PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : citroen ds5 nedir, ne değildir?

FATİH
11-06-2013, 22:51
arkadaşlar x-type'ımı sattım ve çilelerden (yüklüyken 1.6 102 hp bora seviyesine inen performansı, yerdeki kesme şekeri bile hem direksiyona hem de yolculara ileten konforsuz süspansiyonu, amazing yakıt tüketimi ve anasının nikahını da isteyen fahiş parça fiyatları) şimdilik kurtuldum.

günün birinde bi fransız'ı aklıma takacağımı hiç düşünmemiştim ama olmaz diye birşey yokmuş.

citroen ds5 hakkında bilgilere ihtiyacım var. özellikle 1.6 thp 156 hp'lik (bva) versiyon. bugün bayiisinde full+full ve özel beyaz renge sahip bi ds5 inceledim, içim gitti. 80.000 tl de fiyat çektiler. büyük bi kredi planım var, olursa bu araç için ciddiyim. hatta kafaya takmışım ki akşam eve gelince bu araç hakkındaki tüm testleri okudum test yıllıklarından. araçta yok yok...

özellikle bmw, mini ve psa'nın ortak kullandığı bu motoru merak ediyorum. yalnız araçta bazı olumsuz gördüklerim: stepne yok, lastik tamir kiti var. arka süspansiyon c4'le aynıymış, yani torsiyon. bir de f1 şanzıman bu motor seçeneğinde yokmuş. bunlar ne sorun teşkil eder sizce?

anket de açıyorum ki sonucu gerçekten önemli benim için. çok teşekkürler yorumlarınız için şimdiden. ;)

http://imageshack.us/a/img811/5719/74266997.jpg

http://imageshack.us/a/img545/2315/22867491.jpg

http://imageshack.us/a/img203/3305/79204471.jpg

http://imageshack.us/a/img825/1897/12693366.jpg

Emir-Sb3R
11-06-2013, 23:05
siz değilmiydiniz çok memnun olan x-type'dan ? :)
performans , yakıt tüketimi motor seçeneğiyle ilgili şeyler onları anlarım, parça fiyatları da zaten ortada evet , ancak non-facelift yani muhtemelen artık 10 yaş dolaylarında ve belki de 200.000 km'ye yakın bir aracı uygununu bulmak yoluyla alıp , 4 tane amortisör bile değiştiremeden konfor beklemek biraz ironik olmuş :) keza ben çok sevmesemde yumuşak olmasını , yaş olarak muadili olan bütün almanlardan daha konforlu bir araçtır x-type.

ds5'e gelince , sizin x-type'dan daha konforlu olacağı kesin :) hayırlısı olsun görüyorum yolda dışı güzel bence

mert_can 41
11-06-2013, 23:05
Her gün siyah birtanesinin yanından geçiyorum ve çok hoşuma gidiyo ama ülkemizin şartlarında fransız araba ön yargısı mevcut ne yazıki ikinci elde çok kaybediceğini düşünüyorum o yüzden alternetif bakın seçeneğine oy verdim ama eğer satmam ömürlük olucak veya ikinci elini düşünmüyorum derseniz kesinlikle alınmalı bence çok hoş duruyo :)

efe_
11-06-2013, 23:09
Dizel alınmalı.Bu araçların otomatikleri verimsiz,thp 156 motor yakıp gitmeyen cinsten yani her türlü olumsuzluk var araçta.

ahmetbaha-drs
11-06-2013, 23:18
V40 T4 R-Design 1596cc 180hp Powershift 77.100tl liste fiyatı opsiyonlarla v.s 80.000'i bulur,şahsen Volvo V40 tercih ederdim ben bu aracın yerine. Donanımı ve Görünümü çok güzel DS5'in ama bile bile lades dememek lazım bence. Hayırlısı olsun.

FATİH
11-06-2013, 23:19
x-type'den ahım şahım memnun olduğumu hiçbir yerde söylemedim, yazmadım. artı ve eksilerini aracın konusunu açtığımda dürüstçe söyledim. sadece son zamanlarda yukarıda söylediklerim canımı sıktıkça sıktı. sattığım adama dahi (magic necmi/necmi yıldırım) hepsini anlattım.

kullandığım x-type orijinal 140.000'deydi. 8 yaşında 180.000'deki a4'e, 21 yaşında 220.000'deki w124 250d'ye, 16 yaşında 185.000'deki passat'a binmişliğim, kullanmışlığım var. hiçbiri yol dalgalanmalarını, zemin ezikliklerini x-type kadar içeri vermiyordu. bırakın konforun şahı mercedes'i, golf'ün dahi ütüleyip geçtiği yollar x-type'la bana zulümdü. ha otobanda süzülüp uçuyordu, o başka... (alt takımları, amörtisörleri, aksları en az iki kez kontrol ettirmiştim.)

x-type'ın jant göbeğindeki logoların tanesi 65 tl, aynası (dış kapak, motor ve ayna camı hariç) 400 tl, kapı altlarında bulunan marşpiye 1.200 tl, kaputu ise 5.200 tl. ortaklar'dan fiyat alabilirsiniz. 560 sel'le aynı yakması da perişan etmişti beni. yol bilgisayarındaki "kalan km" ibaresi, "yapılan km" ibaresiden takır takır daha hızlı işliyordu.

ha Allah var, marşı bir gün bile ikinciyi istemedi, şak diye alırdı makine. x-type yine de sürüşüyle, yol tutuşuyla ve en önemlisi karizmasıyla aşık olduğum ve asla unutamayacağım bi araçtı.

her neyse konumuz ds5. ;)

Antalyalogy
11-06-2013, 23:25
Sıfır DS4, DS5 alnmaz 2.elde çok ciddi değer kaybı var.Bence alırken de dizel veriyon almaya çalışın.

FATİH
11-06-2013, 23:30
arkadaşlar citroen'de, teb cetelem sisteminden bana 60.000 tl kredi çıkıyo. 20.000 de bende var araca peşinat olarak. şimdi ben bu krediyi başka markalarda da bulabilir miyim? yani volvo'ya gitsem veya audi'ye, bu kadar taşıt kredisi verirler mi bana? şöyle ki ben 2.500 tl net maaşla çalışan devlet memuruyum ve iki bankaya toplam 30.000 tl kredi borcum var, ödüyorum. bunları sistemde görüp diğer araç satıcılarının anlaşmalı kredi merkezleri bana citroen'dekiler gibi kredi verir mi?

mert_can 41
11-06-2013, 23:39
arkadaşlar citroen'de, teb cetelem sisteminden bana 60.000 tl kredi çıkıyo. 20.000 de bende var araca peşinat olarak. şimdi ben bu krediyi başka markalarda da bulabilir miyim? yani volvo'ya gitsem veya audi'ye, bu kadar taşıt kredisi verirler mi bana? şöyle ki ben 2.500 tl net maaşla çalışan devlet memuruyum ve iki bankaya toplam 30.000 tl kredi borcum var, ödüyorum. bunları sistemde görüp diğer araç satıcılarının anlaşmalı kredi merkezleri bana citroen'dekiler gibi kredi verir mi?

Abi bende aynı durumda koşturduğum için hemen söylim bankayla anlaşmalı çalışanlar vermez ama vdf gibi kendi finans kuruluşu olanlar rahatlıkla bir gecikme yoksa ödemelerde kredi çıkartıyolar audi verir abi vdf den çıkartıcağı için

FATİH
11-06-2013, 23:46
eyvallah kardeşim sağolasın. ;)

darkmoon
11-06-2013, 23:54
80 bin tl ve citroen... ds5 i sürdüm iç kokpiti özgün ve güzel uçak kokpiti havası vermişler.. ama plastik aksam içeri giren yol sesi aracın fransız olduğunu insana hatırlatıyor.. yaşı ilerledikçe tahminim plastik tuşlarda soyulmalar ve iç plastik aksamlardan ses gelmeler başlıycakdır sürdüğüm aracın tuşlarında bile hafif aşınmalar vardı.. 2-3 yaşına geldimi satmaya kalksan büyük değer kaybıda yaşıycağın bir gerçek. kötümü asla bence şahsına münhasır bir araç ikinci elde 50-60 bin tl lere düşdümü vazgeçilmezler arasına girer ama 80 bin tl bence şahsi fikrim iddalı bir rakam..

Ferhat_V
11-06-2013, 23:57
fiyat yüksek ama çok dikkat çekici bir araç yolda beyazını gördüm ışıklarda yan yanayken sırf onu inceledim arka görüntü fena..

birde kredi borcunuz varken bir daha 60 milyar borca girmeyin arabayı alsanızda bişey anlamazsınız gezip tozamadıktan sonra kapıda yatırıp borç sahibi olmaya gerek yok.

Schumi
12-06-2013, 00:28
Senelerdir Peugeot kullanırım ama hiçbir zaman otomatiğini almayı düşünmedim. Otomatik araç sevmesemde bir gün ihtiyaç duyarsam otomatik araca genede Fransız üretimi otomatik araba almam. He hiç ciddi büyük bir sorun gördüm mü çevremde. 2 kere gördüm. Onun dışında görmedim ama otomatik şanzıman işini şakaya gelmez. Açıcağı masraflar çok büyük olabilir.

alihan_27
12-06-2013, 01:58
İkinci el aldık, annem kullanıyor. Sedefli beyaz, 1.6 dizel otomatik, full ve tüm opsiyonlar dahil.
Ne kadar almayın dediysemde, tipiyle, duruşuyla, iç ambiyansıyla filan kendine bağlıyor insanı. Sıfır alınacaksa, parasını hakettiğini düşünmüyorum. İkinci el alıp tadına bakıp ayrılası bir araç.
Ben 3000 km kadar yol yaptım. Yalıtım, yol tutuş orta düzeyde, yakıt tüketimi düşük, performans kötü(1.6 thp motor yeterli gelebilir),içi ferah ve insanı boğmuyor. Sadece dış ve iç görünüş yönünden tercihte ağır basar. Benim için motor önemli olduğundan insignia'yı tercih ederim. Bu yüzden alternatiflere bak diyorum. Vdf, ford finans güzel vade seçenekleri sunabiliyorlar.

FaBeRgE
12-06-2013, 02:02
bu arada eğer C4 ile aynı süspansiyon varsa torsiyon yoktur. tek dingil, yay ve amortisör farklı bir sistem vardır.

cabrioleter
12-06-2013, 02:03
dizeli dururken benzinlisi alınmaz diye düşünüyorum çünkü yakıt tüketimi üzebilir..

darkmoon
12-06-2013, 02:31
benim sürdüğümde birde bu resimdeki araçdaki gibi havalı jantları yokdu normal bilindik sıradan jant vardı..

ZaZy
12-06-2013, 02:58
Ds5'in çok fazla kronik arızası varmış; bir yerden hatırlıyorum bu lafı özellikle Ds5 için. Bence çok iyi araştırın...
saygılar

Hakan Burak
12-06-2013, 03:43
Gösterişten başka artısı yok bana göre. Sıfır VW Passat tercih ederdim bunun yerine şahsen.

Erdem K.
12-06-2013, 07:15
araç kasa olarak, donanım olarak,kokpit tasarımı olarak bence üstün ve albenili. Fakat 2.eldeki olası değer kaybı ve benzinli oluşunu düşünürsem şahsen o fiyata passat bluemotion'ı tercih ederdim...

bkaraca
12-06-2013, 07:29
Evet alınır dedim lakin konuyu tamamen okuyunca baska alternatiflere yonelmenizi öneririm. Hem ikinci ele düşünce deger kaybı var hemde alacağınız kredinin faizi size 0'km b segmenti bir arabaya mal olabilir.

-CGR-
12-06-2013, 07:42
sıra dışı tasarım dikkat çekici açıkcası etkiliyor insanları , iç tasarım vs. de gayet özgün ve güzel
dizeli tercih edilebilir yakıt tüketimleri güzel seviyelerde güçsüz kalacağını düşünüyorsanız hafif bir yazılımla desteklersiniz sıkıntı olmaz ancak 80.000TL yüksek bir rakam gerçi golf olmuş 80.000TL bu tasarıma günümüz koşullarında normal karşılanmalı ayrıca donanım vs. de gayet tatminkar ama sıfırdaki kredi avantajından ziyade başka bir tercih yolunuz varsa daha üst düzey bir araç tercih edilebilir... hayırlısı olsun :)

d3n1s
12-06-2013, 07:58
Eskiden Citroen C3 ve C4 kullandım. İkisi de dizeldi. Bunlardan sonra 1.6 110 hp 206 kullandım benzinli. Bu 3 PSA grubu araçtan sonra tekrar PSA grubu bir araç almam. Sebepleri ise, tamam bakımı ucuz ama diğer parçaları fena pahalı, örnek 206 için orijinal arka spoiler 864 tl idi 1.5 sene önce, yine 206'nın poryası mercedes'ten daha pahalıydı yaklaşık 2 sene önce, üstelik ikisi de orijinal. Güncel fiyatlarla yine aynı malzeme Audi A3'ünkinden pahalı.
C4'ün yol tutuşu ciddi iyiydi, o sınıfta referans kabul edilen Focus Mk2'lere virajlarda şaka yapardım. C4'ün arka süspansiyonu torsiyon değildir, bu noktada bir yanlışınız var.
Güncel PSA grubu araçları kronik sıkıntılarla dolu, C4'te de tonla vardı, mesela arka süspansiyonların ikisi de haddinden çok önce patlar, gösterge tablosu her an arıza çıkarabilir gibi. Ayrıca daha 100 km yapmamışken bütün elektronik sistemi çöken 508'leri de çok okudum forumlarda.
Sözün özü, o kadar teknolojik bir araç ikinci el alınmaz. Ama o kadar riskli bir araç sıfır da alınmaz. O paralara daha güzel alternatifler bakılmalı.

İbrahim33
12-06-2013, 08:05
Bu paraya bu konforu yada bu dikkat çekiciliği başka araçta bulamazsınız.alınırda binilirde.1.6 thp motor iyidir , ama bu kasayı uçurmaz.dizelde kullanılan mcp şanzıman tam bir rezalet.1.6 thp bva , ne kadar ekonomik olmasada konfor açısından tercih edilebilir dizeline göre.Araç konforu olarakta c5 bile sınıfında en konforluyken , bu araca hiç binmedim ama acayip konforlu olabileceğini hissediyorum.

kelalper
12-06-2013, 08:07
benim merak ettiğim 30 bin lira kredi borcunuz var. cebinizde 20 bin tlniz var 2.500 lira geliriniz var ve üstüne 60 bin tl daha kredi borcu almak istiyorsunuz. Ben elimdeki 20 binle kredi borcumu kapatır 10 bin lirasını biriktirir kapatır ondan sonra ne alacaksam ona bakardım. İyi cesaret valla.

_sinan_
12-06-2013, 08:29
benim merak ettiğim 30 bin lira kredi borcunuz var. cebinizde 20 bin tlniz var 2.500 lira geliriniz var ve üstüne 60 bin tl daha kredi borcu almak istiyorsunuz. Ben elimdeki 20 binle kredi borcumu kapatır 10 bin lirasını biriktirir kapatır ondan sonra ne alacaksam ona bakardım. İyi cesaret valla.

Aynen katılıyorum, maaş/borç orantısına bakınca büyük cesaret sahibi olduğunuzu söyleyebilirim. Yanlış anlamazsanız eğer ds5'i alırsanız kredi borçlarını kaç yılda kapanıyor ? Daha önceden hacizli araç ihalesinden 2 adet araç almış biri olarak lütfen dikkatli olmanızı öneriyorum, umarım planınızı iyi yapmışsınızdır.

Ds5 içinse ikinci elde çok büyük değer kaybediceğini tahmin ediyorum ve bu yüzden başka alternatif bakın bence.

-CGR-
12-06-2013, 08:43

ben burayı atlamışım... :beuj:

Uur
12-06-2013, 08:46
Sadece araç almakla bitmeyeceği için Ds5 almayın derim. Hayır arabaya binmek ızdırap olabilir. Bakımlar,çıkabilecek arızalar, vs. bakımından.

onurgoyunc
12-06-2013, 08:58
Para konusunda yorum yapmıyayım, siz hesap yapmışsınızdır. Ödeyebileceğinizi biliyorsunuzdur ama iyi cesaret :)

Araç büyük olasılıkla 2012 model, ellerinde kaldığından fiyatında yüksek indirim söz konusu. Ben olsam dizelini tercih ederdim. aynı motorlu 508 için konuşuyorum thp motorlu araçlardaki değer kaybı hdi motorlulara nazaran çok daha yüksek. Hdi daki şanzımana laf edenlere inanmayın, abartıyorlar. Alıştığınız zaman otomatikleştirilmiş manuel şanzıman çok zevkli ve kullanışlı.

Aynı fiyat aralığının biraz üstüne bayilerin hala ellerinde var ise 2012 model S60 t4 bulabilirsiniz.

Krediyi 4-5 senelik alacağınızı varsayıyorum. DS5 thp yi kredi sonrası satmak istediğinizde fiyat düşüşü çok yüksek olucaktır

Yiğit G.
12-06-2013, 10:37
tipi donanımı vs olsun bugune kadar ki yapılmış en iyi fransız arabası.Ama benzinlisi alınmaz artık.Dizeline yönelmeye bak.Araç müthiş ama..

http://haberciniz.biz/citron-fans-recreate-ds5-photo-shoot-with-concorde-8679-20g.jpg

-CGR-
12-06-2013, 10:39
tipi donanımı vs olsun bugune kadar ki yapılmış en iyi fransız arabası.Ama benzinlisi alınmaz artık.Dizeline yönelmeye bak.Araç müthiş ama..

çok iddalıı olmuş gibi , sanki , galiba...

Yiğit G.
12-06-2013, 10:50
çok iddalıı olmuş gibi , sanki , galiba...

bende bir an düşündüm ama :D daha iyi bir fransız aracı aklıma gelmedi.. Varmı bu katagoride üretilmiş daha iyisi ?

-CGR-
12-06-2013, 11:12
bende bir an düşündüm ama :D daha iyi bir fransız aracı aklıma gelmedi.. Varmı bu katagoride üretilmiş daha iyisi ?

kategori olarak indirgersek şansı yüksek ancak :D genele bakarsak ne efsaneler çıkar ordan yalan olur :D

efe_
12-06-2013, 11:15

Böyle bir araçta 4 bağımsız kullanılmamışsa bence en iyi felan değil

ahmetbaha-drs
12-06-2013, 11:20

Valla bence bugüne kadar yapılmış en iyi Fransız aracı Citroen C6. :) :icon_tup:

SGTI
12-06-2013, 12:01
Ds3 sahibi dizel otomatik sahibi tanidigim vardi ancak otomatigi hosuma gitmisti bir dsg seriliginde degil tabiki ama peugeotun her vites atisinda kafayi ileri geri salama olayi kadar yok.dizelinin tuketimi cok guzeldi bu illaki daha fazla yakacaktir ama yinede bu segmentte gayet iyidir ici disi cok guzel olmus.ben begenmistim.kafa rahat olsun deniyorsa manuel dizel.

SmT
12-06-2013, 12:09
Fatih abi belliki aracı ciddi krediye tamam diyecek kadar beğenmişsin açıkcası araçta beğenilmeyecek gibi değil..Ancak gelgelelim gelir/kredi oranına baktığımızda başının ağrıma olasılığı var..Olası bir maddi ihtiyaç durumunda satılığa çıkardığında Jaguardan çok daha fazla zarara uğratacaktır seni..
Benim tavsiyem almayı kafaya koyduysanız 1-2 yıl beklemeniz,borçları azaltmanız ve uygun fiyatlı bir 2. el almanız yönünde..

FATİH
12-06-2013, 12:31
öncelikle aklınızda bulunanları emek verip yazdığınız ellerinize sağlık arkadaşlar cümleten. ;)

mali durumumu sizlere belgelenebilir gelirler olarak aktardım. yani bizler memur olduğumuz için ticaret yapmamız yasak ve ekstra kazancımız varsa bunu bankalara belgeleyemeyiz. abimle ortak olduğumuz firmadan gelen gelirlerim var ki bu araç için kullanacağım kredi 80.000 tl'ye kadar, aylık 3.000 lira şeklinde ödemeyi karşılayabiliyor. o konuda sıkıntı yok yani. citroen'in teb cetelem'le adıma çıkardığı 60.000 tl'lik krediyi 48 ayda 1.700 tl civarı taksitlerle ödeyebiliyorum. vadeyi 36 aya çıkarırsam faizden olan zararım daha da düşüyor tabi.

c4'le birlikte ds5'in de arkada torsiyona sahip olmasını dün auto motor&sport'un test yıllığı 2013 dergisinden, ds5'in testini okurken öğrendim. aynen şöyle yazıyor: "ds5, c4'ün uzatılmış platformunda yükseliyor. yani arka süspansiyon sistemi c4'te olduğu gibi torsiyon çubuğuna sahip."

bu aracın kronik sıkıntıları olduğunu söyleyen arkadaşlarımız var ama bu çok tuhaf, çünkü araç piyasaya çıkalı 2 yıl bile olmadı bildiğim kadarıyla. bu kadar kısa zaman diliminde kronik sorunlar nasıl belirlenebilir?

aracın en güzel fransız olduğu yönündeki düşünceleri hoş karşılıyorum. harbiden bambaşka bi etkileyiciliği var, bilmiyorum yakından incelediniz mi? bana kalırsa c6 ve ds5 gelmiş geçmiş en güzel fransız tasarımlarında ilk 5'tedir. tabi bu benim zevkimden yola çıktığım düşüncem.

80.000 tl bi fransız'a, ds5'e verilir mi? bu tartışılır ama birçok galeri gezdim son bi haftadır ve ilginç fiyatlarla karşılaştım. yahu 45.000'e linea, 60.000'e ceed, 75.000'e scenic, 80.000'e golf, 85.000'e qashqai var. belki de hiçbiri bu aracın donanım, prestij ve teknoloji seviyesine yaklaşamaz bile. ha herşey donanım değil tabi orası öyle...

dizelini düşünmüyorum. çünkü hem etrafta hem forumlarda hem de okuduğum her testte citroen'lerin dizel-otomatik şanzıman ikilisinin başarısız olduğunu, sorunlu olduğunu öğrendim. aracın gidişine olumsuz etki eden ve soruna meyilli bi şanzımanı istemem. tam otomatik de değil üstelik. 156'lık thp'de otomatik şanzımanın tıkır tıkır çalıştığını öğrendim.

hayırlısı olsun arkadaşlar, illa ki bu araç olacak diye birşey yok tabi. maksadım bu araç için ön inceleme, araştırma yapmak. bugün yine gezecem ford'dan vw'ye kadar...

devam edelim lütfen. :)

FATİH
12-06-2013, 12:36
bu arada ankette bi hata yapmışım: "hayır alınmaz" ile "alternatiflere bak" hemen hemen aynı anlamı taşıyor değil mi? :)

devil_berk22
12-06-2013, 12:48
Cok guzel duran bir arac imkan varsa alinabilir

darkmoon
12-06-2013, 13:00
fransıza karşı soğuğumdur ama arada iyi üretimleride var mesela 207rc ler felan ciddi iddalı fransız alınırsa bence d segmenti yada cabrio coupe yada sw alınabilinir bence..

bunun nedenide adamlar gırtlağına kadar dolduruyor araçları gerekli gereksiz ne kadar donanım varsa koyuyor misal hud ds5 dede hud var 508 de var.. bu arada bana çok gereksiz gelmişdi tabi göreceli bir şey ama bir m5 sürmüyorsun neticede yada corvette sw larının nerdeyse tamamı cam tavan hemde elektrikli cabrio desen adamlar boyun ısıtma sistemine kadar koyuyorlar neyse adamlar dolduruyor kısaca araçları ve yukarda yazdığım kasalardaki araçları üstüne ekonomik dizel motorla süslendirip almana oranla çok çok makul iyi fiyatlara satıyorlar o yüzden bence alınırsa d segmenti fransız yada coupe cabrio sw bir fransız alınabilinir..

-CGR-
12-06-2013, 13:05
öncelikle aklınızda bulunanları emek verip yazdığınız ellerinize sağlık arkadaşlar cümleten. ;)

mali durumumu sizlere belgelenebilir gelirler olarak aktardım. yani bizler memur olduğumuz için ticaret yapmamız yasak ve ekstra kazancımız varsa bunu bankalara belgeleyemeyiz. abimle ortak olduğumuz firmadan gelen gelirlerim var ki bu araç için kullanacağım kredi 80.000 tl'ye kadar, aylık 3.000 lira şeklinde ödemeyi karşılayabiliyor. o konuda sıkıntı yok yani. citroen'in teb cetelem'le adıma çıkardığı 60.000 tl'lik krediyi 48 ayda 1.700 tl civarı taksitlerle ödeyebiliyorum. vadeyi 36 aya çıkarırsam faizden olan zararım daha da düşüyor tabi.

c4'le birlikte ds5'in de arkada torsiyona sahip olmasını dün auto motor&sport'un test yıllığı 2013 dergisinden, ds5'in testini okurken öğrendim. aynen şöyle yazıyor: "ds5, c4'ün uzatılmış platformunda yükseliyor. yani arka süspansiyon sistemi c4'te olduğu gibi torsiyon çubuğuna sahip."

bu aracın kronik sıkıntıları olduğunu söyleyen arkadaşlarımız var ama bu çok tuhaf, çünkü araç piyasaya çıkalı 2 yıl bile olmadı bildiğim kadarıyla. bu kadar kısa zaman diliminde kronik sorunlar nasıl belirlenebilir?

aracın en güzel fransız olduğu yönündeki düşünceleri hoş karşılıyorum. harbiden bambaşka bi etkileyiciliği var, bilmiyorum yakından incelediniz mi? bana kalırsa c6 ve ds5 gelmiş geçmiş en güzel fransız tasarımlarında ilk 5'tedir. tabi bu benim zevkimden yola çıktığım düşüncem.

80.000 tl bi fransız'a, ds5'e verilir mi? bu tartışılır ama birçok galeri gezdim son bi haftadır ve ilginç fiyatlarla karşılaştım. yahu 45.000'e linea, 60.000'e ceed, 75.000'e scenic, 80.000'e golf, 85.000'e qashqai var. belki de hiçbiri bu aracın donanım, prestij ve teknoloji seviyesine yaklaşamaz bile. ha herşey donanım değil tabi orası öyle...

dizelini düşünmüyorum. çünkü hem etrafta hem forumlarda hem de okuduğum her testte citroen'lerin dizel-otomatik şanzıman ikilisinin başarısız olduğunu, sorunlu olduğunu öğrendim. aracın gidişine olumsuz etki eden ve soruna meyilli bi şanzımanı istemem. tam otomatik de değil üstelik. 156'lık thp'de otomatik şanzımanın tıkır tıkır çalıştığını öğrendim.

hayırlısı olsun arkadaşlar, illa ki bu araç olacak diye birşey yok tabi. maksadım bu araç için ön inceleme, araştırma yapmak. bugün yine gezecem ford'dan vw'ye kadar...

şimdi en güzel fransız mevzusu görecelidir tartışmaya açık değil

80.000TL fransıza verilir mi mevzusu ap ayrı bir durum megane3RS ler nelere meydan okuyan ve tasarım yol tutuş ıvır zıvırda fabrikasyon ürüteimlerde şok edici bir araçtır ve kendileri bir fransızdır rakamıda 80.000 TL nin bayağı bir üzerindedir :) yani verilir ne aldığınıza bağlı

ceed 60.000 demişsinizde , ondaki 1.6dizel 128hp lik motor psa grubunda olsa baktığınız aracın rakamı 100.000 olurdu heralde çünkü adamların 27.000TL ye sattığı o dizel motorlar nice 60.000lik araçların üzerinden geçti... ayrıca kia audiden transfer ettiği elemanlarla çok çok ilerledi bence küçümsemeyin :)

yine aynı şekilde 85.000 tl ye Qashqai dediğiniz modelde renault un geliştirdiği ve 1.6 DCI 130hp lik motor mevcut ayrıca tam dolu versiyonunu inceliyorsunuz ve o araç küçük bir suv bütün bu artılara ek olarak japon markası ve renaulttun avantajları yadsınamaz derecede ayrıca 2. eli gayet kuvvetli

80.000 e golf mevzusu tartışılır
çünkü golf un bir passat parasına satılması herdaim enterasan gelmiştir bana..
başarılı bir araç olsada bu bir çelişki ne olursa olsun passat passattır :) max. 3 özellik eksik olur passat olur..

finansal durumunuzda el verdiği sürece tercih meselesidir bu hangisi güzel gelirse size onu alırsınız :) ve inşallah da hayırlı olur güle güle binersiniz..

burkaykalyon
12-06-2013, 13:08
Fatih Abi eğer DS5 alırsan İstanbul'a geldiğinde mutlaka ama mutlaka görüşelim!!! :D

Ben hiç öyle yok şusu eksik busu güzel fiyatı çok 2.eli yok demeyecem abi. Direk al bak keyfine. Ben hastasıyım o ayrı :)

Low-Rider
12-06-2013, 13:08
O arabaya şu bu para verilir mi mevzusunu anlamıyorm. Para senin zevk senin sana kalmış bu.

Fransız sevmeyen adam Fransız arabası için fazla diyecektir, Japon sevmeyen adam Japon için diyecektir.

Değer kaybı konularına katılıyorum, bunu göze alıyorsan ya da uzun süre bineceksen alınır bence.

zaten 2 sene garantin olucak o dönemde birşey olursa halledersin direk

Hem iç hem dış olarak çok şık bir araç

tylan
12-06-2013, 16:06
Bu paralara cıkacaksam mercedes a serisi bakardım ben

deeperblack
12-06-2013, 16:59
Citroen marka olarak birçok yeniliğe öncü olmuş bir markadır.
Bence araç kendi sınıfında çığır açmış. Ön taraf için aynı şeyi söyleyemesemde arka tarafı inanılmaz başarılı bir çizgiye sahip.

Bence alınır mis gibide binilir.

MCN21
12-06-2013, 17:40
1.6 thp ye 80.000 tl verilene kadar bence dizel alinmali , birde otomatik sanzimani rezalet eger problem olmazsa manuel tavsuye ederim kesinlikle ... tabiki para sizin keyif sizin ama yinede bir fransiza hemde benzinli oldugu halde 80.000 fazla geldi bana :)

dragon07
12-06-2013, 17:56
bn citroende calısıyorum. ds5 hergün sürüyorum konfor donanım vs 10 şanzıman mcp şanzıman evde yok birde motoru çok gücsüz kalıyor yani yanından bitane albea rahatlıkla geçip gider.bnm hızla işim yok deme araba hakketen gitmiyo cok kötü geri kalan özellikler 10

biniciysen al binici degilsen alma

brsmustang
12-06-2013, 20:10
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b9/Citroen_CX_Prestige_long_wheel_base_2347cc_March_1 983.JPG/800px-Citroen_CX_Prestige_long_wheel_base_2347cc_March_1 983.JPG
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/28/1985_Citro%C3%ABn_BX_GT_front.jpg

Eminim ki bu cx ler bx lerde ilk çıktığın şuanda DS lerin (3-4-5) beğenildiği kadar beğenilmiştir.Şuan bu araçları beğeniyorsanız(en azından tasarım olarak) DS5 kaçırmayın bence.Bu araçları beğenmediyseniz ilerde DS lerde şuan bu BX CX ler gibi gözükecekler gözümüze.

Eworen
12-06-2013, 20:15
bn citroende calısıyorum. ds5 hergün sürüyorum konfor donanım vs 10 şanzıman mcp şanzıman evde yok birde motoru çok gücsüz kalıyor yani yanından bitane albea rahatlıkla geçip gider.bnm hızla işim yok deme araba hakketen gitmiyo cok kötü geri kalan özellikler 10

biniciysen al binici degilsen alma

Konuyu takipte sıkıntı yaşamışsınız
1.6 thp versiyon da mcp şanzıman yok
vede 156 hp lik versiyonu albea nın geçme şansı N.Ş.A. da mümkün değil..

Not: N.Ş.A. ( Normal Şartlar Altında )

Öte yandan DS5 gerçekten şık bir araç hatta baya bayaa şık ve güzel
ama uzun vadede ciddi değer kaybı yaşaması çok yüksek olasılık
araç biraz ağır fabrika verisi tüketim değerleri dahi yüksek performans sadece yeterli kıvamda

Diliniz bi hayli yanmış şahsi tavsiyem Vw CC alın 1.4 160 hp başınız ağrımaz doya doya kullanırsınız..
he CC sıradan bir araç DS5 in yanında doğrudur ama "0" KM ds5 de cesaret işi biraz :)

FATİH
12-06-2013, 21:18
teşekkürler arkadaşlar. ;)

bugün ds5 test sürüşüne çıktım, almak istediğim model ve donanımdaydı. ilk dikkatimi çekenler:
-araç felaket derecede sessiz. lastik ve motor gürültüsü yok sanki.
-2 arkadaşım da yanımdaydı ve 4 kişiydik araçta. buna rağmen çok dik rampanın birinde öyle istekli ve yırtcı kalktı ki araç etkilendim. hızlanması gayet iyi.
-frenler çok sağlam geldi bana. pedal hassasiyeti de gerçekten iyi.
-köşeleri gerçekten kısıtlı görebiliyosunuz. ön ya da arka farketmez, harbiden görüş sorunu var ama ön ve arka sensörler ile geri görüş kamerası olayı bitiriyor.
-kokpit ve direksiyondaki düğmelere alışmak için bir hafta gerekli. birader o kadar mı çok özellik olur, o kadar mı çok düğme...
-nazara inanan biriyseniz ki ben öyleyim, bu araç kem gözleri kolay kolay kaldırmaz.

diğer yandan bir de yeni a3 1.4 tsi 122 hp s-tronic'e baktım. birkaç ek donanımla birlikte yeterli donanımı vardı ve 77.000 tl istediler. o da buram buram kalite kokuyordu ama donanımı ve çekiciliği ds5'in yanından geçemezdi.

bakalım, kısmet... yorum yazanların işi gücü rast gelsin tekrardan değerli arkadaşlar. ;)

İbrahim33
12-06-2013, 21:22
yeni a3 ler çok güzel abi , al bi dizel s tronic kafanda cebinde rahat olsun :)

FaTiH44
12-06-2013, 22:10
ds5'i ben test ettim görüş açıları hariç her kuruşunu hakeden bir araba ama bende dizel öneririm:)

fransızlara karşı benim de bir ön yargım vardı ama şimdi ki arabam yeni c4 hem de mcp şanzıman:D alışınca gayet zevkli ve konforlu alışan vazgeçemez bence kolay kolay;)

kronik sorun falan ben rastlamadım c serilerinde.2008'den beri c5 dizel kullanıyoruz pederle hiç bir sıkıntı çıkarmadı üstelik chipli halde kullandık 80k km ne gram yağ eksiltti ne de başka bir sıkıntı çıkardı.

FATİH
12-06-2013, 22:49
iki konuyu kafaya takmıyorum: aşırı olmadığı müddetçe yakıtı ve ikinci el değer kaybını. zira Allah'tan bi sıkıntı gelmezse bu aracı en az 5 sene kullanmayı planlıyorum. donanım listesi şu şekilde: (almayı planladığım ve 80.000 tl fiyat verilen araçta sadece ısıtmalı, hafızalı ve elektrikli deri koltuk paketi yok. bir de sadece hdi'ye özel iki donanım.)

abs
eba (acil fren destek sistemi)
ebd (elektronik fren güç dağılımı)
asr (antipatinaj sistemi)
esp (elektronik stabilite programı)
sürücü ve yolcu havayastıkları
yan ve perde havayastıkları
sürücü, ön ve arka yolcu kemer ikaz sistemi
ön yolcu havayastığı iptal düğmesi
aktif gergili, güç sınırlayıcılı ve yükseklik ayarlı ön emniyet kemerleri
3 nontada sabitlenen güç sınırlayıcılı arka emniyet kemerleri
darbe anında yakıt kesme ve flaşörlerin otomatik yanması
immobilizer
arka koltuklarda isofix çocuk koltuğu bağlantıları

start and stop (SADECE 1.6 E-HDI)
direksiyondan kumandalı (f1 tipi) vites değişimi (SADECE 1.6 E-HDI)
joystick kumandalı navigasyon (OPSİYONEL)
arka görüş kamerası (OPSİYONEL)
masaj fonksiyonlu (sürücü koltuğu), ısıtmalı, hafızalı, elektrikli deri koltuklar (OPSİYONEL)
hız sabitleyici ve hız sınırlayıcı
head-up display ekranı
ön ve arka park sensörleri
park yeri mesafe ölçüm sistemi
elektrikli park freni
anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi
hill holder (yokuş kalkış desteği)
yol bilgisayarı
follow me home (park sırasında gecikmeli sönen farlar)
yağmur sensörlü otomatik ön cam silecekleri
otomatik yanan farlar
hıza duyarlı yükseklik ve derinlik ayarlı hidrolik direksiyon
rest fonksiyonlu, çift bölgeli, polen ve koku filtreli otomatik klima
direksiyondan kumandalı mp3 uyumlu radyo cd çalar
denon hi-fi müzik sistemi (9+1 subwoofer)
yükseklik ayarlı sürücü ve yolcu koltuğu
güçlendirilmiş akustik camlar
3 fonksiyonlu, uzaktan kumandalı merkezi kilit
fasılalı, sıkışma önleyicili, elektrik kumandalı ön ve arka camlar
eşik aydınlatmalı, elektrikli, ısıtmalı, katlanabilir yan aynalar
elektrokrom iç dikiz aynası
gece sürüş modu
soğutmalı torpido gözü
1/3 ve 2/3 katlanabilir arka koltuklar
yükseklik ve eğim ayarlı, ön koltuk kafalıkları
yükseklik ayarlı, virgül tipi arka koltuk kafalıkları
yarı deri koyu döşeme
sürüş anında otomatik merkezi kilitleme
telefon kiti (bluetooth)
usb ve mp3 çalar bağlantı noktası
arka koltuk kol dayama ve bardak tutucu
ısıtmalı, soğutmalı torpido gözü ve kol dayama

bi-xenon farlar (OPSİYONEL)
halojen ve led gündüz sürüş farları
virajda ekstra aydınlatma sistemi
18" alüminyum alaşımlı jantlar
gövde rengi ön ve arka tamponlar
gövde rengi yan aynalar ve kapı kolları
krom çerçeveli ön ve arka ızgara
kapı eşiğinde ve yan camlarda krom çıtalar
entegre anten
ön sis farları
arka spoiler
3 bölgeli, elektrikli panoramik cam tavan

KOSEREN
12-06-2013, 23:02
O bütçelere çıkıyorsanız f30 3.16'yı ciddi ciddi düşünürüm.Eski aracınız xtype'dan daha iyi bir performansı var.Ş.içi 9 litre bile görmezsiniz normal kullanımda.Açıkcası ben bir citroen'e okadar para vermezdim.Bir diğer seçenekte 1.8cgi c180 mercedes.Amg paket olarak 85 civarı bulursunuz düşük km

FATİH
12-06-2013, 23:09
eyvallah arkadaşım ama ikinci el düşünmüyorum. alacağım araç 0 km ve satış yapan firmayla anlaşmalı özel kredi kuruluşları tarafından krediye uygun olmalı.

doush
12-06-2013, 23:42
ds3 ün dizelini kullanmıştım 110 hp miydi neydi otomatik 2 de sarıyordu.. 900 km deyken sürdüm kız arkadaşımn annesinde var..eğer tek kapı olacaksa ve manueli varsa bu ds3 dizelin, alın yazılımlı binin.

Ama otomatik vitesi yine yavaş, ve start stopu çok ilginçti araba mesela daha durmadan motoru kapatıyordu yani mesela kırmızıya tam gelirken, yeşile döner ya 3-5 km ye düştüğünzde stop ediyor ve o anda gaza basınca aptallaşıyor..

Burada foruma üye olan arkadaşımda aynı motorlu c4 var o da sıfır aldı aynı otomatik, start stop sorunu onda da vardı.. ağır olduğu için ds3 kadar gitmiyordu ama donanımı güzeldi.. kadran ışık rengi falan seçebilmek hoştu.. ama çok hissiz geldi..

bence siz biraz daha bakın, yine sıfır bakın, daha uygun fiyatlara daha güzel arabalar da bulabilirsiniz biraz daha donanımdan feragat ederek.. biz sizin cebinizi düşünüyorsak, iyi bir forumuz demek ki..

efe_
12-06-2013, 23:50
Passat 1.4 TSI 160 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Comfortline 78.000 TL

tereddütsüz şahsi görüşüm :)

McKrop
13-06-2013, 00:12
Gorunusu mukemmel. Bence passattan daha fazla ilgi ceker. Motoru hakkinda bilgim yok ama 80.000 tl cok fazla bir rakam

FATİH
13-06-2013, 07:22
ds3 veya ds4 değil.
dizel değil, dizelin otomatiği de değil.

arkadaşlar başlıkta ve konunun içinde ds5 1.6 thp bva (156 hp) yazıyor, dikkatli okuyun lütfen. ;)

d3n1s
13-06-2013, 08:09

Fatih hocam, takıldığım sadece tek bir nokta var, o da C4'ün arka süspansiyonuna torsiyon yazılması. C4'te arkalarda torsiyon yoktur, araçta toplam 4 adet amortisör ve 4 adet de yay vardır. Okuduğunuz dergide muhtemelen baskı esnasında bir sorun oluşmuş. Neden bu kadar iddialıyım? Eski bir C4 kullanıcısıyım ;)

İbrahim33
13-06-2013, 08:14
ds3 veya ds4 değil.
dizel değil, dizelin otomatiği de değil.

arkadaşlar başlıkta ve konunun içinde ds5 1.6 thp bva (156 hp) yazıyor, dikkatli okuyun lütfen. ;)

aynen abi konu çok saptı yaa :)

speed_emre
13-06-2013, 08:54
herkes ornek vermıs fatıh abı bende bır ornek vereyım :) 2 .cı el kia optima :) harıka tasarımı var.

neothenew
13-06-2013, 09:06
Fatih hocam, takıldığım sadece tek bir nokta var, o da C4'ün arka süspansiyonuna torsiyon yazılması. C4'te arkalarda torsiyon yoktur, araçta toplam 4 adet amortisör ve 4 adet de yay vardır. Okuduğunuz dergide muhtemelen baskı esnasında bir sorun oluşmuş. Neden bu kadar iddialıyım? Eski bir C4 kullanıcısıyım ;)

Bildiğim kadarıyla önceki kasa C4'ler için haklısınız tam bağımsız arka süspansiyon kullanılıyordu, hatta aynı dönemdeki focus ve volvo s40 ile de aynı platformu kullanıyorlardı, yürür aksamları da aynıydı, yol tutuşu da hemen hemen focus ile aynı seviyedeydi... Buna karşın güncel C4'lerin arka süspansiyonları eski kasa C4'lerden farklı olarak torsiyon. Ayrıca DS5 için de ilk çıktığından beri yerli yabancı basında okuduğum yorumlar, aracın bilinen güncel C4 şasisinin uzatılmışı olduğunu belirtmekte, isimlendirmeden dolayı algılanılanın aksine araçta C5 şasisi kullanılmadığı, dolayısıyla yol salınımı ve konfor olarak C5'in hidraktif süspansiyonlu versiyonları ile kıyaslandığında çok konforsuz olduğu olduğu da belirtilmekteydi.

Ayrıca "D" segmenti araba alacak olsam, şasisi uzatılmış "C" segmenti araba almak yerine aynı paraya gerçek "D" segmenti araba alırdım, örn: Passat, SuperB, C5, 508 ve hatta Latitude bile konfor anlamında daha iyi bir seçenek olacaktır.

yusufbatırel
13-06-2013, 09:48
benzınlısı alınmaz herkesın dedıgı gıbı satarken zarar ettırır bu yenı cıkan cla bakabılırsın aynı paralara gelıyor

dragon07
13-06-2013, 09:52
Konuyu takipte sıkıntı yaşamışsınız
1.6 thp versiyon da mcp şanzıman yok
vede 156 hp lik versiyonu albea nın geçme şansı N.Ş.A. da mümkün değil..

Not: N.Ş.A. ( Normal Şartlar Altında )

Öte yandan DS5 gerçekten şık bir araç hatta baya bayaa şık ve güzel
ama uzun vadede ciddi değer kaybı yaşaması çok yüksek olasılık
araç biraz ağır fabrika verisi tüketim değerleri dahi yüksek performans sadece yeterli kıvamda

Diliniz bi hayli yanmış şahsi tavsiyem Vw CC alın 1.4 160 hp başınız ağrımaz doya doya kullanırsınız..
he CC sıradan bir araç DS5 in yanında doğrudur ama "0" KM ds5 de cesaret işi biraz :)

Dostum bn dizel için konuştum thp güzel Motor gt rc cooper familyasının motoru var ne sıkıntıları oldugunu biliyosundur umarım :)

FATİH
13-06-2013, 11:31
şimdi iki tane c4 var; biri eski kasa, biri de güncel versiyon. dergide torsiyon ile ilgili olarak yazılanlar bu ikisinden birisi içindir ama hangisi bilemiyorum artık. #64'teki mesaja bakılırsa arkadaşımız c4'lerin son kasalarında torsiyon olduğunu anlatmak istemiş.

bu arada 156'lık thp'nin sorunlarını cidden merak ettim. ne fransız'mış bunlar arkadaş, herkesin dilinde bi sorun furyasıdır gidiyor. yeminle şu forumda 106'dan c4'e, megane'dan 207'ye, hatta rc'ye kadar kullanan arkadaşlar var. anlatılanlara bakılırsa bu arkadaşlar nasıl sorunsuz sıkıntısız kullanıyolar fransız'ları anlamış değilim.

zamanında ilk kasa makyajsız 307'nin bitmek bilmeyen sorunu sıkıntısı vardı, hatta dillere düştü ve destan olmuştu tamam da yahu bunların hepsi mi böyle?

Low-Rider
13-06-2013, 11:54
thp motor bir sürü geliştirme gördü revize gördü o eski sıkıntıların çıkacağını sanmıyorum.Sıkıntı çıkan parçalar güncellendi sıkıntılar çözüldü.

Zaten bir sıkıntı olursa garantin var kafan rahat olur

Eworen
13-06-2013, 12:19
Şu an mevcut THP lerin sorunların bende merak ettim ?
ilk çıktığında vardı bi kaç yanlışı da sonra kalmadı diye biliyoruz ?..

FATİH
13-06-2013, 12:32
thp motor bir sürü geliştirme gördü revize gördü. o eski sıkıntıların çıkacağını sanmıyorum. Sıkıntı çıkan parçalar güncellendi, sıkıntılar çözüldü.

Zaten bir sıkıntı olursa garantin var, kafan rahat olur.
oh be, yahu şöyle pozitif şeyler söyleyin ne var... :)

aracın teknik özellikleri, citroen ds5 1.6 thp bva:
motor tipi: yüksek basınçlı, direkt enjeksiyonlu, turbo
motor hacmi: 1.598 cc
silindir sayısı ve tipi: 4/sıralı düz
maksimum güç: 156 hp/6.000 dd
maksimum tork: 240 nm/1.400 dd
şanzıman: 6 ileri otomatik
bagaj hacmi: 468 lt
ağırlık: 1.532 kg
maksimum hız: 202 km/s
0-100 km/s hızlanma: 9.7 sn
yakıt tüketimi: 5.6/7.3/10.3 lt
depo hacmi: 60 lt

dragon07
13-06-2013, 15:23
Şu an mevcut THP lerin sorunların bende merak ettim ?
ilk çıktığında vardı bi kaç yanlışı da sonra kalmadı diye biliyoruz ?..

basınç arızası veriyor, 156lık thp lerde hala sente atlama sorunu var sente atlayınca revize ediliyor güncelleme atlamadan yapılmıyor, bobinler sıkıntılı ...

sonuç olarak sen sağdan soldan duydugun okudugun farzı mahal şeylerle hareket ediyosun bnde citroen servisinde çalısan birisi olarak gördügüm tecrübe edindigim arızalarla geliyorum, sürekli igneleyici yazıyosun bide :))

efe_
13-06-2013, 15:37
Hocam sen kararını vermişsin zaten :) Hayırlı olsun

Yiğit G.
13-06-2013, 15:38
basınç arızası veriyor, 156lık thp lerde hala sente atlama sorunu var sente atlayınca revize ediliyor güncelleme atlamadan yapılmıyor, bobinler sıkıntılı ...

sonuç olarak sen sağdan soldan duydugun okudugun farzı mahal şeylerle hareket ediyosun bnde citroen servisinde çalısan birisi olarak gördügüm tecrübe edindigim arızalarla geliyorum, sürekli igneleyici yazıyosun bide :))

hocam bizde c4 alırken servisten arkadaş bisürü birşey saymıştı özellikle soketler nemlenince digitaller sapıtıyor , elektronik olarak sorun yaşarsınız vs vs ama 5 senedir en ufak arıza çıkarmadı.Ha dediğin dogrudur sıklıkla gelen arızalar bunlar olabilir ama her markanın belirli modellerini incelersek onlarda da kronik sorunlar oldugunu gözlemleyebiliriz sanırsam.

Low-Rider
13-06-2013, 15:52

yaw hacı fabrika problemli senteyi revize etmiş değiştikten sonra sorun çıkartmıyor, fabrikadan problemsiz sente yerine problemli olanla mı gönderiyorlar bu arabaları ?

HkN
13-06-2013, 15:58
Scirocco- Cupra gibi araçların donanımları zayıfmı geliyor ? BU tarz bir düşünce yokmudur ?

FaTiH44
13-06-2013, 17:44
hangi c4'ün arka süspansiyon torsiyonmuş ben onu merak ediyorum:D,hepsi amortisör yay;)

Ramcho®
13-06-2013, 17:57
85000 tl bir fransiza vereceğine....

gidip 2012 f 30 316 i alırım isterse BOMBOŞ olsun Ama BMW olsun derim...

jaguardan agzın yandı bence....yogurdu ufleyerek yemen daha hayırlı olur.

Eworen
13-06-2013, 18:39

Yahu niye iğneleme yapayım ne garezim olsun ki sana :)

İlk yazımda söyledim konu mcp de değil hdi da değil konu sahibi zaten isyanını dile getirdi sadece thp olacak lütfen dedi..
Başka biri yazını okuyunca thp yerinden kalkmıyo albea geçer şanzımanı kötü gibi algılayabilir hatta ve hatta direkt algılar..

Sente atlaması ilk 207 GT lerde türedi sonra hepsi yapıldı bildiğim gördüğüm bi daha kronik sorunları olmadı

Kaldıki ben zaten iddalaşmadım nesi var diye ciddi sormuştum
İğnelemek olarak algılamana şaşırdım
Detayları yazmayarak konuya ucundan dokundurup çıkarak değilde gerekli açıklamaları yapsaydın serviste şöyle oluyor böyle oluyor araçlara deseydin
Sanki daha iyi olurdu değil mi :)

Cimmeria
13-06-2013, 19:12

Merhaba,

Yanlış anlamayın ama 30.000 tl borcunuz varken bir araba için 60.000 tl daha borca girmek bana biraz garip geldi, üstelik maaşınız da 2500 tl. Allah korusun başınıza bir iş gelse arabayla ilgili ciddi sıkıntı yaşarsınız. Bence daha mantıklı fiyatı olan araçlara bakmak gerçekçi bakarsak daha doğru olacaktır.

Aracın dışı güzel gerçekten yolda da kendine baktırıyor ama ben bu kadar pahalı oalcağını hiç düşünmemiştim, 80-90 milyar arabaya verecek gücüm olsa citroen yerine audi a6 falan alırım açıkçası

TayfunS
13-06-2013, 20:53
Merhaba,

Yanlış anlamayın ama 30.000 tl borcunuz varken bir araba için 60.000 tl daha borca girmek bana biraz garip geldi, üstelik maaşınız da 2500 tl. Allah korusun başınıza bir iş gelse arabayla ilgili ciddi sıkıntı yaşarsınız. Bence daha mantıklı fiyatı olan araçlara bakmak gerçekçi bakarsak daha doğru olacaktır.

Aracın dışı güzel gerçekten yolda da kendine baktırıyor ama ben bu kadar pahalı oalcağını hiç düşünmemiştim, 80-90 milyar arabaya verecek gücüm olsa citroen yerine audi a6 falan alırım açıkçası

Abi açıklamasını yapmış gelir konusunda. Bence eğer garantici biriyseniz alman alın, satarken zararınız diğerinden az olsun. a3 gibi.

Ama macerayı severim diyosanız bu arabayı alın. Ki sanırım öylesiniz. Bunu almazsanız aklınız kalacak ve yolda gördüğünüz her ds5 e iç geçireceksiniz. Sizin aklınız ds5 e yatmış :)

Hayırlı olsun.

dragon07
13-06-2013, 20:58
yaw hacı fabrika problemli senteyi revize etmiş değiştikten sonra sorun çıkartmıyor, fabrikadan problemsiz sente yerine problemli olanla mı gönderiyorlar bu arabaları ?

problemli geliyor taaki arıza yapana kadar sonra serviste revize ediliyor :)

bnce okadar para verip ds5 alıcagınıza cgi 1.8 156lık turbo merso alırım alayına comolokko

İbrahim33
13-06-2013, 21:11
Abi istiyorsan c3 te verebiliriz 2012 otomatik hatasız.antepte şuanda araç hatta , ablamın aracı kendisi öğretmen , benim dışımda km'nin genelini o yaptı , bayan arabası yani sıkıntısız.

GokhanRS
13-06-2013, 21:21
2.0 dizel güzel birşey bulabilirsin bu rakamlara.

neothenew
13-06-2013, 22:42
hangi c4'ün arka süspansiyon torsiyonmuş ben onu merak ediyorum:D,hepsi amortisör yay;)

Tabii ki yay ve amortisör olacak eskisinde de yenisinde de, demek istenilen güncel C4'lerin arkalarında torsiyon çubuklu süspansiyon sistemi kullanıldığı. İlk nesil C4'lerde çok noktadan bağlantılı arka süspansiyon sistemi vardı, aynı focuslardaki sistem, daha maliyetli üretici için. Torsiyon çubuklu süspansiyon sistemi daha klasik ve basit bir yöntem. Citroen servisine gittiğinizde lifte alınmış eski ve yeni kasa c4ün altına baktığınızda farkı hemen anlayacaksınız:)

Bu arada konuya dönersek, dizaynı, iç ve dış görünümü ve ilgi çekme potansiyeli için alınacaksa kesinlikle tercih edilmeli DS5, çok farklı bir araba, eminim 10 sene sonra bile ilgi çekecektir, sıradan olmayacaktır... Hayırlısı olsun:)

FATİH
13-06-2013, 23:38
85.000 tl bir fransiz'a vereceğine...
gidip 2012 f30 3.16i alırım isterse BOMBOŞ olsun ama BMW olsun derim...
jaguar'dan agzın yandı bence...
yogurdu ufleyerek yemen daha hayırlı olur.
bu ülkede isterse 1 yaşında 2.000 km ikinci el araç almak, 0 km citroen almaktan kat be kat daha risklidir bence.

bir de şu dopdolu x olacağına, bomboş y olsun olayını gerçekten çok irdeledim. bu durum her araç için geçerli değil diye düşünüyorum. 3.16'nın boşuyla, ds5'in full+full'u gerçekten her insanı ikileme sokacak cinsten. ds5 full+full olduğu gibi, içine binildiğinde, hatta yola çıkıldığında teknoloji üssü gibi hissettiren, sanki hiçbir zaman bıkılmayacak bi donanım, kumanda, oyuncak (artık ne ad verirseniz) sunuyor. bilmiyorum c5'i yakından incelediniz mi ya da kullandınız mı? hak verirsiniz.

kredi durumumu da hemen her boşlukta sizlere iletiyorum bakın arkadaşlar. bana her marka kredi vermiyor ki buna bmw de dahil. özel kredi finansmanı sağlayan şirketlerle anlaşmalı olan araç satıcıları bana kredi verebiliyor sadece. antep'teki mercedes, bmw, volvo mesela; bunların kredi olayı yok bana. ayrıca ikinci el araç satıcılarının da hemen hepsi kredi sunamıyor.

Merhaba.
Yanlış anlamayın ama 30.000 tl borcunuz varken bir araba için 60.000 tl daha borca girmek bana biraz garip geldi, üstelik maaşınız da 2.500 tl. Allah korusun başınıza bir iş gelse arabayla ilgili ciddi sıkıntı yaşarsınız. Bence daha mantıklı fiyatı olan araçlara bakmak gerçekçi bakarsak daha doğru olacaktır.

Aracın dışı güzel gerçekten yolda da kendine baktırıyor ama ben bu kadar pahalı olacağını hiç düşünmemiştim. 80-90 milyar arabaya verecek gücüm olsa citroen yerine audi a6 falan alırım açıkçası.

a6, e serisi gibi ikinci el seçenekleri hakkında da yukarıdaki cevabım yeterli olacaktır. kredi durumu ve ikinci ele olan güvensizlikten ötürü malesef düşünemiyorum.

Bence eğer garantici biriyseniz alman alın, satarken zararınız diğerinden az olsun, a3 gibi.

Ama macerayı severim diyosanız bu arabayı alın ki sanırım öylesiniz. Bunu almazsanız aklınız kalacak ve yolda gördüğünüz her ds5'e iç geçireceksiniz. Sizin aklınız ds5'e yatmış. :)

Hayırlı olsun.
zaten şu an aklımdaki iki araçtan birisi ds5'ten sonra a3. 1.4 tsi 122 hp s-tronic ambiente (beyaz) versiyonuna baktım. sunroof ve xenon hariç full'du ve 84.000 tl fiyat verdiler. zehir gibi kaliteli ve taş gibi bi araç. kaldı ki audi benim için bambaşka bi markadır. ancak diğer yandan ds5'in heybeti, zarafeti, içi, dışı vs... aklım bi fransız'da, bi de alman ekolünde.

aklımın yatması konusunda itiraf etmek gerekirse ds5'i istiyorum. :)

Abi istiyorsan c3 de verebiliriz, 2012 otomatik hatasız. antep'te şu anda araç hatta ablamın aracı. kendisi öğretmen, benim dışımda km'nin genelini o yaptı. bayan arabası yani sıkıntısız.
küçük sınıf düşünmüyorum kardeşim, sağolasın. ;)

2.0 dizel güzel birşey bulabilirsin bu rakamlara.
ikinci el kastediyorsan yukarıda dediğim gibi. (kredi vs...) 2.0'ların 0'ı dersen onları da sağolsun hükümet zehir etti bizim gibi vatandaşlara. vergi diliminden yanına yaklaşılmıyor 2.0'ların.

herkese çok teşekkürler arkadaşlar olumlu olumsuz görüşler için. bu arada forumda ds5 kullanıcısı yok galiba gördüğümüz kadarıyla. :)

darkmoon
14-06-2013, 01:00
ben fatihin tarzını az çok biliyorum o yönde zevkimizde ortak sayılır şahsen bende o fiyata bomboş 3.16 alıcağıma dop dolu ds5 alırım illa iki arasında kalıcaksam bir dakka bile ikilemde kalmam 80-85 bin tl veripde boş hiç bir lüks donanım ekipmandan faydalanamamakda bence ayrı bir fikir saygı duyarım ama bana hitap etmiyor.. sırf alman diyede bomboş araç alınmaz şahsi fikrim..

o paraları veriliyorsa tabiki alabilinicek en üst ve uç noktada konfordan donanım ve ekipmandan lüksden kaliteden faydalanmak en doğal hakkı bence.. parada az buz değil üstüne biraz daha eklese nerdeyse 100 bin tl ye araba alıcak.. 42 bin tl lik 1.6 dizel linea donanımda (belki linea daha doludur bile) 1.6 benzinli boş 3 kasa almak üstelik iki misli fiyata ne kadar mantıklı olur tercih meselesi kaldıki comfort paket denginde orta dolulukda otomatik bir 3.16i de 95 bin tl'den başlıyor sıfır satış fiyatı.. 80 bin tl ye varsa hakkatten bomboşu vardır..

efe_
14-06-2013, 09:26
85000 tl bir fransiza vereceğine....

gidip 2012 f 30 316 i alırım isterse BOMBOŞ olsun Ama BMW olsun derim...

jaguardan agzın yandı bence....yogurdu ufleyerek yemen daha hayırlı olur.

Önyargıları aşmak lazım yavaş yavaş, en azından ben çalışıyorum.( bknz kia-hyundai)
Her zaman Alman arabası Fransızdan daha iyi daha dayanıklı daha verimli vs vs olacak diye bir durum yok.Açık konuşmak gerekirse o boş bmw'ler o kadar komik duruyorki o jantlar nedir öyle, insan 100 bin tl'ye yakın para vericek plastik jant kapağı :)

Ramcho®
14-06-2013, 09:43
ben fatih arkadaşimizin JAGUAR aracından karşilaştiği zarar olayını okuduğum için böyle bir öneride bulundum....ds5 te sattım c5 de sattım ds 4 de sattım fransız araçlarının bir çogunu az da olsa kullandım...

türkiyede genelde MARKA araçlar sattığı için böyle bir öneride bulundum....Kredili alacak 60.000 tl borc altına girecek yarın olumsuz bir durum olduğunda 85.000 tl ye aldığı ds5 i sizce kaça satabilecek ????

bayi de kendini ds5 için ikna eden arkadaşa bir sorarmısın 10.000 km sonra ben bu araçı size getirdiğimde ne kadar zararım olacaktır?

Tamam İçerisi uzay mekiği gibi 10 numara gösteriş yerinde ışıklar ledler o biçim...

3 sene sonra nasıl olacak sizce????

ben söyleyeyim...2012 yılında 2012 sıfır km olarak kiraya verdiğim Citroen C5 otomatik araçlar max 15.000 km de kiradan çekmek zorunda kaldık...nedeni ise iç trim sesi yol sesi göstergelerde oluşan sorun en basitinden ki bu beni çok şaşirtti 2.100 km olan bir araçın cam açma kapama düğmelrinin sebepsiz yere 2 kere arıza yapması ve garantiden değiştirilmesi idi...

ayrıca ne kadar mekanık araç alırsaniz o kadar kafanız rahat eder...kiralamam da ağzına kadar dolu masaj lı zart zurt herşeyi olan latittude şu anda sürücü koltuğunun arizasının çözülmesini bekliyor.... masaj çalışmıyor.

Fatih bey kararınız kesin gözüküyor biz ne kadar anlatsakta bazı olaylar yaşanmadan anlaşilmiyor...araçı kullanırken mutlu olacağinizdan emin olduğunuz bir araç satın almanız sizin için daha iyi olacaktır kanatimce...

onurgoyunc
14-06-2013, 10:05
konu fransiz arabasi alinirmiya dönüyor :) bence ihtiyacinizi karsilayan her markanin araci alinir.

508 sw yi almadan sinifinda arastirdiklarim arasinda fiyat-performans arasinda en mantiklisi o geldi. Alman Alman diye yanip tutusmanin mantigi yok.

konu sahibi ise bence kararini vermis. ds5 thp niz hayirli olsun, güle güle kullanin :)

yusufbatırel
14-06-2013, 10:14
fatıh taksıdın guzelı kısa olan 10 bın almıstım zıraatten 500 500 verıyorum gına gelıyor bı zaman sonra

GokhanRS
14-06-2013, 10:37
a200 öneririm anahtar teslim amg fiyatı
A 200 Benzin 1.595 cm3 156 PS 7G-DCT AMG 53.087 TL 40% 800 TL anahtar teslim 88.500 TL

http://www.aclassclub.co.uk/forum/uploads/266/IMG_1015.JPG

aynı paraya amg merco mu yoksa ds5 mi sen karar ver.

Ramcho®
14-06-2013, 11:58
a200 öneririm anahtar tesim amg fiyatı
A 200 Benzin 1.595 cm3 156 PS 7G-DCT AMG 53.087 TL 40% 800 TL anahtar teslim 88.500 TL

[IMG]http://www.aclassclub.co.uk/forum/uploads/266/IMG_1015.JPG[IMG]

aynı paraya amg merco mu yoksa ds5 mi sen karar ver.

benimde anlatmak istediğim bu....

anlayan birinin çikması sevindirdi beni :)

FATİH
14-06-2013, 13:47
@darkmoon; aynı fikirdeyiz. ;)

@efe_; kısmen katılıyorum.

@Ramcho; risk aldığımın farkındayım fakat fransız'ların üst seviye otomobillerinin ayrı tutulması gerektiğini de biliyorum. nasıl ki laguna coupe ile symbol bir değilse, 206+ ile 607 de bambaşka nitelikler sunuyorlar. c3'le ds5 de aynı kefede değiller diye düşünüyorum. diğer yandan "ds5'i kafaya koymuşsun" olayını yanlış düşünüyorsunuz hep birlikte. sadece araca içim kaynadı ve çok istiyorum ama illa ki ds5 olacak demiyorum. kısa zamanda satıp ikinci eldeki zarar durumuna bakarsak aracı en az 5-6 yıl kullanmayı planlıyorum ve o zamana kadar Allah kerim diyorum. :)

@yusufbatırel; 36 ay taksit görünüyor ama ben yaklaşık 3.000 tl x 24 ay gibi bitiririm inşallah. (tabi bu araç olursa.)

@GökhanRS; a klasse'yi 1 saatten incelemeye gidecem. bu araca karşı da psikolojik bi durum söz konusu içimde. şöyle ki 4 tane var mahallemizde, yahu hepsinin kullanıcısı bayan. bu da ister istemez "bayan aracı oldu çıktı" dedirtiyo bana a serisi için.

oturduğum bölgede bi ds5 görüyorum, yaklaşık 1 yıldır kullanıyo adam. onu denk getirirsem kendisiyle ds5 memnuniyet durumunu görüşecem. inanın ds5'i çok istiyorum diye olumsuz yorumları kafamdan atıyor değilim. her yorumu ince ince kafama yerleştiriyorum. bir de krediden gelecek zararı hesaplamayın arkadaşlar, o zarar hangi aracı alırsam alayım gelecek. mercedes'e de faiz ödeyecem, honda'ya da, citroen'e de...

anket:
olumlu %35
olumsuz %65

Shadow_Dancer
14-06-2013, 13:56
Valla kalbinle mantıgın arasında bi seçim yapman lazım Fatih kardeş..

Ben net hatırlıyorum, bu jaguarı almadan önce almanlara karşı ciddi bi begenin vardı.. Hazır elinde böyle bi imkan varken tercihini bi almandan kullanmanı tavsiye ederim..

Fransızların genel üretim mantalitesi bu yönde, seviyorlar elektronik oyuncakları ama stabilite konusunda her zaman eleştiri odagı olmuşlardır. E ikince elde ki deger kaybıda aşikarken bana çok mantıklı gelmiyor bu seçim..

HkN
14-06-2013, 14:09
Scirocco- Cupra gibi araçların donanımları zayıfmı geliyor ? BU tarz bir düşünce yokmudur ?

Fatih Abi :)

FATİH
14-06-2013, 14:10
alman'lara karşı olan (audi, bmw ve mercedes) bağımlılığım hala var kardeşim. benim için otomobil dünyasnın baş rol oyuncuları hala bunlar zaten. dün audi'ye de gitmiştim ve a3'e bakmıştım. görselliği değil ama muhteşem optimumluğu beni benden aldı. işçilik ve malzemede kusur aramak için çırpındım durdum, bagaj halısından tutun da tavan döşemelerinin birleşim noktalarına kadar... yok bulamadım.

şu şekilde a3/ds5 kıyası yaptım;
1.4 - 1.6
122 hp / 156 hp
380 lt / 468 lt
s-tronic / bva
dar / geniş
84.000 / 80.000

donanım olarak da a3 ds5'in epey gerisinde. yukarıdaki fiyat orta donanım seviyesi için. o fiyatta xenon farlar, panoramik tavan, viraj aydınlatma, anahtarsız giriş ve çalıştırma, navigasyon, hi-fi ses sitemi ve bazı aklıma gelmeyen eksiklikler var ds5'e göre. bakın a4 olsa o fiyatlara tamam, zerre düşünmem fakat o paraya audi'de sadece a1 ve a3 var arkadaş.

bu durum öyle birşey ki, insan durup durup takılıyo bazı şeylere. tamam da biri audi diyorum kendi kendime, diğer taraftan da 84.000 tl'ye xenon'suz, sunroof'suz ve sadece 122 hp...

kalple mantık işte dediğin gibi. ;)

GokhanRS
14-06-2013, 14:12
ben en çokta hem karizma hem sağlamlık

ancak hepsinden önce mercedes çok çok daha az değer kaybeder.

FATİH
14-06-2013, 14:12
Fatih Abi :)
o soruyu tam olarak anlayamadım kardeşim, yoksa cevap yazacaktım ama çözemedim? :)

FATİH
14-06-2013, 14:14
ben en çok da hem karizma hem sağlamlık.

ancak hepsinden önce mercedes çok çok daha az değer kaybeder.
Gökhan, kardeşim sen onca zaman fransız kullandın ki hem de en klas ürünlerinden birisini, megane rs. nasıldı kardeşim o araç? yani fransız aracı seni gerçekten memnun etti mi, kalitesi olsun ya da kullanımı olsun? yoksa genel görüşte olduğu gibi fransız kafanı mı ağrıttı?

ben bi koluman yapacam şimdi arkadaşlar, müsaadenizle. ;)

GokhanRS
14-06-2013, 14:17
o araç kendi klamanında en iyi yol tutuşa sahip. kendi klasmanında memnun etti. ama senin düşündüğün klasmanda en iyisi mercedes gibi geliyor bana.

çünkü ds5in hiç bir parçası daha ucuz değil mercodan.

HkN
14-06-2013, 14:30
o soruyu tam olarak anlayamadım kardeşim, yoksa cevap yazacaktım ama çözemedim? :)

Scirocco- İbiza Supra gibi araçlar donanım olarak vasatmı gelir, Yada ufak :)

FATİH
14-06-2013, 16:10
Scirocco, İbiza, Supra gibi araçlar donanım olarak vasat mı gelir ya da ufak? :)
aile aracına yakın araçlar lazım. 4 kapı, 450 lt'nin üzerinde bagaj, az buçuk geniş iç hacim şart yani. seat deyince alhambra'ya da baktım ama içim kaynamadı.

supra zaten üretimden kalktı, yanlış yazmışsın kardeş. :D

üşenmedim gittim mercedes koluman'a. artık bende emanet duran vahşi kediyle görüntüledim. :)

http://imageshack.us/a/img211/1998/vli9.jpg

öncelikle kredi varmış mercedes'te, kendi finansmanları. 90.000 tl fiyat verdiler, a180 amg ve full donanım. tamam a klasse iç ve dış görüntü olarak güzel. fakat biz bir aileyiz ve çocuktu, arabasıydı falan geniş bi araç lazım. (bu yüzden a3'ü de elemiştim.) a klasse harbiden dar. bana uygun olan tüm ayarları zorlamama rağmen yeminle kafam tavana değiyor önde ve arkada. (boyum 1.85) ayrıca yan camlar küçük ve basık bi ortam var iç mekanda. bagaj da ciddi küçük bizim için.

her neyse galeride gözüm b serisine kaydı. o daha bi uygun geldi boyut falan... biraz donanımlı bir b180 (1.6, 122 hp) için (beyaz) 84.000 tl dediler. içi, oturma pozisyonu falan akıl çelici. açık renk döşemeyle falan güzel ve ferah geldi yahu araç bana, onu da ekledim listeye. ancak turbolu 1.6 sadece 122 hp, yuh arkadaş. mercedes'in şu güçten kısması var ya deli ediyo beni.

HkN
14-06-2013, 16:17
Aynen abi Cupra yazacaktım Supra olmuş :)

Eğer çok güçlü bir şeyler düşünmüyorsan

Leon-Toledo- Altea Xl olabilirmi diyorum.

2013 FİYAT LİSTESİ | SEAT Türkiye (http://www.seat.com.tr/fiyat-listesi/2013-fiyat-listesi.aspx)

Yada geniş güzel bir araç

VW Türkiye - Volkswagen Tiguan. (http://binekarac.vw.com.tr/tiguan-fiyat-listesi.aspx)

Ama tabiki yakıt ve performans pek memnun etmeyebilir bunlarda. Ayrıca donanımlarıda belki istediğin arabaya göre zayıf kalabilir

FATİH
14-06-2013, 16:30
vw gerçekten güzel otomobiller üretmek için çalışan güzel bi firma fakat passat ve tiguan için gittiğimde sıra bekleme olayı benim de karşıma çıktı. ya showroom'dakileri alır çıkarsınız ya da günlerce değil, aylarca sıra beklersiniz. passat ve tiguan için 1,5 ay; golf ve jetta için 3 ay süre verdiler. showroom'dakilerde ya cins renkler (en koyusundan lacivert, siyah) ya da önemli donanımları eksik modellerdi.

bu arada arkadaşlar a klasse'de koltuk yükseklik ayarı için kullanılan plastik kulp gerçekten çok basitti. motor kaputunun dik durması için amortisörlü sistem yoktu. bir de içeriden koltuk yanlarına doğru bakınca, aracın renginin sürücü/yolcu kapısının iç tarafından belli olması tuhafıma gitti. ufak detaylar da olsa maliyetlerden kaçınılmış olması çok belliydi açıkçası.

Ramcho®
14-06-2013, 16:43
vw gerçekten güzel otomobiller üretmek için çalışan güzel bi firma fakat passat ve tiguan için gittiğimde sıra bekleme olayı benim de karşıma çıktı. ya showroom'dakileri alır çıkarsınız ya da günlerce değil, aylarca sıra beklersiniz. passat ve tiguan için 1,5 ay; golf ve jetta için 3 ay süre verdiler. showroom'dakilerde ya cins renkler (en koyusundan lacivert, siyah) ya da önemli donanımları eksik modellerdi.

bu arada arkadaşlar a klasse'de koltuk yükseklik ayarı için kullanılan plastik kulp gerçekten çok basitti. motor kaputunun dik durması için amortisörlü sistem yoktu. bir de içeriden koltuk yanlarına doğru bakınca, aracın renginin sürücü/yolcu kapısının iç tarafından belli olması tuhafıma gitti. ufak detaylar da olsa maliyetlerden kaçınılmış olması çok belliydi açıkçası.

passat cc istersen yardımcı olurum sıfır konusunda...

FATİH
14-06-2013, 16:45
passat cc istersen yardımcı olurum sıfır konusunda.
sağol kardeşim, aslında isterim ama 90.000'i geçer. hadi geçmedi diyelim, vdf 25.000 peşin versem bile bana o kadar krediyi vermiyor maalesef. citroen teb cetelem'le anlaşmalı ya, onlar 100.000'i bile veriyolar.

darkmoon
14-06-2013, 17:43
super b ye bakdınmı.. şimdi aklıma geldi fiyatlarını bilmiyorum ama elegance olan full dolusu çok iyi.. neticede vw skodada..

sen yeni ne alsan bir zaman sonra soğursun sana hakiki alman lazım.. gerçek ahşap ve krom kaplamalı hakiki derili buram buram kalite kokan eski klasik kült bir alman :)

ceyhun737
14-06-2013, 18:21
Fatih abi merhabalar ;

B serisi demişsin abi onun için yazmak istedim geçen sene aldık abi 2012 B180 Sport ve donanım olarak baya doldurduk gece paketli araç emin ol abi çok güzel ve ferah bir araç ailecek çok rahat edersin ve 3 kere uzun yol yaptım çok başarılı gerçekten sessizliği özellikle gayet başarılı. Gece paketi için 3 ay bekledik o biraz uzun sürdü sadece:)

Motor olarak b200 de var aynı tüketim değerlerine sahip o daha iyi bir performansa sahip ve arada çok fiyat farkı yok. Aracı antalyada kullanıyorum şehir içi düzgün bir kullanımla daha 8.2 nin üstüne çıkmadım . Performanslı kullanımda 9 10 gibi değerler görülebiliyor ancak uzun yolda gerçekten tüketim çok düşüyor.

Biz araca koltuk hafıza deri koltuk kotuk ısıtma vs aldık ve bunlarla çok daha keyifli bir hale geliyor sport modelinde yol tutuş ve frenle çok başarılı ancak biraz fazla sertleşiyor araç onun dışında ambiyans aydınlatmaları vs gerçekten çok başarılı. Ben farlarda bi xenon haricinde ILS sistemini de almıştım bunun farkını da çok net hissedebiliyorum yani çok başarılı bir far sistemi var bu konuda tek geçerim.

Özellikle gece önden görmeni tavsiye ederim yakışıklı duruyor baya. Kesinlikle tavsiye ederim abi çok güzel bir araç

G_TT_I
14-06-2013, 19:01
aile aracına yakın araçlar lazım. 4 kapı, 450 lt'nin üzerinde bagaj, az buçuk geniş iç hacim şart yani. seat deyince alhambra'ya da baktım ama içim kaynamadı.

supra zaten üretimden kalktı, yanlış yazmışsın kardeş. :D

üşenmedim gittim mercedes koluman'a. artık bende emanet duran vahşi kediyle görüntüledim. :)

http://imageshack.us/a/img211/1998/vli9.jpg

öncelikle kredi varmış mercedes'te, kendi finansmanları. 90.000 tl fiyat verdiler, a180 amg ve full donanım. tamam a klasse iç ve dış görüntü olarak güzel. fakat biz bir aileyiz ve çocuktu, arabasıydı falan geniş bi araç lazım. (bu yüzden a3'ü de elemiştim.) a klasse harbiden dar. bana uygun olan tüm ayarları zorlamama rağmen yeminle kafam tavana değiyor önde ve arkada. (boyum 1.85) ayrıca yan camlar küçük ve basık bi ortam var iç mekanda. bagaj da ciddi küçük bizim için.

her neyse galeride gözüm b serisine kaydı. o daha bi uygun geldi boyut falan... biraz donanımlı bir b180 (1.6, 122 hp) için (beyaz) 84.000 tl dediler. içi, oturma pozisyonu falan akıl çelici. açık renk döşemeyle falan güzel ve ferah geldi yahu araç bana, onu da ekledim listeye. ancak turbolu 1.6 sadece 122 hp, yuh arkadaş. mercedes'in şu güçten kısması var ya deli ediyo beni.

1,85 83 kiloyum, a serisi birçok şirden daha rahat ve iç hacmi rakamsal olarak büyük, içi C'den oldukça geniş C'nin arkası bana zulüm aynı sekilde cls.
İç hacim jaguardan daha büyüktür özellikle ön kapı

_FrKn_
14-06-2013, 19:14
dedikleriniz yanında belki ufak ama çok işlevsel görünüyor bunlar çok güzeller bence.sıfır fiyatı hakkında bir bilgim yok 0'ı varmı onuda bilmiyorum gerçi, sitelerinde clubman fiyatı yok çünkü.
MINI.com.tr - MINI Cooper Clubman (http://www.mini.com.tr/mini_clubman/cooper/)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mini-2009-mini-cooper-clubman-s-127955447/detay#

turbo&quattro
14-06-2013, 19:21
Ic aksamin cicili bicili olmasi bir sure sonra hicbir anlam ifade etmiyor. Ben herhangibir Almani Fransiza tercih ederdim .

_Burak_
14-06-2013, 19:22
http://www.google.com.tr/url?q=http://www.carsguide.com.au/images/uploads/vw-cc-w.jpg&ei=pVe7UfXXEInAOI65gZgD&sa=X&oi=unauthorizedredirect&ct=targetlink&ust=1371233965275221&usg=AFQjCNG7_jqLwq09a_3MRA8lY1r0wsqIkA
http://www.google.com.tr/url?q=http://www.carsguide.com.au/images/uploads/vw-cc-w.jpg&ei=pVe7UfXXEInAOI65gZgD&sa=X&oi=unauthorizedredirect&ct=targetlink&ust=1371233965275221&usg=AFQjCNG7_jqLwq09a_3MRA8lY1r0wsqIkA

ben olsam hiç düşünmem :)

gerçekten sahip olmak istediğim tek aile otomobili :)

twin
14-06-2013, 19:37
bende CC düşünürdüm acayip yakışıklı

h.guroglu
14-06-2013, 20:22
skoda super b yada rapit baktınızmı geçenlerde yolum düşmüştü skoda bayilerine araçlar bana inanılmaz derecede iyi geldi sadece adı skoda geri kalan herşey vw ile bire bir aynı

HkN
14-06-2013, 23:25
Abi bizim showroomda var bir CC sorayımmı yarın ?

FATİH
15-06-2013, 00:02
@ceyhun737; listeme ekledim kardeşim b'yi, ds5 olmazsa salı günü test sürüşüne gidecem koluman'a.

@_FrKn_; mini çok güzel ama aile otomobili olmaz. :)

@G_TT_I; araç genel olarak geniş tamam ama benim boyutlara gelmedi be kardeşim. yan camlar basıklaştırıyo iyice ve kafam tavana değiyo maalesef.

@darkmoon ve h.guroglu; superb, üst sınıf haricinde hayatımda gördüğüm en geniş arka genişliği sunan araç fakat düşünmüyorum. çok uzun bi araç, yaramaz bana.

@HkN; cc'yi sorsan ne olacak ki kardeşim? vdf yeterli kredi çıkarmıyor bana.

ds5 ve b klasse...

cabrioleter
15-06-2013, 00:25
@ceyhun737; listeme ekledim kardeşim b'yi, ds5 olmazsa salı günü test sürüşüne gidecem koluman'a.

@_FrKn_; mini çok güzel ama aile otomobili olmaz. :)

@G_TT_I; araç genel olarak geniş tamam ama benim boyutlara gelmedi be kardeşim. yan camlar basıklaştırıyo iyice ve kafam tavana değiyo maalesef.

@darkmoon ve h.guroglu; superb, üst sınıf haricinde hayatımda gördüğüm en geniş arka genişliği sunan araç fakat düşünmüyorum. çok uzun bi araç, yaramaz bana.

@HkN; cc'yi sorsan ne olacak ki kardeşim? vdf yeterli kredi çıkarmıyor bana.

ds5 ve b klasse...

abi mini countyrmani düşün bence. bagaj hacmi olsun iç genişliği olsun tasarımı olsun güzel araç. hatta aradığın fiyat aralığında dizeli de mevcut..

ahmetbaha-drs
15-06-2013, 09:53
Bana kalırsa şuan ki durumda en mantıklısı B180 Sport, ileride değer kaybıda fazla olmaz.
JEEP eğer bu tarz krediler veriyorsa Sıfır km Compass'lerin fiyatlarıda çok iyi bence.
Jeep — Efsanevi Bir Soyun Evrimi (http://www.jeep.com.tr/en/modeller/compass/)
Jeep Compass Limited 2.0 156 HP CVT 4x2 Benzinli 79.120 TL

efe_
15-06-2013, 16:47
Bana kalırsa şuan ki durumda en mantıklısı B180 Sport, ileride değer kaybıda fazla olmaz.
JEEP eğer bu tarz krediler veriyorsa Sıfır km Compass'lerin fiyatlarıda çok iyi bence.
Jeep — Efsanevi Bir Soyun Evrimi (http://www.jeep.com.tr/en/modeller/compass/)
Jeep Compass Limited 2.0 156 HP CVT 4x2 Benzinli 79.120 TL

Benzin dayanmaz bu merede :) Su gibi içer... LPG şart

FATİH
11-07-2013, 20:14
hepinizden özür diliyorum arkadaşlar, aldım: http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/159655-citroen-ds5-16-thp-bva-dsport.html