimini önemsemedik. turboda arızalı çıkabilir diye düşünürek ve fiyat performans eğrisini düşünerek, ticaretimizi devam ettirmek istedik. adamı yan çizmesine rağmen, kartal doğuşa götürdük. servise girdik ve gene 3 hafta beklememiz gerektiği söylenince bizde expertiz yerine servis kayıtlarını inceleyelim dedik ve sorumlu bir abi ile incelidik. incelemez olaydık. araç 52 bin kim de motorun komple değiştiği, sandık motor takıldığı, sol ön far, ön tampon, kaput komple boyalı ve aklınıza gelebilecek motor aksamına ait herşeyin değiştiğini öğrendik. turbo + turbo manifoldu vs vs... başımızdan aşağıya kaynar sular döküldü. adamı çağırdım içeriye sen nasıl bi delikanlısın dedim. g.t oğlanı diyerek rencide ettim şahsı :D tıkandı birşey diyemedi. yalan üstüne yalan konuştu. aracın sadece şanzımanı değiştiğini geri kalanların değiştiğini bilmediğin söyledi. kimse ona sormadan değiştirmiş aracın motorunu gibi yalanlar attı. bilgiler öğrenmeden önce bir ara telle konuşmak için dışarı çıkmıştı ve o sırada arkadaşını çağırmış. oda geldi. dışarda ben ağzıma geleni söyledim şahsa. normal konuşmalar ve değişik kombinasyonlarda her türlü küfrü kendise söyledim ama kaşarlaşmış artık. sustu birşey demedi. arkadaşı girdi araya sağolsun düzgün bir çocuktu. zadex oto yıkamanın sahibi çocuk nejmi adında. arkadaşına da gerekenlerı söyledi. bizlerden de onun adına özür diledi uzatmayın dedi. bizleri aldı tekrar ulusoya bıraktı ataşehire.

sizden ricam ciddi alıcıların bu araçtan uzak durması. isteyen olursa aracın ilan linkini de atarım, arar arar darlarsınız.

bu 2 gün içinde bize abiliğin kralını yapan ( yemeğimizden çayımıza ulaşımımıza kadar) GökiZD göki abime , utku'ya ibooo'ya, öner'e teşekkür ederim.

Tabi tabi. garantiden değişen motor için müşteri imzası ve onayı alınır :) üzerine motor değişirken motor numarası ve muayene gibi işlemler yapılması gerekli. Hepsi araç sahibinin haberi olmadan yapılmıştır kesin :)

onat
08-06-2013, 10:23
Ne Arac sahibini tanirim ne arkadaslari amma velakin bende ordaydim arabayi beyendi hatta 2 parca boya vardı aracta arka camurluktada derın bır sıyrık rotus yapılmıs 2.5 parca olarak say dedım fıyatının yuksek oldugunu ve alsa 1 sene sora 49 lara satabılıcegını soyledım bole bır burun kıvırdı arabalardan cok anlarmıs gıbı neyse. soradan ıs olmamıs sevındım paranızın cebınde kaldıgına zaten aracın boyacıyla cok ısı olmus bellı oynanmadık yerı kalmamıs. ama pıyasadakı bır cok aracın kavraması degısmıstır. kı bu da sızın ıcın ıyıdır.

burun kıvıran şahıs benim. benim ne kadar arabalardan anladığımı çevrem bilir. sen şu kız arkadaşının arabasıyla gelen çocuk değil misin ? kendin de araç sahibine çok beğendiğini, aracın bu kadar dolu olmasına rağmen neden bu kadar uygun verdiğini falan sormuşsun.

aracnda cam tavan yok 49 bin tl istiyorsun. adam aracında cam tavan var seninkine göre dhaa dolu ama 55.750 + 4 lastik ile gayet mantıklıydı bence fiyat olarak. satmak istesem neden 48 e satayım ki daha sonra ? arka tamponda dediğin bölge 7-8 cm uzunluğunda sürtmeden kaynaklı rötuş boyasıydı. ist de bu sıkıntı olmayan araba neredeyse yok. 7-8 cm lik küçücük bölgeye buçuk saymak ne kadar mantıklı.

o arabaya benim haricimde göki abide baktı. oda mı anlamıyor. birde bana anlarmış gibi diyorsun. 1 gün önceki zl plaka araçta şanzuma sorunu olduğunu ben söyledim ilkkan abiye. boş konuşma.

onat
08-06-2013, 10:28
DSG deki kavrama veya mekatronik problemi kesinlikle kronik problemdir
yapması değil yapmaması şans işidir
Yalnız sorun olmamasının nedeni garantili olsun veya olmasın vw bu sorunu tamamen karşılıyor
O yüzden bu kadar sıkıntı yapılacak bişey değil hatta hiç değil

Motorunda herhangi bi kronik problem söz konusu değildir varsa sıkıntı araca has bi durumdur..

zaten aynı mantıkta hareket ettik bizde. değişmiş olması eksi bir özellik değildi. bizde de yapabilir iyiki adamda yapmış, değişmiş dedik. işin içine motor girince birde yalan unsuru olduğu için iş patladı.

Göki,ZD
08-06-2013, 14:12
Sa
Mahmutcan a selamlar :D

Öner gelir eli kulağında, konyşuruz gerekirse..

Göki,ZD
08-06-2013, 14:14
Sa

utkunoa
08-06-2013, 14:26
roccolarda kavrama ve mekatronik kronik problemdir ben bu sorunları yaşamayan dsg sanzumanlı rocco görmedim şu ana kadar, Bunlardan korkmayın aracın garantisi bitse bile vw bunları karşılamakta. Korkmanız gereken motorla ilgli değişen parça olup olmamasıdır. vw de genelde motorda parça değiştirmek yerine komple msandık motor değişimi yapmaktadır. Yani aslında bu şeyler değişmişse araba için daha iyidir ancak tabiki alıcıya önceden bilgi verilmeli

-Murat Özcan-
08-06-2013, 15:24
Çok geçmiş olsun arkadaşlar

FB10ur
08-06-2013, 15:31
Geçmiş olsun sıkıntılı bir durum niyetlendiğiniz bir arabanın daha sonra çıkan şeyleri can sıkıyor..
İşte böyle insanlar yüzünden kimsenin kimseye güveni kalmıyor..Para cepte olduktan sonra rocco'da çok rocco'yu satacak ADAM'DA çok merak etmeyin :)

SmT
08-06-2013, 15:54
Rocco'dan ziyade ilk olarak satanda kusur var mı diye araştırmak gerek..

jdm039
08-06-2013, 17:07
benimde başıma gelen olay sevdiğim bir kardeşim tipo hastasıydı ve 2008 sıfır aldığı aracını satıp tipoya binecek hasta :D 1 sene 1.6 motor kullanıp geçtiğimiz ay 2.0 motor sedici tek kapıya niyetlendi.
ilanlarda istanbulda istediği bir tipoyu bulmuş bana haber verip araç sahibini aradım araç fotoğraflardan taş gibi kız gibi :D 2-3 gün boyunca araç sahibiyle ciddi anlamda görüştük ''sorun sıkıntı varsa istanbula gelmeyelim telefonda herşeyi anlat ''ısrarıyla adam her konuda onay verdi :D neyse yola çıktık -adresi bulana kadar adama ulaşamadık ama ilanda ki adres vede ilan fotoğrafının çekildiği mekanın fotoğrafına bakarak başakşehir Atatürk oto sanayisinde 45-dak 1 saat sadece resimdeki dükkan önünü sorgulatarak bulduk :D araç sahbi hala iptal yok :D sonunda aracın başında dikilip kimin aga bu la diye esnafa rica edip çağırttık gelen vatandaşlar kar yağdı sel bastı çamura battı yan battı o yüzden telefonlara bakamadım gibi kreş çağından kalma bahanelerle bizi bağlamaya çalıştı :D
sonuçmu araç üzeirnde ne tampon var ne akü nede iç döşeme ekipmanlar :D resmen yedek parça lazımlığı olarak ihtiyaç halinde ucundan accık söküp söküp başka tipolara eklemişler :D bizim elemana diom yürü la gidek araç turşu ve öfkeli hatta turşunun miladı :D bizim ki ilk kez tek kapı tipo görünce kilitlendi kaldı ''adaş ben bunu toplar adam ederm''ısrarı ,ben hala bizi mal yerine koymalarının telefonlara cvb vermemelerinin kini öfkesi ile içten içe beleş verseler kıllığına vazeçme olayı :D sonunda bi tur atayım dedi bizim ki araç ön takımlardan ses gelmeler ve kazasız dediği halde ön şaselerde kaynak görsellikleri ..
ben en sonunda araç sahibi şereften mahrum beylere ''aga biz yoldan geldik bi yemek yiyelim gelelim''diyerek bizimkini alıp ordan arkama bakmamak üzere bastım gittim ve sonunda ilk benzinlikte telefondan nete girip kendi favori araçlarımdan bitanesini arayıp işibağladım ilk başlarda clio rsi ya b*k atsada şimdi iyiki clio rsi aldırmışsın diyor ve sonuçmu clioyu satan adam adam gibi adam çıktı .uzun lafın kısası bu internet ve alışveriş olayları kumar oynamak gibi birşey.kimse hemen gördüğüne atlamasın cebindeki parayı da hemen vermesin önce araca araç kimin kimden olursa olsun siz ilk önce ustaya baktırın!

onat
08-06-2013, 18:24
Sa

Abim as :)) mahmutcan artik manuel bakiyo

s2kfreak
08-06-2013, 21:09
burun kıvıran şahıs benim. benim ne kadar arabalardan anladığımı çevrem bilir. sen şu kız arkadaşının arabasıyla gelen çocuk değil misin ? kendin de araç sahibine çok beğendiğini, aracın bu kadar dolu olmasına rağmen neden bu kadar uygun verdiğini falan sormuşsun.

aracnda cam tavan yok 49 bin tl istiyorsun. adam aracında cam tavan var seninkine göre dhaa dolu ama 55.750 + 4 lastik ile gayet mantıklıydı bence fiyat olarak. satmak istesem neden 48 e satayım ki daha sonra ? arka tamponda dediğin bölge 7-8 cm uzunluğunda sürtmeden kaynaklı rötuş boyasıydı. ist de bu sıkıntı olmayan araba neredeyse yok. 7-8 cm lik küçücük bölgeye buçuk saymak ne kadar mantıklı.

o arabaya benim haricimde göki abide baktı. oda mı anlamıyor. birde bana anlarmış gibi diyorsun. 1 gün önceki zl plaka araçta şanzuma sorunu olduğunu ben söyledim ilkkan abiye. boş konuşma.

gel ben sana 2009 s2k verıyım 0 sıyrıklı arac sahıbıne ben uygun demedım nasıl carpıttıysa neyse almadıgına sevındım .

CeM öZeR
08-06-2013, 22:20
Şanzumanın değişmiş olması bir artı, 70.000 km de bir rocco alıyorsun ve üzerinde 18.000 km kullanılmış bir motor var buda artı ki yürütmeyi düşündüğünüzü sanıyorum. Farın değişmiş olması kesinlikle bir eksi değil. Tamponun değişmiş olması ise hiç önemli değil. Ama tabi önemli şeyleri önce söyleyip söylememek tercih meselesi. Hayırlısı olsun..

efe_
08-06-2013, 22:35
Arkadaşlar o önemli değil bu önemli değil denilenleri toplayınca gayet kusurlu bir araç oluşuyor yani 50 binde motor yedirebilmek büyük marefet tabi şayet yağ eksiltme gibi bir durumdan ötürü olmadıysa

Gimifayf
08-06-2013, 22:36

Arac piyasa bi arac degil, gunde en az 4 saat Afyon`un islek caddelerinde olan biri olarak hic gormedim. Bu arada Hakan Abi`nin de dedigi gibi servis sehir merkezine 6 km uzakta, dogrudur.

Draniela
08-06-2013, 23:22
bende ikinci el baktığım zamanlarda delirecektim. ikinci el araba alırken çelikten don giymek lazım arkadaş. yoksa gelen geçen s...

chare
09-06-2013, 01:49
aracın fiyatına göre tampon far çamurluk hiç ama hiç önemli unsurlar değil.. sonuçta 0 km araç almıyosun.. hatasız araç istiyosan gidip 0 alıcaksın...

ama sahibinin motor değişimini ve daha başka kusurlarını söylememesi olmamış..

bir laf var Ne kadar ekmek o kadar köfte....

onat
09-06-2013, 10:45
arkadaşlar o önemli değil bu önemli değil denilenleri toplayınca gayet kusurlu bir araç oluşuyor yani 50 binde motor yedirebilmek büyük marefet tabi şayet yağ eksiltme gibi bir durumdan ötürü olmadıysa

+61...........