PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.4 tjet , ve delta - bravo ilişkisi

Ahmet Saraçoğlu
12-06-2013, 23:39
İki dir ankaraya benzin-lpgli araçlarla gidiyorum.Şu an da kiralık golf6 8v var.Derken birazda benzinin tadına bakayım diyorum(kesinlikle lpgli).sıkıldım dizel kırkırından.

Fiat 1.4 tjet ine lpg takılıyor mu?sorun çıkarıyor mu?120 150 lik arası yazılım harici fark varmı?

Delta kullananımız var mı?içi bravo ile aynı kalıp ama plastik malzeme kalitesi de aynı mı?bravo kullanmadım bilmiyorum , bilmediğim arabaya da kötü demeyelim şimdi ama kalite durumu nasıl iç mekan plasitklerinde???
Ben aynı şasi dige biliyorum ama arka koltuklara baktığımda lancia nın bariz bi şekilde geride koltuğu.bu şase farkından dolayı mı , yoksa lancia nın iç mekanda bagajdan feragat ederek yaptığı bi koltuk yerleşimi sonucu mu?

1.4 t de 120 mi 150 mi??lpg ile uyumlu mu? İçerde plastik kalitesi süspansiyon konforu nasıl?tavsiye edermisiniz?

Ahmet Saraçoğlu
13-06-2013, 03:12
Güncel......

snan1910
13-06-2013, 07:40
Tjet motorda brc marka lpg uygulamasını bir çok kez gözűmle gördüm, bizzatda denedim sürdüm, sıkıntısız oluyor.
Uzun vade dede geri dönüşler güzel.

kso021
13-06-2013, 08:54
T-jet motorlar için en sorunsuz lpg kiti Landirenzo ama Brc kullananlar da var tabi.120 lik ile 150 lik arasında turbo ve yazıllım farkı var bildiğim kadarıyla...

Ahmet Saraçoğlu
13-06-2013, 09:39
Peki bu motorda lpg de çalışabilmek için bir yandanda benzin püskürtme vss gibi ekstra önlemlere ihtiyaç duyuyor mu?O tip çalışmalarda tüketim avantajı düşüyor bildiğim kadarıyla.Otip bi sistem mi var yoksa bildiğimiz sıralı sistem sorunsuz oluyor mu?

snan1910
13-06-2013, 09:46
Peki bu motorda lpg de çalışabilmek için bir yandanda benzin püskürtme vss gibi ekstra önlemlere ihtiyaç duyuyor mu?O tip çalışmalarda tüketim avantajı düşüyor bildiğim kadarıyla.Otip bi sistem mi var yoksa bildiğimiz sıralı sistem sorunsuz oluyor mu?

Yok brc de normal turbo kit uygulanıyor
Normal sıralı sistem ama turbo araçlar için olanı

Ahmet Saraçoğlu
13-06-2013, 19:21
motor ve lpg uygulamasında sıkıntı olmadığını öğrendiğimize göre ,,,
lancia delta kullanan çevresinde olan kimse varmı bize bilgi verebilecek?

DeNNis
13-06-2013, 20:31
120lik t-jeti atiker lpg ile kullanıyoruz, atiker taktırmada ne taktırırsan taktır diyebilirim. Bir abimde BRC ile kullanıyor ve gayet memnun.

Can's
13-06-2013, 20:42
120lik t-jeti atiker lpg ile kullanıyoruz, atiker taktırmada ne taktırırsan taktır diyebilirim. Bir abimde BRC ile kullanıyor ve gayet memnun.

deniz aldıgı zamanlarda bende almıstım sıfır lınea t jet cok cok guzel gıdıyordu azda yakıyordu cok eglencelı bır aractı 4 bın km de sattım arac tırdan dusmus haberımız yoktu bır ton dava actımda elıme 1000 lıra sıkıstırıp yolladılardı :D
ama guzel araba her turlu alınır

tunch
13-06-2013, 21:07
delta güzel araçtır şüpheniz olmasın.. fiyatları gayet uygun 2.elleri .. iç malzemesi kötü değil kesinlikle arka koltukları cok geniş ileri geri kaydırabiliyorsunuz. rahat ses yalıtımıda iyi ..

Delta dizayn olarakda iyi fakat türkiyede 2.el de satma derdi olduğu için fazla tutulmadı

Ahmet Saraçoğlu
13-06-2013, 23:23
iç trim tıkırtısı ve genel konfor ne alemde?Ciddi merak ediyorum.Tüketimi sorunsuz bi şekilde aşağı çekilebilirse ciddi alınabilecek bi araç.

Ahmet Saraçoğlu
16-06-2013, 19:22
yokmu delta kullanan?

İbrahim33
16-06-2013, 21:46
Mesajım bulunsun , daha sonra yazacağım taksim yorgunuyum

tunch
16-06-2013, 21:50
iç trim tıkırtısı ve genel konfor ne alemde?Ciddi merak ediyorum.Tüketimi sorunsuz bi şekilde aşağı çekilebilirse ciddi alınabilecek bi araç.

iç plastik aksama kötü değil hatta gösterge panelin üst tarafı deri kaplı. iç aksamdan sorun yaşamassınız. kaliteli araç az yakıyo iyi bi motoru var fakat türkiye malesef

Meco
16-06-2013, 22:14
ahmet incelemelerden hatırladığım kadarıyla iç döşeme ve genişlik konusunda lancia, bravonun bi tık üstünde

İbrahim33
18-06-2013, 08:00
Delta ve Bravo aynı alt yapıyı kullanıyor.Delta daha kaliteli bir araç.Çok lpg taktıran oldu t-jet motorlu bravolara herhangi bir sıkıntı yaşayan görmedim.Hatta geçen gün 130 k km'de bir t-jet lpg'li bravoya bindim , saat gibi çalışıyordu motoru , normalde lpg'li araçları sevmem ama cidden hoşuma gitti.

Plastik kalitesi olayı ise carbon fiber görünümlü kokpit olayı çok güzel bravo'nun.ona keza aracın alt plastikleri kötü sayılabilir.Ama göğüs ve kapı plastiklerinin üst tarafları sınıfının üstünde bir kaliteye sahip.Ona emin olabilirsin.ve eğer almayı düşünüyorsan , mümkün olduğunca dolusunu almaya çalış , boşu tat vermez.

eexelanss
18-06-2013, 14:05
Bir bravo turbo sport kullanıcısı olarak şunları söyleyebilirim.
Aracımda prins marka lpg takılı. 42 bin km de iken taktırmıştım şuan 75 bin km deyim..
Çok şükür ki lpg ile ilgili hiç bir problem yaşamadım. Bir kere olsun arıza ışığı bile yanmadı. Turbo sportlar 150 hp lik piyasada pek yok daha çok 120 hp likleri mevcut..
150 lik ile 120 lik de yazılım haricinde farklar var msela 120 liklerde ıhı vl 37 turbo kullanılırken 150 liklerde ıhı vl36 turbosu kullanılıyor.
120lik olsun 150 lik olsun lpg konusunda sıkıntı yaratan araçlar değil.
Delta hakkında çok detaylı bilgim yok ama bravo deltadan daha sportif bir yapıya sahip arka koltuk diz mesafesi bravolarda bir hayli dar. Deltalarda daha geniştir muhtemelen. Ama bravonun bagaj kapasiteside deltadan daha fazladır diye düşünüyorum. Bravo delta ve guliettanın birbirine çok benzer yanları var üç araçtada ortak malzemeler kullanılıyor.
Mesela bravo ve qulietta torinoda aynı fabrikada üretiliyor..
Deltada bravoda ikinci elde zayıf araçlar malesef..
Performans konusundan da bahsedecek olursam tjetler bir hayli başarılı motorlar.. özelliklede bir puntonun üzerindeyse o tjet motor gerçekten şaka aracı gibi oluyor..

speed_emre
18-06-2013, 14:18
bravo t jet sport 150 lık alıcaksın zenon paketlısını bulcan orjınal sunroofta olucak sıyah zemınlı farlar beyaz oldumu tadından yenmez azıcık oynadınmı 200 lere cok rahat cıkıyor :) bravo daha ıyı bana kalırsa :)

eexelanss
18-06-2013, 16:00
bravo t jet sport 150 lık alıcaksın zenon paketlısını bulcan orjınal sunroofta olucak sıyah zemınlı farlar beyaz oldumu tadından yenmez azıcık oynadınmı 200 lere cok rahat cıkıyor :) bravo daha ıyı bana kalırsa :)

Benim arabadan bahsettin :D
Yalnız sportlarda orjinal siyah zeminli far yok sonradan yapılabilir güzel olur...Bir ara bende düşünmüştüm.

İbrahim33
18-06-2013, 21:07
Makyajsız olanlarının farlarının daha iyi olduğunu ve orjinal durduğunu düşünüyorum ben , makyajlılardaki siyah tabanlı farlar aynı sanayide yapılmış gibi.

speed_emre
19-06-2013, 00:28
valla 2011 2012 modellerınde orjınal olarak var :D tabı 120 lıklerınde var 150 lılıkler uretılmıyor artık 140 lıkları var sanırım onlarda cok az yaktıgını bılıyorum atakta aynı zamanda. 140 lık alınıp cok ıyı gıder oda :D

Ahmet Saraçoğlu
19-06-2013, 11:42
dizelden benzin lpg ye yönelmemin en büyük sebebi yakın zamanda 07 civic ve golf 6 8v ile yaptığım şehir içi -şehir dışı kullanım.Fikrim ilerde ne olur bilmiyorum ama yıllarca dizelde amelelik etmişiz diye düşünüyorum şu son bikaç gündür.Tamam golf hiç gitmiyor , civic te de alt devirler ölü , tork yok.Ama ikiside sessiz konforlu rafine araçlar.Hazır olmuşken bu sessizliğin yanında bide gidecek bir araç ne olur diye aranırken lpg ye uyumlu olabilecek fiat 1.4t sini buldum.Yakın zamanda teste çıkıcam kısmetse.Ama öncesinde de burada araştırayım diyorum.Deltanın içeriye aldığı motor sesi , şehir içi seyirdeki düşük motor devirlerinde motor sesi seviyesi , yola hakimiyeti nasıl?
Bravo veya deltada ; 1.4t lpg tüketimi nasıl? , turbo yapısı sağlam mı?(En azından kore crdi lerindeki gibi bi olumsuz namı varmı?)

eexelanss
19-06-2013, 15:50
valla 2011 2012 modellerınde orjınal olarak var :D tabı 120 lıklerınde var 150 lılıkler uretılmıyor artık 140 lıkları var sanırım onlarda cok az yaktıgını bılıyorum atakta aynı zamanda. 140 lık alınıp cok ıyı gıder oda :D

Evet 150 likler sadece 2008 ve 2009 yılında üretildiği için makyajları yok. Makyaj derken karartılmış farlar,piano black ızgara ve sis çerçevelerinden bahsediyorum. 140 lıklar ise multiair motora sahip 150 liklere göre baya az yakıyor. İyide kaçıyor.:)

eexelanss
19-06-2013, 16:02
dizelden benzin lpg ye yönelmemin en büyük sebebi yakın zamanda 07 civic ve golf 6 8v ile yaptığım şehir içi -şehir dışı kullanım.Fikrim ilerde ne olur bilmiyorum ama yıllarca dizelde amelelik etmişiz diye düşünüyorum şu son bikaç gündür.Tamam golf hiç gitmiyor , civic te de alt devirler ölü , tork yok.Ama ikiside sessiz konforlu rafine araçlar.Hazır olmuşken bu sessizliğin yanında bide gidecek bir araç ne olur diye aranırken lpg ye uyumlu olabilecek fiat 1.4t sini buldum.Yakın zamanda teste çıkıcam kısmetse.Ama öncesinde de burada araştırayım diyorum.Deltanın içeriye aldığı motor sesi , şehir içi seyirdeki düşük motor devirlerinde motor sesi seviyesi , yola hakimiyeti nasıl?
Bravo veya deltada ; 1.4t lpg tüketimi nasıl? , turbo yapısı sağlam mı?(En azından kore crdi lerindeki gibi bi olumsuz namı varmı?)

Lpg tüketimi için şunları söyleyebilirim..
150 lik turbo motora göre beklediğimden baya az yakıyor..
Misal, lpg tankı 55 litrelik ve 45-46 litre alıyor fullediğimde.
46 km ile ankara trafiği içerisinde 430-470 km arası yol yapıyorum. kendimi çok kasarsam bu dediğim km leride geçebiliyorum. Uzun yolda 500 km yi çok rahat deviriyorum 120 yi geçmemek kaydı ile şayet basa basa gidersem şehir içinde yaktığımdan biraz daha fazla yakıyor uzun yolda da. Sport mode de kullanırsanız yakıt tüketimi birazdaha artıyor. ( bilmeyenler için sport tuşuna basıldığında aracın torku yükseliyor, daha stabil kontrol için direksiyonu sertleşiyor ve ses biraz gürleşiyor)
Turbo konusunda hiç sıkıntınız olmasın. Atmosferik bir araca değilde turbolu bir araca bindiğiniz için stop ederken ve haraket ederken bir takım kurallara uyarsanız ve bakımlarını vaktinde yaptırırsanız hiç birşey olmaz.

Jeandan-R
19-06-2013, 16:05
Dizel delta çok kullandım. Sorularınız varsa yardımcı olabilirim :)

İbrahim33
19-06-2013, 22:39
Bravo t-jet şehir içi normal kullanımda 7.5-9 arası yakar şehir içinde , lpg'de %20 ekle üstüne.ki buda gayet ekonomik bence.yol tutuşu yüksek hızlarda falan iyi ama 2.viteste fena sarıyor , önden kayıyor.tavsiyem güvenlik paketli bulmaya çalış.esp şart bravolara.

Ahmet Saraçoğlu
19-06-2013, 23:36
Bugün showroomda inceledim.Beklentimin biraz altında çıktı iç mekan plastik ve diğer malzeme kalitesi.Resimlerde daha kaliteli bir izlenim veriyordu.VW grup boşuna bu sınıfın lideri değil cidden.
Özellikle dashboard daki deri yeni kasa doblolardaki çatlaklı acayip deri gibi , ve hemen üzerinden cama kadar uzanan büyük parçaların tümü sert plastik ((aynı şey giulietta içinde geçerliymiş , yandaki araç ta oydu.Cidden ondanda beklemiyordum)) Açıkçası içi aşırı etkilemedi beni ama motor (sürüş deneyimim olmadı , sadece sizlerden duyduklarım) ve dış tasarım hayet güzel.Araştırmaya devam.

ahmetbaha-drs
19-06-2013, 23:46
Ahmet 308 1.6THP, Megane 1.4TCE'lerede bir göz at istersen fiyatları fena değil onlarında fakat lpg ile uyumlarını bilemiyorum.

Ahmet Saraçoğlu
19-06-2013, 23:49
Büyük konuşmiym ama fransıza girmem daha Ahmet (mekanik , sürüş , tüketimden bir gün olsun üzmedi beni ama çok çabuk dökülüyorlar ve konfor sıfır) , artık sıkıldım.Mümkünse cipon , alman , italyan üçlüsünden bişeyler arıyorum kanka.