PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza sonrası ne yapmalıyım ?

SLH
18-06-2013, 11:09
Dün akşam motorumla talihsiz bir kaza geçirdim şükür sağ salim atlattık. Kaza tutanağı tuttuk karşı tarafla ruhsat fotokopilerimizi aldık falan şuan motor evimin bahçesinde bundan sonra ne yapmalıyım yardımınız için şimdiden teşekkürler.

HaKo
18-06-2013, 11:13
aracını servise götürüp eksper çağıracaksın

HkN
18-06-2013, 11:21
Geçmiş olsun. Kaskonuz varmı ?
Suç hangi tarafta ?

SLH
18-06-2013, 11:22
saolun sigortam var suç karşı tarafta düz yolda giderken sokaktan önüme çıkıyo ve ben vuruyorum ona tutanağada yazdık hepsini.

ErenErdem
18-06-2013, 11:24
saolun sigortam var suç karşı tarafta düz yolda giderken sokaktan önüme çıkıyo ve ben vuruyorum ona tutanağada yazdık hepsini.

geçmiş olsun, motorunuzu servise götürüp evraklarınızı da teslim edin, servis eksper çağıracaktır. Eğer varsa karşı tarafın trafik sigortasıyla anlaşmalı servise götürmek işleri daha da kolaylaştıracaktır.

SLH
18-06-2013, 11:27
geçmiş olsun, motorunuzu servise götürüp evraklarınızı da teslim edin, servis eksper çağıracaktır. Eğer varsa karşı tarafın trafik sigortasıyla anlaşmalı servise götürmek işleri daha da kolaylaştıracaktır.

peki bu süre bellimi bacağımda sıkıntı var götürmem zor gibi görünüyor.

BosphorusBoys
18-06-2013, 11:28

Motor Servisine Götürün karşı tarafın anlaşması var
ise cebinizden 5 kuruş çıkmayacaktır ve inanın daha basit olarak öf pöf demeyeceksiniz.

yok illa ben kendi ustam yapsın derseniz evraklarla beraber motoru ustanıza götüreceksiniz. hasar dosyası acarak ekspertiz gelmesini bekleyeceksiniz.
dosya kapandığındada hesabınıza paranız gececek.

karar sizin.

SLH
18-06-2013, 11:35
Motor Servisine Götürün karşı tarafın anlaşması var
ise cebinizden 5 kuruş çıkmayacaktır ve inanın daha basit olarak öf pöf demeyeceksiniz.

yok illa ben kendi ustam yapsın derseniz evraklarla beraber motoru ustanıza götüreceksiniz. hasar dosyası acarak ekspertiz gelmesini bekleyeceksiniz.
dosya kapandığındada hesabınıza paranız gececek.

karar sizin.

kendi ustam falan değil sorun motoru en yakın yetkili honda servisine götürücem bırakıcam uğraşmak istemiyorum çünkü.

HkN
18-06-2013, 11:35
Belirli bir süresi yok ama sizde bedensel olarak sıkıntı varsa kaza tutanağı tutulmaması gerekliydi. Polis raporu vs olması gerekliydi.

Ama arkadaşların belirttiği gibi ya karşı tarafın anlaşmalı olduğu yere gidilecek yada kendi istediğiniz yere.

İlk olarak dosya açılıp eksper gelip görecek ve evrakları alıp gidecek. Daha sonra tramer sistemine giriş yapacak ve oradakiler inceleyecek. Sonra kusur oranı çıkacak ve orana göre ne kadarı size geleceği belli olacak.

Sigortanın anlaşmalı yerinde yaptırırsanız ödemesiyle uğraşmazsınız. Ama anlaşma yoksa ilk olarak ödemeyi yaparsınız ve para daha sonra size gelir. Yada velaket verirsiniz sizin adınıza para yapan kişiye gider

Geçmiş olsun

SLH
18-06-2013, 11:39
Belirli bir süresi yok ama sizde bedensel olarak sıkıntı varsa kaza tutanağı tutulmaması gerekliydi. Polis raporu vs olması gerekliydi.

Ama arkadaşların belirttiği gibi ya karşı tarafın anlaşmalı olduğu yere gidilecek yada kendi istediğiniz yere.

İlk olarak dosya açılıp eksper gelip görecek ve evrakları alıp gidecek. Daha sonra tramer sistemine giriş yapacak ve oradakiler inceleyecek. Sonra kusur oranı çıkacak ve orana göre ne kadarı size geleceği belli olacak.

Sigortanın anlaşmalı yerinde yaptırırsanız ödemesiyle uğraşmazsınız. Ama anlaşma yoksa ilk olarak ödemeyi yaparsınız ve para daha sonra size gelir. Yada velaket verirsiniz sizin adınıza para yapan kişiye gider

Geçmiş olsun

Çok teşekkürler.

SLH
19-06-2013, 16:37
Arkadaşlar aracı servise götürmemde zaman kısıtlaması varmı peki ?

slowmotion
19-06-2013, 17:24
Bir hastaneye gidip ayağinizi gosterseniz iyi olur. Sonucta karsi taraf suclu tedavinizi karsilamak zorunda. Gecmis olsun

delyyy
19-06-2013, 18:20
Öncelikle geçmiş olsun demek isterim.
Haklı bile olsanız (var ise) kaskonuzdan dosya açtırın. İşler daha kolay ilerler, onarıma başlamak için Tramer sonucu beklenmez vs.

Başvurmak için aslında yasal bir süre var, yanlış hatırlamıyorsam 15 gündü.. Ama piyasada böyle bişey yok.. Zamanında başvurmadı diye ödenmeyen bi hasar yok yani.. :)

İstanbul'daysanız Mutluhan'ı tavsiye ederim servis olarak...

HkN
20-06-2013, 07:37
Arkadaşlar aracı servise götürmemde zaman kısıtlaması varmı peki ?

1 hafta olaraktı ama geç kalıpta ödenmeyen hasar bende görmedim