PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Taban yalitim egzoz isisi

dorukky
09-06-2013, 01:57
Aracımın taban halılarını komple soydum boyatmak için ve çıplak bırakmayı duşunuyodum.Fakat şöyle bir sorunum var tabana şaselere çok fazla egzoz ısısı gelıyor 10 dakıka sonra hıssedılıyo yarım saat sonrada ayakları rahatsız edecek kadar ısınıyo bunun sebebı egzoz borusundanmıdır kaçak baktım fakat bulamadım yoksa taban halısı kaldırınca bu ısı normalmidir daha önce bmw de halıyı kaldırmıstım böyle bir sıkıntı yaşamamıştım.Okuyan ve yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

yakuza
09-06-2013, 10:30
güzelce ziftleyip ziftli levha ile kaplarsan daha sağlıklı olur

tdipower
09-06-2013, 11:00
egt çok yüksek olmasın neden borularda o kadar ısı var?

dorukky
09-06-2013, 14:57
egt çok yüksek olmasın neden borularda o kadar ısı var?yok egt normal 700-900 arası egt genelde

MCN21
09-06-2013, 15:00
her aracın sac kalınıgı taban yalıtımı farklı oldugundan büyük ihtimalle taban halılarını sökünce normalde hissetmediginiz yada halının yalıttıgı sıcaklıgı direk hisetmeye basladınız

dorukky
09-06-2013, 15:09
her aracın sac kalınıgı taban yalıtımı farklı oldugundan büyük ihtimalle taban halılarını sökünce normalde hissetmediginiz yada halının yalıttıgı sıcaklıgı direk hisetmeye basladınızEvet olabilir yalıtım sarıcam yarın bakalım keser inşallah zaten halı baya kalındı altıda elyaftı .

dodoist
09-06-2013, 18:15
taban halısını ne için söktünüz merak ettim ?

Ufuk
09-06-2013, 18:41

Aracımın taban halılarını komple soydum boyatmak için ve çıplak bırakmayı duşunuyodum.Fakat şöyle bir sorunum var tabana şaselere çok fazla egzoz ısısı gelıyor 10 dakıka sonra hıssedılıyo yarım saat sonrada ayakları rahatsız edecek kadar ısınıyo bunun sebebı egzoz borusundanmıdır kaçak baktım fakat bulamadım yoksa taban halısı kaldırınca bu ısı normalmidir daha önce bmw de halıyı kaldırmıstım böyle bir sıkıntı yaşamamıştım.Okuyan ve yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

Sadece dıştan değil içtende boyanacak araçlarda iç kaplamalar trimler vs komple sökülür

dorukky
09-06-2013, 19:40

23 yaşında araç artık halı kullanılmaz halde ve baya kalın olduğu için ağırlıkta yapıyordu o yüzden attım halıyı zaten komple boyandıgı içinde sokuluyor halılar tavanlar

fastchild
09-06-2013, 19:56
doruk abi araba ne yazmamışsın 200sx için sanırım

abi çok normal ısınması çünkü hem eksoz var hemde motor sıcaklığı var bizim E34'ün vites körüğü yolda uzun süre gitmişsek neredeyse eriyecek duruma geliyor çünkü motorun ısısıda oradan alta iniyor şanzımanın o tünelden gidiyor haliylede orta konsolun altı normalden sıcak oluyor

dorukky
09-06-2013, 21:40
doruk abi araba ne yazmamışsın 200sx için sanırım

abi çok normal ısınması çünkü hem eksoz var hemde motor sıcaklığı var bizim E34'ün vites körüğü yolda uzun süre gitmişsek neredeyse eriyecek duruma geliyor çünkü motorun ısısıda oradan alta iniyor şanzımanın o tünelden gidiyor haliylede orta konsolun altı normalden sıcak oluyor
aynen kardeşim sx in. Evet vitesin o taraflar boruya yakın yerler ısınıyo bakalım yalıtım malzemesi bakıyorum isofixler felan alumınyum kumaşlar baya işe yarıyomuş

ilovedrifting
11-06-2013, 10:49
Bende aynı sorunu altimada yaşıyorum. Üstelik döşeme standart şekilde durduğu halde. Uzun yolda gaz dedalının altından ısı hissediliyor ve sağ ayağımı rahatsız ediyor. Zaten tamda ordan geçiyor egsoz. Japonlarda izolasyon her zaman zayıf olmuştur. Bmw de olmadı diyorsun ona katılırım. bmw izolasyon konusunda çok iyidir genelde bmw tabanla egsoz arasına levha koyar boydan boya . Japonlarda kısmi yerlerde levha olur.

orido
11-06-2013, 20:09
Bendede aynı sorun vardı nerdeyse ayakkabılar eriyecekti:))
adını bilmiyorum bir tarafı turuncu bir yalıtım malzemesi ile bütün ısıyı kestik ayrıca seside.

dorukky
12-06-2013, 23:40
Bende aynı sorunu altimada yaşıyorum. Üstelik döşeme standart şekilde durduğu halde. Uzun yolda gaz dedalının altından ısı hissediliyor ve sağ ayağımı rahatsız ediyor. Zaten tamda ordan geçiyor egsoz. Japonlarda izolasyon her zaman zayıf olmuştur. Bmw de olmadı diyorsun ona katılırım. bmw izolasyon konusunda çok iyidir genelde bmw tabanla egsoz arasına levha koyar boydan boya . Japonlarda kısmi yerlerde levha olur.evet şimdi ebaydan 2 malzeme aldım bırını putur attıktan sonra alt şaseye egzozun gectıgı yerlere uyguluyosun diğeride 10mm alumınyum ısı sargılı taban halısı ısıyı 1800dereceye kadar kesıyormus yorumlarına baktım memnun kalmayan yoktu verdim siparişi uyguladıktan sonra bilgi aktarırım.

MUY37
13-06-2013, 08:30
İzolasyonculardan kauçuk köpüğü alıp uygulayabilrsiniz. Kendinde yapışkanlıları yada harici yapışkan ile uygulananaları var. Ben kendi aracımda kullanıyorum , longtube headers var ve taban sacına 1cm mesafede duruyorlar , taban halısında hafif bir ısınma bile olmuyor. Kesin çözüm tavsiye ederim.

ilovedrifting
13-06-2013, 08:39
evet şimdi ebaydan 2 malzeme aldım bırını putur attıktan sonra alt şaseye egzozun gectıgı yerlere uyguluyosun diğeride 10mm alumınyum ısı sargılı taban halısı ısıyı 1800dereceye kadar kesıyormus yorumlarına baktım memnun kalmayan yoktu verdim siparişi uyguladıktan sonra bilgi aktarırım.

Sonucu merak ediyorum fotolarla birlikte. :icon_tup:

dorukky
13-06-2013, 11:05
Kargolar gelsin işe koyulucam.Bendede manıfold ve boruda kacak var egt sapıttı baya manıfolduda sokup sargıyla sarmayayı dusunuyorum.Bide bugun 1 2 tane alumınyum levha gordum elektrık tesısatına ve fren yagının oldugu kabın etrafı ıcın.