PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Horlama Sorunları ve Çözümleri

ceyhun737
17-06-2013, 00:20
Arkadaşlar horlama sorunun çözümleri nelerdir horkes yada bir çok piyasada bant var bunlar ile ulaşılan sonuçlar nelerdir tecrübe edenler var ise paylaşırsa sevinirim saygılar.

tool
17-06-2013, 00:29
Arkadaşlar horlama sorunun çözümleri nelerdir horkes yada bir çok piyasada bant var bunlar ile ulaşılan sonuçlar nelerdir tecrübe edenler var ise paylaşırsa sevinirim saygılar.

KBB uzmani inceledimi*? kemik et kikirdak sorunu olabilir

ceyhun737
17-06-2013, 00:31
KBB uzmani inceledimi*? kemik et kikirdak sorunu olabilir

Amcam kbb uzmani inceledi yani bir sorun yok horlaman icin dedi ama geceleri tikaniyor sadece burnum bende anlayamadim son zamanlarda basladi bu durum ama can sıkıyor .

tool
17-06-2013, 00:35
Amcam kbb uzmani inceledi yani bir sorun yok horlaman icin dedi ama geceleri tikaniyor sadece burnum bende anlayamadim son zamanlarda basladi bu durum ama can sıkıyor .

bana bunu uyguladilar

Uyku Laboratuvarı | Ortadoğu Hastanesi (http://www.ortadoguhastanesi.com.tr/uyku-laboratuvari.html)

ceyhun737
17-06-2013, 00:37
bana bunu uyguladilar

Uyku Laboratuvarı | Ortadoğu Hastanesi (http://www.ortadoguhastanesi.com.tr/uyku-laboratuvari.html)

Faydasini gördun mu abi sonuc ne cikti burada? Hor kes aparati iyi diyen de var hic ise yaramiyor diyende

Mertİ.
17-06-2013, 00:58
bende çok horluyorum alkol aldığımda veya çok yorgunken. Uyku apnesi olabilir, uyku merkezleri var tedavi için uyku apnesi tedavisi falan diye arat google da birsürü bilgi bulabilirsin. O burun bantlarından kullandım 2 3 kere bi yararını görmedim hiç.

ceyhun737
17-06-2013, 08:22
bende çok horluyorum alkol aldığımda veya çok yorgunken. Uyku apnesi olabilir, uyku merkezleri var tedavi için uyku apnesi tedavisi falan diye arat google da birsürü bilgi bulabilirsin. O burun bantlarından kullandım 2 3 kere bi yararını görmedim hiç.

Mert 3 gündür bu burun bantlarindan kullaniyorum ilk 2 gün tam takamadigim icin yine horladim ama bu gece tam olarak takmayi başardim baya da gerdi burnumu ve kiz arkadasim hic horlamadigimi soyledi demek ki tam olarak takabilmek onemli.

mmustu
17-06-2013, 08:32
horlama değilde bendeki bildiğin Gürlemeydi :D çook ciddi horlardım hatta miniks hilmide videom bile vardır :D

Burnum 3 kere kırıldı bugüne kadar onun etkisi zaten var burundan nefes alamamamda ama asıl etken KİLO ydu

yaklaşık 20 kilo verdim ve problemim %20 lere düştü diyebilirim

ama 2 durumdada burun bantlarından kullandım ve ciddi işe yaradığını söyleyebilirim

XSi
17-06-2013, 08:35
horlama değilde bendeki bildiğin Gürlemeydi :D çook ciddi horlardım hatta miniks hilmide videom bile vardır :D

Burnum 3 kere kırıldı bugüne kadar onun etkisi zaten var burundan nefes alamamamda ama asıl etken KİLO ydu

yaklaşık 20 kilo verdim ve problemim %20 lere düştü diyebilirim

ama 2 durumdada burun bantlarından kullandım ve ciddi işe yaradığını söyleyebilirim

her iki tespitede katılıyorum, kilo büyük etken, askerdeyken baya zayıflamıştım, horlama vs kalmamıştı..

+ burun bandı, burnu geriyor ve kanalların kapanmasını engelliyor, burun bandı kullanın mutlaka.

XSi
17-06-2013, 08:37
Mert 3 gündür bu burun bantlarindan kullaniyorum ilk 2 gün tam takamadigim icin yine horladim ama bu gece tam olarak takmayi başardim baya da gerdi burnumu ve kiz arkadasim hic horlamadigimi soyledi demek ki tam olarak takabilmek onemli.

düzgün takıldıysa zaten acayip ferah bir nefes almaya başlıyorsun.. ilk taktığımda ciğerde hafif bir yanma dahi oldu bende..

EmrahERKAN
17-06-2013, 08:38
Hangi burun bandını önerirsiniz acaba ?

mmustu
17-06-2013, 08:42
breathe right zaten piyasada en yaygını bu

EmrahERKAN
17-06-2013, 08:43
benimkisi de sanırım biraz kiloya bağlı 95 kilo oldum 80 lerdeydim. Zayıflamam lazım muştu abi sen naptın zayıflamak için :)

ceyhun737
17-06-2013, 08:51
düzgün takıldıysa zaten acayip ferah bir nefes almaya başlıyorsun.. ilk taktığımda ciğerde hafif bir yanma dahi oldu bende..

Aynen oyle ama gergin bir sekilde takmak lazim yoksa faydasi olmuyor bir de engin bir yastikla yatinca genelde horlanir bu eczanelerde satilan ortopetik yastiklar da bir cözum olabilir belki. Horkes kullanan var mi?

mmustu
17-06-2013, 08:52
benimkisi de sanırım biraz kiloya bağlı 95 kilo oldum 80 lerdeydim. Zayıflamam lazım muştu abi sen naptın zayıflamak için :)

çok özel bi çabam olmadı yavrım

ben Alkol-sigara-şeker-Asitli meşrubat-Yağlı yemek ve Ekmek gibi şeyleri tamamen bıraktım bir dönem

porsiyonlarımıda ufalttım herşeyden yedim sayılır ama az yedim bir şey canım çekip fazla yersem bi sonraki öğün az yedim

vee en önemlisi çook yürüdüm

ceyhun737
17-06-2013, 08:54

Ben spor yaptim 1 ay tabi bu hydroxycut hardcore o haptan kullandim iyi bir kardiyo ve sporla 1 bucuk ayda 13 kilo verdim

mody
17-06-2013, 08:57
zayıflama ve breathe right sorunun çözümü bende kilo verince tamamen kesilmişti, tekrar kilo almaya başlayınca horlamada geri geldi, hatta öyle ki gece bazen nefesim kesiliyor öyle uyanıyorum :) burun bandıda sorunu oldukça çözecektir.

EmrahERKAN
17-06-2013, 08:59
Ben spor yaptim 1 ay tabi bu hydroxycut hardcore o haptan kullandim iyi bir kardiyo ve sporla 1 bucuk ayda 13 kilo verdim

valla benimde vermem gereken aynı senin verdiğin kilo kadar verebilsem yeterli. Spordan kastın yürümek midir ? yada fitness salonu felan mı ?

ceyhun737
17-06-2013, 09:08
valla benimde vermem gereken aynı senin verdiğin kilo kadar verebilsem yeterli. Spordan kastın yürümek midir ? yada fitness salonu felan mı ?

Ben avarosa gittim cok duzenli bir beslenme programi yaptilar bu dedigim hapi aldim haftanin 4 gunu spora gittim ayni zamanda protein de kullandim eriyen yaglar da sporla birlikte kasa dönustu

xcel
17-06-2013, 21:32
son 1.5 yıldır eşimle uyuyamıyordum. burun bandı kullanıyorum. yastığımı değiştirdim. birazda kilo verdim. kendi uykumun kalitesi bile arttı. zayıflama+yastık+nefes bandı

.::EmrE::.
17-06-2013, 23:59
Breathe Right harbiden işe yarıyor. Naneli aldın mı tamamdır :D

Mr.K
18-06-2013, 00:14
yalnız böyle diyosunuz ama çok ciddi sorununuzda olabilir,uyku apnesi= uyku içerisinde nefes alamadıgınız kesik kesik olan saniyeler.6saat uyku içinde bilmemkusur dk nefessiz kalıyosunuz blabla.

babam makine ile uyuyo malesef ki..uyku apnesi mevcut,onun harici direk boguluyo nefessiz kaldıgı için .

doktora gitmeden sadece amaaeaan diyipte bant falan kullanmayın mazallah.

ekleme ;

sağlam horlarım evden bile atarsınız :hehe:

tayreep_john
18-06-2013, 01:33
burnum kırıldıktan sonra horlama problemim başladı ama insanları rahatsız edici şekilde ne yaptıyssam fayda etmedi ameliyetla düzelir dediler bu tip sakatlık yaşayanlar boşuna çözüm aramasın :(

Yiğit G.
18-06-2013, 10:29
benim hatun bana kaç sefer ölüyorsun sandım dedi http://img.donanimhaber.com/upfiles/smiley/evillol.gif korkmuş http://img.donanimhaber.com/upfiles/smiley/evillol.gif

ceyhun737
18-06-2013, 21:56
Peki hor kes yada bu ortopedik yastıklardan kullanan var mı?:D

Jön Türk
04-02-2022, 15:11
Selamlar konu yıllar sonra hortlayabilirse sevinirim.
Bu bandlar harici yeni bir çözüm var mı ? Bunu yaptım kesildi diyebileceğiniz ne varsa açığım :D

8.000rpm
04-02-2022, 15:23
benim sürekli dürtülüp sağ tarafıma döndürülerek uyumaktan sağ omuz adelelerim düzleşti :):):):)
uyku apnesi
geniz eti
burunda deviasyon
küçük dil büyümesi-sarkması
fazla kilo almış olmak
ana sebepler benim bildiğim bunlar

Onrcn
04-02-2022, 19:18
Bende bir anda başladı bu horlama olayı zamanında. Tamda askerden onceydi, hazırlık için insanlık dışı spor yapıyordum ve nabzım hep yüksekti. Böyle olunca beni muayene için hastaneye yönlendirdiler ve bildiğiniz normalde almam gereken nefesin %10 unu alıyormuşum ve kalp krizine kadar gidecek boyuttaymış. Bu yüzden bu tarz problemleri olanların acilen bir doktor görmesini tavsiye ediyorum öncelikle.

Muayene sonucu, burnum dümdüz olmasına rağmen iç taraftaki kemik boylu boyuna sağ tarafı kapatacak şekilde büyümüş ve öbür tarafta aynı dengeyi yaratabilecek büyüklükte bir et büyümüş. Bu şekilde dıştan hiç fark edilmeyerek sinsi sinsi ilerlemiş. Ameliyatla burunun komple iç kısmını kırmak zorunda kaldılar ve öbür taraftaki eti aldılar. Ameliyattan uyandım ve oha amk dünya varmış demişim anneme :D Hayatım değişti, sabahları enerjik uyanıyorum. Kalktığımda sağım soluım ağrımıyor, sporda nabzım ciddi oranda düştü vs vs atlamayın arkadaşlar, mutlaka bir doktara görünün ilk önce.