PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : intercooler problemi

R.I.P
15-06-2013, 16:52
bugün yağ değişimi esnasında fark ettik, intercoolerın araca karşıdan bakınca sağ taraftaki borularında çok fazla terleme olduğunu gördüm.
intercoolerın değişmesi lazım dendi tamam kaçak var farz ediyorum fakat o intercoolerda yağ olması normal midir? 100bin kmde turboda ötme yok. normalde sıkıştırmam fakat son 3-4bin kmdir biraz fazla sıkıştırmışlığım var diyebilirim
bu arada corsa d cdti(75) bahsediyorum

emrah-ışık
15-06-2013, 22:27
terleme hangi bölgede cooler üzerindemi yoksa cooler çıkışı turbo borusu üzerine doğru bir yayılmamı var boruda patlak olabilir kontrol edilmesi lazım coolerda yağ olması normal deil turbon yağ kaçırmaya başlamış turbodanda coolera dolmus beyaz veya grimsi bir duman atma varmı eğer gözle görülür bir duman atma varsa bence yaptır derim yoksada yaptırman lazım çünkü supap ların arasına girip kurum oluşuyor sessli çalışmaya başlıyor çok az bir çekiş düşüklüğü felan oluyor bu dizeler böyle gidiyor abim :D

R.I.P
16-06-2013, 11:56
Borunun ustune dogru giden bir terleme mevcut. Turbo yag salmis o da burada terleme yapar dese anlarim ama turboyu dinleyip turbo saglam intercooler kaciriyor diyince yag ve intercooler iliskisini cozemedim acikcasi. Normal sartlarda orada yag olmaz diye bilirdim yanlismiyim?

tdipower
16-06-2013, 20:01
turbo emişinden havalandırma buharını çektiği için cooler içinde bir miktar yağ olması normaldir arkadaşlar endişelenmeyin.

R.I.P
18-06-2013, 19:06
turbo emişinden havalandırma buharını çektiği için cooler içinde bir miktar yağ olması normaldir arkadaşlar endişelenmeyin.

benim turbo biraz fazla çekmiş sanırım :) fırsat bulabilirsem foto çekerim terlemeden kastım bol isotlu çiğ köfte sonrası gibi bir teleme