PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Emniyet şeridi ceza sorunu

emir91
14-06-2013, 21:55
Dün yaşadığım bir olayla ilgili kafamda soru işareti oldu belki bilenler yardım edebilir diye sormak istedim.

Baştan yazıyımda gereksiz yere laf edilmesin yaptığımın doğru olmadıgını bende biliyorum ama dün kısa bir süreliğine emniyet şeridini kullanmak durumunda kaldım bu sırada arkama filmli çakarlı bir megan dayandı verebildiğim en kısa mesafede çekildim önünden yanımda yavaşladı ve ' 650 liradan 3 tane yazdım sen hesaplarsın' tarzı bişey söyleyip devam etti.

Sorum bu arkadaş gerçekten yazdıysa bunu aynı anda 3 tane yazma gibi bir hakkı olup olmadığı ve yazdıysa buna itiraz edebilirmiyim acaba şimdiden yardımınız için teşekkürler.

lncdlt
14-06-2013, 22:12
nasil yani 3 tane ya? bosa gider yapmis bence.

emir91
14-06-2013, 22:14
Banada öyle geldide genede bi acabamı? diye düşündüm

GokhanRS
14-06-2013, 22:20
trafik polisi bile değil :D korkutmaya çalışmış. ama girme birdaha. yani gerçekten ceza yesen emin ol herkes oh iyi olmuş der.

BurakCengizhanoğlu
14-06-2013, 22:22
Sizi yemişler.Emniyet şeridine girmeyin abi.Çoğu şey ödenirde kul hakkı zor be :(.Şahsen ben helal etmiyorum hakkımı emniyete girenlere. Tabiki çok çok acil durumlar hariç

emir91
14-06-2013, 22:23
Biliyorum abi o anda saatlerdir trafikte kalmanın verdiği şeyle girmiş bulundum ilerde sapak var ayrılıcam zaten diye ama mazeret değil haksızım tabi..

GokhanRS
14-06-2013, 22:25
Biliyorum abi o anda saatlerdir trafikte kalmanın verdiği şeyle girmiş bulundum ilerde sapak var ayrılıcam zaten diye ama mazeret değil haksızım tabi..

neyse belki ceza yemedin ama gerçekten o arkama gelen trafik polisi olsaydı napardım 650 tl kolay kazanılmıyor derdim şeklinde düşünmene sebep olmuşlar.

yani aklında olsun o denk gelen gerçekten trafik olaydı. durdurur 650 liralık makbuzu kitlerdi.

lncdlt
14-06-2013, 22:26
oyle artistlik yaptiysa zaten yazmamistir bile

emir91
14-06-2013, 22:29
neyse belki ceza yemedin ama gerçekten o arkama gelen trafik polisi olsaydı napardım 650 tl kolay kazanılmıyor derdim şeklinde düşünmene sebep olmuşlar.

yani aklında olsun o denk gelen gerçekten trafik olaydı. durdurur 650 liralık makbuzu kitlerdi.

Aynen öyle valla artık bu bahçeşehire lanet ettim zaten bian önce taşınmak istiyorum trafik çilesi bitmiyor

Sinan
14-06-2013, 23:23
hic belli olmaz. sivilde olabilir. bekle bakalım.

Eworen
14-06-2013, 23:31
Korkutmuş gibi olmıyım ama
Seneler önce trafikte biriyle atışmıştım hiçte suçum yoktu bütün suç ondaydı hani olsa söylerim üstünden yıllar geçmiş
Atıştıktan sonra tam giderken döşiycem sana lan cezaları gibi bi laf etmişti bende döşemezsen a.q. demiştim :D
olaydan kısa süre sonra eve 2 tane ceza gelmişti meğersem fahri trafik müfettişiymiş :D
Ceza geldikten sonra yakalasaydım onu kesin hadım ederdim de geçti gitti
Ceza bana kaçmış oldu..

emir91
14-06-2013, 23:32
Kestiysede ödiycez yapıcak bişey yok kendi düşen ağlamaz..

emir91
14-06-2013, 23:34
Aynen bende kestiğini düşünüyorum zaten sorun değilde 3 tane kesip kesemiyceğini merak ettim sadece zaten yüklü bir ceza kafasına göre 10 tane keser ozaman isteyen polis öyle bişey varsa

onursumer
14-06-2013, 23:52
aynı cezayı 3 kere kesemez

ama 3 farklı ihlalden ayrı ayrı cezalar kesebilir

d3Li
14-06-2013, 23:54
3 tane aynı anda yazamaz. aynı saat ve yerde aynı suçtan 3 tane ceza olmaz. Yaptığınız suç evet ama polisin yada kendine o şekle sokmuş kişininde yaptığıda yanlış olmuş yazcaksa çevirsin yazsın böyle artislik yapmaya gerek yok.sizde suçunuzun farkındasınız zaten tekrarlamayın bidaha.

Levent Y.
14-06-2013, 23:55
Korkutmuş gibi olmıyım ama
Seneler önce trafikte biriyle atışmıştım hiçte suçum yoktu bütün suç ondaydı hani olsa söylerim üstünden yıllar geçmiş
Atıştıktan sonra tam giderken döşiycem sana lan cezaları gibi bi laf etmişti bende döşemezsen a.q. demiştim :D
olaydan kısa süre sonra eve 2 tane ceza gelmişti meğersem fahri trafik müfettişiymiş :D
Ceza geldikten sonra yakalasaydım onu kesin hadım ederdim de geçti gitti
Ceza bana kaçmış oldu..

Güzel hikaye:D

CaNeR44
14-06-2013, 23:59
valilikte çalışan bazı üst düzey devlet memurlarının ceza kesme hakkı var akrabamdan biliyorum normal bir sürücü ise takmayın kafaya özel şöför filansa arkada biri oturuyorsa doğruluk payı olabilir ama tek ceza yazar onada 3 tane olayı hikaye

freelife
15-06-2013, 00:51
ahanda :D, aynısı başıma geldi ve benimki resmi trafik polis aracıydı ama gelen giden yok kaç aydır ... Bende arkadan bir anons oldu saa 650 geçirdim :D diye ..