PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : E30 Anlam veremediğimiz bir sıkıntı var...

hkkcn
10-06-2013, 15:07
arkadaşlar abiler merhaba aracımda anlam veremediğimiz bir sıkıntı var cuma gününden beri sanayi sanayi geziyoruz kimse bi çözüm bulamadı dünya para parçalandık halen sorun devam ediyor..
araba lpgli 3.16i m40 motor 90model.araç lpg de giderken hiç birşey yokken durduk yere lpgde teklemeye gaz yememeye başladı,egzoz patır putur patlıyo ve araba çekmiyor.
ama benzinde hiç bir sıkıntı yok 4 viteste 190a kadar sıkıntısız gidiyor.
ilk başta lpgciye gittik mimgaz yetkili bayisine çorlu'da bilgisayara bağladı lpg enjektörü arızalı dedi ve değiştirdi 150 tl para aldı.neyse araç yine düzelmedi dediki buji kablolarını bujilerini değiştir sonra gel halledelim dedi.bastık avcılara aldık buji-buji kablo setini değiştirdik.fakat nafile olmadı düzelmedi.
ardından bikaç yere daha götürdük kimisi diyor conta yanık,kimisi diyor sibob yanık fakat kompresör testine sokuyoruz 120nin altında değer vermiyor . kendi ustalarım kesinlikle motorda conta yada sibob yanık olmadığını söyledi.ve ordaki bi atıkerci lpg enjektöründe sıkıntı var dedi daha yeni değiştirmiştik tekrar gidip 0 takılan enjektörü değiştirdik.yine düzelmedi ama az bişey arabanın çekişi kendine geldi.busefer götürdüm ustama komple emme manifoldunu söktü enjektörleri kontrol etti ama yine aynı, bi sıkıntı yok enjektörlerde.bujilerden 3.sü ateşleme yapıyor fakat devamı gelmiyor nedense,karga burnuyla lpg enjektörünün gaz hortumlarını sıkıyorum 3.buıjiye giden gaza hortumunu sıkınca hiç devirden düşmüyor araç ama diğerlerini sıkınca düşüyor.sorunun büyük ihtimalle lpg sisteminden olduğunu düşünüyoruz ya komple sistemi söküp atıcaz yada lpg atıkere çeviricez zaten gazda daha çok yakmaya başladı benzinden..yardımlarınıza ihtiyacım var ne yapmalıyım bilmiyorum

aqustic
10-06-2013, 15:12
LPG sisteminin markası nedir?
Ben de atikeri bırakıp lovatoya geçmeyi düşünüyorum

hkkcn
10-06-2013, 15:12
lpg mimgaz marka.araçta hiç bir sıkıntı yoktu bir anda oldu anlamış değilim

xplod
10-06-2013, 15:38
3 nolu enjektöre gelen sinyali kontrol edin, lpg ecusunun 3 nolu sürücüsü yanmış olabilir.

hkkcn
10-06-2013, 16:43
ecu aracın ecusumu yoksa lpg ecusunumu kontrol edelim?

hkkcn
10-06-2013, 17:03
birde bunu lpgciyemi kontrol ettirelim yoksa elektrikçiyemi

CGTY
10-06-2013, 17:07
Benzinde sorun yoksa neden buji kablolarını bujileri değiştirdiniz. Ayrıca conta yanık falan olsa benzinde de sorun olurdu. İyi bir lpg'ci bulmanız gerekiyor bence.

hkkcn
10-06-2013, 17:12
Benzinde sorun yoksa neden buji kablolarını bujileri değiştirdiniz. Ayrıca conta yanık falan olsa benzinde de sorun olurdu. İyi bir lpg'ci bulmanız gerekiyor bence.

bulabilsek işte sıkıntı orda mimgaz lpg var üstünde kimsede programı yokmuş ...

hkkcn
10-06-2013, 18:29
3nolu lpg enjektöründen çıkan soketin ucundaki kabloyu takip ettim direkman lpg ecusuna gidiyor o kabloyla oynuyorum araba çalışırken arabanın devri düşüyo stop ediyo yada devir yükseliyor sanırım sıkıntı bu kabloda..

hkkcn
11-06-2013, 19:25
Aracın bugün lpg ecusu felan kontrol edildi hepsi sağlam fakat gaz regülatörü arzalıydı emme manifolduna lpg basıyordu araç 5silindirmiş gibicesine regülatörü değiştik sorun kalktı artık egzoz patlatma olayıda kapandı.fakat gazda tekleme halen yapıyor soruunu birtürlü çözemiyoruz 3.göz buji yuvasında ateşleme var fakat yanma olmuyor.arabanın ecusunu bağlatıp baktırmak kaldı son çare :S yada gaziosmanpaşada sanırsam vedat usta varmış iyi diyorlar ona göstericem cuma günü gidip:S varmı daha önce böyle bir sıkıntı yaşayan acaba

hkkcn
14-06-2013, 15:22
sorn çözülmüştür emme manifoldunun altından lpg enjektörünün ucundan çıkan hortumda tıkanıklık varmış halloldu çok şükür :)

MCN21
14-06-2013, 15:26

Tamamaen aklimdan geceni yazmissiniz , normalde agriza yapmiyorsa tamamen lpg kitiyle alakali oldugunu dusunuyorum ... cok gecmis olsun

By CrAzY
14-06-2013, 15:26
Geçmiş olsn baya zarar açmıştır

hkkcn
14-06-2013, 15:39
teşekkür ederim sağolun vallahi bugün sultangazi vedat ustaya gittik sağolsun 20 dakkada söktü halletti sıkıntıyı hemen :) fakat bugüne kadar sıkıntıyı bulana kadar lpg enjektörleri,filtreleri,regülatör ve buji buji kabloları değişti ki git gel yaktıgımız yakıtla uğraşmakta cabası..min.500 gitti diyebiliriz kısaca ama çok şükür sıkıntımız çözüldü..