PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hırsızın teknolojiye doyduğu an

Anti
12-06-2013, 09:33
Kitli araçlara en ufak bir şüphe uyandırmadan, alarmı da çaldırmadan giriyor şerefsizler. Tahminen yüksek elektromanyetik alan ile kapı kilidinin motorunu çalıştırıyor.

Nasıl bi cihaz kullandıklarını anlamayan polisler de apışıp kalmış :ninca: :)

WONTjQqUSSc

Link : Rossen Reports: Wave of auto thefts (http://www.today.com/video/today/52104998#52104998)

Kahraman castle
12-06-2013, 10:14
yuh artık,vay arkadaş ya

adilhcl
12-06-2013, 17:01
Ohaa yahu arkadaş ne dıyım ...

eyuparsln
12-06-2013, 17:10
ülkemize gelmez inşallah bu teknoloji
sağlambir asmakilit mi tasak ne yapsak:)

TanerErbay
12-06-2013, 17:11
hirsiza kilit dayanmaz malesef

SOMEONESPECIAL
12-06-2013, 17:12
Onlarda teknolojiye ayak uyduracaklar tabi

Equinox
12-06-2013, 17:18
Yurt dışında yaşarken abimin aracına bu şekilde girmişler. Laptop ve ipad götürmüş şerefsizler.

JenGoO
12-06-2013, 17:47
Kumandanın içindeki frekans kodunu kopyalayan bir cihaz muhtemelen. Araç sahibi aracını kitlerken aktif bir şekilde frekans kodunu kendi makinalarına alıyorlar. Olabilir mi? Salladım mı :D

MCN21
12-06-2013, 17:53
Kumandanın içindeki frekans kodunu kopyalayan bir cihaz muhtemelen. Araç sahibi aracını kitlerken aktif bir şekilde frekans kodunu kendi makinalarına alıyorlar. Olabilir mi? Salladım mı :D

Olabilir ama etrafta baska frekans olmamasi lazim :) bir arada bmw larin camlarini patlatip obd den keyless go sisteminin kodlarini kopyaliyorlardi , sonra bmw yazilim mi ne guncellemisti , artik araba calmaya eskisi kadsr ugrasmiyorlar icerde bilgisayar telefon cuzdan teyp ne bulurlarsa hizlidan alip cikiyorlar :/

eyuparsln
12-06-2013, 17:53

ingilizcem yok ama
sanki bütün frekansları tarayıp doğru frekansı buluyor gibi geli bana.
böyşe bişey mümkünmü bilmiyorum açıkçası

Anti
12-06-2013, 17:56
Yöntemini bilemem ama haber kaynağında muhabirin dediğine dikkat edin "yalnızca yolcu tarafından giriyorlar" diyor. Bu tarafın farkı nedir acaba?

eyuparsln
12-06-2013, 17:56
ayrıca zamanında casio saatle megan cupe ve clio rsi
kendi kumandasının frekansını koplyalyp açabiliyordum.

yavuz364
12-06-2013, 21:24
ne yazıkki bu teknoloji bütün dünyada var hatta ben de bu işi yapan bir devre ürettim :)
O kadar zor birşey değil yani..

Siz aracınızı açıp kapatırken sizi izleyen birisi aynı anda kayıt yaparak uzaktan kumandanızı kopyalıyor.. Sistem bu şekilde çalışıyor..

darkmoon
12-06-2013, 21:55
bin bir hava ile sattıkları rfide dayalı keyless go'lu sistemleri açmanın birden fazla yolu var hatta bir ara bizdede jammer kullanıp giriyorlardı haberlerde çıkmışdı.. macaristandada elinde elektro shock benzeri bir cihazla rfid sistemli aracın kapısını açan izlemişdim. macar poliside kullanılan cihazın ne olduğunu araştırıyordu..

bu sistemde sanırım bir şekilde kodu kopyalıp açıyor homelink sistemi gibi yada bir şekilde aracı yanıltıp kapısını açdırıyor yada bypass ediyor.. haberde adamda diyor her araçda olmuyor diye zaten haberi izlerseniz bir araçda deniyorlar olmuyor.. tahminim büyük ihtimal eski nesil araçlarda olmuyordur olmayan araçda eski bir araçdı..

teknolojinin debisi yükseldikçe araçlardaki digital açıklarda artıcakdır bundan en çok avantajlı çıkıcaklar eski nesil araçlar olucak sanırım.. onların yöntem klasik patlat camı gir araca :)

Mr.K
12-06-2013, 22:01
peki neden hep sağ kapı ?

alihan_27
12-06-2013, 22:37
bin bir hava ile sattıkları rfide dayalı keyless go'lu sistemleri açmanın birden fazla yolu var hatta bir ara bizdede jammer kullanıp giriyorlardı haberlerde çıkmışdı.. macaristandada elinde elektro shock benzeri bir cihazla rfid sistemli aracın kapısını açan izlemişdim. macar poliside kullanılan cihazın ne olduğunu araştırıyordu..

bu sistemde sanırım bir şekilde kodu kopyalıp açıyor homelink sistemi gibi yada bir şekilde aracı yanıltıp kapısını açdırıyor yada bypass ediyor.. haberde adamda diyor her araçda olmuyor diye zaten haberi izlerseniz bir araçda deniyorlar olmuyor.. tahminim büyük ihtimal eski nesil araçlarda olmuyordur olmayan araçda eski bir araçdı..

teknolojinin debisi yükseldikçe araçlardaki digital açıklarda artıcakdır bundan en çok avantajlı çıkıcaklar eski nesil araçlar olucak sanırım.. onların yöntem klasik patlat camı gir araca :)
Her güvenlik önlemine çözüm bulunabilir. Bir radyo frekans alıcısıyla kayıt edip, tekrar yayın yaparak açılabilir sanırım. Tabi bu kadar basit değildir, ayrıntıları vardır işin onuda işi yapanlardan öğrenmek lazım.
Kalın yazıya psa grubu araçları özellikle eklemek gerek. Bazen orj. anahtarla bile araca girilemiyor :)

peki neden hep sağ kapı ?
Belki torpido gözüne filan daha rahat erişebilmek içindir. Sonuçta araçla değil, içindekilerle ilgileniyorlar.

DoganSuper
13-06-2013, 13:46
oto üreticileri kilit sistemlerini bu adamlara yaptırmalı :)

opamp
13-06-2013, 13:58
RF sinyali kopyalama cihazları bir çok yerde satılıyor. Bunun elektronik devresinide bu işlerden anlayan biri çok rahat yapabilir.