PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu dosyalar kurtarılabilir mi ? (dosya geri getirme)

Ozan.E
13-06-2013, 22:03
Merhaba arkadaşlar. 1.5 ay önce bilgisayarım çalınmıştı hala bir haber ses seda yok çıkcakta gibi durmuyor. İçindekilerin derdine düştüm şimdide. İçinde kaç zamanlık fotoğraflar, çalışma dosyalarım en önemlisi babamla fotoğraflarım,videolar var en çok özlediğim aradığım onlar..

Eski netbook'umda yer alan dosyaları kes yapıştır yaparak harici diske aktardım ordanda aynı şekilde kes yapıştır yaparak aldığım notebook'a aktarmıştım. Şuan netbook ve harici bende. Bu cihazlardaki dosyalara herhangi bir şekilde ulaşma şansım var mı ? Olayın üzerinden de 1.5 ay geçince açıkcası pek bir umudum yok ama daha önce farklı konularda ilerleme sağlanabilmişti. Belki bir şekilde ulaşabilir dosyalara. Fikri olan var mı ?

jdm039
13-06-2013, 22:05
toprak senin için bu konuyu araştırcam ok.

MCN21
13-06-2013, 22:06
Hocam cok gecmis olsun :( keske bir hard diske yedekleseydiniz , benim bildigim kadariyla kesme isleminin geri donusu yok ...

Ers
13-06-2013, 22:07
laptopun haricisinin üzerine bişey yazılıp silinmediyse bence gelir.

safaks
13-06-2013, 22:18
Hdd recovery pro programıyla eğerki üstüne bişi yazmadıysanız büyük ihtimal büyük çoğunluğunu geri getirebilirsiniz. Programlarla silinen dosyalar arasında sadece resim formatlarını ara seçeneği ile bütün resimleri bulursunuz. içlerindende tek tek işinize yarayan resimleri ayıklarsınız. Araması biraz uzun sürüyor. Formattan sonra bile resimleri bulabiliyor. Yatarken çalıştırıp sabaha kadar bilgisayarı açık tutarsınız. Sonuçları merakla takipteyim. Geçmiş olsun.

Ozan.E
13-06-2013, 22:24
Hdd recovery pro programıyla eğerki üstüne bişi yazmadıysanız büyük ihtimal büyük çoğunluğunu geri getirebilirsiniz. Programlarla silinen dosyalar arasında sadece resim formatlarını ara seçeneği ile bütün resimleri bulursunuz. içlerindende tek tek işinize yarayan resimleri ayıklarsınız. Araması biraz uzun sürüyor. Formattan sonra bile resimleri bulabiliyor. Yatarken çalıştırıp sabaha kadar bilgisayarı açık tutarsınız. Sonuçları merakla takipteyim. Geçmiş olsun.

bu program netbook için geçerli olur mu peki ? Büyük ihtimal harici üzerine dosya yazıldı yazılmamışsa bile daha sağlam bir bilgisayarda o programı denerim. Şuan ki netbookta o programla çalışmam ömrümden ömür alır.

Yiğit G.
13-06-2013, 22:43
bu program netbook için geçerli olur mu peki ? Büyük ihtimal harici üzerine dosya yazıldı yazılmamışsa bile daha sağlam bir bilgisayarda o programı denerim. Şuan ki netbookta o programla çalışmam ömrümden ömür alır.

usb bellekte bile işe yarar :) üstüne çok fazla veri yazıp silmediysen tabi.

Ozan.E
13-06-2013, 22:50
şimdi netbookta başlayım çalışmaya o vakit. netbook genelde kapalıydı 3 4 şarkı 1 2 program yüklenmiş sadece. Hdd recovery pro da izlemem gereken adımlar neler peki ? Elimizdekileri de uçurmayalımda