PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Corsa c için ilden ayrıhsı jant kapakları vol:1

yakupdemir
07-06-2013, 14:46
Merhabalar;

Diğer konularda da belirttiğim gibi 1,3 beyaz corsa van'ıma ( 2004 modılll ) yohluktan ötürü jant alamamaktayız.
Sağolsun eş dost hısım akraba yemeyip içmeyip düşündüler ve dediler ki ey yakup sen bu jant kapaklarını boya arabayı da bunların ustune bas dedimki ok.

ok dedım demesıne ama nası yapıcam? pekte bilmiyorum.

şimdi güzel abilerim ve gözleri öpülesi küçüklerim sizlerle 1 kaç resim paylasmak istiyorum. umarım sizlerde fikirlerinizi benimle paylaşırsınız böylece youtube' de jant kapağı boyamayı ararken songül karlı frikik videosu'na gitmemiş olurum.

sabrettiğiniz ve güzel yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

misalen: http://i41.tinypic.com/2yns587.jpg

ve istediğim renk bence en ideali olan:

http://i44.tinypic.com/ziues8.jpg

Mr.K
07-06-2013, 14:54
yanlış anlama ama neyini soruyosun ben anlayamadım da :)

boyacıya gitcen spreye bastırcan istediğin renkleri
keçeyle zımparalican
boyican olcak bitcek,ister boyanın içine vernik kat ister verniği ayrı bastır spreye sana bağlı..

+ olarak çemberi boyayınca içi maskelicen ,göbeği boyarken dışı maskelicen :)

basmak içinde

yay
coilover(markalı)
el yapımı coilover
yay press

birsürü seçeneğin mevcut..

yakupdemir
07-06-2013, 14:59
Sevgili Mr.k rumuzlu abim. Bir bilsende bir bilene danış diyerekten yola çıktım. Sor bi daha önce jant boyamışlığın varmı, hiç bunlarla uğraşmışlığın varmı yookkk ne gezsiin derim mesela.

Birde boya kalitesi onemli mi onerebileceğiniz bir şey varmı yoksa gidiyim selamun aleykum boya vermi diyim herhangi bi tükana.

ayrıca vermiş oldugun bilgiler için cidden teşekkür ederim.

fevzi
07-06-2013, 20:54
bu şekilde yap bence daha iyi bi görüntü alırsın jantı boyama jant kapagını gun metal renge boya tak

http://image5.sahibinden.com/photos/02/96/90/12702969022j.jpg

Ufuk
07-06-2013, 21:03
Şimdi vos'ta arka jantlar ofsetli yani kaynaklı.Bunu iyi bir tornacı yapabilir (eğer böyle istiyorsanız).Yok ben normal olanı boyayacağım diyorsanız.Boyacıya gidip durumu anlatın size uygun boyayı verecektir yada renk varsa kodunu bilip gidin ve tüpe bastırın.Komple zımparaladıktan sonra tüpe bastırdığınız boyayı iyice maskelenmiş(bu arada ben yaptım lastiklere maskeleme bandı tutunmuyor haberiniz olsun kağıt bant yani lastiğe tutunmuyor) janta sıkarken mümkünse tozsuz ve rüzgarsız ortam olsun kuruma sırasında üstüne bişeyler yapışmasın.Maskeleme işide kolay olmayacaktır sökerek yapmanız işinizi kolaylaştırır.Jantı boyarken boyayı sıkmaya janttan başlamayın ve jantta bitirmeyin.Yani kenardan sıkarak gelin ve perde halinde atın vede sıkmayı bitirirken janttan başka yerde bitirin.Yani jantın üstündeyken parmağınızı spreyden kaldırmayın.ilk ve son püskürtmede ufak tanecikler sıçrayıp boya işçiliğini bozabilir.Vernik karışık değilse yani sonradan vernik atılacaksa onuda jantı 2.kat boyanız tam kurumadan atın yani jantı 1 kat boyadınız kurudu 2.kat birdaha boyadınız bu son attığınız kat yarım kuruduğunda vernik atın ki vernik daha iyi tutunsun.Verniği mat veya parlak seçebilirsiniz zevkinize kalmış.3-4 farklı zımpara alın çok incede olsun orta ayarda(kalın zımpara almayın parmağınıza sürttüğünüzde ne kadar aşındırıcı değilmiş gibi gelsede düşündüğünüzden daha aşındırıcıdır) ince olanda alın ki atıyorum 1.kat boya yaptınız 1.kat kurudu ve akma yapmış yada ufak bir kusur var o bölgenin kuruluğundan emin olunca en ince zımparayla geçip üstüne perde şeklinde(yani jantı tarayarak ne fazla yakından nede çok uzaktan) tekrar boya atın.En zor kısım maskeleme olacaktır.Lastiğin kenarları(jantın içine oturduğu kısım) zor olur.Nalburda satılan maskeleme bantları(sarı kağıt bant) para vermeyin çünkü tutunmuyorlar.Ben poşetleyip üstüne evde fazladan bulunan kartvizitleri yan yana dizmek(jant ile lastik arasına sıkıştırmak) suretiyle kendimce maskelemiştim.
Tavsiyem lastiği sökmeniz yerine stepneyi takmanız ve işlemi her jant için tek tek değiştire değiştire yapmanızdır.
Saygılar.

yakupdemir
08-06-2013, 09:27
ufuk bey ayrıntılı anlatımınız için çok teşekkür ediyorum.
fevzi bey bu seçenekte gerçekten mantıklı hem uğraştırmaz hemde daha canlı duruyor gibi.